Algselt postitas mel21
Vaata postitust


Tegelikult on FSV Frankfurt täiesti müstiline meeskond. Meeskonnal on küll pikk ajalugu, klubi asutati juba 1899. aastal. Seni suurimateks saavutusteks on meistrivõistluste teine koht 1925.aastal ning karika teine koht 1938.aastal. Suures mängus ollakse aga taas alates 2008.aastast, kui mängitakse 2.Bundesligas. Kusjuures kõik need aastad on FSV Frankfurti enne hooaja algust peetud üheks kindlamaks väljakukkujaks. Alati on aga suudetud püsima jääda. Tõeline läbimurre on aga toimunud sellel aastal. Lausa fenomenaalne. Võrdlukseks ehk midagi Freiburgile sarnast. Oma meeskonna ja rahakoti poolest ei tohiks nad mitte mingil viisil olla kolm vooru enne lõppu viiendal kohal ning omada vägagi reaalseid võimalusi pääsemaks Bundesliga üleminekumängudele. Just seda nad aga hetkel teevad. Kohad alates tõusust teise liigasse on vastavalt sellised: 2008/09 - koht 15, 2009/10- koht 15, 2010/11 - koht 13, 2011/12- koht 13.
Edulugu on iseenesest ilus. Klubi eelarve on ca 11 miljonit, millest konkreetselt meeskonna peale on kasutada umbes 5 miljonit. Ka selle hooaja algus oli tegelikult vaevaline. Kolm põhimängijat: Zafer Yelen, Marcel Gaus ning Yannick Stark olid hooaja alguses vigastusega väljas ning ei saanud piisaval määral hooajaks valmistudagi. Samuti lahkus seni Kaiserslauternist laenul olnud Ilijan Micanski, kelle üheksa väravat ja nelisöötu oli üks peamine põhjus, tänu millele möödunud hooajal püsima jäädi. Raskuse ründes pidi enda kanda võtma kolm meest: albaanlane Edmond Kapllani, hollandlane John Verhoek ja austraallane Mathew Leckie. Ja seda on mehed teinud väga hästi, sest kolme peale kokku on löödud 22 väravat ning antud 6 söötu. Vastavalt siis 9+4, 9+1, 4+1. Ründemängus peab krediiti andma tegelikult kogu meeskonnale, sest kokku on löödud 50 väravat, mis on kehvem näitaja üksnes liidrist Herthast (59 väravat). Klubi üks suuremaid edu aluseid on peatreener Benno Möhlmann (varasem Fürthi, Braunschweigi, Ingolstadti ja Bielefeldi treener), kes mullu mais oma 400. mängu 2.Bundesligas tähistas. Nagu väiksematele klubidele kohane, siis klubi tugevuseks on peaaegu täiuslikkuseni lihvitud kiired vasturünnakud ning üldine kiirus kaitsest rünnakule lülitumine ning vastupidi. Kombinatsioonid on läbimõeldud ja suurepäraselt väljatreenitud. Kuid ka kõike seda arvesse võttes ennustati Frankfurtile taas pigem väljalangemist kui viiendat kohta tabelis.
FSV näol on tegu siis pigem ühe Frankfurdi linnaosa klubiga (Bornheim). Kui Eintracht on nö terve linna klubi, siis FSV on tugevalt seotud just selle linnaosaga. Ja paratamatult on sellel omad tagajärjed. Nimelt külastab klubi kodumänge uskumatult vähe publikut, eriti arvestades head tabelikohta. Klubil on kokku kõigest 1000 liiget. 2.Bundesligas on vähem liikmeid vaid kolmel klubil: Regensburg (800), Aalen (650), Sandhausen (800). Keskmiselt on sellel hooajal kodumänge külastanud 5012 inimest. Vähem on ette näidata, nagu mel21 juba mainis, külaklubil Sandhausen (4559).
Frankfurter Volksbanki staadion ise mahutab hoolimata suht hiljuti ehitatud uuest peatribüünist 12 552 inimest. Huvitav on aga see,et Bundesliga mänge seal teoreetiliselt pidada ei saaks. Bundesliga reeglites on kirjas, et mahutavus peab olema vähemalt 15 000 kohta. Kuigi Bundesligast ollakse veel kaugel, siis peavad klubi juhid hakkama mõtlema teoreetilisele võimalusele, et mõne kuuga peab staadioni vähemalt 3000 kohta suuremaks ehitama või mujale kolima.

Mõni kuu tagasi sattusin ka lugema lugu FSV ühest legendaarseimast fännist. Christoph Levdy. Mehel oli igatahes juba siis kindel plaan olemas, et meeskond pääseb üleminekumängudele ja kohtub seal Hoffenheimiga. Siis hoiaks vähemalt enamus Saksamaast neile pöialt. Levdy näol tegu juba sellise legendaarse klubi maskotiga. Kui tavaliselt haigutab võõrilmängudel külaliste sektoris tuul,siis vähemalt tema on alati kohal. Ühele võõrsilmängule St.Pauli kuulsale Millerntorile sõitsid nad ühe keskmise bussiga ning kokku oli neid ca 35 tükki. Mees ise ütles, et sellistel mängudel omade toetamiseks peab mune olema. Legendina on talle klubis ka veidi rohkem lubatud kui teistele fännidele. Näiteks on ta käinud klubiga treeninglaagrites kaasas, ööbinud samas hotellis ning istunud treeningu ajal koguni meeskonna pingil. Ja seda üksnes fännina,mitte mingi funktsionärina vms. Asi, mida suurte klubide juures ilmselt juhtuda ei saaks.Eriti huvitavoli aga lugu sellest, kuidas mees FSV fänniks üldse hakkas. Nimelt kui ta oli veel väike poiss, siis mängis FSV ja Eintrachti Frankfurt sõprusmänngu. Pärast kohtumist läks Levdy ühe Eintrachti mängija juurde, kellel oli ilmselgelt paha tuju ning kes talle midagi "kao minema sa loll talupoeg" sarnast karjus. Ja alates selles ajast on ta hoidnudpigem FSV poole. Tema ei näe aga väiksel publikuarvul erilist probleemi ja peab olulisemaks seda, et klubi on säilitanud niivõrd tugeva identiteedi ja seotuse linnaosaga.
Kokkuvõttes päris äge klubi ja vinge oleks, kui üleminekumängudele pääseksid. Aktsiad selleks tõusid tänasega kordades, sest Kaiserslautern suutis võõrsil Cottbusile kaotada ning nüüd mahuvad FSV, Köln ja Kaiserslautern kolm vooru enne lõppu kahe punkti sisse. Ja järgmine voor kohtutakse just Kaiserslauterniga!!! Järgmised kohtumised näevad välja sellised:
32.voor: Bochum- Köln, Kaiserslautern - Fankfurt
33.voor: Köln - Hertha, Frankfurt - Bochum, Regensburg - Kaiserslautern
34.voor: Kaiserslautern - St.Pauli, Braunschweig - Frankfurt, Ingolstadt - Köln
Ehk ühesõnaga raskeimad mängud just FSV-l. Järgmises voorus tuleb Kaiserslautern kindalsti ära võtta, sest ei näe, et nemad veel kuskil eksida võiksid. Braunschweig on edasipääsu kindlustanud ning ehk võtavad veidi lõdvemalt.Bochumit peab samuti kindlalt võitma. Huvitav saab igatahes olema see lõpp kolme klubi vahel.
Kommentaar