320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ajax 2-2 PEC Zwolle

    Paar päeva enne minu reisi sain Ajaxilt taas paar "confirmation letters"-it, millest esimesel oli jälle minu hotelli check in ja check out päevad kardinaalselt fucked up . Teise kinnituskirjaga teavitati mind, et minu piletid on nüüd kättesaadavad Ajaxi äppis. Selles äpis oli küll igasugu asju alates minu ostudest 2020 aastast kuni talveriieteni välja aga mingeid kuradi pileteid seal küll polnud. Niisiis otsustasin silmad kinni panna ja sõita "fuck it" stiilis, et juhtugu mis juhtub. 16nda hommik algas kergete kehaliste katsetega, kuna auto oli vaja lumehangest kätte saada. Seejärel sõit lennujaama, milles mul õnnestus ka kiiruskaamerasse naeratada. Lennart Meris läks kõik libedalt. Online chek in tehtud, pagas ka iseteeninduses teele saadetud, kõik oli väga mugav ja kiire.
    Amsterdamis oli maandumisel sombune ilm...tundus nagu meie oktoober. Esimese asjana oli vaja jõuda hotellini. Kohalik ametnik soovitas rongiga minna. Automatiserritud piletiputkas natuke ringi nokitsedes leidsin mingi suvaka marsruudi, millel oli sees ka peatus "Bijlmer Arena". Oletasin, et ju see on see õige asi ja võtsin 2 piletit. Rongijaamas aga väitis konduktor, et ma olen ostnud valed piletid ja pean minema ülesse ning ostma uued...et need ei pidavat viima arenale vms. Mina jällegi olles kindel enda lugemis oskuses (sest piletil on ju kirjas, et peatus on Arenal) ütlesin taas "fuck it" ja läksin esimesele ettejuhtuvale rongile. 2 peatust edasi oligi juba näha Johan Cruyff arena...alalõug hakkas tõmblema ja silmanurka tekkis mingi imelik vedelik. Igatahes ma ei tea mida see konduktor minule selgitada püüdis aga minu piletid avasid kõik uksed ja väravad, millest oli vaja läbi minna, et Arena peatuses maha minna. Seega win Indrekule. Jõudsime siis oma kodinatega Arena ette, kus kaasa tegi minust paar õnnelikku pilti, mida ma siia laadida taaskord ei saa. Ilm oli küll sitt ja vihmane aga nii äge oli seal suure Johan Cruyffi seinamaali ees! Hotell asus kohe staadionist üle tee. Siin selgus ka teine win Indrekule. Nimelt "fuck it" õigustas ennast taas. Check in ja check out kuupäevad klappisid ja veel enam minu piletid oli keegi Ajaxi ametnik ilusti ümbrikusse pannud, koos voucheriga fan shoppi ja jätnud need hotelli fuajeese. See tegi meele ikka väga rõõmsaks. Sai kohe minna oma hotellituppa reivima. Kuigi me pole ööläbi maganud ja olime väga väsinud, otsustasime kaasaga siiski võtta viimast ja ära käia Rijksmuseumis (riigimuuseum), et endasse tõmmata olnud aegade Amsterdami kultuuri. Et sinna saada oli vaja sõita nii metroo kui ka trammiga. Alguses tundus see kõik väga keeruline, mis rong,mis peatuses maha, mis tramm, mis peatuses maha jne. Konduktor joonistas meile paberil kõik vajaliku info ja tegelikkuses on Amsterdami ühistranspordi süsteem ikka väga mugav. Tramm viis meid otse muuseumi ette. Sinna jõudsime mingi 12 aegu lõunal. Piletid sai osta mingist putkast või kui sa olid high tech siis sul oli ka telos mingi vastav äpp, mille kaudu said need osta. Igatahes kui kell 17 hakati muuseum kinni panema, siis voolas meist seda kultuuri nii, et veri ninast väljas. Rembrant, Mone, Vermeer, Van Gogh jne. Väga äge muuseum oli aga ei soovita sinna minna nii, et sa oled ööläbi magamata ning otse lennukist. Lõpuks olime kaasaga mõlemad lihtsalt vrakid. Vaevu vedasime ennast Arena juures asuva LIDL-ini ning ostsime midagi õhtuks nosida.
    17 detsember, mängupäev! Päike paistis. Väljas oli pluss 9 kraadi. Magasime 11ni käisime hommikusöögil (seal pakuti muide rosbiifi, mida ma kuskil mujal näinud pole). Seejärel hakkas kaasa end mänguks valmis seadma. Minus aga kasvas ärevus. Panin piletid valmis, silusin neid nii ja naapidi. Jope selga, Ajaxi särk jope peale, Ajaxi sall kaela, kõik nagu peab. Saabus kell 15.00 ja oli aeg minna. Kaasa võtab kaasa oma määratu suure käekoti, milles ta kannab kõikvõimalikku pahna, mida mängule minnes kindlasti vaja pole. Ütlesin "jäta see maha, võta ainult rahakott". See oli muidugi asjatu sõnade raiskamine, sest vastus oli ette teada. Nii me siis läksime hotellist välja. Staadioni ümber oli juba jõhker melu. Ninnu-nänni müüjad, fännid, õlleputkad, igat värvi rahvast. Tundisn veidi kadedust Amsterdami kohalike vastu, sest nende jaoks oli see osa igapäeva elust...paljude jaoks ongi mängupäev ja kõik, mis selle juurde kuulub tavaline. Minu jaoks oli aga see erakordne. Kõige rohkem meeldis minule see, et mina olin üks paljude seast. Kodumaal Ajaxi särki kandes olen ma tänavapildis üksik hunt ja pigem vaadatakse muigel näoga otsa. Siin...siin oli palju palju minusuguseid! Et võtta mängupäeva melust maksimaalselt palju läksime staadioni juures asuvasse õllekasse ning ma jõudsin 10 minutiga ära juua 2 Heinekeni ning tutvuda kohaliku fänniga. Veel 2 Heinekeni hiljem otsustasime minna ja oma kohad üles otsida. Peaväravas küsisime turvalt veel naise käekoti kohta, mille peale turva noogutas viisakalt ja ütles "Its no problem". Seejärel läksime sissepääs "J" juurde ja alustasime retke staadioni sisemusse. Mina ees, kaasa järgi. Mina sain väravast läbi no problem...kaasa ei saanud hakkama piletiga. Pidin tagasi tulema ja aitama teda. Saime sisse. Alustasin reipalt minekut kõrgustesse oma istmete poole endal süda sees värises. Lapsepõlvest saati olen näinud staadioni ainult telekast ja nüüd ma olen siin...tõotatud maal...Taas alalõug hakkas väisema, kuid enne kui vedelik jõudis silma tekkida kuulsin selja tagant häält. "kallis oota, mind ei lasta edasi!" Selgus, et ta kuradi käekott ei ole siiski OK. Fuck ma olin vihane...suu läks kuivaks nagu beduiini sandaal ja emotsioonid lõid ülesse. Ei teadnud kelle peale viha välja valada, kas naise või nende kuradi turvade peale. Kott puistati läbi ja ikka öeldi, et sellega sisse ei tohi minna. Küsisin, et mida te kurat kardate, et ta ründab kedagi huulepulgaga või mis?! Kasu ei olnud midagi ja Minu esimene Arenale sisenemise katse aeti luhta. Pidime viima koti hotelli. Terve tee oli minul võimalus närvide rahustuseks kiruda "i told you so". Teel hotelli ja tagasi jõudsin taas Heinekeni kummutada. Teisel katsel saime sisse. Teel istmetele peatusime puhveti ees ja oststime minule Heinekeni ja kaasale vett. Tõustes trepidelt üles, mis viisid juba Arena sisemusse oli ebareaalne tunne. Seal need olid...need karikad mida ma telekas näen arena kohal alati rippusid nüüd minu ees... see oli VÕIMAS! Tööline näitas meile kohad kätte ja me seadsime ennast sisse ootama mängu algust. Meie kõrvale sattus üks tore Ajaxi fänn, kes tõi kaasa terve oma pere. Tegi minuga kohe ise tutvust ning küsis "kas esimene kord Arenal?" Ei tea millest seda näha oli aga jah...Teavitas kohe ümberkaudseid ka, et näed mehel on esimene kord jne. Kõik olid heatahtlikud ja soovisid meile kaunist mängu. Siis tuli meeskond platsile sooja tegema...F-side juba trummid ja lipud väljas möllamas. Meie kohad olid sisuliselt nende kõrval paremat kätt ja kõrgemal. Tundsin, et minu koht peaks olema seal nende juures .Hiljem sain teada, et saada F-sideis koha saada on ooteaeg 12 aastat. Igatahes mäng algas, kisa oli kõrvulukustav. Ise andsin ka oma panuse (hiljem andis see tunda kõrisõlmedele). Ja mida ma siis nägin...ma nägin ajaloo halvimat Ajaxit. Ajaxi ajaloos ei ole kunagi olnud sitemat perioodi kui praegu...Kogu melu ja kõik, mis eelnes mängule oli vägev aga meeskond platsil oli kari kiiresti üheks meeskonnaks kokku klopsitud pasapäid. Zwolle oli parem ning juba esimestel minutitel oleks nad parema realiseerimise korral juba ees olnud 2 väravaga. F-side tagus trummi edasi fännid vilistasid ja andsid enda rahulaolematusest teada...Igaltooplt tuli ka kaastundeavaldusi minu ja mu kaasa suunas, et "you came all the way from Estonia for this shit". Ja tõsi ta ju oli...minu 40s juubel kukkus kokku Ajaxi kõige halvema perioodiga...kuradi kurb. Sellele vaatamata sain kogeda siis Ajaxi väravaid. Mängu käigule vastupidiselt läks Ajax Renci eeltööst ja Brobbey väravast 1-0 ette. See võttis kananaha ihule, kui üle 50 000 inimese korraga kisas, mina nende seas. Kõik patsutasid ölale ja viskasid high-five ning minul taas vedelik silmas...(kuradi eit olen ikka). Mäng läks edasi aga meie mängus küll midagi paremaks ei läinud...Vant Schipi polnud ja Valkanis vastutas mängu eest. Aga tundus, et ta ei saa üldse aru, mida tegema peab. Lisaks ilmnes minul teine probleem ning tegin endale märkuse tulevikuks. Nimelt alates 16 minutist piinas mind räme kusehäda nende va Heinekenide pärast. Poolajal oli kiire käik peldikusse ja värskena taas tagasi oma kohale. Teine poolaeg ja Zwolle oli taas parem meeskond. Kehvalt mänginud Sosa võeti välja ja toodi sisse Hlynnson. Meie omad keerutasid seda palli niisama aga mingit ründavat jalgpalli ei olnud. Lihtsalt ettesöödud olid kas valed või läksid kuhu iganes. Taas mängule vastuvooli lõi värava Brobbey. See toimus kõik minu nina ees ja seetöttu oli see veel kordades ägedam. Taas kõrvulukustav kisa ja head emotsioonid, õnnesoovid jne. See oli aga tolle õhtu viimane meeldiv kogemus.

