320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

U-19 Koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas priity Vaata postitust
    Üldise hala hulgas küsiksin, et kas keegi võiks tuua mõne näite, et kes praegustest A-koondise meestest tegi samas vanuses sama enesekindlaid liigutusi nagu praegu Luigend?
    Ojamaa
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Algselt postitas priity Vaata postitust
      kes praegustest A-koondise meestest tegi samas vanuses sama enesekindlaid liigutusi nagu praegu Luigend?

      ma ei tea, kas just täpselt sama enesekindlaid liigutusi,
      aga Oper ja Kristal olid selles vanuses A-koondises,
      ka Piiroja oli debüteerides 19, kuid tema ampluaa keskkaitsjana on muidugi veidi teine

      P.S aga noortekoondis pole täiskasvanute oma ja
      nagu on öelnud ka võrkpalli- ja korvpallitreenerid:
      kui igast aastakäigust tuleks kasvõi üks uus nägu A-koondisse, oleks isegi väga hästi
      (Piiroja uhab oma 13-14a koondises ära ja dekaadi peale ikka üks anne sünnib, kes teda asendada suudab)

      Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
      Ajad olid teised
      seda kindlasti,
      uued mehitamata elualad vajasid noori tegijad,
      aga Euroopas läbilöömine oli siis vähemalt sama raske, sest jalgpall oma mängijateturuga oli sajandivahetuse paiku üsnagi ülekuumenenud, mängijaid liikus igas suunas
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Ok, Ojamaaga olen nõus, Kristalil pole ka enesekindlusest kunagi puudust tulnud, noort Operit kahjuks ei mäleta. Juhul kui koondisel mingi "jõulukingiturnee" see aasta plaanis, siis võiks minu arvates julgelt paar u-19 poissi preemiareisile kaasa võtta. Luigend jäi muidugi tänu oma karakterile silma, kuid oli teisi noori, kes tõsiselt tööd teha rügadsid. Kui ka koondis kokkuvõttes meeskonnana end tõestada ei suutnud on minu arvates siiski paar lootustandvat poissi silmapiiril. Esimene prioriteet nende puhul oleks välismaale mängima saamine ja koondisega võistlusreisil käimine aitaks ehk sellele kaasa

        Kommentaar


          Zenjov ja Puri ka näiteks

          Kommentaar


            Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
            ma ei tea, kas just täpselt sama enesekindlaid liigutusi,
            aga Oper ja Kristal olid selles vanuses A-koondises,
            ka Piiroja oli debüteerides 19, kuid tema ampluaa keskkaitsjana on muidugi veidi teine

            P.S aga noortekoondis pole täiskasvanute oma ja
            nagu on öelnud ka võrkpalli- ja korvpallitreenerid:
            kui igast aastakäigust tuleks kasvõi üks uus nägu A-koondisse, oleks isegi väga hästi
            (Piiroja uhab oma 13-14a koondises ära ja dekaadi peale ikka üks anne sünnib, kes teda asendada suudab)
            Ajad olid teised , ära unusta . Ja Operit pean mina siiani parimaks eesti väljakumängijaks ,kes avanes väga noorelt ja tegi tegusid . Aalborgis oli ta ebajumal , kellel oli oma fännklubi jne.
            FCF Forever

            Kommentaar


              Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
              Ajad olid teised , ära unusta . Ja Operit pean mina siiani parimaks eesti väljakumängijaks ,kes avanes väga noorelt ja tegi tegusid . Aalborgis oli ta ebajumal , kellel oli oma fännklubi jne.
              Mulle meenub Aalborgi fännide ütlus, et ainult Zelinski ja Oper suudavad Taanis ilusaid väravaid lüüa. Ka mina pean Operit seni parimaks väljakumängijaks, kes Eestil olnud.

              Kuigi on lootust, et tulemas on veel parem(aid).
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Lõpetage see Luigendi haipimine!!!
                Mis ta kogu turna jooksul tegi?

                Esimsel mängul oli ta ju kui aus olla siis hunnik sitta või mis?
                Jäi passidega hiljaks ja viivitas ja kaotas palle.
                Üldiselt haige kuidas haibime mõne liigutuse pärast mõnda mängijat ja mõnda mängu.

                Euroopa mastaabis olime me treeneripingil ja väljakul suht kusikud. Ainukesed kes võivad oma mängu üle uhkust tunda on Klemmer ja Mets ja kohati ka Rättel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas PraS Vaata postitust
                  Lõpetage see Luigendi haipimine!!!

                  Jäi passidega hiljaks ja viivitas ja kaotas palle.
                  Üldiselt haige kuidas haibime mõne liigutuse pärast mõnda mängijat ja mõnda mängu.

