320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    KNVB bekker

    Twente 0-1 Ajax

    Kuidas kommenteerida...Mõlemad meeskonnad tulid platsile oma parimas koosseisus. Ma ei tea, kas ma olen liiga kriitiline, kuid minule tunuds, et platsil on täiesti võrdsed meeskonnad. Võibolla Twente oli võimaluste poolest isegi parem. Aga siis ma vaatan statistikat veidi üllatunult ja selgub, et Ajax valdas palli rohke ja lõi rohkem raami jne. Mängu vaadates tundus küll kerge ülekaal Twente poole olevat. Aga mängu otsustas Kudus. Coinsesao- Tadic-Coinsesao-Tadic pallivahetus kastis ja järsku leidis meie kapten ideaalse terava söödu värava ette Kudusele, kes tampis palli Unnerstalist mööda. Ilus värav. Seega siis Heitinga on saanud ka esimese natuke kõvema skalbi (kuigi veel mitte eliitskalbi). Mänguliselt olime minu meelest kehvakesed aga vähemalt on hea näha taas võitlusvaimu ja usku peatreenerisse. Ja ka see kuidas Heitinga reageeris meie väravale oli emotsionaalselt meeldiv vaadata. Igatahes olema järgmises ringis.

    Muudes uudistes Ajax lootis Overmarsi asemel tehniliseks direktoriks saada Liverpoolis lõpetava Julian Wardi, kuid kahjuks selgus, et viimasel on lepingus klausel, mis ei luba tal aasta peale Liverpoolis ametist lahkumist ühtegi teise klubi juurde minna. Muidu oleks ju päris hea asendus Overmarsile minu meelest...

    Kommentaar


      Ajax 3-1 Waalwijk

      Jäime suht kiiresti kaotusseisu ja kuni teise poolaja alguseni meenutas mäng Alfred Schreuderi aega, kui keskenduti rohkem kukeboksile, kui mängule. Üldse oli mäng silmale ebameeldiv. Eriti minule, kes ma vihkan seda Louis Figolikku pikutamist ja nutmist iga puute peale. Ja ma ei räägi ainult Waalwijkist vaid sama kehtib Ajaxi kohta. Ma lihtsalt vihkan seda "ajaraiskamise" taktikat. Vahet pole kas seda teeb vastasmeeskond või minu oma Ajax. Rikub minu jaoks jalgpalli. Ma mäletan, kui ise veel noorelt palli taga ajasin, siis oli auasi mitte vilet lunida. Igatahes Seekord Waalwijk peale etteminemist tegeles rohkem kukkumise ja näitlemisega, kui jalgpalliga. Üks suur vahe Heitinga ja schreuderi vahel on see, et esimene tegi omad järeldused ja vastavalt ka julged vahetused, mis muutsid mängu. Coinsesao ja Klaassen, kellel täna oli halb päev, välja ja Brobbey ning Bassey sisse. Bassey sissetulekuga lükati Alvarez poolkaitsesse ning üllatuslikult Brobbey ei läinud nr 9ks vaid vasakusse äärde, kus Coinsesao ennem oli. Tadic jäi nr 9ks. Igatahes see vahetus muutis mängu kardinaalselt. 4 minutit peale sissetulekut Brobbey viigistas Berghuisi assistist mängu. Edasi oli Ajax show. Teine värav oli eriti lahe, sest selle vormistasid Alvares, kes alustas keskkaitses, suunates palli Basseyle. Bassey, kes mängis keskkaitses saatis palli edasi värava poole ja võrku saatis palli Timber, kes on ka KESKKAITSJA .Väga lahe värav ja väga emotsionaalne tähistamine kõigi keskkaitsjate poolt. Kolmas tuli 3 minutit hiljem, kui Berghuis sai päeva teise assisti ja loomulikult, kes muu, kui Kudus suunas palli võrku ja pidu võis alata. Heitinga 4 võitu, 0 viiki, 0 kaotust hetkel. Ma ei ole endiselt veendunud, et Heitinga on õige mees sest mänguliselt tuleb kõik veel endiselt raskelt. Aga algus on tal hea!

