320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    Statistikaga saab igasuguseid asju teha. Meeskonnad ei ole samad mis eelnevatel aastatel. Vaatame poole aasta pärast seisud uuesti üle parem?

    Sinu statistikast loen välja, et Atletico on tugev eliit, sest suutis napilt Leicesteri välja süüa CList. Võimas värk, pole midagi öelda.

    Jah, olen nõus, et viimasel kolmel aastal on nii ebaõnne+mõne sita meeskonna kogutulemusel saavutatud see mõõn, see aasta näeme juba teistsugust asja.

    Kui natukene mõelda, siis saate ise ka aru, et play offidel on oma loto ka sees. Kui nüüd Inglismaa klubid järjest üksteise vastu peaks mängima ja nii finaali saaks, siis kõik vinguksid kuidas see poleks õige värk, aga kui mingi meeskond kaotab tulevasele meistrile esimeses play off voorus, siis tema aasta on ebaõnnestunud?
    Jah, statistikaga saab huvitavaid asju teha.

    Ei, Atlético pole tugev eliit, sest suutis napilt Leicesteri välja süüa.

    Atléticot võiks (ei pea tingimata) tugevaks eliidiks pidada, sest 13/14 ja 15/16 jõuti finaali, 16/17 poolfinaali ning 14/15 veerandfinaali. Muuhulgas on neil aastatel olnud ainsaks meeskonnaks, kes suutnud Atlético auti lükata, Real. Ei keegi teine, mh ei ole kohtutud päris külasatsidega, vaid Bayerniga, Barcelonaga (2x), Chelseaga, Milaniga.

    Jah, sa võid arvata, et "suutsime napilt" Leicesteri välja lükata ja kõik on olnud üks suur hirmus fluke, aga kui seda on stabiilselt viimased aastad suudetud teha, siis võibolla ehk polegi fluke? Jah, sa võid tuua kihlveokontorite koefitsientide tabeleid jms, aga millal üleüldse on Atlético näiteks suureks favoriidiks olnud viimastel aastatel? Jah, sa võid seda kõike lotoks nimetada, aga minu teada lotoga nii tihti ei tohiks võita.

    Kui tahad tabeleid, võid ka seda silmitseda: https://www.uefa.com/memberassociati...lub/index.html

    Huvitav, miks küll Inglise klubid viimaste aastate valguses nii taga on?

    Ja ausalt, mul polegi niivõrd Inglise klubide vastu midagi, kuivõrd pigem selle üleüldise ülbe suhtumise vastu, mis tihti saarelt kõlab, et kõik on olnud üks suur fluke, et Hispaanias on vaid kaks klubi ja ülejäänud on sealses liigas täielikud mikihiired, et Serie A ja Ligue 1 on mingid kuus astet madalamad liigad võrreldes Premieriga ja et kohe-kohe tuleb taas suur inglaste esiletõus ning küll siis alles näidatakse, kuidas tõeliselt jalgpalli mängitakse.

    Ja ausalt, vabalt võib juhtuda, et Atlético saab nüüd alanud hooajal Chelsea käest kaks korda labidaga pähe ja läheb uhkelt Euroopa Liigat mängima ning täiesti võimalik, et ka Juventus, Barcelona, Bayern jmt klubid katapulteeruvad varasemas faasis, aga sellise olukorra puhul oleks see vähemalt siis teenitud ning vähemalt oleks sul siis oma võitluses millegi soliidse peale tugineda. Praegusel hetkel on taaskord vaid mingid eeldused, mis tegelikkuses ei tugine eriti millelgi ja ei päde absull.

    Ma ei väidagi, et Inglise klubid ei pruugiks lähiajal taas poolfinaali või finaali jõuda, vabalt võivad - teatud klubid liiguvad õiges suunas ning mulle näiteks tohutult sümpatiseerivad viimase aja Tottenhami tegemised, kus ehitatakse satsi tõesti loogilistel alustel üles. Point on selles, et see kõik ei tee olematuks asjaolu, et viimastel aastatel on Inglise klubid olnud madalseisus ja lati alt läbi jooksnud ning vähemalt praegusel hetkel võiks teatud reaalsustaju veel olla. Enne kui maailma vallutama hakatakse oma peas, võiks esimesed tõkked kenasti ületada.
    Coraje, corazón y cojones.

