320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Võitle, Eesti, võitle!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    krt, martin sul on ikke toredad vanavanemad!!!
    Tulevad igast heade mõtetega välja...
    LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

    Kommentaar


      #77
      krattidest:
      - Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe.
      - "Kratil" puudub ingliskeelne vaste.
      - See, et nimetus "Sinised Kratid" eestipärane ja mõnus tundub, pole mingi argument seda kasutama hakata.

      loomadest:
      Nagu Aif seletas, peab looma ja koondise vahel tugev seos olema. Mida kuradit meid leoparditega seob? Või kassidega?
      Lõvidega on jälle see jama, et see pole absoluutselt originaalne. Ning pealegi, Soomes juba ühed "Leijonat" on.

      mis kõige tähtsam:
      Sellise meetodiga rahvuskoondisele hüüdnime otsimine on tobe.
      Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!
      Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab. See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.
      Orginally posted by ROOTSI KUNN
      Jots, rahune maha, selles pole midagi halba ,et me koondisepoisse kuidagi sõbralikult või hellitavalt kutsume.
      Ma arvan ka, et selles pole midagi halba. Mõne jaoks on hellitav "Blue Army", mõne jaoks "Smurfid", mõne jaoks "Kratid", mõne jaoks "Need Tüübid Kes Seal Kuskil Lillekülas Mingit Kuuli Taga Ajavad".

      Mõte selles, et seda nime ei tohi sundida. Küll ta tuleb omal ajal, spontaanselt.
      piis!

      Kommentaar


        #78
        Orginally posted by Rain

        krattidest:
        - Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe.
        - "Kratil" puudub ingliskeelne vaste.
        Silveti järgi ongi selleks vasteks treasure-bringing goblin elik varandust kokkutassiv paharet :P

        mis kõige tähtsam:
        Sellise meetodiga rahvuskoondisele hüüdnime otsimine on tobe.
        Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!
        Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab. See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.
        Tegelt kõik õige, mis kirjutad, ent mingeid loosungeid läheb siiski vaja. Tundub, et paljudele meeldib sõna 'leegion'. See on tõesti märksa sportlikuma varjundiga kui armee või pataljon. Ja et vältida sõna 'siniste' kahemõttelisust, siis ei jäägi muud üle, kui kasutada ühendit 'sinimustvalgete leegion'. Pmst võib nii nimetada koondise toetajaid kui koondist ennast. Ka loosungina kõlab VÕITLE, SINIMUSTVALGETE LEEGION! (FIGHT BLUEBLACKWHITES' LEGION!) märksa asjalikumalt kui nt 'Võitle, Siniste Krattide koondis!' Seda muret ei tohiks ka tekkida, et mingi kossumeeskond selle üle võtab, sest viie mehe kohta leegion on palju öeldud ja nende võistlusvorm ei ühti ka täielikult rahvusvärvidega nagu jalkakoondisel.

        Kommentaar


          #79
          Lugedes seda teemat tekkis konkreetne ettepanek panna lihtsalt "EESTI LEEGION".Kohe paljud samastama ,kuid mis sellest.Ennekõike peaks me vastu päid saama EESTI LEEGIONIS võidelnud meestelt:Vähem läheb meile korda punaste plära ja propakanda.Küsimusele kas E.F.F. i liikmed on meelestatud fašistlikult,vastaks ma järgmiselt."Loomulikult oleme me teadlikud antud nime ajaloolisest taustast ja võimalikest paraleelidest mida ajakirjandus hakkab tõmbama.Leiame et antud nime puhul ei maksa täht-tähehaaval otsida seost,sest ka Jalgpallihaigla ei ole meditsiiniline asutus.Kohatu oleks küsida kas "Eesti Naine" toimetuses töötavad ainult naised,kas on neil kõigil eesti kodakondsus ja mis saab meestöötajatest ja kaasautoritest.Kas on plaan vahetada ka nende sugu."
          "EESTI LEEGION" on parajalt intrigeeriv nimi, kuid siiski on ta rohkem kõlavam ja lihtsam nimi eespool väljapakutud nimedest.Ehk kas me viskame selle kondi teistele pureda.Keda huvitab nimede sarnasus toon kaks huvitavat Paraleeli,mille tausta uurige ise
          1933 a. Isamaaliit=Isamaaliit
          Kodukaitse=Kodukaitse.
          õlu:
          Jalgpallihaigla liige.

