320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    Jah tõesti selline lugu juhtus. Kahtlustatakse, et see oli samadel vendadel teine katse Tadicit üllatada. Nimelt paar päeva enne 27 juuli rünnakut ilmusid Tadici kodu ukse taha 2 kiivrites "pitsapoissi". Tadicit ennast kodus ei olnud aga ega ta naine ka loll ei ole. Kahtlustas mingit jama ja ust neile lahti ei teinud. Nüüd siis selline sündmus. Siiski Tadic on sõja üle elanud ja teda nii lihtsalt ei hirmuta. Oli ründajatele vastu hakanud ning kokkuvõttes lõppes kõik hästi. Paar kriimu ja katkised riided ainult õnneks! Ajaxi ultrad lubasid oma uurimise algatada sellega seoses ja ma isiklikult loodan, et ultrad ennem nende meesteni jõuavad kui politsei...vaevalt viimased üldse nendeni jõuaksid. Selline asi ajab kettasse küll...kurat minge tööle!

    Kriminaalseid lugusi tuleb seoses Ajaxiga veel. Mo Ihhattareniga ilmselt lepingut ei pikendata. Alles hiljuti tuli tagasi trenni, kuid treenis eraldi ja ei taha kuulata talle klubi poolt mentoriks pandud venda vaid tahab suhelda ainult Schreuderiga. Viimasel aga keelas klubi Mo-ga suhtlemise üldse ära. Selgus, et Mo-l endal on tekkinud kriminaalsed sõbrad. Neid kahtlasi allilma tüüpi nähti Ihhattareni autoga kohtusse minemas. Mo-d ennast autos polnud. Aga näiteks vanglas käis Ihhattaaren mingil tondil külas. Ühesõnaga selle mehe võib ilmselt klubi hingekirjast varsti maha arvata ning vaevalt, et ta üldse jalgpalliga edasi tegeleda saab...

    Kommentaar


      Ajax 6-1 Groningen

      Esimene kodumäng ja seekord näidati, et suvega pole oskused kadunud. Kauneid väravaid sai näha nii Bergwijnilt kui ka Antonylt. Bergwijn sai oma esimese eredivisie hattrickiga hakkama ning tundub, et mees on väga heas vormis praegu. Berghuis alustas pingilt, mis oli positiivne, sest näitab et a) Schreuder nägi sama, mis mina, et Berghuis on praegu kaigas ja b) et treener siiski julgeb jätta nimekaid mehi pingile. Tema asemel alustas Alvarez. Keskkaitsepaari moodustas Timber ja Blind. Rench sai taas alustada, kuid oletan, et Club Americast just ostetud Jorge Sanchez saab tema koha varsti endale. Bassey peaks ka olema oma karistused ära kandnud järgmiseks vooruks. Siis tahan näha, kas Schreuderil niipalju mune on, et ka Blindi pingile jätab...Muide Overmars olevat küsinud Blindi kohta, et äkki teda Royal Antverpeni meelitada...kahtlen kas Blind selle ideega kaasa läheb. Varumehena oleks ta meile vajalik küll. Kahjuks endiselt ei jagu ruumi platsil Mo Kudusele...haiseb selle järgi, et hea mängumees läheb varsti kopikate eest minema. Brobbey alustas ka mängu ning ka see oli positiivne. Ise ta küll väravani ei jõudnud, kuid assisti andis ikka. Teisel poolajal sai oma debüüdi kätte esimene itaallane ajaxi ridades Lorenzo Lucca...Tal oli 1 hea peagalöögi võimalus, kuid kahjuks mõõda. Tuli meile Pisast. Antony näitas ikka meisterklassi..meenutas noort Cristiano Ronaldot oma üleastete ja trikitamistega. Väga lahe vaatamine ning väga hea meel, et ta sinna "train wreck-i" ei läinud . Veel peab välja tooma Kenneth Taylori. Ta on Gravenberchi saabastesse siiamaani väga hästi mahtunud. Temalt ka värav eile. Kuuenda kolli pani penaltipunktist sisse pingilt alustanud Berghuis, kes ise penalti ka välja teenis. Assistid tulid Renchilt, Alvarezilt, Antonylt, Tadicilt muidugi ja Brobbeylt. Kokkuvõttes selline mõnus lustlik mäng meeskonna vastu, kellega tavaliselt on raskusi. Loodan, et see on ilusa hooaja ilus algus.

