320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hollandi jalgpall

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  30 voorus sai magusa võidu Ajax alistades kodus senise tabeli kolmanda AZ-i 2:0. Kuna vaid neli vooru on hooaja lõpuni ja vahe lähima jälitajaga on 12 silma, pluss oluliselt parem vv Ajaxi kasuks võrdluses PSV-ga, siis on sisuliselt meister selge. Vaid ülimalt teoreetiline võimalus on see kaotada, kuid on ju ilmselge, et järgmises voorus Emmeni vastu kodus Ajax selle tiitli ka ära vormistab.

  PSV sai võidu Groningeni üle ja sellega rebis kolme silmaga Alkmaari pundist ette. Alkmaari klubi kannul on nelja silmaga maas Vitesse ja Arnhemi klubist omakorda jääb kahega maha Feyenoord. Mõlemad mängisid selles voorus väravateta omavahel viiki.

  Hetkel tabeli kuues ja seitsmes Utrecht ning Groningen on hetke seisuga minemas play-off mängudele, kus jagatakse pilet Euroopa Conference Liigasse.

  Tabeli põhjas said olulised võidud Willem II ja Emmen, kes hoiavad siiski oma tabeli positsiooni. Tilburgi klubi 15 kohal ning Emmen punktiga maas. VVV Venlo on kahega omakorda maas Emmenist ja hoiab 17 kohta. ADO Den Haag on juba selgelt punane latern ja jääb Venlost maha kuue punktiga.

  30 vooru mängud ja tabel

  https://www.livescore.com/en/footbal...sie/#/round-30
  Wij komen terug met de cup in de hands

  Kommentaar


   31 voorus selgus ka formaalselt hooaja meister, kelleks sai ootuspäraselt Ajax tähistades 35 korda Hollandi parimaks klubiks kroonimist. Tiitel oli muidugi teenitud, sest lähimad konkurendid olid ikka väga kehvad, isegi kui Ajax mitmeid punkte on hooajal kaotanud (14 kaotatud punkti). Samas võitlemaks tiitli eest tulnuks nii PSV-l ja AZ-l teha keskmisest parem esitus, aga hetkel kasutada olevate mängijate valikut vaadates eeldanuks see ikka parajat imet. Ajaxil on selgelt parim mängijate kooslus ja hetkel ka parim treener liigas. Ainus treener, kes vähemalt eelmisel hooajal suutis ETH-ga konkureerida oli Arne Slot, aga temale andis AZ talvel hundipassi salajaste läbirääkimiste pidamise tõttu konkurent Feyenoordiga.

   PSV kaotas selles voorus olulisi punkte ja seeläbi konkurents teise koha pärast muutus taas pinevaks kuna AZ sai kindla võidu peale eelmise vooru kaotust Ajaxile. Pinge püsib ilmselt kuni viimase vooruni, sest emma kumma puntikaotus võib määrata lõpliku koha tabelis ja vahe kas pääseda CL-i rahakoti ligi või tuleb leppida oluliselt tagasihoidlikuma EL potiga on ikka mäekõrgune ja klubidele eelarve mõttes juba eluliselt vajalik.

   Vitesse võit ja Feyenoordi üllatuskaotus tabeli punasele laternale tähendas seda, et suure tõenäosusega tuleb Feyenoordil hakata valmistuma Conference Liiga pileti peale peetavaks play-offiks, mis peetakse mai teises pooles.

   Koos Feyenoordiga oleks hetkel selles play-offis osalemas veel Utrecht, Groningen ja Heracles.

   Tabeli põhjas saigi ainsana magusa võiduga punane latern ADO Den Haag alistades üllatuslikult Feyenoordi,kuid vaatamata sellele võidule jäädakse Venlost maha kolme ja Emmenist viie silmaga. Ometi tekitas see võit Haagi klubile siiski teatavaid lootusi, et ehk õnnestub otse esiliigasse kukkumisest siiski veel pääseda.

