320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Brighton & Hove Albion

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Brighton & Hove Albion

  Brighton & Hove Albion on üks väga kõva klubi, 2. divisjonis kõrgel kohal, aga teemat pole ja siin foorumis vaid üks fänn... Miks?
  Ok-ok, vana nali. Aga põhimõtteliselt ma arutasin siin omaette, et miks ei võiks säärast teemat olla? Mõtlesin ja mõtlesin, kuid ei mõelnud välja - kui juba Manchester Unitedil ja Chelseal on, miks siis mitte Brightonil. Kui Aston Villa teema tehti peamiselt vendade Estonite-Pätude jaoks, siis see siin saab nähtavasti sisaldama suures osas vaid minu postitusi... vähemalt saan ma siia kirjutada oma positiivsetest vaadetest Kajakate suhtes, negatiivseid arvamusi Kotkastest jms ning see peaks vähendama minu OT-maitselisi postitusi mujal (põhimõtteliselt vähemasti)... Üleüldse oleks tore, kui sellest teemast siin ei kujuneks midagi sarnast Stoke City teemale, st kellel midagi asjalikku öelda ei ole, võib minupoolest täiesti vabalt selle ütlemata jätta või siis kolida ManU teemasse , kust M1kk teid taas kuhugi mujale peletab...
  Aga igatahes järgmiseks aastaks taas esiliigasse ja noh, mõne aasta pärast hea vaadata, et Premieri uustulnuka :P :P teema on tehtud juba aastaid tagasi...

  #2
  Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

  Alustuseks veidike ajaloost: meeskond asutati aastal 1901. Esialgu mängiti Lõuna liiga (Southern League) II divisjonis koos näiteks selliste meeskondadega nagu Fulham ja Wycombe Wanderers. Teisel hooajal võitis Brighton selle liiga ja tõusis esimesse divisjoni. Selles liigas tuli regulaarselt vastu astuda Portsmouth`ile, Southampton`ile, Crystal Palace`ile, Millwall`ile, Q.P.R.-ile and West Ham Unitedile. Aastast 1904 hakati mängima sinise-valge-triibulise särgiga, mis tänaseks on saanud klubi sümboliks. Seitsme aasta pärast jõuti Lõuna liiga meistritiitlini. Selle võitjana kohtuti Football League meistri Aston Villaga Charity Shield`ile. Brighton võitis mängu 1:0 Stamford Bridge`l, meeskond nimetati tinglikult Inglismaa meistriks. 1920 muutus Lõuna liiga Football League 3. divisjoniks. 38 aasta pärast suudeti tõusta ühe divari võrra ülespoole, kuid juba enne II maailmasõda koguti karikasarjas kuulsust giant-killer`ina - teiste seas on suudetud välja lülitada Chelsea (1933), Sheffield United (1922), Portsmouth (1930), Leicester City (1931) ja Everton (1924).

  Niisiis tõusti 1958 teise divisjoni, esimene mäng seal lõppes hävitava 0:9 kaotusega Middlesbrough`le, kusjuures Brian Clough lõi ses mängus 5 väravat. Kokkuvõttes lõpetati see korraliku 12. kohaga. Mängiti Goldstone Ground`il, hooaja suurim pealtvaatajate arv tuli kohtumises Fulhamiga, mil staadionile kogunes 36747 kaasaelajat. Neli hooaega peeti mainitet divaris vastu, seejärel algas langusperiood, mille käigus langeti aastaks 1963 vastloodud 4. divisjoni. Tähtmängijad: Dave Sexton (1957-59), Adrian Thorne (1954-61), Bill Curry (1959-60).

  Ergutatuna Inglise koondislase Bobby Smith palkamisest £5,000 eest, tulvas publik staadionile. Hooaja jooksul oli madalaimas divisjonis mängiva Brightoni kodumängude keskmine pealtvaatajate arv märkimisväärne - 18000. Seda kroonis ka 4. divari võit. Järgnevatel aastatel piinles Brighton 3. divisjonis väljakukkumistsooni lähistel. 1966-67 külastas Goldstone`I staadionit 1. divisjoni meeskond Chelsea (FA Cup 4. ring). 35 000 pealtvaatajat nägi põnevat 1:1 viiki. Albion kaotas kordusmängu 0:4. Tähtmängijad: Howard Wilkinson (1966-71), Bobby A Smith (1964-65), Kit Napier (1966-72), Wally Gould (1964-68). Dave Turner (1963-72), Brian Powney (1960-74).
  1972 tõusti taaskord 2. divisjoni, kuid seda vaid üheks hooajaks. Järgnes treenerite sage vahetumine: aastal 1973 palkas ambitsioonikas chairman Mike Bamber Brian Clough`i peatreeneriks. Clough`i järglane Peter Taylor formeeris hea meeskonna, mille Alan Mullery 1977 taaskord divari võrra ülespoole tõstis. Järgmisel hooajal võitles Albion esmakordselt kõrgeimasse seltskonda pääsemise nimel. Selle plaani nurjas hooaja lõpus Tottenhami parem väravate vahe. Publiku toetus meeskonnale oli erakordne - Goldstone keskmine peatvaatajate arv oli üle 25000.

