320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Bayern München

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas käbi Vaata postitust
    Tore uudis, et Sabitzer järsku liiga parim oma positsioonil on. Ma ei mäleta transferit millal viimati liiga parim mänija Münchenisse toodi, suht võimatu kui Neuer ja Müller 10+ aastat juba olemas on.
    Lewa? Hummels?

    Ma ka ei tea. Saksa liiga mängu vaatasin eelmisel nädalal esmakordselt elus. Ühesõnaga sakslaste viha Bayerni vastu on õhust võetud ja siin teate täpsemalt?

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Lewa? Hummels?

      Ma ka ei tea. Saksa liiga mängu vaatasin eelmisel nädalal esmakordselt elus. Ühesõnaga sakslaste viha Bayerni vastu on õhust võetud ja siin teate täpsemalt?
      Hummels pole kordagi olnud liiga parim keskkaitsja, ma arvan.
      Maailmameistrid!!

      Kommentaar


        Aga kui teil on mingit head analüüsi selle "bayernit vihatakse ebaõiglaselt" kuskilt linkida, siis loeksin hea meelega.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Mitu neist nimekirjas liiga parimad omal positsioonil parasjagu olid?

          Ja Hispaania mudelit ei tohiks küll taga nutta, kus suur osa tiime ei üritagi suurde mängu tulla, kuna see oleks võimatu.
          Kas just parimad aga parimate hulka kuulusid kindlalt; Ilkay Gündogan, Julian Brandt ja Marco Reus. Edukaid ikka ei sallita aga terminit "viha" kasutavad rohkem võõrsil baseeruv toetajad või ultrad.

          Hummelsi pere, söbrad ja sugulased elasid Münchenis ning tegemist meie (Bayerni) kasvandikuga. Sarnane muster Barcelona kasvandikega, kes kui vähegi võimalik tagasi kipuvad (Pierre-Emile Højbjerg mainis millalgi taas, et endiselt unistab Bayernisse naasmisest). Mario Götze ka sündinud/kasvanud Müncheni lähedal, seega tuleb ka temast aru saada. Robert Lewandowski oleks lahkunud nii või naa.

          Kui Bayerni strateegia oleks tahtlikult oma konkurentide nörgestamine, siis nad poleks alles hiljuti nõudnud telerahade võrdsemat jaotamist Bundesligas(enda arvelt) st et keskmikud saaksid esimeste arvelt tsipa rohkem. (ainuke "suurtest", kellele see plaan ei meeldinud oli Schalke aga õnneks nende arvamus ei huvita kedagi) või andnud oma CLrahadest ka osa liigale, et pisemad praeguses kriisis ikka pinnale jääksid. Kohe kindlasti poleks Dortmundile ka intressita laenu antud, kui neil raskem periood oli. Dortmund pole pisikene/vaene/väeti klubi nagu möned seda uskuda soovivad... tegemist on rikkuselt maailma top 10 hulka kuuluva hästi toimiva süsteemiga aga seni kuni taotakse seda "väike-klubi" trummi, seni nad oma staare kinni ei suuda hoida, korralik kahe teraga mõõk, naiivsetele fännidele müüb see legend hästi aga geelisoengutega staaridele kohe üldse mitte.

          Mulle on teised sakslased kunagi väitnud, et bavaarialased on upsakad ja kõrgid aga need korrad kui olen seal käinud, siis nii abivalmis inimesi pole ma mujal Saksamaal veel kohanud (tõsi, valim pole kindlasti piisav aga see pigem näitab et vastumeelsusel Bayerni suhtes on ka ajalooline/regionaalpoliitiline mõõde).

          Rääkides LaLigast, siis seal peaks olema hetkel kõige ebaõiglasem süsteem telerahadega ja neid kindlasti eeskujuks ma ei toonud, lihtsalt nentisin asjaolu, et ka teised suured ostavad mängijaid liigasiseselt.

          Kommentaar


            Algselt postitas Ibanez Vaata postitust
            Hummels pole kordagi olnud liiga parim keskkaitsja, ma arvan.
            Tippvormis Mats oli loom - jah ta pole kunagi olnud kõige kiirem aga tema mängulugemise oskus, liidriomadused ja filigraanne platsinägemine tegid temast ühe parima "quarterbacki" - nagu Saksamaal armastatakse teda hellitavalt sildistada.

