320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arsenal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas acca Vaata postitust
    Peataolek ja läbipõlemine? Asi on mängijate puudulikus tehnilis-taktikalises valmisolekus, mitte mingis müstilises 'oskuses võita'. Just nimelt selle pagasi peaksid mängijad saama juba noortetasandil, aga selle asemel keskendutakse ainult võitmisele.
    Samale järeldusele jõudis ka Gary Lineker enne MMi miskises saates, kui mu mälu mind ei peta. Rääkis ja võrdles hispaaniaga inglise vutti ja vahe olevatki, et kui inglismaal on rõhk ennekõike võitmisel, siis hispaanias lubatakse noortel kotti ka saada, juhul kui mängitakse õigesti.
    Äkki oli see saade : http://vimeo.com/51391314
    "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

    Kommentaar


      Tulen ja lähen ja lähen ja tulen ... (Afobe Millwalli laenule). Edu!
      Victoria Concordia Crescit

      Kommentaar


        Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
        Samale järeldusele jõudis ka Gary Lineker enne MMi miskises saates, kui mu mälu mind ei peta. Rääkis ja võrdles hispaaniaga inglise vutti ja vahe olevatki, et kui inglismaal on rõhk ennekõike võitmisel, siis hispaanias lubatakse noortel kotti ka saada, juhul kui mängitakse õigesti.
        Äkki oli see saade : http://vimeo.com/51391314
        Krt, ma näen ainult ca minut toda saadet ja siis on kaputts.

        Inglaste (noorte)süsteem on üldse üks Segane teema. Kuninganna neid kaitsku. Kui sul on aga Võimalus midagi saavutada, siis ei ole patt sinna poole püüelda (?). Patt oleks seda keelata (?). Muidugi on tähtis see, kuidas eesmärgi poole liikuda. Mida noorem on inimene, seda tähtsam on mängulisuse osakaal, seda rohkem on väikeseid võite (issi-issi, täna ma kõksisin kümme korda). Mida aega edasi, seda kitsamaks/väiksemaks võitude võimalused muutuvad. Seda tähtsamaks igast õlekõrrest haaramine muutub.
        Psycho mõte, lähenemine (mida meedia kajastas) ei ole vale, ei ole põlastusväärne... vms. Samas kui ajalugu on näidanud, et ühel hetkel flipib juhendajal ära, siis on ehk usaldatakse vale inimest.
        Ma muidugi mõistan Whilshere'i füüsise kartust, sest Arsenalil on meedikute süsteem vist veel hullem kui Liverpoolil. Tõenäosus, et ta 25-lt on laatsaretis, ei tohiks aktiivsest puhkusest eriti muutuda.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Ma ei tea, mida Pearce/FA mõtleb ning millepärast ta mingeid juhiseid, käske annab, kuid samas inglastel pole (sisuliselt kunagi) olnud JW-sugust elajat, kes suudab (olenemata vastasest) keskväljal 3-4 vastast kohvile saata. Tema on üks nendest mängijatest keskväljal, kes eristub, kes suudab, kes tahab. Cleverly, Henderson, OX ja... on pigem tublid reamehed ning sellistega ongi raske turniiri võita.

          Justnimelt sellepärast, et pole sellist elajat olnud, tulekski teda A koondise huvisid silmas pidades korras hoida. Ühtegi inglast ei koti mingi U21 turna võit, kui sellega potentsiaalselt A koondise žansid maha mängitakse.

          Kommentaar


            Klubi toetajate vaatenurka võib ju mõista, kuid argumendid, nagu oleks üks suvine finaalturniir võimaliku ülekoormuse peamiseks allikaks, kui järgmises lauses tunnistatakse, et peatreener väga pikal klubihooajal kahjuks puhkust andma ei kipu, on siiski parasjagu vildakad. Nagu ka viited A-koondise jaoks hoidmisel, kel sel suvel ei ole nagunii mitte midagi kavas. Lõppeks taandub kõik ikka puhtalt U21 koondise esindamise mõttekuse ja võimalike riskide hindamise vahel valitsevasse õrna tasakaalu. Ja siinkohal on paratamatu, et klubi fännide kaalukauss kipub liialt ühes suunas kaldu olema. Teisalt jälle peaks niigi vähendatud rahvusvaheliste mängude kontekstis riigi esindamine mängija jaoks auasi ja üldsuse poolt ka aktsepteeritud olema. Ka U21 tasemel.
            Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

            Kommentaar


              ilmselgelt on klubi toetajate poolt kaalukauss kaldus. Klubi on see kes mängijatele palga maksab, klubi on see kes neid hiljem terveks ravib, klubi on see kellel turniirilt kaasa saadud vigastuse pärast suuremalt kannatab!
              Mind That Gap!

