320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti-Šveits 12.10.2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    No kui peatreener paneb Puri ja Zenjovi sisse, aga meil on puudu Ojamaa ja Liivak, siis ei ole ta mingi peatreener!
    no pliis, ojamaa?! ahjupera ei taha juba või? viimane on vähemalt 1 oma võimalustest ära löönud.

    aga selge tänaseks et purje - tagasi eestisse tulles on langenud oma nö mugavustsooni. iseenesest pole midagi halba et hoolitsetakse oma pere ja järelkasvu eest, aga kas see on just päris see mida eesti koondis vajab. võibolla see hilinemine eile napi sekundikümnendiku võrra, et paremini jalg pallile vastu saada, see võibki ollai tipptasemel mängudes edaspidigi otsustav.

    nüüd valmistudes uueks tsükliks - võttes kokku 2a jooksul saavutatu - siis - kaitseliin on meil paigas, põlvkonnavahetus on korralikult lõpule viidud (pareiko/piiroja/rähn jne) asemel on meil selgelt olemas: esiväravavaht, 4ne kaitseliin, + 2 kaitsvat keskpoolikut. kes kestavad ära ka järgmised 2 tsüklit arvatavasti.

    mida vaja veel teha on korda panna 4meest ründeliini. vassiljev, kuigi ta jäi näiteks selgelt alla sloveenlaste kampl'ile ja ilmselt hulgale muude paremate koondiste vastavatele mängijatele - meie valikust ei paista hetkel kedagi kes võiks teda asendada. seega jääb.

    vasakul äärel kallaste ka - veab välja. luts'u osas veidi skeptiline, aga eks aeg näitab.

    küll aga oleks vaja vähe laiemalt ringi vaadata parema ääre ja tipuründaja osas. ehk siis imho: purje - out, puri - out, lindpere -out. liivak - in. zenjov/anier - maybe. (pigem ülemineku katmiseks).
    kedagi palju nooremat ja näljasemat tahaks nendel kohtadel näha - juba novembri sõpakates näiteks sappinen, gussev jms tüüpe. alliku tervis on kuidas praegu? ühesõnaga kedagi kelles võiks olla tulevikus (2-3a) potentsiaali kasvada euroopa tippliiga mängijaks.
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      #77
      Huvitav, et kui nüüd Liivak mängu toodaks, siis mitu mängu peab ta mängima, et talle ka out karjutaks?

      Kommentaar


        #78
        Hilisemalt uueks valiktsükliks võiksid Liivak ja Sappinen kanda kinnitama hakata. Mõlemad äärele või Liivak tipus, kuigi Sappinenil ka see positsioon tundmatu pole.

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas ElNino9 Vaata postitust
          Hilisemalt uueks valiktsükliks võiksid Liivak ja Sappinen kanda kinnitama hakata. Mõlemad äärele või Liivak tipus, kuigi Sappinenil ka see positsioon tundmatu pole.
          Kurat, rahunege nende Liivakute ja Sappinenidega veidi maha.
          Praegu käib meil pidevalt selline jaur:
          18-aastane saab kusagil pallile pihta ja teeb hea liigutuse - "KOHE KOONDISESSE!!!"
          20-aastasena teeb täiskoondise debüüdi, lööb kolm korda mööda, võtab julgelt ette, vahest isegi Kakalt palli ära - "TULEB, TULEB! ME SAAME STAARI!"
          23-aastasena pole temast saanud maailma parimat djüüdi, vaid selline Eesti koondise tasemel töörügaja, lööb healt positsioonilt mööda - "TÜRA, MIKS SEE VÄRDJAS VÄLJAKUL ON???"
          Sealt edasi koondisesse saades - "KURAT, MEIL ON 18-AASTANE DJÜÜD, KES SAI MÄNGUL PALLILE PIHTA, MIKS TEDA POLE!?"