      Kommentaar


        Sparta Rotterdam 0-1 Ajax Amsterdam

        Suhteliselt nigel esitus, eriti ründajate vaatest, kes suutsid 13 pealelöögist ainult 3 raami suunata! Ainsa värava eest kandis hoolt Bergwijn, kes tabas kasti väljast ilusti alumist paremat väravanurka. 2 100%-ist võimalust ei kasutanud ära Borbbey. Esimesel juhul tabas posti teisel juhul lõi 3-4 meetrilt üle. Väravas tegi Remko väga head tööd!
        Schreuderi algrivistus oli taas pettumus. Diivatsema hakanud Antony asemel oli paremal äärel Berghuis.Tadic oli CAM-i eest ja Kudus taas pingil. Samas, kui Kudus platsile sai oli ta parim mees väljakul. Ühel juhul mängis ta 3 sparta kaitsjat üle, kaotas palli, kuid võitis selle kohe tagasi. Kuradi Schreuder vaheta platsilt ükskõik kes välja ja anna Kudusele põhikoht! Mingid Evertoni jutud juba liiguvad selle mehe koha pealt. Õnneks selgus suhteliselt kiiresti, et pakkumist pole tehtud ja Ajax poleks huvitatud ka. Aga kaua Kudust enam pingil hoida lihtsalt ei tohi. See oleks kriminaalne.
        Veidi Antonyst. Siin palju spekuleeriti, et kuna Antony ei ole trennis käinud ja Sparta vastu polnud algrivis, siis see tähendab seda, et mees on minemas. Selgus aga, et trennist puudumine oli Antony enda ettevõtmine, et "sundida" klubi ManU-ga laua taha istuma peale 80 milj.+20mil add ons pakkumist. Kurdi... vi..silmne hobun....ja. Oleks minu teha ma pakiks ta kokku ja annaks jalaga p..e terve tee Manchesterini, seda enam, et ehk saaksime Hakim Ziyechi tagasi. Ma lihtsalt EI SAA aru mängijatest. Sul on leping, sa oled noor, sul on veel aega premmis mürada maa ja ilm. Näita üles austust klubi vastu, kes sinu üldse kaardile on pannud selle asemel, et hakata jonnima. 0 respekti selle mehe vastu. Ajax juhtkond aga on otsustanud ülesnäidata selgrooga ning õelnud otse välja, et meie ei istu enne läbirääkimiste laua taha, kui letti lüüakse 100milj puhtalt (sest add onsid sõltuvad sellest kuidas Antony esitused olema hakkaksid premmis + mingi hea protsent peaks kasvataja klubile ka veel minema). Ehk siis las ta kasvõi mädaneb vahetusmeeste pingil või koduseinte vahel aga alla 100 eest ta see suvi ei lähe.
        Minemistest rääkides, Perr Schuurs on nüüd Torino mängija. Ma ei mõista fänne, kes Ajaxi foorumites on õelnud, et ta ei ole Ajaxi tase... Minu meelest ta oli väga super ja minul on väga kurb meel, et ta oma võimalust ei saanudki. Timberile teeb minu meelest iga kell silmad ette. Igatahes edu Perr!
        Esimese eduka liigamängu sai kirja Bassey. Taga oli 0...järelikult edukas algus

        Kommentaar


          Minu mõtted seoses CL loosiga.