    Kommentaar


      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
      Just, Inglismaal on enamasti kõva andmine hooaja lõpuni ja tuleb kahel rindel madistada.
      Eelmise hooaja lõppseisud.
      Itaalia. Esikolmik 5 punkti sees.
      Hispaania. Real-Barca 3 punkti sees.
      Prantsusmaa. PSG-Monaco madistasid pm hooaja lõpuni.
      Inglismaa. CL playoff tiimidest City -15 ja Arsenal -18 liiga võitjaga (noh, Leicesteri tulemust ei hakka panema, sest Mõnul hakkab kurb)

      Et mille poolest see Inglaste andmine kõvem oli kui teistel suurtiimidel või teistes suurliigades?

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        Eelmise hooaja lõppseisud.
        Itaalia. Esikolmik 5 punkti sees.
        Hispaania. Real-Barca 3 punkti sees.
        Prantsusmaa. PSG-Monaco madistasid pm hooaja lõpuni.
        Inglismaa. CL playoff tiimidest City -15 ja Arsenal -18 liiga võitjaga (noh, Leicesteri tulemust ei hakka panema, sest Mõnul hakkab kurb)

        Et mille poolest see Inglaste andmine kõvem oli kui teistel suurtiimidel või teistes suurliigades?
        Itaalia - esikolmik, kilomeeter vahet. Juve tõmbas mingi hetk jala sirgu ka ja sai kolmest mängust kaks punkti (üsna lõpus), vahe vähenes.
        Hispaanias oli esikolmik pikalt selge.
        Prantsusmaal ei ähvardanud kahte suurt miskit.
        Inglismaal ajas võitja vahe pikaks, kuna nad ei osalenud üldse CL-s. Ülejäänud CLi meeskonnad müdistasid terve hooaja seal esinelikust sisse-välja tempos.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Ülejäänud CLi meeskonnad müdistasid terve hooaja seal esinelikust sisse-välja tempos.
          Kusjuures see on huvitav, et need ilgelt ägedad Inglismaa CL tiimid, kes järjepidevalt ainult totaalse ebaõnnega Barcelona-Reali-Bayerni ja teiste vastu ploome saavad, koduliigas nippa-nappa esinelikusse mahuvad. Ei tea, kas Barcelona või Real või Bayern või Juventus üleüldse suudaks Premmis esinelikusse tulla? Veitsa kahtlen isegi.

          Kommentaar


            Algselt postitas karl54 Vaata postitust
            Linnupoja vaatab ilmselt paberi pealt nimede järgi, Chelsea, Manchester United ja Manchester City ei jää säravate nimede poolest meie poolt eliiti pandud tiimidel alla. Ehk kõigil on olemas materjal, et näiteks poolfinaali saada, miks ka mitte tiitli eest võidelda, lihtsalt tavaks on saanud, et Inglise klubid on pigem viimasel ajal alla oma võimete mänginud. Ja vähe kogenumad jalgpalli jälgijad vaatavad asja laiema pilguga.

            Selles osas olen nõus, et nii ühtlast ja tipu lähedast koosseisu Inglismaal pole ammu olnud ja potentsiaali on kuhjaga, iseasi mitu klubi seda täita suudab.

            3 klubi 8 hulgas on võimalik kui kõik 5 edasi saavad, omavahel vist 16 hulgas ühe riigi tiimid veel kohtuda ei saa? Vähemalt vanasti oli nii.

            Aga linnupoja, mitte paha pärast, aga sind on väga raske tõsiselt võtta, faktide ja normaalse argumenteerimise asemel kirjutad mingit seosetut jama. Loed teiste tekstist välja asju, mida seal pole.

            Ja see osa on lihtsalt naerukoht:

            "Mulle lihtsalt ei meeldi see komme kuidas kõik on ilgelt targad kriitikud/wannabe punditid, aga mitte ühtegi mängu ei viitsita vaadata ega sellesse teemasse üleüldiselt süveneda. Ka enamus punditeid on minu arust täielikud lambad, võib vist mitme tunnise pika video koostada, kus nende mängu järgseid arvamusi isegi PÄRAST mängu kõrvutada videopildiga ja lihtsalt naerda."

