320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

SC Freiburg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Imeline.

    Kommentaar


      Algselt postitas jürks Vaata postitust
      Imeline.

      See on õige sõna!

      Mängu nägin alates teisest poolajast. Superkarika finaalil Lillekülas moblast pärast 10.minutit seisu vaadates oli küll hall masendus peal. Nelja minutiga kahega taha jääda...Tra. Ausalt öeldes olin lootust kaotamas. Võõrsil mäng, Mainz heas hoos, edu siiski kaheväravaline.Mingi alateadlik helge noot otsis positiivsust ainult sellest, et õnneks on mängida palju. Ja kui üldse kunagi kahega taha jääda, siis pigem kohe alguses, sest aega imeks on rohkem. Esimene poolaeg igatahes rohkem seisu ei vaadanud. Koju jõudes aga otsustasin ikka streami lahti teha ja vaadata, et kuidas vähemalt mängupilt on. Mainz oli hea ja 3-0 oli vahepeal lähemal kui meie väravad. Punanemuutis asja aga totaalselt. Mõningat statistikat välja tuues näiteks:

      pealelöögid: 12-30
      pallivaldamine: 36-64
      söödud: 423-707
      täpsed söödud: 261-584
      täpsete söötude protsent: 62-83

      Ära ei suutnud aga kuidagi lüüa. Kerge lootus tekkis punasega. Oli veel piisavalt mängida ja mõtlesin veel, et kui üks värav tuleks kohe ära, siis oleks asi võimalik. See venis ja venis kuni lõpuks 86.minutil Ivan Santini ühe ära lõi. Ja no Caligiuri penalt 90+3. Nagu juba mainisin, kukkusin joovastuses toolilt maha. Viik majas ja vaimne võit totaalne. Seejärel olin üpris kindel, et võit võetakse kas lisaajal või pennaldega ära. Õnneks suudeti ülekaal juba lisaajal maksma panna. Taas Caligiuri. Mõned mängud tagasi oli mees kind off kahvatu ja vormist väljas, aga nüüd on taas tipus. Mees tulistas Freiburgi DFB Pokali POOLFINAALI!!! Streichi sõnad pärast mängu muidugi kuldsed: "ma olen tänulik, et mul sellist meeskonda treenida lubatakse"!

      Hetkelgi on emotsioon nii laes, et panen parem mõned pildid, mis enda eest räägivad!









      Nüüd paluks poolfinaali vastaseks kas Wolfsburgi või Stuttgart-Bochum paari võitjat.

      Kommentaar


        Õnnitlused ericbana'le ja Freiburgile

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Õnnitlused ericbana'le ja Freiburgile
          Tänud, tänud.

          Aga kui paar tundi enne mängu istusid Mainzi fännid selliste sõnumitega staadionil, siis pärast tänast võib Freiburg kergeid mõtteid sellest mõlgutama hakata:

          Kommentaar


            Sellised asjad teevad südame soojaks.



            Kommentaar


              Täna kell 16.30 ülioluline kohtumine võõrsil Nürnbergiga. Hetkel on tabel nii tihe, et kui selle mängu kaotaksime ja lähimatel konkurentidel läheks kõik maksimaalselt hästi, siis võiksime langeda koguni üheksandaks. Vaevalt aga et päris nii hästi kõigil teistel läheb. Samas võidu korral tõuseksime neljandaks, mööda eile kaotanud Eintrachist ning seda positsiooni ei võtaks meilt selle vooru lõpuni keegi kindlasti ära. Võit oleks juba seetõttu oluline,sest tulemas on päris tugevad mängud. Esmalt Wolfsburgiga ja siis Dortmundiga.

              Kommentaar


                Nürnberg - Freiburg 1:1

                Lõppseis siis sedapuhku selline. Jääb kripeldama ausalt öeldes. Oli võimalus teha otsustav lüke ja haarata neljas tabelirida. Paraku see ei õnnestunud ning pidime leppima viigiga. Mis pole siiski katastroof, sest säilitame praeguse viienda koha kogu vooru lõpuni. Isegi siis, kui Mainz homme oma mängu võidab. Reaalsus on aga see, et tänase vooruga muutus tabeli keskpaik veelgi tihedamaks. Kohtasid 4-11 eraldab hetkel kuus punkti. Kohti 5-10 aga kõigest 3 punkti, mis tähendab, et iga kaotus võib sitemal juhul tuua endaga kaasa nelja koha jagu kukkumist.

