320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    jep jep muidugi muidugi, kohe kindlasti oldaks praegu seal kus ollakse kui poleks seda 150mil süsti transferidesse olnud 2013-14, ilmselgelt oleks noortega samamoodi top2 tuldud.

    Mainiks veel ära, et enne seda hooaega oli neil ligue1 kõige väiksem pealtvaatajate arv liigas.

    nagu ma mainisin, siis nüüd on jah jõutud siia toredasse seisu kus ei pumbata raha välja ja tehakse häid tehinguid, aga minu arvates on kohe kindlasti sinna jõutud ainult tänu sellele heale boostile
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      jep jep muidugi muidugi, kohe kindlasti oldaks praegu seal kus ollakse kui poleks seda 150mil süsti transferidesse olnud 2013-14, ilmselgelt oleks noortega samamoodi top2 tuldud.

      Mainiks veel ära, et enne seda hooaega oli neil ligue1 kõige väiksem pealtvaatajate arv liigas.

      nagu ma mainisin, siis nüüd on jah jõutud siia toredasse seisu kus ei pumbata raha välja ja tehakse häid tehinguid, aga minu arvates on kohe kindlasti sinna jõutud ainult tänu sellele heale boostile
      Eks see nn. rahasüst oli ka põhjus, miks kahel korral viimasel kolmel hooajal on jõutud CL 4 hulka. Enne seda oli küll 2004 jõutud ka CL finaali, kuid siis oli põhifiguur Realist laenutatud Morientes. Minu jaoks seostub Monaco pigem ühe teise negatiivse aspektiga. Nimelt puudub sellel klubil igasugune identiteet, juured. See, et Monaco Euroopa ja maailma rikkurite paradiisiks on ja suurem osa sellest seltskonnast Monaco fännkonna ka moodustab. Linnupoja iseenesest ütles ära ka selle, mida ise silmas pidasin. Niivõrd väikese keskmise pealtvaatajate arvuga klubi on ju selge näide, et see on nö tehislikult loodud klubi rikkurite meelelahutuseks.

      PS. Monaco keskmine palk on Euroopa kõrgeim 5225 eurot netos. Rääkimata, et riigis puudub tulumaks ja see on tuntud maksuparadiis ehk tuntud rahapesemise meka. Polegi midagi lisada.
      Wij komen terug met de cup in de hands

      Kommentaar


        Päris arusaamatu jorin.
        Nagu jalgpallis ja üldse maailmas rahata midagi võimalik saavutada oleks.
        Monaco on äge!

        Kommentaar


          Algselt postitas ElNino9 Vaata postitust
          Päris arusaamatu jorin.
          Nagu jalgpallis ja üldse maailmas rahata midagi võimalik saavutada oleks.
          Monaco on äge!
          Just, õige jutt.
          Silmakirjalik on uut raha pidada halvemaks, kui vana raha.
          Muidugi kõik klubid ei peagi meeldima, olgu põhjused mis iganes kellegile olulised.

          Kommentaar


            Minul on isiklikult täiesti kama, las kannavad kasvõi kullast särke ja ostavad kõik mehed 300 milli eest.

            Aga WHY the fuck on see jorin? Täiesti arusaadav kui ei ole sümpaatne selline asi, minu arust on täitsa naljakas kuidas cityl ikka fänne pole.