      Muudes uudistes tundub et Julian Wardi on siiski võimalik tehniliseks direktoriks tuua, sest klausel tema lepingus Liverpooliga kehtis ainult premier league klubide kohta. Iseasi, kas ta tahab kolida Amsterdami või Nice-sse.

      KNVB bekkeris järgmine vastane De Graafchap. Eredivisies Sparta Rotterdam. Järgmine vastane on aga Union Berlin kodus... Olgem ausad, Bundesliga teise käest saame suure vahega ketukasse. Selles olen ma 90% kindel.

      Kommentaar


        Ajax 0-0 Union Berlin

        Esiteks peab vist selle üle hea meel olema, et päris nii ei läinud nagu arvasin, et meist üle sõidetakse. Teisest küljest oleks Union veidi rohkem pressinud arvan, et meie kaardimajake oleks kokku kukkunud. Ja tõele au andes Berliinilt võeti minu meelest täitsa ok värav ära. Oli jah mingi käe ripse aga ... ühesõnaga Heitingal joppas, et esimest kaotust ei tulnud. Mänguplaan puudus või oli arusaamatu. Samas Heitinga alles lühikest aega boss. Kuid kurat...90 minuti jooksul 0 raami lööki. Hale, lihtsalt hale. Oma kuradi koduväljakul... Bassey oli täna meie parim, Berghuis kõige mõtetum.

        Kommentaar


          See oli päris brain-dead mäng küll ja kõik algas formatsioonist. Tihedalt pakitud 3-5-2 vs. 4-3-3. Ajax alustab paar söötu Bassey ja Timberi vahel, et anda sööt Edsonile, kes vaatab korra pilguga ettepoole ja näeb seal tervet Unioni, pöörab tagasi ja söödab jälle Basseyle. Esimene poolaeg oli ju stats, et Ajax valdas 65% palli, seejuures null lööki raami, värava suunas või kasvõi blokeeritut üritust. Sisuliselt oli Bergwijni, Tadici ja Kuduse ülesanne, et jookse niisama ringi, muidu hakkab külm.

          Brobbey sissetoomine ja veidi formatsioonimuutust pakkus küll variante, aga lõpuks hakkas veidigi midagi lubama, kui mindi 3-4-3 peale. Aga ikkagi, Unionil oli selge plaan ja see töötas. Ajaxil oli lootus, et äkki keegi teeb midagi individuaalselt geniaalset.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ajax alustab paar söötu Bassey ja Timberi vahel, et anda sööt Edsonile, kes vaatab korra pilguga ettepoole ja näeb seal tervet Unioni, pöörab tagasi ja söödab jälle Basseyle. Esimene poolaeg oli ju stats, et Ajax valdas 65% palli, seejuures null lööki raami, värava suunas või kasvõi blokeeritut üritust. Sisuliselt oli Bergwijni, Tadici ja Kuduse ülesanne, et jookse niisama ringi, muidu hakkab külm.
            Sellised need Ajaxi mängud see hooaeg ongi. Paar söötu kekskkaitsjate vahel, sööt ette ja kui jõutakse üle poole piiri juhtub 1 kahest asjast. Esiteks, kas halb sööt ja pallikaotus, mille tagajärjel kiire vasturünnak või teiseks, jälle tagasi keskkaitsjatele sööt. Braindead on õige sõna. SAMAS ma ei saa väga vinguda Heitinga poole. Schreuder on selle hooaja p...e keeranud selles pole küsimustki aga Heitinga on teinud julgeid otsuseid ja vähemalt on märke, et mõõnast hakatakse vaikselt ehk välja ronima. Mängida viiki Bundesliga teisega olgugi, et jäädi mänguliselt kapitaalslet alla on siiski hea saavutus praegusel hetkel. Ja liigas pole peale Heitinga tulekut kordagi kaotatud (jah vastased pole ka suurem asi olnud aga Schreuder oskas ka Volendami ja Emmeni sugustele punkte ära anda). See kõik toob mind tänase juurde:

