Algselt postitas Catalan
Vaata postitust
Juba aasta eest, kui Rahvuste Liiga Final Four peeti just juunis Hollandis feilis ta täielikult kui lootusetu mänguga alistus nii Horvaatiale kui Itaaliale rääkimata sellest 0:4 pakist EURO 2024 valikgrupis prantslastelt. Ta pole selle rohkem kui aastase treeneriperioodi jooksul mitte ühtegi arvestatavat koondist suutnud alistada. See eelmise vooru 0:0 viik Les Bleusiga oligi nüüd tema teise koondise perioodi parim tulemus tegelikult.
See kaotus oli 100% just Koemani süü alustades juba arusaamatu kolme vahetusega algelftalis. Geertruida Dumfriesi asemele, Veerman Xavi Simonsi asemel ja Malen Frimpongi asemel. No Maleni vahetus tegelt ideena mulle meeldis, kuna Frimpong tõesti eelmises mängus väga silma ei paistnud, aga paraku täna oli just Donyel see ebaõnnestuja,kelle kummalisest omaväravast jäädi taha ja hiljemgi suutis ta ühe 1-1 olukorra ära käkkida. Veerman vahetati küll kiirelt Xavi Simonsi vastu välja seoses suure söödupraagiga, aga kõige nõrgem mees täna platsil oli küll pika puuga Geertruida, kelle tsoonist tulid absoluutselt kõik austerlaste väravasöödud ja too neljaski värav, mis suluks osutus sai alguse just tema tsoonist. Miks Koeman seda ei märganud?
Rangnick treenerina mängis täna Koemani taktikaliselt selgelt üle ehkki koosseisu baasilt on Austria ikkagi pigem kehvem sats vaatamata sellele haibile,mis miskipärast meie telekommentaatorite suust pidevalt kuuldub. No ei ole nad kuskilt otsast mingi tippsats.
1:1 viik tuli küll kiiresti teise poolaja alguses kui Xavi Simonsi heast eeltööst lõi Gakpo kauni värava 16 kasti nurgast. Siis oleks pidanud pressima edasi ja teist väravat otsima, aga miskipärast jäädi passiivseks ja lasti vastastel taas mängu sisse tulla. 2.1 tuligi ühest kontrast Geertruida tsoonist, kus lasti äärel vabalt purjetada ja tsenderdada keskele, kus keskkaitse jäi markeerimisega hiljaks ehkki ka Schouten ei mänginud selles episoodis hästi.
2:2 tuli pika pressimise tulemusel kui Depay oma esimese sel turniiril lõi. Aga jälle lasti vastastel vabalt vasakul äärel ehk Geertuida äärel liikuda, kust arenes taas ohtlik kontra ja kaitseliin magas ründaja maha, kes sai lähedalt vabalt lööma ja ei eksinud. Tuli neljaski koll, mille eeltöö sai alguse samalt äärelt, aga seal oli selge suluseis.
Lõpus küll üritati viiki, aga ei Weghorst ega Depay ei suutnud seda lüüa. See viigivärav oleks taganud muuseas grupivõidu kuna teises paaris mängisid Prantsusmaa ja Poola 1:1
Nüüd tuleb siis loota grupi kolmandada, et võimalikest grupivõitjatest tuleks vastu E grupi võitja, kuna vaid nende vastu oleks ehk mingit śanssi, sest teised variandid oleks B või C grupi võitja ehkki ka inglased pole erilist muljet jätnud. Espana vastu on kindel kodusõit kindlustatud.
Veel üks võrdlusbaas Koemani ja eelmise treeneri LVG vahel. Suures osas on ju mängijamaterjal sama 2022 mm-iga, aga ometi suutis vanameister seal teha koosseisu arvestades imelise tulemuse kui langes hilisema maailmameistri Argentiina vastu alles penaltitega tulles normaalajal välja 0:2 kaotusseisust. No Koemani esitusi vaadates viimase aasta jooksul pole suurt midagi võrdväärset vastu panna. Muuseas LVG ei kaotanud oma viimasel koondise perioodil normaalajal mitte ühtegi kohtumist va see pendlakaotus siis Albi Celestele. Koemani saldo on praegu rohkem kui aasta jooksul juba selline, kus sisaldub 5 kaotust!!!
EDIT: Just lugesin voetbalprimeurist nende 3 koha omanike skeemi ja tundub, et Hispaania õnneks vastu ei tule, sest see eeldaks, et A, B,D ja E grupi kolmandad oleks need neli parimat kuuest, aga no Horvaatia oma 2 silmaga on sisuliselt out, seega tuleb vastaseks kas C või E grupi võitja.
Kommentaar