   Vooru tulemused ja tabel

   https://www.livescore.com/en/footbal...sie/#/round-31
   Wij komen terug met de cup in de hands

   Kommentaar


    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


     Instagram

     Twitter

     Eesti Lokomotiv Moskva fännid

     telekavaataja.blogabet.com

     Kommentaar


      32 voorus olid ehk tähtsaimad mängud siiski PSV ja AZ-i omad, kuna teine koht ehk CL pilet on olulisema kaaluga kui praeguse tabeliseisu taustal peetud De Klassikier, mis osutus ka väga ühepoolseks.

      PSV ja AZ said mõlemad võidud ja see tähendan endiselt pinget teise koha heitluses, kus Eindhoveni satsil on ühepunktiline eelis.

      Tabeli neljas ja viies Vitesse ja Feyenoord said kindlad koslepid ja ilmselt nendel tabelikohtadel nad hooaja ka lõpetavad. Tõsi Feyenoordil tuleb võidelda mai teises pooles Conference Liiga viimase koha eest peetavates play-offides. Praeguse seisuga oleks lisaks Rotterdami hiiule play-off kohtadel Utrecht, Groningen ja Sparta. Lisaks on Heraclesele sama palju punkte kui Spartal, kuid halvem vv jätan nad 9 kohale.

      Tabeli päris põhjas sai olulise võidu punane latern ADO alistades PEC Zwolle. Seega jõuti vaid punkti kaugusele VVV Venlost, kes suutis ka selles voorus Waalwijki vastu punkti välja võidelda. Venlost omakorda punktiga ees on Emmen. 15 kohal ehk juba relegatsioonitsoonist väljas on omakorda Zwolle, kes edestab Emmenit ka vaid 1 silmaga.

      32 vooru mängud ja tabel.

      https://www.livescore.com/en/footbal...sie/#/round-32
      Wij komen terug met de cup in de hands

      Kommentaar


       Virgil van Dijk ei osale EURO-l.
       Instagram

       Twitter

       Eesti Lokomotiv Moskva fännid

       telekavaataja.blogabet.com

       Kommentaar


        De Boeriga peatreenerina on niigi raske... Blindi osalemine ka kahtluse all. See kōik ei tōota head.

        Kommentaar


         33 voorus sai selgeks nii mõndagi olulist, mis puudutab nt. tabeli test kohta ja väljalangejaid. Nimelt PSV võit PEC-i üle ning AZ-i viik Groningeni vastu tähendas seda, et vahe nende kahe vahel on taas kolm silma ja selgelt parem vv (+39 vs +29) annab eelise PSV-le.

         Ka tabeli neljas ja viies koht on selged enne viimast vooru ning Vitesse lõpetab hooaja neljandana ehk saab koha Conference Liigas ning Feyenoord hakkab järgmisel nädalal mängima Conference Liiga play-offe koos Utrechti ja Groningeniga. Viimane ehk neljas osaleja selgub viimases voorus kuna Heracles ja Sparta on samade punktide peal, kuid parem vv annab hetkel eelise Rotterdami pundile.

         Tänases voorus selgus ka tabeli kaks viimast, kelleks said VVV ja ADO Den Haag. Emmen on 16 kohal ja praeguse hetke seisuga hakkaks mängima üleminekumänge Eerste Divisie parimatega. Ometi on Emmenil veel võimalus edestada 15 kohal olevat Willem II-te, kes on neist vaid silmaga ees.

         Esiliigast on praeguse seisuga Eredivisiesse tõusjad kaks parimat ehk Cambuur Leeuwaarden ja Go Ahead Eagles. Viimane uue hooaja kõrgliiga osaleja selgubki siis järgmise kahe nädala jooksul kui esiliiga klubid koos Eredivisie 16 koha omanikuga selgitavad selle pileti omaniku.