          Ajax
          Liverpool
          Napoli
          Rangers

          Jah, loosiõnn väga armuline ei olnud seekord, kuid tegelikult mulle alagrupp väga meeldib!
          Esiteks saab näha, mis mees see Alfred Schreuder peatreenerina õigupoolest on. Mängud siiani on olnud mitte just väga muljetavaldavad, kuid erinevates Ajaxi foorumites väljendatakse temale päris palju toetust. Mainitakse, et tema oli ETH CL-i eduloos väga tähtis mees ning vaata, et kogu poolfinaali jõudmise peaarhitekt ning tema lahkumisega jäid ka ETH tulemused tagasihoidlikumaks. Loodan, et juttudel on mingi tõepõhi all.
          Teiseks vastased on väga ägedad! Liverpooliga me üleelmine hooaeg madistasime ja saime kaks 1-0 kaotust, kuid mõlemas mängus olid meil tegelikult ka endal head võimalused. Esimese kaotasime tänu Nico omaväravale, siis teise tänu Onana eksimusele. Pakun, et see aasta teeme nende vastu veidike paremad tulemused.
          Napoli on sellesmõttes äge vastane, et viimati sai nendega euroopas madistada alles hooajal 1969/70 1/8 finaalis. Toona Ajax pääses edasi koondskooriga 4-1. Praegu on ajad muidugi teised ja seda põnevam on jälgida, mis juhtuma hakkab!
          Rangers lükkas välja PSV. Vaatasin nende fännifoorumites on ka Ajax juba kotti pandud, sest me kaotasime PSV-le supercupis. No ei tea...eelmine aasta kaotasime ka, kuid hooaeg ise oli hea. Pilt Calvin Basseyst peale Rangersi loosi oli äge. Paneksin selle siia ka aga taas ütleb foorum minule ükskõik kui väikese pildi peale, et ületan mingit piiri.... Igatahes Rangersiga oli viimati kohtumine CL-is hooajal 96/97. Siis võtsime alagrupis võidud. Magus oleks PSV eest kätte maksta, kuid kindlasti ei tohi neid alahinnata. Mulle tundub, et alahindamise orki PSV astuski. A la peale Monaco alistamist oldi juba mõtetega grupifaasis.
          Et kokkuvõttes võib õelda, et kui kõik nihu läheb, siis ei pruugi siit isegi EL-i saada. Aga kui kõik õnnestub, siis miks mitte alagrupivõit. Ma ise oleksin ka grupis kolmanda kohaga rahul, peaasi et eurohooaeg võimalikult pikk oleks. Sellele vaatamata loodan loomulikult edasipääsu grupist!

          Paljud kirjutavad Ajaxi maha sest "they have sold most of their first team players and more could go (antony)". Jah see on tõsi, kuid minu meelest jäetakse tähelepanuta, et palju on ka uusi sisse toodud ja minu meelest mõnel juhul isegi upgradena sellest, kes lahkus. Näiteks Martinez läks ja Bassey tuli. Minu silmis selge upgrade. Mees, kes tõstis täiesti vaieldamatult meeskonna kvaliteeti oli Steven Bergwijn. Ta on praegu heas hoos ka. Haller läks, kuid Brobbey on meil olemas ning tundub, et seekord on ta tõesti pea ja südamega meiega. Redemption Owen Wijndal, Francisco Coinsesao (kellel juba on CL kogemus Portoga), Jorge Sanches jne. minu meelest ostud on olnud head. Ja kui Antony läheb (võiks juba läinud olla) ja me tema asemele Ziyechi tagasi saame, siis mina näen seda ka, kui upgradei! Seega ma Ajaxit nõrgemaks eelmisest aastast ei pea!
          Schuursi asemel toodi ka türgist mingi poiss Ahmetcan Kaplan, tema kohta ei oska kommentaare anda. Esimene Ajaxi itaallane Lucca lõi jong Ajaxi eest värava ka ära juba. On ikka pikk kolge.

          Kokkuvõttes: nalja hakkab saama

          Kommentaar


            Indrekolen

            Siirast huvist küsin- palun seleta, miks või kuidas Bassey selge upgrade on Martinezele?

            Kommentaar


              Algselt postitas golgolgol Vaata postitust
              Indrekolen

              Siirast huvist küsin- palun seleta, miks või kuidas Bassey selge upgrade on Martinezele?
              Ma ootasin, et keegi seda küsiks Seepärast ka minu esialgses postituses viide, et tegu on "minu silmis" parendusega. Lihtsalt olles Martineze mänge nüüd juba palju näinud ning jälgides eelmine hooaeg Rangersi teekonda EL finaali minule on jäänud mulje, et Bassey on meile palju parem varjant. Annab kaitses pikkust juurde standardite ajaks (Timber ja Martinez mõlemad suht kääbused), füüsiselt ka kindlasti Martinezist üle (iseasi kuidas vastupidavusega on...väike Martinez oli päris väle poiss kõik 90min). Ühesõnaga minu arvates ta annab meeskonnale rohkem juurde kui Martinez. See loomulikult ei tähenda, et ma väidaksin, et Martinez halb on. Lisandro andis alati 100% ja oli hingega mängus. Mõnikord kees isegi liiga üle aga seda oli hea näha.

