320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    See on ikka lahe. Valid endale sellise lemmikmeeskonna, kes aastaid tagab, et saad nädalavahetusel peegli ees muskleid näidata, aga siis tuleb selline kollaps. Isegi ManUt on parem fännida, sest vahepeal nad mõne mängu ikka võidavad, näiteks Taani gigantide vastu ja saab mingitki rõõmu.

    Eelmine aasta oli Lester samasugune, et I feel you!
    No pole ikka nii, et "mina valisin endale lemmikuks". Minu meelest need asjad nii ei käi. Kaevasin välja ühe oma esimestest postitustest hollandi koondise alateemas:
    Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
    Ma olen tegelikult juba aastast 96,kui Ajax CL finaalis juvele kaotas seda hollandi klubi armastanud ning kaasa elanud. Soccerneti avastasin lihtsalt kogemata töökaaslase kaudu. Minul pole tavaliselt kellegiga jalkast rääkida, siin tundub,et on võimalus
    Oleks ma tookord väikese poisina "valinud" endale lemmikmeeskonda, siis oleks see olnud Juventus kuivõrd ma just nägin kuidas nad võitsid CL-i Ajaxi vastu. Aga ei...Ajax valis minu. Ma ei tea miks see nii läks...miks minu sümpaatia tookord Ajaxi poole kaldus ja siiamaani seal on. Olen ise endalt küsinud küll: "miks sa idioot nende poole hoiad kogu aeg?" Vastust ma ei tea...võibolla Tadic ütles minu jaoks kõige tabavamalt: " Ajax is the most wonderful club in the world!". Momendil on nad jah kaoses aga sellest ronitakse välja. Olen selles kindel. Mingit relegatsiooni ka ei tule. Hollandis on küll 10 vooru peetud, kuid meil on mängitud vaid 8. Waalwijki vastu on vaja ära mängida veel maks 10 min ja seal hetkel juhime 2-3. Nüüd edasi tuleb hunnik kergemaid vastaseid, kust ka olen kindel, et hakkab punkte kukkuma ja enesekindlus tulema. Meil mängitud selle 8 mänguga juba kõigi tippudega! Feyenoord, PSV, AZ, Twente ehk, et edasi on justkui kergem. Määrati ka uus treener van´t Schip, kes on ka varem olnud ajutine treener peale Van Bommeli lahkumist. Temaga sõlmiti leping suveni. Edasi läheb ta tehnilise meeskonna liikmeks ning selleks ajaks on ma loodan ka püsiv treener välja valitud. Ning seekord keegi, kellel on vajalik tase, et juhtida Ajaxi sugust Hollandi suurklubi.

    Kommentaar


      Ajax 2-0 Volendam

      30 lööki väravale neist ainult 10 raami.

      Relegatsiooni võitluses sai olulise võidu Ajax ja tõusis hoobilt 15ndaks pluss mäng varus veel. Esitus ei olnud kaugeltki veenev. Pigem oli vahepeal õhus tunda kõva kärsakat, kui Ajax kaitses elu eest ning Ramaij pidi tegema paar suurepärast tõrjet. Vant Schip otsustas üllatuslikult anda debüüdi akadeemia vasakkaitsjale Marthale, sest Sosa on vigastatud ja Avila on Prügi. Lisaks oli jong ajaxist veel platsil Hlynnson ning hiljem said ka võimalused Anass Salah-Eddine, VOS ja Mika Godts. Kui Martha sai lausa MOTM-iks siis ka teised akadeemia poisid mängisid täna hästi. See, et Avila ei saanud platsile isegi peale seda kui Martha krampidega välja läks ja Eddine tema asemel tuli näitab, milline on see prügiduse level, mis Avila näol 12 milku eest sisse toodi... Gaaei ja Šutalo söödud esimesel poolajal olid lihtsalt mehh. Teisel poolajal võiks neid isegi kiita. Ikkagi taga 0. Kaitseliin oli küll vahepeal hädas, kuid siiski mängiti enamvähem okeilt teise releka satsi vastu. Teisel poolajal seisul 0-0 hakkas juba tunduma, et ka siit ei tule midagi positiivset, kuid 57ndal minutil suutis Bergwijn siiski meid ette viia. Enne seda muidugi raiskas Brobbey oma kohustuslikud 3-4 võimalust ära ja Taylor ei tabanud raami ning nägime ka latti. Peale meie väravat oli periood, kus Volendam surus ja värav rippus peakohal, kuid Ramaij oli teisel poolajal palju enesekindlam kui esimesel ja hoidus vastased kuival. Siis 10min enne lõppu toodi platsile Akpom Brobbey asemel ja tal läks seisu kahekordistamiseks vaja kõigest kahte võimalust, millest esimesega ta tabas latti ja teisega nurgalöögist juba väravasse. Tõele au andes oleks tal pidanud ka teine värav olema aga ta suutis nagu Brobbeygi tühja väravasse mitte tabada...tõsi tema tabas selle asemel vähemalt posti.

      Seega algas Vant Schipi ajastu küll mitte hiilgavalt aga vähemalt vajaliku tulemusega! Järgmine vastane on olnud ka läbi ajaloo meie jaoks suht keeruline. Heerenveen vöörsil. Eks siis ole juba paremini näha, mis arengud meil vahepeal olnud on.

      Üle pika aja saab peale mängu rahus magama minna...