    jätkub...

    Kommentaar


      ...Järjekordsel rünnakul suutis Zwolle ründaja Thy lüüa peale nii, et pall põrkas Hato jalgadest üle Ramaij väravasse. 2-1. Abitreener Valkanis tegi nüüd midagi täiesti arusaamatut...Ta võttis välja 2 väravat löönud Brobbey ja tõi asemele Forbs-i. Jeesus Kristus, mis tal ajudes toimus?!? Sealt edasi oli kõik allamäge...Forbs oli kasutu prügi...ta lükati pallilt ära kergusega, söödud olid valed ja ta ise hädine. Edasi võeti välja Taylor ning toodi sisse prügikuningas Gaaei.Mminu seljataga istuv fänn ütles siis prohvetlikult:" Nüüd jääb ainult oodata, millal see 2-2 tuleb". Valkanis tappis igasuguse lootuse oma debiilsete vahetustega ja suutmatusega mehed ründama panna oma koduseinte vahel. Korraks saime juba hõisata, et mäng pandi magam, kui Berghuis oli tühjade väravate ees ning tundus, et siit ei ole võimalik asja ära kobistada. Aga näed vaadake oli....see munn lasi palli jala alt läbi ja olukord oli minevik. Berghuis palju armastust tribüünidelt ei saanud igatahes...89-s minut ja nagu niipalju varemgi kaitse laguneb...Kuidas Sutalo Horvaatia koondises on ma ei tea aga ta on reaalselt saast. Kaitsjad kaotasid 2 korda õhuvõitluses kusjuures Hato ja Sutalo ei suutnud peaga hüpata niikõrgele, kui Zwolle mehe käärid olid ning Gaaei kaotas lahingu Thy-le, kes taaskord kääridega tegi seisuks 2-2. Siinkohal pean muidugi ära mainima fakti, et üheski kuradi normaalses liigas ei tohiks selline värav lugeda, sest hiljem kordustest oli näha, et esimese käärlöögi puhul tabas Zwolle mees iseenda ülestõstetud kätt, millest pall võttis suuna Thy peale. Kuidas VAR selle õiguspäraseks luges jääb müstikaks! Mingi kuradi pasane käsi võttis minult minu esimese staadioni võidu kogemuse! Milleks kurat VAR olemas onkui sellist otsest paska ei parandata?? Kordan pall võttis VASTASE ÜLESTÕSTETUD KÄEST suuna Thyle! Munnid ruudus kurat. Ei aga mis siin halada...Zwolle vääris seda viiki, kui mitte isegi võitu!
      Peale lõpuvilet saime kaastundeavaldusi. Mõned ütlesid otse, et neil on häbi meeskonna pärast ja väga kahju, et me reisisime siia ainult selleks, et seda palagani näha. Endal oli ka selline tühi tunne...taaskord ei suudetud 2-0 eduseisu hoida..Ajax omab selles arvestuses kindlasti maailma rekordit. Marseille, Utrecht, PSV, Almere, Zwolle jne...kõigi vastu 2-0 ees ja lõpuks ime näppu. Lihtsalt haige.
      Kaasa saatsin hotelli ja ma ise läksin mõne fänniga õllekaid rüüstama. Kahjuks sellist korralikku võidupidu ju polnud ning oli näha, et kõigil oli tuju rikutud. See ja ka asjaolu, et esmaspäeval peavad inimesed tööle minema pani pubide rüüstamisele lõpu kella 2 ajal.

