320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Hannes Anieri valik on jah imelik, noormees on pärast Florast lahkumist täielik pettumus olnud. Ka laupäeval Venemaa vastu ei pannud teda eriti tähele platsil. Kui teravat ründajat vaja, siis võiks parem Gussevi juba võtta. Sel kutil on hea väravavaist koondises mängides, U-21 koondise eest 7 mängus juba 3 väravat.

  Kommentaar


   Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
   Mul tekkis tegelikult üks teine küsimus. Äkki on varem sellele vastatud, aga varasemalt oleme ju ikkagi enne suurturniiri saanud endale korralikud vastased. Viimase EM-i eel mängisid meiega Ukraina ja Prantsusmaa näiteks. Sel korral müdistame aga Gibraltari, Islandi ja Tadžikistani vastu, kes on küll kindlasti asjalikud meeskonnad, aga kindlasti mitte võrreldavad. Kas see oli jalkaliidu teadlik valik, et vältida kõvasid koslepeid ja pigem harjutada Pehrssoni sisse enamvähem jõukohaste vastastega või meiega ei taheta lihtsalt enam mängida?
   äkki on see miskitpidi seotud meie tulemusega valikmängudel?
   st playoffi jõudnud satsiga tahab sarvi kokku panna veidi rohkem riike kui 5. koha saanuga.
   (siuke rumal oletus)
   Seisan üksi mere ääres
   jalas kollased sandaalid
   valged, merevahust sääred
   hüüan: "Elagu skandaalid!"

   Kommentaar


    kes vaats Eesti-vene U21 mängu, nägi kindlasti seda, et Luigendist oleks A-koondises kindlasti rohkem kasu, kui Puridest, või Lutsust!
    Mees oleks võinud saada kasvõi ühes mänguski (Gibraltar näiteks) A-koondist nuusutada!

    Ootan Islandi mängu ära, ning siis on tõehetk minu jaoks!


    Arusaadav, et mees oli Reimi jaoks hädavajalik, ning U-21 ei saanud tähtsaks mänguks paljaks teha. Niigi oleks võinud balti turniiri asemel kasutada maksimaalselt U-21 mehi, äkki oleks välja võideldud veelgi parem tulemus

    Kommentaar


     Algselt postitas willane Vaata postitust
     kuidas siis kommenteerid näiteks Hannes Anieri lisamist mänguks Islandi vastu. kas ta on Taani liiga tase või mis?
     Beats me.

     Kommentaar


      luigendi nõudlemine oligi kuidagi maha rahunenud viimasel ajal, aga esiteks mees ei mängi ju enam äärt klubis, kuigi siin mõni vend just äärtega teda võrdleb, siis teine hoopis pakub, et tegemist on mängujuhiga, kuigi ka seda ta klubis ei mängi. mees on floras mänginud ju tagumist poolikut. sellel positsioonil oli koondises praegu antonov ja mets. mets on suur ja tugev, sellesmõttes ei saa luigendit temaga väga võrrelda ju. ja usun, et sellega just paljud ei vaidle, et antonov sai kenasti hakkama oma kohal. pealegi siin millalgi oli õhtulehes luigendiga pikem artikkel, siis sellest väljatulnud mehe ellusuhtumine ei peegeldanud küll erilist soovi kuhugi jõuda või ülearu saavutada.

      Kommentaar


       Algselt postitas chac Vaata postitust
       äkki on see miskitpidi seotud meie tulemusega valikmängudel?
       st playoffi jõudnud satsiga tahab sarvi kokku panna veidi rohkem riike kui 5. koha saanuga.
       (siuke rumal oletus)
       Vaatasin kiirelt, et enne 1996 emi tahtis meiega sõbrustada Türgi, 98 Mehhiko, 2002 Venemaa ja Poola, 2004 Taani, 2010 Horvaatia, 2012 Horvaatia ja Ukraina. Pluss 1994 Usa.

       Kommentaar


        Rootsi on ju ometi igati kõva vastane meile? Island on ka võimeline igasuguste Taanide ja Poolade taseme välja mängima.

        Kommentaar


         Algselt postitas MihkelK. Vaata postitust
         Rootsi on ju ometi igati kõva vastane meile? Island on ka võimeline igasuguste Taanide ja Poolade taseme välja mängima.
         Ma ei ütlegi, et Island nõrk oleks. Lihtsalt varasemalt on ka üks selline eliitvastane saadud.

         Kommentaar


          No aga taaskord, Rootsi on ju ilusti selles kategoorias, ei?

          E. Lugesin üle ja sain aru, et mõtlesid enne MMi. Sellisel juhul küll jah. Island on kindlasti nõrgemast klassist kui Venemaa näiteks. Aga meie joaks ma usun ongi oluline vahetult enne valikturniiri mängida tugevatega. Praegu pole väga vahet ju, eriti veel kuna me isegi Gibraltarist jagu ei saanud.