      Kommentaar


        Saan peegli ees jälle muskleid pingutada

        Ajax 4-1 Heerenveen

        Van´t Schip alustas taas sama koosseisuga mis võitis Volendami. Uskumatu, et Martha oma äärel nii hea on. Ja vaadates meie akadeemia poisse platsil ei saa ma aru kuidas Jong Ajax nii pasas seisus Keukenis on...Ja see on ikka halenaljakas, et osteti persetäis "talenti" suvel ja lõpuks kasutatakse ikka oma akadeemia poisse

        Mängu algus ei tõotanud mitte midagi nii roosilist nagu lõppseis näitab. Heerenveen oli kraad parem meeskond, kuid tõeliselt hea võimaluseni nad ei jõudnud. Korra tegi suurepärase bloki Šutalo. Siis mängupildile vastuvoolu oli Ajax järsku ees. Berghuis andis suurepärase tsenderduse Bergwijnile, kes ajastas oma jooksu nii ideaalselt, et hiljem VAR jooned olid nii nibin nabin, kui üldse võimalik. Ja Bergwijn ei eksinud 1-0. Seejärel lagunes Heerenveen veidi ja kontroll mängu üle läks täielikult Ajaxi kätte. 42 minutil andis surve vilja kui Van den Boomen andis nii kauni tsenderduse värava ette ning tavaliselt 10 võimalust raiskav Brobbey sai seekord esimesel katsel värava kirja. Noppertil polnud mingit lootust seda tõrjuda. 2-0 ja Ajax kruiisis poolaja vile poole. Ja siis taas mängupildile täiesti vastuoluliselt sai Heerenveen kirja oma värava. Braude kehva tsenderduse suutis kuidagi väravaks vormistada Brouwen. Brouweni väravale aitas kaasa Hato väga halb kaitsetöö. Nii mindi ka poolajale.
        Teine poolaeg seisul 2-1 oli iga mehe mäng, kuid pika peale sai Ajax taas kontrolli enda kätte. Ja nii kui se juhtus hakkas taas rämedat kärsakat tulema kaitseliinist...Martha jäi hätta ühe läbi jooksuga ja selle tagajärjel sai löögile taas Brouwen. Ramaijl ei olnud mingit lootust seda tõrjuda, kuid sellel hooajal nii tihti meile selja keeranud fortuuno lõpuks ometi naeratas meile. Löök tabas posti sisekülge. Pall lendas taas värava eest läbi ja teise võimaluse sisuliselt tühja väravasse sisse lüüa sai van Amersfoort. Hato jõudis natuke segama siiski ja pall lendas napilt postist mööda ja välja...Süda seiskus korraks. Oleks see sisse läinud ja 2-2 siis ma ennustan, et täielik lagunemine oleks olnud lähedal... Aga läks nagu läks... Siis tehti meie poolt suurepärane rünnak ja Brobbey tegi tavatult hästi ning mängis 2 kaitsjat üle ning ka Noppert oli mängust väljas ning lõi sisse, kuid kohtunik võttis selle värava ära viidates, et Brobbey oli vea teinud. Ja kõigi imestuseks ei lükanud isegi VAR ümber kohtuniku otsust. Vastane kukkus ikka väga väga lihtsalt maha...Ehk, et fortuuna ei olnud ikka 100% meiega ja pidi veel närvipinget hoidma. Tundes, et mäng võib käest libiseda tegi Schip õiged vahetused. VOS Taylori asemel, Rench Gaaei asemel ja peamine Akpom HLynnsoni asemel. Akpom tekitas ees palju ruumi ja oli kaitsjatele peavalu. Kuid nüüd kahe järgmise värava puhul tegi super eeltöö mölemale Berghuis. Esimesel juhul mängis Berghuis Akpomi tekitatud ruumi kasutades end heale löögi positsioonile ning Noppert suutis tõrjuda palli vaid enda ette. Õigel kohal oli kohe Akpom ja suunas palli peaga sisse, 3-1. Seejärel oli Heerenveen täielikult löödud. Tagasitulekusse ei uskunud enam keegi. Selle asemel tegi taas Berghuis super eeltöö ja söötis palli isetult värava all ootavale Akpomile, kes taas ei eksinud. 4-1. Viimasel hetkel oli ka Forbsil väike võimalus, kuid kahjuks ebaõnnestus.

        Niisiis on Ajax kahe mänguga nüüd kogunud rohkem punkte, kui eelneva 7 mänguga kokku. Väljakule ostetud prügi...jah tõele au andes peab siit paari meest nüüd kiitma. Nimelt Gaaei tegi kindlasti oma seniste esituste parima mängu. Samuti oli tubli Šutalo. Mängu MOTM-iks valiti küll Van den Boomen, kuid minu silmis oli see 3 aassisti andnud Berghuis. Ka Brobbey oli tavapärasest asjalikum...asi on siiski ilmselt selles, et kuigi see prügi pole relegatsiooni sats, siis Hollandi teiste tipptiimide vastu pole neil erilist lootust veel edukas olla. Aga, kokkuvõttes on areng paremuse poole siiski näha. Nüüd võib õelda, et kindlasti oli osa probleemist Steijn, kes ei suutnud mehi mängima panna isegi kehvemate meeskondade vastu ja iga mäng hiilgas oma ideetuse ja plaanita. Nüüd, kuigi masin logiseb ja turtsub veel on vähemalt võitlusvaim ja ründe plaangi vähemalt paigas. Kindlasti on kõige nõrgem lüli endiselt kaitsemäng.