            Mitte midagi paha pärast, aga kui soovid, et sind tõsiselt võetakse, siis proovi ka vastavalt käituda.
            Seosetu jama on see ainult siis kui sa ei soovi minu mõttest aru saada. Kui sa kaotad CLis esimeses voorus võitjale kahe mänguga 3:3 ja langed võõrsil väravatega, siis miks kõigi arust on kohe see hooaeg tolle meeskonna jaoks läbi kukkunuks loetud? Jah inglismaa tiimid on suht sitad olnud, premi tugevuse/rohkemate mängude ja ebaõnne tõttu. Aga see kriitika mis kõik siin toodavad pole MINU ARVATES õigustatud.

            Pakuksin, et olen näiteks mängude jälgmises selles foorumis vähemalt top3 hulgas. Ja julgen ka öelda, et 75% siinsest foorumist ei vaata üle 2-3 mängu nädalas ja loevad mingit crappi igaltpoolt mida siis edasi puistada.

            Miks olete teie paremad ennustajad selle hooaja lootusteks kui mina? Üks fucking põhjus? Need on lihtsalt meie arvamused ja mitte kummalgi pole õigus, eks kevadel vaatame mis seis on ja siis on kõik kas vait, sest mul oli õigus, või tullakse ära panema.

            Seda Barca Premi juttu ei viitsi ka kuulata, sellise meeskonnaga ei suudetaks premi külma ning pika hooajaga mitte midagi teha ja see on loogiline, nemad mängivad hispaanias mitte manchesteris.


            Teie eliidi seltskonna kohta võin öelda seda, et Reali ja PSG'd tasub see aasta tõesti igaühel karta, aga Atletico on ennast lõdvaks lasknud ja pole veel jõutud uusi teemanteid lihvida enda kuttidest. Barcal jääb kaitses puudu ja Juvel ei lähe mäng käima.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Mitu meeskonda on võitjaga 10 punkti sisse jäänud. Vaatluse alla võtsin lähiajaloo, ehk praeguse kümnendi.

              Serie A

              10-11 - 1. Milan 82 2. Juventus 76

              11-12 - 1. Juventus 84 2. Milan 80

              12-13 - 1. Juventus 87 2. Napoli 78

              13-14 - 1. Juventus 102

              14-15 - 1. Juventus 87

              15-16 - 1. Juventus 91 2. Napoli 82

              16-17. - 1. Juventus 91 2. Roma 87 3. Napoli 86

              Ligue 1

              10-11 - 1. Lille 76 2. Marseille 68

              11-12 - 1. Montpellier 82 2. PSG 79 3. Lille 74

              12-13 - 1.PSG 83

              13-14 - 1. PSG 89 2. Monaco 80

              14-15 - 1. PSG 83 2. Lyon 75

              15-16 - 1. PSG 96

              16-17 - 1. Monaco 95 2. PSG 87

              Bundesliga

              10-11 - 1. Borussia 75 2. Leverkuse 68 3. Bayern 65

              11-12 - 1. Borussia 81 2. Bayern 73

              12-13 - 1. Bayern 91

              13-14 - 1. Bayern 90

              14-15 - 1. Bayern 79 2. Wolfsburg 69

              15-16 - 1. Bayern 88 2. Borussia 78

              16-17 - 1. Bayern 82

              La Liga

              10-11 - 1. Barca 96 2. Real 92

              11-12 - 1. Real 100 2. Barca 91

              12-13 - 1. Barca 100

              13-14 - 1. Atletico 90 2. Barca 87 3. Real 87

              14-15 - 1. Barca 94 2. Real 92

              15-16 - 1. Barca 91 2. Real 90 3. Atletico 88

              16-17 - 1. Real 93 2. Barca 90

              Premier league

              10-11 - 1. United 81 2. Chelsea 71 3. City 71

              11-12 - 1 City 89 2. United 89

              12-13 - 1. United 89

              13-14 - 1. City 86 2. Liverpool 84 3. Chelsea 82 4. Arsenal 79

              14-15 - 1. Chelsea 87 2. City 79

              15-16 - 1. Leicester 81 2. Arsenal 71

              16-17 - 1. Chelsea 93 2. Tottenham 86


              Ehk siis hooaja lõpus on tipus vahe enamvähem kõigil sarnane ja Inglismaal on lihtsalt olnud mõni ühtlasem hooaeg, kus tihedalt koos ees rohkem tiime.

