Lehekülg 2, kokku 7 EsimeneEsimene 123456 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 121

Teema: Jooksmine

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Kas mingist kaalust alates on jooksmine juba halb idee ka?
    Alusta hoogsa kõndimisega.

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Kas mingist kaalust alates on jooksmine juba halb idee ka?
    Kahtlemata, aga ma ei tea seda täpset kaalu. Googelda ise ja soovitan kasutada märksõna BMI.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
    Olen leidnud enda jaoks Rogaini. See on ka tore asi, on keegi proovinud?
    XDream ja rogaini vaimustus oli päris mitu aastat.
    Korra sügisel rogaini Oandus teinud ja seal oli tempo suht aeglane, sest ühe tiimiliikme valutavate jalgade tõttu oli enamus sellest 8h rogainist metsas jalutamine. Lõpuks sai ca 40km ära jalutatud, seega võis rahule jääda
    Suvine 8h rogain Kõrvemaa ümbruses oli plaan ühe sõbraga kahekesi tempokamalt teha, aga temperatuur 32 kraadi tähendas seda, et alates neljandast tunnist olin nii räigetes krampides (kaasavõetud rosinad, vesi ja mingid müslibarid ei aidanud eriti), et edasi sai jälle ainult kõnnitud ja vist lõpetasime umbes 6,5 tunniga
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Suvine 8h rogain Kõrvemaa ümbruses oli plaan ühe sõbraga kahekesi tempokamalt teha, aga temperatuur 32 kraadi tähendas seda, et alates neljandast tunnist olin nii räigetes krampides (kaasavõetud rosinad, vesi ja mingid müslibarid ei aidanud eriti), et edasi sai jälle ainult kõnnitud ja vist lõpetasime umbes 6,5 tunniga
    Mis vett tarvitasid? Spordijookides on peale maitse-, värv- ja magusainete ka korralik ports mineraale, vist kutsutakse elektrolüütideks, maakeeli soolasid. Kraanivesi jääb lahjaks, (ilma mullita) värska on piisavalt hea. Vajadusel võib neelata ka soola- ja magneesiumikapsleid.

Ma rohkem ülejäänute jaoks trükkisin, Sina jalgratturina küllap tead isegi.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Me engana que eu gosto Kasutaja j6u1uv4n4 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

õige mees joob ainult enne ja pärast jooksu

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    XDream ja rogaini vaimustus oli päris mitu aastat.
    Korra sügisel rogaini Oandus teinud ja seal oli tempo suht aeglane, sest ühe tiimiliikme valutavate jalgade tõttu oli enamus sellest 8h rogainist metsas jalutamine. Lõpuks sai ca 40km ära jalutatud, seega võis rahule jääda
    Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Mis vett tarvitasid? Spordijookides on peale maitse-, värv- ja magusainete ka korralik ports mineraale, vist kutsutakse elektrolüütideks, maakeeli soolasid. Kraanivesi jääb lahjaks, (ilma mullita) värska on piisavalt hea. Vajadusel võib neelata ka soola- ja magneesiumikapsleid.

Ma rohkem ülejäänute jaoks trükkisin, Sina jalgratturina küllap tead isegi.
    Jep, eks need asjad ole ikka teada.

