320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arsenal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nohik Vaata postitust
    kas see 14 kasutajanimes on sinu vanus?
    Ei, aga muidu küsimus oli asjakohane!

    Kommentaar


      Algselt postitas jalkaaa14 Vaata postitust
      Ei, aga muidu küsimus oli asjakohane!
      Palun otsi üles kuidas Arsenalil läks enne Wengerit ja tee sellest väike kokkuvote. 5-6 aastat pole midagi voidetud, aga mitu korda olete väga väga lähedal olnud.

      Barcelona vastu kaotasite napilt(seal juures veel mängis seal oma osa kohtunik) meistrite liigas, Carling Cupis olite finaalis ja premmis lopetate teisena, FA karikas kaotasite veerandfinaalis scumi vastu ja see on mingi kohutavalt perse läinud hooaeg mille pärast tuleks üks parimaid peatreenereid lahti lasta?

      Palun koli siia

      Kommentaar


        Vaadates vormitabelit ja eelseisvaid mänge, siis poleks üldse imekspandav, kui Arsenal peaks ka üle õla vaatama hakkama. Selles valguses mingist "kindlast" teisest kohast on vast pisut tobe rääkida. Eritigi veel kui su enda lemmikklubi võib ka hea õnne korral sinna positsioonile end mängida.

        Kommentaar


          Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
          Vaadates vormitabelit ja eelseisvaid mänge, siis poleks üldse imekspandav, kui Arsenal peaks ka üle õla vaatama hakkama. Selles valguses mingist "kindlast" teisest kohast on vast pisut tobe rääkida.
          Kahju, et see vägev analüüs niimoodi pooleli jäi. Nii ei saanudki me teada, et kas hinnang Arsenali peatreenerile peaks sõltuma sellest, kas Arsenali teine koht püsib või mitte.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nohik Vaata postitust
            Palun otsi üles kuidas Arsenalil läks enne Wengerit ja tee sellest väike kokkuvote. 5-6 aastat pole midagi voidetud, aga mitu korda olete väga väga lähedal olnud.

            Barcelona vastu kaotasite napilt(seal juures veel mängis seal oma osa kohtunik) meistrite liigas, Carling Cupis olite finaalis ja premmis lopetate teisena, FA karikas kaotasite veerandfinaalis scumi vastu ja see on mingi kohutavalt perse läinud hooaeg mille pärast tuleks üks parimaid peatreenereid lahti lasta?

            Palun koli siia
            Mida sa ManCity oss tahad öelda mulle ? Ma olen alati pooldanud Wengerit, suudab mehed panna mängima ilusat jalgpalli jne. Kas ma olen öelnud, et Arsenal peaks KÕIK võitma iga hooaeg ? Jah kohtunik mängib meil igas teises kaotatud mängus suurt rolli aga samas kui oleks vahel teinud mõned taktikaliselt õiged vahetused ei peaks paljudes kaotustes süüdistama kohtunikku. Võib-olla oleks võinud teha mõne ostu talvel kaitseliini ja väravasse. Ja sellega, et ''kaotame napilt'' on meie staarid rahul (Nasri ja Cesc). Kutid tõmbavad hooaja lõpus minema ja oleme jälle augus ootame kuni 15 aastased jõmmid mängivad meid liigas teisele-kolmandale kohale ja siis müüme nad jälle maha.


            SINA kuradi oss suudad ikka ühest lausest niipalju paska välja tuua, et halb hakkab.

            Kommentaar


              No arvata võib, et Liverpooli, City ja võib-olla ka Chelsea(CL-s ollakse veel sees) fännid vahetaks meiega oma hooajad kõhkluseta.