         33 vooru mängud ja tabel

         https://www.livescore.com/en/footbal...sie/#/round-33
         Wij komen terug met de cup in de hands

         Kommentaar


          34 voor suuri üllatusi ei pakkunud ehk vaid seda, et PSV kaotas taas punkte ja Ajax lõpetas hooaja ülisuure 16 punktilise edumaaga teise koha satsi ees. Vaid kaks korda Eredivisie ajaloos (mil on kasutusel olnud 3 punkti andmine võidu eest) on meister edestanud teise koha omanikku suurema vahega (17). Ajax edestas PSV-d 1997-1998 sellise vahega ja PSV omakorda 2014-2015 sama vahega Ajaxit.

          AZ tegi viimases voorus spurdi vähendades vv-t PSV-ga poole võrra, kuid ometi jäid neid PSV-st lahutama üks punkt ja viie võrra kehvem vv.

          Vitesse jäi 10 silmaga maha AZ-st ning Feyenoord omakorda kahega Vitessest. Rotterdami punt peab aga koos Utrechti, Groningeni ja Spartaga pidama kahel järgmisel nädalal play-offe Conferece liiga koha tarbeks. Ei saa see Feyenoordi jaoks kerge olema arvestades nende hetke vormi.

          Tabeli päris lõpus tegi küll Emmen tubli pingutuse alistades nelja väravaga VVV,kuid ometi see neid 16 kohast ja üleminekumängudest ei säästnud. VVV ja ADO langesid juba eelmise vooru järel välja. RKC Waalwijk kogus sama palju punkte kui Emmen,kuid parem vv (-22 vs -28) andis eelmise Waalwijki pundile.

          Lõpptabel on siis selline ning topscorerite list samuti, kus triumfeeris VVV kreeklasest ründaja Giakoumakis

          https://int.soccerway.com/national/n...season/r57990/
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


           Hollandis jõudis täna hooaeg lõpule kahe viimase play-off mänguga. Conference i´Liiga viimase koha sai endale Feyenoord alistades play-off finaalis Utrechti 2:0. Relegatsioonitsooni ja esiliiga parimate vahel peetud play-offis suutis viimase satsina Cambuuri ja Go Ahead Eaglesi kõrval pääseda uueks hooajaks Eredivisiesse NEC Nijmegen, kes lausa mängu eelviimasel minutil löödud väravaga alistas NAC Breda 2:1.
           Wij komen terug met de cup in de hands

           Kommentaar


            Algselt postitas midfielder Vaata postitust
            Hollandis jõudis täna hooaeg lõpule kahe viimase play-off mänguga. Conference i´Liiga viimase koha sai endale Feyenoord alistades play-off finaalis Utrechti 2:0. Relegatsioonitsooni ja esiliiga parimate vahel peetud play-offis suutis viimase satsina Cambuuri ja Go Ahead Eaglesi kõrval pääseda uueks hooajaks Eredivisiesse NEC Nijmegen, kes lausa mängu eelviimasel minutil löödud väravaga alistas NAC Breda 2:1.
            See Okita värav oli... Huhh. Selliseid näeb harva, väga harva. NAC unustas mängu viimasel kümnel minutil kaitsmise kas üldse ära või tegi seda ülimalt naiivselt ja ohtlikult ja sellega oma võimalused ka maha mängiti. Teisel poolajal ei paistnud NECi võiduväravat kaua aega mitte kusagilt, aga...

            Kommentaar


             Euro 2020 avamängus siis raske 3:2 võit kodus Ukraina üle. Tuleb muidugi tõdeda, et ise lasti oma elu keeruliseks teha kui 2:0 seisul võeti gaas maha ja FDB tegi kaks vahetust, mis tundusid veidi ootamatud (Blind, van Aanholt välja ja Ake, Wijndal sisse).

             Mõlema värava puhul oli mingi roll ka ukrainlaste enda vigadel, mis võimaldasid Wijnaldumil ja Weghorstil skoorida, kuid avapoolajal jäeti kuhjaga seevastu enda loodud võimalusi realiseerimata (eelkõige Dumfriesi kaks super võimalust ja ka Wijnaldumi suurepärane löök 16 kasti äärelt, mille kiiper refleksi tõrjega võttis).