            Ja rahata on väga paljud asjad võimalikud, kui päriselt nii mõelda siis võib päris kurb olla elu.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              Just, õige jutt.
              Silmakirjalik on uut raha pidada halvemaks, kui vana raha.
              Muidugi kõik klubid ei peagi meeldima, olgu põhjused mis iganes kellegile olulised.
              Eks nii olegi. Minu jaoks, kes ma vutti rohkem kui 30 a jälginud olen maksavad traditsioonid. Oma akadeemia, samm-sammuline klubi ülesehitus, klubi identiteet, juured, ajalugu ja seeläbi minna fännide südamesse. Monaco, PSG, Man City (kes on vana klubi, kuid uue omanikuga on end väga ebameeldivaks muutnud) on rikkurite rahapaigutuse läbi end tippu surunud. UEFA võiks muidugi FFP suunal rohkem panustada sarnastele finantskriteeriumitele nagu Bundesligas. Kui sissetulekud jäävad väljaminekutele alla ja võlaprotsent üle teatud määra läheb tuleks euromängudes keeld panna. Raha päritolu legaalsus klubisse panustatud summades peaks olema dokumentaalselt tõestatav, mitte, et kuskilt mingi must raha tuli ja keegi selle päritolu ei tea. Elementaarne.
              Wij komen terug met de cup in de hands

              Kommentaar


                no mida helli see Basel Benficaga teeb...

                Kommentaar


                  Atletico 1:2 Chelsea

                  Ja nagu arvata oli, siis see hooaeg Bayernil on raske ja Robbeni raha ei osta väravaid sobis ka väga hästi.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                    Eks nii olegi. Minu jaoks, kes ma vutti rohkem kui 30 a jälginud olen maksavad traditsioonid. Oma akadeemia, samm-sammuline klubi ülesehitus, klubi identiteet, juured, ajalugu ja seeläbi minna fännide südamesse. Monaco, PSG, Man City (kes on vana klubi, kuid uue omanikuga on end väga ebameeldivaks muutnud) on rikkurite rahapaigutuse läbi end tippu surunud. UEFA võiks muidugi FFP suunal rohkem panustada sarnastele finantskriteeriumitele nagu Bundesligas. Kui sissetulekud jäävad väljaminekutele alla ja võlaprotsent üle teatud määra läheb tuleks euromängudes keeld panna. Raha päritolu legaalsus klubisse panustatud summades peaks olema dokumentaalselt tõestatav, mitte, et kuskilt mingi must raha tuli ja keegi selle päritolu ei tea. Elementaarne.
                    Olen sinuga muidugi 100% nõus, ka mulle meeldivad traditsioonid, just selle pärast jälgingi enamasti Bundesligat.
                    Minu jauramise mõte oli, et näiteks 30 aasta pärast jorisevad Monaco, City ja PSG fännid samamoodi traditsioonidest, kui FC St. Pauli või Stade Brestois 29 uued jõukad Lätis pärit omanikud triljoni eest uusi mängijaid kokku ostavad.

                    Kommentaar


                      Keegi polegi vastu vaielnud, et raha on, aga minu point oli puhtalt selles, et juba ammu ei elata omaniku rahade peal, vaid Monaco on hetkel selgelt isemajandav klubi ja praegune sats kohe kindlasti ei ole omaniku rahadega kokku pandud (ilmselt ei olnud ka eelmise aasta ega ka üleelmise aasta oma), vaid selgelt viimaste aastate üleminekutest teenitud rahadest + oma akadeemiast tulnud noortest, sest Monaco ka noortesüsteem on aastakümneid Prantsusmaal parimate sekka kuulunud (Henry, Thuram, Petit, Puel, kui mõned varasemad tuntud nimed nimetada) . Ka ammu enne praeguse omaniku saabumist.

                      Eks Monaco rahvaarv paneb piirid ette, mis aga ei tähenda, et klubil näiteks mujalt Prantsusmaalt fänne ei oleks, kes küll paraku igaks liigamänguks staadionile ei jõua. Küll aga on suurtes mängudes ja Euroopa mängudes staadion reeglina rahvast täis. Nii et väide, et Monacot käivad vaatamas vaid seal elavad rikkurid, ei ole ka päris tõsi.