          Kommentaar


            #80
            Teate, see arutelu on juba üle igasuguste piiride läinud... Mõtlen siin vaikselt, et tulen Eesti-vene mängule roosa kassi kostüümis (mis iseenesest on sõnukirjeldamatult ilus ja vinge, kuid), tõmban sinisärgi peale, võtan pasuna kätte ning olen sinicat....
            keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

            Kommentaar


              #81
              Orginally posted by Rain
              Vastuseks vingujatele
              krattidest:
              - Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe. /....... võitude ja ilusate mängude näol Eestile kuulsust(loe. varandust) saavutama(loe:tassima)..kõige lihtsam ja esmasem seos/võrdlus. Kratt sellepärast et ta on eesti oma vidin nagu sa ütlesid..miks on norrakatel trollid, miks venelastel gnoomid ja babajagaad, inglastel kääbikud, soomlastel tuuslarid jne. On raske arusaada?............/
              - "Kratil" puudub ingliskeelne vaste. /...... on ju vaste olemas, jälgi eelnenuid ja järgnevaid postitusi..../
              - See, et nimetus "Sinised Kratid" eestipärane ja mõnus tundub, pole mingi argument seda kasutama hakata. /....... huvitav mis siis veel rohkem argumenteeritud peaks olema..raskesti hääldatav ja võõramaine nimi... "mariinsinised Maarjamaa sokkeripioneerid" või?....../

              loomadest:
              Nagu Aif seletas, peab looma ja koondise vahel tugev seos olema. Mida kuradit meid leoparditega seob? Või kassidega?/......... on arutelusi selle ümber et vapiloomad on leopardid...nemad ja ka lõvid on kasslaste sugukonnast tetavasti...üldistatult kasslased..et näiteks mitte võtta üle inglaste kolme lõvi märki..../
              Lõvidega on jälle see jama, et see pole absoluutselt originaalne. Ning pealegi, Soomes juba ühed "Leijonat" on./............... jah on küll aga see on jäähoki fännide ja -meeskonna hüüdnimeks..... so what, originaalsuse kohapealt jah, ei vaidle vasta...aga samas väga maskuliinne ja jõuline...../

              mis kõige tähtsam:
              Sellise meetodiga rahvuskoondisele hüüdnime otsimine on tobe.
              Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!/....loomulikult hakkab akseptima kui me seda ise aksepteerime ja teadvustame oma lippude, plagude, laulude, märkide, sallide või kasvõi minu pärast tatoveeringute abil. Kui teadvustame meedia abil et eesti fännid on koondunud ühise nime "whatever" ja reklaamime seda ka välismaal siis loomulikult see võetakse varem või hiljem omaks. Tuleb lihtsalt rohkelt välismängudel kaasas käija ja omasid toetada kõikvõimalikul positiivsel(mõnikord ehk ka negatiivsel) moel, millest tekib teistel meie suhtes hoiak ja suhtumine, samamoodi kodumängudel kallite kaasmaalaste ees......./
              Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab./....äkki panevad "sinised peded kes jalkat mängida ei oska"...mingi mängu põhjal, kas me saaksime seda omaks võtta? Kui me endid kuidagi eristada või identifitseerida tahame siis peaksime selle nime ikkagi ise looma/valima/hääletama/selle vastavalt käituma/riietuma/suhtuma.....kas me mõtleks näiteks venemaalt tulnud fännidele mingi norm. nime välja või?....../ See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.
              Orginally posted by ROOTSI KUNN
              Jots, rahune maha, selles pole midagi halba ,et me koondisepoisse kuidagi sõbralikult või hellitavalt kutsume.
              Ma arvan ka, et selles pole midagi halba. Mõne jaoks on hellitav "Blue Army", mõne jaoks "Smurfid", mõne jaoks "Kratid", mõne jaoks "Need Tüübid Kes Seal Kuskil Lillekülas Mingit Kuuli Taga Ajavad".

