320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Soome jalgpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

    Algselt postitas mcnamara


    Jeremenko jr: Soome esindamine oli viga.
    Soovitan kindlasti lugeda ka algset intervjuud, millest võetud nopped on ilmselt siis Yle kaudu ka otsaga Guardiani jõudnud. Kommentaariks vaid niipalju, et meedia võim on suur...
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

      Suht värdjas ikka, meenutab kohe Eesti venelasi, keelt ei oska (ei tea kas jeremenko oskab), tuleb ja ülbab ja siis ütleb, et ma olen venelane ja soomega pole mul peale koondise esindamise mingit pistmist, hoian oma näpud eemale suomist vms... SElline suhtumine sucks!

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

        Algselt postitas greystone


        Suht värdjas ikka, meenutab kohe Eesti venelasi, keelt ei oska (ei tea kas jeremenko oskab), tuleb ja ülbab ja siis ütleb, et ma olen venelane ja soomega pole mul peale koondise esindamise mingit pistmist, hoian oma näpud eemale suomist vms... SElline suhtumine sucks!
        jälle sa lahmid.
        öeldi, et loe originaalintekat. lammas.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

          Algselt postitas fitti


          Algselt postitas greystone


          Suht värdjas ikka, meenutab kohe Eesti venelasi, keelt ei oska (ei tea kas jeremenko oskab), tuleb ja ülbab ja siis ütleb, et ma olen venelane ja soomega pole mul peale koondise esindamise mingit pistmist, hoian oma näpud eemale suomist vms... SElline suhtumine sucks!
          jälle sa lahmid.
          öeldi, et loe originaalintekat. lammas.
          No võib-olla ta vene keelt ei oska. Mina küll ei oska. Kas keegi teeks väikse kokkuvõtte?

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

            Okei siis, kuna ma selle lingi juba siia viskasin, eks valgustan sisu ka. Paar stillinäidet.

            * Kõigepealt on täiesti kontekstist välja kistud ütlus selle kohta, et talle meeldib üle kõige Venemaal. Küsimus on, et te olete palju ringi liikunud, kus tunnete end kõige kodusemalt? Jeremenko vastab, et enne kui siia tagasi tulin, poleks ise ka uskunud, aga Venemaal; siin on paljud sugulased jne, Soomes pole ma ennast kunagi nii hästi tundnud. See on tõmmatud muust jutust välja ja keeratud hoopis selles suunas, et küll Soomes on ikka kehv olla. Absurd.
            * Jeremenko ütleb, et soomlased on külm ja kinnine rahvas. Kiidab aga seevastu, et rootslased suhtuvad tema isasse Pietarsaaris väga lugupidavalt ja on üldse üks tore rahvas, soomlastest täiesti erinevad. Tsitaat - \"Soomlased ja rootslased, leebelt öeldes, ei salli üldse teineteist\". Sellest kõigest on saanud sujuvalt väide \"soomlased on ülbed\". Minu omapoolne retooriline küsimus - mida mees siis valesti ütles?
            * Siis see rassismiteema. Jeremenko räägib: \"Mida kõike koolis ei kuulnud! Tavalise soomlase moodi ma just välja ei näe. Nende jaoks olen alati olnud venelane, ehkki passis seisab soomlane ja mängin Soome eest. Kas see nüüd just rassism on, aga tõrjuv suhtumine püsib tänaseni.\" Kokkuvõte - \"pean Soomes tihti kuulma rassistlikke märkusi\". No kurat.
            * Ajakirjanik uurib sõna-sõnalt nii: \"Ega ei kahetse, et Soome koondist esindate?\"; vastuseks tuleb, et jah, teate, tulevad tõesti sellised mõtted pähe, eriti kui Soome pressis mind materdatakse. Erinevalt Moskvast pole kuidagi võimalik peitu pugeda, kogu aeg oled luubi all. Ja edasi tuleb selline lõik: \"Sellepärast otsustasin, et lähen edaspidi sinna vaid koondisemängudeks või vanemate juurde. Helsingisse aga muidu mitte üks samm. Puhata tuleb seal, kus sa kedagi ei huvita.\" Eks igaüks võib nüüd arvata, millise lause neist kolmest soomlased välja valisid. Ja pikalt on juttu, et omal ajal passi valides oleks ehk pidanud teisiti otsustama - kuid sinna otsa ütleb Jeremenko: \"Hea küll, milleks ikka minevikus sorida.\" See, lõigu mõtte ja hoiaku seisukohalt ülitähtis lause on aga muidugi kõrvale jäetud...

