320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mask Vaata postitust

    Ju Malouda puhul eksitas "Place of birth: Cayenne, French Guiana, France".
    Temaga on siis kohe päris kena lugu... kuna Prantsuse Guajaana on ju hoopis Lõuna-AMeerikas ja "looduslikult" pole ka seal mustanahalisi. Eriline meta-immigrant see Malouda.

    Kommentaar


      Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
      Teistest Euroopa nn. suurriikidest (jalgpalli mõistes) on vaid sakslased ja portugallased vähesel määral väljast tulevat abi kasutanud.
      Meil on vist erinev arusaam 'vähesest määrast', aga mina lisaks sinna ka Itaalia(Camoranesi ja '34; '38 meistrite oriundid). Samalajal on inglasi vähesel määral aidanud põline inglane - Capello.
      jokers to the right
      clowns to the left of me

      Kommentaar


        Algselt postitas Jasper Vaata postitust
        Meil on vist erinev arusaam 'vähesest määrast', aga mina lisaks sinna ka Itaalia(Camoranesi ja '34; '38 meistrite oriundid). Samalajal on inglasi vähesel määral aidanud põline inglane - Capello.
        No see on ikkagi köömes eelnevate näidete kõrval. Ei hakanud iga suurriigi "välisabi" ette lugema. Selle "vähesel määral väljendi" oleks vast jah pidanud millegi tabavamaga asendama

        Kommentaar


          Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
          Lets face it! Prantsusmaa valgetel on oma koondises tunduvalt väiksem osakaal ning tähtsus kui seda on inglastel. Ei usu, et kõik talendikad sisserännanud aafriklased ainult Prantsusmaal on. Selliseid süsimusti esimese järgu aafrikalsi inglismaal koondises ju pole. St. on enamasti ikkagi kasutatud kohalikku talenti. Ega ma ei räägigi, et see Prantsusmaale niiväga halb variant on, kuna eks iga koondis tahab oma riigis olevat potentsiaali maksimaalselt ära kasutada, olgu selleks siis kohalikud või sisserännanud. Sellest saab vaid järeldada, et nn. valgete prantslaste tase on langenud.
          Hetkel nr1 väravavaht Hugo Lloris (valgenahaline). Kaitses on tõesti mustanahaliste ülekaal aga keskkaitses võib vabalt ka kaks valget meest korraga mängida (tavaliselt Gallas ja Escude/Squillaci, võib ka olla Escude ja Squillaci). Põhiründaja on Andre-Pierre Gignac, kes on valge. Äärtel tavaliselt Ribery (valgenahaline) ja Henry/Anelka. Mängujuhi kohal mängib Yoann Gourcuff, kes on valge. kaitsvad poolikud on Jeremy Toulalan (valgenahaline) ja Lassana Diarra (mustanahaline). Ideaalses põhikoosseisus on 5 mustanahalist ja 6 valgenahalist:

          Lloris
          Sagna Gallas Escude Evra
          Diarra Toulalan
          Ribery Gourcuff Henry
          Gignac

          Ma küll ei tea inglaste täpset põhikoosseisu aga väravas peaks veel olema David James (mustanahaline), võivad ka olla Green/Foster jne. Keskkaitses Ferdinand (suht tõmmu poiss) ja John Terry. Vasakkaitses Ashley Cole (mustanahaline), paremal Glen Johnson (mustanahaline)? Keskel Gerrard, Lampard, Carrick, Lennon (mustanahaline)/J.Cole/Walcott (mustanahaline). Ründes Rooney ja Defoe/Heskey (mõlemad mustanahalised). Eks te Inglismaa koondise fännid täpsustage ise seda täpset koosseisu.

          Minul isiklikult ei jäe mustanahalised ette aga tasapisi hakkab juba see näpuga näitamine ära tüütama.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mask Vaata postitust

            Minul isiklikult ei jäe mustanahalised ette aga tasapisi hakkab juba see näpuga näitamine ära tüütama.
            Mullegi ei jää nad ette. Kurb lihtsalt vaadata, kuidas üks Euroopa gigante hakkab oma talendist tühjaks jooksma. Ja no Ashley Cole on ikka märksa rohkem inglane kui Bacary Sagna on prantslane.Enamus mustad inglased, kes koondises on on ikka mitu põlve juba kohalikud ja ei ole paatidega euroopasse tulnud aafrikaste järglased. Kuid lõpetaks nüüd sõbralikult selle diskussiooni ja keskenduks jalgpallile. Ma lihtsalt püüan siin tõestada, et prantslased on liiga palju sõltuvad cäljaspoolt tulevast jõust ning nagu siin keegi mainis, siis ei ole see nii vaid jalgpallis. Ma ise ei ole mingi die-hard inglise koondise toetaja ning mind nende fänniks oleks vast patt pidada.

