320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ragnar Klavan (Paide Linnameeskond)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    Kõrgem tase, suuremad summad, suurem populaarsus.

    Kolmest ainult keskmine peab paika. Kahe äärmise puhul on kindlasti mõlemal poolel argumente, aga mingist kõvemast keskmisest tasemest ei maksa kindlasti rääkida. Ehk siis tase on sama, suuremad summad täna rahabossidele, suurem popullarsus on Premieril maailma mastaabis, aga kui me räägime reaalselt mängude külastatavusest ja sellest mis tegelikult loeb, siis vahet pole või kui on, siis mitte Premieri kasuks.

    Kommentaar


      Samas kas suuremate summade eest ei osteta mitte ka paremaid mängijaid? Ma nüüd ei väidagi, et Saksa liiga tunduvalt halvem on, aga mingi eelis peaks Premieril seoses pideva tunnustatud mängijate juurdevooluga ju siiski olema? Saksa jalkaportaale külastades tundub, et ega nad isegi veel sellisele klassikalisele arusaamale väga vastu ei võitle. Muidugi Serie A oli ühel hetkel küll löögi all ja praeguseks seljatatud, nii et eks näis mis tulevik toob.

      Kommentaar


        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
        Samas kas suuremate summade eest ei osteta mitte ka paremaid mängijaid? Ma nüüd ei väidagi, et Saksa liiga tunduvalt halvem on, aga mingi eelis peaks Premieril seoses pideva tunnustatud mängijate juurdevooluga ju siiski olema? Saksa jalkaportaale külastades tundub, et ega nad isegi veel sellisele klassikalisele arusaamale väga vastu ei võitle. Muidugi Serie A oli ühel hetkel küll löögi all ja praeguseks seljatatud, nii et eks näis mis tulevik toob.
        Inglise liiga ostud 10+ miljonit
        Steven Fletcher Wolves -> Safc 15,3
        Adam Johnson MCity - > Safc 12,6
        Victor Moses Wigan -> Chelsea 11,5
        Nuri Sahin Real -> Liverpool(laen) 5
        Christopher Samba Anzi - > QPR 15
        Ma neid ulme oste inglise tippudelt välja tooma ei hakka.

        Saksa liiga ostud 10+ miljonit:
        Marco Reus Gladbach -> Dortmund 17.1
        Mario Mandzukic Wolf -> Bayern 13
        Xherdan Shaqiri Basel -> Bayern 11,8
        Luuk de Jong Twente -> Gladbach 12
        Rafael van der Vaart Spurs -> HSV 13
        Nuri Sahin Real -> Dortmund 1

        Siin on selgelt näha,et ühes liigas laristatakse raha tuleviku nimel ja teiste puhul laristatakse ellujäämise puhul. Nuri Sahini laen oli muidu kena ooper

        Inglise liigas per võistkond ostetakse mängijaid 38.791.750 € eest
        Saksa liigas per võistkond ostetakse mängijaid 15.957.222 € eest

        Inglise liigast eraldada nn nafta klubid/saksast kaks suurimat ostjat:

        Inglise - 33milli per sats
        Saksa - 11 milli per sats.

        Muidugi ostlemisest räägib ka see, et eelmisel hooajal liigasse tõusnud sats FC Southampton ostles 42 milli(BL-s ainult Bayern ostles rohkem - 70+ miljonit) eest ja mida ta sai selle eest. Ma nagu ei ütleks, et väga andekaid või euroopa mastaabis kõvasi mängumehi.

        Kommentaar


          Suurem populaarsus on kah vigane väide. Premier on populaarsem selles mõttes, et mingid asiaadid ja hindud ostavad ilmselt tippklubide särke rohkem kui Bundesliga klubide omasid ning isegi Mongoolia lambakarjus teab Unitedi, City, Chelsea jne nime. Ma ei usu aga, et liigas palliv mängija sellist populaarsust tunnetaks. Mängija jaoks on siiski oluline ju vahetu populaarsus. See, kui oluline on klubi kohalike fännide/linnaelanike seas, kui täis on staadionid igas voorus, kui hea on atmosfäär staadionil jnejne. Selles arvestuses pole Bundesligale mittemingisugust vastast. Olen kohapeal käinud vaatamas nii Bundesligat ja Premierit ja sageli olen täheldanud, et sel ajal, kui Saksamaal fännitribüün juba pilgeni täis on ja möllu teeb, haigutab Inglismaal seal tühjus.

          Kommentaar


            Southampton sai andekaid ja ihaldatud mängumehi, kellest paraku kõik särama ei löönud. Gaston Ramirez vast oli siuke tüüp, keda päris paljud tippklubid sedelil hoidsid ehk siis kõva mängumees. Southampton küll kulutab palju, aga võiks isegi öelda, et suhteliselt mõistlikult.

            Tegelikult üks tähelepanek veel. Tihti tuuakse esile Saksa klubide head noortetööd. Justkui see oleks Inglise süsteemiga võrreldes hoopis teisel tasemel. Samas vaadeldes vanuseklasse 17-21 torkab silma, et talente on üpriski samas koguses ja tasemel.