            Kommentaar


              Algselt postitas käbi Vaata postitust
              Tore uudis, et Sabitzer järsku liiga parim oma positsioonil on. Ma ei mäleta transferit millal viimati liiga parim mänija Münchenisse toodi, suht võimatu kui Neuer ja Müller 10+ aastat juba olemas on.
              Lewa ja Hummels võiksid küll pretendeerida sellele tiitlile.
              Sabitzer on ka kindlasti üks parimaid oma positsioonil/rollis.

              Kommentaar


                teised euroopa tippklubid tuulutavad iga suvi investorite rahakotiga, aga Bayerni mudelis probleem? mingi päev käis läbi uudis, et Bayernil hetkel vaba raha umbes ~€100m mille sees on ka terve hooaja palgafond. ehk siis covid on oluliselt mõjutanud klubi käivet ja võimalusi üleminekuturul. Chelsea ja City lammutavad olenemata piletitulu kadumisest ja muudest faktoritest 100 milliseid üleminekuid tänu investoritele.

                //Dortmundist konkreetselt rääkides, siis teenivad ju head raha mängijate müümisega ja kui oma liigas on staaride ostmiseks vaid üks ostujõuline klubi, siis väga vahet ei ole kas võtab Bayern või võtab mõni muu euroopa klubi (Dembele, Sancho). Küllap varsti Haaland ja Bellingham ka rahaks tehakse.

                Kommentaar


                  Oot, aga on siis mingit analüüsi/artiklit, kuidas poachimise jutud ja muu säärane ei vasta tõele?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Oot, aga on siis mingit analüüsi/artiklit, kuidas poachimise jutud ja muu säärane ei vasta tõele?
                    Poachimise jutud?
                    See on EPLi termin ju.

                    Mis ei vasta tõele? Mis analüüsi sa soovid?

                    Sinu arvates on OK suhtumine, et kui talendid lähevad EPLi/LaLigasse, siis kõik hästi aga kui Bayern ostab vahel, siis on kuri ja paha? Bayern ei käitu koduliigas kuidagi teisiti kui teised edukamad klubid.

                    Teised ostavad: Kagawa, Sahini, Auba, KDB, Sane, Sancho, Dembele, Firmino, Keita, Werneri, Havertzi, Pulisicu jne - Completly Normal Phenomenon. Bayern plaanib osta Sabitzeri - OMG - hÄvItAb LiIgA.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Poachimise jutud?
                      See on EPLi termin ju.

                      Mis ei vasta tõele? Mis analüüsi sa soovid?

                      Sinu arvates on OK suhtumine, et kui talendid lähevad EPLi/LaLigasse, siis kõik hästi aga kui Bayern ostab vahel, siis on kuri ja paha? Bayern ei käitu koduliigas kuidagi teisiti kui teised edukamad klubid.
                      Ma ütleks, et kõige halvema maitse jättis just see fakt, kuidas see Lewa, Götze, Hummels combo toimus. Ajastus ja super "pähklite eest" saadud tippmehed, võrreldes summadega mis toona juba mujal liigades liikusid. Et okei, ostad teiste parimaid pojad, aga et sa saad neid tasuta või suure soodukaga ka. See oli lihtsalt tavalisele taustateadmisteta fännile väga mage.

                      Mina ja paljud meist teavad, et see ei ole ainult nii, et aga toona see jättis sellise mulje.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                        Ma ütleks, et kõige halvema maitse jättis just see fakt, kuidas see Lewa, Götze, Hummels combo toimus. Ajastus ja super "pähklite eest" saadud tippmehed, võrreldes summadega mis toona juba mujal liigades liikusid. Et okei, ostad teiste parimaid pojad, aga et sa saad neid tasuta või suure soodukaga ka. See oli lihtsalt tavalisele taustateadmisteta fännile väga mage.

                        Mina ja paljud meist teavad, et see ei ole ainult nii, et aga toona see jättis sellise mulje.
                        Mitmed Schalke mängijad läksid näiteks tasuta, a la Matip ja Kolasinac - patsutati õlale "great business".
                        Mesilased teatavad, et Rose on uus treener poole hooaja pealt, Mönchengladbachi hooaeg kukub kokku - kärbes ka ei kõhi. Götze tuli 2013, Lewa tuli 2014 ja Hummels 2016. Götze ja Matsi eest maksti enam-vähem turuväärtus (ei viitsi kontrollida mitu aastat neil veel lepingut alles oli).