            Kommentaar


              Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
              Kurb lihtsalt vaadata, kuidas üks Euroopa gigante hakkab oma talendist tühjaks jooksma.
              Selle väitega ma nüüd küll ei nõustu. Ma vist postitasin Prantsusmaa koondise teemasse kooseisu, kus nimetasin üles vaid valgenahalised mängijad, kes pole sisserännanud, ja see kooseis võiks ka vabalt kõiki võita, kui oleks ka tasemel treener. Domenech kahjuks seda pole.

              Kommentaar


                Loen ja loen ja ikka absoluutselt aru ei saa, mida siin tõestada üritatakse. Kui üldse üritatakse. Nagu juba eespool öeldud, Prantsusmaa jalgpallikoondise koosseis on just selline, nagu ta on, Prantsusmaa riigi ajaloo ja paljude erinevate asjaolude koosmõjul. Omaaegne koloniseerimine, immigratsioonipoliitika jne. Koondis koosneb Prantsuse kodakondsete seast valitud parimatest meestest. Lihtne. Ei mäleta küll, et oleks käidud kedagi ekstra koondisesse meelitamas või bahreinide ja asjade kombel üle ostmas, on sünnipärastest kodanikest parimad ja kõik. Prantsusmaal kasvades on nad seejuures kõik saanud poisikesest peale sinna juurde põhjalikku ja intelligentset jalgpalliõpet, aga sama kooli saanud valgenahalistest on musta rassi esindajad lihtsalt tihti tänu loodusest kaasaantud võimekusele üle. (Ja samu füüsilisi eeldusi omavatest Aafrika koondislastest näiteks just sellesama õppe, st mängijatarkuse poolest). Pannes siia juurde veel keskmise immigrantide järeltulija potentsiaalselt raskema lapsepõlve jne, mis kahtlemata tahtejõudu, visadust ja muid tippsportlasena läbilöömiseks vajalikke omadusi kasvatab, no ei ole väga raske näha, miks asjad on just nii, nagu nad on. Ja veelkord, see kõik on läbinisti loomulik protsess, mitte mingi vägisi abiotsimine, sisuliselt toimib kõik täpselt samasugustel alustel nagu mujalgi. Vajalike iseloomuomaduste osas võib ju paralleeli tõmmata kasvõi Eesti ja Vene päritolu mängijatega meie koondises, treeneridki on tihti vene poiste suuremat nahaalsust ja üldist natuuri sobivust rõhutanud. Mis samas ei tähenda, et poleks erandeid, ja kedagi ei võeta koondisesse paberi pealt sünnikohta vaadates, vaid ikka taseme järgi. Lihtsalt osadel on alati teatud kaasasündinud eelised ning multikultuursetes riikides jookseb see paratamatult sageli ka üsna tugevalt rassivahet pidi.

                Kõige selle tõttu ongi mingit "oma talendi" juttu tõtt-öelda natuke kummastav lugeda. Mis see "oma" siis lõppude lõpuks peaks olema või kuhu piir tõmmata? Või ma ei tea, kui tõesti ainult tume nahavärv on see, mis vastumeelsust tekitab, siis noh, meil on siiski arvamusvabadus, ei maksa mingit ebamäärast mulli ajada, parem kohe julgelt välja öelda. Viitamine kõikidele mustanahalistele mängijatele kui "paatidega Euroopasse tulnud aafriklastele" paratamatult veidi sellise hoiaku mulje jätab.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                  Kommentaar


                    - "Prantsusmaa sellesse kategooriasse ei kuulu. Pole vajadust kedagi kodustada. Miks sa näiteks Portugali peale näpuga näitamas ei käi? Nemad ju hiljuti "kodustasid" Liedsoni, kuna polnud piisavalt head ründajat ette panna."

                    Ma enda meelest ei öelnudki, et Prantsusmaa sinna kategooriasse kuulub! Pigem olin eelnevalt andmeid kontrollimata sinuga nõus, et suurem osa poisse on Prantsusmaal sündinud ja üritasin küsida, et miks ei kajastu rahvastiku koosseis koondise koosseisus.