      Hommikul taas hommikusöök ja lõunaks oli broneeritud staadioni tuur. Ausalt õeldes jättis staadioni tuur mulle palju paremad emotsioonid, kui mäng ise. Seal muidugi oli näha ju "former glory"-t. Kuna võtsime privaat tuuri giidiga, siis saime palju huvitavat teada ja nägime ka vastaste ja kodumeeskonna riietusruumi, läksime üles mängijate tunnelist Arenale, istusime seal, kus Ajaxi bossud istuvad, kuulasime lugusi Ajaxi legendidest, käisime pressiruumis ja loomulikult trophy roomis. Minu jaoks oli üllatus, kuidas vastastega nussitakse. Oli selge vahe kodumeeskonna ja vastaste riietusruumil. Üks oli askeetlik. Selles hoitakse alati ka 2-3 kraadi külmemat õhutemperatuuri ja lastakse hästi valjusti F-sidei kisa kõlaritest. Pesemiseks on ainult 2 duššikabiini ja istmed on sellised, millelt libiseb maha Ühesõnaga on tehtud kõik, et vastane end ebamugavalt tunneks. See ei käi loomulikult ainult Ajaxi kohta nii pidavat kõik tegema. Mul oli siiamaani illusioon, et üritatakse ikka külalistele endast head muljet jätta. Ka mängijate tunnelis peavad vastased Ajaxi omasi ootama alati 3 minutit.
      Legendide kohta rääkis giid iga pildi kohta oma loo. Zlatanil näiteks mainis, et kui ta 18 aastasena pidi allkirjastama lepingu, siis ta keeldus sest tol ajal oli Ajaxi sponsoriks Citröen aga Zlatan oli õelnud, et tema prantsuse autosse ei istu ning kuidagi ei saadud tema allkirja lepingule. Siis lüpuks kustutati see õnnetu citröen ära ja allkiri oli olemas.

      Jätkub...

      Kommentaar


        ...Staadioni tuuri tegev giid tuli välja oli ise üks F-side kuuluv Ajaxi ametnik. Temalt saingi teada, et järjekord sinna on 12 aastat. Veel sai temalt küsida igasugu huvitavat infot. Näiteks küsisin miks Ziyech tagasi ei toodud kuigi ta tahtis. Vastas, et ainuke põhjus oli selles, et ta pole 3 aastat regulaarselt mänginud ja muud midagi. Siis küsisin, kas Mislintati juurdlusel on päriselt ka mingi alus. Seda nime mainides läks vana keema. Ta ütles, et jah, koostöös Arsenali ja Stuttgartiga on leitud väga väga palju ning "Mislintat is in very big trouble!". Vot nii siis... Kui rääkisime üleminekutest olles ise istumas Ajaxi riietusuumis läks mees veel rohkem keema...imelik oli näha kuidas ta käis mööda ruumi ringi näitas näpuga riidekapil olevale nimele ja ütles: "worth NOTHING! Mikautadze cant play in sunday league, Carlos Forbes, Tahirovic, Avila, Sosa, Šutalo, Medic...we have to give them away for free! This bunch are loosers!" Minu veelsuuremaks üllatuseks ütles ta ainult Gaaei kohta paar head sõna stiilis, et ta on veel noor ja temas on midagi. Laias laastus pole ju üllatav, et üks Ajaxi ametnik seda ütleb, sest seda näeme meie fännid niigi liiga valusalt. Natuke rõõmsamates toonides rääkis ta edasi, kuidas Ajax on juba saanud 22 aastase "suure nime brasiilias" allkirja lepingule kätte. Ma ei saanud aru, kas ta liitub talvel või suvel aga üksi fakt, et mina tean seda ennem kui keegi teine on äge Lisaks mainis ta, et paari aasta pärast on Ajax esinduses kindlasti Rafael Van Der Vaarti poeg, kes pidi olema parem kui tema isa selles vanuses! Edasi näitas ta kuidas riietusruumis asjad käivad...seal olid nimedeta riietuskapid, kus Jong Ajaxist tulevad poisid said haisu ninna, mis tunne on olla mängueelses riietusruumis. Siis oli väike sektsioon kappe kus olid juba nimed peal ning need olid juba mehed, kes kohe kohe on Ajax1 üle mienmas nagu Hlynnson, Vos, Martha jne. Ja edasi tuli siis see põhiosa, mis algas Passveeriga ja lõppes Taylori kapiga. Hato särgi juures sain ka pilti teha.
        Edasi mindi trofeeruumi...vot see oli midagi...4 meistrite liiga karikat üks neist originaal (sain nii aru, et päriselus võetakse peale võitu originaal käest ja antakse replika, kuid kui sa oled 3 korda järjest võitnud siis saad originaali endale jätta). Euroopa liiga karikas, Klubide MM jne. Vägev. Tõesti super neid näha. Rääkimata siis 36-st Hollandi tiitlist ja KNVB Bekkeri karikad. Van Der Sar-i debüütsärk ja Cruyffi mängukantud särgid jne. Oh seda minevikku....Tagasi olevikku, trofeeruumist väljudes liikusime parklasse millel oli suur Cruyffi seinamaal. Selle teose kohta rääkis giid järgmist: Kui Cruyff suri siis taheti Arenale tema nimi panna, kuid selleks kulus 2 aastat, sest mängu tulid erinevad suured firmad. Nimelt näiteks Mercedes oli nõus maksma iga aasta 20 miljonit eurot, et arenale pandaks nimeks Mercedes-Benz Arena. Klubi juhtkond oli idest väga sillas, kuid ultrad ja muud fännid loomulikult mitte, sest Mersuga polnud ju Ajaxil absoluutselt mingit seost. Siis survestati juhtkonda niikaua kuni lõpuks Johan Cruyff Arena jäigi nimeks. Ja see suur maal tehti sinna fännide poolt selleks, et iga hommik kui juhtkond tööle jõuab nad näeksid, et Ajaxis ei ole kõik müügiks! Ning, et see neil ka meeles püsiks!. Üldse see mitte müüdavuse teema käis mitu korda läbi. Näiteks teistel meeskondadel on mängupäevadel igalpool sada miljonit erinevat reklaami üles riputatud. Ajaxil seda ei ole. Ja see on veel üks osa miks minule see klubi nii südamelähedane on.
        Tuur lõppes fanshopis, kus ostsin niipalju erinevat nänni, et lastele jäävad jõulukingid see aasta saamata. Mis mind aga häiris seal fanshopis ja mõnes kohas mujal Amsterdamis oli see, et sularahas ei saanud maksta. See läheb otseselt EL seaduste vastu. Aga see selleks.

        Peale staadioni tuuri läksime taas linnapeale. Läksime vaatasime kuulsat punaste laternate kvartalit. Päris kenad neiud olid seal akendel aga kui ma nägin kuidas üks neist püüdis meest, kes ilmselt elas veel kuninganna Viktoria ajal, oma uksest sisse meelitada siis see devalveeris nende ilus kõvasti. Vaene vanamees pidi oma karkudele valu andma, et sealt minema saada. Lisaks kahtlustan, et mõni neist neidudest võis olla bioloogiline mees. Ka meile pakuti armastust. Õeldi, et naine võib ka tulla 3kesi pole probleemi. Pidasime kiusatusele vastu ja läksime hoopis prostituutide muuseumi ja seejärel erootika muuseumi. Õhtu lõppes laevasõiduga Amsterdami vahel.