          Kommentaar


           Möll rsk, retro !!

           http://www.youtube.com/watch?v=k95vEy21byU

           WC paberi rullid lendavad, tribkal melu, 5:0 võit, Eesti esimene valiksari kus näidati et osatakse mängida. Isegi retro Kaljuveer.

           Loodan tõsiselt et Pehrson teeb varsti õigeid otsuseid, nagu näha siis visioon on tal õige, aga palju vaja õppida veel.

           Kommentaar


            Algselt postitas Felipe Vaata postitust
            Eesti esimene valiksari kus näidati et osatakse mängida.
            Kurat, seda videot vaadates ütleks küll, et praegusesse koondisesse oleks hädasti Kristalit vaja. Pagana hästi andis neid nurgalööke. Praeguses koondises pole ühtegi tüüpi, kes nurgalööke suudaks normaalselt anda. Vassiljev lörtsib neid ka üle ühe etteposti vastu esimest kaitsjat.

            Kommentaar


             Algselt postitas Felipe Vaata postitust
             Möll rsk, retro !!

             http://www.youtube.com/watch?v=k95vEy21byU

             WC paberi rullid lendavad, tribkal melu, 5:0 võit, Eesti esimene valiksari kus näidati et osatakse mängida. Isegi retro Kaljuveer.

             Loodan tõsiselt et Pehrson teeb varsti õigeid otsuseid, nagu näha siis visioon on tal õige, aga palju vaja õppida veel.
             Suurepärane video. Minu kui nooremapoolse foorumlase esimene koondise mäng. Jäin küll teleka käimapanekuga hilja peale, mistap alles Terehhovi 3-0 ja sellest tulenev Kaljuveeri kisa on väga teravalt mällu süübinud Hollandi 2-4 ja Operi duubel vs Venemaa 2-1 mängude kõrval, kui esimesed eredad mälestused meie koondisest.
             Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

             Kommentaar


              Urmas Rooba võib kergemalt hingata, noorima väravalööja rekord jäi Frank Liivakul enda nimele saamata.
              Gibraltari vastu oli šanss, jäi kahjuks kasutamata ja mänguaega enam ei saanudki.
              Ega lähiajal pole vast kedagi nii noort kui Liivak peale ka tulemas.

              Pehrsson on saanud kriitikat küllaga aga samas pidi ta kuue mänguga tegema seda, mis Rüütlil jäi mitme hooajaga tegemata, koondise värskendamine.
              Poleks olnud koduviiki eeldatavalt nõrgema Gibraltariga (mis on siiski mänginud viiki ka Slovakkiaga), oleks kokkuvõttes tulemuste saldo päris aksepteeritav, arvestades, et iga mäng oli täiesti erineva koosseisuga.

              Kommentaar


               Oijaah.

               Tahtsin seda öelda juba pärast Gibraltari mängu, pärast Läti mängu, pärast Soome mängu ja eriti pärast Islandi mängu. Ülereageerimise sildistamise vältimiseks sai keelt hammaste taga hoitud. Aga pärast eilseid 90+ minutit ei saa enam mitte vaiki olla ning tuleb tõdeda, et koondise võib-olla seni tähtsaimale valiktsüklile vastu minnes ei ole mitte mingit kindlustunnet koondise mängu suhtes. Õigupoolest isegi mitte ainult mängu, vaid koondise kui sellise tervikuna suhtes.

               Pehrssoni toomisel võis tõepoolest argumenteerida, et Rüütli näis kohati end ammendanud olevat ning seega võis ka nõustuda, et pikemas plaanis on muudatused ilmselt kasuks. Paljulubav tundus ka fakt, et uuele treenerile on enne valikmänge korraldatud hea võimalus sisse elamiseks viie (pluss) mängu näol, millest vähemalt kolm pidid olema sellised, kus saab hoogsalt harjutada oma mängu loomist, arendamist ja ründeteravust. Samamoodi võis lubavaks pidada sedagi, et uuel treeneril tundus olevat konkreetne süsteem, mille alusel ta mehed mängima paneb ning seega võis loota, et mängupiltki nende sõprusmängude raames saab olema lubav.

               Paraku ei ole peetud mängudega praeguseks hetkeks ükski lootus realiseerunud. Ei tulnud tulemust, mis oleks sõprusmängude puhul kergesti andestatav, kui oleks mängudes näha mingit loovust või head söödumängu või ohtralt võimaluste loomist. Viimaste puudumine on koondise sõprusmängude juures olnud üheks häirivaimaks teguriks. Jah, tuleb tõdeda, et ka Rüütli koondisel oli mänge/perioode, mil noortega mängides ei olnud just ülemäära palju lootust, kuid kunagi mitte sellise 5-mängulise tsükli vältel.

