320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Swansea City FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Vastus teemale \'Swansea City FC\'

    Super teema tõstatus Darreni poolt. Ka mulle jääb endiselt arusaamatuks see, et arvuti taga mingisuguse \"suvalise\" välismaa klubi või \"Ronaldo\" haipimine pakub inimestele rohkem pinget kui eestlastest vutimeeste mängud staadionil, mis oluliselt lähemal kui Brighton, Swansea, Manchester, Madrid või London.

    OK, neid mehi ma mõistan, kes tõesti käivad kasvõi korra aastas oma lemmikmeeskonna mängu kohapeal vaatamas. Neid võiks isegi fänniks ju nimetada, aga nendele, kes arvuti taga õhinal klubi pressiteateid loevad ning Suni lugusid peale hammustavad, ma erilist fännistaatust ei annaks. Nad on lihtsalt toetajad või poolehoidjad. Respect mcnamarale, kes julgeb seda tunnistada ega tao rusikatega vastu rinda, et Liverpool 4ever vms.

    to rohelineKonn: Eestlaseks teeb mind see, et mind on eestlasena siinses kultuurikeskkonnas üles kasvatatud. Seetõttu saaksin aru neist fännidest, kelle isa/vanem vend vms on juba lapsepõlvest saati rangelt mõjutanud oma lemmikklubi järgima. Siis võiks tõesti öelda, et ma olen seda klubi toetades üles kasvanud ning see on osa mu identiteedist.

    Aga eestlasena ei saa ma kohe kindlasti väita, et Eestis on miljon vähevõimekat inimest ning okseleajavad rahvustoidud Küll aga väidaksin seda, et eestlastel on kalduvus nö. välismaalt tulev kraam meelsamini vastu võtta kui kodumaine. On see nüüd rahva alaväärsuskompleks või mis?

    Kommentaar


      #47
      Vastus teemale \'Swansea City FC\'

      Seetõttu saaksin aru neist fännidest, kelle isa/vanem vend vms on juba lapsepõlvest saati rangelt mõjutanud oma lemmikklubi järgima. Siis võiks tõesti öelda, et ma olen seda klubi toetades üles kasvanud ning see on osa mu identiteedist.
      Kõik on kuskilt alguse saanud, nii et...

      Kommentaar


        #48
        Vastus teemale \'Swansea City FC\'

        Minu arvates ei pea ma üldse selgitama, miks ma Evertoni fänn olen. Pohhui ju!
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #49
          Vastus teemale \'Swansea City FC\'

          Lühike kuid traagiline modernne epistel räppiva gospelkooriga ühes vaatuses.
          Osalised Fitti ja koor (anonüümne)

          Eesriie tõuseb
          Kurva näoga fitti seisab keset lava.


          Fitti: aga.. darreni jutu valguses satub ju näituseks kahtluse ka minu kui Eesti koondise toetaja või fänni staatus. (Traagiliselt) Sest ega ma ei sündinud ju mitte fännitribüünil. Kolksti. Mu vanemad ei ole mitmendat põlve eesti koondise toetajad!

          Vaid hoopis teleka ees mune sügades vahtisin esimesed eesti koondise mängud ära. ja siis läksin staadionile. Aga vutti vaatama, mitte ei valinud teisi võimalikke variante, nagu veepalli või tennist.

          Koor (räpib): see on õpitud käitumine,
          fitti sa vana hoor,
          teoreetiliselt
          peaksid sa häbenema!
          pealegi
          pole sa üldse päris puhas eestlane
          vaid saksa mõisniku sohilapselapselaps
          ja ei kõlba sinist särki kandmagi.

          Fitti: (puhkeb nutma) Oo julm maailm, mida sa ometi minult nõuad...

