320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hollandi jalgpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Catalan Vaata postitust
    Koemaniga ei saagi paremat loota.
    Nii ta on. Olen juba pikalt olnud tema treeneri kvaliteedi osas skeptiline. Korduvalt siin teemas ka seda maininud. Koeman on selgelt oma treenerikarjääris allamäge veerev tegelane, kelle tippaeg jäi sinna 2018-2019 hooaega, mil ta tõesti Rahvuste Liigas suutis võita grupi prantslaste ja sakslaste ees ning Final Fouri poolfinaalis alistas inglased ehkki finaalis tuli tunnistada portugaallaste paremust. Siis läks Barcasse ja sealt tagasi tulles oli juba tuntavalt maha käinud.

    Juba aasta eest, kui Rahvuste Liiga Final Four peeti just juunis Hollandis feilis ta täielikult kui lootusetu mänguga alistus nii Horvaatiale kui Itaaliale rääkimata sellest 0:4 pakist EURO 2024 valikgrupis prantslastelt. Ta pole selle rohkem kui aastase treeneriperioodi jooksul mitte ühtegi arvestatavat koondist suutnud alistada. See eelmise vooru 0:0 viik Les Bleusiga oligi nüüd tema teise koondise perioodi parim tulemus tegelikult.

    See kaotus oli 100% just Koemani süü alustades juba arusaamatu kolme vahetusega algelftalis. Geertruida Dumfriesi asemele, Veerman Xavi Simonsi asemel ja Malen Frimpongi asemel. No Maleni vahetus tegelt ideena mulle meeldis, kuna Frimpong tõesti eelmises mängus väga silma ei paistnud, aga paraku täna oli just Donyel see ebaõnnestuja,kelle kummalisest omaväravast jäädi taha ja hiljemgi suutis ta ühe 1-1 olukorra ära käkkida. Veerman vahetati küll kiirelt Xavi Simonsi vastu välja seoses suure söödupraagiga, aga kõige nõrgem mees täna platsil oli küll pika puuga Geertruida, kelle tsoonist tulid absoluutselt kõik austerlaste väravasöödud ja too neljaski värav, mis suluks osutus sai alguse just tema tsoonist. Miks Koeman seda ei märganud?

    Rangnick treenerina mängis täna Koemani taktikaliselt selgelt üle ehkki koosseisu baasilt on Austria ikkagi pigem kehvem sats vaatamata sellele haibile,mis miskipärast meie telekommentaatorite suust pidevalt kuuldub. No ei ole nad kuskilt otsast mingi tippsats.

    1:1 viik tuli küll kiiresti teise poolaja alguses kui Xavi Simonsi heast eeltööst lõi Gakpo kauni värava 16 kasti nurgast. Siis oleks pidanud pressima edasi ja teist väravat otsima, aga miskipärast jäädi passiivseks ja lasti vastastel taas mängu sisse tulla. 2.1 tuligi ühest kontrast Geertruida tsoonist, kus lasti äärel vabalt purjetada ja tsenderdada keskele, kus keskkaitse jäi markeerimisega hiljaks ehkki ka Schouten ei mänginud selles episoodis hästi.

    2:2 tuli pika pressimise tulemusel kui Depay oma esimese sel turniiril lõi. Aga jälle lasti vastastel vabalt vasakul äärel ehk Geertuida äärel liikuda, kust arenes taas ohtlik kontra ja kaitseliin magas ründaja maha, kes sai lähedalt vabalt lööma ja ei eksinud. Tuli neljaski koll, mille eeltöö sai alguse samalt äärelt, aga seal oli selge suluseis.

    Lõpus küll üritati viiki, aga ei Weghorst ega Depay ei suutnud seda lüüa. See viigivärav oleks taganud muuseas grupivõidu kuna teises paaris mängisid Prantsusmaa ja Poola 1:1

    Nüüd tuleb siis loota grupi kolmandada, et võimalikest grupivõitjatest tuleks vastu E grupi võitja, kuna vaid nende vastu oleks ehk mingit śanssi, sest teised variandid oleks B või C grupi võitja ehkki ka inglased pole erilist muljet jätnud. Espana vastu on kindel kodusõit kindlustatud.