               Ja mis lisaks teeb meele mõruks, on see, et Pehrsson, Pohlak jne üritavad läbi ajakirjanduse jätta muljet, justkui oleks Rüütli üle andnud mittetoimiva ja lõhkise koondise ning nüüd on vaja midagi üles ehitama hakata. Ning selle mulliga on ka paljud siinsed ja seni üsna aruka mulje jätnud kaaskommenteerijad kaasa läinud! Ometi viis Rüütli koondise play-offi ning hoolimata Rüütli standardite järgi ebaõnnestunud viimasest valiktsüklist oli siiski mängupilt oliliselt parem, võtku seda kokku või napil üle poole aasta tagune ilus viik Hollandi vastu.
               Nigelate mängude järgsed kommentaarid selle kohta, et "täna harjutasime kaitset ja see töötas", "meie tugevust näitab see, et Soome pidi kaks päeva pärast eelmist mängu Eesti B/C-koondise vastu võidu saavutamiseks mängu panema oma tugevaima rivistuse", "kaitsesime hästi, meil oli viis väga head võimalust ja me olime värava all ohtlikud" ning "areng on silmnähtav" on puhas jama!

               Sõprusmängud on vajalikud, noorte kaasamine on vajalik, kuid paraku ei saa ainuüksi selle üle rõõmustada, et on jälle üks ports noormängijaid debüteerinud ning mängud kirja saanud. 4-5 mängu on kiidetud Metsa, kes kaitsva poolikuna olevat teinud häid mänge - minu jaoks tekib siinkohal ikkagi küsimärk, kas see mees peaks uut positsiooni õppima selles koondises? Kas kaitsva pooliku ülesanne on silmad punnis kaitses siia-sinna joosta või peaks koondise tasemel olema selle positsiooni mängija mingilgi määral olema suuteline ka mängu ehitama? Sarnaseid küsimusi võiks siin esitada ka Antonovi, Kallaste, Lutsu kohta.

               Kes oli selle viiemängulise tsükli silmapaistvaim ja enim teravusi tekitanud ründaja? Nii kurb kui see ka minu arust ei ole, siis on see minu mälu järgi ei keegi muu kui Andres Oper. Jah, vana ja vigane Oper, kes platsil oldud ajast viimased 10 minutit juba üksnes tahtejõu pealt mängis. Ma leian, et ülejäänud mängudes ei saanud puhtad ründajad palliga praktiliselt midagi ohtlikku korda saadetud. Ei Anier(id), Saag, Ojamaa, Zenjov ega loomulikult mitte Postki (miks Post, ma küsin miks?). Üdini häiriv, kui nii suure hulga mänguminutite ja mitte just kõige tugevamate vastaste vastu on poolkaitse jäänud nii nõrgaks, et ründajatele ei ole suudetud absoluutselt teenust tehtud. Mis aga selle taga võib peituda? Eks tuleb vaadata eelmist lõiku ja veelkord küsida, kas on vajadust ühe korraga platsile (sageli mitte loogilistele positsioonidele) toppida noormängijaid, keda peaks koondisesse integreerima ikkagi loomulikku rada mineva arengu järgi selliselt, et põhikoondise tuumiku kõrvalt lastakse ennast näitama 1-2 silmapaistvaimat noort. Paraku senistes mängudes rakendatu oli hoopis midagi muud ning sellest ka sellised tulemused... või õigemini tulemuste ja isegi võimaluste puudumine! (ning minul on raske Pehrssoni õpetussõnade järgi loodud võimalusteks pidada nt Islandi mängu taevast latti puudutavat langevat palli või kaitsemehe küll hiilgavat kauglööki, kuid siiski kauglööki, mis läheb kategooriasse "pime kana").

               Pikka juttu kokku võttes tahan öelda, et sööksin hea meelega oma sõnu tulevikus, aga praegu nähtud mängude põhjal ei ole minul lootust sellele, et Pehrssoni koondisel oleks võimalik ära kasutada Pareiko, Vassiljevi ja Klavani koondise ilmselt hiilgavaimat (ja v-o nende meeste viimast) võimalust suurturniirile pääsemiseks! Seninähtu põhjal ei ole ole lootust sellelegi, et sarnaselt Rüütli aegadega mängu jooksul kindla peale 4-5 suurepärast väravavõimalust tekitatakse. See oli põhjus, miks nädala sees Tartust, Võrust või Valgast koondise mängule sõita, praegu samas ei suuda küll mõelda, miks neid "kaitse oli hea, toimub kõva areng, saime tugeva Islandiga hästi hakkama" mänge peaks staadionile vaatama minema...

               Kommentaar


                Ei usu, et rüütli väga viis meid play-offi, rohkem kostja viis meid sinna. Enne eelmisi EM valikmänge, oli meil ka nigelad sõprusmängud, me kaotasime fääri saartele....
                Pärast seda hakkas koondis hullu tegema. Anna Pehrssonile aega krt küll

                Kommentaar

                Working...
                X