  See, mis jäi tegemata eelmisel hooajal, saavutati aastal 1979 - Brighton püsis Inglismaa jalgpalli tippliigas neli hooaega. Vaatamata relegatsioonile aastal 1983 jõudis BHA samal aastal esmakordselt FA karikafinaali - esimeses mängus suudeti Manchester Unitediga Wembley`l 2:2 viiki mängida, kuid kordusmängus kaotati 0:4. 1985 olid Kajakad lähedal järjekordsele sisenemisele 1. divisjoni, kuid seda siiski ei suudetud ja 1987 langeti hoopis 3. divarisse. Kohe tõusti aga tagasi tugevuselt teise liigasse, aastal 1991 jõuti play-off finaalmänguni, mille võit oleks taganud koha 1. divisjonis (tulevases Premier League`s). Kahjuks pettusid 32000 Albioni fänni Wembley`l, kus kaotati 1:3 vanimale klubile, Notts County`le.

  Aasta hiljem langes klubi taas ning sattus majanduslikesse raskustesse. Aastal 1995 oli klubi juhtkond sunnitud müüma Goldstone Ground`i. Kui 1996 langeti madalamasse liigasse, siis järgmise hooaja lõpus pidi Albion võitlema ellujäämise eest Football League`is Herefordi vastu. See võitlus võideti.
  Pärast uue klubile uue juhatuse määramist, pidi Albion taluma kaks aastat staadionijagamist Gillinghamiga. Pealtvaatajate arv langes kõigi aegade madalamaks.

  Juhtkonna ja toetajate koostöös organiseeriti tagasitulek Brightonisse ja 1999 kindlustati Withdean Stadium`i ajutine kasutamisõigus. Täismaja, 6000 pealtvaatajat, elas Albionile esimeses liigamängus kodus kaasa - purustati Mansfield Town 6:0.
  Seejärel algas tõusuperiood, mis oli innustatud noore Bobby Zamora väravatest ja Micky Adamsi treeneritööst. Albion võitis 3. divisjon aastal 2001, klubi sajandal sünnipäevaaastal. Uskumatu, aga tõsi: järgmisel hooajal saadi enda valdusesse ka 2. divisjoni meistritiitel - ainult seitse korda ajaloos on meeskond võitnud kaks erinevat liigat kahel järjestikusel aastal. Mängides alati täismaja ees, kaotas meeskond 2001/02 ainult kuus liigamängu.
  Vaatamata tagasilöögile - langemine taas 2. divisjoni aastal 2003 - leidsid aasta tähtsaimad sündmused aset linna raekojas: küsimuseks võeti uue staadioni ehitamine, millest suures osas sõltub klubi tulevik.

  Mõned rekordid ka:
  Suurim pealtvaatajate arv: 36,747 vs Fulham (Goldstone Ground)
  Suurim võit: 12-0 vs Shoreham, F.A. Cup, 1/10/32
  Suurim kaotus: 0-9 vs Middlesbrough, Div 2, 23/8/58
  Suurim liiga väravakütt (ühel hooajal): Peter Ward, 36 väravat (1976-77)
  Kalleimalt ostetud mängija: Andy Ritchie - £500,000 Manchester United`ist (oktoober 1980)
  Kalleimalt müüdud mängija: Bobby Zamora -£1,500,000 Tottenham`ile


  Kommentaar


   #3
   Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

   Et juttu jätkuks, siis küsiks, et kuidas ise antud klubi \"juurde\" sattusid ja mis seisus on uue staadioni ehitus st. praeguse seisuga vist küll planeerimine veel?
   “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
   The Special One