                  Euroopa mastaabis olime me treeneripingil ja väljakul suht kusikud.
                  Sööduga hilinemine ja sellest johtuvad pallikaotused on ju alati tingitud mängija enda praagist ja mitte meeskonnakaaslaste võimest end avada ja mitte pead liiva alla peita, kui on vähenegi võimalus palli saamiseks, ei? Alati eksisteerib ju surve all olles võimalus sihitut pikka ette tampida, selmet vähemalt proovida mingigi lahendus leida, või mis. Ja veel, sama haige, kui on kellegi alusetu haipimine, on ka satsi mutta tampimine situatsioonis, kus ilmselgelt maadeldi paar kategooriat kõrgemas kaalus.
                  Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                  Kommentaar


                    koondise kiituseks tuleb öelda, et vähemalt prooviti midagi teha, kuid jalgpalli mõistes on mängijatel kahe kõrva vahel pall. võib olla on tegemist meie "rahvuse" eripäraga, kes ligimest ei suuda, taha aidata ja see takistab meeskonnamängu... ebaterve huumor oli see kui hispaanlastega mängides vastane meie poisil platsil jalgu venitas ja meie omad (v.a. väravavaht) rahumeeli vahetusmeeste pingi juurde jooma läksid - paar astet kõrgem tase.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Minupoolne küsimus oli ajendatud sellest, et mulle jäi Luigend silma enesekindlusega pallivaldamisel. Kuigi ta kaotas palle ja jäi passidega hiljaks suutis ta nii mõnegi vastasmängija just mängus Portugaliga kohvile saata. Ma ei ütleks küll ühegi Eesti u-19 mängija kohta, et nad olid hunnik sitta kuna peale seda kui viimati nägin Eesti noorte mängu kusagil 3-4 aastat tagasi oli koondise üldine tase pigem positiivne üllatus. Minu meelest tõestasid kõik platsilkäinud, et nad ei ole oma eakaaslastest füüsiliselt nii palju maha jäänud kui varasemad noortekoondised olid ja et kõigist neist võiks mängumees saada viitsimise ja asjaolude soodsal kokkulangemisel. Ehk seega--kuigi Luigend jäi ehk rohkem silma võib-olla just oma "väliste tundemärkide" pärast, oli teisigi mängijaid kelle panus platsil oli igati korralik, kuid keda nii lihtne identifitseerida polnud. Samas ütleksin, et pallivaldamise ja tehnika poolest oli Luigend meie parim, kuid võin ka eksida, sest ega noorte mänge pole just eriti tõsiselt jälginud.

                      Kommentaar


                        Tervist!

                        On kellelgi (nt statistikakunn kesal) äkki andmeid selle kohta, kui suur publikuhuvi on varasemate U19 EM finaalturniiride vastu olnud?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marts Vaata postitust
                          On kellelgi (nt statistikakunn kesal) äkki andmeid selle kohta, kui suur publikuhuvi on varasemate U19 EM finaalturniiride vastu olnud?
                          Wikipediast saab selle info hõlpsalt kätte.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Midagi ma leidsin sealt jah.

                            Kommentaar


                              Igatahes, homme siis Lillekülas U19 EM-finaalturniiri viimane ja otsustav mäng, kus selgub tiitlivõitja. Kas niigi juba nii ennast ja vastaseid üllatanud Kreeka või jalgpallimaailma suur hiid ja viimaste aastate valitseja Hispaania? Ütlen kohe ära, et mina hoian pöialt kreeklastele (sama oleks kehtinud ükskõik kelle puhul, kes finaalis hispaanlastega madistanud oleks ), kuigi favoriidikoorem nende vastastel ja kes arvatavasti turniiri taaskord ka kinni panevad, kuid eks näha ole. Ise loodaks esimest korda oma silma(de)ga staadionil ka penaltiseeriat näha, kuid vaevalt asi nii kaugele jõuab, aga eks homme ole juba kohapeal näha.

                              Küsiks ka kohe ära, et kuidas teiega lood on? Olete seda Eesti (jalgpalli) jaoks ajaloolist turniiri jälginud?

                              Ise olen seni viit mängu külastanud - kõik Eesti osalusel peetud kohtumised, pluss PRA-INGL ja POR-HISP. Poolfinaalid pidin kahjuks vahele jätma (OK, esimest poolfinaali INGL ja KREE vahel nägin televiisori vahendusel, kuid seda ainult 90 minutit) ja üleüldse oleks soovinud veelgi rohkem mänge külastada, kuid töökohustused said takistuseks. Siiski, finaalmängul olen kohal!