              Kommentaar


                Utrecht 0-2 Ajax

                Mäng oli huvitav ainult esimesel poolajal, kui Ajax reaalselt mängis ründemängu. Väravad tulidki vastavalt esimesel poolajal. Esimene nurgalöögi olukord, kus Alvarez üritas vist ise väravat lüüa aga nagu ikka tema kandiline pea ei suuda tabada raami, selle asemel tuli välja kena assist Berghuisile, kes oli tahaposti jäetud üksi nina nokkima. Teine värav ja samtu Berghuisi käsi (jalg) mängus. Kena tsenderdus kasti ja ma juba vaatasin, et seal pole ju kedagi ning pall on kaitsjate oma, kui äkki hops ja pall oli Barkase selja taga. Kordust vaadates alles nägin, et undercover brother Brobbey oli end kaitsjate keskele ära peitnud ja kuna sellel platsipoolel oli vari ning särgid on tumedad ja vana ise on tume, polnud teda nähagi aga peaga ta palli võrku suunas
                Kaotasime vigastustele ka kaks äärekaitsjat. Rench sai ribidesse vist ja debüteeris Jorge Sanches. Debüüt oli selline koolipoisi 3 minu meelest. Suurt käkki ei keeranud ja kaitses oli ka 0. Teine vigastatu oli Blind, kusjuures see tundus päris tõsine laks. Õhus oli ka punast kaarti. Igatahes tema asemel tuli meie akadeemia poiss Youri Baas. Kiidan teda! Väga tublisti sai hakkama ning blokkis isegi ühe Dost-i pealelöögi.
                Edasi toimus Utrechti fännide poolt paar inetut intsidenti pürotehnikaga ja oli väike paus. Teine poolaeg üldse oli üks suur paus. Ajaxi oli rahul kaitses istumisega ja seda pole ma ammu näinud. Teise poolaja eredaim moment on Šeini sissetulek. Osa minust soovis, et ta saaks ühe värava kirja aga paraku Utrecht mingeid momente ei suutnudki luua.
                Kaitses 80ndal minutil vahetati välja Timber, kes tundus olevat selle peale väga solvunud, Tema koha sai endale viimati selles neetud CL poolfinaalis mänginud Lisandro Magallan (teda pole siiani suudetud kuhugi maha müüa). Minu mäletamist mööda oli see esimene kord, kui ta kaitses sitta ei keeranud selle viimas 15 min mis ta mängida sai.
                MOTM-iks küll saab ilmselt Berghuis, kuid mina annaks selle Basseyle. Kamandas seal meie vana kaardiväge nagu oleks ise akadeemiast üles kasvanud. Kedagi mööda ei lasknud ja hoidis liinid korras. Potentsiaalne kapten peale Tadicit.
                Bergwijn seekord väravat kirja ei saanud ja oli üldse nähtamatu. Tal 1 hea võimalus oli, kuid selle pani ta mõõda.
                Viimati suudeti 4 esimest kohtumist võita hooajal 2016/17 kui ma ei eksi. Nii, et hea algus, kuigi mänguliselt ma ei ütleks, et midagi erilist.

                Muudes uudistes Naci Ünüvar saadeti Türki Trabzansbori laenule ilma ostuklauslita. Õige lüke.
                Ajax lükkas ka 90milj Antony eest tagasi, sest pole asemikku talle. Ma ise mõtlen, et miks krt pole kui Berghuis on seal varem ka mänginud ning tasuks ka mõelda Kuduse peale. Ziyech kahjuks jääb märjaks unistuseks, sest erinevalt ManU-st ei ole Ajax nõus Chelseale ülemaksma nende nõutud pea 44 milj euri. Ehk umbes sama hind, millega Ziyech ära läks. Nüüd tundub, et võlur liitub hoopis Tottenhamiga. Kahju,
                Alvareze eest tegi Newcastle pakkumise 40 milj. Kuid nii mees ise kui ka Ajax ütlesid sellele ei.
                Üldse ma nii ootan, et see üleminekuperiood juba läbi saaks. Sellist seebikat pole ammu näinud ning arvan, et see mõjub ka riietusruumile negatiivselt.

