320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saksamaa koondis MM-il

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

    See on küll õige, et iirlaste värav teenitud oli- ligi 70 minutit passiivset jalgpalli lihtsalt nõuab oma. Nii see kahjuks on.
    Kahn oli hea, need 2-3 väljasööstu päästsid ikka üsna kindlalt väravatest. Ja Janckerist ma ei saa ka väga hästi aru- osadele tema sööstudele toetudes peaks tal ju kiirust olema, kuidas paganama päralt on võimalik nii palju suluseisu jääda. Või olid iirlased lihtsalt meistrid kunstliku suluseisu alal? Mine võta kinni
    Veidi spekulatsiooni-
    Oletame, et Kamerun võidab homme (mida on oodata saudide ja Kameruni senise mängu põhjal), siis on Saksamaal ja Kamerunil 4 ning Iiril 2. Oletame ka, et Iiiri võidab lõpus saude, siis oleks neil lõpus 5. Järelikult peaks väga-väga teoreetiliselt asja analüüsides sakslastel viigist piisama, et edasi pääseda ning miks mitte ka gruppi võita, kuna väravatevahe pole just laita (kui saudidel, iirlastel ning meie lemmikutel oleks 5 silma, siis peaks ju saudidele löödud 8 kolli Völler&co-d edasi aitama).
    Aga "oleks" on paha poiss, nagu Luik korduvalt mainis.
    Ise usun, et teades saksa masinlikkust, kannatlikust väravavõimaluste ootamisel ning Kameruni mitte just väga kõva kaitset, siis peaks alagrupist edasisaamine siiski jõukohane olema.
    Nii et nagu ennist mainiti, midagi hullu veel lahti pole.
    Kuigi võita oleks ikka võinud
    Ning annaks jumal, et noorel Klinsmannil aka Klose'l midagi tõsisemat lahti pole põlvega. Milline saklsane viimati üleüldse Golden Boot'i võitis? Müller? Või oli see keegi 90. aasta imekoondisest. Kahjuks pole statistilised teadmised nii filigraansed.
    http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

      Ja-ja! Das ist gut! Palju Klose kokku toksib kolle? Pakun kaheksat.

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

        Valus! Väga valus viik
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

          Tahaksin üles võtta ühe teema, mis mind juba ammu on härinud. Suhtumine saksa jalgpalli, eriti puhkudel, kui ta mängib mõne briti meeskonnaga. Tegelikult olen sellega juba inimlikus plaanis ammu leppinud ega lase ennast sellest häirida, kuid Aramise võitlused delfis panid mindki sellel teemal sõna võtma.

          Täpsemalt võtaksin vaatluse alla eilse (05.juuni) Saksa-Iiri mängu Etv kommentaari. MArko Kaljuveeri ja stuudikülalise kommentaar solvasid mind. Vahepeal tundus, et mängivad Eesti ja Saksamaa koondised, lõpuvärava puhul kisasid need kommentaatorid sedamoodi, et pidin teleka mängu lõppedes kinni panema. Mängu analüüsi nagunii poleks stuudios enam toimunud. Poolaja vahepeal jäeti üks sakslaste hea väravavõimalus näitamata. Oliver Kahnist hakati kah alles mängu lõpus natuke rääkima. Samas Steve Stäuntounist jne... Pole mõtet rohkem, eks me ise tea kõik paremini. Tuttav, kes raadiot kuulas, rääkis, et seal olevat kommentaator veel rohkem hullunud ja karjunud eetrisse: "Lõpuks ometi, ME KÕIK ootasime seda"! Kes ME KÕIK? Kas tõesti mängis Eesti eile Saksamaaga?

          Inimlikus plaanis on ju kõik arusaadav, saksa jalgpall ei meeldi enamusele, briti oma meeldib. Lihtne ja loogiline põhjus. Aga mul tekkis küsimus, kas me saaksime midagi ette võtta, et vähemalt otseülekandes ei toimuks selliseid olukordi. Üks ettepanek oleks sellest kuidagi asjaosalistele endale teada anda. Kirjutada kiri Etv sporditoimetusele, võib olla ka Sportnetti.