            Ajax 4-0 Sparta Rotterdam

            Sparta on olnud päris heas vormis viimasel ajal, kuid täna sõitis Ajax siiski vastastest selgelt üle. Peab mainima, et taktika oli laias laastus sama, mis Unioni vastu. Bassey oli millegipärast jälle pingile lükatud. Tema asemel ALvarez keskkaitses ja Klaassen alustas poolkaitses. Viimatinimetatu sai kohe mängu alguses kirja assisti, kui tema ilmselgelt mööda löödud löök leidis värava ees Tadici, kes avas skoori. Pinged maas ja mäng läks meie taktikepi all edasi. Meie kapten oli täna heas hoos. Tema kaunis sööt kaitsjate taha aitas Tayloril seisu 2-0 teha. Seejärel tõmmati karistusalas Bergwijn maha ning juhtus ajalooline moment, kus penaltipunktist lõi Tadic oma karjääri 100nda Ajaxi värava. Siinkohal paneks ilusa pildi aga millegipärast on keegi stabiilselt soccernetti sitemaks tegemas ja ma ei saa ammu juba ühtegi pilti siia üles laadida. Ükskõik kui väike see pilt ei ole ütleb alati, et ületan kuradi lubatud limiiti. See selleks. 84ndal minutil oli emotsionaalne hetk. Ajax teenis karistuslöögi kasti servalt. Tadic lubas seekord lüüa Kudusel. Kudus ei valmistanud pettumust ja suunas palli üle müüri ristnurka. Seepeale jooksis ta kaamerate ette ja tõmbas oma särgi üles. Särgi all oli kiri "R.I.P. Atsu" . Suurt vastukaja ja lugupidamist seejuures on fännide seas saanud mängu kohtunik, kes otsustas mitte anda Kudusele kollast kaarti "The referee spoke to Kudus after he took off his shirt but did not book the midfield. Kudus said, “This is bigger than the rules of football, it’s about life and death. The referee said it was not allowed, but he understood the situation. I am grateful to him for that and I respect him very much.” Siin on kohane meenutada veel , kuidas Atsu 2010 MM-il minule isiklikult Ghanalastest parima mulje jättis. Olin Ghana- Uruguai mängus nii aafriklaste poolt, kuid kahjuks näriline ja tema käsi ning Ghana mehe närv, mis penaltil vastu ei pidanud suunasid mängu kulgu nii, et edasi pääses Uruguai.
            R.I.P ATSU

            Kokkuvõttes 4-0 võit tõstis meid liigatabelis teiseks AZ-ist ette 2 punktiga. Liider jääb endiselt 3 p kaugusele. AZ on kolmandana meist taga 2p ja PSV, kes Utrechtiga viiki mängis on nüüd meist taga 3p. Väga tihe tabel see aasta. Täitsa põnev!

            Järgmine vastane Vitesse. Neil ka see hooaeg ikka väga lappes ja nad on hetkel juba tabeli teises otsas.

            Kommentaar


              Union 3-1 Ajax

              Imet ei juhtunud. Eelmise mängu kangelased olid selle mängu ohmoonid. Nimelt Bassey ja Rulli. Eriti viimane hiilgas saamatusega. Kui Bassey käsi karistusalas võis veel vabandada sellega, et pall tuli lähedalt jne siis Rulli tegutsemist kahe värava puhul ei tahaks korduses enam näha. Üks aeglane nõrk löök kaugelt ja Rulli käe alt sisse. Ning kolmanda värava puhul ma ei tea mis lödipüks liigutusi ta seal tegi. Kurat lükka see segav mängija eest ära mitte ära lõdise seal nagu kuradi makaran tuule käes. Ja just enne mängu Huntelaar kiitis, et Rulli oli tema esimene valik ja bla bla. Huntelaaril ei õnnestu üldse oma ametikoha ootusi täita ma vaatan. Samas kui nüüd meelde tuletada, siis meilt võeti CL-is sarnane värav Reali vastu kunagi ära, et a la meie mees segas Courtoua-d. See selleks. Õnneks ma olin meelestatud juba kaotusele arvestades esimest mängu. Nii, et väga südamesse ei võta. Pealegi Berlin oli tõesti väärt edasiminekut. Nende mäng on praegu stabiilne , planeeritud, taktikaline ja ölitatud. Meie mäng aga alles taastub selle kiilaka mõtetu lohhi lammutustööst. Täna kohati isegi lubas midagi. Ja Kudus...oi oi oiii kuidas sa sealt mööda lõid....
              Õnneks Lazio kobistas end konverentsi liigas edasi nii, et neljapäeviti on ikka midagi vaadata.