   Kommentaar


    #4
    Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

    Originally posted by Jaan

    Et juttu jätkuks, siis küsiks, et kuidas ise antud klubi \"juurde\" sattusid ja mis seisus on uue staadioni ehitus st. praeguse seisuga vist küll planeerimine veel?
    Juttu jätkub küllaga, selle pärast ei pea muretsema. Publiku tungival soovil mainin siis siinjuures ära ka selle, kuidas sai alguse minu kiindumus Brightonisse: nimelt leidsin kuskil 90-ndate keskpaiku (võib-olla veidi hiljem) oma köögikapist 2 Brighton & Hove Albioni kruusi, millel ilutseb peaaegu samasugune logo nagu vasakul minu nime all. Siis juhtusin ükskord kuulma BBC World Service`st Brightoni mängu kommentaari (ei mäletagi, mis mänguga tegu oli, nähtavasti mingi karikamänguga). Seejärel tuli juba CM, kus ka sageli üritasin parimat Kajakatega (kusjuures ütlen ka seda, et kooli, mille ma lõpetasin, vapil/logol on kah üks lind - kajakas ikka). Edasine on olnud juba Bobby Zamora, Mickey Adamsi, Michel Kuipersi, Danny Cullipi töö....

    Staadionisaagast võiks siinkohal jahuda lõpmatult. Praegune staadion Withdean mahutab 7053 pealtvaatajat (kõik istekohad), mis on vähe...seda on vähe isegi 2. divisjonis mängides, rääkimata 1. divarist. Aga see ei ole mitte suurim probleem, tegemist on selle staadioni puhul midagi sarnast meie Kadrioru staadioniga. Kehv on murukate, treeningtingimused nigelad, kusjuures see ei ole jalgpallistaadion: kergejõustikurajad ei tekita fännides rõõmu; staadioni läheduses on vaid üks pubi, publikule on staadionil küll kiirtoitlustus olemas, aga sellestki jääb väheks. Ja tuhatkonna istekoha kohal ei ole katust, mis võib neile teha mängu jälgimise ebameeldivalt niiskeks....aga noh, see on pohh, sinna majutatakse külalismeeskonna toetajad. Igatahes on viimasel ajal sellest kõigest johtuvalt vähenenud ka pealtvaatajate arvud ning suuresti tänu kehvadele tingimustele on Brighton ilma jäänud juba mõnestki heast treenerist. Paar pilti kah:    Kusjuures nüüd on seoses uue staadioni ehitamisega tekkimas enam-vähem sarnane olukord nagu seda meil Arenaga...mängu on sekkumas poliitika. Just eile õhtul toimus dramaatiline pööre, kõik ootasid positiivset lahendust, aga mingid inspektor-asjamehed saatsid asja ajavale asepeaministrile uuringu tulemused, mille kohaselt selle staadioni ehitus Falmeri küla avarustele on ebasoovitav . Uuringus pakutakse välja teine koht staadioni ehituseks, kuigi see on juba ammu välistatud kui sobimatu, samas jäeti uuringusse märkimata suur vajadus uue staadioni rajamiseks, suur hulk töökohti, paremad treening -ja haridustingimused, mis sellega kaasneks ning tõestatud fakt, et Falmer on parim koht staadioni rajamiseks. Asi on igatahes kriitiline, sest avalduse tegi ka BHA chairman Dick Knight:
    \"This report appears to have jumped the gun ­ we still have not been told when John Prescott will be making his decision ­ and I am incensed that it completely disregards the overwhelming public support for the stadium.
    \"It should not be allowed to influence Mr Prescott\'s decision and I call on all Albion fans to write to him urgently. It would be totally unfair for this club, this city and this community to be denied their right to a modern stadium because compelling facts have been casually dismissed.\"


    Sellest asjast peab igatahes asja saama, sest suur osa kohalikust üldsusest seisab Falmeri staadioni taga. Kirjadeaktsioon Prescott`ile on igatahes käima lükatud and there is more to come...Esialgselt plaanitud pitch invasionid jäävad nähtavasti ja loodetavasti siiski ära, sest need ei tuleks asjale kasuks. Küll on aga tuleval nädalavahetusel surmkindlalt midagi toimumas: välja on käidud ideed marsiks Withdean`ilt kohta, kuhu on plaanis ehitada Falmer; meeleavaldused Londonis aadressil 10 Downing Street, ühendusse on astutud nii Charltoni, Spursi ja Arsenali fännidega, kes oleksid abiks... Foorumitesse on pandud välja üleskutsed SAVE BRIGHTON AND HOVE ALBION - IT\'S A MATTER OF DAYS - PLEASE HELP, vastukaja on olnud enamasti positiivne, kui välja arvata mõne fcking sc*m glooryhunter manshitester unitedi d*ckheadi möla välja arvata....