                        Kommentaar


                          Mul on tunne, et sa loed mu küsimuste tonaalsust valesti. See pole selline "mina tõestan üht ja sa teist"-vaidlus, vaid pigem selline, kus antud liigas täiesti võõras inimene küsib, et kas Bayerniga kaasas käiv kuulsus on põhjendatud. Ja kas selle kohta on mingit puust&punaseks analüüsi, et Bayerni vastu suunatud pahameel Saksamaal on ebaõiglane jne. Mingi argumentatsioon, et Man City ja PSG teevad mujal sama, tekitab just pigem arusaama, et ongi putsis, sest Bundesliga peaks vähemalt väljapoole suunatud reklaami osas olema üsnagi "kõik on võrdsed ja mingit idamaist musta raha seal ei pesta"-liiga olema.

                          Ehk, noh, kui keegi ütleks, et Hispaania liiga on putsis, kuna Real ja Barca saavad koguaeg seal teha, mida ise tahavad ja siis tulla ütlema, aga vaat, PSG teeb ka, siis on ju vildakas argumentatsioon, noh.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Mul on tunne, et sa loed mu küsimuste tonaalsust valesti. See pole selline "mina tõestan üht ja sa teist"-vaidlus, vaid pigem selline, kus antud liigas täiesti võõras inimene küsib, et kas Bayerniga kaasas käiv kuulsus on põhjendatud. Ja kas selle kohta on mingit puust&punaseks analüüsi, et Bayerni vastu suunatud pahameel Saksamaal on ebaõiglane jne. Mingi argumentatsioon, et Man City ja PSG teevad mujal sama, tekitab just pigem arusaama, et ongi putsis, sest Bundesliga peaks vähemalt väljapoole suunatud reklaami osas olema üsnagi "kõik on võrdsed ja mingit idamaist musta raha seal ei pesta"-liiga olema.

                            Ehk, noh, kui keegi ütleks, et Hispaania liiga on putsis, kuna Real ja Barca saavad koguaeg seal teha, mida ise tahavad ja siis tulla ütlema, aga vaat, PSG teeb ka, siis on ju vildakas argumentatsioon, noh.
                            Ei pidanud seda vaidluseks ja ei eeldanud, et küsimustel on negatiivne alatoon, lihtsalt Bayern ei pea midagi tõestama - see kohustus lasub teistel. Ühetegi sellist artiklit, kus minu mainitu ning grammike/kaks veel kenasti kõik koos oleks Inglise keeles ma küll kohe soovitada ei oska, ehk mõnel fännisaidil aga need kalduvad jälle teise äärmusesse. "Bayern on kuri ja paha + Farmerite liiga jutud" on pigem nende mantra, kes CLis pähe saavad või oma sihtmärgist ilma jäävad, et ennast lohutada. See "teised teevad ka" on harva hea argument aga kui enamus sarnaselt talitab, siis võib vahel kasutada küll.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              Mitmed Schalke mängijad läksid näiteks tasuta, a la Matip ja Kolasinac - patsutati õlale "great business".
                              Mesilased teatavad, et Rose on uus treener poole hooaja pealt, Mönchengladbachi hooaeg kukub kokku - kärbes ka ei kõhi. Götze tuli 2013, Lewa tuli 2014 ja Hummels 2016. Götze ja Matsi eest maksti enam-vähem turuväärtus (ei viitsi kontrollida mitu aastat neil veel lepingut alles oli).
                              Mina ja sina ja veel mõned seda kõike teavad, suva jalka vaataja aga vaatas, et näe Dortmund võttis mõned tiitlid ja oli CL-i võidu eest kõrges mängus ja kohe tulid suured Bayerni onud, ning ostsid endale olulised pusletükid ära.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                                Mina ja sina ja veel mõned seda kõike teavad, suva jalka vaataja aga vaatas, et näe Dortmund võttis mõned tiitlid ja oli CL-i võidu eest kõrges mängus ja kohe tulid suured Bayerni onud, ning ostsid endale olulised pusletükid ära.
                                Ka mulle meeldiks väga, kui mesilased (või teised Bundesliga klubid) suudaksid mummud/varsad/kutsikad kauem oma tarus/tallis/koopas hoida ja õnneks arengud pigem paremuse poole aga see ei saa olla põhjus, miks Bayern peaks nende mängijaid mitte ostma, kui võimalus/vajadus tekib - enamus talente siiski liigast välja läinud.

                                Kui Bayern oleks nii paha nagu mõni soovib uskuda, siis nad oleksid telerahad Schalke kombel endale nõudnud, teised klubid raskemasse seisu pannud ja hiljem hapukapsa eest püüdnud noori talente niiskesse keldrisse meelitada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X