Olin lihtsalt tookord nii enesekindel, et võtsin camelback'is kaasa 1.5 liitrit tavalist joogivett ja arvasin, et rosinatest, pähklitest ja müslibatoonidest piisab. Ürituse päeval sain siis karistuse, sest ilm oli kuumem kui ennustatud ning punktid rajal olid nii "ilusti" sätitud, et pidi üsna palju lagedal väljal lauspäikese all liikuma.
    Sõber läks jahutuseks ujuma, aga ma soovi ei avaldanud ning istusin selleks ajaks järveservale maha. Püsti enam naljalt ei saanud, sest mul ei ole jalad nii krampis elus olnud :P Sealt oligi vaid otseimat teed pidi finišisse lonkida.
    Eks elu õpetab
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Nonii, ka Riia maraton lükati 17. mai pealt kaugesse tulevikku. Ega vist pole mõtet rohkem jooksudele regada ka, sest esiteks pole teada, kaua see pull veel kestab ja teiseks, ega eriti ei tahaks sügisel joosta 3-4 maratoni.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Täna on intervalltreening ja nagu ikka intervalli päevadel, milleks mul on kolmapäev, on väljas tugev tuul, 8 m/s. Alati. Rusikareegel. Võid kindel olla! Tätte topeltgarantii!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Eile oli kaugesse tulevikku lükatud Riia maratoniks ettevalmistuse esimene pikk jooks, 30 km. See oli ka esimene trenn, milleks ma spetsiaalselt valmistusin, ostsin omale kaks geeli ja võtsin liitrise joogipudeli kaasa, mille jätsin kontori trepikotta. Nii et esimesed 1.5 km jooksin pudeliga, terve jooksu vältel siiski ei soovinud käe otsas seda tassida, ebamugav ju. Kuna ma olen linna risti ja põiki läbi jooksnud, siis mul on enamvähem selge sott, kui pikad mingid ringid on ja nii tegingi kontori ümber kolm umbes 10 km-st ringi, nii et esimene joogipeatus oli 9.4 km peal, teine 20.5 km peal ja kolmanda ringi lõpetasin juba kodus. Geelid imesin 15 km ja 25 km peal, teist geeli tegelikult sel hetkel ei vajanud, aga ei soovinud ka haamriga kohtuda, nii et igaks juhuks neelasin ära. Treeningkava nägi ette 5:21/km tempos jooksmist, aga ma ei suuda nii aeglaselt joosta. Jooksin enesetunde järgi ja võimalikult ühtlaselt, et lõpp ei läheks kangutamiseks. Aga läks ikkagi, sest lõpp oli tugeva vastutuulega, see kottis suht läbi, aga haamrit õnneks ei tulnud, sest kui majade varju jõudsin, läks samm kohe kergemaks. Keskmiseks tempoks tuli 4:50/km (enne tuult oli 4:46/km) ja kuigi selle pealt on võimatu midagi maratoni kohta ennustada, mis teadupärast 30 km juurest alles algab, siis tol hetkel oli enesetunne hea ja oleks saanud edasi joosta küll. Nii paljukest saab küll maratoniga võrrelda, et kui eile jooksin 31.3 km ajaga 2:31:20, siis oktoobris maratoni käigus olin selle maa peal 3 minutit kehvema ajaga, 2:34:42 ning selleks ajaks olin juba 3:30 tempogrupist lahti lasknud, nende 4:50/km kuni 5:00/km kõikunud tempo hakkas üle jõu käima. Küllap ma midagi ikkagi õigesti teen nüüd, et eile, trenni käigus, tunduvalt kiiremini lippasin. Eilse jooksu käigus parandasin oma selle aasta pooliku aega ka minuti võrra, 1:39:30 peale, millest kiiremini olen jooksnud vaid kaks korda, eelmisel aastal Rakvere ööjooksul (1:34:52) ja Tallinna maratonil (1:37:37). Kaalukaotus 2.2 kg ehk 2.7%, lõpus oli tegelikult suur janu, aga no ei ole ju mõtet 1-2 kilti enne lõppu mingit joogipunkti sättida. Kodus ootas magneesium ja 1.5-liitrine värska.

Teisi jooksjaid nägin 14 (2 jooksjat + 12 sörkijat), politseibusse neli korda (vbl mõni kordus, dunno) + üks G4S patrull Anne kanali kergliiklusrajal, kuradi ahvid. Raja ääres oli üks suitsetajanna, kes imes midagi, mis lõhnas pigem meeldivalt.

Kuna Riia maraton lükati edasi, siis osalen Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul, joogiküsimus vajab veel lahendamist, aga üritan leida mõne jalgratturi, kes suudab 42 kilti / 3.5 tundi sõita kiirusega 12 km/h

Algupärane

Jooksime üldse ei huvita. Ilma pallita on ju igav.

Aga kas sa nibusid ka teibid?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas $$$ Vaata postitust
    Jooksime üldse ei huvita. Ilma pallita on ju igav.

Aga kas sa nibusid ka teibid?
    Kui Sa nii otse küsid, siis tuleb vastata. Ei teibi. Aga enne järgmist maratoni plaanin küll vaseliini osta ja kubeme libedaks teha. Kui meeles on. :P Tavalised jooksusärgid mul ei hõõru, aga need, millel on vasaku nibu kohal Liverpooli vapp, võivad vahel hõõruda, olenevalt sellest, kas on tikand või kleebis vmt. Aga teema on tõsine ja individuaalne, sellepärast ei mindagi maratoni starti uute esemetega, kõik peavad olema trennis läbi proovitud - sealhulgas geelid.

Kui Sind sellised detailid huvitavad, siis ühes blogis soovitati maratoni ajal kanda musti pükse. Siis ei paista välja.