              Mõte selles, et seda nime ei tohi sundida. Küll ta tuleb omal ajal, spontaanselt........./ aga mingi algtõuge sellek peab ju olema..selleks ka ilmselt siinne teema avati. Põhimõtteliselt poleks siis ju ka salle ja lippe ja plagusid ja laule vaja..küll nad kunagi..võibolla 25 aastapärast ikka tulevad, aga see mis ei idane see mädaneb, ja eesti jalgpall on niigi maailma ja euroopa kultuurist u. 40 aastat maas ja varjusurmas olnud, nüüd on meie aeg see asi jälle uuesti jalule upitada ja ülesse ehitada ja selleks peab alustama ka lihtsamatest asjadest..olgu see kas siis või meie üldnimetus mida on näiteks tunduvalt lihtsam fabritseerida kui näiteks salle või lippe sest meie fännide maksujõulisus on hetkel madalam kui vaimupotensiaal...../
              Tuld.... ja ärgem laske tujul langeda, eks virisejaid ja niisama nina nokkijaid leidub Eesti rahva poegade-tytarde seas endiselt, loodame et nad jäävad vähemusse...
              RummaBastards!

              Kommentaar


                #82
                Orginally posted by vibu

                Teate, see arutelu on juba üle igasuguste piiride läinud... Mõtlen siin vaikselt, et tulen Eesti-vene mängule roosa kassi kostüümis (mis iseenesest on sõnukirjeldamatult ilus ja vinge, kuid), tõmban sinisärgi peale, võtan pasuna kätte ning olen sinicat....
                .....kes keelab, riietu või transvestiidiks kui selles end mugavalt tunned, korvpalli mängude ajal jooksevad ka igasugused tolad ja klounid mööda saali ringi...nalja kui palju... me siin iseenesest arutasime et mis võiks meid - jalkafänne - ühtseks liita ja koondada ja teadvustada maailmale, erinemaks näiteks meie oma issanda loomaaiast nö. korvpallifännidest.....kui sa aru ei saanud. Vaba meedia vist ajab siin mõned inimesed peast hulluks sest valikuvõimalus nii suur....
                RummaBastards!

                Kommentaar


                  #83
                  hmm... asi on vist j6udnud jah sellesse seisu, et mina kah ei viitsi...

                  leopardid -- ma ei ole kyll heraldikas tugev, aga kas mitteprofiilis e. "ärapööratud nägudega" kiisusid mitte leopardideks ei kutsuta... olen nagu kuulnud, et jutt kolmest l6vist ei ole eesti vapi puhul korrektne (ärge nyyd kurjaks saage, kui ma eksin, selgitage pigem asja heraldika koha pealt) kass on aga suhtpuht laiade piiridega oma olemuselt. seoseks seesama eesti ja ka eff'i vapp... olgu tegemist kas leopardide, l6vide, ilveste, puumade, metskasside, tiigrite v6i misiganes kaslastega, ikkagi v6ib nende kohta öelda lihtsalt ja ilusti kass see oli siis neile, kes seoseid otsivad... seosed olemas arvan ma... tugevamad kui teiste "loomade" puhul, arvan ma...

                  niih! teine grupp rafast, kes arvab, et pole tarvis kujundada nö vägisi miskit symbolit eesti futifännidele... njah, 6igus teil arvan ma ja saan sest aru... kui osale fännkonnast ei meeldi, siis olgu nii ja las jääb nii, sest sellist jama, et on ametlikult kinnitatud miskine hyydnimetus ja miski osa raffast arvab lihtsalt, et see on jama ning puhtalt isiklikust ebasympaatiast hyydnime pihta ignoreerib seda nime... njah, las jääb siis pealegi nö. ametlik hyydnimi vastu v6tmata, tundub, et see on k6igile parem...

                  samas... mis puutub "trendindusse"... soovitan lugeda jaanuse kirjutusi sellesama teema all... hyydnime fabritseerimine on ju olemuselt samasugune nagu staadioni nimetamine arenaks... algul on meeletu vastuseis, kuid hiljem tundub nimetus juba niiv6rd omane, et ei tee nagu märkamagi... kui keegi m6tleb välja miskise laulus6nad/viisi ning pakub seda teistele jalkafännidele laulmiseks, siis loobub ka k6ige optimistlikum tegelane, kui vastuseks hakkab tulema reaktsioone a'la jama!, m6ttetu!, s6nad on seosetud!... ehhh... ega sinna vist eriti miskit parata ei ole... meie k6igi närvide säästmiseks on vist targem, kui igayks, kes miskit välja m6tleb, levitab oma m6tte ideed v6i siis produkti seltskonnas/s6pruskonnas, kellega ta enam-vähem yhel meelel on ning kes teda toetavad... suuremastaabilised promod jätame esialgu ära... teeme k6ike nii tasahilju ning omaette, nagu eestlasele kohane...