    Veel siia teadaanne:
    FALMER FOR ALL
    PRESS RELEASE
    Thursday 5 February 2004
    ---------------------------------------------------------------
    Less than 7 days to save the Albion

    During our long campaign, we have amassed over 62,000 petition signatures and over 45,000 votes of support (67% of votes cast) in a City Referendum for the proposed new Community Stadium for Brighton & Hove Albion at Falmer. In addition, last December, Des Lynam & Fat Boy Slim visited 10 Downing Street to deliver over 6,200 individual letters of support personally addressed to the Deputy Prime Minister John Prescott.

    Yet despite this overwhelming show of public support, a report by the Local Plan Inspector on the City of Brighton & Hove?s new Local Plan has this week summarily dismissed the proposals. The final decision though now rests with John Prescott and is expected within a matter of days.

    Chairman of the Falmer For All Campaign, Paul Samrah, said ?Every great City needs a Stadium ? it is vital for the community and for Brighton & Hove Albion. We are shocked at the Local Plan Inspector?s report. For that reason, we are now imploring football fans from all over the country to write or email John Prescott one final time. In 1997, Fans United helped save the Albion after the Goldstone was plundered ? now 7 years on, Fans United can help deliver a future for our 102 year old Club. Full details are on www.seagulls.co.uk. This 7 day campaign is critically important - quite simply, no Falmer - no Brighton & Hove Albion.

    Ends

    Background note to Editors

    Plans were submitted to Brighton & Hove City Council for a Community Stadium at Falmer in October 2001. The Council approved the application by 11 votes to 1. The application though was ?called in? for a Public Inquiry, this concluded in October 2003. The Deputy Prime Minister, in his capacity as First Secretary of State will publish his decision any day now, having received the Planning Inspector?s report.

    For further information, contact:

    Paul Samrah, Chair FFA


    Loodame parimat, et tulevikus oleks Brightonil selline Falmeri staadion, mis mahutaks üle 23000 pealtvaataja:    WE WANT FALMER!!

    Kommentaar


     #5
     Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

     Täiesti üllatuslikult sain teada, et klubi üks põhiründajaid on Leon Knight. Endine Chelsea ja Inglise U-21 mängija. Mulle tuntud mängijatest mängib seal veel, endine Charlton Athletic´u väravavaht Ben Roberts, aga ega ta vist põhiväravavat ole.
     Слава Україні! Героям слава!

     Kommentaar


      #6
      Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

      Originally posted by Funky_Moses


      Täiesti üllatuslikult sain teada, et klubi üks põhiründajaid on Leon Knight. Endine Chelsea ja Inglise U-21 mängija. Mulle tuntud mängijatest mängib seal veel, endine Charlton Athletic´u väravavaht Ben Roberts, aga ega ta vist põhiväravavat ole.
      Ausalt öeldes ei ole siia veel mängijatest jõudnud midagi pajatada, sest esialgu on suuremaid muresid... Kusjuures ma pean mainima, et Knight oli suurepärane ost ning seda, et ta ei ole mitte üks põhiründajatest, vaid põhimõtteliselt one-and-only...oma meeskonnast ei ole talle sel aastal veel võrdväärset paarilist kasvanud, seetõttu tuleb seda kohta laenudega lappida. Praegune paar Big-Trev + Little-Leon tundub vähemalt töötavat. Samas on muidugi laenudega sel hooajal mitu korda tõsiselt puusse pandud, nii et nüüd on probleem majas ning peatreeneril McG-l on nüüd mõtlemist palju: soov on hoida preagust laenu Benjamini hooaja lõpuni, kuid praegune kolmekuuline diil saab läbi enne play-offe...Seetõttu on McG-l plaanis lasta Big-Trev tagasi enne laenulepingu lõppemist, et siis oma viimase laenuga taas mees Withdeanile tagasi tuua - sel juhul saaks ta mängida ka play-off-mänge, mida nähtavasti mängida tuleb...