          P.S. Vaata ka alavariante:
          - lööb kaks väravat, aga "NAHHUI, TA TEISI VÕIMALUSI ÄRA EI KASUTANUD!"
          - pole mingil hetkel täiesti vormis, terve või puhanud = "TÜRA, TEDA KÜLL ENAM NÄHA EI TAHA!"
          - ei saada maailma tipulähistele kuuluvale meeskonnale kolme kolli löödud = "ARENGUT POLE, KURAT, KUS KUNAGI KRISTALI JA REIMIGA RÜNDASIME MUUDKUI!"
          - vend saab korra hooaja jooksul peale lüüa, tegu on kaitsva vennaga, aga lööb mööda = "VITTU, MINGU KOJU! MA TAHAN UUT KAITSJAT, KES RAUDPOLT VÄRAVA ÄRA LÖÖKS!"

          Ehk ma pole tükk aega nii suures koguses lollust ja hala lugenud, kui Inglismaa ja Šveitsi mängude järel.

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Huvitav, et kui nüüd Liivak mängu toodaks, siis mitu mängu peab ta mängima, et talle ka out karjutaks?
            esiteks ei karju.
            aga on aeg hakata aru saama kui karjäär on pigem loojumas. + elulised valikud jms. purje on 30, liivak 19.
            ojamaa on 24, millest viimased 6 aastat välismaal. jõudnud on ta kuhu? briti 3.liiga. ei ole päris see lend ilmselgelt. ja kell tiksub.....
            rääkimata sellest et ta koondisega päris hästi sulandunud pole õieti kunagi.
            Seisan üksi mere ääres
            jalas kollased sandaalid
            valged, merevahust sääred
            hüüan: "Elagu skandaalid!"

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas chac Vaata postitust
              esiteks ei karju.
              aga on aeg hakata aru saama kui karjäär on pigem loojumas. + elulised valikud jms. purje on 30, liivak 19.
              ojamaa on 24, millest viimased 6 aastat välismaal. jõudnud on ta kuhu? briti 3.liiga. ei ole päris see lend ilmselgelt. ja kell tiksub.....
              rääkimata sellest et ta koondisega päris hästi sulandunud pole õieti kunagi.
              Ehk siis näiteks 27-sed vennad koondises, kes peaksid olema justkui enda elu vormis, peaksid enda karjääritipphetke seepärast ära munema, et Liivak on 19 ja temast võib midagi tulla? No palun. Koondisesse võetakse ikka hetkel parimaid mängijaid, mingeid järelaitamis- ja õppetunde peaks Liivakud ja muud jorsid saama klubi eest mängides.

              Ehk tinglikult matame järgmise valikturniiri totaalselt maha, et anda kahele noorele poisile tõestada, et nad on ikka lahedad jorsid? Äkki oleks Ojamaale pidanud ka sama võimaluse andma? Või 16-aastasele Tarmo Kinkile. Kuna toona olid ju Zelinskid ja Operid ka kusagil 30-nele liginemas, karjääri loojangul, et, noh, persse nemad, anname noorele võimaluse, kuna neist tuleb ju raudpolt alati kõva tegija?

              Kommentaar


                #82
                Selle põhjal võiks ju "Kranaati" loo kirjutada

                Kommentaar


                  #83
                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ehk siis näiteks 27-sed vennad koondises, kes peaksid olema justkui enda elu vormis, peaksid enda karjääritipphetke seepärast ära munema, et Liivak on 19 ja temast võib midagi tulla? No palun. Koondisesse võetakse ikka hetkel parimaid mängijaid, mingeid järelaitamis- ja õppetunde peaks Liivakud ja muud jorsid saama klubi eest mängides.

                  Ehk tinglikult matame järgmise valikturniiri totaalselt maha, et anda kahele noorele poisile tõestada, et nad on ikka lahedad jorsid? Äkki oleks Ojamaale pidanud ka sama võimaluse andma? Või 16-aastasele Tarmo Kinkile. Kuna toona olid ju Zelinskid ja Operid ka kusagil 30-nele liginemas, karjääri loojangul, et, noh, persse nemad, anname noorele võimaluse, kuna neist tuleb ju raudpolt alati kõva tegija?
                  kõigepealt - rääkisin eesolevatest sõpakatest. ja nimetasin paarikolme, aga see nimekiri pole kindlasti lõplik.

                  kolmandaks - vaata koondist kui tervikut. millega sa oled rahul ja millega sa pole? rünnak & parem äär on täna meie nõrgim koht või pole ta seda mitte?

                  neljandaks, kui sa vaatad asju maailma mastaabis - ja leiad et nx 27aastane mängija pole endal leidnud kohta päikese all - jah ta võib olla tubli töörügaja - ja seegi on täiesti kiiduväärt ja aktsepteeritav - aga selleks et rahvusvahelisel tasemel edu saavutada on sul vaja midagi siiski midagi pisut enamat.
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    #84
                    Muidugi võiks ju noori mängijaid näiteks sõpakates kasutada nagu aasta tagasi tehti (Ojamaad, Liivakud, Saagid ja asjad said tegelikult päris okeilt mänguaega, aga väga ei toitnud)- aga siis oli ju jälle see häda, et tulevad koledad mängud Gibraltari ja Tadžikistanidega ning siis on ka ju suur häda ja "Pehrsson out" lahti

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      kõigepealt - rääkisin eesolevatest sõpakatest. ja nimetasin paarikolme, aga see nimekiri pole kindlasti lõplik.

                      kolmandaks - vaata koondist kui tervikut. millega sa oled rahul ja millega sa pole? rünnak on täna meie nõrgim koht või pole ta seda mitte?

                      neljandaks, kui sa vaatad asju maailma mastaabis - ja leiad et nx 27aastane mängija pole endal leidnud kohta päikese all - jah ta võib olla tubli töörügaja - ja seegi on täiesti kiiduväärt ja aktsepteeritav - aga selleks et rahvusvahelisel tasemel edu saavutada on sul vaja midagi siiski pisut enamat.
                      1. oolrait.
                      2. mis see teiseks oli?
                      3. rünnak on nõrk. Aga me võime kõiki eestlasi sinna ette proovida ja see rünnak ei lähe sellest paremaks. Ehk töö valmib tellija materjalist ja kui Zenjov on meil kõige kõrgemal tasemel mängiv ründaja, siis nii ka ta reaalselt on. Meil pole seal kedagi praegu. Minu näide on ka sellest, et niipea, kui ükski mängija midagi eksib, siis nõutakse tema lahkumist. Noh, palju meil üleüldse siis mängijaid jääks sinna rünnakule? Anier on nüüd aut, Ojamaa on aut, Zenjov on puujalg, Purjel parim enne möödas, Neemelo ka enam ei liigu, on's veel kedagi?
                      4. mitu mängijat meil üldse on leidnud "tõelise koha päikse all"? Ehk lükkame Klavani üksinda väljakule?

                      P.S. Küsimusele, et millega ma olen koondise juures rahul ja millega mitte. Noh, mina pole rahul sellega, et ma ei suuda kuidagi end enam mänge vaatama sundida. Eile sattusin ka poole mängu pealt mingeid muid asju tegema. Teleka avasin umbestäpselt väravaks. Mis mulle meeldib? Aksalu soeng on päris seks.

                      Kommentaar


                        #86
                        Naljakas muidugi, et see üldine foon on selline nagu
                        a) valikturniir olnuks totaalne läbikukkumine
                        b) mingit noorenduskuuri ei toimunud

                        Kui miniriikidega mänge mitte arvestada, siis sai Eesti kätte 6 punkti (võit vs Sloveenia ja võit vs Leedu). Parandage mind, aga see võis ju selles osas olla üks edukamaid valikturniire läbi aegade (kui kõrvale jätta üks übervalikturniir)? Kui nüüd veel "oleks" mängu mängida, siis kui võõrsil Sloveenialt, mängus kus Mets brainfartis, tulnuks viigipunkt, siis olnuks Eesti veel viimase mänguni Play-off kohas kinni. Lõpuks siiski neljas koht, mis pole küll midagi erilist, aga täiesti okei eriti kui arvestada siiski võimaluste piires toimunud orgaanilist noorenduskuuri (üsna noored Pikk, Antonov, Mets muutusid põhitegijateks, veidi vanem Kallaste niisamuti, Aksalu on uus esikiiper jne).

                        Ründajavaliku halast ei saa ka aru. Ojamaa on Inglismaa kolmandas liigas ja saab seal fännidelt sisse, Liivak on Hispaania neljandas liigas ja vist ei tee ka midagi erilist, Anier on Šotimaa esiliigas. Võimalik muidugi, et kogu muu maailma ei saa aru, et millised pärlid need mängijad on ja Eesti koondise fännid on kõik geeniustreenerid, aga VÕIBOLLA nad siiski polegi hetkel Eesti koondise väärilised mängijad. Kas see on täiesti välistatud? Või on asi kindlasti Pehrssonis?

                        Okei, vaatame Eesti liiga parimaid väravalööjaid (miinus Purje). Mulle vaatab vastu list Teever - Sappinen - Zahovaiko - Laurits - Tamm. Lisame siia ka väljas mängiva Hundi ning ma küsin, et kes nendest on vähem puujalgne kui Zenjov-Purje ja ilmselgelt vääriks rohkem mänguaega kui platsil käinud mehed- eriti kui arvestada asjaolu, et Eestil oli veel võimalus edasipääsuks? Sappinen, sest ta on äge noor, eksole?

                        Kommentaar


                          #87
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          1. oolrait.
                          2. mis see teiseks oli?
                          3. rünnak on nõrk. Aga me võime kõiki eestlasi sinna ette proovida ja see rünnak ei lähe sellest paremaks. Ehk töö valmib tellija materjalist ja kui Zenjov on meil kõige kõrgemal tasemel mängiv ründaja, siis nii ka ta reaalselt on. Meil pole seal kedagi praegu. Minu näide on ka sellest, et niipea, kui ükski mängija midagi eksib, siis nõutakse tema lahkumist. Noh, palju meil üleüldse siis mängijaid jääks sinna rünnakule? Anier on nüüd aut, Ojamaa on aut, Zenjov on puujalg, Purjel parim enne möödas, Neemelo ka enam ei liigu, on's veel kedagi?
                          4. mitu mängijat meil üldse on leidnud "tõelise koha päikse all"? Ehk lükkame Klavani üksinda väljakule?

                          P.S. Küsimusele, et millega ma olen koondise juures rahul ja millega mitte. Noh, mina pole rahul sellega, et ma ei suuda kuidagi end enam mänge vaatama sundida. Eile sattusin ka poole mängu pealt mingeid muid asju tegema. Teleka avasin umbestäpselt väravaks. Mis mulle meeldib? Aksalu soeng on päris seks.
                          2.teiseks oli mõte et vaatame laiemalt ringi. ei pea piirduma 2-3 nimega. kui nii sobib.
                          3. see tsükkel on läbi. peab valmistuma järgmiseks. ja 2 ja 4 aasta pärast veel järgmisteks. kumb on sinu meelest perspektiivikam valik, 34ne purje või 23ne liivak? (või keegi alla25ne kolmas/neljas). zenjovi/anieri kohta kirjutasin ju - maybe. kui neist kasvab midagi head, mis saab selle vastu olla. oma võimalused on nad ju juba saanud, ja on radaril ilmselt edaspidigi.
                          4. 54st koondisest osaleb eurol 24. see teeb ca 44%. meie sinna ei kuulu, aga kas me tahame sinna eliiti kuuluda? mina tahaks.
                          seepärast võiks vaadata kes väiksematest riikidest sinna kuuluvad - island, wales, taani, põhjaiirimaa, isegi albaania. sloveenia. vaata kus mängivad sloveenlased jt? ja kus meie omad, nädalast nädalasse. kelles on enam perspektiivi jõuda kuhugi "päikese alla" välja, eestis mängivad lindpere/purje v sappinen/gussev/jne?

                          ps.
                          ps'i lugedes... hakkasin kahetsema, miks ma üldse vastasin, puhas ajaraiskamine ju. aga kuna juba mõeldud ja kirjutet, las ta siis olla.

                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Naljakas muidugi, et see üldine foon on selline nagu
                          a) valikturniir olnuks totaalne läbikukkumine
                          b) mingit noorenduskuuri ei toimunud
                          ma olen selle tsükliga rahul. ka pehrsson saab mult 5st pallist 4.
                          kaitseliini paikaseadmisest kirjutasin ka juba.
                          vaataks lihtsalt mis edasi võiks saada.
                          parem äär (ehk tänane valik puri/lindpere) tundub mulle kriitilisemgi (2-4a perspektiivis) kui tipuründaja koht.
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            #88
                            Algselt postitas chac Vaata postitust
                            3. see tsükkel on läbi. peab valmistuma järgmiseks. ja 2 ja 4 aasta pärast veel järgmisteks. kumb on sinu meelest perspektiivikam valik, 34ne purje või 23ne liivak?
                            Võtame näiteks Kaimar Saagi. 21-aastaselt mängis Taani kõrgliigas. Sai ka mõnevõrra koondises mänguaega. Kas Saag oleks praegu überründaja kui teda oleks veel rohkem koondises mängitatud? Või siis Joonas Tamm, 19-aastaselt seljataga Sampdoria Primavera ja oli Rootsi kõrgliigas. Kas teda oleks pidanud 4a koondises arendama, et noor poiss ja äkki tuleb?

                            Kommentaar


                              #89
                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Kurat, rahunege nende Liivakute ja Sappinenidega veidi maha.
                              Praegu käib meil pidevalt selline jaur:
                              18-aastane saab kusagil pallile pihta ja teeb hea liigutuse - "KOHE KOONDISESSE!!!".
                              Kui vanalt Andres Oper koondises mängima hakkas?

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                2.teiseks oli mõte et vaatame laiemalt ringi. ei pea piirduma 2-3 nimega. kui nii sobib.
                                3. see tsükkel on läbi. peab valmistuma järgmiseks. ja 2 ja 4 aasta pärast veel järgmisteks. kumb on sinu meelest perspektiivikam valik, 34ne purje või 23ne liivak? (või keegi alla25ne kolmas/neljas). zenjovi/anieri kohta kirjutasin ju - maybe. kui neist kasvab midagi head, mis saab selle vastu olla. oma võimalused on nad ju juba saanud, ja on radaril ilmselt edaspidigi.
                                4. 54st koondisest osaleb eurol 24. see teeb ca 44%. meie sinna ei kuulu, aga kas me tahame sinna eliiti kuuluda? mina tahaks.
                                seepärast võiks vaadata kes väiksematest riikidest sinna kuuluvad - island, wales, taani, põhjaiirimaa, isegi albaania. sloveenia. vaata kus mängivad sloveenlased jt? ja kus meie omad, nädalast nädalasse. kelles on enam perspektiivi jõuda kuhugi "päikese alla" välja, eestis mängivad lindpere/purje v sappinen/gussev/jne?

                                ps.
                                ps'i lugedes... hakkasin kahetsema, miks ma üldse vastasin, puhas ajaraiskamine ju. aga kuna juba mõeldud ja kirjutet, las ta siis olla.


                                ma olen selle tsükliga rahul. ka pehrsson saab mult 5st pallist 4.
                                kaitseliini paikaseadmisest kirjutasin ka juba.
                                vaataks lihtsalt mis edasi võiks saada.
                                parem äär (ehk tänane valik puri/lindpere) tundub mulle kriitilisemgi (2-4a perspektiivis) kui tipuründaja koht.
                                Potentsiaali avamiseks on siiski klubid. Koondisesse ei saa võtta plaaniga "arendame noort".

                                Kommentaar

                                Working...
                                X