                    - "Valgeid on Prantsusmaa liigad täis, lihtsalt mustanahalised on paremad. Ma ei saa aru su probleemist... Keda siis peaksid mustanahalised prantslased (näiteks Thierry Henry, Nicolas Anelka) esindama, kui nad on sündinud ja kasvanud Prantsusmaal. Kas siis peatreener peaks valima valgenahalise mängija ennem mustanahalist, kuigi mustanahaline on parem mängija?"

                    Ärge nüüd mind rassistiks tembeldage! Ma ju lihtsalt küsin, et miks see nii on, et mustanahalised paremad on? Sarnane küsimus tekiks mul ka siis, kui nt Soome koondis hakkaks äkki ülekaalukalt koosnema Lindströmidest ja Aleksandersonidest?


                    - "Ega terve koondis pole süüdi, et Henry käega mängis...

                    Loomulikult pole nad selles süüdi. Aga terve koondis on siiski see, kes ebaasual teel MMile jõudis. Pole ka kuulnud erilisi kahetsusohkeid, nõudmist ausalt kordusmäng pidada ning kirsiks on muidugi peatreeneri väljaütlemised.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas tank Vaata postitust
                      Ärge nüüd mind rassistiks tembeldage! Ma ju lihtsalt küsin, et miks see nii on, et mustanahalised paremad on? Sarnane küsimus tekiks mul ka siis, kui nt Soome koondis hakkaks äkki ülekaalukalt koosnema Lindströmidest ja Aleksandersonidest?
                      Paljalt selline mõtteviis on loomult rassistlik. Ma olen ammu võtnud omaks printsiibi, et taoliselt mõtlevaid inimesi ma ignoreerin ja välistan oma suhtlusringkonnast.
                      Loodan, et see arutelu siin selliseks ei muutu, et peaksin hakkama postitusi kustutama.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                        Paljalt selline mõtteviis on loomult rassistlik. Ma olen ammu võtnud omaks printsiibi, et taoliselt mõtlevaid inimesi ma ignoreerin ja välistan oma suhtlusringkonnast.
                        Loodan, et see arutelu siin selliseks ei muutu, et peaksin hakkama postitusi kustutama.
                        Ma loodan, et ei saanud lihtsalt sinu peenest irooniast aru! Vastasel korral oleks huvitav teada, et milline mõtteviis siis on loomult rassistlik. Kas see, kui küsitakse, et miks mustanahalised mängivad paremini, või see, kui väidetakse otsesõnu, et mustanahalised on paremad kui valged?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas tank Vaata postitust
                          Ärge nüüd mind rassistiks tembeldage! Ma ju lihtsalt küsin, et miks see nii on, et mustanahalised paremad on? Sarnane küsimus tekiks mul ka siis, kui nt Soome koondis hakkaks äkki ülekaalukalt koosnema Lindströmidest ja Aleksandersonidest?
                          Loe vincenti postitust.



                          Algselt postitas tank Vaata postitust
                          Loomulikult pole nad selles süüdi. Aga terve koondis on siiski see, kes ebaasual teel MMile jõudis. Pole ka kuulnud erilisi kahetsusohkeid, nõudmist ausalt kordusmäng pidada ning kirsiks on muidugi peatreeneri väljaütlemised.
                          Kuule ole nüüd normaalne. Milline koondis läheks kordusmängu nõudma, kui nad on juba edasi? Et Doemench paras tropp on, teavad kõik.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas tank Vaata postitust
                            Ma loodan, et ei saanud lihtsalt sinu peenest irooniast aru! Vastasel korral oleks huvitav teada, et milline mõtteviis siis on loomult rassistlik. Kas see, kui küsitakse, et miks mustanahalised mängivad paremini, või see, kui väidetakse otsesõnu, et mustanahalised on paremad kui valged?
                            Vastus: mõlemad küsimused/väited on loomult rassistlikud. Nagu on üldse inimese nahavärvi argumendiks toomine.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Siin kunagi MM-ist ka arutama hakatakse?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Epic Vaata postitust
                                Siin kunagi MM-ist ka arutama hakatakse?
                                Ma loodan, et hiljemalt siis kui finaalturniir algab. Siis tavaliselt arutajaid jätkub.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X