320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Kui mu mälu ei peta, pidi õlu ju see võlukepike publikumeelitamisel olema, aga midagi ei muutunud. Selle püroga on ausalt öeldes isegi keerulisem olukord. Kui mul oleks põhikooliealine laps (enam ei ole sellist), siis ega eriti ei vaimusta küll, kui seal mingid tegelased pürotavad.

    Ja ei anna see legaalne püro mingit erilist effekti publikunumbritele, aga loodan muidugi, et eksin.

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      Kuid ma vist ka ei teeks :P
      Nu vot

      Kommentaar


        #48
        Algselt postitas Andres. Vaata postitust
        Kavadest rääkimiseks läks, siis mina kui potentsiaalne huviline ootan:

        * Koosseise õigete numbrite ja nimedega + juures olevad mängijate lõustapildid ei teeks paha.
        * Liigatabel
        * Järgmiste kodumängude toimumisajad
        * Mängueelsed kommentaarid (mõlemilt võistkonnalt nii treener/mängija)
        * Kerge ülevaade, et mida mäng kellegi jaoks tähendab. Ei pea olema pikalt. Nagu Romario ütles, siis sisukamaid jutukesi ostib mujalt. Nagunii Eestis jõuab valdav osa rahvast staadionile alles viimasel minutil või pärast vilet, nii et väga pikalt pole aega enamusel lugeda.

        + kava võiks olla värviline, aga elab üle kui pole.

        Pole väga ulme, ja usun, et suuremat ratast polegi vaja leiutada. PS! Vihmasel ilmal on suure osa jaoks kava ainukene oluline funktsioon selle veeimavus.

        Aga kui ma õigesti mäletan, siis Infonetil olid Esiliigas ühed asisemad kavad.
        Kui keegi tahab, võin InDesigni maketi anda, Tammeka kavades on kõik need elemendid olemas ja natuke lisaks veel.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Kui mu mälu ei peta, pidi õlu ju see võlukepike publikumeelitamisel olema, aga midagi ei muutunud.
          Urmar, põhilised vastuväited õlle tribüünile lubamisele maalisid sellest jalgpallinautimise kontekstis absoluutselt iseenesestmõistetavast (tõsi, aususe huvide: mitte kohustuslikust) rüüpest pildi kui kogu vabariigi vutiprobleemide ja häda algest, see oli mu jutu point.

          Reaalsus peale õllekeelust loobumist on mis?

          Heidad ette negativismi fännidele, sealsamas on EJL seisukohad paljudes asjades stagneerunud, jäigad ja märksa negativistlikumad.

          "Rohkem mojot ja cojonesid!", hüüataks ma "vähem negativismi" asemel.

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas kesa Vaata postitust
            Muuseas on tehtud uuring Euroopa erinevate riikide vutifännide hulgas, millest selgus, et 70% fännide meelest on vägev õhkkond staadionil mängunautimiseks tähtsam kui see, mis toimub vutimurul.
            Algselt postitas graafik
            Being around other fans in the atmosphere of the grounds is as important as watching the game itself.
            Väga oluline vahe küsimuse sõnastuses. Ära vääna nii, nagu endale rohkem meeldiks.

            Uuring ise on muidugi väga huvitav lugemine.
            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

            Kommentaar


              #51
              Kavas on tähtis, et mängijad oleks nummerdatud. Sellega pole muidugi isegi A- ega U-koondiste mängudel hakkama saadud, samas... Ei teeks paha, kui kavas oleks igas voorus mõne mängija pikem tutvustus. Klubi asjaajate kontaktid on must.

              Kavad on muuhulgas mitte lihtsalt tükk paberit kohustusliku infoga, vaid paljude, sh siinkõneleja jaoks ka memorabiilia, kollektsioneerikalist väärtust omavad. Ma ei saa ju olla ainuke? Või?

              Kommentaar


                #52
                Tänud Romariole, Andresele ja Markofkinile

                Aga fännidest siis...