                7 september ootab ees Rangers. Enne seda Cambuur kodus.

                Kommentaar


                  Ja kohe Fabrizio Romanolt uudis, et kokku on lepitud 100milj € peale (koos boonustega). 20% läheb Sao Paolole. Schreuder “kahju, et raha otsustab”. Jah… Aga elu läheb edasi ja ma kuhutan ette, et nende miljonitega, mis saadakse vōib pisaraid kuivatada hommikust ōhtuni! Kui nüüd veel mingi Ziyechi taoline sisse osta jōutaks veel. Jutud liikusid Justin Kluiverti ja Anvar El-Ghazi kohta. Viimast küll ei tahaks… Justinist pole ammu midagi kuulda/näha seega ka pigem las pikutab Nice-s edasi.

                  Kommentaar


                    Vähemalt kaubeldi omale väga hea üleminekutasu.
                    Saab olema huvitav näha mis liigutusi Ajax nüüd viimase 4 päevaga teeb (kui teeb). Aga samas nähes kuidas nad koguaeg oma staare müüvad ja päris kiirelt uued asendused leiavad, siis nagu lootust on.

                    Kommentaar


                      Ajax 4-0 Cambuur

                      Väravad: Bergwijn x2, Taylor ja Kudus.

                      Mägu ei näinud nii, et väga midagi lisada ei oska.

                      Natuke üleminekutest. Mulle tundus, see üleminekute aeg praegu kõige pikem siiani olnutest ja kõige väsitavam! Peab selle Fabricio Romano teavitused välja lülitama
                      Lahkus siis 5 põhirivi meest, kelleks oli: Mazraoui, Gravenberch, Martinez, Antony ja Haller. Neist Martinez ja Antony nõudsid üleminekut ja viimane ei ilmunud ka trenni. Edasi pingipoisid ja muu seltskond, kes on pingipoiste selja taga seisid: Schuurs, Tagliafico, Kotarski,Danilo, Tyton, Onana, Klaiber, Labyad. Neist viimane jäi klubita. 2 mees saadeti laenule ilma väljaostuklauslita: Ünüvar ja Daramy. Las koguvad praktikat. Lisaks Igor Mangi ennustus näitab. et ka Mo Ihhataren ei kuulu enam klubi plaanidesse. Eraelu probleemid segasid noort meest liialt ning kahjuks kirjutatakse ta maha. CL-i teda ei registreeritud jne.
                      Kokku lahkus klubist 16 mängijat. Algul mõtlesin, et täitsa p....s värk aga kui vaatasin transfermarkti, siis tegelikult üsna tavapärane suvi. Valus nagu ikka.

                      Viimasel hetkel tehti ka pakkumised Kudusele Evertonist ja Alvarezele Chelseast. Mõlemad ka kohe keeldusid trennist ja tahtsid üleminekut. Antony tekitas pretsedendi, et selliselt jonnides saab oma tahtmise. Aga mehi ära ei lastud ja nüüd on nad juba õelnud, et on truud oma klubile ja bla bla. Tegelikult saan Kudusest aru. Ta on teinud hiilgavaid mänge aga kuidagi ei mahu põhimeeste rivvi. Eriti kui Schreuder ise on teda kiitnud ja põhikohast rääkinud. Ka Alvarezest saan aru. Mees ütles ära Arsenalile ja Newcastlile, kui aga tuli Chelsea siis tahtis minna, sest see oli tema poisipõlve lemmikklubi ja kes teab kas selline võimalus veel tuleb. Igatahes seekord läks nii.

