320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ligue 2

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Ligue 2

  Kuna foorumi isad otsustasid Prantsusmaa jalgpallile oma alafoorum teha, siis esiliiga ehk Ligue 2 väärib ka eraldi oma teemat. Ligue 1-i käimasoleva hooaja jutud võiks hooaja lõpuni veel teema "Prantsusmaa jalgpall" alla jääda, et siis uuest hooajast uue hooaja teemaga edasi minna (ehk siis "Ligue 1 hooaeg 2016-17" vms).

  Viimane vahekokkuvõte Ligue 2`st oli siis sügisringi järel ehk eelmise aasta lõpus:
  Algselt postitas Mask Vaata postitust
  Esiliigas on samuti pool hooaega selja taha jäänud. Pilk sinna!

  Enamus sügisringist juhtinud Metz maandus aasta lõpuks kuuendaks, kaotades viimasest viiest mängust koguni neli, mistõttu otsustas klubi juhtkond senisele peatreenerile Jose Rigale ust näidata. Hooaja teisele poolele minnakse vastu Philippe Hinschbergeriga, kes kogu oma mängijakarääri just Metzis veetis. Treenerina töötas 56-aastane prantslane viimati Creteili juures, kuid on varem ka Niorti ja Le Havre`d juhendanud. Kõigile Janis Ikaunieksi fännidele häid uudiseid paraku ei ole. Kuusvarvas on ka esiliigas kindel pingipoiss, olles seni vaid neljal korral Metzi eest Ligue 2-s väljakule jooksnud.

  Esikolmiku moodustavad peale 19. vooru veel üsna hiljuti kõrgliigas pallinud Nancy ja Dijon, keda mõlemat ka hooaja eel favoriitide ringi pakuti, ning Prantsusmaa profiliigades ainukesena naispeatreenerit (Corinne Diacre) omav Clermonti meeskond. Clermonti puhul ei saa taaskord mainimata jätta esiründajat Famara Diedhioud, kes küll päris värav per mäng tempos pole jätkanud, kuid palju sellest puudu ka ei ole, sest 19 mänguga on senegaallasel kirjas 17 tabamust, millega ta on ülekaalukalt suurim väravakütt esiliigas (järgmisel mehel Pape Sanè`l on kaheksa vähem). Diedhiou on muide Clermont'i meeskonnas laenul teisest esiliigaklubist Sochaux`st, kes ilmselt kahetseb otsust 23-aastase senegaallase välja laenata, sest kuigi noori talente (Thuram jr, Robinet, Francois jne) pungil Sochaux`d peeti hooaja eel üheks kandidaadiks ülestõusmiskohtadele, siis hooaja keskel leitakse end hoopiski relegatsiooniheitlus, olles vahepeal ka juba treenerit vahetanud, kui Olivier Echoufouni vahetas välja eelmine hooaeg Metziga kõrgliigast relegeeritud Albert Cartier, kelle tulek pole siiski veel oodatud effekti andnud.  Väravasöötjate tabelit on esiliigas troonimas Evian`i 23-aastane Itaalia-brasiillane Gustavo Campanharo seitsme väravasööduga. Ühega jäävad maha Nancy mängujuht Loïc Puyo ja Red Stari vanameister Hamer Bouazza, kes on oma pika karjääri jooksul ka Inglismaal (Watford, Fulham, Blackpool), Hispaanias (RC Santander) ja Türgis pallinud (Sivasspor).  Kui Nancy ja Dijon on pisut teistel eest ära purjetanud, siis kohad 3.-8. mahuvad vaid kolme silma sisse ning näiteks 5. astmel asuv Paris Red Star on sama palju punkte kogunud, kui kolmandal kohal asuv Clermont, kuid kehvem väravatevahe jätab Pariisi meeskonna viiendaks. Red Stari tõusu isegi pisut loodaks, sest kuigi klubi fännid, keda küll ülemäära palju ei ole (staadiumgi mahutub vaid 10000 silmapaari), kuid see-eest on nad väga tulised ja hingega asja juures, ei salli silmaotsas Creteili ja FC Parisi, siis sarnaselt OM-i fännidele, ei suhtu nad ka PSG-sse väga soojalt. Üks pealinna vihane derby kõrgliigas üle pika aja oleks vägagi tervitatav.