    Veel üks võrdlusbaas Koemani ja eelmise treeneri LVG vahel. Suures osas on ju mängijamaterjal sama 2022 mm-iga, aga ometi suutis vanameister seal teha koosseisu arvestades imelise tulemuse kui langes hilisema maailmameistri Argentiina vastu alles penaltitega tulles normaalajal välja 0:2 kaotusseisust. No Koemani esitusi vaadates viimase aasta jooksul pole suurt midagi võrdväärset vastu panna. Muuseas LVG ei kaotanud oma viimasel koondise perioodil normaalajal mitte ühtegi kohtumist va see pendlakaotus siis Albi Celestele. Koemani saldo on praegu rohkem kui aasta jooksul juba selline, kus sisaldub 5 kaotust!!!

    EDIT: Just lugesin voetbalprimeurist nende 3 koha omanike skeemi ja tundub, et Hispaania õnneks vastu ei tule, sest see eeldaks, et A, B,D ja E grupi kolmandad oleks need neli parimat kuuest, aga no Horvaatia oma 2 silmaga on sisuliselt out, seega tuleb vastaseks kas C või E grupi võitja.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    Kommentaar


      Noh ma lootsin, et selleks hooajaks on mõõdas need mängud, mida ma vaatasin Ajaxi esituses. Tundub aga, et see mannetu kangutamine, ideetu ründemäng ja üleüldine 0 tahet midagi ette võtta platsil on üle hüpanud koondisele. Nagu Gaaeigi sai ka Veerman 30ndal minutil välja võetud...üldse kõik meenutab seda kuradi p...a mida ma terve hooaeg vaadanud olen. Oksele ajab! Depay on üldiselt olnud täiesti kasutu, miks mitte proovida Woutiga algkoosseisus või Brobbeyt. Wijnaldumi koondises olek on üldse huumor.

      Kommentaar


        No nii. Päris uskumatud tulemused täna viisid selleni, et Oranje vastane on 1/8 finaalis 2.juulil Rumeenia. Kindlasti üks mugavamaid kui mitte kõige parem variant grupivõitjate seast. Kui see mäng võidetakse, siis on veerandfinaalis võimalik revanś võtta austerlastelt, kui nad oma kaheksandikfinaalis türklased auti löövad. Kõige soodsam teekond play-off tsoonist, kustkaudu on võimalik vähemalt poolfinaali välja jõuda. Koemanil on aeg end kokku võtta ja õige mängijate valik teha järgmiseks mänguks.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          Kaheksandikus pühiti rumeenlastega põrandat-3:0. Skoor pidanuks veelgi suurem olema Oranje kasuks, aga korra võeti õiglaselt ära Gakpo sulust löödud koll ning van Dijk tabas veel posti. Lisaks oli Veermanil, Depayl ja de Vrijl väga head võimalused skoorida.

          Algkoosseisus oli oodatult tagasi Dumfries ning Xavi Simons. Maleni asemele pandi üllatuslikult Bergwijn, kes peale avapoolaega ka välja vahetati just Donyeli vastu, mis osutus kuldseks vahetuseks Koemani poolt.

          Kui ca esimsed 15 minuti välja arvata, siis suures osas domineerisid mängu R.Koemani hoolealused. Kõrge press, kiired söödud äärtele ja vastaste kontrate kiire mahavõtmine keskväljal. Gakpo avas 20 minutil ilusa parema jala löögiga skoori, kui tugev löök ette posti oli nii tugev, et rumeenlaste vv sai küll käed vahele, aga läks kindlalt ometi sisse.

          De Vrijl oli veel päris moment seisu duubeldada, aga peapall lendas ehk palli jagu postist mööda. Ühel korral oli segadus rumeenlaste karistusalas, kus oli oht, et nad võivad kogemata palli oma võrku suunata.

