320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kuldne ja hõbedane värav?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

    tglt on hõbevärav vägagi aus ehk kompromiss. kuldne on liiga julm ja 30 minti lisa on liiga kurnav.
    kõige rõvedam kuldne oli minu jaoks treze koll em-il
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      #17
      Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

      kindlalt traditsioonilise lisaaja poolt:
      \"äkksurm\" ei pane kindlasti meeskondi mängima ründavat jalgpalli ning võib tekitada väga ebaõiglaseid olukordi ka näiteks siis kui kohtunik määrab/jätab määramata penalti (loomulikult on iga kohtuniku vale otsus ebaõiglane, kuid ühelgi teisel juhul ei määra see nii otseselt mängu saatust)
      hõbedase värava reegel on kirja pandult suhteliselt pikk ja lohisev ning see ei sobi sellisele lihtsale ja konkreetsele mängule nagu jalgpall

      lisaaega ei mängita ju nii tihti, et sellest ära tüdineks, seega selle asemel, et püüda seda iga hinna eest lühendada, võiks hoopis nautida võrdsete heitlust

      Kommentaar


        #18
        Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

        Igasugune kuldne ja hõbedane koll olid mõttetused. 30 minti lisaaega on põnev. 1970 MM-i poolfinaali Saksamaa - Itaalia muutis põnevaks just lisaaeg kui löödi 5 väravat. Seda peetakse ka vist sajandi mänguks.

        Kommentaar


          #19
          Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

          ega jah. siit paistab, et hõbe ja kuldvärava vastasus tuleneb just sellest, et mäng olkes põünev. Siinkohal teeks ettepaneku, et võitjaks tuleb jalgpallis alati meeskond, kes lööb esimesena näiteks viis väravat. Mis siis, et järgmises voorus meestest enam asja poleks, aga vähemalt oleks mängud põnevad ja väravarohked.

          Kommentaar


            #20
            Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

            Algselt postitas lenc


            Igasugune kuldne ja hõbedane koll olid mõttetused. 30 minti lisaaega on põnev. 1970 MM-i poolfinaali Saksamaa - Itaalia muutis põnevaks just lisaaeg kui löödi 5 väravat. Seda peetakse ka vist sajandi mänguks.
            nägid ise ka seda mängu v? retsept. vb oskad kommenteerida siis ka mis itaaliast edasi sai ?
            jokers to the right
            clowns to the left of me

            Kommentaar


              #21
              Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

              Algselt postitas Jasper


              Algselt postitas lenc


              Igasugune kuldne ja hõbedane koll olid mõttetused. 30 minti lisaaega on põnev. 1970 MM-i poolfinaali Saksamaa - Itaalia muutis põnevaks just lisaaeg kui löödi 5 väravat. Seda peetakse ka vist sajandi mänguks.
              nägid ise ka seda mängu v? retsept. vb oskad kommenteerida siis ka mis itaaliast edasi sai ?
              Olen näinud lisaaega ja sellest piisab. Itaaliast sai niipalju, et finaalis kaotasid Brasiiliale 1-4.

              Kommentaar


                #22
                Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                mina annaks selle otsuse siiski mängijatele, kes mänginud neid ilusaid lisaaege-nemad teavad kõige paremini kuidas see mõjutab edasist turniiri.
                jokers to the right
                clowns to the left of me

                Kommentaar


                  #23
                  Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                  Ka UEFA on sellest jaburusest loobunud ja vähemalt hetke seisuga mängitakse 2008 EMil 15+15 lisaaega - kui muidugi mõni geenius midagi ehitama ei hakka jälle. Hea näide hõbedase värava ebaõiglusest on ju viimaselt EMilt olemas, kus kreeklased lõid tšehhidele kolli ära lisaaja esimese poole viimasel minutil, nii et enam ei jõutud palli mängugi panna. Muidugi võib sama asi juhtuda ka mängu või täispika lisaaja lõpus, aga ma isiklikult olen ka seda meelt, et mängu pikkus peaks olema konkreetselt fikseeritud, mitte kuidagi ühe joppamise peale üles ehitatud. Samuti tuleb meelde Rootsi-Senegali kaheksandikfinaal eelmiselt MMilt, kus Rootsi surus terve lisaaja (Svensson lõi veel suurepärase pette järel posti), aga Senegal kobistas enamvähem ainsast vasturünnakust hädise poolpeeretuse postide vahele ja oligi kõik. Ja see annab siiski mängule juurde, kui tead, et esimese eksimuse korral ei ole veel kojusõit. Aastatetaguste passiivsete lisaaegade kordumist ei maksa karta kasvõi juba sellepärast, et selle ajaga võrreldes mängitakse tänapäeval üldse oluliselt ründavamat vutti.
                  armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                  Kommentaar

                  Working...
                  X