  Hetke esiliiga neljanda pundi Le Havre`i kohta tasub ka paar sõna lisada, sest klubi on ambitsioonikate ameeriklaste omanduses, kes otsustasid novembri algul, kui Norras liigahooaeg läbi sai ning kunagise USA koondise lootsi Bob Bradley leping Stabæki juures otsakorrale jõudis, et õige aeg oleks senisele peatreenerile Thierry Goudet`le ust nädata ja prantslane just Bradley-ga asendada. Mõeldud-tehtud! Bradley senine saldo Le Havre`i eesotsas on viie mänguga tagasihoidlik kaks võitu, kaks viiki ja üks kaotus ning liigatabelis on võrreldes Goudet` perioodiga astme võrra alla kolitud. Siinkohal sobib paralleele tuua PSG äkkrikastumise algaastatega, kui uued omanikud otsustasid 2009. aasta lõpus Antone Kambouaré välja vahetada ja asemele tuua glamuursema nime Carlo Ancelotti. Mis oli tulemus? Kambouré juhendamisel välja võideldud sügusringi esimene plats vahetus hooaja lõpuks Ancelotti tüürimisel teise koha vastu, kui tiitli napsas pealinlaste nina alt tollane üllatussats Montpellier. Näis, kuidas Le Havre `i meeskonnaga läheb, kelle jaoks kõik peale esikolmikukoha hooaja lõpus oleks suur pettumus.

  PS. Kombouaré Lens on hetkel ka esiliigas täiesti konkurentsis koha eest päikese all ehk esikolmiku koha eest, jäädes setsmendana Clermont`ist vaid kahe punkti kaugusele.

  1. Nancy 39p (+18)
  2. Dijon 37p (+17)
  3. Clermont 31p (+5)

  4. Le Havre 31p (+3)
  5. Red Star 31p (+3)
  6. Metz 30p (+6)
  7. Lens 29 (+0)
  8. Auxerre 28p (-1)

  Teise pealinna meeskonna FC Paris` seis esiliigas peale sügisringi on aga üsna nutune, sest hetkel asutakse koos AC Ajaccio ja Nimes`iga relegatsioonitsoonis, kuid päästev joon ei ole kaugel - nelja silma kaugusel. Vaid põhjas asuva Nimes`i olukord on hetkel üsna lootusetu, sest klubi eelmise presidendi pattude tõttu (üritas kokkuleppemängu sõlmida) hooaega kaheksa miinuspunktiga alustanus Lõuna-Prantsusmaa klubi on 17. astmel asuvast Valenciennes`ist juba kümne punkti kaugusel. Valencinnes`i juures tasub ka lõpetuseks hetke peatuda, sest kuigi ka neilt oodati hooaja eel pisut rohkem, ollakse hetkel siiski relegatsiooniheitluses, mistõttu tagandati senine peatreener David Le Frapper reservide juurde tööle ja kuulati maad hiljuti kõrgliiga punase laterna Troyes` juurest kinga saanud Jean-Marc Furlani kohta, kuid seda tulutult ning hetkel ollaksegi peatreenerita.

  14. Niort 20p (-3)
  15. Créteil 20p (-11)
  16. Sochaux 19p (-3)
  17. Valenciennes 19p (-7)
  18. AC Ajaccio 17p (-7)
  19. FC Paris 15p (-8)
  20. Nîmes 9p* (-8)

  * -8 punkti
  Uuel aastal toimunud kolm vooru pole tipus erilisi muutusi toonud. Isegi esikolmik on täpselt samas järjestuses, ehk Nancy, Dijon ja Corinne Deacre`i Clermont, kes on vahepeal punkti võrra isegi kahele esimesele lähemale liikunud. Nädalavahetusel löödi sealjuures üht lähikonkurenti - Bob Bradley juhendatavat Le Havre`i, kes on uue aasta algul küll vajunud kuuendaks, kuid punktivahed on tipus jätkuvalt väikesed ning esikolmikust lahutab Normandia klubi vaid kaks punkti.

  Talvepausil Jose Riga treeneripostil Philippe Hinschbergeri vastu vahetanud Metz on uuel aastal taas hoo üles saanud, jäädes neljandana esikolmiku kohast vaid punkti kaugusel. Pariisi Red Star on samuti liidrite tempos liikumas ja jääb viiendana Metzist omakorda punkti kaugusele.