        11 punkti ja 11 koht tabelis. Eurokohad on vaid 3 punkti kaugusel ja tuletan meelde, et 1 mäng on meil veel varus Waalwijki vastu. Seal on vaja mängida veel viimased 10 minutit ja kaitsta oma 2-3 eduseisu. Kui se 2-3 eduseis ära suudetakse hoida on viies koht vaid 4 p kaugusel.

        Järgmine vastane Almere city vöörsil. Almere just pani magama Sparta Rotterdami 1-2 aga sellegipoolest ootan muidugi ainult võitu.

        Kommentaar


          Ajax 0-2 Brighton

          Noh...eelmine kord toimus platsil mingi pasanteeria aga täna näitas prügi siiski mingit mõtestatud mängu, kuigi jah...tulemus on ju sama. Seekordne kaotus läheb Vos-i ja sellel hooajal iseloomulikult halva kaitsetöö arvele. Vos ja Hato maksavad alles koolirahasi...no mis sa ikka tahad 18 ja 17 aastaselt, sest kokuvõttes nad mängivad oma ea kohta super hästi. Vos siis andis valesöödu, mille tagajärjel Brighton juhtima asus. Ja kaitses Ansu Fati suutis enda peale tõmmata korraga 3 kaitsjat ning neist Hato jättis lõpuks täiesti markeerimata Adingra, kes kahekordistas eduseisu. Kohtunikuga meil ka seekord ei vedanud minu meelest...mitu episoodi oli, kus vile läks lambist meie kahjuks eriti esimesel poolajal, pluss see monokulm häiris
          Aga ma ei ole kurb. Kaotust võis ette aimata ka mitte Merilyn Kerro võimetega inimene. Kokkuvõttes siiski positiivne emotsioon kuivõrd esimesel poolajal olime ju isegi parem meeskond, kuigi jah tundus, et Brighton mängis poole võimsusega. Teisel poolajal kuni 80nda minutini olime sama prügi, mis hooaja alguses. Ei suutnud teha mitte midagi värava suunal. Brobbey löök, mis tabas mölemat posti korraga võtab kokku meie selle hooaja halva õnne. Gorillast rääkides, siis mees hakkab ennast leidma. Seda enam ei saa ma aru Koemanist, kes lambist kukkus Brobbeyd kritiseerima just siis kui ta on hakanud midagi ründaja laadset endas leidma. Ka täna oli ta tegelikult enamvähem...aga siiski mitte Ajaxi nr 9 tasemel muidugi.

          Igatahes...progress Van´t Schipi all on näha. Noored mehed mängisid Brightoni vastu okeilt...ei kusenud end päris täis ega midagi. Pealegi Brighton on selle grupi favoriit. Arvan, et siit grupist konverentsi liigasse pääs oleks meile suur õnnestumine ja Van´t Schipiga üldse mitte ebareaalne. Oletan, et selleks peame kindlasti võitma AEK-d kodus ja lootma, et nad ka Marseillelt ja Brightonilt tala saavad.

          Edasi ootab koduliigas Almere City võõrsil.

          Muudes uudistes Hlynnson edutati Ajax 1-te ametlikult.