              P.S. Kuldne lause ka siia lõppu. "NÜÜD ME SAAME LIIGALE KESKENDUDA"

              Kommentaar


                Vitesse 1-2 Ajax

                ...Et siis keskendume liigale. Raske võit samasuguse igava, pasa, ideetu mänguga nagu viimastel aegadel kombeks. Bergwijn ja Berghuis võiks juba pingil jalga puhata. Kodupunt läks algul ette. Kontrast tegi Rulli suurepärase tõrje aga sellega kaasnenud nurgalöögist vajutas Van Ginkel peaga ikka sisse. 5-s nurgalöögist lastud värav see hooaeg eredivisies. Õnneks kõigest 2 minutit hiljem Klaassen sai viigi jalule. Vahepeal päästis Rulli paar korda. Siis teisel poolajal harv hetk, kui ka meie nurgalöögist sihti tabasime. Tadici- Alvarez- värav. Hup hup. Brobbey raiskas paar võimalust ja lõpus oli veel mingi VAR vaatamine meie värava all aga 1-2 jäi püsima. Endiselt teisel kohal 2 punkti AZ-ist ees ja 3p PSV-st ees. Ning esikohast 3p taga.
                Minu jaoks oli suur üllatus näha Vitesse väravas tuttavat nägu. Kjell Scherpen on otsaga laenul Vitesses. Mul on siiamaani kahju, et ta ei tulnud pingega toime. Meenub see mäng Roma vastu, milles Scherpen eksis rängalt ja mis maksis meile edasipääsu. Nüüd on ta siis Brightonist laenul ja taas eredivisies. Vaatasin, et Brightoni eest tal mänge kirjas ei olegi. Kahju ikka. Edu igatahes.

                Kommentaar


                  Ajax 1-0 NEC

                  Tadic assist Kudus värav. Võimalusi oli muidugi rohkem, kui seisu järgi arvata võiks aga nagu ikka realiseerimine on selline nagu ta on.

                  KNVB karikas naeratas loosiõnn PSV-le, kes sai vastaseks üllataja Spakenburgi. Meie saame aga ühe "klassikieri" pidada Feyenoordiga. See saab siis olema esimene tõsisem vastane Heitinga jaoks koduses liigas. Euro karikas joosti küll lati alt korralikult läbi. Loodan, et Feyenoordi vastu nii ei tehta.

                  Muudes uudistes Passveeriga tahetakse lepingut pikendada ja Ajaxi järelkasv sai häbistavalt peksa Sporting Lissaboni käest 5-1 ja langes Youth Leaguest välja. Üldiselt kui vaadata Jong Ajaxit, siis tulevik ei paista üldse helge olema...