          Koor (räpib): Tõmba raisk nahhui
          heidik selline
          pole sinusuguseid wannabiisid
          kellelegi vaja

          Fitti roomab murtult \'Elu pärast naistevahetust\' vaatama.
          Eesriie langeb.
          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

          Kommentaar


            #50
            Vastus teemale \'Swansea City FC\'

            Algselt postitas mcnamara
            See on tegelikult vana teema siin foorumis juba. Ühesõnaga, et keegi ennast puudutatuna ei tunneks, siis mina näituseks fänn ei ole. Ükski kriteerium ei sobi. Liverpoolis pole käinud, ühtegi meeskonna mängu staadionil näinud pole, ühegi Liverpooli \"tõelise\" ehk siis kodulinna fänniga isiklikult tuttav pole.
            Tõsi, olen Liverpooli mänge telekast ehk ca 23 aastat vaadanud ja klubi tegemisi tõsisemalt umbes paaarkümmend aastat jälginud. Aga see pole oluline.
            Oluline on see, et ma kuuluksin kusagile, eks ole? Mina ei kuulu. Peaksin olema vait ja vagusi. Aga näe ei ole. Probleem on tõepoolest keeruline ja ma ei teagi, kuidas seda lahendada.
            Peamine on see,mida sa ise tunned. Enamuse jaoks,keda sa tunned/ei tunne, oled sa ikkagi tõsine fänn. Põhjus ju seegi,et nemad ei tea teemast halligi vastupidiselt sinule. \"Kas oled mingi fänn vää?\" on üks tüüpilisimaid lauseid inimestelt, kes minu kaelas sinimustavalge kirjut salli näevad.
            Ma ei suudagi/tahagi välja mõelda neid kriteeriume, mis teevad ühest inimesest parema/õigema kui teise. Neid lihtsalt ei ole! Inimesed võiksid armastada üksteist, kuid oma egost ei suudeta pahatihti üle saada.
            Hukka ei sa mõista ka Henryfänni ja muid temalaadseid koomikuid. Nad lihtsalt noored veel. Las teevad nalja edasi kuniks Meie matsi nimelised huumoripreemiad neid inspireerivad.
            Ma ei ole ka fänn. Mind lihtsalt kohati huvitab,mis maailmas toimub. Olen seal kus olen ja arvustada/hukka mõista selle-eest ei maksa.Punkt.

            Peamine on siis mis? Olla ülemuse jaoks piisavalt seksikas, et üha uusi palgatõuse välja meelitada

            Kommentaar


              #51
              Vastus teemale \'Swansea City FC\'

              Algselt postitas fittibaldi

              Fitti: aga.. darreni jutu valguses satub ju näituseks kahtluse ka minu kui Eesti koondise toetaja või fänni staatus. (Traagiliselt) Sest ega ma ei sündinud ju mitte fännitribüünil. Kolksti. Mu vanemad ei ole mitmendat põlve eesti koondise toetajad!

              [/i]
              Super kirjatükk, fitti!

              Kuna sa oled eestlane, ei peaks üldse kahtluse all olema, miks toetad Eesti koondist.

              Kommentaar


                #52
                Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                Algselt postitas Jux

                Kuna sa oled eestlane, ei peaks üldse kahtluse all olema, miks toetad Eesti koondist.

                see, et nii passis seisab, ei tähenda, et ma seda ka genealoogiliselt oleks.
                We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                Kommentaar