        Järgmine hommik lendasime tagasi ja peab veel lõpetuseks mainima, et meie lennujaam on ikka palju etem kui näiteks Amsterdami oma...meil saime pagasi ise teele saata, seal pidi ootama et seda teeks mingi teine lennujaama töötaja...

        Vot selline reis oli. Ei kahetse käiku aga kahjuks võiduemotsioon jäi saamata.

        Kommentaar


          Hercules 3-2 Ajax

          KNVB Bekkeris tehti ajalugu. Kui minu 40nda aasta juubel lörriti ära 2-2 viigiga Zwolle vastu, siis abielu 5 aastapäev lausa pasandati täis. Esimest korda selle suure klubi võimsa ajaloo jooksul saadi kotid täiesti teenitult taha amatöörliiga satsi käest. Kui arvad, et madalamale ei saa enam langeda siis vot sulle...saab ikka. Vant Schipi asemik Valkanis on Steijni võimetega suss...kurat meeskond oli nii kuradi...ma ei leia sellist roppu sõna, mis kirjeldaks piisava adekvaatsusega seda totaalset kõhulahtisust, mida väljakul näidati. Jah pandi rivisse B sats koos mõne A satsi mehega aga jah...mannetu. Avila sai oma võimaluse näiteks...ja võeti suht vara välja ka juba. Sosa sama asi. Okse lihtsalt kuradi okse. Oma eelmistes postitustes leidsin niipalju head, et ülendasin need AMATÖÖRID kutsikateks, selle ma põõran nüüd küll tagasi. PRÜGI NAD OLID, PRÜGI NAD ON ja PRÜGIKS NAD JÄÄVAD! Platsil oli ainult 1 amatöörmeeskond ja see oli Ajax. Hercules mängis hingestatult, motiveeritult ja südamega. Meie omad olid üleolevad pasapead, kes lisaks ei oska mängida...no issand jumal esimese poolajaga praktiliselt NULL lööki raami. Taylor, Akpom Forbs, Tahirovic...no lihtsalt saast...ja saasta kuningas Šutalo. Nüüd on juba käes aeg, kus fännid igatsevad Basseyd, kes neile üldse ei meeldinud! Kas nendele piinadele tuleb lõpp... Valkanis edaspidi tüüri juurest kaugel eemal hoida kurat!. Sellist häbi on raske maha pesta.
          Klubi tegi Utrechti kohale tulnud fännidele vabanduse ja lubas maksta kinni nende kulud.

          Huvitav, mis staadioni tuuri teinud giid asjast arvab, kuivõrd ta lubas, et Ajax paneb konverentsi liiga kinni. HAAHAAAHAAAAHA. KNVB Bekkerist esimses ringis välja kukkuda...

          Kommentaar


            Tundub, et sul oli igati meeldejääv reis, aga mis põhjusel sa ei saa pilte ja videosid üles laadida. Kas formaat ei sobi või mingi muu põhjus?
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Tundub, et sul oli igati meeldejääv reis, aga mis põhjusel sa ei saa pilte ja videosid üles laadida. Kas formaat ei sobi või mingi muu põhjus?
              Iga kord kui ma üritan pilti üles panna tuleb mingi errori tekst ette. Ja vahet pole kuidas ma pilti pakin,cropin vms ikka sama asi. Ütleb midagi stiilis “Upload failed due to forums upload quota. This file requires 1,87mb but you only have 47kb of 10mb.”
              Ennem seda foorumi uuendamist toimis mul piltide üleslaadimine ideaalselt aga paljud uuendused on saatanast.

              Kommentaar


                Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust

                Iga kord kui ma üritan pilti üles panna tuleb mingi errori tekst ette. Ja vahet pole kuidas ma pilti pakin,cropin vms ikka sama asi. Ütleb midagi stiilis “Upload failed due to forums upload quota. This file requires 1,87mb but you only have 47kb of 10mb.”
                Ennem seda foorumi uuendamist toimis mul piltide üleslaadimine ideaalselt aga paljud uuendused on saatanast.
                Niisama pole proovinud pilte copy-paste meetodil kleepida. Äkki õnnestub paremini.
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust

                  Iga kord kui ma üritan pilti üles panna tuleb mingi errori tekst ette. Ja vahet pole kuidas ma pilti pakin,cropin vms ikka sama asi. Ütleb midagi stiilis “Upload failed due to forums upload quota. This file requires 1,87mb but you only have 47kb of 10mb.”
                  Ennem seda foorumi uuendamist toimis mul piltide üleslaadimine ideaalselt aga paljud uuendused on saatanast.
                  Lae oma pildid imgur.com ja võta sealt share - forums ja copy see siia tuleb kõik ilusti.

                  Kommentaar


                    Go Ahead Eagles 2-3 Ajax

                    See on vist kokkuvõttes ikka positiivne kui peale nii halba esitust sõidetakse koju 3 punktiga. Ajax pole Go Aheadi võitnud juba viimased 2 hooaega nii, et meile millegipärast väga ebamugav vastane. Ma isegi eriti ei lootnud tänasest rohkemat kui punkt. Kotkad väärisid siit mitte ainult viiki vaid kõike kolme punkti. Tänane MOTM on Ramaij. Nimelt nagu ma kommentaatorist aru sain pole ükski Ajaxi väravavaht pidanud tegema nii palju tõrjeid ühes mängus nende seas 2 korda oli vastasega üks ühele olukorras. Ramaij meenutab Onanat algusaastail. Õhupallides on ta katastroof aga reaktsioonitõrjetel päris asjalik.
                    Ma ei saa selle hooaja statistika pornost aru. Näiteks täna taas: pallivaldamine meile 69/31 AGA pealelöögid kotkastele 24/17. Mida see näitab? Et iga kord kui vastased üle poole piiri saavad on neilt oodata pealelööki....ehk meie kaitse on olematu. No see ei ole üllatus muidugi. Šutalo vahetati esimesel poolajal välja vigastusega aga tema esitus oli taas FC Sõmera. Medic sai lõpuks võimaluse...ja ega ta erilist ei hiilanud olgem ausad...no aga mingit käru ka ei keeranud vähemalt. Oma Bundesliga 2 taseme mängis välja.
                    Läksime ette Bergwijni heast eeltööst, mille vormistas väravaks Brobbey. Seejärel poolaja lõpus hiilgav kokkumäng kotkastelt päädis ilusa ristnurgaga ning 1-1. Siiski poolajale läksime eduseisus meie, sest 3ndal üleminutil löi Tahirovic väravasse ilusa Berghuisi tsenderduse. Teisel poolajal kaotasime jälle persetäis õhuvõitlusi ning Kramer viigistas 2-2. Võidu vägistas koju Rench, kes sai terava nurga alt palli võrku aetud. Assisti sai taas kirja Berghuis. Lõpuminutid oli kannatamine, kus Ramaij seisis kindlalt nagu sein "You shall not pass!"