                  Kommentaar


                    Der Klassikier

                    Ajax 2-3 Feyenoord


                    Selle kaotusega on sisuliselt tiitlivõistlus läbi. Parim, mis loota on on 2 koht. ENDISELT pole terve hooaja peale ühtegi suurt võitnud. MITTE ÜHTEGI. Selle hooaja comebacki kuningad on vaieldamatult Feyenoord. Nad on viimastel minutitel see hooaeg päästnud kokku 24 punkti! Ka täna 86ndal minutil JÄLLE kuradi nurgalöögist KAKS, kordan, KAKS korda kaotati peavõitluse ja lasti Feyenoord ette. Algus oli ka hooajale kohane, kui lasime kiire avavärava. Bassey tundus nagu õppis alles kuidas jalgpalli mängima peaks. Peale Alvareze ja Tadici väravaid tundus, et Ajax peab sama mänguga edasi minema ja ongi kõik. Aga ei. Teine poolaeg oli ikka katastroof. Täiesti perses, kui haledalt võib mängida ikka. Kuni 60nda minutini ei saanud üle poole piirigi. Ja siis Heitinga vahetused....ma ei hakka neist rääkima üldse. Valus kaotus. Rulliga ei saa ka rahul olla. Samahästi võiks Passveer edasi värasvasuul seista. Mulle meeldisid Feyenoordi vv kindlad väljajooksud ja vana tegi ka 84ndal minutil ühe imetõrje, kui Klaassen pallist mõõda lõi ja Kudus mingi kuradi 5 meetri pealt peale lahmis. VV sai super reaktsiooniga näpud vahele ja 2 min hiljem sõime sitta oma väljakupoolel.
                    Heitinga ei ole päästeingel, see on selge. Ei saa lihtsalt ühestki tugevast jagu. Kuidas me kurat veel tiitliheitluses olime on uskumatu. Muide nagu selgus ei ole riietusruumis üldse endiselt kõik korras. Suvel lahkub abitreenerite ridadest Reiziger, kes ütles, et ta tahab peatreeneri rolli endale ning ta ei saa aru kuidas Heitinga valiti enne teda. Mina ka ei saa... Ta ütles, et viis Jong Ajaxi meistriks aga Heitinga tuli peatreeneriks, kui Jong Ajax oli 15s. Jutus on iva sees. Heitinga on nõrgemate vastu tubli olnud aga no Heitinga Brobbey ja Klaasseni sissetoomisvahetus lihtsalt tappis igasuguse Ajaxi rünnaku ära, kuivõrd Brobbey on lihtsalt nii vormist väljas. Täiesti 0 on ta ründajana olnud lähimad 4 kuud. Kuidas ta koondisesse võeti on imelik.
                    Lootus jääb siis karikale, kuigi ka seal oleks vaja nii Feyenoord kui ka PSV võita, et meistriks tulla. Praeguse mängu pealt ja vaadates kuidas suurte vastu hävitakse mina lihtsalt ei näe võimalust.

                    Muudes uudistes Liverpooli mehe Julian Wardiga olevat saavutatud kokkulepe, et ta tuleb asendama Overmarsi. Vist on hea uudis...aga ajalugu näitab

                    Jong Ajaxi seis on ikka nii p....s, et juba on välja käidud jutt, et meie akadeemia pole enam ammu parim vaid PSV ja eriti AZ akadeemiad on meist juba pikalt ees. Jong Ajax hävib mängust mängu ja ma ei näe sealt kedagi, keda saaks põhi satsi juurde tuua suvel.

                    Tänase mängu halvim ja kõige laisem mees on üllatavalt Kudus, kes lubas Ajaxiga lepingut pikendada. Tadic pidi temaga isegi rääkima, et ta kaitses rohkem panustaks.

                    Valus rantimine on mul ma tean... kui keegi peale minu siin üldse veel loeb midagi, siis andke andeks

                    Elu läheb edasi ja vähemalt on see aasta vaheldus meistritiitli osas teretulnud. Et Eredivise oleks ikkagi põnev liiga nii nagu ta minu jaoks tegelikult alati olnud ongi

                    Kommentaar


                      Pole vaja vabandada, fänni emotsionaalset ränti täitsa tore lugeda vahelduseks, enamus foorumist ongi nii krdi tuimaks jäänud nagu mingi pensionäride päevakeskus. Ajaxi tulevik tundub üpris kahtlane jah, olen seda teisteltki Ajaxi fännidelt kuulnud, mingi suur mutrivõti on kukkunud hammasrataste vahele süsteemis, kus põhimeeskonna mängija lahkumise või parim enne läbisaamisel asemele alati kohe 2 noort ja näljast süsteemi tundvat talenti võtta oli.