                Eks tänavune super hooaeg on isu tõstnud. Reaalsus on see, et Freiburgi jaoks on iga võõrsilpunkt hea saavutus. Sellest hoolimata oleks täna rohkem soovinud. Aga pole hullu. Kümme vooru on mängida ja hetkel on meil vaid 4 punkti vähem kui kogu eelmise hooajaga teenida suutsime. Vaatasin väheke kalendrit, et mis meeskondade vastu veel astuda tuleb ning mis võiks olla reaalne eesmärk hooaja lõpuks.

                Freiburg-Wolfsburg
                Dortmund-Freiburg
                Freiburg-Gladbach
                HSV-Freiburg
                Freiburg-Hannover
                Stuttgart-Freiburg
                Bayern-Freiburg
                Freiburg-Augsburg
                Fürth-Freiburg
                Freiburg-Schalke

                Kuskil 15-17 punkti ringis võiks olla selline tulemus, millega võiks olla ülirahul. See tähendaks ühtlasi punktisummat üle 50p, mis annaks üpris kõrge koha tõenäoliselt.

                Mängust niipalju, et penaltiolukorras oli ikka uskumatult ebaõnne meil. Kui video tuleb, siis viskan lingi ja saab täpsemalt aru. Viigi päästis 83.minutil Schmid. Tore, et mees tagasi on!



                Kommentaar


                  Üle pika aja üks suurem möödalaskmine Freiburgilt. Nimelt ei suudetud lepingut pikendada Jan Rosenthaliga ning mees on suvel lahkumas. Uueks klubiks saab Eintracht Frankfurt, kellega Rosenthal sõlmib kolme aastase leping. Mingit tüli ei olnud ja mees lahkub lihtsalt uute väljakutsete poole. Antud uudise puhul on kõige suurem kivi visata Freiburgi spordidirektori kapsaaeda. Oleks pidanud õigel ajal rohkem pingutama uue lepingu sõlmimiseks.

                  Eks mängijad ikka vahetuvad, aga hetkel on kõige närvidele käivam asi see, et klubile nii oluline ja parimas mängijaeas (26) mees lahkub konkureerivasse klubisse TASUTA. Tra. Eks midagi sellist võis Zucki lisandumisega oodata. Et keegi minemas on. Loodame, et noor mees suudab koha vääriliselt asendada.

                  Suveni on Rosenthal aga meiega ja hetkel on oluline võita karikas ja saada Euroopasse. Praegu mõlemad variandid saavutatavad .

                  Head teed. Järgmine aasta siis juba sellises valges.

                  Kommentaar


                    Ilmselt oli positiivne, et täna mängu ei näinud. Olime sõpradega täna Paides Eesti jalka väljasõidul ja seetõttu pidi täna leppima tekstipõhise ülevaatega, mida vahetevahel telefonis piilutud sai. Algas muidugi kõik suurepäraselt, kui Kruse juba 2.minutil Freiburgi ette viis. Järgmine kord seisu vaadates oli aga seis juba 1-3 Wolfsburgi kasuks. No mida kuradit, mõtlesin. Lugesin siis veidi varasemat ülekannet ja nagu selgus, siis seis ei peegeldanud absoluutselt mängukäiku. Freiburg domineeris täielikult, hoidis palli, lõi võimalusi. Väravad lõi aga Wolfsburg. Praegu vaatasin siis highlightsid üle ja pole midagi teha. Täna vist oli selline mäng, kus vastasel õnnestub kõik ja meil mitte midagi. No võtke kasvõi Wolfsbrgi teine ja kolmas värav, mis reaalselt mängu ära tegidki. Vieirinha ja Olic löövad sellised väravaid vb ühe korra tuhandest ära. Mõlemal mehel joppas aga täna. Tra. Üldiselt pikalt rääkida ei ole mängust. Loodetavasti oli tegemist ühekordse feiliga. Kurb on see, et järgmine nädal tuleb mäng Dortmundiga ja ilmselt nüüd anname natuke kohti liigatabelis ära. Täna võitis ka Mainz Leverkusenit...

                    Mängu väravad: Eriti vaadakse teist ja kolmandat. Nnede meeste jaoks selliseid väravaid karjääris enam ei tule ka.



                    Üldiselt ei sobi meile see varajane eduseisu haaramine. Mitmetel kordadel oleme selle kohutavalt maha mänginud. Eelkõige meenud hiljutine Hoffenheimi mäng, kus samuti 2.minutil juhtima läksime ja hiljem 1-2 kaotasime.