          Kommentaar


            Almere 2-2 Ajax

            Noh...ma ei teagi. Peab vist Almere cityt kiitma. Esimesel poolajal nad küll mängisid rohkem karated, kuid nad olid parem meeskond. Teine poolaeg ja Vant Schipi vahetused Berghuis ja Mikautadze välja oli hästi välja mõeldud. Ajax oli teisel poolajal parem ja üldist mängu vaadates vääris ka võitu. Aga nagu ikka tüüpiline Ajax kuses kõik viimasel hetkel maha...See on juba see vana Ajax keda ma tean, kes viimastel hetkedel raiskab super võimalusi, et minut enne lõppu ise võrgust välja võtta. Good old times. Almere avas skoori, kui nad pääsesid järsku vasturünnakule ja Šutalo jooksis oma meest katma. Nüüd siinkohal ma tahaks Gaaei käest küsida." Kallis mees MIDA V...U SA KOOS ŠUTALOGA ÜHELE JA SAMALE MEHELE JÄRGI JOOKSID?!" Kurat, miks ta ei jooksnud katma oma meest??? Mis tema ajukeses toimus? PRÜGI kuubis lõi sisse...korra kaks mängu jooksul on temalt ikka selliseid brainfarte nähtud, et taevas halasta. Õnneks peale kaotusseisu jäämist võeti üldiselt hästi mänginud Bergwijn ära ja Akpom sisse. Ning Akpom oma esimese pallipuutega ka viigistas tänu Brobbey heale eeltööle. Brobbey oli täna parim mees platsil (üllatus üllatus). Tahab vist Koemanile näidata, et oskab ka mängida. Peale viiki oli Ajax palju parem meeskond...oli mitu 100% võimalust. Akpom tühjast väravast üle, Brobbey 2 meetrilt otse väravavahi pihta ja Akpom teise löögi samuti 2 meetrilt vastu kaitsjat. Taylor posti sisemine äär. Brobbey post jne. Surve kandis vilja, kui taas Brobbey hea eeltöö vormistas väravaks Tahirovic, kes keksis peale seda nagu laps pühade ajal. Ning tundus, et nii sujub mäng ka lõpuni. AGA ei...sisse lülitati "prügi". Akpom astub lihtsast pallist üle vastased saavad rünnakule. See kuidagi klaariti. Klaariti niihästi, et 1 Almere kaitsja vastu oli Brobbey Taylor Gaaei...mida Brobbey ei teinud oli sööt, mida Brobbey tegi oli pallikaotus. Vastane sai palliga kasti ja siis mida tegi Tahirovic? Loomulikult ülehelikiirusel hüppe vastasele kossi. Nii ju peab mängima 1 minut enne lõppu enda kastis eksole? Türa ahv... Penalti realiseeriti... Muidugi siinkohal ma pean ütlema...ma ei tee seda tihti enda arust aga kurat meile jäi küll 100% penalti varem andmata. Taylor oli väravavahiga 1-1 pääsemas kui kaitsja talle lihtsalt selga jooksis. Ja ei mingit penaltit!!! Vaata kordust mitu korda tahad seal ei olnud õlg õla vastu mingit haisugi...rämedalt selga. Ma ei saanud aru kas VAR vaatas seda üldse. Haige sitt.
            Aga punkt on ikka parem kui midagi. Jah väärisime rohkem aga taas oli tore näha, et mäng hakkab tulema...oleks ka lööjaid meeskonnas saaks sellised satsid saunakaid. Oma võimalusi me lihtsalt ei suuda väravaks realiseerida. Pole midagi...Brobbey hakkab lõpuks meenutama ründajat. Ja mis tänasest mängust veel kasa võtta on see, et Brobbey ja Akpom koos väljakul peaks olema tavapärane nähtus!
            Aga Almere City oli tubli. 6 mängu liigas kaotuseta. Uustulnukad ja nii hästi mängivad. Ainult kiidusõnad. Äkki peaks nende treeneri poole vaatama hakkama

            Eurokohad on endiselt käeulatuses. Tabeli keskmik on üldse äärmiselt tasavägine.
            Järgmine vastane Vitesse Cruijffil. Vaene Vitesse vireleb ka mülkas praegu ja on üldse punase laterna rollis.

            P.S. 17 aastane Hato kandis täna peale Bergwijni lahkumist kaptenipaela! Ja ta vääris seda! Hato mängib reeglina ülihästi! Hea töö akadeemia!

            Kommentaar


              Ma pean lihtsalt jagama Ajaxi klienditoe kõrgetasemelist IQ-d. Seal on vist sama suur segadus praegu nagu väljakulgi. Nimelt tuli minule täna meeldetuletus minu broneeringust kuupäevad ja puha, kuid millegipärast oli check outiks märgitud 18nda detsembri lõuna!. Mina tõusin kohe tagajalgadele, sest ostsin ju 2 lisapäeva 16nda detsembri ja 18 detsembri ehk siis päev enne mängu ja päev peale mängu. Saadetud arvel on ka ilusti kirjas 3 päeva. 16-s, 17-s ja 18 detsember makstud. Järelikult loogika ütleb ju absoluutselt lihtsa tõe, et check out on 19ndal ehk teisipäeva lõunal ( 3 ööd). Kirjutasin kohe Live chatis klienditoele, et mingi vea olete teinud. Nemad raiusid, et ei kõik on õige. Ma siis helistasin klienditoele...kurat kõik oli hollandi keeles, sittagi aru ei saanud , mis numbri ma klahvistikul valima pean, et oma prableemiga põõrduda. Valisin suvalise. Seal neiu võttis vastu naeris natuke ja ütles et ma uuesti helistaks ning vajutaks klahvistikul nr 3. Helistasin...sain õige inimese...ja ka tema raiub mulle, et 18 check out. Taevas halasta, mõtlesin et kas mina olen lausloll?! Tegin isegi graafiku, kus kõik puust ja punane ning saatsin neile. 2 tundi hiljem tuli vastus: "Thank you for contacting us via LiveChat earlier today. Hereby we confirm that your stay at the Jazz hotel will be from saturday 16th (checkin-day) untill tuesday 19th (chechout-day). One week before the game you'll receive another E-mail from us with all the information about the game."

              Ei mingit vabandust ega midagi....Mul närvid kulunud.
              Oli seda nüüd vaja siis. Väljakul sitt ja kaadri taga sitt...

              Kommentaar


                Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
                Ma pean lihtsalt jagama Ajaxi klienditoe kõrgetasemelist IQ-d. Seal on vist sama suur segadus praegu nagu väljakulgi.
                käisin üle-eelmisel pühapäeval Ajax–Heerenveen mängu vaatamas. kogu piletimajandus käib äpi kaudu (nagu Amsterdamis üldse kõik, selgus) ja kuigi pilet oli äpis olemas, siis selle kasutamiseks tuli end enne loomulikult äpi kaudu identifitseerida. noh, minu telefonis see lihtsalt ei töötanud, viskas errorit. kirjutasin klienditoele, ootasin mitu päeva, mängu ajaks vastust ei saanudki. lõpuks päästis see, et elukaaslase iPhone'is asi toimis. klienditoelt vastust ootan siiani.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                  käisin üle-eelmisel pühapäeval Ajax–Heerenveen mängu vaatamas. kogu piletimajandus käib äpi kaudu (nagu Amsterdamis üldse kõik, selgus) ja kuigi pilet oli äpis olemas, siis selle kasutamiseks tuli end enne loomulikult äpi kaudu identifitseerida. noh, minu telefonis see lihtsalt ei töötanud, viskas errorit. kirjutasin klienditoele, ootasin mitu päeva, mängu ajaks vastust ei saanudki. lõpuks päästis see, et elukaaslase iPhone'is asi toimis. klienditoelt vastust ootan siiani.
                  Siis läks mul isegi tavatult hästi, et vastati vähemalt. Aga piletite koha pealt ōeldi mulle, et need ootavad hotellitoas…ehk siis ma oletan, et neil ikka mingi füüsilisel kujul variant ka on.