          Ma arvan, et inimsena on Marko Kaljuveer väga tore inimene, seepärast oleks kirja ettepanek Etv Sporditometusele, midagi sellist, et me paluks kõiki (mitte ainult saksa mänge) kommenteerima erapooletuid isikuid. Kas Marko Kaljuveer ja co ei taipa, et Eestis võib olla ka Saksa koondise poolehoidjaid, kes võivad solvuda tema rõõmukarjete peale?


          Mida te sellest arvate? Äkki on meie seas mõni hea sõnaseadja?

          HIljem Lisatud: Minugipärast võib sellest eraldi topicu teha, aga ma ise ei söendanud.

          p.s Iirimaa vääris seda viiki
          On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
          I don’t care what you think of me!
          Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

            Kaldudes ka korraks teemast kõrvale, märgin siiski paari asja.
            Esiteks - ma ei kuulnud kommentaari, kuna mul mängib telekas vaid hääletult ja pealegi ei saa ma seda pidevalt jälgida.
            Teiseks - taoline ühe meeskonna fännamine ja tuline poolehoid on andestatav, kui tõesti üheks pooleks on oma koondis. Mul on selline tunne, et viisakas inimene (veel enam telekommentaator) peaks isegi siis kui ta on emma-kumma meeskonna poolt suutma vähemalt avalikkuses säilitama erapooletuse. Ent nagu me teame ju ka teistest Eesti teleülekannetest (TV3), siis selline erapoolikus on väga levinud ja näiteks mina olen seetõttu üsnagi loobunud kommentaaride kuulamisest kui olen sunnitud vaatama mänge kanalilt, kus käib a la Fiiiguuu või Deivid Bekkhämm iga pallipuudutuse peale.
            Kolmandaks - ma ei usu et sellisest kirjast miskit suurt kasu oleks. Kuigi võiks soovitada jah näiteks JP Jalolt eeskuju võtta. Mees suudab CL-is mänge kommenteerides elavneda mõlema meeskonna võimaluste peale kuigi kaheldamatult on tal vähemalt mingites mängudes oma sümpaatiad olemas.

            Nii et oma arutlusega ma sisuliselt ei jõudnud kuhugi välja, kui mitte arvestada tõdemust, et olukord on sXtt ja ma ei usu, et seal suurt midagi muuta annaks.
            ¡No Pasarán!