                      Kommentaar


                        Go Ahead Eagles 0-0 Ajax

                        Noh...ootasin veidi selle kirjutamisega. Heitinga pani algkoosseisu päris mitu meest, kes muidu pinki nühivad. Ilmselt siis arvestades Feyenoordi vastu poolfinaali Bekkeris. Igatahes Brobbey alustas, Sanches alustas, Youri Baas alustas.
                        Algus oli muidugi nagu ikka. Pall oli suht kiiresti meie võrgus nurgalöögi järgsest olukorrast. Aga just enne nurgalöögi lahtilöömist kohtunik vilistas millegipeale ehk siis värav ei lugenud. Ma hästi ei saanud aru, milles probleem oli aga jah... Edasi mängisime võrdne võrdse vastu. Brobbey pääses heast kohast löögile, kuid tabas otse väravavahti. Imestan, et see vend teisel kohal on väravate arvu poolest. Ma ei mäleta enam millal ta viimati võrku sahistas või üldse vormis oli. Seejärel skooris Kudus, kuid VAR leidis, et oli sulg. Ekraanil näidati ainult1-te nurka olukorrast aga selle järgi küll mingit sulgu polnud. Ju siis mingi teine nurk oli põnevam aga seda millegipärast ei raatsitud jagada. Ning üldiselt oli põnevus sellega läinud ka. Kõigutati siia sinna ja enamasti ikka tagasi. Totaalne jalgpall my ass. Ootan juba pikkisilmi uut hooaega. Selleks ajaks peaks olema juhtkond ka paigas. Overmarsist jäetud auk on viinud klubi allakäigu spiraali.
                        Tänasest mängust huvitavam on muu santa barbara, mis Ajaxi ümber praegu keerleb.
                        Nimelt Julian Ward oli juba väidetavalt "done deal", kui ta järsku avastas, et palganumber on ikka maru kehv. Ise ta ütles, et kaotas huvi sest Van Der Sar ei olnud piisavalt otsusekindel. Jah see võis ka olla', kuid peamine siiski raha. Van Der Sari koha pealt on aina selgem, et ta ei suuda toime tulla nii tehnilise direktori kohaga kui enda põhiametiga. Tehnilise direktori ametiülesandeid palgati täitma ajutiselt Gerry Hamstra ja Klaas-Jaan, kuid väidetavalt ei lasknud Van Der Sar neil päris ise talitada ja tahtis kõike kontrollida. Lisaks oli Van Der Sar see geenius, kes oli Schreuderi palkamise taga. Schreuderi palkamisega läksid aga klubis suusad risti kahe supervisory board mehega. Nimelt Danny Blindi ja Leen Meijaardiga, kes otsustasid seepeale loobuda oma kohast nõukogus. Viimased tahtsid palgata tehniliseks direktoriks endise Go Ahead Eaglesi sama ametikoha mehe Alex Kroesi, kes oli selles ametis juttude järgi väga pädev. Van Der Sar pani ka sellele käigule käe ette, sest tal on Kroesi vastu mingi teema. Kokkuvõttes tuligi clusterfuck, mida see hooaeg on näha... Lisaks veel nüüd pinged Reizigeri osas, kes ka lahkub suvel klubist. Edasi on ka teine klubi legend solvatud sellega, et tema avaldusele tehnilise direktori kohale pole isegi vastata viitsitud väidetavalt. Tegu oli siis Seedorfiga. Igatahes nii, kui Ward ütles ei oli juba uudis väljas, et endise Dortmundi ja Arsenali tehnilise direktorina töötanud Sven Mislintatiga on läbirääkimised juba selles faasis, et kohe kohe on allkirja oodata. Jube kiire... Mislintat oli viimati Stuttgartis ametis, kuid lasti sealt lahti peale aastat. Ehk ei kõla eriti innustavalt. Kurat minu poolest toogu Overmars tagasi. Ta oli juba piisavalt eksiilis. Royal Antwerpenis ka väga head tööd teinud muide. Ajax tahab veel lahti saada selle suve ostude eest peamise süüdlasena nähtud Gerry Hamstrat, kes sellepeale ütles, et tahab ise ära minna. Hamstrale heidetakse ette, et ta unustas mängijate skautimise üldse ära, sest näiteks Grillitsch osteti puhtalt Schreuderi agendi ilukõne peale. Lisaks Ocampose feil ja selle kahemeetrise lati Lucca toomine jne.
                        Ehk kokkuvõttes...asjad on klubis praegu sassis...väga sassis. Ehk suvi toob rohkem selgust ja peale vihma paistab alati päike.