  1. Nancy 43p (+18)
  2. Dijon 42p (+20)
  3. Clermont 37p (+5)

  4. Metz 36p (+7)
  5. Red Star 35p (+4)
  6. Le Havre 35p (+3)
  7. Lens 34p (+1)
  8. Auxerre 32p (-3)
  9. Bourg-Peronnas 30p (+1)
  10. Tours 28p (-4)

  #2
  Tagumises pooles on aga hirm-kõvasse hoogu läinud hetkel veel väljakukkumistsoonis asuv Nîmes`i meeskond, kes mäletatavasti alustas hooaega kaheksa miinuspunktiga, kuid sellest hoolimata on end võideldud päästvast joonest vaid kolm punkti kaugusele. Nîmes on ka ainukese meeskonnana esiliigas kõik uue aasta kolm mängu võitnud ning nädalavahetusel mängiti üle ka tabeliliider Nancy, kellest ülimalt haaravas mängus võõrsil skooriga 4:3 parem oldi.

  Nîmes`i järel punktisaagi poolest paremuselt teine meeskond on uuel aastal olnud AC Ajaccio meeskond, olles korjanud kaks võitu ja ühe viigi, mille abil on korsiklased ka relegatsioonitsoonist välja roninud.

  Jätkuvalt kehvasti läheb aga juba hooaja keskel korra peatreenerit vahetanud Sochaux`l ja esiliiga punaseks laternaks langenud FC Paris`l, kes viimati omavahelises kohtumises viiki leppisid, ning ka teisel Pariisi klubil US Créteilil. Kõik kolm on uuel aastal vaid ühe viigipunkti teeninud. Sama palju punkte on uuel aastal teeninud ka Brestois`, kuid neid veel relegatsioon ei ohusta.

  11. Laval 28p (-3)
  12. Brestois 27p (-3)
  13. Evian 24p (+2)
  14. AC Ajaccio 24p (-4)
  15. Niort 24p (-5)
  16. Valenciennes 24p (-6)
  17. Créteil 21p (-16)
  18. Sochaux 20p (-5)
  19. Nîmes 18p* (-1)
  20. FC Paris 16p (-12)

  * -8 punkti
  Liigatabel: www.ligue1.com/ligue2/classement

  Väravaküttide arvestuses troonib esiliigas jätkuvalt ja ülivõimsalt Sochaux`st Clermont`is laenul olev Famara Diedhiou, kes nädalavahetusel lõi juba oma hooaja kahekümnenda tabamuse, mis on täpselt poole rohkem, kui teisel kohal asuval Bourg-Peronnas`i ründajal Pape Sané`l. Diedhou vastu on jaanuaris oodatult juba ka kõrgliigast huvi tuntud (Rennes eelkõige), kuid kuna Sochaux ei lisanud laenulepingusse tagasi kutsumise klauslit, siis nad teda Clermont`i loata müüa ei saa, kes loomulikult ei ole nõus oma parimat mängijat poole hooaja pealt loovutama.

  Kui väravaküttide arvestuses troonivad enamasti noored mehed, siis resultatiivsete söötude arvestuses on tipus pigem pisit kogenumad: 30-aastane Hamer Bouazzal (kunagine Watfordi ja Fulhami mees. Hetkel Red Staris) ja 29-aastane Frederic Sammaritano (endine Auxerre ja Ajaccio mängumees. Hetkel Dijonis), kel mõlemal kirjas seitse väravasöötu. Seitse on kirjas ka Evian`i Gustavo Campanharol.

  Kommentaar


   #3
   kunagi St Etienne end pildile mänginud ründaja Frédéric Piquionne on liitund Creteil klubiga, hakkab seal ründajaid treenima

   Fino alla fine FORZA JUVE

   Kommentaar


    #4
    Ligue 2`ga seoses on jaanuariaknas ka üks kummalisemaid üleminekuid Prantsusmaal toimunud. Nimelt 2013. aasta suvel koos Pogba, Thauvini, Zouma, Veretout`, Digne`i, Umtiti ja teistega U20 Maailmameistriks tulnud Alexy Bosetti on Tours`ist edasi Norra kõrgliigaklubi Sarpsborgi juurde liikunud, kelle eest mäletatavasti ka Henrik Ojamaa hiljuti mängis. Juba see, et Bosetti möödunud suvel Nice`ist Tours`i saadeti, pani kulmu kergitama, sest eelmine hooaeg oli ta kõrgliigas Nice`i eest korralik vahetusmees. Tours`i ridades tal aga ei õnnestunud piisavalt mänguaega teenida ja nii ta viikingite maale maandus. Mängijaõigused kuuluvad muidugi jätkuvalt Nice`ile.