                      Ja vähemalt minu jaoks on pisut veider ligi 100-aastase ajalooga klubi, kes esmakordselt tuli Prantsusmaa meistriks juba 60ndatel ja mängis esimeses Euroopa karikafinaalis 91. aastal, nimetada tühja koha pealt tekkinud, ajaloota ja traditsioonideta. Klubi oli edukas ammu enne Rõbovlovli saabumist, kes lihtsalt öeldes puhus Monacole uue tuule sisse pärast seda, kui eelmine juhtkond klubi majandamisega hakkama ei saanud ja selle pankroti äärele viisid.

                      Maksude teemal nii palju, et Prantsusmaa eelmise maksusüsteemi ajal pidi Monaco minu mälu järgi 50 miljonit €-t liigas osalemiseks maksma, kuna neile Prantsusmaa maksud ei kehtinud ja seetõttu isegi ähvardati Itaalia liigaga liituda. Hetkelseisuga ma ei tea, kas ja kui palju Monaco maksab, sest ka maksusüsteemis on muutusi toimunud. Ja kuna Prantsusmaal on ikkagi finantsreeglid suhteliselt karmid ja klubid peavad iga suvi oma finantsaruandeid DNCG-le (Direction Nationale du Contrôle de Gestion) esitama ja need peavad korras olema, et koht liigas tagada (Bastial näiteks sel suvel ei olnud ja karistuseks saadeti 5. liigasse), siis ma sügavalt kahtlen, et Monaco klubi mingite maksupettuste või muu sahkerdamisega tegeleb.

                      Edit: Monaco pay €50m to stay in Ligue 1

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mask Vaata postitust
                        Keegi polegi vastu vaielnud, et raha on, aga minu point oli puhtalt selles, et juba ammu ei elata omaniku rahade peal, vaid Monaco on hetkel selgelt isemajandav klubi ja praegune sats kohe kindlasti ei ole omaniku rahadega kokku pandud (ilmselt ei olnud ka eelmise aasta ega ka üleelmise aasta oma), vaid selgelt viimaste aastate üleminekutest teenitud rahadest + oma akadeemiast tulnud noortest, sest Monaco ka noortesüsteem on aastakümneid Prantsusmaal parimate sekka kuulunud (Henry, Thuram, Petit, Puel, kui mõned varasemad tuntud nimed nimetada) . Ka ammu enne praeguse omaniku saabumist.

                        Eks Monaco rahvaarv paneb piirid ette, mis aga ei tähenda, et klubil näiteks mujalt Prantsusmaalt fänne ei oleks, kes küll paraku igaks liigamänguks staadionile ei jõua. Küll aga on suurtes mängudes ja Euroopa mängudes staadion reeglina rahvast täis. Nii et väide, et Monacot käivad vaatamas vaid seal elavad rikkurid, ei ole ka päris tõsi.

                        Ja vähemalt minu jaoks on pisut veider ligi 100-aastase ajalooga klubi, kes esmakordselt tuli Prantsusmaa meistriks juba 60ndatel ja mängis esimeses Euroopa karikafinaalis 91. aastal, nimetada tühja koha pealt tekkinud, ajaloota ja traditsioonideta. Klubi oli edukas ammu enne Rõbovlovli saabumist, kes lihtsalt öeldes puhus Monacole uue tuule sisse pärast seda, kui eelmine juhtkond klubi majandamisega hakkama ei saanud ja selle pankroti äärele viisid.

                        Maksude teemal nii palju, et Prantsusmaa eelmise maksusüsteemi ajal pidi Monaco minu mälu järgi 50 miljonit €-t liigas osalemiseks maksma, kuna neile Prantsusmaa maksud ei kehtinud ja seetõttu isegi ähvardati Itaalia liigaga liituda. Hetkelseisuga ma ei tea, kas ja kui palju Monaco maksab, sest ka maksusüsteemis on muutusi toimunud. Ja kuna Prantsusmaal on ikkagi finantsreeglid suhteliselt karmid ja klubid peavad iga suvi oma finantsaruandeid DNCG-le (Direction Nationale du Contrôle de Gestion) esitama ja need peavad korras olema, et koht liigas tagada (Bastial näiteks sel suvel ei olnud ja karistuseks saadeti 5. liigasse), siis ma sügavalt kahtlen, et Monaco klubi mingite maksupettuste või muu sahkerdamisega tegeleb.