             Ukrainlaste mõlemad väravad tulid nende individuaalsetest sooritustest, millest Yarmolenko oma oli muidugi maailmaklass ja Stekelenburgil polnud seal varianti. Võimalus tuli just vasakult äärelt, kus seni oli van Aanholt hästi tegutsenud, kuid nüüd oli ta pingile kutsutud.

             Ukrainlaste teine tuli standard olukorrast, kus keskelt ei suudetud Malinovskit takistada. Ka siin oli tunda Blindi puudumist,kes samuti oli ju varem pingile võetud.

             Õnneks suudeti kolm punkti siiski jõuga ära võtta, kui Dumfries peaga 3:2 lõi ja sellega mõnevõrra heastas oma varasemaid eksimusi avapoolajal.

             Kummaline oli taas FDB vahetuste valik, kus ründefaasis toodi uusi mehi sisse sisuliselt viis minutit enne lõppu ehkki selleks ajaks oli 3:2 juba tablool. Malenit ja ka Berghuisi oleks tahtnud varem näha. Luuk toodi puhtalt peapalle võitma, kuid eriti Maleni ja Berghuisi kiirus oleks võinud rohkem maksvusele pääseda kui neile pikemalt mänguminuteid anda. Depay oli täna suht kehv, eriti teisel poolajal.

             Frenkie ja Wijnaldum olid keskel kindlasti valitsejad ja de Roon tegi sellise enda tasemel mängu. Kaitses olid soliidsed Dumfries, Timber, Blind, van Aanholt. de Vrij oli ukrainlaste väravates mõnevõrra kaassüüdlane rääkimata Wijndali ja Ake tegutsemisest.

             Täna mindi taktikaliselt siis 5-3-2 süsteemiga, mida on palju kritiseeritud, kuid Ukraina suguse koondise vastu võiks siiski 4-3-3 proovida. Tõsi, Ukraina võitis ju oma valikgrupi ei kellegi teise kui valitseva tiitlikaitsja Portugali ees, mis kindlasti näitab ka nende klassi.

             Neljapäeval vastaseks Austria, kes alistas täna Põhja-Makedoonia 3:1.
             Wij komen terug met de cup in de hands

             Kommentaar


              2 voorus alistati Austria Depay ja Maleni väravatest 2:0. Esimene värav tuli kiiresti ja see ehk aitas koondiselt pinget maha võtta. Dumfriesele tehtud vea eest kastis anti pennal ja Depay realiseeris selle kindlalt. Tõsi, peale seda sooritust paistis Memphis suures osas silma üsna kehvade sooritustega kui raiskas hiilgava võimaluse 2:0 teha ja mitme üsna halva löögilahendusega teisel poolajal.

              Ometi oli just tema see, kelle nutikas sööt viis Maleni täiesti vabalt jooksma Austria värava suunas ja Donyeli sööt leidis klubikaaslase Dumfriesi, kes lõi 2:0. Kes osanuks arvata, et PSV paremkaitsja on kahe mängu järel kahe kolliga koondise parim väravalööja!

              Üldpildis oli mäng palju kindlam kui Ukraina vastu, mille üheks põhjuseks pean de Ligti osalemist. Kaitseliin oli palju stabiilsem kui Ukraina vastu ja pigem tuleks kriitikat teha ründeliini suhtes, mis mitu head võimalust raiskas. Weghorst ei peaks algkoosseisus olema, napib kiirust ja tehnikat. Ideaalne vahetusmees, kuid kindlasti mitte põhis. Malen näitas on kiirusega, et FDB peaks PSV ründajat pigem eelistama Wolfsburgi mehele.