    Kommentaar


     #5
     Eviani poolkaitsjal Cedric Barbosal on täna suur juubel. Vanameister saab täna 40-aastaseks! Reedel tähistas ta seda väikestmoodi oma hooaja viienda väravaga, mis küll paraku Eviani Dijoni vastu kaotusest ei päästnud.

     Kommentaar


      #6
      Ligue 2`s on sarnaselt kõrgliigaga samuti seitse vooru hooaja lõpuni jäänud. Vahepealse perioodiga on nii palju muutunud, et nö sügismeistri Nancy on liigatabeli tipus välja vahetanud Dijoni meeskond, kuid vahe kahe esimese vahel on vaid kaks punkti ning omavaheline kohtumine on kohe peale koondiste pausi ees ootamas (Reede 1. aprill). Ehk kõik otsad esiliiga tiitlit silmas pidades on veel täiesti lahti.

      Järgmist seltskonda ka veel päris tiitliheitlusest välja ei saa arvata, sest hetkel poodiumi madalamal astmel asuv pealinnameeskond Red Star, kes muide eile õhtul lähirivaali Clermont`i võõrsil 2:0 võitis, on tabeli tipust kaheksa punkti kaugusel. Kohad kolmas kuni üheksas mahuvad aga omakorda kaheksa punkti sisse. Kuigi Red Star paikneb hetkel viimasel kõrgliigasse viival positsioonil, siis favoriidiks peetakse sellele kohale siiski Bob Bradley juhendatavat Le Havre`i meeskonda, kes on nüüd vaikselt hoogu sattunud, olles viimase kuue mängu põhjal liiga parim meeskond. Poole hooaja pealt pukki toodud Bradley algus klubi peatreenerina mäletatavasti algas üle kivide ja kändude, sest eelmine loots Thierry Goudet` lahkudes asus meeskond liigatabeli kolmandal astmel, kuid endise USA koondise juhendamisel vajuti vahepeal tabeli keskossa. Hetkel siis neljandad.

      1. Dijon 60p (+27)
      2. Nancy 58p (+21)
      3. Red Star 52p (+6)

      4. Le Havre 51p (+6)
      5. Metz 50p (+8)
      6. Clermont 48p (+1)
      7. Lens 46p (+1)
      8. Auxerre 45p (+0)
      9. Brestois 44p (-1)

      Kui üles tõusmise heitluses on üks Pariisi meeskond, siis liigasse püsima jäämise nimel heitlevad kaks pealinnameeskonda: Paris FC ja Créteil. PFC olukord võrreldes kaaslinlastega on siiski suhteliselt lootusetu, sest päästvast joonest lahutab neid juba 11 silma. Creteil samas, kes viimati alistas võõrsil üllatuslikult lähikonkurendi Nimes`i (esimene võõrsilvõit 2016. a), jääb 17. astmel asuvast Niortis vaid kahe punkti kaugusele, nagu ka Sochaux meeskond, kes oma kohutava hooaja lohutuseks on jõudnud Prantsusmaa karikasarjas koguni poolfinaali, kus aprilli keskel kohtutakse kõrgliigas enam-vähem sama kohutavat hooaega tegeva Marseille`ga. Teel poolfinaali alistati sealjuures järestikuliselt kõrgliigaklubid Bastia, Monaco ja Nantes, ehk võimalused finaali jõuda on Sochaux`l korralikud. Eriti, kuna poolfinaal mängitakse kodupubliku ees. Pikk hooaeg karikasarjas aga võibki lõpuks Albert Cartier` hoolealustele saatuslikuks saada, silmas pidada heitlust püsimajäämise nimel.

      Relegatsiooniheitluses osalevad veel ka Evian, Valenciennes, Laval ja Nimes, kes hooaega mäletatavasti alustas kaheksa miinuspunktiga. Bourg-Peronnas ja sügisringi relegatsioonis lõpetanud AC Ajaccio on hetel veel ohutumas kauguses.