                  Kommentaar


                    Ajax 5-0 Vitesse

                    Ma ei tea, mis seal Vitesses toimuva tagamaad on...kas neil on oma Mislintat vms aga vahelduseks oli meeldiv näha kehvemat kaitset kui meie oma seda on.
                    Seoses vigastustega jäid kõrvale Brobbey, Van den Boomen ja Šutalo. Neist ainult Van den Boomeni puudumine teeb kurvaks. Puudujate asemel said starti Akpom, Tahirovic ja Rench. Rench siis asendas Šutalot keskkaitses. Minu meelest ta väga veenev ei olnud, kuid fännilehed kiidavad väga.
                    Minu jaoks oli MOTM meie 17 aastane wonderboy Hato. Millised ägedad 2 nädalat tal olnud on! Sai esimest korda kanda kaptenipaela, tegi debüüdi rahvuskoondises ja eile siis lõi oma esimese Ajaxi värava peale 3 minutit mängimist. De Ligtiga võrreldav mees
                    Peale meie kiiret juhtväravat üllatas Vitesse väga hea kontraga. Kogu sooritus oli meisterklass...tsenderdus liinide taha Rench jäi aeglaseks ja Hamulicilt suurepärane löök üle Ramaij võrku. Siiski tõusis suluseisu lipp. Vaatasin mitu korda kordust...ausalt õeldes mina küll aru ei saa et seal oleks olnud mingi suluseis...tõmmati jooni nii ja naa aga jah...Igatahes värav ei lugenud.
                    Sellest ehmatusest pääsenuna kahekordistas Ajax läbi Hlynnsoni oma eduseisu. Teisel poolajal Vitesset enam ei jagnud ja see kõik päädis Orozi omaväravaga. Seisult 3-0 oli mäng sisuliselt läbi ka, sest Vitesse tundus, et mängib ainult sunniviisiliselt. Kaitse oli täiesti läbisõidu hoov. Nii lisas ühe juurde Akpom ja üllatus üllatus suurepärase sooritusega Taylor, kes eelnevalt muidugi raiskas ka üks-ühele olukorra.
                    Ma ülemäära ei rõõmusta selle suure skoori üle, sest tundub et Vitesse on praegu oma tabelikoha vääriline. Siiski arvan, et võit ja taga puhas hoida annab enesekindlust nii mõnelegi mehele. Näiteks Rench vajab seda...Taylor, kellele see oli esimene värav sellel hooajal, Gaaei, kes ei pääsenud taas ka eksimusteta jne.
                    Van´t Schip tüürib igatahes meeskonna õiges suunas. Nüüd on näha, et suur osa eelnevast kehvast esitusest läheb siiski ka saamatu treeneri kaela. Ajuvaba otsus oli teda üldse palgata. Mis mulle kõige enam Van´t Schipi puhul meeldib on see, et ta parandas olukorra kasutades enda akadeemia mängumehi! Täna ka vasakul äärel jälle Martha Sosa asemel. Poolkaitsesse töi Hlynnsoni, kes on juba 3 väravat löönud, Vos saab mänguaega, kui terve on, Godts saab aina enam minuteid...vägev! Kõige humoorikam on muidugi see vasakääre teema...2 ostu suvel sinna Sosa ja Avila ning oli olemas ka Salah- Eddine ja kasutatakse ikka oma akadeemia poissi Marthat Ja poiss on hea mulje jätnud! Avila mulle tundub on üldse maha kantud. Sellel mehel pole mingit asja platsile ja ilmselt läheb ta talvel müügiks.
                    Talvest rääkides. Liiguvad jutud, et Bergwijn läheb saudisse. Atalanta tahtvat Šutalot. Van´t Schip ütles, et tahab talvel meeskonda tuua "kogemust". Van De Beek tahab ManU-st minema...ehk kadunud poeg tuuakse tagasi?

                    Võiduga tõusti praegu konverentsi liiga kohale 8ndaks aga peale tänast mängupäeva võib paar kohta langeda.

                    Nüüd tuleb äärmiselt tihe graafik. Algab kõik 30ndal vöörsil Marseillega, siis kolm päeva hiljem NEC vöörsil, siis kolm päeva hiljem mängitakse viimased 5 pluss minutit Waalwijki mängu, siis kolm päeva hiljem Sparta Rotterdam kodus. Peale seda viimane EL grupifaasi mäng AEK vastu. Hellitan lootust, et ehk venitame konverentsi liigasse ennast. Siis saab peale talve ka euroopa mänge nautida.