                        Edit: Julian Wardi kohapealt kirjutatakse ajaxi foorumis, et olevat olnud nii: Ward arvas, et paberil nähtav tasu on kuupalk, kuid kui selgus, et see on aastapalk ütles kohe head aega

                        Kommentaar


                          Üsna skandaalsed hetked De Kuipil kui Klaassen, kes viis Ajaxi 2:1 karika poolfinaalis juhtima sai peale värava tähistamist Feyenoordi fännide poolt mingi terava esemega vastu pead, mis lõi mehe pealae korralikult lõhki. Üsna skandaalne juhtum. Ajaxi mängijad lahkusid peale seda intsidenti platsilt ja mäng katkestati, aga ilmselt mingi aeg seda jätkatakse

                          De beelden: hoofd van Klaassen bloedt na bekogeling met voorwerp in Klassieker - Voetbalprimeur
                          Wij komen terug met de cup in de hands

                          Kommentaar


                            Tere finaal! Hämmastav… millised vōimalused Feyenoord maha viskas

                            Kommentaar


                              KNVB Bekker Feyenoord 1-2 Ajax

                              Olen siiani üllatunud, et jõudsime finaali. Aga olgem ausad, selle mängu parim meeskond küll edasi ei saanud. Sellele vaatamata oli emotsioon ootamist väärt Ja selle võiduga alistasime esimest korda sellel hooajal ühe Hollandi suurtest klubides...tuletan meelde, et hooaeg on lõppemas Äärmiselt palju õnne ning võitlusvaimu saatis seda võitu.
                              Mäng algas sellega, et mäng peatati juba esimesel minutil, kuna Feyenoordi ultrate pürotehnikast tekkinud suits oli võimas. Edasi läks andmiseks. Nii jalgpallilises mõttes kui ka füüsilises. Emotsioonid täiesti võrreldavad EL Classicoga. See viha, mis nende kahe meeskonna fännide (ultra) vahel on, on ehk võrreldav meie vihaga Putini vastu? Paremini ei oska sõnastada. Mul on paar Ajaxi fänni Hollandist, kellega tihedamalt suhtlen ja kui muidu on nad täitsa rahulikud ja normaalsed vennad, siis mängudel Feyenoordi vastu nad muutuvad tundmatuseni. Seda vaenu ja lambi viha on raske seletada. Kusjuures PSV vastu neil nii suurt vihavaenu ei ole. Minul isiklikult on asi ümberpööratult, muidugi mitte nii emotsionaalselt ekstreemselt, kui minu tuttavatel Feyenoordi vastu. Lihtsalt minu eluea jooksul on PSV tundunud suurem rivaal, kui Feyenoord aga eks seal ole ajalooline vastasseis veel otsa jne.
                              Heitinga pani minu jaoks täiesti üllatava algkoosseisu välja. Arvasin, et Go Ahead Eagle vastu pingile jäetud põhivennad saavad lihtsalt puhkust aga kurat platsile tuli toonase mängu pingipoistest ainult Bergwijn (Brobbey asemele). Ehk siis kaitses alustasid äärtel Sanches ja param-taraaam Youri Baas. See oli ikka väga veider otsus arvestades mängu kaalu. Pingil olid ju palju palju asjalikumad Wijndal ja Bassey. Baas jäi selgelt hätta/reageeris aeglasti/puterdas mitmes episoodis ja kõik ohtlikumad rünnakud tulid ka tema äärelt (kaasa arvatud sisselastud värav). Aga ma ei heida temale midagi ette. Noor poiss ja tema taseme kohta tubli esitus. Tegi kõik, mis sai ja Alvarez toetas teda hästi.
                              Meie väravate eest hoolitses Tadic (Feyenoordi kaitsjate errori tagajärjel) ja Klaassen, kes valiti ka mängu MOTM-iks. Klaasseni värav oli ühe suure pusimise tagajärjel, kus Bergwijn võitles ennast super löögi positsioonile aga ei saanud hakkama ja pidi palli Tadicile söötma. Viimane virutas peale ja Bergwijni löögi suurepäraselt tõrjunud Wellenreuter jõudis siiski ka sellele pallile ette hüpata. Kuid siis lendas kolmanda lainega peale Klaassenpoiss ja virutas nahkkera võrku lõpuks. Tubli poiss! Ma tooks veel eraldi välja Rulli, kes seisis ka alati seal kus vaja ja tegi häid tõrjeid. Kuduse kasutamine paremal äärel hakkab tagasilööke andma, sest ta on seal väga nähtamatu. Kui ma oleks asjapulk (mida ma ei ole ), siis soovitaksin Coinsesao paremale äärde, Kudus keskele ja Berghuis pingile.
                              Pean veel mainima, et Tadic on külle meile äärtult vajalik mängija ja meeskonna isa jne aga tal on üks suur suur viga. Ta on Louis Figo. Lihtsalt see teatritegemine on mõnikord nii üle võlli ja ebavajalik, et ma ei saa aru, miks Heitinga midagi ei ütle. Hea rünnak ja teda on vaja, et anda rünnakule lahendamise võimalusi juurde aga... ei...ta kurat pikali maas ja hoiab jumal teab mida kinni teeseldes mingit fantoomvigastust. Ka VAR võiks sellist käitumist juba karistama hakata.
                              Tadici ja Kokcu vahelisest tõmblemisest algas ka midfilderi mainitud intsident, kus Klaassen sai lõpuks välgumihkliga pähe. Verd oli palju nagu peahaavast ikka aga tundus, et väga hullu pole. Mäng tõmmati kohe pausile ja meeskonnad läksid väljakult ära. Ma ei hakka siin Feyenoordi fännide vastu võltsmoraali lugema, kuna ma tean, et ka Ajaxi fännid viskaksid kasvõi kirvega ükskõik millist Feyenoordi mängijat ja loomulikult lendavad igasugu objektid ka Amsterdamis. Alles läks 3 aastaks vangi üks Ajaxi ultra, kes viskas Benfica vastu mängus platsile mingi pürotehnika värgi. Ühesõnaga inimestel võiks ikka aju peas alles olla .
                              Peale pausi Ajax ühtegi pealelööki enam raami ei saanud ja hoidis kümne küünega kinni eduseisust. Feyenoord tabas mängu jooksul posti ja latti pluss Rulli supertõrjed, kuid meie edu püsis ka siis, kui Taylor 2 min enne lõppu punasega minema löödi platsilt. Magus kättemaks arenal kogetud kaotuse eest. Lisan veel, et Klaassen pidi siiski platsilt lahkuma, sest peavigastus andis tunda.