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

              Ma ei saa teile midagi muud soovitada, kui mõnda teist kanalit vaadata. Soomest näiteks kommenteeris eile mängu Tapio Suominen - ja tegi seda oma tuntud headuses. Aga muidugi näevad paljud ainult Eestit. Sel juhul tuleb vist lihtsalt jah telekas vaikseks panna.
              Loomulikult olin tulihingeliselt eile Iirimaa poolt, aga erapoolikuid kommentaatoreid ei kannata minagi.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                Vaatasin seda mängu NTV Futboli pealt. Seal täpselt sama lugu, lõpus kumas kommentaarist selge parastav toon. A la nemtsõ zabõli zatshem na polje võshli - selge vihje sakslaste passiivsele mängule peale 1:0 ette minekut. Vene - Saksa ajalugu on küll kirju, kuid ega selline suhtumine ilus pole...
                Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                  Teema jätkuks nii palju, et eriti räige anti-Saksamaa jutt oli eelmise aasta CL-i lõpufaasis, kus Mardisalu lausa halas, kui Manu Bayernilt tappa sai. Ja järgmises mängus temapoolne hämmastav ümbersündimine- tüüp oli saanud tulihingelisest Manu fännist järsku Hispaania jalgpalli austajaks. Mage.
                  Aga jah, nii palju kui mina eesti jalgpalliringkondadega suhelnud olen on 99% saksa jalgpalli vastu. Aramis, dieter, Kebab, mel21 on põhinimed (sorri nendele, keda välja jätsin), kes deutsche fussballi propageerivad, ise püüan sama teha.
                  Kas asi on kadeduses- Saksamaa ju Brasiilia järgi maailmas MM-idel edukuselt teine meeskond, Euroopas aga oma kolme MM tiitli ja kolme EM tiitli järgi võttes kindlalt edukaim riik.
                  Siis on muidugi need, kes põhjendavad ennast lausetega a la "Kahn on ahv" ja "Jancker on nats". Väga mage.
                  Või siis lihtsalt ei suudeta leppida, et leidub ka riike, kes ehitavad mängu üles kindlale mängujoonisele tuginedes ning ei kipu igal võimalusel kannasööte ja käärlööke tegema.
                  Täiesti arusaamatu. Aga tore on olla osake antimassikultuurist ehk siis saksa jalgpalli toetamisest ning eriti tore on veel olla see osake juba alates 90. aasta MM-ist ehk siis 12 aastat
                  http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                    Originally posted by Andy
                    Kas asi on kadeduses- Saksamaa ju Brasiilia järgi maailmas MM-idel edukuselt teine meeskond, Euroopas aga oma kolme MM tiitli ja kolme EM tiitli järgi võttes kindlalt edukaim riik.
                    Siis on muidugi need, kes põhjendavad ennast lausetega a la "Kahn on ahv" ja "Jancker on nats". Väga mage.
                    Ära's nüüd nii ka üldista. Mina olen Inglismaa ja teiste Briti tiimide toetaja aastast 1982...aga sellest hoolimata võin öelda, et olen olnud täiest hingest Saksamaa poolt koguni kahes vuti-MMi finaalis 1986 ja 1990. 86.aasta meeskond kusjuures oli mulle väga sümpaatne.
                    Vaevalt, et see asi nüüd nii hull on, et kõik Saksamaa vastu. Mardisalu ManU-meelsus on ju ammu teada.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                      Ma pöörduks nüüd mängu juurde tagasi, ehkki räägin sedakorda grupimängust. No sellist Kameruni, kes täna Saudi-Araabia vastu mängis, ei peaks küll kartma. Aga pidagem meeles, et nii Saksamaa kui Kamerun mängisid esimese mängu (Kamerun küll ühe poolaja) vägagi hästi, mistõttu ma siin mainiks mcnamara ühe teise teema all öeldu peale (et sakslased näitasid vormi, mida neil tegelikult pole), et tundub, nagu soovinuks osapooled meelega asja huvitavamaks teha Igatahes, Rudis Jungs packen es öeldakse vist

                      Ja veel - mcnamara selliseid kes Saksa jalgpalli kohe üldse üldse ei salli on ikka vääga palju. Mis puutub sellesse sõimamisse kommentaarides, siis sama asi käib muidugi ka Inglismaa, Argentina, Prantsusmaa etc kohta, aga too üldine meelsus ikka teistsugune.
                      Mine tea, kui kunagi oleks hakatud Soome pealt näitama Bundesligat Premieri asemel, mis siis eestimaalaste südames toimuks (kuigi ma ei ütle, et kindlasti kõik oleksid siis Kölni, HSV, Dortmundi, Bayerni, Lauterni etc fännid samamoodi nagu praegu ollakse Pooli, ManU, Arsenali, Newcastle'i austajad).
                      ¡No Pasarán!