      13. Laval 35p (-7)
      14. Valenciennes 33p (-6)
      15. Nîmes 32p (-2)
      16. Evian 31p (-2)
      17. Niort 31p (-9)
      18. Sochaux 29p (-6)
      19. Créteil 29p (-17)
      20. Paris FC 20p (-16)

      Kogu tabel: http://www.ligue1.com/ligue2/classement

      ---------------

      Väravaküttide arvestuses on jätkuvalt troonimas Clermont`i ründeäss Famara Diedhiou, kel hetkel kirjas 20 tabamust, kuid neist 17 jäid eelmise aastanumbri sisse. Ehk uuel aastal on ka Diedhiou väravad üsna kokku kuivanud, mis pisut kajastub ka meeskonna hetke vormis ja tabelikohas ( 6.), sest sügisring lõpetati mäletatavasti kolmandatens.

      Diedhiou`le järgnevad Bourg-Peronnas`i ründaja Pape Sané 12 tabamusega, kel sealjuures järgmiseks hooajaks juba kõrgliiga pilet taskus, sest jaanuaris ostis Caen mehe mängijaõigused endale, kuid saatis veel pooleks hooajaks tagasi laenule L2`sse. Kaksteist on kirjas ka Nancy kogenud ründajal Maurice Dalé`l.      Esiliiga Ousmane Dembélé rolli on aga tõusnud Le Havre`i noor äsja 20-aastaseks saanud ründaja Lys Mousset, kes on uuel aastal oma kümnest tabamusest kuus löönud. Alates detsembrist on aga Mousset üheksal korral skoorinud (+2 väravasöötu). Rennes`i 18-aastase komeedi Dembélé`ga võib siis Mousset` puhul paralleele tõmmata seetõttu, et Dembélé on kõik oma kümme kõrgliigaväravat löönud alates novembri lõpust, kui ta Rennes`i eest debüteeris. Ehk mõlema noormehe talent on hooaja teises pooles särama löönud.      Väravasöötude tabelit on juhtimas Metzi 24-aastane ründav poolik Yeni Ngbakoto ning Evianis laenul olev brasiillane Gustavo Campanharo üheksa väravani viinud sööduga. Mainimist väärib ka Nancy 27-aastane mängujuhut Loïc Puyo, kel kirjas seitse väravasöötu. Puyo näol on tegemist endise Auxerre`i kasvandikuga, kes kuulus ka antud meeskonda, kui nad veel kõrgliigas pallisid, kuid minutitki kõrgliigavutti ta mänginud pole. Viimased hooajad on Puyo Orleans`i ja nüüd Nancy eest väravasööte silmas pidades üks L2` parimad poolkaitsjaid olnud (7+7), mistõttu arvatakse, et mees on nüüd - pisut küpsemas eas - ka valmis kõrgliigas edukalt pallima, mida ilmselt Nancy ka tuleval hooajal on võimeline pakkuma.

      Kommentaar


       #7


       Esmaspäeval toimus esiliiga 32. voorus Pariisi derby, kus läksid vastamisi vooru eel liigatabeli kolmandat positsiooni hoidnud Pariisi Red Star ja tabeli viimane FC Paris, kes oli seni koguni 29 liigamängu jutti võiduta püsinud. Puhas loogika viitaks, et kodumeeskond Red Star sai liigatabelisse lihtsad, kuid tähtsad kolm punkti juurde pidades silmas heitlust kõrgliiga pileti eest, kuid derbikohtumistes loogika tihtipeale ei kehti. Nii ka sel korral. FC Paris võttis selles kahe pealinna meeskonna omavahelises heitluses ootamatu 4-2 võidu, mis ilmselt siiski neid relegatsioonist ei päästa, sest päästvast joonest lahutab FC Pariisi kuus vooru enne hooaja lõppu kaheksa punkti. Red Star aga vajus kolmandalt astmelt viiendaks, lastes endast mööda nii Bob Bradley Le Havre`i kui ka Metzi meeskonna.