              Mis praeguse frustratsioonilaine põhjuseks on? Kaks kuud tagasi räägiti quadruple'st, tänasel päeval ei taha enam eriti keegi midagi rääkida. Wenger on oma praegust meeskonda nimetanud parimaks, mis tal kunagi on olnud. Mentaalne tugevus, vigadest õppimine. Pidevad alusetud lubadused fännidele, see jama kestab juba aastaid. Ei pea olema jalgpalliekspert, et näha mis on viimastel aegadel valesti tehtud ja saada aru, et vigadest pole õpitud. Kaugel sellest. Samu vigasid ja tegemata töid võib näha aastast-aastasse. Lombakas kaitse, andetud väravavahid, standardolukorrad, ebanormaalselt pikad laatsaretijärjekorrad, mentaalsed kollapsid, plaan-B puudumine, ülemakstud muidusööjad, vähene aktiivsus mängijateturul, tühjad lubadused. Seda jada võiks pikalt jätkata.

              Projekt-AW tundub olevat ebaõnnestunud. Wenger on ootuste lati oma esimese dekaadiga kõrgele seadnud ja intelligentse inimesena saab ta ilmselt aru, mida fännid temalt ootavad. Seda, mida Board talt ootab, on vist teada. Kõigil on ilus palganumber, staadion täitub regulaarselt, CL-i koht on alati tagatud. Aga fännid eeldavad oma klubilt rohkem. Küsi ükskõik mis fännilt ja nad vastaksid, et nad käiksid pigem Highbury'l vaatamas, kuidas Arsenal karikaid tõstab, kui hingetul Emiraatidel riigi kallemaid piletihindu makstes jälgimas, sama korduvat tsüklit 6 aastat järjest. Ja mis saareriigi kodanikke ilmselt veelgi rohkem marru ajab, on klubi jultumus kalleid piletihindu kevadel veelgi tõsta(kuskilt tuleb see Denilsoni 50k per week ju tasa teha).

              Mingeid muudatusi on vaja, usun et ka kõige lojaalsemad Wengeri pooldajad hakkavad sellest jamast juba tüdinema. Wengeri vallandamine ei ole ilmtingimata lahendus, Wengeri leping kestab kuni 2014 ja 6-milli aastas palganumbriga oleks kompensatsiooniraha päris kopsakas. Lisaks ei julgeks praegune board kaaludagi seda optsiooni. Tagasiastumise võib ka ilmselt välistada, Wenger on korduvalt öelnud, et ta austab oma lepinguid ja peaks ikka eriline idioot olema, et vabatahtlikult lahkuda kullaaugu äärest, mille positsioon nii kindel on.

              Teiseks, nii pikaajalise ja tähtsa figuuri, kui seda on Arsene, lahkumine võib meeskonnas kaasa tuua ettearvamatud probleemid. Kas meeskonna põhituumik tahaks uue treeneri jaoks mängida(vastuargumendina muidugi viimastest mängudes pole kuskilt näha olnud, et praegune meeskond Arsene'i jaoks mängida tahab)? Seega halva stsenaariumi korral võivad meeskonnast lahkuda üsna mitu staarmängijat, kelle ümber ideaalis võitev meeskond peaks konstrueeruma. Seega uus treener peaks kohe alustama meeskonna selgroo rekonstrueerimisega, mis tähendaks ilmselt veelgi 2-3 aastat üleminekuprotsessi.

              Kolmandaks, kes oleks see treener? See mees, kes tuleks, näeks ja võidaks? Kes võidaks koheselt mängijate austuse, kelle jaoks terve riietusruum tahaks mängida? Ma oskaks praegu välja pakkuda kaks meest, kes saaksid sellega hakkama. Mõlemad juhivad hetkel päikselises Hispaanias suurklubisid ja on oma väljaütlemistega meedias oma pikaajalised tulevikud antud klubides kahtluse alla seadnud. Need kaks meest suudaksid ilmselt Wengeri klubi edukalt üle võtta, säilitada põhituumik ja viia klubi järgmisele tasemele. Kõik ülejäänud variandid oleks puhas gambiit. Moyes'ed, Coyle'id ja tundmatud sõbrad J-league'st ei oleks mingi garantii, et asjad paremaks läheksid. Kusjuures ühte nendest kahest mehest enamus fännid pigem ei näeks Arsenali eesotsas, ning tema külastuskäigud jäävad tavaliselt lühikesteks.