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic 'Saksamaa koondis MM-il'

                        Teema on huvitav ja nagu Kebab mainis on mul kombeks Delfis pööblile moraali lugeda.Ma hindan põhjendatud argumente ja nagu siin öeldi Saksa mängu mittemeeldimine on ilusti põhjendatav.Aga kuna ma ise kiidan kõiki, kui nad midagi hästi teevad ja laidan siis kui halvasti teevad, siis see kui 1-1 mängu puhul tuleb komm "..paras fritsudele, et pähe said", ajab närvi mustaks küll.Antud mängus tõesti Iirimaa võitles viigi kätte ja Saksamaa oli liigpassiivne, aga see poleks mul põhjus ,et öelda "Iirlased said kobaga viigi,kaitserivi on pensionärid ja Keane ahv"....
                        Kui nüüd kommentaatorite juurde tulla, siis M.Luik on üle prahi mees.Tundub, et ta on ainukesena Soome TVst elus vutti jälginud ja õppust võtnud.Kui räägitakse meestest nagu Ballack,Hamann,Keane,Viera või Del Piero, siis mees ei teata Tiit Räägulikult, et tegemist on 23 aastase Bayeri poolkaitsjaga vaid ütleb imetluse ja aukartusega hääles mehe nime ja loeb ette tiitleid ja lisab seiku, mis asja huvitavaks teevad.Just see kui soome kommentaator omal ajal ütles " ja nüt länsi-saksalainen pelimeis Jürgen Klinsmann näüttä miten pelia pelataan".Mul oli uhke tunne, kuidas see mees Klinsmanni nime ütles, ta hääles oli tunda austust ja imetlust.JA mitte ,et ta oleks saksa fänn, ei , sama moodi öeldi ka Maradona,Sheareri, või Dunga kohta.Mees tundis tähti ja austas enid ,sest nad oskasid seda mängu paremini kui tavainimesed või pallurid.Rahvus ei omanud tähtsust.Sellele tasemele jõudmine on imetlusväärne.Aga see on Soome televisiooni tase - isegi kui jäähokis või vormelis on oma mehed võistlemas ja neile selgelt kaasa elatakse ,siis pole mina eales kuulnud halvustavat väljendit vastaste kohta.Ja vastaste liidreid hinnatakse ,ka nenede nimesi lausutakse aukartusega.Soumen kaataja Sundin ja ülivoiminen ükkonen Schumacher....See on tase ja meie poisid peaksid neid kuulama ,et enda oskusi tõsta.Põhitõed on samad, mis müügitööski ehk sul peavad olema müüdava eseme kohta head teadmised, aga veel tähtsam on suhtumine ehk sinu ja kliendi vaheline suhe.Mingi müügiguru on öelnud, et müügitöös müügitehnika võib olla puudulik ja asi müüakse ikka, aga kui suhtumine on vale ,siis jääb asi igal juhul katki.

                        Kommentaar


                          #27
                          Vastus teemale 'Saksamaa koondis MM-il'

                          Purjeklass "Optimist"

                          Nii, nelja päeva pärast tohib siis rõõmust huilata, kui Völleri poisid kindlalt kaheksandikfinaali murravad. Selline meeleolu näib ka treeninglaagris valitsevat. Lugesin just intervjuud Didi Hamann, kes rääkis meeskonna sisesest heast läbisaamisest. Puudu on "ajalehepäevikuid kirjutavad" mölakad (selge vihjega Lotharile 2000. aasta EMi ajal). Hea vaim saavutati just mängudes Ukraina vastu, kui kümme päeva järjest oldi koos. Igal juhul teeb see rõõmu ja usun, et Kameruni mäng tuleb jälle parme (edasi pääsetakse niikuii, sest iirlased viigistavad teise poolaja lisaminutitel Keane'i väravast ning ainsa meeskonnana ei kaota ühtegi mängu sel MM-il ).

                          Pealegi, kuna Dynamo lunastab eeloleval pühapäeval pääsme regionalligasse ehk 3. BLi, siis selline õnnestriik ei saa katkeda.