          Teisel poolajal siis Maleni sissetoomine oli lisakäik, mis osutus mängu muutvaks. Rumeenlased suutsid harva Verbruggeni väravat ohustada, seevastu teisel pool platsi oli surve värava löömiseks pidev. Gakpo korra skooriski, mis oleks olnud tema 4 värav turniiril ja oleks sellega läinud turniiri top scoreriks, aga Malenil oli seal enne napp sulg. Surve jätkus edasi ning Depay ja vahetusest sisse tulnud Veermanil olid päris head momendid. Van Dijk lõi peaga palli posti, aga lõpuks osutus täpseks Malen , kes realiseeris ilusa Gakpo söödu sisuliselt küljejoone pealt antud söödust. 3:0 tuli viimasel üleajaminutil,kui Malen spurtis Robbenlikult palliga sisuliselt vastaste kaitse ala lähistelt otse teise värava suunas ja mängis kogu kaitseliini efektselt üle, lüües kindlalt palli alumisse nurka. Väga ilus sooritus.

          Kui enne mängu oli teatud skepsis Koemani valikute suhtes, siis õnneks osutusid valitud mehed täna efektiivseteks ja kindlasti oli tegu Oranje parima esitusega sel turniiril.

          MOTM ks kindlasti Gakpo värava ja sööduga, aga väga hea oli tegelikult Schouten, kes nr 6 kohal kontrollis kaitseliiini esist pinda. Malen sai samuti kõrgeid hindeid erinevatelt hollandi vutiportaalidelt. Aga kõige kõrgema hinde teenis voetbalzone raportis Gakpo (9).

          Nüüd tuleb oodata veerandfinaali vastast, mis toimub laupäeva õhtul. Hetkel Türgi austerlaste vastu minimaalselt juhtimas.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


            Veerandfinaalis alistati Türgi 2:1. Kuigi pääseti edasi ja jõuti esmakordselt peale 2004 aastat EM-il poolfinaali, siis ikkagi jääb okas hinge, et mäng oli eelmise esitusega võrreldes ikka kehvake. Ja üks oluline põhjus, miks seda nõnda hinnata on asjaolu, et Koeman loobus eelmises mängus rumeenlaste vastu edu toonud formatsioonist ja jättis pingile toona suurepärase esituse teinud Maleni ja pani teist mängu järjest algkoosseisu ilmselt selle turniiri kõige kehvemaid koondise esitusi teinud Bergwijni. Temaga mängides mängis Oranje justkui kümnekesi. No mitte midagi ohtlikku tema äärelt ei tulnud ja kogu teravus tuli vasakult Gakpo kaudu.

            Kui ca 20 minutit hoiti suures pildis sama mängujoonist kui Rumeenia vastu, siis järsku anti initsiatiiv türklaste kätte, mis oli arusaamatu. Ja vastased kasutasid selle Koemani taktikalise rumaluse ära ja lõidki ühest episoodist värava. Tõsi seal ei mänginud kaitseliin õnnestunult kui kolm türklast olid markeerimata otse Verbruggeniga silmitsi ca 5 meetri peal. Loomulikult oli tal keeruline sellest positsioonist palli tõrjuda.

            Poolaja jooksul tulid ainsad mingil määral ohtlikud olukorrad Gakpo kaudu, kes aga eksis mitmel puhul vastaste kasti lähedal kas sööduga või kaotas ise palli.

            Teisel poolajal lootsin esmalt, et Koeman võtab aru pähe ja toob Bergwijni asemel sisse Maleni, aga võta näpust. Steven võeti küll välja, aga sisse tuli hoopis Weghorst, mis tähendas taktikalist muutust, et Depay läks keskelt paremale äärele Bergwijni asemele ja Wout tipuründaja kohale. Mingil määral see taktika tõi edu, sest ta suutis paar pikka palli edasi suunata, aga seal siiski väravat ei tulnud. Viik tuli hoopis nurgalöögist lahti mängitud episoodi järel,kui Depay tsenderduse lõi lähedalt peaga võrku De Vrij.

            Vaid kuus minutit peale seda õnnestus teinegi lüüa kui Dumfriesi hea söödu järel tekkis võitluspaar, kus türklasest kaitsja püüdis palli Gakpo eest ära lüüa, aga suunas selle hoopis oma võrku.