              Kommentaar


                Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                Klubi toetajate vaatenurka võib ju mõista, kuid argumendid, nagu oleks üks suvine finaalturniir võimaliku ülekoormuse peamiseks allikaks, kui järgmises lauses tunnistatakse, et peatreener väga pikal klubihooajal kahjuks puhkust andma ei kipu, on siiski parasjagu vildakad. Nagu ka viited A-koondise jaoks hoidmisel, kel sel suvel ei ole nagunii mitte midagi kavas.
                Palun näita mulle, kus ma väitsin et üks suvine finaalturniir on võimaliku ülekoormuse peamiseks allikaks.

                Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                Lõppeks taandub kõik ikka puhtalt U21 koondise esindamise mõttekuse ja võimalike riskide hindamise vahel valitsevasse õrna tasakaalu
                Kõigepealt rõhud minu argumentide vildakusse ja seejärel võtad jutu põhimõtteliselt minu poolt edasi antud poindiga kokku, kena.


                Lähtuda võiks ikka jah sellest filosoofiast, et mängija on tehniliselt klubi omand, klubi peab teda igas mõttes üleval. Wilshere tuli lausa klubi noorteakadeemiast st et klubi investeering mängijasse on veelgi kordades suurem. Ja kui Wenger ta kogemata üle mängitab siis on see tema viga teha. Ja kui peatreener ütleb, et vaadake lasin poisil veits palju mängida seega paluks teda koondise tasemel mõistlikult kasutada ja korralik suvepuhkus saada, siis võiks sellest palvest lugu pidada. Ära ei maksaks unustada, et iga turniiri juurde käib umbes sama pikk ettevalmistus, st reaalselt me vaatame kuskil kuu pikkust ettevõtmist. Las poiss parem kõigutab kuskil ookeani ääres margaritat imedes jalgu, teeb korraliku preseasoni klubis ja ehk peavad patareid intensiivsele klubihooajale ja sellele järgnevale MMile vastu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas coco Vaata postitust
                  Palun näita mulle, kus ma väitsin et üks suvine finaalturniir on võimaliku ülekoormuse peamiseks allikaks.
                  Ülekoormuse vältimiseks koondisesuve vahelejätmise põhjenduseks toomine, selmet kivi reaalsesse kapsaaeda heita, ei jäta just palju muid tõlgendamisvõimalusi. Ja peamine seetõttu, et muid adekvaatseid põhjendusi ma eelnevatest postitustest ei suutnud tuvastada. See on ainuke, mis mingilgi tasemel pädeb. Aga mitte sellel tasemel, kus Michael Oweni tsitaate meelevaldselt välja käiakse

                  Kõigepealt rõhud minu argumentide vildakusse ja seejärel võtad jutu põhimõtteliselt minu poolt edasi antud poindiga kokku, kena.
                  Jätad tsiteerimise minu pointi välja toomata pooleli ja väidad, et ma räägin sama juttu? Kena.

                  Ja nagu ma ütlesin, kui klubi huvid prevaleerivad nii ülekaalukalt (klubi omand, mängija ei annaks 100% jne), siis on loogiline, et muud vaatenurka ei suudeta aktsepteerida. Koondiste olulisust aina enam niigi suurklubide huvide teenimisele suunatud jalgpallimaastikul endiselt hindavana on mul sellest muidugi kahju.
                  Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                  Kommentaar


                    Palju õnne Carl Jenkinson, 21!





                    Ning kuuldused, et Andre Santos on minemas Gremiosse.
                    Victoria Concordia Crescit

                    Kommentaar


                      Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                      Ja nagu ma ütlesin, kui klubi huvid prevaleerivad nii ülekaalukalt (klubi omand, mängija ei annaks 100% jne), siis on loogiline, et muud vaatenurka ei suudeta aktsepteerida. Koondiste olulisust aina enam niigi suurklubide huvide teenimisele suunatud jalgpallimaastikul endiselt hindavana on mul sellest muidugi kahju.
                      Nähes, et meil on sinuga täiesti erinevad stardipositsioonid, võib juba eos konsensusele jõudmise välistada. Aga puhtalt vastuse mitte võlgu jäämise huvides...