       Ligue 2` 32. voorus kohtusid omavahel ka kaks liidermeeskonda Dijon ja Nancy esimese kodus, kuid väravaid selles mängus ei nähtud, mis tähendab, et Dijon jätkab esiliiga tipus kahepunktilise eduga läinud vooru vastase ees. Ülejäänud kõrgliiga pileti eest võitlevad meeskonnad olid 32. voorus võidukad, mistõttu kohad kolmas kuni seitsmes mahuvad nüüd vaid viie punkti sisse.

       1. Dijon 61p (+27)
       2. Nancy 59p (+21)
       3. Le Havre 54p (+8)

       4. Metz 53p (+10)
       5. Red Star 52p (+4)
       6. Clermont 51p (+4)
       7. Lens 49p (+4)

       Relegatsiooni heitlust pidavatest meeskondadest poolitasid omavahel punkte Sochaux ja Nimes. Valenciennes võitis teist mängu järjest, kui lõi kodus lähikonkurenti Eviani. Ülejäänud püsima jäämise eest heitlevad meeskonnad pidid paraku läinud voorus kaotuse vastu võtma.

       13. Valenciennes 36p (-5)
       14. Laval 35p (-9)
       15. Nimes 33p (-2)
       16. Evian 31p (-3)
       17. Niort 31p (-11)
       18. Sochaux 30p (-6)
       19. Creteil 29p (-20)
       20. FC Paris 23p (-14)

       Kommentaar


        #8
        huvitav, et Red Star ja FC Paris tõusid koos Ligue2 eelmine aasta, nüüd üks võitleb edasipääsu eest Ligue1 ja teine kukub kolinal tagasi Championnat National'i.
        Fino alla fine FORZA JUVE

        Kommentaar


         #9
         Algselt postitas Pogba Vaata postitust
         huvitav, et Red Star ja FC Paris tõusid koos Ligue2 eelmine aasta, nüüd üks võitleb edasipääsu eest Ligue1 ja teine kukub kolinal tagasi Championnat National'i.
         Analoogse näite võib tegelikult ju hetkel kõrgliigast tuua. Troyes võitis eelmine hooaeg L2 üsna veenvalt, kuid käimasoleval hooajal kõrgliigas ollakse sama veenvalt viimane. Angers jällegi, kes tuli kolmandana üles, omab vägagi reaalset võimalust esikümnes lõpetada.

         Eks FCP Ligue 2` hooaeg algas sarnaselt Troyes`le vaevaliselt ja mängijatel kadus enesekindlus. Ka peatreeneri vahetus (Denis Renaud Jean-Luc Vasseur vastu) ning mitmete uute mängijate hankimine jaanuaris pole seni erilist effekti toonud. Kuniks siis derbi võiduni. Mine tea, ehk annab see pealinlastele uue hoo sisse ja äkki suudetakse oma nahk ikkagi päästa. Kuue mänguga kaheksa punkti tagasi mängida saab olema muidugi raske aga kindlasti mitte võimatu.

         Muide, minulegi märkamatult on FC Parisiga liitunud endine Marseille ja Nice`i ründaja Bakari Kone (mitte segamini ajada Lyoni keskkaitsjaga):

         Kommentaar


          #10
          Algselt postitas Mask Vaata postitust
          Ligue 2`ga seoses on jaanuariaknas ka üks kummalisemaid üleminekuid Prantsusmaal toimunud. Nimelt 2013. aasta suvel koos Pogba, Thauvini, Zouma, Veretout`, Digne`i, Umtiti ja teistega U20 Maailmameistriks tulnud Alexy Bosetti on Tours`ist edasi Norra kõrgliigaklubi Sarpsborgi juurde liikunud, kelle eest mäletatavasti ka Henrik Ojamaa hiljuti mängis. Juba see, et Bosetti möödunud suvel Nice`ist Tours`i saadeti, pani kulmu kergitama, sest eelmine hooaeg oli ta kõrgliigas Nice`i eest korralik vahetusmees. Tours`i ridades tal aga ei õnnestunud piisavalt mänguaega teenida ja nii ta viikingite maale maandus. Mängijaõigused kuuluvad muidugi jätkuvalt Nice`ile.

          Bosettil ei lähe ka Viikingite maal hästi:
          “I am not joyful, I do not understand what the manager is saying, everything is in Norwegian. If things do not get better, I will not stay here indefinitely.”
          http://www.getfootballnewsfrance.com...are-in-norway/

          Seni mehel Norras kirjas vaid 14 mänguminutit.