            Peale seda pidanuks kindlasti edasi pressima ja sisse tooma vahetusest Maleni, kes just rumeenlaste vastu oli game changer sub, aga arusaamatult anti mänguline initsiatiiv ära ja vajuti oma kasti ette, kust tekkis türklastele mitmeid ohtlikke olukordi, kus kõige raskematel juhtudel võttis Verbruggen ühe lähilöögi ära ja van de Ven tõrjus jalaga ühe vastaste lähilöögi. Lõpus tõi Koeman sisse Frimpongi ja Zirkzee, aga taas mitte Malenit. Kuna enne oli sisse tulnud ka Veerman ja seesama van de Ven, siis olid kõik vahetused kasutatud. Nii Frimpong kui Zirkzee olid täiesti nähtamatud. Kui viimase suhtes midagi ei oodanudki, siis Leverkuseniga superhooaja teinud paremäär oli juba teist mängu suht pettumus, nagu ka esimeses mängus kui platsile sai (prantslaste vastu).

            Lõpuks kannatati Türgi surve ära, aga targema taktikalise lahenduse korral olnuks see olukord välditav, kui Koeman panustanuks 2:1 seisul teravuse lisamisele paremale äärele Maleni sissetoomise näol ning üritama 3:1 väravat. Oluline lisakäik jäi täna kasutamata. Ok, vastaseks oli Türgi, kes minu arust on täiesti average koondis Euroopa kontekstis, aga poolfinaalis inglaste vastu tema pingile jäämine võib olla fataalne kui Oranje loodab üle 14 aasta suurturniiri finaali jõuda. Maleni näol on pingilt võtta reaalne game changer vahetus tugeva vastase vastu erinevalt Frimpongist või Weghorstist.

            Tänased parimad olid suures osas viis meest-Verbruggen väravas, keskkaitses de Vrij, paremal äärel Dumfries , nr 6 kohal Schouten ning ründes loomulikult Gakpo, kust suurem osa teravust tekitati. Paraku Koeman otsustas parema ääre mängust välja lülitada pannes platsile läbikukkunud hooaja teinud mehe ja teisel poolajal täitis äärepooliku rolli hoopis äärekaitsja, mis pole ka päris arukas tegu.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Koondise teekond EM-il lõppes siis poolfinaalis 1:2 kaotusega inglastele.

              Kui mäng algas Oranjele hästi peale Xavi Simonsi suurepärast kauglööki väljaspool 16 kasti. Seejärel lasti vastased mängu rohkem sisse ja seeläbi tekitati rohkem survet Verbruggeni väravale. Viik sündis tegelikult üsna kummaliselt antud pendlast, kus Dumfries tabas palli juba ära löönud Kane jalga ja peale VAR-i kaudu järelvaatamist otsustas saksa kohtunik anda karistuslöögi.

              Peale seda oli teatud perioodi jooksul rida ohtlikke momente Hollandi värava all. Korra päästis Dumfriesi Fodeni löögi otse väravajoonelt. Foden lõi hiljem palli ka latti. Omakorda suutis Oranje ka ühe päris ohtliku momendi Pickfordi värava all tekitada, kui nurgalöögist tulnud palli suunas Dumfries palli peaga latti.

              Teisel poolajal tegi Koeman vahetuse, kui tõi Maleni asemel sisse Weghorsti. Avapoolajal oli juba Depay välja võetud ja Veerman asemele toodud. Maleni väljavõtmine oli minu arust viga, sest just tema kiirust olnuks teisel poolajal vaja, sest Xavi, kes sinna sektorisse paigutati pole nii väle, et sel kohal vajalikku teravust näidata. Ta on siiski nr 10 positsiooni pallur.

              Suurem osa ohtlikke momente tekkis taas vasaku tiiva kaudu,kus Gakpo opereeris. Kõige parem moment oli kuskil poolaja keskel, kui van Dijk tegi karistusalas terava löögi, mille Pickford raskustega tõrjus. See oli tegelikult Oranje parim võimalus teisel poolajal.