                              Eesti paraku üle oma varju hüpata ei suutnud, nagu ka karta oli, kuid samas, päris häbisse ju kah imo ei jäädud. Värav saadi kirja ning suured saunad jäid tulemata, kohati näidati ka päris lootustandvat mängu, kuid klassivahe oli selge. See-selleks. Positiivne nähtus on muidugi suur publikuhuvi, sest nelja mängupäeva jooksul on staadione külastanud ju tubli 38 548 pealtvaatajat ehk siis keskmiselt 2753 inimest mängu kohta. Homme kell 21.30 algaval finaalil sooviks näha umbes-täpselt samaväärset publikunumbrit (6691 inimest) nagu Eesti esimest alagrupimängu külastas, et tekiks ikka see va õige finaalitunne. Täismaja vaevalt tuleb. Loodetavasti nüüd ilmataat jälle trikitama ei hakka. Ja noh, mitmeid põnevaid vutilahinguid pakuti ju kah publikule.

                              Aga jah, mis ma siin ikka vatran. Kõik, kel vähegi võimalik, homme staadionile!

                              Kommentaar


                                Ilmataat ilmselt muidugi paneb näkku, kui prognoosi vaadata. Alagrupp ja poolfinaalid olid isegi üllatavalt okei ilmadega.

                                Ise pole mitte ühtki mängu staadionile vaatama jõudnud kahjuks, aga kõik mängud olen ära jälginud kas telekast või vähemalt teksti-laivis. Kõige sümpaatsem sats ilma igasuguse kahtluseta oli Prantsusmaa, kuradi kahju oli neist, kui penaltiseeria loosiratas nende kahjuks vajus poolfinaalis spanjardite vastu.

                                Hispaania U19 mängib irooniliselt märksa atraktiivsemat, mängulisemat ja jalgpallisarnasemat mängu kui nende täiskasvanute koondis, kelle mäng meenutab jalgpalli peaasjalikult rohelisel murul kerakujulise objekti veeretamise tõttu. Sestap loodan siiralt, et homne tööpäev lõppeb nii, et saan ka ise staadionile kihutada - olen täielikult erapooletu ja elan kaasa mõlemale meeskonnale. Loodan lihtsalt näha head jalgpalli ja miskipärast usun, et seda ka saan.

                                Eesti... Mnjah. Me võime enesekindluseraasukeste alalhoidmiseks endale sisendada, et mängisime Vana Maailma vägevaimate noorte vastu ja et pakkusime neile korraliku sparringu, aga... See sparring nägi paraku välja sellise sparringu moodi, mida A-koondis Horvaatia, Ukraina ja Prantsusmaa vastu pakkus. Saunu ei saadud? 1:4 ja 0:3 on täiesti veenvad saunad, vaata, kust otsast tahad. Positiivseteks momentideks jäävad selle turniiri puhul ainult 0:2 Hispaania vastu ja Luigendi auvärav. Muus osas imesime lurinal ja minu tagasihoidlise arvamuse kohaselt ei mänginud välja isegi oma seda nõrgukest taset, mis meie pärisosaks on.

                                EDIT: siiski. Eesti, väravate vahe 1-9. Serbia, väravate vahe 1-8. Järeldus: me ei olnud ainukesed autsaiderid ja vähegi parem loosiõnne korral oleks olnud MM-i koha kindlustamine märksa reaalsem kui käesolnud alagrupis...

                                Luigend, Klemmer, Rättel, Mets - tuleviku A-koondise mehed. Ülejäänute tase - oh kurat, kui meeldiv oleks 5 aasta pärast tõdeda, et eksisin, ärge unustage mulle seda siis meelde tuletamast - jääb Meistriliigasse kuni karjääri lõpuni, äärmisel juhul saame portsu Södertälje, Bodö ja Györi staare või poolstaare. Samas - kui vaadata asja selle mätta otsast, et hea on, kui igast aastakäigust 2-3 head lisandust tuleb A-koondisele, siis pole ju asi sugugi sitt või mis? Ja U17 teeb meil ju tegusid, sealt on vägagi korralikke mängumehi tulemas, kui ei hakka kehtima ühe siinse foorumlase allkirjaks olev Erki Noole tsitaat:"Eestis sünnib iga päev üks Ronaldinho, aga treener teeb temast TVMK tasemel mängija."

                                Kogemus on väärt, aga kirjutan kahe käe ja kolme jalaga alla Pohlaku ütelungile:"Kõiges, mida teeme, pole niivõrd oluline mitte see, mille me lõpuks saavutame, vaid see, kuidas me selle saavutame. Soovin, et jõuaksime finaalturniirile siis, kui me selle välja oleme teeninud."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X