              Ühesõnaga. Ratsionaalselt analüüsides Wengeri väljavahetamine ei pruugi olla just õige optsioon. Muudatusi on vaja. Tugevast, karakteritega meeskonnast, kes oli ilmselt üks parimad ja letaalsemaid kontrarünnaku meeskondi, mida maailm kunagi näinud on, on saanud selgrootu, päkapikkudega täidetud meeskond, kelle eesmärk on iga mängu lõpuks juhtida pallivaldamisprotsendi lahtrit ja teha vähemalt 38 söötu ümber vastaste karistusala enne kui pealelööki sooritada.

              Klubisse oleks vaja kedagi, kes vajadusel näitaks Wengerile, mis valesti on. Keegi kes ütleks Wengerile, et ta on veidi rumal, kui ta tahab seisult 0:0 välja vahetada meie kõige efektiivsemat mängijat, kui meil on vaja lahti lukustada 8-meheline kaitse ja samal ajal loivab ja lonkab ringi kollase kaardiga kaitsev poolkaitsja. Keegi, kes keelaks tal välja vahetada meie paremuselt teine mängija platsil, kuigi väljakul jooksevad ringi mitu mängijat, kelle kaine mõistus oleks juba ammu välja võtnud. Wenger-Rice tandem on ennast ilmselt ammendanud. Punanina vahetab regulaarselt oma assistente ja see töötab. Lisaks oskab keegi valgustada, miks Keown oma lühikese karjääri kaitse-treenerina maha pani Arsenalis? Keown suutis Senderosist teha korraliku kaitsja, küll vaid üheks hooajaks. Keegi Keowni sugune karakter telgitagustesse opereerima. Kõik teavad, et võitva meeskonna aluseks on kindel kaitse. See kehtib isegi praeguse Barca kohta, nende kaitse algab lihtsalt juba vastaste karistusalast.

              Lisaks oli David Deini tagasiastumine praguse kriisi üks katalüsaatoreid. Praeguses juhtkonnas tunduvat olevat vaid ärimeeste kamp, kelle ainsaks eesmärgiks on klubi kasumi suurendamine minimaalse riskiga. Sellel teemal on muidugi äärmiselt spekulatiivne arutleda, sest kellegil pole tegelikult õiget aimu, kui palju kellelgi telgitagustes võimu on ja kui palju Wengeril tegelikult iga aasta üleminekuteks raha on olnud. Või siis ei ole olnud. Teada aga on, et Dein oli Arsenali ja Arsene'i juures väga tähtis tegelane.

              Samuti oleks vaja meeskonda natuke terast ja natuke mune. Soovitavalt see terasmunadega mees kannaks kaptenipaela. Organiseeriks, sõimaks ja karjuks kui vaja on. Vermalen on praeguses meeskonnas kõige ligilähedasem kaptenimaterjalile. Fabregas paraku läheb pidevalt tähtsatel hetkedel koos kaptenipaelaga kaduma. Ning lisaks oleks vaja suvel teha suuremat sorti puhastus rotatsioonimeeste osas. Diaby, Denilsoni, Bendtneri, Rosicky, Eboue kaustad tuleb väga kriitilise pilguga üle vaadata.

              Peaasi, et midagi toimuma hakkab. Midagi peab muutuma. Hooaeg iseenesest, võrreldes lähiminevikuga, on olnud edukas. Aga arvestades asjaolusid, seatud eesmärke ja tühiseid lubadusi, on olnud siiski ebaõnnestunud ja läbikukkunud. Sama tsükkel kordub jälle. Paljulubavast positsioonist tulistatakse ise endale taaskord jalga, millele järgneb juba tavaks saanud mentaalne kollaps.