      Nagu juba täna piisavalt jamasid poleks, vigastas treeningul enda põlve põhiväravavaht Michel Kuipers, kes pole sel hooajal veel eriti mängida saanudki: kaua aega on läinud autoavariis hangitud vigastuste raviks. Varuväravavaht on tõesti Roberts, kes on enam-vähem korralik, tõrjetöös ligi sama hea kui Kuipers, aga vahel on tulnud ette, et mees hakkab Barthezi tegema ja palliga triblama... Loodetavasti ta seekord siis midagi ära ei screw - tui-tui-tui

      Kommentaar


       #7
       Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

       Falmer at rist, Brighton at risk... meeskonna sportlikud tegemised on kõikide toetajate jaoks praegusel hetkel teisejärgulised, sest nagu mainitud: no Falmer - no Brighton! Seega väike update, mida on ette võetud: kõigi 92 liigaklubiga on kontakteerutud, mõned neist on isegi ametlikule lehele abipalve üles riputanud (Bradford, Oldham, Stockport, Barnsley, Bristol City, Port Vale, Sheffield Weds, Brentford, Peterborough) + mõningatel mitteametlikel ning loomulikult foorumites. Fännid kirjutavad asepeaminister Prescott`ile, online petition`il on üle 2100 allakirjutanu; BHA-ga seotud jalgpallitegelased kirjutavad isiklikult Prescott`ile (Steve Coppell kutsub emailides üles teiste klubide treenereid ja ka Sven-Goran Erikssoni kirjutama). Seda teevad näiteks ka Nathan Jones ja Bobby Zamora. Kohalikus meedias kajastatakse sündmust aktiivselt, ka nt Sky televisioonis ja Times`is! Kesklinnas jagati vaatamata vihmasele ilmale laiale 1855 lendlehte...
       Wycombe vs Brighton - enne mängu soojendusel kannavad mängijad YES-särke, toetajad möllavad loosungitega ning laulavad vaid \"We want Falmer\" - as loudly as possible for as long as possible. Pärast mängu nn sit-in, mängijad annavad fännidele suure loosungi, mis mängu ajal on värava taga...
       Ah jaa, Stamford Bridge`l kaamerate all võib silma paista ka suur loosung \"Charlton support Brighton Stadium\" .... Addicks Meistrite Liigasse!! Igatahes!
       Esmaspäeval peaks toimuma operatsioon \"Daffodil\" - lilled Prescottile!

       Spordist ka pisut: mingiks ajaks on Brightonil nüüd ka uus väravavaht - Stuart Jones, praegune vabaagent, endine Torquay, Chesteri ja Barry Towni väravavaht. Meest soovitas McGhee`le Steve Claridge, treeningul olevat ta end heast küljest näidanud. Hea on igatahes see, et tüüp on tasuta, ei pea oma viimast laenu selleks raiskama. Niisiis jääb Jones katsetele, kuni Kuipers paraneb - samal ajal aga soojendab ta ka vahetusmeeste pinki, seda juba tänagi. Stuart Jones seisis Torquay väravas, mil BHA 3. divaris selle meeskonna 6-2 purustas - siit ülim lootus: Roberts püsi terve!!

       Boxing Day`l peetud mängus Wycombe vastu 2 kolli löönud John Piercy ei jõua tänaseks mängukonditsiooni. Nathan Jones kannab neljamängulist karistust, Dean Blackwell ja Simon Rodger on eemal pikaajaliste vigastustega. Tänane arvatav koosseis: (4-3-3) Roberts; Virgo, Cullip, Butters, Mayo; Carpenter, Oatway, Watson; Hart, Benjamin, Knight. Subs: Stuart Jones (GK), El-Abd, Hammond, McPhee, Robinson.

       Selgeks sai ka juba ammu teada tõsiasi, et Kajakad ei saa Zamora üleminekust West Hami mingit kasu. Bobby hinnati väärt olevat £750 000, mingi papp oleks tulnud vaid siis, kui summa oleks üle £1,5 milli...

       Kommentaar


        #8
        Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

        Et siis mängiti võõrsil Wycome´iga 1-1 viiki. Esimene värav Brighton´i eest siis Trevor Benjamin´ilt. Ei teagi kas see oli hea tulemus või mitte, sest ei tea mitmendal kohal asetseb see Wycombe Wanderers.
        Слава Україні! Героям слава!

        Kommentaar


         #9
         Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

         Esimene värav Brighton´i eest siis Trevor Benjamin´ilt.
         Möh??? Õpetuseks - ei ole esimene!