                    Lisaks sellele tabasin enda mõttelt, et Freiburgile oleks kõige ideaalsem koht liigas seitsmes. Praeguse seisuga pole meie pink nii pikk, et suudaks ka Euroopa Liiga tiheda graafikuga toime tulla. Kardan, et maksaksime selle eest Bundesligas liialt lõivu. Hetkel pole ka kuskilt näha, et meeskond oluliselt tugevneks. Seda oleks naiivne loota ja ostupoliitikaga Freiburg ei ürita ammugi eesmärki saavutada. Rõhk on siiski enda noortel, aga neile peab tasapisi aega andma ja kiireid tulemusi oleks vale loota. Sellepärast olekski 7 koht parim. Piisavallt kõrgel ja konkurentsis, aga Euroopa Liigat mängima ei pea. Hetkel ju näeme kuidas Stuttgart, Hannover ja Gladbach hädas on Bundesligas.

                    Kommentaar


                      Karikafinaal võib selle Euroopa Liiga paratamatult kaasa tuua.

                      Kommentaar


                        Ma veel võidust tegelikult ei mõtle. Enne võiks sinna jõuda ja eks siis vaatab edasi

                        Kommentaar


                          Jan Rosenthal andis siis mõni aeg tagasi välja pressiteate, milles räägib veidi oma lahkumise kohta suvel. Mõtlesin, et tõlgin ära ka selle. Ikkagi oluline mees Freiburgi klubile


                          Kallid fännid,

                          pärast seda, kui siin juba pikalt minu lahkumisest on kirjutatud ning selle üle diskuteeritud, tahaksin nüüd ka antud teemal enda mõtteid väljendada. Vabandust, et ma seda juba varem ei teinud, aga viimastel päevadel oli minu tähelepanu üksnes Wolfburgi mängul.

                          Mul on olnud Freiburgis tore aeg ja ma mõtlesin väga pikalt selle üle, et oma lepingut ka pikendada. Tahe uute väljakutsete järele sai lõppkokkuvõttes aga võitu. Ma olen inimene, kelle jaoks uute asjade avastamine/proovimine on olulisem kui soov kindluse ja
                          emotsionaalse rahu järele. Seetõttu tahaksin ma proovida veidi suuremat ja rahutumat keskkonda nagu näiteks Frankfurt.

                          Siinkohal tahaksin ma paluda, et sõna "perspektiiv", mida ma samuti kasutanud olen, valesti ei mõistetaks. Siinkohal ei käi jutt võib-olla paremast sportlikust perspektiivist (see on tänu suurepärasele treenerile ja paljudele noortele talendikatele mängijatele, kes head jalgpalli mängivad kahtlemata Freiburgis samal tasemel nagu Frankfurtis), pigem sooviksin ma uut perspektiivi kogeda vaatenurgast uuele meeskonnale ja uuele keskkonnale Bundesligas, ning ka minu enese mängule.

                          Ärge mõistke mind valesti, ma olen SC-le paljugi eest tänu võlgu. Freiburg on suurepärane klubi, mentaliteediga, millega ma ennast täielikult samastan, suurepäraste fännidega (kellest paljud tõepoolest mõistvalt ja tänulikult reageerisid; tänud selle eest!) ja vahva meeskonnaga...kõik see tegi mulle otsustamise veelgi raskemaks, aga ma tunnen et olen lihtsalt valmis uueks väljakutseks. Minu leping lõppeb suvel: ma ei alustanud lepingulõpetamist ja pole teinud enneaegselt valesid avaldusi.

                          Ma paluks mõnedelt fännidelt enam ettevaatust sõnadega "pole tänutunnet" ümberkäimisel ja ütlen siinkohal midagi üldiselt kehtivat. Tööleping minu kui mängija ja klubi vahel on lähtuvalt huvidest vastastikkune: Mina teen parima võimaliku klubi edu nimel ja klubi teeb enda parima võimaliku, et mind selleni viia ja "mu parim" klubi jaoks kasulikuks teha. Siiski eemalduvad paljud klubid enda mängijatest hoolimata kehtivatest lepingutest, kui klubid, mis ka praegu endast majandusettevõtteid kujutavad, nimetatud eelist (enam) mängijas ei näe. Minu leping lõpeb suvel: aga ma ei alustanud ei lepingu lõpetamist ega andnud valesid avaldusi.

                          Kui ma pärast vigastuspausi näiteks taastusravil vormi kogun, et taas meeskonna jaoks endast parim anda ja et treener mind uuesti algkoosseisus kasutaks, siis ei tee treener seda mingist tänutundest või erikohtlemisest tingituna. Ta teeb seda sellepärast, et ta vajab minu panust meeskonna eesmärkide saavutamisel. Nii on SC puhul alati olnud ja ma hindan sellist ausust väga.