            Rohkem ei viitsi hetkel niimoodi detailselt võrdlusi välja tuua, aga fakt on see, et tervest pikast intervjuust on välja korjatud kõik vähegi negatiivsed (või sellistena tõlgendatavad) laused Soome kohta ja neid võimendatud, mistõttu algselt mõnusas toonis räägitud loost (jutt käib HJK-aastatest, treeneritest, klubivahetustest, kolimisest, isast, vennast, üldse elust) jääb umbes selline mulje, nagu oleks Jeremenko ajakirjanikule otse põrutanud, et Soome on üks igavesti pask maa ja tema sinna enam iial minna ei taha. Kokkuvõttes on selge, et niigi negatiivse või vähemalt skeptilise põhja peale (kuigi eks mees on oma purjutamiste ja kaklustega ka ise selleks põhjust andnud, aga ikkagi) on sobilikke lauseid kontekstist välja kiskudes ehitatud selgelt kallutatud \"uudislugu\". Mida nüüd tsiteerivad tõe pähe juba ka välismaised allikad. Räige ebaprofessionaalsus, ei muud.
            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriig

              Algselt postitas vincent
              Soovitan kindlasti lugeda ka algset intervjuud, millest võetud nopped on ilmselt siis Yle kaudu ka otsaga Guardiani jõudnud. Kommentaariks vaid niipalju, et meedia võim on suur...
              Lihtsalt täpsustuseks: minu lingitud tekst on küll pärit Guardiani leheküljelt, kuid tegemist on Reutersi uudisega.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                Ma täpsustan ka - nüüd hommikul värskema peaga üle vaadates tundub, et võib-olla kiirustasin pisut selle Yle kirumisega, kuna ka nemad on aluseks võtnud Reutersi uudise. Samas ei ole nagu kellelgi peale soomlaste ka erilist põhjust niivõrd negatiivses toonis paskvilli valmis treida... Aga noh, ne poiman, ne vor.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                  Krt Portugal pääses siis napilt Soomlaste käest paistab et Sommid heas vormis
                  Olen see kes olen

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                    Eesti oli kah Portu vastu mängides viigi ära teeninud..aga näed meil pole lihtsalt selliseid mehi kes olukorrad ära lööksid. Hästi on meeles kuidas kadunud vend saharov viiekasti joonelt Ricardoga üks-ühele olles täiega üle lõi

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                      Eesti oli kah Portu vastu mängides viigi ära teeninud..aga näed meil pole lihtsalt selliseid mehi kes olukorrad ära lööksid. Hästi on meeles kuidas kadunud vend saharov viiekasti joonelt Ricardoga üks-ühele olles täiega üle lõi

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                        Algselt postitas mart44


                        Eesti oli kah Portu vastu mängides viigi ära teeninud..aga näed meil pole lihtsalt selliseid mehi kes olukorrad ära lööksid. Hästi on meeles kuidas kadunud vend saharov viiekasti joonelt Ricardoga üks-ühele olles täiega üle lõi
                        Saharov Ricardoga üks-ühele? Sellest räägid või: http://www.nuclear.pri.ee/videos/footy/EST_miss2.avi
                        Minu arvates see küll üks-ühele ei olnud.

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                          Algselt postitas mart44


                          Eesti oli kah Portu vastu mängides viigi ära teeninud..aga näed meil pole lihtsalt selliseid mehi kes olukorrad ära lööksid. Hästi on meeles kuidas kadunud vend saharov viiekasti joonelt Ricardoga üks-ühele olles täiega üle lõi
                          Saharov Ricardoga üks-ühele? Sellest räägid või: http://www.nuclear.pri.ee/videos/footy/EST_miss2.avi
                          Minu arvates see küll üks-ühele ei olnud.

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                            Veits teemast mööda, aga mis on Saharovist saanud? Vahepeal mängis suve algul Tuleviku eest paar kohtumist ja siis haihtus jälle ära.

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                              Veits teemast mööda, aga mis on Saharovist saanud? Vahepeal mängis suve algul Tuleviku eest paar kohtumist ja siis haihtus jälle ära.

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Soome jalgpalli tippriigiks !?\'

                                selge see et Soome on heas vormis praegu ja me saaksime nende kaest kindlasti pahe kui praegu mang toimuks
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X