                  #53
                  Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                  Algselt postitas Jux
                  Super teema tõstatus Darreni poolt. Ka mulle jääb endiselt arusaamatuks see, et arvuti taga mingisuguse \"suvalise\" välismaa klubi või \"Ronaldo\" haipimine pakub inimestele rohkem pinget kui eestlastest vutimeeste mängud staadionil, mis oluliselt lähemal kui Brighton, Swansea, Manchester, Madrid või London.
                  Ma pole eriti nõus ausalt öeldes. Kõigepealt pean tunnistama, et ma ei armasta eriti mõttetut targutamist teemal, miks sulle küll see asi meeldib ja miks see ei meeldi ja kuidas sa saad üldse selline olla.
                  Mina olen selline inimene, keda huvitab jalgpall. Jalgpall kui mäng. See, keda ma seejuures toetan ja keda mitte, on sügavalt minu isiklik asi. Mind EI huvita kusagil õllekas läbustamine fännisärk seljas, näitamaks kui tõsine fänn ma ikkagi olen. Samuti EI huvita mind mängijate eraelulised seigad või üldse see, mis toimub väljaspool väljakut. Niikaua kui see mängu ennast ei mõjuta vähemalt.
                  Mul on klubi, keda ma toetan. Juhtumisi ei asu see Eestis. See ei tähenda, et ma Eesti oma jalgpalli ei vaata või siinsele vutikoondisele kaasa ei ela. Aga ma ei \"fänna\" ühtegi kohalikku jalgpallurit, täpselt nagu ma ka ei \"fänna\" ühtegi kohaliku jalgpallifänluse autoriteeti. See on minu isiklik valik.

                  Siin teemas kirjutama hakkasin üksnes teema algataja toetuseks. Võib-olla tõesti leidis ta Swansea ainult mingi totaka arvutimängu pärast, millest mina midagi ei tea. Kust kurat mina seda teadma pean. Aga ma ei hakka teda veel sellepärast kusagile lahterdama või talle näpuga näitama.
                  Mulle on vastupidi sümpaatne, et talle ka miski muu korda läheb peale Ronaldo või Operi või kelle iganes \"valdava osa\" lemmiku.
                  Minul on ainult üks küsimus: kas asi on jalgpallis või ei ole?
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #54
                    Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                    Tegelikult shokeeris mind kõige enam see, et McN pole 20 aasta jooksul Liverpooli ühtegi mängu reaalselt statal näinud. Kuidas siis nii, peremees? Eriti veel tänapäeval, mil reisimine on lapsemäng.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #55
                      Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                      Algselt postitas Martin


                      Tegelikult shokeeris mind kõige enam see, et McN pole 20 aasta jooksul Liverpooli ühtegi mängu reaalselt statal näinud. Kuidas siis nii, peremees? Eriti veel tänapäeval, mil reisimine on lapsemäng.
                      Elu on selline. Oma kahel Inglismaal käigul pole Londonist kaugemale jõudnud.
                      Ja tõele au andes, mida see kohapeal vaatamine ikka muudab? Teeb mind tõeliseks fänniks vä? Ma pole eales rahvarohkeid kohti armastanud ja ma usun, et mul hakkaks seal pigem hirm.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        #56
                        Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                        Algselt postitas Jux

                        Ka mulle jääb endiselt arusaamatuks see, et arvuti taga mingisuguse \"suvalise\" välismaa klubi või \"Ronaldo\" haipimine pakub inimestele rohkem pinget kui eestlastest vutimeeste mängud staadionil, mis oluliselt lähemal kui Brighton, Swansea, Manchester, Madrid või London.
                        Asjalikud punktid on tembu, mcnamara ja ka Martini poolt välja toodud, kuid tsiteeritud lõik ei pea absoluutselt endas vastuolu sisaldama. Loomulikult on inimesi, kes on \"tõsised mingi välisklubi fännid\", aga kodusest vutist ei pea midagi, aga mitte alati. Julgeks väita, et suur osa (või siis lihtsalt osa) siinsetest kirjutajatest huvitub mõlemist. Kui rääkida endast, siis jaah, kirjutan foorumis Brightoni tegemistest (ja nagu selgub, pole selles ju midagi halba... pean ennast ikkagi selle klubi poolehoidjaks, kuigi definitsiooniküsimustes võibki jääda vaidlema, aga see on ju mõttetu), aga samal ajal käin ka staadionil. Eesti koondise mängud loomulikult, lisaks mõned klubide euromängud ning julgeks pakkuda, et oma 80%-l Merkuuri kodumängudestki olin kohal (Tammekal küll vähem, aga siiski)... samas ei olegi ma tõupuhas tartlane ju. Kas ma üldse peaks ja tohiks end siis mõne siinse (Tartu) klubi toetajaks pidada? Või peaksin pöörama pilgud koha poole, kus minu lapsepõlv möödus (mitte et ma oleks siis pidevalt selle klubi tegemisi jälginud jne)?