                    See oli tähtis võit ka sellepärast, et AZ kaotas Twentele ning see tähendab, et nüüd on vahe neljanda kohaga sulanud juba 5le punktile. AZ vormilangus võib veel tähendada, et ehk hea õnne korral suudame ennast veel EL-i vedada. Samas tänaseid esitusi vaadates siis ei näe kuidagi meid võitmas esinelikut.

                    Muudes uudistes Mikautadze saadeti tagasi Metz-i esialgu laenule aga prantslastel on võimalus ta välja osta peaaegu sama summa eest, mis Mislintat maksis. Kahju, et tal välja ei tulnud. Mõned võimalused talle end näidata anti ja kahjuks oli ta neis mängudes ikka saasta-mati. Edu talle edaspidiseks. Ei usu, et teda Amsterdamis näha saab veel.

                    Akpom unistab ka Prantsusmaale saamisest. Lille on huvitatud, kuid ei näe mingit võimalust, et teda jaanurais minema lastakse sest meil on ees ainult Brobbey sel juhul. Akpom on selline...ma ei saa aru ründaja. Kui tuleb viimaseks 20-30 minutiks siis lööb väravaid, kuid kui antakse terve mäng end näidata siis on viimane pasapeeter....nagu amatööride vastu saadud kaotusest näha oli.

                    Kian Fitz-Jim toodi ennetähtaegselt Excelsiorist laenult tagasi. Äärmiselt veider käik minu meelest...ta polnud Excelsioriski mingi põhimees.

                    Kõige huvitavam uudis kõige viimaseks. Kuigi olgu õeldud, et ma enne seda ei usu, kui ametlikult allkirjad dokumentidel all. Senimaani võtan seda, kui kirjatšurade kuulujuttu. Nimelt Jordan Henderson tahab Saudide liivakastist minema saada ning hetkel on huvi tema palkamise vastu üles näidanud vaid juventus ja Ajax. Kuid kuivõrd Juventus tahab ainult laenudiili, sest neil raha ostuks ei ole, siis kaldub Henderson Ajaxi poole. Ajax loodab ta välja osta ning palgata 1,5 aastaks. Muidugi veider miks lasta minema 30 aastane Klaassen, et tuua 33 aastane Henderson, kuid siis kui Klaassen läks oli juhtkond teine. Hendersoni tulek oleks kindlasti pluss. Juba selles võtmes, et noored mehed saavad indu juurde ja meeskonda tuleks õige liider. Lisaks muidugi kogemus ning just poolkaitsesse, kus on mannetud Taylor ja Tahirovic. Ei julge midagi uskuda aga üksi mõte, et temasugust proovitakse Hollandi tuua on meeldiv.

                    Van Praag alustas puhastust juhtkonna seas. Hokiäss Hendrix lasti juhatusest lahti. Järgmiseks loodetakse Susan Lenderinksi minema saatmist.

                    Järgmine vastane Waalwijk koduseinte vahel.

                    Kommentaar


                      Uskumatu aga tundub, et Hendo tõesti tuleb Amsterdami...kergest suitsuvinest on nüüd tekkinud lausa suur leek. Sellest räägivad juba kõik alates Fabricio Romanost kuni ESPN Hollandi vutikriitikuteni välja. Saan aru, et homme tahetakse juba mees med ülevaatusele saada ning et ta debüüt oleks kohe pühapäeval Arenal Waalwijki vastu. Hendo on isegi nõus 75% suuruse palgalangusega, mis ikkagi teeb temast Ajaxi kõigi aegade suurima palgasaaja. Ausalt minul on tunne, et just sellist meest me enda ridadesse vajamegi praegu. Liidrit, kes suudab kaitsjatele õelda, mida nad tegema peavad. Noormeestele eeskuju. Musta töömeest. See võib olla hooaega muutev ost. Ajax ei pea tema eest ülemineku summat tasuma, sest Hendo ajas oma klubiga need asjad ise korda. Leping peaks tulema 18 kuuks võimalusega lisada sellele veel aasta. Ajaxi fännid on sillas Võrreldav sellega, kui PSV Götze Eredivisiesse tõi. Tahirovic on ilmselt ainuke, kes mossitab arvestades, et tema roll saab nüüd olema Hendo vaatamine pingilt

                      Kommentaar


                        Ajax 4-1 Waalwijk

                        Hendersoni valvsa pilgu all mõõdunud mängus jäi jälle silma see, et Ajaxil puudub kaitseliin. Meie vastu skooritakse tavapäraselt 2 väravat mängus, seepärast võiks tänase kaitse esitusega justkui rahule jääda aga kes mängu nägi teab ka, et vedas et ainult 1 sisse läks meile. Ja see üks oli parajalt koomiline huumorimängimine, kus värava ees neli kaitsemängijat ei suutnud palli puhtaks lüüa.
                        Igatahes läksime ette Bergwijni tsenderdusest värava alla, mille Brobbey sisse lükkas. Kuus minutit hiljem tegid külalised viigi eelpoolmainitud komejanti kasutades. Poolajale läksime siiski eduseisul, sest taaskord tegi Brobbey suurepärase töö ära ning löi ka ise 2-1. See on nüüd siis 8-s kord, kui Brobbey saab mängu jooksul 2 väravat ja hakkab sihtima hat-tricki. Poolaja statsi vaadates kippus naer peale tulema. Nagu ma eelnevates postitustes olen maininud siis pallivaldamine võib meie poole olla jõhkralt aga pealelöögid on ikka vastastele. Nii ka täna. Poolajal oli pallivaldamise protsent meile 75 vs 25 kuid pealelöögid olid neile 3 vs 5 Teisel poolajal hakkas Waalwijk ärkama, kuid jäi sellega veidi hiljaks, sest Hlynnsson tappis täpse kauglöögiga mängu ära, 3-1. Seejärel vastaste oli paar suurepärast võimalust meil skoorile juurde lisada, kuid ebatäpsus vaevas meie ridu. Ühes episoodis paugutas Bergwijn peale ja tabas kaitsja kätt, mille peale määrati penalti. Bergwijn andis palli suuremeelselt Brobbeyle, kellel lõpuks oli super võimalus oma elu esimene hat-trick kirja saada. Ainuke, kes teadis, et see ei ole hea mõte olin ilmselt mina. Minul on veel värskelt meeles periood, kui ta oli penaltilööja ning meelde tuli ka episood eelmise hooaja Bekkeri finaalist, kus Brobbey penaltit lõi... Noh ja ma ei eksinud. Löök läks küll raami ja sundis väravavahti hüppama, kuid oli õrn ja kaugeltki mitte nurka sihitud. Nii sai vastaste väravavaht kirja ilusa penalti tõrje ja Brobbey ei saanud ka 8ndat korda hattricki kuna ta vahetati varsti peale seda välja. Lõppskoori vormistas Berghuis kasti servast ristnurka. Vahva. Rünnakul asi nagu toimib...Kaitse on achilleuse kand. Henderson kaitseliini ees ehk toob asjasse muutuse. Täna olid vigastusega väljas ka Šutalo ja Sosa. Ründes puudus Akpom. Loodan, et talveülemineku aknas on oodata veel väikest üllatust ja tuuakse kaitsesse keegi. Ründesse tahetakse tagasi tuua Julian Rijkhoff Dortmundist. Brobbeyd seostatakse ManU-ga...ETH hakkab juba ajudele käima krt. Aga Ajax on muidugi õelnud, et talvel ei lasta Brobbeyd kuhugile. See oleks lihtsalt mõeldamatu. Okei kui lauale visatakse jälle ropp papp nagu Antony eest siis võib asja kaaluda

                        Tänane võit tähendab seda, et oleme nüüd 4nda koha löögiulatuses kuivörd AZ on ainult 3 punkti kaugusel! Ja CL koht jääb 6 punkti kaugusele. Kui palju on neljanda ja kolmanda koha edu Ajaxi ees sulanud selle kahe ja poole kuuga! Järgmine vastane on Heracles võõrsil ja ilmselt saab sellest Hendo debüüt (kui paberid jõutakse korda ajada, kui ei siis debüüdiks saab olema ülikeeruline mäng PSV vastu).