Ja kui ilma pallita on igav, siis võta pall kaasa?

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

mis lõppeesmärk on, Stok? terves kehas terve vaim või sub 3h?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Lõppeesmärki ei ole endale seadnud, nii et küllap siis otsin tervet vaimu. Ma tunnen ka väikestest saavutustest rõõmu, nii et lühikeses perspektiivis on eesmärgiks maraton 100% joostes läbida, mis peaks automaatselt garanteerima parema lõpuaja kui seni ainsaks jäänud jooksul. Aga kui need minutid ka edaspidi maha kuluma hakkavad, siis võiks teoorias ju ka sub 3h unistada.. kui need jalad ja kopsud mitte üle 40 aasta vanad ei oleks. :P Ja selle teema mõte võiks olla, et kui suudan mina, siis suudavad ka 30-sed ja 20-sed noorfoorumlased ka.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    mis lõppeesmärk on, Stok? terves kehas terve vaim või sub 3h?
    3h on 4:15 tempo. Ma olen käesoleva ettevalmistuse raames suutnud tempot parandada 10 sekundi võrra, 5:00 pealt 4:50 peale. Kui ma vaatan oma tabelit, siis ma olen jänni jäänud kahe tempojooksuga, mõlemad olid 5 km tempoga 4:24/km. Läheb veel aega pisut

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Ära jalgpalli särgiga küll maratoni jookse jah Ma väiksemaid distantse vahest olin jooksnud niisama jalgpalli särgiga aga eelmine aasta jooksin SEB poolmaratoni ja finishis oli mõlemast nibust verd tulnud ja särk verine, toredad finishi pildid sain
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Eesti koondislane Kasutaja JuriM avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Iceman Vaata postitust
    Ära jalgpalli särgiga küll maratoni jookse jah Ma väiksemaid distantse vahest olin jooksnud niisama jalgpalli särgiga aga eelmine aasta jooksin SEB poolmaratoni ja finishis oli mõlemast nibust verd tulnud ja särk verine, toredad finishi pildid sain
    Nibud teibi enne kinni ikka? Siis vali särk mis sulle kõige rohkem meeldib.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Lõppeesmärki ei ole endale seadnud, nii et küllap siis otsin tervet vaimu. Ma tunnen ka väikestest saavutustest rõõmu, nii et lühikeses perspektiivis on eesmärgiks maraton 100% joostes läbida, mis peaks automaatselt garanteerima parema lõpuaja kui seni ainsaks jäänud jooksul. Aga kui need minutid ka edaspidi maha kuluma hakkavad, siis võiks teoorias ju ka sub 3h unistada.. kui need jalad ja kopsud mitte üle 40 aasta vanad ei oleks. :P Ja selle teema mõte võiks olla, et kui suudan mina, siis suudavad ka 30-sed ja 20-sed noorfoorumlased ka.
    Aight, see sub 3h või 3:15 või 3:30 ei ole nii oluline, põhimõttes oli rohkem küsimus, et kas eesmärgid suunatud tulemusele või tegevusele.

Boldis osa - et kindlasti suudavad, sest küsimus ei ole enamjaolt mitte suutmises vaid tahtmises. Ma olen "tervisliku eluviisi" nimel alustanud jooksmist kordi kümme ning peamine takistus - võetud eesmärgi (kasvõi poolmaratoni läbimise) järgselt on vaja püstitada uus soorituse tulemusele baseeruv eesmärk, sest kui seda ei ole, siis ega tosse jalga panna ei viitsi. Naudingut saanud sellest, et "ma olen mees, 6kuud veel ja taipohh kui ma oma lubadust ei täida". See ei ole aga jätkusuutlik lähenemine. Et nullist sub 4h võtab umbes 1 aasta 30 aastasel mehel, eksole. Põhimõtte nimel teostatav, naudingut vaevalt vastab 30 aastaks pakub. Et seepärast uurisingi, kas lähtud eelkõige mingist võetud põhimõttelisest ajast/eesmärgist või leiad selles naudingut iga teine päev tossud jalga panna.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Naudingut? Maratonist? Mul on kontor kohe Raekoja platsis ehk finiši kõrval. Kui ma oma nännibuketi kätte sain, komberdasin kontorisse, vajusin diivanile ja otsisin elu mõtet. Mitte just siis, kui ma olin taastunud, vaid pigem siis, kui tundus, et aitab küll, oleks vaja koju minna, tegin sedagi ja kuna ma elan kesklinnas, siis ei pidanud pikalt komberdama. Kodus üritasin süüa, kuna rajal tabas mind nälg, aga toit eriti alla ei läinud. Käisin duši all, kraadisin end - jepp, oligi väike palavik, midagi 37-ga - ning heitsin magama. Tund-poolteist ehk magasin, alles seejärel algas õige elu, suutsin söögi ära süüa, tulid endorfiinid jne. Naudingut saab palju vähema vaeva ja piitsutamisega.