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust

                Pakuksin, et olen mängude jälgmises+"teemasse süvenemises" selles foorumis top3 hulgas.
                Puhtalt inimlikust uudishimust - palju sa mänge vaatad ja mis liigade mänge. Näiteks alates eelmisest reedest kui algasid taas liigamängud kuni tänaseni.

                -e- ise olen vaadanud täpselt ühe. CL kohtumine barca vs roma

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  Seosetu jama on see ainult siis kui sa ei soovi minu mõttest aru saada. Kui sa kaotad CLis esimeses voorus võitjale kahe mänguga 3:3 ja langed võõrsil väravatega, siis miks kõigi arust on kohe see hooaeg tolle meeskonna jaoks läbi kukkunuks loetud? Jah inglismaa tiimid on suht sitad olnud, premi tugevuse/rohkemate mängude ja ebaõnne tõttu. Aga see kriitika mis kõik siin toodavad pole MINU ARVATES õigustatud.

                  Pakuksin, et olen näiteks mängude jälgmises selles foorumis vähemalt top3 hulgas. Ja julgen ka öelda, et 75% siinsest foorumist ei vaata üle 2-3 mängu nädalas ja loevad mingit crappi igaltpoolt mida siis edasi puistada.

                  Miks olete teie paremad ennustajad selle hooaja lootusteks kui mina? Üks fucking põhjus? Need on lihtsalt meie arvamused ja mitte kummalgi pole õigus, eks kevadel vaatame mis seis on ja siis on kõik kas vait, sest mul oli õigus, või tullakse ära panema.

                  Seda Barca Premi juttu ei viitsi ka kuulata, sellise meeskonnaga ei suudetaks premi külma ning pika hooajaga mitte midagi teha ja see on loogiline, nemad mängivad hispaanias mitte manchesteris.
                  Mina sellist asja nagu ära panemine ei tunne, hale asi minu arust. Ennustamine on üks asi, aga põhjendused on ka tähtsad. Sa võid ju aru saada, aga kui sa ei oska põhjendada või solvad teisi ja ajad sõna otseses mõttes udu, siis on raske tõsiselt võtta.

                  Nt see osa "Pakuksin, et olen mängude jälgmises+"teemasse süvenemises" selles foorumis top3 hulgas. Ja julgen ka öelda, et 75% siinsest foorumist ei vaata üle 2-3 mängu nädalas ja loevad mingit crappi igaltpoolt mida siis edasi puistada"

                  Arvestades mida sa kirjutad, siis on seda raske uskuda, sulle tuuakse normaalsed argumendid ette, aga sa vastad mingi jamaga või seosetu jutuga. Nii ongi mõttest aru saamine raske.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                    Puhtalt inimlikust uudishimust - palju sa mänge vaatad ja mis liigade mänge. Näiteks alates eelmisest reedest kui algasid taas liigamängud kuni tänaseni.

                    -e- ise olen vaadanud täpselt ühe. CL kohtumine barca vs roma
                    Hispaanias jälgin ainult Reali/Barca ja enamus korrad Atletico mänge, see hooaeg olen kõiki näinud, v.a Atletico kahte mängu.
                    Premis vaatan ka mõttetumad mängud ära, üldiselt 75% vähemalt iga voor.
                    Saksamaal jälgin ka aint suuremaid, aga mängud on minu jaoks seal igavamad, ehk seda liigat ehk jälgin kõige vähem. Üldiselt üritan kõiki Dortmundi mänge ja vahest ka Bayernit silmata, see hooaeg olen vaadanud nelja liigamängu Bundesligas.
                    Itaalias vaatan huvitavamaid mänge igavoor kui madistavad omavahel Juve/Roma/Lazio/Milan/Inter/Napoli.