                      Mina olen peamiselt klubi ja liigajalgpalli huviline. Liigajalgpall on minujaoks see puhas vorm mängust, kus selle lõppedes ka tavaliselt parim meeskond karikaga koju läheb. Turniiriformaadis, nagu seda on MMid ja EMid, on liiga suur osakaal kausaalsel juhusel ja pimedal õnnel. Sellest ideest lähtuvalt ja arvesse võttes hetke suhteid klubide ja rahvuskoondiste vahel, on teised justkui vastikud väiksed parasiitlikud vereimejad, kes võtavad ja imevad siis kui neile sobib ja kui objekt on tühjaks imetud, lähevad kas parematele jahimaadele või tulevad varsti teise ringiga tagasi. Nii kaua, kuni juhtorganite poolt ei töötata välja teatud kompensatsioonide kava hüvitamaks klubidele nende mängijate koondiste tasemel väärkasutamisest tulenevaid kahjusid, ma oma arvamust ei muuda.

                      Ja olles klubi, kellel on piisavalt kogemusi selliste juhtumitega, toetaja...leian et mul on igati õigus sellisele arvamusele. Parima näitena lähiminevikust kohe ühe haisva hollandlase juhtum kelle kõik tõsisemad vigastused korjati üles mingites suvalistes koondise sõprusmängudes.

                      Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                      Ülekoormuse vältimiseks koondisesuve vahelejätmise põhjenduseks toomine, selmet kivi reaalsesse kapsaaeda heita, ei jäta just palju muid tõlgendamisvõimalusi. Ja peamine seetõttu, et muid adekvaatseid põhjendusi ma eelnevatest postitustest ei suutnud tuvastada. See on ainuke, mis mingilgi tasemel pädeb. Aga mitte sellel tasemel, kus Michael Oweni tsitaate meelevaldselt välja käiakse
                      Oma algse posti juurde tagasi minnes, mis need Oweni tsitaadid seda puudutavad?! Leian, et argumenteerisin üsna lihtsalt ja selgestimõistetavalt U21 esindamise üleüldises mõtekuses ja vaagisin plusside ja miinuste üle ja jõudsin eitavale, mis mõistagi minu stardipositsiooni arvestades polnud ka mingi üllatus, järeldusele. Lihtsalt viis kuidas sisenetakse(juba hääbuvasse) arutellu, jalaga uks lahti lüües ja puusalt tulistades et ükski argument ei päde ja need mis vähegi pädesid olid vildakad ja siis puändina ise põhimõtteliselt sama poindiga oma sisenemine kokku võtta, on minu maitse jaoks veidi liiast. Ainus vahe on selles, et mina oma arutelus jõudsin negatiivsele järeldusele ja sina nähtavasti sinu peas toimunud mõtisklustes oled jõudnud teistsuguse tulemini.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas coco Vaata postitust
                        Lähtuda võiks ikka jah sellest filosoofiast, et mängija on tehniliselt klubi omand, klubi peab teda igas mõttes üleval. Wilshere tuli lausa klubi noorteakadeemiast st et klubi investeering mängijasse on veelgi kordades suurem. Ja kui Wenger ta kogemata üle mängitab siis on see tema viga teha. Ja kui peatreener ütleb, et vaadake lasin poisil veits palju mängida seega paluks teda koondise tasemel mõistlikult kasutada ja korralik suvepuhkus saada, siis võiks sellest palvest lugu pidada. Ära ei maksaks unustada, et iga turniiri juurde käib umbes sama pikk ettevalmistus, st reaalselt me vaatame kuskil kuu pikkust ettevõtmist. Las poiss parem kõigutab kuskil ookeani ääres margaritat imedes jalgu, teeb korraliku preseasoni klubis ja ehk peavad patareid intensiivsele klubihooajale ja sellele järgnevale MMile vastu.
                        Tekkis ka tahtmine oma seisukoht välja tuua.

                        Muidugi pole see väga imeks pandav, et pelgalt klubijalgpalli fanaatik, pealegi veel võõrriigi vutiaustaja säärast seisukohta omab - nagu Coco siin demonstreeris. Eks see ole väga põhimõtteline küsimus, ja sõltub sellest kuidas keegi midagi enda jaoks lahti mõtestab. Kuid ka minu arust on igati loomulik kui selle ahela "klubi -> mängija kui klubi omand" ette otsa lisada "klubi kodumaa", ehk siis Arsenal on ikkagi Inglismaa klubi ja ka teemaks oleva mängija passis vaatab vastu vastava riigi kodakondsus. Pealegi, paistab et Wilshere ise esindaks oma riiki rõõmuga ja seda ükskkõik millisel tasandil, ning kui mängumees jõuab oma kaalutlustes sellele järeldusele, siis jääb meil üle seda ainult respekteerida. Nii, et kõrvalvaatajatel pole siin suurt midagi prääksuda, eriti veel meil, kes asja kaugelt-kaugelt jälgivad. Ning nagu ma aru saan, siis lisaks aule, et klubi esindab koondislane, jagatakse ka seal saare peal klubidele rahhi kui mõni koondisepoiss satsis.