                    Kommentaar


                      Marseille 4-3 Ajax

                      Kuradi türaimejate sitane kooslus...KÕIK oli täna meie vastu. Meie kaitse oli meie vastu, meie väravavaht oli meie vastu, kohtunik oli viimane vxxxpea koos oma VAR meeskonnaga, Marseille võimud olid meie vastu, õnn oli taas meie vastu kõik...kuradi KÕIK. Täiesti perses...flashbackid tagasi Chelsea mängule CL-is kunagi, kus tehti ikka väga kahtlaseid otsuseid.

                      Alustame sellest, et Marseille võimud KEELASID trahvide ja vangla ähvardusel Ajaxi toetajatel kohale tulemise. Nad seal on liiga palju kolmandat maailma endale sisse importinud ja ei pidavat ohutu olema.

                      Schip lasi üllatuslikult alustada Brobbeyl ja Sosal. Hlynnson pandi pingile. Mäng oli oodatult kodumeeskonna käes, kuid taevas halasta mille eest kurat penalteid täna jagati. Ma ei saanudki aru, mis seal episoodis kriminaalset oli aga Hato vastu anti penalti ning VAR ruum isegi ei sekkunud. Ramaij otse loomulikult ei tõrjunud, kuna Ramaij oli täna terve meeskonna kõige prügim konn. 90% mis tema poole lendas maandus kas võrgus või ta puterdas ette taha. Sa pead olema eriti sitt, et suuta olla sitem kui Gaaei, kelle hingele jäävad teine ja kolmas värav. Peale Auba penaltit järgmise rünnakuga tehti imeilus kombinatsioon ning Brobbey löi 1-1. Siis nurgalöök ja Hato ja Gaaei jätavad täiesti vabaks Mbemba, kes lööb 2-1. Siis pea järgmine rünnak ja meie jälle ilusa kombinatsiooniga viigistame. Taas Brobbey. Nii mindi poolajale.
                      Teise poolaja algus ja KURAT KUIDAS MA EI TEA aga TAAS KOHE ALGUSES värav meile. Mitmes kord see hooaeg? Kas see on uus traditsioon kohe peale vilet end täis kusta? Gaaei ei saa hakkama Auba katmisega ja viimane lööb suurepäraselt kääridega sisse. Edasi otsustas Berghuis, et teeb karated ja hüppas mõlemad jalad ees Correa vigaseks. Jah ta mängis ennem palli aga kurat küll...no KURAT küll, milleks selline hüpe?! Sai kollase aga nüüd järsku sekkus VAR ja punane. Jäime kümnekesi...Schip tõi kohe sisse Samuel L. Jacksoni aka Akpomi ja 10 mehega mängisime paremini kui 11-ga. 82 minutil hea tsenderdus vahepeal mängu saanud Hlynnsonilt ja Samuel L. Jackson lööb peaga 3-3. Seejärel...viimased minutid tiksuvad...täiesti ohutu tsenderdus...Ramaij üritab ohutult püüda, flopib kardinaalselt selles (nagu Onana kunagi väljajooksudel stabiilselt tegi püksid täis). Ja tekkis olukord, kus selle asemel, et lasta pallil rahulikult välja lennata see vana hakkas rapsima, eksis rapsimisel ja olukorda päästa püüdes tabas veel vastase pösekest. Kuradi penalti... No minu meelest see nüüd mingi penalti küll ei olnud. Pall liikus juba eemale ja ründaja ise langetas pea väga madalale ning Ramaij pigem riivas pisut aga jah...oleks ta pallil lasknud välja lennata poleks üldse midagi kiunuda. Debiilik...
                      Debiilikute järjestus täna:
                      Ramaij debiilik nr 1
                      Gaaei asedebiilik
                      Berghuis reamees debiilik
                      Taylor mängis vist ka aga ei näinud, kus ja mida ta tegi..äkki unustati ta riietusruumist kaasa võtta.

                      Kurat lüüa võõrsil 3 väravat ja ikka näppu imeda...

                      Aga...nagu peaks tava olema siis lõpetada tuleb positiivsega. Nimelt vahet pole kas viik või kaotus täna, sest AEK sai lutti Brightonilt ning, et konverentsi pääseda piisab, kui neid kodus võita. See on muidugi äärmiselt optimistlik soov vaadates kui hästi nad mängivad ning ühtlasi meie kaitseliini aga unistada ju võib.

                      Ajax tõi Šotimaalt endale LVG soovitusel "director of football affairs" kohale 39 aastase Marijn Beuker-i, kes olevat AZ noorteakadeemia edu põhiarhitekt.