                        Edit: Monaco pay €50m to stay in Ligue 1
                        See läheb pigem teemast välja, aga tead kui suure osa moodustavad Monaco elanikest välismaal maksude maksmisest kõrvale hoiduvad kodanikud (55%). Muuhulgas väga palju praegusi tuntud tennisiste ja f1 piloote. Sisuliselt on tegemist riigiga, mis loodud sulidele peavarju pakkumiseks. Kuna riigis tulumaksu pole, vaid kinnisvara maks 33% ja see territoorium on väiksem kui 3 ruutkilomeetrit. Seega pole keeruline nii väikest territooriumi ka majandada.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                          minu arust on täitsa naljakas kuidas cityl ikka fänne pole.
                          Minu arust on täitsa naljakas, et sa nii valesti arvad. Pisikesed ca 10 aastased poisid võistlustel on pidevalt rääkimas kuidas neile meeldib a) Real, b) Barca või c) City. 10 aasta pärast on ka Eestis vast neid rohkem näha. Senimaani aga nendi fakti, et Aasias nende fännibaas juba on räigelt kasvanud. Jah see ei ole nii suur kui Manul Liverpoolil ja teistel, aga kasv on siiski üpris suur olnud (ma ei viitsi otsida aga kuskilt oleks nagu meelde jäänud 200 miljonit juures peale ülevõttu). Kui nad samamoodi jätkavad siis võtavad nii mõnegi suure kinni oma fännibaasi arvuga.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Minu arust on täitsa naljakas, et sa nii valesti arvad. Pisikesed ca 10 aastased poisid võistlustel on pidevalt rääkimas kuidas neile meeldib a) Real, b) Barca või c) City. 10 aasta pärast on ka Eestis vast neid rohkem näha. Senimaani aga nendi fakti, et Aasias nende fännibaas juba on räigelt kasvanud. Jah see ei ole nii suur kui Manul Liverpoolil ja teistel, aga kasv on siiski üpris suur olnud (ma ei viitsi otsida aga kuskilt oleks nagu meelde jäänud 200 miljonit juures peale ülevõttu). Kui nad samamoodi jätkavad siis võtavad nii mõnegi suure kinni oma fännibaasi arvuga.
                            Jep, täpselt seda ma mõtlesingi, et sellise nimega klubil pole ühtegi fänni mitte kuskil maailmas! krt sa oled üks tark mees.
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar


                              BenficaTV presenter after the game game against Basel: "I know Porto won convincingly yes, but I mean, Monaco? That's like playing against blind men, c'mon".
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Hakkasin uurima järgmise hooaja uut CL formaati ja tundub, et see peaks tegelikult meeskondade taset natuke ühtlustama vaatamata sellele, et 4 esimest UEFA rankingust saavad otse 4 piletit grupifaasi.

                                Kuid ülejäänud 8 piletit lähevad 5 ja 6 kahele paremale (Prantsusmaa ja Venemaa) ning 7-10 riigi meistritele (Por, Bel, Ukr, Tur). Järele jäävad 8 piletit jagunevad nii, et 4 jagavad välja non champions route kaudu 10-15 koha kas 2 koha omanikud või meistrid.

                                Ja viimased 4 jäävad 13-55 koha meistrite välja jagada. Kuna uuest hooajast on ka Holland seal sektoris, siis teoreetiliselt võiks sealt grupifaasi jõuda PSV/Ajax, Celtic, Olympiacos ja Red Bull Salzburg, mis on kindlasti kvaliteetsem saak kui praeguse formaadi alusel kvalifitseerunud Qarabakh, Maribor või Apoel.

                                Siin tabel ka https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...sList2018.html
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X