            Kommentaar


              Suuremate summade eest ostetakse kalleid mängumehi - kas paremaid, see pole tõestatud. Võiks just välja tuua, et seda me siin tõestamegi, et mõistlik majandamine on edu alus. Lihtne on tugineda Ragnari intervjuule - tema Az Alkmaari ja Augsburgi vahel tasemes vahet ei näe. Ja me räägime siis AZ, kes Euroopa karikas jõudis veerandfinaali Udinese üle võiduga ja kaotas siis Valenciale. Ning 2007 samas liigas sai sama koha võites ennem välja langemist Newcastle ja väljalangetajaks oli Werder. Kõik mainitud oponendid on tuntud liigade tuntud satsid.
              Mina arvan, et neli suurliigat on üksteisele mängu tasemelt ikkagi päris lähestikku ja üldine finantsseis viib kedagi vahepeal tsipa ette või langetab teist natuke tahapoole. Mida rohkem Euroopa majandus on hädas seda enam peaks Bundesliga esile kerkima.

              Kommentaar


                Kas Klavan üldse tahaks intriigi tõsta ja tõdeda, et Alkmaar oli parem? Samas vb Klavani viimasel Alkmaari hooajal olid tasemed tõesti võrdsed, ometigi olen pisut skeptiline.

                Jah, ma tõepoolest usun, et suuremate summade eest ostetakse enamasti paremaid mängijaid. Mängijaid, kes on end juba mingil tasemel tõestanud. Kuna neid saabub liigasse suurtes kogustes, siis mingi jälje see lihtsalt peab jätma. Kasvõi antud üleminekuaknas on muretsetud Navas, Fernandinho, Schürrle, Amorebieta, Stekelenburg, Canas, van Wolfswinkel, Okore jne.

                See Bundesliga edukas majandamine on minu jaoks üsna hägune teema. Mulle tundub, et BuLi klubide majandusraskused pühitakse justkui vaiba alla, et liiga laitmatut mainet hoida.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                  Tegelikult üks tähelepanek veel. Tihti tuuakse esile Saksa klubide head noortetööd. Justkui see oleks Inglise süsteemiga võrreldes hoopis teisel tasemel. Samas vaadeldes vanuseklasse 17-21 torkab silma, et talente on üpriski samas koguses ja tasemel.
                  Milles see silma torkab? Hetkel on käimas u21 EM, kus Inglismaa sai kolm mängu tappa (sh Norralt ja Iisraelilt). Või see on samalaadne keiss nagu täiskasvanute koondisega, mis on viimased 50a ilmselgelt maailma parim olnud, aga igakord on ilgelt ebaõnne?

                  Kommentaar


                    Lükkaks selle vaidluse teema minema, klavanist pole siin enam halli haisu ka?

                    Kommentaar


                      Augsburg müüs Langkampi ära. Ei tea, kas siin teemas ka varem mainitud. Ilmselt ikka on.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Augsburg müüs Langkampi ära. Ei tea, kas siin teemas ka varem mainitud. Ilmselt ikka on.
                        Mitte ei müüdud, vaid mees lahkus vabaagendina Herthasse. Sellelt mehelt lootis Augsburg tunduvalt suuremat panust, kuid lõpuks vajus pingile ja nüüd siis ka lahkus. Ütleme nii, et Raku ja Bracker istutasid mehe pingile.

                        Kommentaar


                          Vikerraadio info põhjal oli Klavanil eelmisel suvel huvi ka Premieri satside poolt kuid need olidki vaid jutu tasemel. Kuna Augsburg tahtis kohe temaga lepingu teha, siis valiski ta Baierimaa klubi kasuks. Enda sõnul polevat kahetsenud seda valikut. Pühapäevases vikerraadio spordipühapäeva saates pidavat pikem intervjuu temaga tulema.

                          Mis puudutab tema võimalikku edasipürgimist, siis olen sama meelt Aramisega, et neljast tugevaimast Bundesliga satsist, kes ka Euroopas saksa edukaimad pundid 21 sajandil (Bayern, Dortmund, Schalke, Leverkusen) tundub just viimane olevat ehk kõige reaalsem tema jaoks. Seda muidugi soodsate asjaolude kokkusattumisel.

                          Kui Klavan ise väidab Augsburgi AZ-ga võrdse satsi olevat, siis ma päris seda ei arvaks. Asjaolu, et Alkmaari pundil eelmine hooaeg ebaõnnestus ei tee tema üldist taset siiski olematuks.

                          Saavutused on ikkagi muljetavaldavad AZ-l. Kahekordne liigavõitja 1981 ja 2009, pluss UEFA Cupi-l väga edukad saavutused (1981 finalist, 2005 poolfinalist, 2007 ja 2012 Euroopa Liiga veerandfinalist). Ei ole ühelgi meie palluril sellise saavutuspagasiga klubile midagi vastu panna. Arsenali ja Poomi jätan siit välja, sest panus meeskonda oli olematu võrreldes Klavani mänguminutitega AZ-s.

                          AZ-st samm edasi olekski vast Leverkusen (nii realistlikult mõeldes), sest see ülejäänud kamp seal 5-6 koha peal koos Freiburgi, Eintrachti ja karikafinalisti Stuttgartiga pole minu arust tasemelt Alkmaari pundist üle kuhu ehk samuti võiks Ragnar heade esituste baasil ehk jõuda. Aga eks järgmine hooaeg näitab kuidas tal kulgema hakkab.
                          Wij komen terug met de cup in de hands

                          Kommentaar


                            Intekas: http://www.õhtuleht.ee/530403
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Oskab keegi oletada, et mis klubi see olla võiks, kes Klavanit jahib?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas TakeOnTheWorld Vaata postitust
                                Oskab keegi oletada, et mis klubi see olla võiks, kes Klavanit jahib?
                                Kammisin kõik olulisemad saksa portaalid läbi, aga ei suutnud leida. Täitsa huvitav oleks teada tõesti.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X