                      Kommentaar


                        NEC 1-2 Ajax

                        Mängu ei näinud. Highlightide põhjal oli küll teenitud võit, kuid mitte eriti veenev. Sama räägivad ka mängu vaadanud kohalikud fännid. Pigem ollakse hirmul, et Marseille ja nüüd NEC mängud oleksid nagu samm tagasi sinna kehvemate päevade poole. Kurdetakse, et mäng antakse liiga tihti liiga kergesti käest ning ei olda üldse enam selline domineeriv jõud, kus kõrge pressiga püütakse palli võita. No ei tea...nende verinoorte poistega vast ehk on isegi mõistlik mitte liialt uljalt peale lennata. Kõik on alles pisikesed kutsikad (va. Bergwijn ja Berghuis).
                        Esimene poolaeg lõppes 0-0. Ühe väga hea võimaluse raiskas Brobbey nng ka Cillesen tegi mõned head tõrjed. NEC ridades siis mitu endist Ajaxi meest: Minu lemmik Schöne, Cillessen, Sontje Hansen ja Youri Baas.
                        Teisel poolajal heastas Brobbey oma möödalöögi ning tegi hea eeltöö Hlynnsonile, kellele jäi teha ainult kerge tap in. Edasi võeti Brobbey välja ja Akpom, Forbs sisse. 0-1 seisul oli selline kannatamine. NEC pressis ja otsis ning nemad nägid välja palju parem meeskond. Kohati oli ka õnne. Siiski suutis Forbs ühe Berghuisi tsenderduse 88 minutil väravaks vormistada ning 0-2 pealt oli juba hingamisruumi. Seda lühikeseks ajaks sest 90 minutil sai NEC ühe tagasi ning selles olukorras lähevad kõik kivid Martha ja Ramaij kapsaaeda. Esimene mängiti liiga lihtsalt üle (täismees jooksis lapsest mööda sisuliselt ) ja teine ei katnud oma värava lähiposti ning terava nurga alt tehtud löök prantsatas võrku. Akpom suutis ka raisata ühe väga hea võimaluse kirstusse nael lüüa enne lõppu.
                        Kui siin vahepeal olid jutud, et Ajax on endale nüüd siis leidnud uue püsiva väravavahi Ramaij näol, siis tema viimased esitused on selle oletuse kõvasti kõikuma löönud. Rulli on juba terve aga istub pingil. Tema tahab tagasi Hispaaniasse talvel...aga võib olla niil, et satub taas esikindaks. Gorteri oli plaanis talvel välja rentida aga nüüd on see küsitav.

                        Tabelis jäime endiselt 8ndaks, kuid meil on mäng varus ning kui need 10 minutit vastu pidada Waalwijki vastu, siis vahe 5nda kohaga Go Ahead Eaglesiga on ainult 1p. 4-s ja 3-s koht jäävad juba 9 punkti kaugusele, kuid arvestades, et alles pool hooaega on tehtud võiks loota ka need punktid tasa teha. See eeldab muidugi, et viimastes mängudes näidatud regressioon on siiski ajutine ning ka seda, et mõne suurema vastu suudetaks ka hambaid näidata ja punktidega ära tulla.

                        Kommentaar


                          Waalwijk 2-3 Ajax

                          Peeti viimased 10 minutit ära katkestatud mängust ja seisu muutust see ei toonud. 10 minutit mōōdusid erilise pingeta. Ainult Ramaij suutis kōrge palli püüdmisel taas puterdada… Onana vol.2.
                          Waalvijki poolt oli ka üks minu meelest väga punasehōnguline viga aga kohtunik pigistas silma kinni.
                          Selle, veel Steijni aegse vōiduga, tōusime 2 kohta edasi kuuendaks. Vahe viiendaga kōigest 1 punkt. Järgmine vastane on meiega samadel punktidel olev Sparta. Väga tähtis mäng enesekindluse kogumisel! Euroopa- ja Meistrite liiga jääb praegu 9 punkti kaugusele. Loodan siiralt, et kutsikad hüppavad üle oma varju ja mōne talvise kvaliteetse ostu najal jōuane ikka CL kohani. Ma ülendasin enamus meeskonnast prügi staatusest kutsikateks
                          Prügina praegu jätkab Gaaei, Sosa, Tahirovic ja Taylor. Avila lasen veel tase allapoole. Tema on ühiskäimla.

                          Kommentaar


                            Ajax 2-1 Sparta

                            See mäng näitas, et pigem on tõesti nii, et suuremate vastu pigem lootust pole. Spartaga tehti küll hea mäng aga mitte eriti muljetavaldav. Teine poolaeg oli täitsa külalise päralt. Meie jälle raiskasime võimalusi. Kokku 23 pealelööki neist 6 raami ainult vastaste 10 pealelöögi ja 2 raamilöögi vastu. Ehk siis kutsikad sobivad viiendaks tulema küll, kuid sealt kõrgemale mina ei usu (kui just talvel kedagi asjalikku ei soetata). Vant Schip alustas Marthaga vasakul äärel ja Rench paremal. Prügi Gaaei oli pingil, sest Šutalo oli taas rivis. Šutalo kohta peab ütlema, et ta oli täna ikka šokeerivalt halb. Need pallikaotused, söödud ja koperdamine...amatöörlik lihtsalt. Täna kindlasti halvim platsil. Juba 9ndal minutil viis Brobbey meid ette, kusjuures ilusa kannasöödu andis temale Taylor. Siis müriaad raisatud võimalusi kuni teise poolaja lõpus tõmbas Sparta väravavaht maha Brobbey. Samas stiilis antud penalti, mis meie vastu Marseille mängus anti, kus tegelikult ründaja oli palli juba kaotanud , kui ta maha tõmmati. Bergwijn lõi kindlalt ristnurka ära ja 2-0.
                            Teine poolaeg ning JÄLLE kohe värav meile...milles see kuradi uba sellel hooajal on, et teise poolaja algus on achilleuse kand? Ülejäänud poolaeg oli ilmetu mäng, kus meie raiskasime võimalusi...Taylor mööda, rench tegi huumorit jne. Aga kokkuvõttes seisime oma 3p ära. Seega siis enne Go Ahead Eaglesi mängu Utrechti vastu oleme 5ndad. Kui Go Ahead võidab siis taas 6-ndad.