                        Lisaks natukene kummaline on "suvaliste sõpruskohtumiste mõiste", pole kunagi kuulnud, et mõni treener (va vahel tiltis olevad klubitreenerid) või mängija nimetaks mõnda koondise sõprusmängu lambikaks. Lambikad paistavad sõpruskohtumised olema ainult mõningate kõrvaltvaatajate jaoks.

                        btw väljamaa vutti vaadates hoian ka mina Arsenalile pöialt..

                        Kommentaar


                          Su kommentaar turniirisüsteemi osas on muidugi kuld. Loodetavasti mõtled juhuse ja pimeda õnne peale, kui Arsenal kunagi peaks jälle Meistrite Liiga finaali lähistele jõudma.

                          Algselt postitas coco Vaata postitust
                          Leian, et argumenteerisin üsna lihtsalt ja selgestimõistetavalt U21 esindamise üleüldises mõtekuses ja vaagisin plusside ja miinuste üle ja jõudsin eitavale, mis mõistagi minu stardipositsiooni arvestades polnud ka mingi üllatus, järeldusele.
                          Täpselt sama selgestimõistetavalt nagu reformierakond argumenteerib liberaalse parempoolse maailmavaate ülima õigsuse eest. Nagu sa isegi tunnistad, on lähtepunkt niivõrd erinev ja sealt ka eriarvamused, mis pädeb ja mis mitte.

                          Lihtsalt viis kuidas sisenetakse(juba hääbuvasse) arutellu, jalaga uks lahti lüües ja puusalt tulistades et ükski argument ei päde ja need mis vähegi pädesid olid vildakad ja siis puändina ise põhimõtteliselt sama poindiga oma sisenemine kokku võtta, on minu maitse jaoks veidi liiast.
                          No seda ust polnud vaja lahti lüüagi, Arsenali poisid olid enne riburada juba rind ees sealt sisse trüginud. Ja kui sa uuesti rahulikult üle loed, siis ehk märkad, et mu point oli kaugel sinu omast. Samas erinevalt sinust ma vähemalt üritan aru saada, miks klubide toetajad eriarvamusele jäävad. Ja sellesse arutellu ajendas mind sekkuma lootus, et äkki on võimalik ka siinse asja väga ühepoolselt nägeva kontingendi silmaklappide mingilgi määral eemaldamine. Ilmneb, et kasutult.
                          Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Jagatakse ka kontinendil ja koguni Kirde-Euroopas.
                            pmts kõik UEFA liikmesriikide klubid peaks midagi saama, kui neil on mängijaid, kes rahvusvahelisel tasandil madistavad, ei?

                            mingi tabeli kaevasin ka välja, mis peaks näitama palju euro2012 eest kasseeriti:
                            List of clubs entitled to participate in the benefits of UEFA EURO 2012

                            Arsenal: 1'694'470 €

                            Kommentaar


                              Sandikopikas suurklubi jaoks. Arvestades kui alju mängijaid meil koondistes on.
                              Üldse võiks koondise esindamise proffidele ära keelata. Jätaks selle amatööride lõbuks

                              Kommentaar


                                Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                                Su kommentaar turniirisüsteemi osas on muidugi kuld. Loodetavasti mõtled juhuse ja pimeda õnne peale, kui Arsenal kunagi peaks jälle Meistrite Liiga finaali lähistele jõudma.
                                Järelikult oligi omajagu õnne ja juhust kui vaid ühe korra sinna suutnud jõuda oleme. Ning võrrelda CLi ja koondiste turniiride struktuure ei saa kohe mitte. CLis on korralik grupifaas, vanasti oli lausa kaks, lisaks 180 minutit knockout ringides tõmbab samuti õnne osakaalu minu jaoks aksepteeritavale tasemele. Suurturniiridel tuleb aga tihtipeale peale ühte ebaõnnestumist oma kodinad kokku pakkida ja 4 aasta pärast uuesti proovida, teinekord läheb kogu turniir ühe individuaalse või miks mitte ka kontuniku eksimuse nahka. Liigajalgpallis on 38 mängu aega igasugustel anomaaliatel paika loksuda ja hooaja lõpuks ka parimad tõenäoliselt sõelale jäävad. Aga ega noh, nähtavasti polegi eesmärk et alati parim võidaks, vastasel juhul oleks MM suures osas Ladina-Ameerika ja Euroopa siseasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X