              Kas midagi muutub, radikaalselt? Pigem ei muutu. Ma usun, saame veel paar aastat sama tsüklit ja kui hästi läheb, siis tuleb ehk mõni väiksem kohalik karikas Emiraatide tolmusesesse ja tühja karikakappi. Lootus suurtele muutustele oleks sama sinisilmne, kui ma arvaks, et enamus teist viitsiks seda novelli, mida ma (kurat teab miks?) olen siia jälle valmis vihunud, lugeda.

              Kommentaar


                Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                Kahju, et see vägev analüüs niimoodi pooleli jäi. Nii ei saanudki me teada, et kas hinnang Arsenali peatreenerile peaks sõltuma sellest, kas Arsenali teine koht püsib või mitte.
                Ausalt öeldes puudub seisukoht Wengeri tuleviku suhtes. Kui midagi oleks veel hinge kriipima jäänud, küll ma siis juba üleks seda ka öelnud. Nii et miks ironiseerida? Siin su kaasfännidelt tulnud juba piisavalt avaldusi sel teemal.

                Kommentaar


                  coco minoorsele monoloogile kerge lisa kõrvaltvaataja pilgu läbi. On loogiline, et fännid vaatavad asjadele "nüüd ja kohe" vaatenurgast. Eriti kui klubi väljavaated on niivõrd head, nagu Arsenalil sel hooajal mitte just väga kauges minevikus kahtlemata olid. On ka selge, et otsustaval momendil kipub viimasel ajal kuskilt jälle kärisema. Põhjuste üle on spekuleeritud ülalpool. Samas on 5-6 aastat klubi enda kontekstis siiski väga lühikene aeg, kuid mille jooksul tehtud otsused ja valikud võivad mõjutada terve organisatsiooni edasist käekäiku mitmeid kordi pikema aja jooksul. Euroopa tasemel klubijalgpalli ootavad ees olulised muudatused. Wenger koos omanike ja tegevjuhiga on andnud Arsenalile selle perioodi eel kätte vägagi kõvad trumbid, mille kaalu mõistetakse ilmselt alles pikemas perspektiivis. Eelmiste aastate edu nimel pidanuks suure tõenäosusega mingil hetkel rakendama vägagi teistsugust strateegiat. Fänne see muidugimõista eriliselt ei lohuta, aga mulle endale tundub, et tehtud valikud toodavad lähitulevikus vägagi korralikke dividende. Arsene knows, you know.
                  Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                  Kommentaar


                    Urood Nohik loe coco juttu (väjendusoskus kordades parem kui minul) ja saad aru mida ma oma lausega öelda tahtsin.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas jalkaaa14 Vaata postitust
                      Urood Nohik loe coco juttu (väjendusoskus kordades parem kui minul) ja saad aru mida ma oma lausega öelda tahtsin.


                      Rahune maha nüüd natuke ja siis voibla proovi jüriöö oma läbi lugeda.

                      BTW keda sa tahaksid näha siis järgmise peatreenerina?

                      Kommentaar


                        Minu arust on viimase aja tulemuste põhjus Carling Cupi finaali hangover. Pärast seda oleme välja langenud 3'st võistlusest ja mänginud viiki Sunderlandi, WBA ja Blackburniga. Põhi süü langeb minu arust mängijatele mitte wengerile, kuna AW on pannud kokku ülimalt talendika satsi, aga ta ei saa näha mängijate südametesse ega ette näha seda, et neil puudub winning-mentality. Naljakas, et kõige suurema võidu tahtega tundub olevat 19-aastane Jack. Ainuke süü mida saab Wengerile panna on see, et üldse Carling Cupi tõsiselt võttis(paljud vigastused ja vormi langus pärast finaali).