                  njah, ei midagi isiklikku, aga hyydnime otsimise kampaania on vist omadega piima järele läinud... jätkaks selle teema all ehk pisut valutuma teemaga -- hyydlaused...

                  pRmt!

                  aif.

                  p.s. esialgu soovitaks hyyuna hyytavate hulka kandideerima yhe, ka ristilipu peal oleva kirja V6ITLE EESTI -- V6IDA!!! iseenesest asi ylilihtne... rytmiks sobiks yhtede maailma k6ige m6ttetumate jalkafännide s6jahyyd: toon-toon -- army! (syda tilgub verd kui seda kirjutan...) kes rytmi vastu huvi tunneb, kysigu minu v6i lua käest, kes mulle seda hyydu on l6putuid kordi ette kirenud, va' skunk selline! ok, pRmt!
                  Jalgpallihaigla liige
                  Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                  Kommentaar


                    #84
                    "Eesti Leegion"iga olen mina nõus ja olen ka nõus oma raha investeerima sellise hüüdlausega lipu tegemisse.

                    Külla aga keeldun ma tunnistamast igasuguseid eesti fännide võõrkeelseid hüüdlauseid a'la "Estonian Legion" jne.

                    Muideks Venemaaga mänguks võiks ärksamad hinged valmis meisterdada plagu "garjotsie estonskie barni" oleks ka lahe.
                    Jalgpallihaigla Liige

                    Kommentaar


                      #85
                      hoolimata sellest, et rahval tüdimusehunnik ees on, olen sunnitud midagi ütlema...

                      Orginally posted by jansa

                      ...loomulikult hakkab akseptima kui me seda ise aksepteerime ja teadvustame oma lippude, plagude, laulude, märkide, sallide või kasvõi minu pärast tatoveeringute abil. Kui teadvustame meedia abil et eesti fännid on koondunud ühise nime "whatever" ja reklaamime seda ka välismaal siis loomulikult see võetakse varem või hiljem omaks. Tuleb lihtsalt rohkelt välismängudel kaasas käija ja omasid toetada kõikvõimalikul positiivsel(mõnikord ehk ka negatiivsel) moel, millest tekib teistel meie suhtes hoiak ja suhtumine, samamoodi kodumängudel kallite kaasmaalaste ees
                      Õige jutt, kahtlemata, kuid me räägime üksteisest mööda.
                      Sina tahad ennast (loe fänne) identifitseerida, mina rääkisin vutikoondise identiteedi loomisest. Vahe on sees.
                      Üks näide minu jutu kohta- kui belglased aastal 1906 Hollandis kohalikega vutti mängisid ja 15 mintsa enne lõppu 1:2 taga olid ning lõpuks 3:2 võitsid, siis kirjutas keegi hollandi ajakirjanik, et "Belglased võitlesid nagu punased kuradid". Sellest väljendist haarasid kinni ka teised ajakirjanikud ning laiem üldsus. Hüüdnimi "Punased Kuradid" oli sündinud.
                      Väljastpoolt tulnud identiteet on objektiivsem ja maailma silmis legitiimsem. Ega Eesti Märgi loomiseks neid britte niisama kohale tassitud. Vot seda tahtsin öelda.

                      Mis aga meie kui fännide eripära väljatoomisse ja selle reklaamimisse puutub (lipud, plakatid, laulud, märgid, sallid, tätoveeringud jne.), siis olen sinuga täpselt samal arvamusel, see on hädavajalik.

                      Orginally posted by jansa

                      Kratt sellepärast et ta on eesti oma vidin nagu sa ütlesid..miks on norrakatel trollid, miks venelastel gnoomid ja babajagaad, inglastel kääbikud, soomlastel tuuslarid jne. On raske arusaada?
                      Ei, Jansa, ei ole raske aru saada.
                      Inglastel on fish and chips, ometi ei kutsu nad ennast kalapulkadeks.

                      Orginally posted by Aifo

                      hyydnime fabritseerimine on ju olemuselt samasugune nagu staadioni nimetamine arenaks... algul on meeletu vastuseis, kuid hiljem tundub nimetus juba niiv6rd omane, et ei tee nagu märkamagi... kui keegi m6tleb välja miskise laulus6nad/viisi ning pakub seda teistele jalkafännidele laulmiseks, siis loobub ka k6ige optimistlikum tegelane, kui vastuseks hakkab tulema reaktsioone a'la jama!, m6ttetu!, s6nad on seosetud!
                      Jep. See, et siin mõned mehed "vinguvad", ei ole veel mingi põhjus käega löömiseks.

