320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas MNa Vaata postitust
    Püro hoiab tavavaataja staadionilt eemal? Äärmiselt kummaline ja õhust võetud avaldus. Ma ei ole pürofänn, aga kui olen käinud vaatamas mõnda mängu Eestis ja seal ka pürotatakse, siis on minul kõrvaltvaatajana just väga hea vaadata olnud. Annab atmosfäärile juurde ja tekitab jalkameeleolu, eriti kui tribüünil on nii vähe vaatajaid nagu Eestis ikka kombeks on.
    Sõltub kus ja kuidas. Julgen arvata, et kitsikul kunstmurutribüünil Eestis mõjub püro hetkel tavavaatajale pigem eemaletõukavalt kui mängule kutsuva faktorina. Kui pole harjunud sellega ja keegi sinu läheduses järsku tuld ja tossu pilduma hakkab, siis pigem on ebameeldiv. Üle 40 aastased naised ja alla 5 aastased lapsed satuvad ka esimestel kordadel paanikasse ning tõmbavad ka perepead kaasa. Järgmisel korral kas istuvad eemale või ei tule üldse. Kui tavavaataja teeb asjaga tutvust distantsilt, siis kulgeb harjumine rahulikumalt. Ses suhtes Eesti mõistes hiiglaslikul le Coqil eraldatud sektorites probleemi ei näe.

    Kommentaar


      mina olen rääkinud nii naisteklubi,kui meesklubi mängijatega ja keegi ei ole sellest tossust nagu puudust tundnud.Äkki on mõttekoht,kust edasi liikuda.

      Kommentaar


        Algselt postitas Andres. Vaata postitust
        Sõltub kus ja kuidas. Julgen arvata, et kitsikul kunstmurutribüünil Eestis mõjub püro hetkel tavavaatajale pigem eemaletõukavalt kui mängule kutsuva faktorina. Kui pole harjunud sellega ja keegi sinu läheduses järsku tuld ja tossu pilduma hakkab, siis pigem on ebameeldiv. Üle 40 aastased naised ja alla 5 aastased lapsed satuvad ka esimestel kordadel paanikasse ning tõmbavad ka perepead kaasa. Järgmisel korral kas istuvad eemale või ei tule üldse. Kui tavavaataja teeb asjaga tutvust distantsilt, siis kulgeb harjumine rahulikumalt. Ses suhtes Eesti mõistes hiiglaslikul le Coqil eraldatud sektorites probleemi ei näe.
        Julgen vastu vaielda. Welco-Flora Tamme staadioni kunstmurul tõi 700+ pealtvaatajat, kuna seda reklaamiti välja kui suurt fännide pürolahingut. Tamma kunstmuruväljaku äärne tribka on üks Eesti kõige kitsikam kunstmurutribüün.

        Kommentaar


          Algselt postitas yordan Vaata postitust
          Julgen vastu vaielda. Welco-Flora Tamme staadioni kunstmurul tõi 700+ pealtvaatajat, kuna seda reklaamiti välja kui suurt fännide pürolahingut. Tamma kunstmuruväljaku äärne tribka on üks Eesti kõige kitsikam kunstmurutribüün.
          Võtan seda kui väga tugevat vastuargumenti, kuid siiski arvan, et püro polnud ainus faktor, mis selle lahingu nõnda atraktiivseks tegi. Spekuleerin veel, et kui Levadia ja Narva omavahel vastamisi läheks (sportlikult hulga kõvem duell) ja nad oleks mõlemad samakõva tossutajate kuulsusega nagu Welco ja Flora, ei tooks see ikkagi 700 lähedalegi rahvast.

          Järgnev mõneti meelevaldne mõttearendus läheb ehk liiga kaugele, aga siiski usun, et see on miski, mis enamus perepeade peanupust võib läbi käia. Lisaks, Welco on minu hinnangul üsna erandlik jalgpalliklubi või vähemalt teistest Eesti jalgpalliklubidest selgelt eristuv seetõttu, et fännkonna moodustavad enamuses tudengid ja noored inimesed, mis saab niimoodi toimida ainult Tartus või hea juhul Tallinnas (haridusasutuste rohkuse tõttu). Põhjaeestlasena, kellel Lõuna-Eestis juuri ja Tartus ka kraad omandatud, tahaks väita veel seda, et Eesti lõunaosas on inimesed avatumad ja leiavad ühisosa lihtsamini kui näiteks pealinnas, kus kõik üritavad oma asja nikerdada - jube üldistus, tean. Seetõttu leian aga, et Welco näited ei pruugi ülejäänud Eesti jalgpalliklubidele (alati) sobituda.