          Kommentaar


           #11
           Järgmisest hooajast "Domino's Ligue 2".


           Kommentaar


            #12
            ei tea kas Nancy 20-aastane talendikas keskkaitsja Clément Lenglet ka järgmine hooaeg nende ridades jätkab, sest tema head esitused on silma jäänud mitmele mainekale klubile juba.
            Fino alla fine FORZA JUVE

            Kommentaar


             #13
             Esiliiga on omadega samuti 34. vooruni jõudnud ning nii mõndagi on seal paari vooruga juhtunud, millel tasub korra peatude.

             Esiteks lõpetas Ligue 2` suurim väravakütt Famara Diedhiou möödunud voorus oma ligi kolme kuu pikkuse väravatepõua, kui ta koduklubi Clermont`i võidumängus Valenciennes`i vastu omade esimese värava eest hoolitses, kasvatades isikliku väravate koguarvu käimasoleval hooajal 21 peale. Clermont on jätkuvalt kenasti ka konkurentsis kõrgliigasse viiva kolmanda koha eest, millest lahutab Deacre hoolealuseid, neid neli vooru enne hooaja lõppu, vaid kaks punktiga.             Teiseks on Le Havre`i ja Pariisi Red Stari komistamised viimastes voorudes tähendanud seda, et kaks esimest (Dijon ja Nancy) on järgmisel seltskonna liikunud sisuliselt püüdmatusse kaugusesse. Matemaatiliselt on veel muidugi kõik võimalik, kuid näiteks teisel kohal oleva Nancy edu hetkel kolmandal astmel paikneva Metzi ees on juba üheksa silma ning hetkel tiitlis kinni olev Dijon on veel kaks punkti kaugemal.

             Le Havre`i ja Red Stari komistamisest on enim kasu lõiganud Metz, Clermont ja Lens, kellest viimasel on käsil liiga pikim võiduseeria - kolmemänguline, mistõttu ollakse vaat, et suurimad favoriidid kolmandale astmele, kuigi ka Metz on korralikus hoos (viimasest viiest kohtumisest neli võidetud).

             Tiitli saatuse otsustavad siis suure tõenäosusega Dijon ja Nancy. Dijoni meeskond pole varem esiliiga võitjaks troonitud. Parim koht on seni olnud kolmas, mis saavutati 2010-11 hooajal, mille järel tõusti ka klubi ajaloo jooksul esmakordselt Prantsusmaa kõrgliigasse, kus küll püsiti vaid hooaja. Nancy meeskond on aga esiliiga võitnud koguni neljal korral. Viimati 2005. aastal.

             Dijonil on jäänud mängida Metzi ja AC Ajaccioga kodus ning Auxerre`i ja Red Stariga võõrsil. Ehk mitte midagi kerget. Neljast vastasest kaks on veel ise viimase kõrgliiga pileti eest heitlemas.
             Nancy meeskonnal on jäänud pallida Sochaux ja Evianiga kodus ning Valenciennes`i ja Tours`iga võõrsil. Puhtalt paberil on Nancy'l kindlasti kergem hooaja lõpp, kuid arvestada tuleb, et nende neljast vastasest kolmel on käsil vihane võitlus püsima jäämise nimel.

             Heitlus tiitli ja kõrgliiga pilti(te) eest:
             1. Dijon 67p (+31)
             2. Nancy 65p (+24)
             3. Metz 56p (+9)

             4. Lens 55p (+7)
             5. Le Havre 55p (+6)
             6. Red Star 55p (+3)
             7. Clermont 54p (+4)

             Relegatsiooniheitluses on heasse hoogu tõusnud Sochaux, kes on viimasest viiest kohtumisest kolm võitnud ja kaks viigistanud, ning tõusnud seetõttu väljakukkunistsoonist välja. Kehvasti läheb aga alles eelmine hooaeg kõrgliigas pallinud Evian`il, kel hetkel käsil üheksamänguline võiduta seeria, mistõttu on nüüd vajutud kolme viimase sekka. Relegatsioonitsoonis istuvad ka jätkuvalt kaks Pariisi klubi Creteil ja FC Paris.