                      EESTI LEEGIONIL pole häda midagi.
                      piis!

                      Kommentaar


                        #86
                        vastuseks koskile siis jah eesti vapil on leopardid mitte lõvid nagu ekslikult arvatakse.

                        Kommentaar


                          #87
                          Huvitav, kes siin nüüd ikkagi eksib, ega ometi EV president, kes oma koduleheküljel riiklikke sümboleid kirjeldades kuulutab, et:

                          Eesti riigivapil on kaks kuju: suur riigivapp (pildil)ja väike riigivapp. Suurel riigivapil on kuldsel kilbil kolm sinist sammuvat ja otsa vaatavat (passant gardant) lõvi. Vapi kilpi ümbritseb külgedelt ja alt kaks kilbi alaosas ristuvat kuldset tammeoksa. Väikese vapi kilp ja vapikujund on samad mis suurel riigivapil, kuid ilma tammeoksteta.

                          http://www.president.ee/est/ametitegevus/riiklikud_symbolid.html

                          Kommentaar


                            #88
                            no siis on see lollis sest seda leopardi juttu olen kuulnud mitmest kohast ja ka koolis on tollest asjast räägitud

                            ah kurat kes seda tegelt teab mis seal on äkki on hoopis nälginud koerad(näevad küll vähe sedamoodi välja)

                            Kommentaar


                              #89
                              Lõvidest ja leoparditest. Kunagi mind millegipärast huvitas see küsimus. Ja, et ka Teie teaks :-)

                              Jup nii ta on, et seaduses on öeldud umbes kuidagi nii - Eesti suureks riigivapiks on kuldsel kilbil kolm sinist sammuvat, otsavaatavat (passant gardant) lõvi.

                              Heraldika seisukohalt võttes, ütleb miski vana artikkel ajalehes - "Küsimuse peale, miks on Tallinna vapilõvisid aegajalt leopardideks nimetatud, selgitas Herodes (Eesti Muinsuskaitse Seltsi heraldikakolleegiumi esimees), et päris vale see ei ole. «Heraldika on teadus ja näiteks prantsuse süsteemis nimetatakse sellises asendis vapilõvisid leopardideks, kuigi zooloogiliselt on kujutatud siiski lõvisid.» Inglismaa vapil on samas asendis lõvid ja seal nimetatakse neid sammuvateks otsevaatavateks lõvideks. Tema arvates võiks neid eesti keeles siiski lõvideks nimetada."

                              Seega pmst on õige nii Lõvi kui Leopard! Kuid eestlastena peaks siiski seadusest lähtuma ja nimetama neid lõvideks :-)

                              Tänan tähelepanu eest!



                              Kommentaar


                                #90
                                Kumbast nimest siis jutt käib? Ega me ju ometi koondisele nime pane? Mina sain aru et fännidele. Kui nii, siis on meil JH näol nimi juba olemas ja rohkem polegi vaja nuputada.

                                Orginally posted by Rain

                                mis kõige tähtsam:
                                Sellise meetodiga rahvuskoondisele hüüdnime otsimine on tobe.
                                Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!
                                Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab.
                                No võibolla on tobe, võibolla mitte. Kui on nimi olemas siis küll seda kunagi ka aktsepteerima hakatakse. Kui aga pole siis on lood kehvemad.

                                Välismaailm leiab? Ehk tooksid näiteid laiast maailmast, kus naabrid või suisa teise mandri riigid on kätte võtnud ja mingile koondisele hellitava nime pannud. Enesel peale Belgia näite midagi ei meenugi. Kui see traditsiooniks ei ole, et ehk teeks ise sellega algust ja oleks muule maailmale teerajajaks.

                                Teeksingi siis ettepaneku mõelda hüüdnimed näiteks Senegali, Vanuatu, Panama ja Tai koondistele. Pärast läkitaks ametlikud kirjad teele, et N: "Lp. Tai jalgpalliliit, eesti fännid otsustasid teie koondist hakata kutsuma "Red Pigsi" nimega. Loodan, et te aktsepteerite meie nime ja võtate selle peagi omaks. Kõike paremat soovides, JH juhtkond":P

                                Kommentaar

                                Working...
                                X