                        Aga põhjuseid, miks jälgitakse muu maailma klubide tegemisi vms, on kindlasti palju... ning olgem ausad, ilma selleta oleks märksa igavam siinne vutielu. Sest Eesti jalgpall lihtsalt ei ole piisavalt arenenud... korraldus, infoliikumine, mastaabid - kõik on paigast ära, aga neist probleemidestki on mujal teemades palju jahutud.

                        Palju kära, vähe villa.

                        Kommentaar


                          #57
                          Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                          Algselt postitas mcnamaraMind EI huvita kusagil õllekas läbustamine fännisärk seljas..
                          see võib siiski päris lahe olla. eriti kui sattud toetama sobilike kaastoetajatega klubi.



                          aga põhimõtteliselt tuli siin varasemalt ka tõde välja: iga asi saab kuskilt alguse. suur osa asju seejuures täiesti mõttetute kohtade pealt. minu isa ei viinud mind Tallina \"Sporti\" vaatama. ja siis juhtus nii, et nägin televiisorist liidsi. täielik koba. hea, et näiteks tottenhami ei näinud.



                          edit: skindi eelmisele kommentaariks, et mina olen üks sellistest, kes pole ühtki eesti klubi liigamängu näinud. või noh, va need 4 ja 5 liiga omad, kus olen osalenud. lihtsalt ei huvita. isegi mitte natukene. solidaarsusest sõbra vastu käisin tvmk - flora karikafinaali vaatamas mingi aeg tagasi. koondist olen vaadanud u 5 korda. käisin leedsi pre-season tuuril rootsis. seal, kus jaanipäeval päike looja ei lähegi.
                          Aasta Partioodi tiitlit ma ilmselt ei saa


                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            #58
                            Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                            Algselt postitas rohelineKonn

                            Algselt postitas mcnamaraMind EI huvita kusagil õllekas läbustamine fännisärk seljas..
                            see võib siiski päris lahe olla. eriti kui sattud toetama sobilike kaastoetajatega klubi.
                            I copy that
                            Supplies!

                            Kommentaar


                              #59
                              Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                              Algselt postitas mcnamara
                              Ja tõele au andes, mida see kohapeal vaatamine ikka muudab? Teeb mind tõeliseks fänniks vä?
                              Ma pole sellele ju vihjanudki. Lihtsalt mul on Elland Roadi külastmisest fantastilised mälestused, mis siis, et Arsenal valusalt koti pähe tõmbas. Kuid see atmosfäär ja Kopis laulmine ja kaasaelamise tunnetamine ning Balti Pies (mida küll ei jõudnud osta :P). Kõik see tegid mängu tõeliseks sündmuseks. Soovitan
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                #60
                                Vastus teemale \'Swansea City FC\'

                                Algselt postitas mcnamara
                                Minul on ainult üks küsimus: kas asi on jalgpallis või ei ole?
                                Eks see arutlus tõesti sarnaneb vaidlustele muusikamaitse osas, a la \"miks sulle meeldib Scooter, aga mitte Guns\'n\'Roses või Genialistid\".

                                Ma ei soovigi kellegi peale näpuga näidata ega lahtrisse visata, lihtsalt teoreetiliselt pakub huvi, miks on asjad nii ja mitte teisiti. Miks on inimesed pigem välismaise klubi kui Eesti klubide toetajad? On see suurem võimalus võidurõõmu kogeda? On see lihtsalt huvi teiste maade ja rahvaste vastu? On siis 17-aastasele noormängijale välismaises klubis mõnusam kaasa elada, kui sama vanale tüübile Eestis? :P

                                Kes ei taha sellisest isiklikust asjast rääkida, ei pea seda tegema. Kahju, et just selles teemas nn leek lahvatas, sobilikum oleks offtopicus sellisel teemal filosofeerida.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X