             Heitlus püsima jäämise nimel:
             14. Laval 38p (-9)
             15. Sochaux 36p (-4)
             16. Valenciennes 36p (-8)
             17. Niort 34p (-10)
             18. Evian 32p (-4)
             19. Creteil 32p (-20)
             20. FC Paris 26p (-15)


             Kogu liigatabel: http://www.ligue1.com/ligue2/classement

             Kommentaar


              #14
              Kolmanda kõrgliiga pileti eest võitlevate meeskondade alles jäänud kohtumised ka:
              3. Metz 56p (+9):
              - Red Star ja Tours kodus ning Dijon ja Lens võõrsil. Ehk kaks peakonkurenti kolmandale kohale ja üks tiitli eest võitlev meeskond. No walk in the park.
              - Metz mängis siis viimati kõrgliigas möödunud (2014-15) hooajal.

              4. Lens 55p (+7):
              - Lensil on jäänud FC Paris ja Metz kodus ning Nîmes ja Bourg-Peronnas võõrsil. Ehk siis üks peakonkurent ja pealinlased, kes üritavad püsima jääda. Kahel vastasel neljast pole sisuliselt enam mitte millegi nimel mängida.
              - Lens mängis samuti viimati kõrgliigas eelmisel (2014-15) hooajal.

              5. Le Havre 55p (+6):
              - Le Havre`il on jäänud mängida samuti Nîmes`i ja Bourg-Peronnas`iga, aga seda kodus, ning võõrsil pallitakse veel Eviani ja Auxerre`iga. Ehk jutt suht sarnane nagu Lens`i puhul, ainult, et neil sisuliselt ühegi peakonkurendiga mängida ei ole (Auxerre`i mööndustega võib selleks nimetada, sest puhtalt matemaatiline võimalus on neil veel säilinud, et kolmandat platsi püüda aga selleks peaksid eespool paiknev viisik väga korralikult komistama)
              - Le Havre mängis viimati kõrgliigas 2008-09 hooajal.

              6. Red Star 55p (+3):
              - Red Staril on jäänud pallida Bourg-Peronnas`i ja Dijoniga kodus ning Metzi ja Creteiliga võõrsil. Ehk siis mäng ühe lähikonkurendiga, ühe tiitli eest võitleva meeskonnaga ning pealinna derby püsima jäämise eest võitleva Creteiliga. Vahepeale jääb veel Bourg-Peronnas, keda relegatsioon ei ohusta ega üles tõusmise lootusi ka oma.
              - Red Star mängis Prantsusmaa kõrgliigas viimati 1974-75 hooajal. Eelmine hooaeg palliti veel mäletatavasti tugevuselt 3. liigas.

              7. Clermont 54p (+4):
              - Clermont`il seisab ees Tours ja Brestois kodus ning Laval ja Sochaux võõrsil. Kaks viimast võitlevad püsima jäämise eest. Kahel esimesel enam midagi erilist mängus pole.
              - Clermont Foot 63 ega klubi eelkäiad pole Prantsusmaa kõrgliigas kunagi pallinid.

              Puhtalt paberil ja vormi arvestades tunduvad parimad võimalused kolmandat kohta püüda Lensil ja Le Havre`il.

              Minu isiklik eelistus #1 oleks kindlasti Clermont, kuna see oleks nende jaoks esmakordne külastus kõrgliigasse, ja kuna nende peatreeneriks on õrnema soo esindaja - Corinne Deacre, siis sel juhul tehtaks omamoodi ka ajalugu, sest varem pole ükski naisterahvas vähemalt minu teada ühtegi kõrgliigaklubi juhendanud. Lisaks mängib Clermont ülimalt atraktiivset jalgpalli.

              Eelistus #2 oleks Pariisi Red Star juba ainüksi pealinna derby tõttu, mida pole ka juba väga kaua kõrgliigas nähtud. Lisaks pole Red Stari kõrgliigas üle 40 aasta nähtud.

              Metzi ja Lensi ei taha, sest nad alles olid üleval. Le Havre on ameeriklaste dollarite peal üles ehitud ja neid ka pigem ei sooviks, kuigi puhtalt vahelduse mõttes oleksid nad parem variant, kui Lens ja Metz.

              Kommentaar


               #15
               minu eelistus oleks Red Star aga vaadates nende järele jäänud mängu siis ei tundu eriti tõenäoline, et suudetakse tõusta
               Fino alla fine FORZA JUVE

               Kommentaar

               Working...
               X