                            Järgmine mäng siis AEK Cruijffil ning seejärel lähen lõpuks oma silmaga kaema mängu PEC Zwolle vastu Reisielevus hakkab peale tulema.

                            Kommentaar


                              Ajax 3-1 AEK

                              No...läbi ussi m...i tuli ära see hädine kolmas koht. Saab ka peale talvepausi euroopa mänge nautida veidi. Aga tänane mäng oli ainulaadne sellesmõttes, et õhtu halvim ründaja oli kahe väravaga mängu võitja. Chuba kuradi Akpom. Mehel oli 3 korda võimalus mäng magama panna...kolm korda oli ta väravavahiga üks ühele. Kaks korda neist ta ei saanud hakkama ja ühe korra otsustas olla nii kuradi isekas, et vihaseks teeb. Selle asemel, et sööta Gooijerile, kes oli täiesti vaba ja tühja värava ees otsustas ta ise lüüa....ja ei saanud hakkama. Sellise teo eest tuleks talle mingi karistus määrata.
                              Mäng algas kohe ohtliku momendiga kui Vida oleks äärepealt palli omaväravasse saatnud aga Athanasiadis tegi suurepärase tõrje. Seejärel tegi lähilöögi AEK ning Ramaij vastas suurepärase tõrjega. Üllatuseks saime oma esimese värava nurgalöögist kui väravast välja jooksul Athanasiadis eksis palli lennu trajektoori arvestamisel ning Akpom sai peaga võrku suunata. Edasi vabalöök AEK-le ja hopsti kaotame õhuvõitluse ja 1-1. 20ndal minutil võttis pinged maha Taylor, kes leidis end ühtäkki täiesti vabana silm silma vastu vastaste VV-ga. Teisel poolajal tegi Schip veidraid vahetusi. Brobbey jäi kohe pingile (ilmseltsellepärast, et tal oli kollane all) ja tema asemele tuli Martha. Siis mingi aeg võeti Forbs välja ja tema asemele tuli hoopis prügi Gaaei. Ning viimaks sai Rench vigastada ja Medici asemel tuli platsile hoopis Gooijer... Medic on ikka väga sügavale pingi polstrisse vajunud, et ka täna ta platsile ei saanud. Gooijer oleks saanud kauni debüütvärava aga jah...Akpom...Mängu lõpp AEK pressis ja meil oli selline üks ühele olukordade kaskaad, et oleks pädevam ründaja ees olnud oleks seis võinud vabalt 7 või 8-1 olla. Lõpuks enam ei saanudki väga aru mis asetus meil platsil on...mingi 6-3-1 vms. 3-1 löömisel vedas Akpomil väga sellega, et väravavaht, kes muidu tegi häid tõrjeid lasi palli enda alt ülima kergusega läbi.

                              Aga kõik hea, mis hästi lõppes!

                              Hatost sai täna Ajaxi kõigi aegade noorim kapten eurosarjades 17 aastat ja 282 päeva. Enne teda oli selleks De Ligt 18 aasta ja 347 päevaga, Van der Vaart 20 aastasena, Heitinga ja Van Basten 21 aastastena. Hato võib olla meie uus golden boy. Kaitses selgelt parim ja ise alles kutsikas. Vägev!

                              Kes meile siis vastu võivad tulla konverentsi liigas: Slovan Bratislava, Gent, Dinamo Zagreb, Bodo/Glimt, Ferencvos, Frankfurt, Ludogorets ja Legia. Ainuke keda ma üldse ei tahaks hetkel on Frankfurt. Ludogorets luttis meid meie kodus 1-0. Ehk oleks hea taas kohtuda, kui meil on nüüd pädevam loots eesotsas ja näha, mis vahe on ka.

                              Steijnist rääkides. Vana olevat viinud sisse riietusruumis hollandi keele nõude. Et kõik suhtlus pidi toimuma hollandi keeles...veider arvestades, et üle poole meeskonnast toodi suvel välismaalt... Kui see tõsi on siis ta on veel suurem tainas kui ma ennist arvasin.

                              Vant Schipi ma oma silmaga kahjuks ei näe. Tema jätab aasta 2 viimast mängu vahele, sest sõidab Austraaliasse poja pulmadele.

                              Homme pakin asjad ja ööl vastu laupäeva stardin Amsterdami. Kahjuks tuleb kallis kaasa ka minuga nii, et algselt plaanitud pubide tripp teiste Ajaxi fännidega võib olla ohus.


                              Head ööd Soccernet

                              Kommentaar


                                Vaatasin ka seda teise poolaja tsirkust kui järjekindlalt 2 vs vaht ja 3 vs vaht olukorrad ära käkiti umbes sellise näoga
                                Tore oli muidugi vahelduseks ründavat jalgpalli näha telekast. Maailm on ikka täiega hukka minemas kui kreeklased mängivad sellist kamikaze jalgpalli. o tempora o mores..
                                Aga jääme siis lahedat reisijuttu ootama ainukeselt soccerneti autorilt, kes viitsib üle 5 lause korraga kirja panna ka AD2023

                                Kommentaar

                                Working...
                                X