                        Kommentaar


                          Algselt postitas jukss Vaata postitust
                          Põhi süü langeb minu arust mängijatele mitte wengerile, kuna AW on pannud kokku ülimalt talendika satsi, aga ta ei saa näha mängijate südametesse ega ette näha seda, et neil puudub winning-mentality.
                          Tõsiselt räägid? Wengeril on kindlasti oma roll selles, et mängijatel see võitja mentaliteet puudu on. Miks huvitav Manul ja Chelseal pole seda probleemi? Wenger tegi peale seda võitmatute hooaega liiga järsu noorenduskuuri. Vähemalt selline on minu arvamus. Sellega kadus ka see võitjamentaliteet. Ja tuues klubisse koguaeg noori juurde ning lastes vähegi kogenenumad maha müüa, ei aita ta selle tekkimisele mitte karvavõrdki kaasa. Liiga sinisilme tundub olevat ja mitmedki mängijad on seda ära kasutanud. Võta kasvõi need samad Denilsonid, Almuniad, Diabyd, Eboued ja Squillacid, kes ausalt öeldes pole ju lihtsalt tippklubi materjal. Mingite mööndustega võib nimistusse lisada ka Bendtneri ja Rosicky. On ka variant, et jüriöö poolt toodud stsenaarium jõustub ja Wengerist saab järsku tänu Platini´le kultustreener, kuid enne on vaja see samune võitja mentaliteet omandada. Ja niimoodi sama rada sisse tammudes see ei teki ka.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
                            Tõsiselt räägid? Wengeril on kindlasti oma roll selles, et mängijatel see võitja mentaliteet puudu on. Miks huvitav Manul ja Chelseal pole seda probleemi? Wenger tegi peale seda võitmatute hooaega liiga järsu noorenduskuuri. Vähemalt selline on minu arvamus. Sellega kadus ka see võitjamentaliteet. Ja tuues klubisse koguaeg noori juurde ning lastes vähegi kogenenumad maha müüa, ei aita ta selle tekkimisele mitte karvavõrdki kaasa.
                            Ma rääkisin oma postituses sellest hooajast, aga jah, ta on sellega varem eksinud, kuid nüüd minu arust ta sellepärast hoiabki Fabregast kinni, et on saanud aru tähtsusest hoida võtme-mängijaid.

                            Kommentaar


                              Mune ja vastavalt-situatsioonile-muutuvat-taktikat on vaja. Kui me mitte kunagi ei muuda oma koosseisu vastavalt sellele kes meil vastas on ja kui meil mitte keegi ei tee kõvemat häält ega utsita teisi tagant siis pole ju ime, et Blackburnid ja Bromid meilt punkte võtavad ja jäävadki võtma. Vastaste treeneritel on ilmselt kõige kergem meie vastu oma meeskonda väljakule saata kuna meil on alati 100% sama plaan.

                              "If you play a good game for United, you sit on the bench. Only if you play an amazing game do you stay in the team." - See on hea lause Evra intervjuust. Siia on ka koer maetud miks me oma ilmselgelt üliandekat meeskonda mängima ei saa.
                              Victoria Concordia Crescit

                              Kommentaar


                                Et laupäevane mäng tekitas tunde, et meeskonnal on tõsine "fitness" probleem ja mängijad peale Arshavini ja Clichy lihtsalt ei jäksa väljakul joosta, siis klopsisin ühe tabeli lootes leida vastuseid väljakul aset leidvale jõuetusele.

                                Tõsi ta on, et Blackburni vastu ei liikunud ei palliga mees ega ka pallita abilised. Sööt liikus samuti Arsenali kohta tõsiselt aeglaselt ning ega nii palli väravasse ei saagi. Ebameeldiv on asjaolu, kui mängija, kes vastase kaitsvast mängijast on mööda mänginud ja sammu paari-võrra ees, peatub, et pisut hinge tõmmata ja tagasisöötu otsida. Isegi Walcottil ja Nasril tuli selliseid juhuseid ette ja see pole mitte just väga meeldiv.

                                Viitab kurnatusele! Aga, et sedasorti kurnatus esines ka eelmise 3 hooaja aprillis, siis mõtlesin, et võiks põhjust otsida. Antud tabelit analüüsima siin ei viitsi hakata, aga kellele huvi pakub, siis võib pilgu peale heita.

                                appearances.jpg

                                Kommentaar

                                Working...
                                X