         Ausaltöeldes pohh see resultaat, mida üldiselt võiks pidada pettumuseks, kuna Wycombe on jätkuvalt viimane ja langeb 3. divarisse. Aga praegused sündmused on kindlasti mõjutanud ka mängijaid, seega tuli valmis olla halvimaks. Muret teeb vaid stabiilsuse puudumine, kuna jõulude aegu sai sama meeskond kodus purustatud 4:0, eelmisel nädalal näidati koht kätte liider Plymouth`ile. Seda tegelikkuses kogu hooaja lõikes...
         Causeway Stadium`ile oli kogunenud 6567 pealtvaatajat, kellest 1627 olid Kajakate toetajad. Igatahes oli üsnagi võrdne mäng, alguses pisut rohkem võimalusi Brightonil, edasi üha enam Toolivendadel. Enne nurkalöögiolukorda, kus Big-Trev jala valgeks sai, tegi teise värava all hea tõrje ka Ben Roberts, kes pärast seda jäi tükiks ajaks väljakule lebama. Poolaja üleajal viigistas Readingust laenul olev Tyson seisu, olevat kahtlaselt suluseisu moodi paistnud... Nagu kardetud, sai Brightoni väravavahtide saaga jätku - II poolajal seisis postide vahel vastvärvatud Stuart Jones. Roberts viidi haiglasse uuringutele ... halvad uudised. Seekord igatahes sai debütant korralikult hakkama, tegi mitmeid häid tõrjeid. Nähtavasti tuleb tal väravas olla ka kahes järgmises mängus.

         Enam-vähem kogumängu jooksul kajas staadionil \"We want Falmer\", loomulikult eriti hästi oli see kuulda pärast mängu. Paljudele Kajakate toetajatele tõi see raudselt pisara silmanurks... Well done, lads!

         Promotion or Falmer ? Does that question really need answering ? Siililegi selge, kuigi ma usun, et vähemalt play-off koht on tulekul!

         Tabel ka alustuseks:
         1 Plymouth 30 38 60
         2 QPR 30 26 57
         3 Bristol City 29 21 55
         4 Swindon Town 30 9 48
         5 Barnsley 30 6 47
         6 Brighton 29 11 46
         7 Port Vale 29 5 45
         8 Wrexham 29 5 44
         9 Hartlepool 29 9 43
         10 Luton Town 27 3 42
         11 Bournemouth 29 0 40
         12 Rushden 29 2 39
         13 Blackpool 30 -6 39
         14 Colchester 29 -8 38
         15 Tranmere 29 -7 37
         16 Sheff Wed 30 -5 36
         17 Oldham 29 -5 33
         18 Brentford 30 -14 33
         19 Chesterfield 30 -17 31
         20 Grimsby Town 27 -12 30
         21 Peterborough 30 -8 29
         22 Stockport 30 -11 28
         23 Notts County 30 -22 25
         24 Wycombe 30 -20 22

         PS. Mis valemiga siia enam-vähem vaatamisväärseid tabeleid võimalik panna on?

         Üks tore uudis Brightoni toetajatele veel: pärast kolmapäevast reservide eest löödud väravat pääses West Hami eest vahetusmehena platsile Bobby Zamora, kes loobulikult skooris oma debüütmängus. Pärast tema mängu tulekut tuli WHU välja kaotusseisust ning võitis. Järgmises mängus ehk juba algkoosseisus...

         Kommentaar


          #10
          Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

          Loomulikult on ka ametlikul lehel match report olemas, aga soovitan väheke emotsionaalsemat. See sisaldab ka eksklusiivset lõiku staadionile smuugeldatud ruuporist etc.

          Paljudele Kajakate toetajatele tõi see raudselt pisara silmanurka...
          Vaadates ära kõikvõimalikud minu käsutuses olnud videod ja kuulates raadioülekannet ning \"606\" BBC 5live-st, käis endastki mitmeid kordi midagi värinasarnast läbi. Mida siis oodata eluaegsetelt kohalikelt fännidelt, kes on näinud nii klubi paremaid kui halvemaid aegu??? Igatahes on see 100% midagi enamat, kui olla lihtsalt üks järjekordne glooryhunter`ist manyoo fänn...
          Pärast mängu toimunud sit in`i muutis märgatavalt tugevamaks mängijate tulek tribüünidele, mida Wycombe`i stjuuardid ma-ei-saa-aru-miks ära keelata tahtsid. Aktsioonist võtsid aktiivselt osa ka klubijuhid eesotsas chairman Dick Knight`i, Martin Perry ja peatreener Mark McGhee`ga.

          Pisike vidoelõik neile, kes tahavad näha sit in`i ajal tantsivaid ja praegust suurimat hitti laulvaid fänne. Minu jaoks igatahes parim mänguväline jalgpallivideo... 7,42 MB

          Kiirelt-kiirelt on keegi Rolf G. Riley üllitanud loo asepeaminister John \"2 Jags\" Prescott´ile, mida saate downloadida vajutades lingile \"2 Jags\" . Kõige parem koht on raudselt loo lõpp (ooh, come one 2 Jags, just think of all the votes, man!), muidu ka igati asjalik viisijupp. Meenutab mingit tegijat minevikust...