                        Kommentaar


                          Heracles 2-4 Ajax

                          See on siis ametlik, et Ajaxi tõusuteel tagasi esiviisikusse oli ainukeseks komistuskiviks see mäng, millel mina käisin. Just my luck... Ülejäänute vastu võeti kohustuslikud võidud ära. Edasi läheb palju palju keerulisemaks, sest järgmise vastase PSV-ga saab näha, mis seisus me oleme, kui jutt on esineliku vastu võitlemisel. Muidu ju võiks loota ka võitu sest ründes on Brobbey ja Berghuis vormi leidnud, kuid Jeesus Kristus, kaitse on sama lõtv, kui prostituudi püksikumm. Ehk siis ma peaksin seda tõeliseks imeks, kui me arenal viigi saaksime. Täna oli meil ka palju puudujaid. Loodan, et tähtsaks mänguks on nad kõik tagasi rivis, sest meil ei olnud pingilt reaalselt mingit kvaliteetset vahetust võtta platsil olevate meeste asemel. Puudusid: Bergwijn, Akpom, Šutalo, Van Den Boomen, Vos ja millegipärast ka Henderson, kes sai oma tööloa juba kätte. Ilmselt tahetakse, et tema debüüt toimuks arenal ning kindlasti mängis ka Almelo koduklubi kunstmuru, selles otsuses rolli, miks teda täna platsile ei lastud.
                          Mäng ise oli aga vähemalt esimesel poolajal suhteliselt igav. Selline tunne, et kuskil keegi paneb mingi vana lindi peale ja kordub see vana stsenaarium. Pall on meie kontrolli all, siis kiire vaheltlõige, ette sööt, kaitsja kaotab oma mehe, üks ühele vv-ga ja 1-0 oleme taga peale vastaste esimest pealelööki. Nii ka täna. Patustajaks oli Hato, kes lasi Hoornkampi minema joosta. Üldse oli Hatol täna halb päev sest ka teises sisselastud väravas oli tema jalg mängus. Siiski peale 1-0 tahajäämist ei kaotatud pead. Vaid 4 minutit hiljem andis suurepärase söödu Brobbeyle Tahirovic. Brobbey võttis palli omaks ning paugutas puraka väravasse. Pean mainima, et Tahirovic on vist Hendersoni tulekust nii vaimustuses, et ta on hakanud asjalikku mängu näitama. Ta oli täna üks parimaid platsil. Ilmselt see jääb temale see hooaeg viimaseks korraks ka kui nüüd Hendo platsile saab. Parem hilja kui mitte kunagi .
                          Peale poolaega lõi Berghuis seisuks 1-2. Berghuis kandis täna kaptenipaela...ei tea...imelik vaadata seda, kuna minul on veel elavalt meeles see kuidas ta sama paela kandis AZ-s ja mis kõige hullem Feyenoordis. Igatahes assisti sai kirja beebifeiss Hlynnson. Siis kohe peale palli lahtimängimist sisuliselt järgmise Ajaxi rünnakuga tehti seisuks 1-3. Hato virutas palli pikalt ette. Heraclese kaitsja arvestas palli lendu valesti ja seda kasutas ära Brobbey, kes taaskord pani puraka väravasse. Jälle Brobbeylt 2 väravat. Httrickist jäi taas puudu, kuigi tal oli ühes episoodis ka täitsa tühi värav ees, millest ta mõõda lõi. SKaheväravaline edu püsis vaid 3 minutit. Siis taas koomiline kaitsetöö Renchi poolt ning pall õnnega (ebaõnnega) pooleks meie väravas. Pall muutis suunda Hato jalast. Muidu oleks Ramaij selle ilusti ära võtnud. Vastased said sellest küll veidi indu, kuid meie jäime siiski paremaks meeskonnaks. Selle kinnituseks tegid 84ndal minutil hea kombinatsiooni Rench ja Hlynnson ning neist viimane lõi kaunilt alla nurka ning sellega oli ka lõppseis 2-4 vormistatud ning kirstunael ära löödud.

                          Hetkel siis oleme ühe enampeetud mängu juures AZ-ga võrdsetel punktidel, kuid väravate vahega siiski endiselt viiendal positsioonil. Feuenoord, Twente ja AZ mängivad homme. Kõige magusam oleks kui Twente ja Az komistaksid. Feyenoord on veel liiga kaugel ees.

                          Muudes uudistes Fitz- Jim toodi tagasi selleks et teda Chelseasse maha parseldada tundub...
                          Salah-Eddine läheb ilmselt Itaaliasse
                          Portos laenul olev Sanchez tahab tagasi Mehhikosse ja on käed löönud Cruz Azuliga, kuid Porto jonnib ja ei taha teda ära lasta.
                          Minu jaoks rõõmusõnumina tahetakse ka Coinsesao tagasi tuua Portost, kuid viimased on vist valmis poisi välja ostma. Seda nad saavad teha vaid juhul, kui Coinsesao mängib 25-s mängus vähemalt 45 minutit. Seni on ta platsil olnud 8-s mängus vaid...Loodan, et ta tuleb tagasi igatahes.
                          Gabriel Misehouy ei pikendanud Ajaxiga lepingut ja võib suvel tasuta minema minna. Seepärast heitis Ajax ta esindusmeeskonnast välja.
                          Üritatakse raha kokku saada, et Julian Rijkhoff Dortmundist tagasi koju tuua.
                          Lille üritas AKpomi ära osta, sama summa eest, millega Ajax ta ostis. Ajax ütles aga, et seda on liiga vähe ja diil jäi katki. Õige ka, sest Brobbey katteks poleks sellisel juhul kedagi jäänud. Rijkhoffi tulek on ka veel selgusetu.