Eesmärk on joosta järgmine maraton alla 3:30 ja usun, et peaks olema hõlpsasti teostatav. Eks siis tekivad uued eesmärgid. Eluunistus see mul ei ole, nagu ei olnud ka maraton kunagi mu bucket-listis, aga kuna vorm võimaldas, siis joostud ta sai. Ja nüüd kõige põhilisem: jooksen sellepärast, et meeldib. Ma ei ole kunagi pidanud sundima end trenni minema, olgu siis jooksma, jalkat mängima või suusatama. Ei ole mind tagasi hoidnud pohmakas ega väike külmetus. See ei ole mu jaoks raske pingutus, ma ei pea end ekstra motiveerima, et jooksma minna või jooksu ajal, et edasi joosta. Noh, mõnele meeldib jõusaal, minu jaoks on jällegi see väga raske. Võib-olla suusatamisega on kõige parem võrrelda, see ju samamoodi suht nühkimine, aga samas laskumised on ju kiired. No vot, jooksmises on ka tegelikult kiirus, ehkki mitte nii suur kui suusatamises või rattasõidus. Kuna ma olen väikest viisi numbripede, siis ma alati pärast jooksu vaatan, kuidas siis seekord läks ja noh, kui ma näen, et rutiinse trenni käigus jooksin oma paremuselt kolmanda poolmaratoni aja, siis see annab boost'i küll. Samuti kuna ma jooksen 3x nädalas ehk pärast iga trenni on vähemalt üks puhkepäev, siis see hoiab jooksunälga - ei teki üleküllastumist, vaid jubedalt tahaks jooksma minna, aga näed, täna ei saa, kuna eile käisin. Lisaboonusena hoiab vigastused ka eemal. Näiteks pärast pühapäevast 31km olid jalad veits kanged küll, aga kahe päevaga taastusin ära ja eile oli juba intervalltrenn, kus täitsin eesmärgid väikse kuhjaga. Mis jällegi näitab, et jaanuaris valitud kava oli tollal mulle paras (s.t. natuke raske), aga nüüd on lahjaks jäänud. Eks järgmine kava tuleb jälle nõudlikum jne., nimetatakse vist arenguks.

Väga kahju on, et kõik võistlused nüüd edasi lükkuvad, aga isegi mina saan aru, et see on praeguse maailmakorra puhul kõige väiksem probleem. Aga ikkagi on kahju, sest virtuaaljooks ei asenda mitte kuidagi paarituhande inimesega massiüritust. Ma olen suht kindel, et virtuaalmaratoni stardis on null adrenaliini. See on umbes sama nagu mängida CL finaali Tottenhami vastu.

Me engana que eu gosto Kasutaja j6u1uv4n4 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

räägi mulle enda jalatsitest parem. millistega on OK maratoni joosta? käisin mõnda aega tagasi XXLis jooksutossusid vaatamas ja need asfalti peal jooksmise omad olid rämedalt paksu tallaga ja istusid väga ebamugavalt..

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Mina läksin peale oma esimest maratoni lõpetamist 8ks tunniks veel tööle kontorisse. Päris raske oli aga kuidagi jah nagu ikka jätan asju viimasele hetkele ja kuu varem ei requestinud seda päeva endal vabaks miski pärast ja nii peale maratoni taastusingi natukene spordiklubis basseinides ja siis tööle.
    Ja nauding, mis sealt sain, oli suht kõva maratoni lõpus. Väga meeldis, olin heas vormis ja unistasin kunagi 3 tunni ületamisest aga kahjuks jah praegu elu teistmoodi läinud ja vorm täiesti pekki läinud ja praegu pigem eelistan isegi rahuliku kõndimist, enne kui uuesti hakkaks kiiremini jooksma pikemaid distantse. Hetkene eesmärk on lihtsalt, et kuu lõpus saaks joostud oma sünnipäeva hommikul nii palju kilomeetreid, kui vanaks ma saan kuu lõpus.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid