320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas mõni ajakirjanik või keegi viitsiks uurida kas Kruglov-Jääger-Dmitrijev saavad lahkumismängu?

    Kommentaar


      Milleks sulle ajakirjanikku vaja ? Iga loll saab aru, et saavad ju . Keegi neist oleks saanud nüüd juunis, oleks olnud sõprusmäng kodus. See aasta seda ei juhtu : septembris rahvuste liiga ja november Balti turniir. Vb siis järgmine aasta. Ainuke küsimus on, et kas on olemas järjekord ? Ise pakuks, et Dmitrijev siiski esimesena.

      Kommentaar


        Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
        Milleks sulle ajakirjanikku vaja ? Iga loll saab aru, et saavad ju . Keegi neist oleks saanud nüüd juunis, oleks olnud sõprusmäng kodus. See aasta seda ei juhtu : septembris rahvuste liiga ja november Balti turniir. Vb siis järgmine aasta. Ainuke küsimus on, et kas on olemas järjekord ? Ise pakuks, et Dmitrijev siiski esimesena.
        Ma pakuks, et poisid saavad korraga selle. Sõprusmänge nii väheks jäänud, et muidu peab 2025 ootama, kuni siin kolmega ühele poole saab.

        Kommentaar


          Legendide mäng 19. august . Piletimüügi infos : " Võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument , et seda väravas koos pildiga näidata " WTF, mis jama see veel on ??

          Kommentaar


            Väga kahetsusväärne otsus,
            Traditsioon, et iga 100 klubisse kuuluv koondislane saab austuseks A-koondise lahkumismängu on murtud.

            Ega pole enam suurt vahet, kas 99 või 100 mängu koondises.

            Kommentaar


              Algselt postitas kesa Vaata postitust
              Väga kahetsusväärne otsus,
              Traditsioon, et iga 100 klubisse kuuluv koondislane saab austuseks A-koondise lahkumismängu on murtud.

              Ega pole enam suurt vahet, kas 99 või 100 mängu koondises.
              Ega reaalselt teistes riikides ka ametlikes mängudes ju mängijad lahkumismänguga väga ju ei tänata? See on ikka siuke showmängu valdkonda kuuluv üritus mitte tõsine maavõistlus. Pigem ongi see Eesti traditsioon olnud. Lisaks seoses rahvuste liiga tulekuga on ju nn sõprusmänge ka vähemaks jäänud ning lihtsalt pole neid aknaid enam, kus neid lahkumismänge väga korraldada.

              Kommentaar


                Algselt postitas Drogba Vaata postitust

                Ega reaalselt teistes riikides ka ametlikes mängudes ju mängijad lahkumismänguga väga ju ei tänata? See on ikka siuke showmängu valdkonda kuuluv üritus mitte tõsine maavõistlus. Pigem ongi see Eesti traditsioon olnud. Lisaks seoses rahvuste liiga tulekuga on ju nn sõprusmänge ka vähemaks jäänud ning lihtsalt pole neid aknaid enam, kus neid lahkumismänge väga korraldada.
                Eks paljudel riikidel on ainult neile omaseid traditsioone.
                Kui meil on selline ilus traditsioon, siis seda peab jätkama.
                Sellist tüüpi traditsioonid ja nendest kinnipidamine on üks jalgpallikultuuri osa.
                Seda enam, et Eesti on koondisepõhine vutiriik
                Ega tingimata ei pea lahkumismäng olema sõprusmäng.
                Kuna tänapäeval on kasutusel 5 vahetust, poleks mingit suurt lugu kui nt-ks San Marino vastu oleks üks neist kolmest ca 10-15-ks minutiks väljakule jooksnud ja saanud väärikalt austava lahumisaplausi koondise fännisektorilt ja teistelt, Vaevalt see oleks mängu lõpptulemust suurt muutnud. Teine saanuks sügisel minutid Balti turniiril jne.kui sõprusmänge kodus napib.

                Aga mingis kolmandajärgulises show mängus 3 ühes.see pole see.
                Loodetavasti on nüüd siiski selle ilusa traditsiooniga lõpp, kus 100 klubisse kuuluvaid koondislasi mõne ametliku mänguga austatakse, muidu jääks praeguse kolmiku suhtes väga halb maik juurde..,

                Kommentaar


                  Mingi kuradi Albaania mängu asemel, kus nkn b-koondis väljakul käis, oleks võinud ju küll päris lahkumismängu korraldada. Pensionäridemängude atmosfäär ei ole ikka päris see kahjuks.
                  I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                  Kommentaar


                    Panen siia ka, Andrei Stepanov, tumedast tulevikust meie jalgpallis:

                    Käisin hiljuti Maksim Kalimulliniga Belgias sealse hõbedaklubi Royale Unioni juures. Reedel tulin tagasi, laupäeval läksin vaatama U17 liiga mängu FC Flora ja FC Tallinna vahel. Sattusin šokki! Nelja päeva jooksul Belgias ma sisuliselt ei näinud tehnilist praaki – nägin kiireid, osavaid ja julgeid jalgpallureid, kes olid targad, nägid väljakut ja suutsid erinevaid elemente ellu viia. Sportland Arenal vaatasin aga meie riigi selle vanuse üht parematest meeskondadest ja nägin omaksvõttu, kus pall põrkas neli-viis meetrit mängijast eemale. Nägin mängijat, kes kõndis väljakul, kes ei olnud motiveeritud. Nemad peaksid ju meie liidrid olema ja teistele eeskuju näitama – see on ju probleem!

                    FC Tallinnaga seotud olles ja jalgpallipoisi isana näen noortejalgpalli sisuliselt iga päev. See, mida ma näen, ei ole lihtsalt piisavalt hea. Treenerid ei ole piisavalt pühendunud, nad ei nõua piisavalt head elementide elluviimist, nad ei nõua elementaarset tehnikat. Näen treenereid, kes on rahul sellega, et mängija andis kaaslasele söötu – aga ta ei pane rõhku sellele, milline see sööt peaks olema. See, kui sööt tuleb pooleteise meetri kõrguselt õhust, ei olegi asi, mida keegi mainiks.

                    Belgias olime neli päeva Sebastien Pocognoli juures – ta on endine Belgia koondislane, kes mängis nii Inglismaal, Hollandis kui Saksamaal. Iga element pidi olema perfektne – isegi kahe-kolme meetri pikkune sööt peab olema piisavalt tugev, minema õige jala peale ja nii edasi. Meil on nii palju juurde panna igas elemendis – nii treeneritel, mängijatel kui neil, kes monitoorivad treenerite tööd. Me jääme rahule juba lihtsalt sellega, kui poisid on platsil ja valmis mängima. Peame kvaliteeti tõstma. See, et oleme väike riik, ei ole vabandus! Treener, kes on mängu ajal sellise näoga, et ootab lihtsalt lõpuvilet, ei ole mängus sees, ta ei nõua õiget käiku ja ei arenda mängijaid.

                    Meil ju ei mängita tänapäevast jalgpalli, isegi ei üritata seda teha. Üks FC Tallinna noortetiim, 2013. aastal sündinud, läksid just Poolasse turniirile, kus olid kohal suured klubid: Benfica, Porto, Stoke City ja paljud teised. See, kuidas mängib näiteks Praha Sparta, Porto või Krakowi Wisla juba sellises vanuses … Eesti jalgpallis on nii, et sööt on kahe inimese side – üks mängija annab palli partnerile. Praha Spartas on juba kaheksa-aastaste mängijate puhul nii, et kui üks mängija annab teisele söödu, siis oskab kogu ülejäänud võistkond sellele vastavalt liikuda ja positsioone vahetada, et järgmist käiku oleks mugav teha. Mäng on intensiivne, liikuv ja lapsed mängivad juba seda jalgpalli, mida nad kümne aasta pärast tippliigades tegema hakkavad.

                    Meil on väga suured probleemid ja ma ei näe, et me suudaksime seda ilma välismaa spetsialistide kaasamiseta muuta. Ma ei tea, kas see peaks tähendama seda, et meile tuleks lihtsalt rohkem ja rohkem välismaa treenereid, või peaks see olema kuidagi jalgpalliliidu poolt tsentraliseeritud, aga iga klubi juures võiks olla spetsialist, kes oskab, aitab ja hoiab taset. See, kuidas me oma lapsi praegu õpetame, sellest ei piisa! Isegi selleks, et mängida Norras, Rootsis või Soomes. Individuaalne meisterlikkus peab olema parem. Tahe ja nõudmine peavad olema teisel tasemel.

                    Üks asi on teadmine, hoopis teine aga on pühendumine tööle. Eestis ei ole noorte jalgpallitreeneri amet piisavalt väärtustatud. Ma väga vabandan võrdluse pärast ja mul ei ole midagi Maxima vastu, aga Eestis on noortetreeneri amet nagu Maxima kassapidaja oma. Paljud treenerid peavad käima päeval ehitusel tööl, et saaksid õhtul tulla paariks tunniks poistele trenni andma. Mul on praegu väga raske leida häid treenereid, kuna palk, mida suudetakse pakkuda, on nii väike, et praeguse elu juures ei motiveeri see kedagi.

                    Kui ma oleks ise sajaprotsendiliselt finantsiliselt vaba, siis võtaksin hea meelega ühe või kaks gruppi ja prooviksin noortetreeneriks saada, aga minu pere ei saa seda lihtsalt praegu lubada. Lõpuks ongi noortetreenerid kas üksikud fanaatikud või need, kes soovivad natuke lisatasu teenida.

                    Ma ei taha kellegi kohta halvasti öelda, aga meie teadmised Eestis ei ole hetkel lihtsalt piisavalt head. Jah, meil on Flora, Levadia ja Paide, aga meil on nii palju klubisid, kus kvaliteet ei ole piisaval tasemel. Sellest tulenevadki need probleemid, mida me nii U21 kui teistes vanuseklassides näeme. Kui me praegu muutusi ei tee, siis järgmistel põlvkondadel ei ole vundamenti, mille pealt häid jalgpallureid kerkiks, sest juba kuue-seitsmeaastaselt õpetatakse neid kehvemini kui Poolas või Tšehhis, rääkimata Inglismaast või Portugalist. Ja meie mängijate valik on niigi väike.

                    Kommentaar


                      Sellest noortetreenerite teemast võiks saada nr 1 asi, mida EJL'ile ja Pohlakule ette visata.
                      Kus on plaan? Kus on rahade vangerdus selleks et saaks seda probleemi lahendada ja võtta kuskilt muust mambo-jambo kohast see papp siis ära. Rahavoogu tõsta on keeruline, aga prioriteetide ümbermängimine peaks igale juhtkonnale olema lahendatav. Praegu paistab EJL silma sellega, et see osa projektist "Eesti jalgpall" on kuskil piinlikult tagaplaanil.

                      Kommentaar


                        Mul raske kogu seda ranti uskuda. Kaheksa aastaste mängulugemise põhjal pole võimalik kaugele ulatuvaid järeldusi teha. Oli just Eestis üks U17 koondis, kes võitis Prantsusmaad ja kaks-kolm aastat hiljem kaotas Gruusiale. Eluline näide sellest kuidas toimis kukkumine ja sellel pole mingit pistmist mängijate meeskondliku liikumisega kaheksa aastasena.

                        Mina arvan, et pigem on just Eesti viga selles, et inspireerituna sellistest tõekuulutajatest üritatakse maailmaklassi teooriat ajada lastele, kes lihtsalt pole selleks valmis. Erinevas vanuses sportlastel on erinevad asjad, millele keskenduda ning 8 aastaste puhul on minu meelest kõige tähtsam, et neil lõbus oleks. Praakida välja kaheksa-aastaseid nende mängulugemisoskuse tõttu, camoon.

                        Kuulsin ühest trennist, kus isa hakkas oma 4-aastase peale karjuma, kui ta värava alt mööda lõi. Maailmaklassi motivaator?

                        Lisaks võrrelda Eesti liigat, kus 12 võistkonda kaheksa korda suurema Belgia hõbedaga pole mingist otsast adekvaatne. Eesti top12 on võrreldav Belgia top 100'ga.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas sanderk Vaata postitust
                          Mul raske kogu seda ranti uskuda. Kaheksa aastaste mängulugemise põhjal pole võimalik kaugele ulatuvaid järeldusi teha. Oli just Eestis üks U17 koondis, kes võitis Prantsusmaad ja kaks-kolm aastat hiljem kaotas Gruusiale. Eluline näide sellest kuidas toimis kukkumine ja sellel pole mingit pistmist mängijate meeskondliku liikumisega kaheksa aastasena.

                          Mina arvan, et pigem on just Eesti viga selles, et inspireerituna sellistest tõekuulutajatest üritatakse maailmaklassi teooriat ajada lastele, kes lihtsalt pole selleks valmis. Erinevas vanuses sportlastel on erinevad asjad, millele keskenduda ning 8 aastaste puhul on minu meelest kõige tähtsam, et neil lõbus oleks. Praakida välja kaheksa-aastaseid nende mängulugemisoskuse tõttu, camoon.

                          Kuulsin ühest trennist, kus isa hakkas oma 4-aastase peale karjuma, kui ta värava alt mööda lõi. Maailmaklassi motivaator?

                          Lisaks võrrelda Eesti liigat, kus 12 võistkonda kaheksa korda suurema Belgia hõbedaga pole mingist otsast adekvaatne. Eesti top12 on võrreldav Belgia top 100'ga.
                          Stepanov ei öelnud minu meelest, et 8 aastaseid tuleb mängulugemisoskuse tõttu välja praakida. Ta pigem rääkis, et tuleb rohkem aega pühendada lastele ja nende treenimisele ning õpetada neile ka nooremana mängulugemisoskust. See ei tähenda, et see fun ei ole järsku.

                          Kommentaar


                            Tammeka otsib praegu noortetnoortetreenereid nii täis kui osalise koormusega. Mis siin foorumis ikka targutada...

                            Kommentaar


                              Märgime siis ära, et u15 sai 0-4 Leedult. Aega tuleb anda, vot kui need hallid ükspäev valmis saavad siis viieteist aasta pärast hakkavad alles noored talendid peale tulema!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas sanderk Vaata postitust
                                Mul raske kogu seda ranti uskuda.
                                Eesti noormeeste U15 koondis pidas täna UEFA sõprusturniiril esimese kohtumise, kui Leedule jäädi alla 0:4

                                okei, ära siis usu

                                Kommentaar

                                Working...
                                X