                          Kommentaar


                            Ajax 1-1 PSV

                            Enne mängu oleksin leppinud viigiga ilma pikemalt mõtlemata. Olin mentaalselt valmis PSV võiduks nii, et see viik tundub minule isiklikult, kui väike võit. Seda enam, et oleme viimased 6 mängu järjest neilt lutti saanud. Ühesõnaga ma olen ülirahul! Jah kolmas koht läks Twente võidu pärast 6 punkti kaugusele, kuid fuck that me ei kaotanud! Selle asemel nägin tõesti üht ägedat lahingut! See oli ilus jalgpallimatš ja minu meelest täiesti vääris viigilist tulemust. PSV oli kergelt parem aga ma ei tea, kas oli mingi Hendersoni efekt või mis igatahes võitlusvaim oli meil next level. Parema realiseerimise korral oleks seis võinud olla 2-2 või 3-3 isegi. Täna lasi peamised võimalused meie poolt raisku Taylor, kellele mina ei näe põhimeeskonnas kohta...üldse Ajaxis pole tema koht. Äärmiselt keskpärane mängija. Ebaõnnesõdur...millised momendid ta p....e keeras. Pean ikka ära mainima seda kure kaelaga suurt pikka kolget PSV esiründajat Luuk De Jongi. Ta on üks võimas mees midagi pole õelda. Peaga pole talle vastast ja täna näitas, et ka jalaga oskab lüüa. Meie Brobbey seevastu pole ka papist poiss enam. Brobbey püstitas klubi rekordi olles nüüd 12 järjestikus mängus osaline Ajaxi väravates. Täna siis andis väravasöödu Berghuisile. Van´t Schip on endiselt kaotuseta (ma ei loe seda, kui see jobu Valkanis suutis amatöörsatsilt taha saada asendades Van´t Schip-i). Mäng röövis meilt ka mitu põhimeest. Rench ja Berghuis nimelt on ilmselt järgmiseks korraks vigastusega väljas. Ka üllatusmees Gooijer tundus olevat hädas millegagi. Gooijer on nüüd Gaaeilt koha ametlikult üle võtnud. Viimane sai platsile alles pärast meie kasvandiku krampe. PSV väravas võib süüdistada kas Šutalot või Hatot, kes lasid De Jongi minema joosta.
                            Kokkuvõttes tõesti ilus jalgpalli lahing oli täna. Siiani väike värin sees. Kujutan ette, mis Arenal ümber praegu toimub. Peale liigatabeli põhjas olemist võidelda välja viienda kohani ning ka mitte kaotada tulevasele meistrile on äärmiselt lootustandev!

                            Kommentaar


                              Heerenveen 3-2 Ajax

                              Van't Ship-i kaotusteta seeria katkes. Avastasin endas Igor Mangi võimed ja kuidagi ütles sisetunne enne mängu, et seekord ei tasu midagi head mängult oodata. Nii ka läks. Härra kapten Bergwijn, kes on olnud see hooaeg imeline puujalg on pikemaks ajaks vigastusega eemal. Selle asemel, et panna platsile mees, kes on löönud väga limiteeritud mänguajaga üle 6 värava otsustas peatreener kasutada Forbsi. Forbs suutis aga mind panna igatsema Bergwijni ja see on saavutus juba iseenesest. Ta on prügi ning vahetati ka peale esimest mannetut poolaega ilusti välja. Selle asemel, et õelda otse välja, et Forbs on prügi veeretas Van't Ship kogu süü üllatavalt Borna Sosa kaela. Ta ütles avalikult, et ei olnud tema mänguga üldse rahul ja et vasakäär vajab asendust. No ma ei tea kui pädev selline avalik mahategemine on aga kui üldse kedagi täna oleks pidanud maha tegema, siis pasasuse järjekorras esimene oli vaieldamatult Forbs, temale järgnes ENDISELT ülipask sitaratas Šutalo ning püha pasakolmiku võtab kokku Taylor! Esimene poolaeg ja teise poolaja 20 minutit tuletasid nostalgiliselt meelde selle hooaja esimest poolt Steijni all. Valitses plaanitus, rünne oli hambutu, keskkaitse ideetu ja kaitse...noh kaitset pole meil terve hooaeg olnud. Kusjuures viimased mängud on juba kriitikat saanud ka meie kuldne poiss Hato. Poiss on vist väsima hakanud, sest aina enam saab ka tema hakkama asjadega, millega ei tohiks eksida. Võibolla ainuke, kes täna oli ok oli Brobbey...kuigi ka temal õnnestus üks hea võimalus väravast mööda saata.
                              Esimene poolaeg oli nii halb meie poolt, et olime peale 45 minutit juba 2-0 taga ja täiesti teenitult. Mõlemas väravas võib süüdi tunnistada Šutalo, Taylori ja Hato. Olematu kaitsetöö...eriti Šutalo, keda kõik pidasid kaitse tugitalaks paneb need fännid, kes Basseyt vihkasid ütlema, et Bassey oli Šutalo kõrval hiilgav...
                              Teisel poolajal võeti lilliput Forbs välja ja asemele Akpom. Peale 45 sekundit eksis Goojer ning taas Šutalo ja seis oli 3-0. Friisid olid taevas. Imelik, et peatreener pole rohkem vahetusi teinud...jah ega kedagi ründavat pole pingilt võttagi tegelikult. Ainult Banel oli mingi variant. Ehk siis pink on meil olematu nagu meie kaitsegi. Ainult hunnik varuväravavahte istub seal. Igatahes mingi aeg hakkasime justkui comebacki tegema, kui Brobbey söödu lõi omaväravasse Heerenveeni kaitse. Siis hea töö Goojerilt ja Akpom tõi veel ühe tagasi. Päris mängu viimasel hetkel oli vaieldav moment, kus kommentaator oli kindel, et Ajax viigistas ja pall oli üle joone. Siiski pikalt vaadati VAR-i ja olukorrast ei leitud paremat pilti kui ühe nurga alt tehtud mitte midagiütlev pilt. Umbes samasugune nagu paar aastat tagasi see, kui PSV ja Ajaxi lahingus väravaga lõppenud rünnakus palli kumer osa oli piiri peal, kuigi alumine osa oli üle piiri. No ja sama nagu CL-is Real Madridi vastu, kui Mazraouil oli sama situatsioon. Siis mõlemal korral lõppes meile kõik positiivselt aga täna läks vastupidi. Kuna pilt oli ebaselge ja joonekohtunik ka pole kätt värava lugemsieks tõstnud siis VAR-gi ei suutnud 100% kinnitada, et pall käis üle piiri. Ning kuna Eredivisie hiilgab sellega, et neil puudub väravajoone tehnoloogia on asjad nii nagu nad on. Ja ausaltöeldes ega me ei väärinukski ju mingit tulemust siin. Kõik on õige ja aus! Õnne Heerenveenile! Nende kaheksa mänguline võitudeta seeria sai läbi.
                              Seega selgus kurb tõde, et Hendersongi ei ole mingi võluvits, Ka tema sai hakkama ühe halva pallikaotusega aga muus osas oli ta ok. Berghuis oli täna kapten aga...ma ei tea...kord ta on hea kord ta on nähtamatu.

                              Van't Ship juba rääkis, et võibolla on ta nõus olema treener ka järgmine hooaeg. Ma loodan, et pigem ei. Ajax ei mängi enda mängu tema käe all... Ma ikka loodan, et suudetakse Bodo Glimtist Knutsen ära tuua aga lõppkokkuvõttes ilmselt lõpetame ikka kas De Boeri või Pascal Jannseniga Hahaaa...naerma ajab. Muide Bodost rääkides, siis nemad ilmselt vaatasid tänast mängu ja naeravad salaja juba pihku sest neljapäeval on meil nende vastu konverentsiliigas kohtumine. Nad on küll väljaspool hooaega praegu, kuid sõpruskohtumises purustasid Malmö 4-0. Malmö pole ju ka mingid kutsikad... Ühesõnaga see kaotus tuli halva ajal. Eriti arvestades ka seda, et AZ suutis Almere vastu vaid viiki teha. Twente võitis ja CL koht läks juba 9 punkti kaugusele.