          Kommentaar


           #11
           Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

           See pole küll õige teema, kuid mul on suhteliselt kurb vaadata, kuidas mõne aasta tagune Premier League´i klubi Sheffield Wednesday longib teises divaaris keskmike hulgas
           Where were you in '62?

           Kommentaar


            #12
            Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

            Originally posted by efafan


            Igatahes on see 100% midagi enamat, kui olla lihtsalt üks järjekordne glooryhunter`ist manyoo fänn...
            Poleks ise osanud seda paremini öelda. 35 aastat ja still counting
            “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
            The Special One

            Kommentaar


             #13
             Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

             Originally posted by Jaan

             Poleks ise osanud seda paremini öelda. 35 aastat ja still counting
             Lõpp jääb minu jaoks miskipärast küll pisut selgusetuks, aga pole probleemi...

             Mis siis vahepeal ka toimunud ka on? Online petition`il on nüüdseks kaugelt üle 3500 allakirjutanu, mõned klubid veel lisaks oma ametlikele lehekülgedele Dick Knight`i üleskutse üles riputanud, kuid kahjuks ei ole seda teinud vist mitte ükski Premieri tiim. Just nende abi läheks aga kõige rohkem vaja, sest kui ikka kõik toredad manu, arsenali ja chelsea toetajad Prescottile kirjutaksid, saaks ta võib-olla ikka asjale pihta, et tegemist EI OLE provincial club`iga - igatahes nii nimetas Brighton & Hove Albioni klubi vägaaustet herra Charles Hoile, kes oma negatiivse raporti staadioni kohta kahe Jaaguari poisile ära saatis. Provincial club my arse...

             Originally posted by efafan
             Ah jaa, Stamford Bridge`l kaamerate all võib silma paista ka suur loosung \"Charlton support Brighton Stadium\".
             Läbi raskuste mingi Falmeri-loosung ikka Bridge`le jõudis (Charltoni ja Brightoni logodega \"WE WANT FALMER\"), kuid kahjuks televisioonis küll silma ei torganud. Põhimõtteliselt on aga point selles, et loosungid keelati Chelsea asjapulkade poolt üldse ära ning ei lubatudki staadionile. Ei tea, kas kardeti suure hulga anti-Parkeri bannerite voogu staadionile või mis...

             Originally posted by efafan
             Esmaspäeval peaks toimuma operatsioon \"Daffodil\" - lilled Prescottile!
             See aktsioon on siiski toimumas homme ehk siis teisipäeval. Lilled Prescott`ile tulevad 20-lt Premier League klubilt ja 72-lt divisjoniklubilt - raha nende eest maksab loomulikult üks Kajakate toetaja, aga selline on elu... Kohale tuleb ka üsnagi suur hulk Brightoni fänne, lillede ja kaartidega loomulikult. Täna aga selgus, et hoonesse sisse lilli ei lasta, niisiis tuleb need kuhugi sinna lähedusse jätta. Annaks jumal, et mingi meediainstitutsioon ikka kohale ka jõuab....             Kommentaar


              #14
              Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

              Mäkpailik statistikanurk seekord:

              Luton - Brighton 2:0 (1:0)

              Väravad: 27. Peter Holmes, 75. Kevin Nicholls (pen)
              Hoiatused: 31. Davis (Luton), 37. Knight (Brighton), 53. Nicholls (Luton), 56. Virgo (Brighton), 65. Butters (Brighton)
              Eemaldamine: 74. Knight (Brighton)
              Pealtvaatajaid: 6846
              Kohtunik: T. Parkes

              Hatters: Hyldgaard, Foley, Davis, Boyce, Coyne, Nicholls (Leary 89), Robinson, Spring, Holmes (Brkovic 90), Howard, Shouwunmi (Crowe 85).

              Seagulls: S. Jones, Virgo, Mayo, Cullip, Butters, Oatway, Carpenter, Hart (Robinson 87), Watson (N. Jones 9, McPhee 65), Knight, Benjamin.

              Suhteliselt kesine esitus Brightoni poolt, kuigi oma osa selles oli kindlasti ka kohtunikul. Kübarsepad lõid oma esimese värava siis, kui Brightoni mängumehed olid alles kohtuniku sõimamisega ametis: nurgalöögiolukorras Lutoni värava all hoiti Virgot jõuliselt kinni, Lutoni mängijal ei olnud olukorras mingit lootustki pallini jõuda, aga ei antud penaltit. Siis sai Leon Knight \"kerge kukkumise\" eest vastaste kastis kollase, kuigi tegemist oli olnud konkreetse penaltiolukorraga, kusjuures mees, kes ta maha võttis, oli juba kollase kaardiga Davis... II poolajal sai Knight oma teise, seekord teenitud kollase jalgadesse sõitmise eest... Pennal, mille Danny Cullip tekitas, anti märksa kergemalt!
              Kuigi jah, Kajakate võõrsil-mängude statistika on ikka suht mannetu: sel hooajal vist vaid 3 võitu...