              Kui oli näha, et vaja oleks vahetust just paremale äärele venitas Koeman arusaamatult kuni inglased lõid 90 minutil 2:1 tuues sisse kaks tipuründajat Zirkzee ja Brobbey. Täiesti veider vahetus. Järjekordne näide, et Koeman on taktikaliselt nõrk, kes ei suuda kriitilistes oludes vajalikke lisakäike mängu tuua. Täna mängis Southgate Koemani taktikaliselt üle ning Ronaldi teine koondise juhendamise periood ca 16 kuu jooksul on näidanud,et ta ei suuda ühtegi tippkoondist alistada.

              Selles vahemikus 2023 märts kuni 2024 juuli on ta nö tippsatsidega kokku läinud Prantsusmaaga (2 korda valiktsüklis), Horvaatia, Itaalia, Saksamaa ja Inglismaaga ning eranditult kõik need pähe saanud. Korra siis viigistas Les Bleusiga grupifaasis. Aga üldpildis on kõik suured mängud kaotanud. Vahe LVG umbes sama pika perioodiga 2021 sügis kuni 2022 lõpp on ilmselge, kui vanameister kaotas pendlatega vaid Argentiinale ja ei ühtegi kaotust ülejäänud mängudes.

              KNVB pikendas Koemaniga tänu poolfinaali jõudmisele lepingut kuni 2026 mm-ni, kuid mina küll ei näe temas mingit imetegijat, kes sealt tulemust suudaks tuua.

              Lisaks napib praeguses koondises x faktoriga mängijaid, kes individuaalse klassiga suudaks mängu saatuse otsustada. Gakpo, Malen, Depay eelkõige on ikka sellised subtop mängijad, kes tugevate keskmise vastu skoorivad, aga päris A klassi koondiste vastu napib kvaliteeti ja otsustavust. Selles osas on see praegune põlvkond kindlasti kehvem kui oli 2010 ja 2014 mm-i hõbeda ja pronksi toonud seltskond, kus eelkõige Robben oma kõrge kvaliteediga oli tihti mängu saatuse otsustaja, isegi kui toona oli Oranje kaitseliin ikka päris hädine võrreldes praeguse kaitseliiniga. Lisaks Arjenile olid veel mängumuutjad van Persie ja Sneijder, milise klassiga mängijaid paraku hetkel koondises saadaval pole.

              PS. Voetbalzone jagas ühte põnevat klippi, mis eelnes vahetult tollele penalti episoodile. Saka sai mõlema käega lausa enne palli puutuda, aga VAR seda miskipärast ei märganud ja luges sealt välja hoopis pendla.

              Melvin on X: "@sportbladet Saka hands https://t.co/7BTzdx7ZmN" / X

              image.png​​
              Wij komen terug met de cup in de hands

              Kommentaar


                Kane poleks pidanud pennut saaama. See oli arulage otsus.

                Holland üldiselt aga osutus minujaoks pettumuseks poolfinaalis, ei juletud piisavalt tegutseda ja need episoodid kus pandi rohkem survet, jäid liiga vähesteks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                  Kane poleks pidanud pennut saaama. See oli arulage otsus.

                  Holland üldiselt aga osutus minujaoks pettumuseks poolfinaalis, ei juletud piisavalt tegutseda ja need episoodid kus pandi rohkem survet, jäid liiga vähesteks.
                  Minu jaoks oli ka arulage otsus. Vana hea Harri tagus palli taevasse ja peale seda tabas Dumfrisi jalga. Haige otsus...ja seda enam olin ma üllatunud kui esiteks kommentaatorid seda kindlaks penaltiks pidasid ja teiseks, et kohtunik selle andis. Arulage.

                  Aga jah..Hollandi mäng oli kahjuks selline nagu ta oli.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust

                    Minu jaoks oli ka arulage otsus. Vana hea Harri tagus palli taevasse ja peale seda tabas Dumfrisi jalga. Haige otsus...ja seda enam olin ma üllatunud kui esiteks kommentaatorid seda kindlaks penaltiks pidasid ja teiseks, et kohtunik selle andis. Arulage.