                              Muudes uudistes:
                              Donny van De Beek on Ajaxil pildis tagasi...Väidetavalt lastakse tal suvel ManU-st lõpuks jalga lasta ja meie omad tahaks teda tagasi. Mina ei ostaks. Eriti kuna ManU soovivat 28 milkut tema eest. (jah müüsime küll 40-ga aga ikkagi).

                              Nüüd siis santa barbara. Van Der Sar üritab kõigest väest tehniliseks direktoriks tuua Mislintati, kellega olevat juba sisuliselt kõik detailid paigas (Wardiga oli sama jutt ) AGA juhatuses on inimesi, kes kahtlevad selle sammu mõistlikuses eriti arvestades, et Mislintat feilis Stuttgartis grandioosselt. Seetöttu on tekkinud Van Der Sar-i vastane leer, kuhu pidavat kuuluma ka näiteks Heitinga. Ja väga võimalik, et kuiVan Der Sar ei tee nii nagu juhatus tahab, siis kangutatakse ta oma kohalt varsti lahti.

                              Juhatuses Danny Blindi kohale tahetakse värvata endist mängijat Jan Van Halsti.

                              Kommentaar


                                Ajax 4-0 Sittard

                                Berghuis säras üle pika aja 2 värava ja 2 assistiga. Bergwijn ja Taylor said ka jala valgeks. Tore...

                                Anyway...

                                Ajax ja Sven Mislintat on jõudnud kokkuleppele ning tundub, et viimane on saamas tehniliseks direktoriks.

                                Peter Bosz kurdab, et Ajax pole temaga ühendust võtnud peatreeneri ameti asjus. Heitinga ise on õelnud, et tahab kindlust ja selgust tuleviku osas nii, et täitsa võimalik, et ta jäetakse pukki. See on eriti tõenäoline juhul, kui tal õnnestub karikas Amsterdami saada ja CL koht tagada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X