                      Supervisionary board, kuidas see eesti keeles on ei tea, blokeeris ka 2 üleminekut. Lucas Ocampos taheti tuua meile. Mees oli juba amsterdamis kui õeldi, et "ups järelevalvekomisjon pani üleminekule käe ette. Lenda tagasi koju!". Komisjoni arvates oli Ocampose palk koos ülemineku summadega liialt suur, pealegi ta on juba 28 aastane jne. Huntelaar ja Hamstra lendasid kohe hispaaniasse vabandust paluma Ocamposelt. Sevilla omad olid marus, sest nad ostsid juba asenduse Ocamposele ning langetasid viimase hinda 15 miljonile. Lõpuks lubas komisjon siiski ainult laenulepinguga ületulekut. Kohustust osta pole. Niipidi saab Sevilla oma uue mehe registreerida. Paras pudru ja kapsad. Benficast taheti tuua uus vv Odysseas Vlahodimos, kuna meil selles vallas veits kehvake seis. Kokkulepped olid justkui olemas, kuid jällegi sekkus komisjon õeldes, et ka see leping läheb liiga kalliks. Ning lõppude lõpuks sekkusid nad ka Antony üleminekul, aidates seda teoks teha. Ei mäleta sellist olukorda eelnevate perioodide jooksul.

                      Kommentaar


                        Ajax Amsterdam 4-0 Glasgow Rangers

                        AAAAAAAAAAAAAAAAAAMEEEEEN! CL on tagasi! Me oleme tagasi! See oli nii ühepoolne mäng, et mulle ei mahu pähe kuidas see meeskond PSV välja lülitas. Ajax esimesest minutist kuni lõpuni! Oleks minu kallis naaber veel elus oleks ta saanud tulla kaema jälle, kas kõik on ikka ok. Emotsioonid keesid üle jälle. Peale seda exodus suve oli nii suur hirm, et kuseme end täis aga tõesti nagu ma arvasingi, siis klubisse toodud mehed on kvaliteet! Bassey oli kunn kaitses! Temas on kapteni omadusi 100%. Aga mängu tegi ära siiski lõpuks algkoosseisu saanud MO KUDUS! Assist ja värav. MOTM! Anna andeks Brobbey aga peale seda Kuduse väravat ei näe ma kuidas Brobbey Kuduse ees valitaks põhisse. Kui ma nägin, et Kudus alustab oli mul nii hea meel tema pärast ja ma olin kindel, et ta teeb midagi erilist täna! Super esitus, super värav! Super mäng! Siin ei oskagi kedagi kritiseerida...kui siis Pasveer tundus veidi ebakindel ühes olukorras. Aga taga oli 0! Ja Ocampos üritas vastastele kinkida väravat aga Timber päästis. Rangers tuli ma ei tea, mida meie arenale tegema aga mingit mänguisu ma küll ei näinud. OOtasin suuremat lahingut. Nii mõnus on vaadata jalkat, kui võit on juba peale esimest poolaega taskus. Sai siin hiljuti suvila soetatud ja plaanis on sauna eesruumist teha korralik Ajaxi vaatamise punker. Et leili ja ja jalkat Äkki saan poja ka Ajaxi ree peale

                        ILUUUUUUS algus. Äkki see aasta.... ei ei esimese mängu pealt ja veel Rangersi vastu ei saa nii palju unistama hakata. Siiski fänni süda...

                        Kommentaar


                          See oli muidugi võimas, et Rangers paika pandi, aga jah müstika on tõesti, kuidas sellisele satsile alla jäädi. Ilmselt kombo detailidest alahindamine pluss RVN kogenematus treenerina sel tasemel mängudes. Aga vaadates kuidas Napoli praegu Liverpooli klopib, siis võib sellest grupist isegi edasipääsu püüda.
                          Wij komen terug met de cup in de hands

                          Kommentaar


                            Vaatasin sofascorist statse sest varajasi mänge ei jõudnud vaadata. Rangers 24% pallil irw, PSV oleks pidanud tõesti üle nende CLis olema. Hea tunne, hästi tehtud ajax.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Reina Vaata postitust
                              Vaatasin sofascorist statse sest varajasi mänge ei jõudnud vaadata. Rangers 24% pallil irw, PSV oleks pidanud tõesti üle nende CLis olema. Hea tunne, hästi tehtud ajax.
                              Ega olekski PSV ilmselt üle olnud, aga kui sul väravavaht kingib 2 väravat vastastele, siis on maruraske.

                              Kommentaar


                                Ilmselt panen kogu napoli võidu kasumi ajaxi peale järgmine mäng käsi kullas või perse mullas.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X