              Vahetused olid täna FDB poolelt enam-vähem, ehkki Ake ja Wijndali sissetoomine oli natuke arusaamatu eriti seisus kui Austrial polnud selleks ajaks ühtegi reaalset võimalust. Need pool võimalused tulid just peale vahetuste tegemist. Oleks küll lootnud, et Berghuis saab nt. Depay asemel sisse, sest Luuk de Jong on sama tüüpi ründaja nagu Weghorst, samas Feyenoordi äär oleks ehk teravust rohkem ülemisse väljaku otsa tekitanud.

              Mõnevõrra kummaline oli ka FDB otsus jätta mängijate valikust üldse välja Gakpo ja Koopmeiners. Mõlemad Jong Oranje pallurid võiks sel turniiril saada mänguminuteid nagu täna sai Gravenbergh. Tõsi on muidugi see, et koondisel on hetkel kaitseliin pigem tugevam kui ründeliin, kus puuduvad maailma absoluutsesse tippklassi kuuluvad mehed nagu olid 2010 ja 2014 mm-il Robbeni ja van Persie näol olemas. Depay on parimal juhul subtop ja väga ebastabiilne. Malen on veel väheste kogemustega, kuid potensiaali oleks. Gakpo võiks olla üks võimalik alternatiiv kui antaks võimalust.
              Wij komen terug met de cup in de hands

              Kommentaar


               3 voorus alistati 3:0 Põhja-Makedoonia Depay ja kahest Wijnaldumi väravast. Mäng oli suhteliselt kerge ja võinuks ikkagi rohkem lüüa. Kuidagi laisalt tegutseti viimases faasis ja raisati momente. Võrreldes kahe esimese mänguga tegi FDB kaks vahetust algkoosseisus kui Malen tuli Weghorsti asemele ja Gravenbergh de Rooni asemele. Eriti Maleni sisse lülitamine oli õnnestunud. Loodetavasti alustab PSV äär ka järgmises mängus kuna koostöö Depayga paistab sujuvat.

               Teisel poolajal said oma esimesed mänguminutid sel turniiril ka Berghuis, Promes ja Gakpo. Neist Gakpo ja Berghuis olid üsna nähtavad. Promes oli pigem kehva.

               Kuna teises mängus kaotas Ukraina Austriale, siis võib see tähendada suure tõenäosusega asjaolu, et kaheksandikfinaalis võib vastu tulla F grupi kolmas ehk ilmselt Portugal. See eeldab muidugi, et gruppide kolmandate osas pääseksid edasi A, C,D ja F grupi kolmandad.

               Ukraina oma 3 silma ja miinuses vv-ga tundub ikka üsna ebareaalne variant olema sinna nelja sekka pääsemiseks. Juhul kui prantslased muidugi Portugali vähemalt kolme väravaga ei võida, siis pakuks nii 90 % lise tõenäosusega tuleb Oranjele vastu just Ibeeria poolsaare riik.

               Teatud soodsate asjaolude kokkusattumisel võib Ukraina nende nelja parema sekka saada, kuid see eeldab, et D grupi neljas saab neli silma, B grupi kolmas ja E grupi kolmas veel kehvema tulemuse kui Ukraina oma grupis saavutas (nt Hispaania alistab kahe väravaga Slovakkia ja Poola ei suuda Rootsit võita).
               Wij komen terug met de cup in de hands

               Kommentaar


                Kurat küll…hale…lihtsalt ülihale. De Boer vōib oma taktika ja vahetused endale sisse istuda. Tänase päeva kōige sitem vend oli raudselt Malen. Iga esimene puude oli oksakohaga. De Ligt oli kuni selle kuradi tahtliku käega mänguni jumal aga punane oli igati ōigustatud. Blind poleks minu meelest tohtinud eurodele saada. Oli ju mitu kuud vigane ja kohe peale seda mängu. Mōtetu. Parim oli Dumfries. Stekelenburg oli ebakindel.
                Mis siis nyyd? Üks on kindel. Hollandi koondise fännid vōivad oma kuradi vikerkaare lipud kokku pakkida ja De Boeri lintšima minna. Minu jaoks oli tema Hollandi kaotuse peaarhitekt.

                Kommentaar

                Working...
                X