              Seekord siis on võimalus vaadata ka Wycombe mängu väravaid, mida Seagulls World pakub vaatamiseks tasuta. Kel on huvi vaadata 2. divisjoni stiilinäidet, siis vajutage siia - kes tervet videot ei viitsi uurida, mida siiski võiks teha, siis väravad on kuskil pärast 2 minutit... Benjamini koll on ikka suhteliselt stiilne kannalöök, toolipoiste oma seevastu suluseis.

              Kommentaar


               #15
               Replying to Topic \'Brighton & Hove Albion\'

               Originally posted by efafan

               Kalleimalt müüdud mängija: Bobby Zamora -£1,500,000 Tottenham`ile
               Põhimõtteliselt mõtlesin väheke selle peale ja avastasin, et BHA sai samalaadse summa ka 1998 a lõpus Aston Villalt Gareth Barry eest (£1,05M). Zamora müügirahast jäi Brightoni käsutusse vaid veidi üle £1M, kuna 30% tuli loovutada Zammo endisele klubile Bristol Roversile.

               Taaskord pisike ülevaade Falmeri ümber toimuvast:

               Selline nägi siis välja eelpool mainitud lilledeaktsioon. Iga klubi poolt oli lillede juures ka kaart, millel seisid järgnevad mõtted (panen siia vaid mõne siin foorumis esindatud klubi ja mõned huvitavamad muud mõtteterad):
               Chelsea
               Chelsea Football Club ask that you approve the plans for Brighton & Hove Albion\'s new stadium at Falmer, and wish the club well in its endeavours.

               Arsenal
               Brighton & Hove Albion are an integral part of our national game and of the community of Brighton and Hove. We ask you to support their application for a new stadium at Falmer.

               West Ham
               We are fighting for promotion. You are fighting for something much more important. We are with you.

               Manchester Utd
               In their communities, all teams are as important as the very biggest ones. Manchester United supports Brighton and Hove Albion.

               Liverpool
               We support you in your most important fixture ever. You can do it – after all, you\'ve beaten us more than once!

               Southampton
               We ask for your support for Brighton & Hove Albion\'s new Community Stadium at Falmer. A new permanent home has so many benefits not just for the Club and football within Sussex, but also for the community, which clubs serve so well.

               WBA
               Support from the other Albion, anything that effects the national league is of national importance.

               Spurs
               Tottenham Hotspur understands that a new stadium is crucial to the future of Brighton and Hove Albion Football Club. We therefore urge you to do all you can to help them with this project, so that their long-term future as an integral part of our National Game can be secured.

               Ipswich
               The only team in Suffolk supports the only team in Sussex in its appeal for life.

               Middlesbrough
               Of course we back your appeal! The Premiership cannot survive without
               wonderful old clubs like Brighton.


               3 Brighton & Hove`i Leiboristliku Partei MP-d igatahes on juba oma kohtade pärast hirmul ja kui Prescott peaks staadionile EI ütlema, siis on üsnagi tõenäoline, et neil tüüpidel enam parlamenti asja ei ole. Igatahes on nad juba avaldanud, et rahvas oleks mõistev, sest nemad on teinud kõik, mis nende võimuses, et see staadion saaks ikka olema.
               Eilses ajalehes \"Liverpool Echo\"
               oli suhteliselt korralik ülevaade Brightoni staadioniprobleemist koos üleskutsega kirjutada Prescottile ja näidata oma toetust petitsioonil osaledes, mis asub siin. Praeguseks on kogunenud üle 6000 allakirjutanu.

               Ahjaa, veel ikka midagi öelda: nüüdsest siis on esimesed sammud tehtud nn \"suuremate kalade\" püüdmiseks. Ametlikel lehtedel on ikka vaikus, kuid vähemalt Newcastle mitteametlikul lehel nufc.com on pealkirja Seagulls seek Magpie support all samuti kena jutuke. Samas muidugi ei oska mina öelda ega arvatagi, kui suur on mainitud lehe külastatavatus või populaarsus, aga asi seegi...vist.

               Kommentaar

               Working...
               X