                    Jälgin ka paljusi eestlaste klubisi ja kui vähegi streami leiab või pikemat mängu kokkuvõtet siis need vaatan ka ära.

                    Jah ma olen ebard ja seda tundub palju, aga õhtul ei tule mul telekast mitte kaks ja pool meest vaid mingi mängu kordus.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Aga vähemalt tänud linnupojale selles osas, et siin on päris palju häid poste täna tulnud.

                      ma olen suht kindel, et siin foorumis on palju neid, kes oleks nõus eksperdiga ka kihlveo tegema, nt kas veerandfinaali jõuab rohkem Hispaania või Inglise liiga klubisid, Inglismaal isegi eelis ju, või siis kummast liigast poolfinaali rohkem jõuab.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                        Mina sellist asja nagu ära panemine ei tunne, hale asi minu arust. Ennustamine on üks asi, aga põhjendused on ka tähtsad. Sa võid ju aru saada, aga kui sa ei oska põhjendada või solvad teisi ja ajad sõna otseses mõttes udu, siis on raske tõsiselt võtta.

                        Nt see osa "Pakuksin, et olen mängude jälgmises+"teemasse süvenemises" selles foorumis top3 hulgas. Ja julgen ka öelda, et 75% siinsest foorumist ei vaata üle 2-3 mängu nädalas ja loevad mingit crappi igaltpoolt mida siis edasi puistada"

                        Arvestades mida sa kirjutad, siis on seda raske uskuda, sulle tuuakse normaalsed argumendid ette, aga sa vastad mingi jamaga või seosetu jutuga. Nii ongi mõttest aru saamine raske.
                        Ma ei tea mis reaalsues sa elad, aga ainukene post siin teemas mis on hästi kirjutatud ning päriselt on arutletud kuulub Punktile.

                        Enda postitusi ei kommenteeri, eks need lambistele karjumistele vastamised natukene poolikuks jäävad
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                          Seda Barca Premi juttu ei viitsi ka kuulata, sellise meeskonnaga ei suudetaks premi külma ning pika hooajaga mitte midagi teha ja see on loogiline, nemad mängivad hispaanias mitte manchesteris.
                          Eks ta ole. Võtame näiteks Suareze. La Ligas muidugi lööb 30 väravat, see ju mingi naljaliiga. Aga hui ta sellega Premmi külmas hakkama saaks. Messist ei hakka rääkimagi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            Ma ei tea mis reaalsues sa elad, aga ainukene post siin teemas mis on hästi kirjutatud ning päriselt on arutletud kuulub Punktile.

                            Enda postitusi ei kommenteeri, eks need lambistele karjumistele vastamised natukene poolikuks jäävad
                            No mulle tundub, et suurim probleem on selles, et keegi teine peale sinu ei vaata nii palju jalkat. On näha, et tavainimene ei ole piisavalt pädev, et eskperdi tasemeni küündida.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Eks ta ole. Võtame näiteks Suareze. La Ligas muidugi lööb 30 väravat, see ju mingi naljaliiga. Aga hui ta sellega Premmi külmas hakkama saaks. Messist ei hakka rääkimagi.
                              Milline hea postitus! Väga palju ütlev!
                              Jah, sa võid messi üksi tuua näiteks citysse, mina arvan, et seal saaks ta väga hästi hakkama. Aga pane terve barca tiim premi ja ära täiendusi praegu tee. Mina ei usu, et see hästi lõppeks. #kliima #lühike #pikkhooaeg #polepuhkust #külm #fucklinnupoja #itaaliaklubidonkõigeparemad.

                              Eks see jalgpalli vaatamine ei puutu siia niipalju, aga kui mingid lambi jorsid tulevad karjuma kes on elus vaadanud viite mängu, siis see ajab närvi küll. See mis siin viimased lehed on olnud, on isegi täitsa tore olnud kui välja jätta paar itaalia fanaatikut kes lihtsalt trollivad(eeldan, et nad ise ei tea, et nad trollivad ja arvavad, et on ägedad mehed)
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Prantsusmaal ei ähvardanud kahte suurt miskit.
                                Fino alla fine FORZA JUVE

                                Kommentaar

                                Working...
                                X