                          Meeskond oli minu mõtetest pidevalt teadlik ja sai lõplikust otsusest ka võimalikult vara informeeritud. Ma soovisin, et meeskonnal oleks piisavalt aega uueks hooajaks meeskonna komplekteerimisega.

                          Ma loodan, et me saame hooaega koos edukalt ja harmooniliselt jätkata ja selle eduka lõpuni viia. Mis puudutab mängu ajal toimunud vilesid, siis ma mõistan, et mu otsus võis paljudes kaasa tuua pettumust, samuti polnud parim minu isiklik panus antud mängus. Ma luban teile, et ma annan hooaja lõpuni endast parima, nii nagu ma seda seniajanigi teinud olen!

                          Kena päeva.
                          Jan!

                          Kommentaar


                            Ma kuulujutte tavaliselt ei komenteeri aga see kõlab üpris huvitavalt
                            ericbana äkki oskab öelda kas on siin ka tõepõhi all. Minu saksa keele oskus on peaaegu olematu

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rover Vaata postitust
                              Ma kuulujutte tavaliselt ei komenteeri aga see kõlab üpris huvitavalt
                              ericbana äkki oskab öelda kas on siin ka tõepõhi all. Minu saksa keele oskus on peaaegu olematu
                              Olen samuti siit-sealt antud juttu kuulnud, aga veel ei näe põhjust paanikaks. Tead, ausalt öeldes on sellistel juttudes kaks põhjust. Esiteks Freiburgi ülikõva hooaeg. Pidevalt oleme pildis olnud ja hetkel on liigas vaid kaks meeskonda, kellelt pole punkte võtnud (Bayern ja Dortmund). Paratamatult paneb selline hoog teisi klubisid meie mängijate poole vaatama. Arvestades veel seda, et väga kvaliteetsed mängijad saadaks kätte turgu arvestades üle mõistuse odavalt. Mingid jutud käivad, et Caligiuril pidavat olema väljaostuklausel 2,5m. See on vaid kuulujutu tasemel asi, aga kui see tõele peaks vastama, siis oleks sellest veidi kahju, sest mees on kindlasti rohkem väärt. Kui üleminek toimuks aga tema turuväärtuse lähedase summaga (3,5-5m), siis ei näe eriliseks nutmiseks põhjust. Selline summa oleks ca 25% Freiburgi kogu aasta eelarvest. Eelmisel hooajal kükitasime tabeli sügavustes ja erilist huvi (va Cisse) meie mängijate vastu ei tuntud. Väikeklubi poolehoidjana peab selleks valmis olema, et suured käivad nö kalastamas meie klubis. Mis puutub antud kuulujuttu, siis praegu pean seda 26%, mis tehingu võimalikkuseks peetakse, suht adekvaatseks. Tuleb siiski meeles pidada, et tema praegune leping kestab 2015 suveni. Teine põhjus on muidugi Caligiuri enda hea hooaeg. Liigas viis väravat ja viis söötu. Lisaks väravad karikas. Eks paistab, mis sellest saab, sest kuuldavasti on huvitatud ka Leverkusen. Sellise ülemineku puhul ma teda hukka ei mõistaks. Mees on alles noor ja sellises klubis saaks ta ennast iga aasta Euroopas proovile panna. Freiburgi seisukohalt olekski parim see, kui tekiks mingi pakkumine kahe või enama klubi vahel, mis hinna üles ajaks .

                              Freiburgi seisukohalt ma ei usu, et rutakalt käitutakse. Alles me kaotasime Rosenthali Eintrachtile. Seda aga TASUTA, mis on lubamatu. Kui nüüd Caligiuri peaks lahkuma, siis oleks järgmist hooaega silmas pidades asi hapu, sest kaks täielikku põhimeest ja olulist lüli on puudu. Nad peaks asendama vähemalt samaväärsete mängijatega, muidu oleks üleminek lubamatu.

                              Aga mis Caligiurisse puutub, siis lugesin seda foorumit ja lugesin ka uudist Bildis ja ausalt öeldes päris naljaks. Nii Hannoveri ja Leverkuseni fännid on totaalselt leilis ja sobitavad teda juba enda algkoosseisudesse. Bild kuvab stseeni a´la vihmasest raudteejaamast, kus Hannoveri bossi Jörg Schmadtket nähti üheksanda perrooni juures Caligiuriga rääkimas. Caligiuri agent Lars-Wilhelm Baumgarten, kes on Hannoverisse aidanud näiteks Ya Konani, Eggimani ja Hanke, räägib mingit häma sellest, et Daniel tuli Braunschweigist maksunõustaja juurest. Et ühesõnaga puder ja kapsad, aga ma hoian asjade käigul silma peal.

                              Kommentaar


                                pu**i...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X