                          [Muide (nii ääremärkuse ja eelreklaamina), varsti peab aktiivsemalt jälle transferi topicut väisama. Kuluaarides sosistatakse Bierhoffi võimalikust minekust Hamburgi, Kloset rebivad endale kõik, Frings on nüüd nädal aega juba Dortmundi palgal, Hertha tahab endale norrakat Carew'd, Rink läheb FCN-ist Chievosse. Mõne nädala pärast hakkavad esimesed BLi profiklubid jälle treenima.]
                          http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                          Kommentaar


                            #28
                            Vastus teemale 'Saksamaa koondis MM-il'

                            Algselt tegi selle postituse mel21
                            Selline meeleolu näib ka treeninglaagris valitsevat. Lugesin just intervjuud Didi Hamann, kes rääkis meeskonna sisesest heast läbisaamisest. Puudu on "ajalehepäevikuid kirjutavad" mölakad (selge vihjega Lotharile 2000. aasta EMi ajal). Hea vaim saavutati just mängudes Ukraina vastu, kui kümme päeva järjest oldi koos. Igal juhul teeb see rõõmu ja usun, et Kameruni mäng tuleb jälle parme (edasi pääsetakse niikuii, sest iirlased viigistavad teise poolaja lisaminutitel Keane'i väravast ning ainsa meeskonnana ei kaota ühtegi mängu sel MM-il ).
                            Kas Thomas Linke ja Marco Bode teated peatsest koondisemängudest loobumisest keset MM-i näitavad head meeskonnavaimu?
                            Kaebate, et Saksamaad keegi ei armasta. Samas on märgata, et näiteks Iirimaa vastu teil endal omakorda eriti respekti ei ole.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              #29
                              Vastus teemale 'Saksamaa koondis MM-il'

                              Algselt tegi selle postituse mcnamara

                              Kaebate, et Saksamaad keegi ei armasta. Samas on märgata, et näiteks Iirimaa vastu teil endal omakorda eriti respekti ei ole.
                              Oot oot (sry et offtopic) - kas see pole mitte 2 eri asja, kui ma ütlen et meeskond, kelle poolt ma olen, peaks ikka võitlema ja võitma minema või siis kui keegi kolmas ütleb, et fritsud on sXtad või konnasööjad imevad? Muarust (võin ka sust mööda rääkida) käis siin jutt sellest, et sõimatakse põhjendamatult kedagi või siis pehmemal tasemel (ntx teles) ollakse varjamatult rõõmsad lihtsalt selle üle, et kas pannakse ühele ära või siis oma lemmik võidab (kuid siin tekib küsimus objektiivsusest), mitte sellest, kas mul (või mõnele teisele sakslastele pöialt hoidnule) on respekti iirlaste vastu - no offense, kuid ma ei vaata seda asja üldse selle poole pealt, kas ma austan iirlasi või mitte( iirlased kui sellised mulle väga meeldivad) vaid ikka selle koha pealt, et ma olen sakslaste poolt lihtsalt.
                              Aga - cheers ja ootame mis toob teisipäev, eks siis ole edasi näha.
                              ¡No Pasarán!

                              Kommentaar


                                #30
                                Vastus teemale 'Saksamaa koondis MM-il'

                                Achtung meie nii palavalt kiidetud meeskonnasisene harmoonia on vaikselt ohtu sattumas. Nimelt õiendab Bierhoff, et tema on kindlalt parem kui Jancker (ei võta siin praegu oma seisukohta ) ja Rudi peaks teda algkoosseisus kasutama. Tal olla üldse ka Klose haipimise peale midagi öelda olnud. Krt kui nii varajases faasis taoline kamm pihta hakkab, siis hakka või jälle vaatama, et mehed, mis toimub
                                Igatahes Rudi ütles selgelt, et tema võtab asja mäng mängult ja vaatab siis, mida teeb. Õige kah, kui ainult see rahulolematus ei läheks kuskile kaugemale.

                                Muidu Kameruni mängu algrivistus peaks olema selline:
                                Kahn - Metzelder, Ramelow, Linke - Frings, Hamann, Ziege - Schneider, Ballack - Jancker, Klose
                                ¡No Pasarán!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X