          Tagasi püro juurde tulles. Kindlasti toob see sisse elemendi, mis lisab mängule vürtsi ja muudab huvitavaks, aga usun jätkuvalt et pürotamisel võib olla märkimisväärse kontingendi jaoks ka eemaletõukav mõju. Tolles Welco-Flora 700+ mängus loobiti minu teada ka suurem hulk paberirulle, mille vahelt püro tehti ja mingi hunnik tribüünil või selle vahetus läheduses ka põlema läks. Õnneks lahenes olukord kiirelt, kuid mine tea mis kehvemal päeval juhtuda oleks võinud. Inimestel natukene rohkem alkoholi sees, natukene rohkem paberirulle, natukene rohkem inimesi sektoris ja natukene rohkem pürotehnikat. Pigem on see koht kuhu kahe väikse lapse ja naisega ei roniks.

          Erinevalt näiteks pürost on (toetavatel) fännilippudel, bänneritel ja lauludel, mis samuti on kõik nii Flora kui Welco trump, vaid positiivne mõju. Samas oleks huvitav näha, kas Welco-Flora aastast aastasse (4 korda igal aastal) suudaks nõnda palju rahvast ligi meelitada, kui jõujooned püsiks sarnased (Flora igal mängul kindel favoriit). Mõnda aega hoiaks ehk püroshow seda vaimu üleval, aga teatud aja möödudes hakkaks sportlik pool vaimu kulutama.

          PS! Ma ei ole püro vastane. Õigel ajal ja õiges kohas, mõtlemisvõimega inimeste käes on see väga vahva. Samas ma ei usu, et praegustes oludes, kus oleme pool hooaega kitsikustel kunstmurustaadioni tribüünidel, on püro üks neist võluvitsadest, mis aastast aastasse ja voorust vooru rahvast meeletult juurde tooks.

          Kommentaar


            Kellegile ei tundu, et asi on päris nõme kui inimesed tulevad jalgpalli mängule ilutulestikku vaatama? Peaks ikka mingil muul põhjusel tulema?
            Ja 100% nõus sellega, et väikse lapsega ei kipu ma mitte ühelegi staadionile kus idioodid oma tõrvikutega vehivad. Tekitab trauma ja rikub igasuguse elamuse ära.

            Kommentaar


              Eided raisk. Keegi ei käsegi teil ultrate kõrval olla, võite vähe eemal istuda ja omi mõtteid mõlgutada. Huvitav, kas püro vastased mängudel käivad ikka?

              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

              Kommentaar


                Kui klubikesel ultrasektor tühi ja publikut ca 200, siis ise püro tossama ja mängima

                Kommentaar


                  Igaüks istub oma mätta otsas ja vaatab sealt ringi. Väikeste lastega on ruumi mujal istuda küllaga. Juba suuremad lapsed tunnevad enne mängu elavalt huvi, et kas püro tehaksegi. Kui selles eas tekitame huvi mängudel käimiseks, siis ehk muutub pikapeale harjumuseks. Eks nad vaatavad püro kõrvalt ka mängu. Võib olla on pisipere vanematel ka suuremad lapsed jalus? Et nagu suuremad lapsed peaksid tänavatel tolgendama?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Kellegile ei tundu, et asi on päris nõme kui inimesed tulevad jalgpalli mängule ilutulestikku vaatama? Peaks ikka mingil muul põhjusel tulema?
                    Ja 100% nõus sellega, et väikse lapsega ei kipu ma mitte ühelegi staadionile kus idioodid oma tõrvikutega vehivad. Tekitab trauma ja rikub igasuguse elamuse ära.
                    Kindlasti ei tulda ilutulestikku vaatama. Ei tulda ka sööma-jooma. Aga paganama hea on kui lisaks mängu vaatamisele saab ka limpsi libistada ja pirukat näksata. Ja samamoodi on ilus vaadata ohutult teostatud püro. Kõik käib mängu juurde.

                    Kommentaar


                      ma tahtsin ka kaheaastaselt tikkudega mängida, panin kogemata isegi sohva kodus põlema. eks see püroarmastus mingit arengutaset vist näitab. tavaliselt kasvatakse välja. pole üldse kindel, kas täiskasvanud jalgpallifännidel on nii palju mõistust, et vastutustundlikult tuld teha. meenub, et ajugeeniused on ka Kalevi spordihallis aastalõputurniiril püro proovinud.

                      mulle väga meeldib, kui on suured lipud, laulud, loosungid ja aktiivne kaasaelamine, aga kui peamine mängule minemise põhjus on püro, siis on midagi ikka väga valesti. staadionil toimuvast jääb mulje, nagu oleks tegu mingi mäsuga, kuhu ükski mõistlik vanem oma lapsi ei saada. satuvad veel halba seltskonda ja lähevadki tänavale. rahulikuma meelelaadiga inimesed hoiavad ka ise eemale. kaugemale istumise soovitused on pigem huumor, sest see suits, mis tekib, levib ju igale poole. nö ultratele võib ju meeldida, aga kui teistega arvestada ei suudeta, siis jääbki tribüünilt jalgpalli vaatamine nišiteemaks. jalgpallifänlus ei peaks olema samatähenduslik jõmlusega.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                        Igaüks istub oma mätta otsas ja vaatab sealt ringi. Väikeste lastega on ruumi mujal istuda küllaga. Juba suuremad lapsed tunnevad enne mängu elavalt huvi, et kas püro tehaksegi. Kui selles eas tekitame huvi mängudel käimiseks, siis ehk muutub pikapeale harjumuseks. Eks nad vaatavad püro kõrvalt ka mängu. Võib olla on pisipere vanematel ka suuremad lapsed jalus? Et nagu suuremad lapsed peaksid tänavatel tolgendama?
                        Sellest märkusest, et kuidas suuremad lapsed kellelgi jalus võiks olla ma aru ei saanud. Ning mujale istumisest, siis alati pole see võimalik. Näiteks, kui mäng toimub mõnel kunstmurustaadionil (Pärnu, Rakvere, Tamme jne), kus rahvast rohkem ja polegi väga valida kus istuda. Hea kui on istuda. Tuled varem perega kohale, võtad koha sisse. Mingi hetk tekib fänkond kõrvale ja hakkavad pürotama. Oled juhukülastaja või tavavaataja, kes tulevärgiga nii tuttav pole. Ehmud ja võib-olla pärid 'ultratelt', et mis värk on. Saad Mjaasa stiilis vastuse: "Kuradi eit raisk, tõmba minema siit. Kes sul käskis siia istuda, ah?" Sõõm saasteainet kopsudesse tõmmatud ning inimeste ülbusest pettununa järgmine kord pigem ei tule üldse.

                        Minul isiklikult pole probleemi. Olen noor inimene ja ei saa ka välistada, et teinekord püropulk pihus tiimile kaasa elaksin. Samas soovin ma siiski rõhutada, et alati tuleb läbi mõelda kes, kus, mida ja kas tasub. Eriti kui silmas pidada jalgpalli üldist propageerimist. Ning kui korra Rakvere mängu tuua, siis Kastani tribüüni alune on tuleohtlikust materjalist. Kui tahta siin pürotada, tasub varakult luba taotlema hakata ja pole ka siis kindel, et lubatakse.

                        Kommentaar


                          Ma ei väida, et järgnev on tingimata omastatav ka Flora fännidele, aga probleem on ikkagi selles, et kokkulepetest ei peeta sageli kinni. Näiteks Levadia "fännide" puhul on neid juhtumeid väga palju olnud. Ehk siis kui lepitakse kokku, et rakette tehakse tribüüni kõrval asfalti peal, et lennata võivad sädemed nt toole ei kahjustaks, siis lõpuks on ikka asi nii, et tüübid läidavad oma raketid tribüünil (ja mitmetel toolidel on pärast sulamistäkked peal). Kui lepitakse kokku, et kõik raketid kustutatakse selleks organiseeritud liivaämbritesse, siis alati leidub mõni debiilik, kes lennutab raketi käest nagu juhtub. Kui lepitakse kokku kindlat tüüpi püro kasutamises, siis alati on mõni debiilik, kes teeb võrreldes loaga teist tüüpi rakette. Kui lepitakse kokku püro ühikute arvus, siis leidub alati mõni debiilik, kes teeb neid rohkem, kui loas ettenähtud oli. Miks peaks siis edaspidi enam lube väljastama, kui reeglitest kinni ei peeta? Ja muidugi paar aastat tagasi Kalju fännide näide, kes otsustasid, et jõle hea mõte oleks Kadriorus katuse all viimases reas raketid süüdata. Kogu katusealune oli paksult tossu täis. Kõige tipuks lendasid need raketid samuti käest nagu juhtus ja mõni tarkpea otsustas isegi lõpuni põlemata raketi alkoholiga kustutada. Ehk siis peaks vaatama ka seda, kas ise on tehtud kõik selleks, et luba ka edaspidi väljastataks. Nagu öeldud, ei väida ma, et eelnev jutt oleks omastatav ka Flora fännidele, aga mõnda neist olukordadest on kindlasti rikkunud ka nemad. Vähemalt väljaspool Lilleküla.

                          Üldsielt ei anna minu meelest see püro muidugi mitte midagi juurde. Aga selles küsimuses on mõned fännid, kellel tikkude järgi näpud sügelevad, kindlasti eri meelt. Ehk siis selles osas, las ta jääb...

                          Kommentaar


                            Iga inimene, kes käib Eestis klubijalkat vaatamas staadionil, ongi ultra. Terve mõistusega inimene nii sittades tingimustes jalgpalli vaatama ei läheks. Seega - miks mitte paugutada
                            “I am Zlatan. Who the hell are you?”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                              Eided raisk. Keegi ei käsegi teil ultrate kõrval olla, võite vähe eemal istuda ja omi mõtteid mõlgutada. Huvitav, kas püro vastased mängudel käivad ikka?

                              Loen: "No pyro - no party"

                              Pürot ma näen, aga kus on pildil party?
                              #mis on sellel pildil valesti?
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Kas suure hurraaga tulnud Hannes Anier on jalgpalli suhtes alla andnud või vaevab teda mingit sorti vigastus? Meistriliiga kooseisust puudumisest saan veel aru, aga et ka esiliiga pingile ei mahu, see jääb mulle arusaamatuks?!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X