                    Aga jah..Hollandi mäng oli kahjuks selline nagu ta oli.
                    Kui siin arulagetatest otsustest rääkida, siis Hispaania poleks pidanud ju üldse finaali saamagi! See Cucurella käsi ei anna siiani rahu. Ärge pange siis vilistama reffe nendest riikidest, kus käel mingi eri reeglid on!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Drogba Vaata postitust

                      Kui siin arulagetatest otsustest rääkida, siis Hispaania poleks pidanud ju üldse finaali saamagi! See Cucurella käsi ei anna siiani rahu. Ärge pange siis vilistama reffe nendest riikidest, kus käel mingi eri reeglid on!
                      Olen nõus, et Cucurella käe moment läheb ka ajalukku, kui möh moment VAR-i poolt vaadates.

                      Kommentaar


                        1 voor sai nv-sega siis peetud. Ei olnud erilisi üllatusi va Feynoordi 1:1 viik kodus uustulnuka Willem II vastu. Oldi mänguliselt kõvasti üle ning loodi ka palju momente, kuid Tilburgi klubi vv tegi häid tõrjeid pluss sisse lastud värava juures ei tegutsenud kõige arukamalt Rotterdami klubi vv Wellenreuther, kes asjata läks väravast kaugele välja püüdes ennetada vastaste ründajat peapalli klaarima minnes. Kuid see ebõnnestus ja tulemuseks siis värav. Kindlasti paras pettumus uue taanlasest treeneri Brian Priske jaoks peale eelmise pühapäeva superkarika võitu PSV üle.

                        Ülejäänud tippklubis said tabelisse võidud. Valitsev meister alustas 5:1 võiduga Waalwijki üle. See oli ka suurim võit avavoorus. Groningen alustas 4:1 võiduga NAC-i üle. Ajax, AZ ja Twente said kõik minimaalsed võidud.

                        Nädala sees peeti ka kahe hollandi klubi osavõtul eurosarja mänge. Ajax alistas Euroopa Liiga 3 eelringi avamängus võõrsil Panathinaikose 1:0 ja läheb kordusmängule kodus vastu suht hea positsiooni pealt. Twente mängis teisipäeval CL 3 eelringis RB Salzburgiga võõrsil ja tuli tunnistada 1:2 kaotust. Kusjuures viimasel minutil suudeti see ainus vastuvärav lüüa. Kuid kindlasti on kordusmängu eel omad śansid ka Enschede satsil. Juhul kui suudetakse austerlaste tippklubi alistada, siis tuleb play-off ringis vastu Glasgow Rangers-Dinamo Kiievi paari võitja.

                        Go Ahead Eagles on ainus klubi, kes juba konkurentsist pudenenud. Conference Liiga teises eelringis alistuti Brann Bergenile.

                        Ülejäänud kolm punti on juba automaatselt taganud koha League Phases (siis uus formaat sellest hooajast). PSV ja Feyenoord CL-s ja AZ Euroopa Liigas.

                        Vooru mängud ja tabel

                        Summary - Eredivisie - Netherlands - Results, fixtures, tables and news - Soccerway
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          2 voor sai peetud ning suurim üllatus oli kindlasti Ajaxi kaotus uustulnuk NAC-ile võõrsil. Ka Twente kaotas selles voorus punkte. Kodune viik Sparta vastu oli pigem õnnestumine, sest Rotterdami satsil oli kolm ülihead võimalust, mis jäid kasutamata (latt ja kaks posti). Feyenoord sai vooru suurima võidu ning täiseduga jätkavad veel neli klubi-PSV, Fortuna, Groningen ja AZ. Nulli peal on seevastu veel viis punti (NEC. Almere City, Go Ahead Eagles, RKC ja PEC Zwolle).

                          Nädala sees olid võistlustules ka kaks Hollandi punti eurosarjades. Twente mängis kodus 3:3 viiki Salzburgiga ja langes koondskooriga 4:5 CL-st välja. See viik oli isegi hea tulemus arvestades asjaolu, et oldi kaotusseisus 1:3 ning vastased jätsid sel seisul kasutamata ka penalti. Muuseas RB Salzburgi treener on sellest hooajast hollandlane Pepijn Lijnders.

                          Kuna league route kaudu 3 eelringis välja langenud satsid play-off ringi ei mängi, siis pääses Enschede klubi otse Euroopa Liiga league phase-i.

                          Euroopa Liiga 3 eelringis mängis Ajax kodus Panathinaikosega ja kaotas 0:1. Lisaajal tulemus ei muutunud ja kuna esimese mängu oli sama skooriga võitnud Amsterdami punt, siis asuti penalteid lööma. See oli pikk seeria, kus lõpuks 13:12 skooriga võitis Ajax. Play-off ringis tuleb vastu Poola klubi Jagiellonia.

                          Vooru mängud ja tabeliseis

                          Summary - Eredivisie - Netherlands - Results, fixtures, tables and news - Soccerway
                          Wij komen terug met de cup in de hands

                          Kommentaar


                            3 voor sai nv-sel peetud, aga seekord piirduti 7 mänguga, sest Twente-Heerenveen ja Ajax-Fortuna edasi lükatud vastavalt 17 ja 18 septembril. Põhjus siis KNVB poolne võimalus anda eurosarja play-off ringis rohkem puhkeaega kordusmängu eel. Tegelikult Twente üldse ei pallinudki see nädal Euroopas, sest kukkus CL 3 eelringist välja ja kuna ta mängis nö League Route sektsioonis, siis erinevalt Champions Route sektsioonist ei pidanud seal kaotanud satsid enam järgmises ringis Euroopa Liigas esinema, vaid pääseti automaatselt EL uue formatsiooniga League Phase-i. KNVB otsus tehti muidugi enne Twente-Salzburgi mänge ja seetõttu ei hakatud seda muutma.

                            PSV on peale seda vooru ainus sats, kes täiseduga veel jätkab. Tegelikult on täisedu ka Fortunal, aga nendel siis selle vooru mäng võõrsil Ajaxiga ees ootamas, mis saab neile keeruline olema. Senised täiseduga esinenud ülejäänud klubid Groningen ja AZ mängisid omavahel viiki. Taas kaotas punkte Feyenoord, kui linnaderbys mängiti 1:1 viiki Spartaga. Seega on Brian Priske juhendatav punt juba esimese kolme vooruga kaotanud 4 silma ja seda siis vastastele, keda pidanuks kindlasti võitma.

                            Eindhoveni klubi juhib ülikindlalt tabelit 9 punkti ja vv-ga 15-3. Teisest kuni neljandani omavad klubid 7 silma. VV annab järjestuseks Groningen, Utrecht ja AZ. Fortuna siis ka täiseduga on kõrgel viiendal kohal. Feyenoord alles kuues, aga Twente ja Ajaxi võidu korral oma 3 vooru mängudes võivad Rotterdami esiklubist mööduda.

                            Tabeli põhjas on kolm ainsat nulli peal olevat punti-PEC, RKC ja Almere City. Just sellise järjestuse annab vv.

                            Vooru mängud ja tabeliseis

                            Summary - Eredivisie - Netherlands - Results, fixtures, tables and news - Soccerway
                            Wij komen terug met de cup in de hands

                            Kommentaar


                              4 voor sai nv-sel peetud, aga taaskord ei mängitud täisvooru nagu eelmine kordki. De Klassikier Feyenoordi ja Ajaxi vahel jäi De Kuipil pidamata, sest Rotterdami politseinikud osalesid mingil streigil, et varasemat pensionile mineku aega nõuda ja seetõttu ei olnud piisavalt kontingenti, keda panna staadionile turvama. Ehkki Ajaxi fänne mängule ei lubatud seoses nende klubide omavaheliste eelmiste mängude intsidentidega. Mäng on edasi lükatud oktoobri lõppu.

                              PSV alistas neljanda vastase ja jätkab ainsana täiseduga 12 silmaga vv 18-2. Kui enne oli ka Fortuna täiseduga ehkki ühe vähem peetud mängu juures, siis selles voorus tuli esimene kaotus vastu võtta kui kodus alistuti kindlalt 0:3 NEC-ile.

                              Vooru peetud mängudest ehk kõige keskseim oli Utrechti ja Twente mõõduvõtt, kus Ron Jansi juhendatav punt alistas eelmise aasta kolmanda Enschede klubi. Twente hooaja algus on olnud ütlemata kehv kui kolme mänguga on kogutud vaid 4 silma. Utrecht seevastu on tabelis kolmas jäädes AZ-st maha samade punktide juures vaid halvema vv-ga.

                              4-7 koha peal on ka üllatavad pundid. Groningen, Fortuna, NEC ja Sparta moodustavad selle rea. Feyenoordil ühe vähem peetud mängu juures viis silma. Ajaxil kahe mänguga vaid 3 punkti.

                              Kaotuseta klubisid on kokku kuus (PSV, AZ, Utrecht, Groningen, Sparta, Feyenoord). Tabeli põhjas on ainsana nulli peal RKC Waalwijk, tema ees on Heracles 2 ja Almere City 1 silmaga. Waalwijki treener Henk Frazer on ilmselt esimene treener,kes võib enne järgmist vooru kahe nädala pärast hundipassi saada.

                              Vooru mängud ja tabeliseis

                              Summary - Eredivisie - Netherlands - Results, fixtures, tables and news - Soccerway
                              Wij komen terug met de cup in de hands

                              Kommentaar


                                Rahvuste Liigas peeti kaks esimest mängu selles tsüklis. Mõlemad kodus. Esmalt alistati laupäeval Philips Stadionil Bosnia 5:2 ning just äsja lõppenud mängus lepiti Johan Cruyff Arenal 2:2 viiki põlise rivaali suure idanaabri Saksamaaga. Esimesest mängust nägin vaid highlightse ja seal siiski lõpus võeti klassiga võit ära ehkki mingis faasis 3:2 eduseisus vastane üritas viiki, aga klassiga saadi oma.

                                Tänast mängu nägin ca 50 minti lives ja avapoolajast tipphetki. Kiire juhtvärav Reijndersilt ning oli kaks väga head śanssi veel avapoolajal skoorida. Dumfriesi üks peaga löök, mis läks vähem kui meeter postist mööda ning Xavi Simonsi 1-1 minek, kus lõi otse kiiprile peale ja tal polnud keeruline seda ära võtta. Sakslaste kaks väravat tulid pigem Oranje kaitsevigadest, eriti esimene, kus De Ligt tegi rumala valesöödu 16 kasti lähedal ja sealt hargnes siis olukord, mis lõppes väravaga. Teine tuli just enne poolajale minekut ja seal oli samuti De Ligtil ka oma negatiivne roll. Ka Dumfries ei mänginud samal äärel õnnestunult kui lasti ohtlik tsenderdus läbi teisele äärele,kust Kimmich selle vabalt võrku sai suunata.

                                Teisel poolajal vastased lõid paremaid võimalusi ning paaril korral Verbruggen päästis. Õnneks suht poolaja alguses suudeti viik jalule seada kui Brobbey hea eeltöö realiseeris väravaks Dumfries. Üldse oli Ajaxi ründaja päris hea omas rollis. Kui edaspisi sedasi jätkab võib isegi loota Zirkzeega konkurentsis algkoosseisu kohta nr 9 kohale. Viimane jäi täna pingile. Kuna Depayd seekord koondisse ei kutsutud, siis saidki eelpool nimetatud ründajad selles tsüklis oma võimalused.

                                Poolaja lõpus sai platsile ka värske Ajaxi mees Weghorst, aga päris terevaid võimalusi tal ei tekkinud.

                                Koondise debüüdi tegi Brightoni keskkaitsja Jan Paul van Hecke. Mõnevõrra üllatav valik Koemanilt, aga mingil põhjusel jäi seekord valikust välja EM-il parim keskkaitsja Stefan De Vrij. Aga uurisin siis põhjust ja ehk uba on selles, et mees pole sel hooajal Interis kordagi platsile saanud. Väga üllatav muidugi. Oma grupis on nüüd nii hollandlastel ja sakslastel võrdselt neli silma, kuid parem vv annab eelise neljakordsetele maailmameistritele (+5 neil ja +3 Oranjel).

                                Uue formaadi tõttu pääseb sellest grupist edasi koguni kaks parimat märtsikuistesse veerandfinaalidesse. Neljas osaline selles grupis on siis Ungari.
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X