                              Saaks see hooaeg juba läbi...täielik piina, häbi, viha, mannetuse rada on olnud see kõik.

                              Kommentaar


                                Ajax 2-2 Bodo/Glimt

                                Sitast saia ei tee. Viik on pisike ime arvestades mängu ja selle käiku.
                                Viimastel nädalatel on selgeks saanud kaks tõsiasja. Esimene on see, et Henderson ei ole võluvits ja teine on Van´t Schip sobimatus pikaaegseks treeneriks. Kõik Ajaxi fännid on äärmiselt tänulikud peatreenerile. Ta tõi meid raskest seisust välja ja ilmselt tüürib siiski ka minimaalselt konverentsi liigasse aga paraku pikas plaanis tundub, et asjad ei toimi. Eilne mäng näiteks...Enne mängu arutasin pikalt Ajaxi fännidega Hollandis. Nimelt nägime algrivistust ja ajud lõhkesid. Enne Heerenveeni mängu ütles Vant Schip, et nüüd kui Bergwijn on vigane on Forbsil võimalus end näidata. Noh vana näitas end tervelt 45 minutit ja peale seda pingile, kus ongi selliste esitustega mehe koht. Aga siis on meil selline mees nagu Taylor. Jeesus Kristus...Kui Forbs sai peale 45 minutit sitta mängu kohe pingipoisiks, siis kuidas Taylor alustab igat mängu??? No mitte keegi ei saa aru miks tema peab olema algkoosseisus?! Van Den Boomen oli just paranenud vigastusest, okei las ta tuleb hiljem platsile. Mannsverk sobib praegu veel ainult jong Ajaxisse. Aga Tahirovic, kes tegi enne Hendo tulekut palju häid mänge peaks iga kell Taylori pingile saatma! Eilne mäng ainult kinnitas seda! Taylor on tore poiss aga äärmiselt keskpärane mängija...tal pole mingit ettepoole mõtlemist ainult kuradi tagasi söödud. Ja sihik on selline nagu tal oleks jalapeal ainult üks oksakoht ja kõik.
                                Mis veel algkooseisus näha oli... Rench toodi kohe peale vigastust Sosa asemele. See lüke väga ei toiminud, sest oli näha, et Rench ei tunne ennast seal ääres mugavalt ning peale poolaega toodi Sosa tagasi. Parema äärekaitsja koha andis peatreener Gooijerile...tegelikult ideaalis on sellel kohal Rench. Gooijer ja Gaaei on praegu sisuliselt üks ja sama variant.
                                Positiivne algrivistuse puhul oli näha Brobbey-d ja Akpomi koos platsil.
                                Mäng ise oli Ajaxi poolt väga staatiline. Nagu terve see hooaeg oli probleem ründemängus loovuse leidmisega. Mitte midagi ohtlikku ei suudetud korda saata. Akpom sai ühe hea võimaluse ja kõik. Bodo tegi kõrget pressi ja üldse mängis nii nagu Ajaxi fännid on harjunud Ajaxit mängimas näha. Knutsen sobiks meile peatreeneriks. Bodo läks Gronbaeki väravast 16 minutil juhtima. Valus öelda aga väga väga ilus rünnak ja lahendus oli see nende poolt. Selles episoodis jäi eesliks Hato, kellele tehti korralikult ära. Teine Bodo värav tekkis Gooijeri väga lohakast tegutsemisest. Seega eile olid meie akadeemia kuldsed poisid süüdi sisselastud väravates kahjuks. Üldse see hooaeg, et võita või miinimum viiki loota peab ajax ise lööma vähemalt 3 väravat, sest 2 laseme endale igas mängus võrku lüüa...See hooaeg on muide püstitatud Ajaxi rekord sisselastud väravate osas. Ma ei tea... olles ise käinud just seminaril, a le qok arenal, kus räägiti kokkuleppe mängudest, siis nüüd on mingi foobia, et Ajaxi riietusruumi on need hiina sündikaadi homod sisse imbunud...mängija nagu Šutalo, kes tuleb Horvaatiast ja esineb kohutavalt, kuid samas peaks justkui olema tasemega mees. See, et Promes nüüd narko smugeldamise eest kinni mõisteti kinnitab ju seda, et neile meestele pole teenistus piisav ning on vaja "kõrvalsissetulekut" et saaks võileiva peale vorsti ka osta.
                                Mängu hakkas saabuma põõre, 70ndal minutil. Selles mängis osa 2 faktorit. Nimelt Knutseni meeletu pressitaktika ja füüsiline mäng ning ka see, et Bodo jaoks oli see esimene ametlik mäng sel hooajal, tähendas seda, et Bodo hakkas lihtsalt väsima. Neil tekkisid järjest mitu vigastust ja krampi, mis sundis tegema vahetusi. Bodo oli surmani väsinud! Teine faktor oli see, et Taylor võeti lõpuks ometi pingile ning platsile sai vigastuspausilt naasnud Van Den Boomen. VDB tulekuga muutus rünnak olulisemalt agressiivsemaks. Reaalselt tulu tõi see aga alles 89ndal minutil, kui ilmse väravalöömisvõimaluse takistamiseks tõmbas Bodo kaitsja maha penaltialas Brobbey. Esialgu minule see nii hullu veana ei tundunud aga VAR-i vaadates muutis isegi kohtunik esialgu antud kollase kaardi punaseks. Penaltit läks lööma VDB. Ei eksinud! Mina võtaks nüüd Feyenoordi ülejooksikult kaptenipaela ära ja annaks VDB-le. 1-2 seisul tuli mängu ka kolmas faktor. Nimelt pikalt vaikne olnud Johan Cruijff arena ärkas ellu ja tuli meeskonna taha! Kisa oli kõrvulukustav. Bodo oli nüüd 10-kesi, väsinud ja lisaaega oli 7 minutit. 90+7 minutil kõik faktorid koos tõid tulemuse. Bodo väravavahi ebaõnnestunud rusikalöök maandus Berghuisi jalgadele, kes tõstis palli kauni kaarega üle eesolevate kaitsjate ja tegi seisuks 2-2. Berghuis oli muidu terve mängu saast aga selle viimase löögiga ta päästis meile siiski viigi. Samas ei näe küll, et me oleks korduskohtumises Norras mingid favoriidid....pigem vastupidi.

                                Kokkuvõttes, kas me väärisime viiki? Kindlasti mitte. Platsil oli staatiline pasahunnik. Kas ma olen tulemusega rahul? Nii ja naa...arvestades, et olime 0-2 taga siis jah...kuid see viik on kaotuse maiguga. Mis juhtub Norras? Ilmselt saame peksa....ja seda korralikult.

                                #KNUTSEN TO AJAX! Make it happen

                                Kommentaar

                                Working...
                                X