                ...praegu me kõik (klubid) kasutame meelitamise taktikat- tulge meile, meil on see ja teine ning kolmas. Kahjuks ei loo see siiski klubi ja fänni vahel mingit olulist sidet. Tulin, sõin oma tasuta jäätise ära ja läksin. Ei mäleta, kes mängis ning kes võitis.

                Ma saan aru, et meie (Infoneti) tegutsemise aeg on liialt lühike, et meil oleks tekkinud mingi suurem fännide grupp ning asukoht "Tallinn" ei aita sugugi kaasa, aga ma tahaks väga teada, kuidas tekib klubile fänn. Selline fänn, kelle laps, vend või onupoja sõber ei mängi meeskonnas, keda ta toetab. Kas meil selline fännikultuur on olemas? Kui on, siis kust need fännid on tulnud? Miks nad elavad kaasa ühele või teisele tiimile, kui "oma jopet" seal ei ole? Meil siin, Eesti tasandil, pean ma silmas.
                “I don’t know whose brilliant idea that was, but it wasn’t mine, that’s for sure.” ― Ozzy Osbourne

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                  Kavadest rääkimiseks läks, siis mina kui potentsiaalne huviline ootan:
                  Sellel teemal veel. Ma millalgi pakkusin välja, et EJL võiks seda teenust kasvõi klubide jaoks sisse osta, et kõik panustavad X summa ja läheb põhismõtteliselt ühele noorele, kes väheke taskuraha tahaks. Tegelikult väga lihtne korraldada. Põhismõtteliselt võiks seda teenust osta kasvõi Soccernetilt. On ka neile ideed pakutud, kuid pole kinni hakatud sellest.

                  Sisuliselt on vaja iga klubi jaoks luua makett, mida annaks lihtsustada sellega, et statistikale meeletut rõhku ei pandaks (nt Tammeka kavades on mängijate all mängude arv ja väravate all, kuid need eemaldada). Tekstid tulevad niikuinii EJList ja varem tuli ka väike statistiline plokk, mida nüüd küll enam ei tehata, sest arvati, et keegi ei kasuta.

                  Seega oleks kava meistri asi need tekstid lihtsalt tühjadesse aukudesse sisestada (alustades esimesest leheküljest):

                  LK 1
                  - vaheta päises vastasmeeskonna nimi
                  - vaheta vastasmeeskonna logo
                  - vaheta kuupäev ja kohtunikud

                  LK 2
                  - vaheta pilt
                  - vaheta mängu eelvaade
                  - vaheta kastis järgmised mängud, kodumeeskond boldiks

                  LK 3
                  - vaheta vastasmeeskonna koosseis
                  - vaheta vastasmeeskonna eelmise mängu lühikokkuvõte
                  - vaheta tabel ja kodumeeskond boldiks
                  (- vaheta statistika mängu kohta a'la kes puuduvad, kuidas seni läinud jms)

                  LK 4
                  pole midagi muuta, kui koosseisus pole muudatusi

                  Üld
                  Sobitada tekstid, et poleks midagi üle ääre.

                  Ma pakun, et ilma statistikata oleks tööaeg umbes kuus kuni kaheksa tundi nädalas. Algne makettide loomine iga klubi jaoks võtaks muidugi kauem, kuid see on ühe korra töö.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #54
                    Koos kavadega: mina tahaks, et see hooaeg oleks igal meistriliiga mängul fotograaf (samas piltnikud on teada ja saaks samamoodi teenust käbedalt osta). No oleks vaja. Aga ma olen kindel, et ei saa olema, sest isegi videot pole igast mängust, mis aga niikuinii peaks olema.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #55
                      Algselt postitas AnnaS Vaata postitust
                      Tänud Romariole, Andresele ja Markofkinile

                      Aga fännidest siis...

                      ...praegu me kõik (klubid) kasutame meelitamise taktikat- tulge meile, meil on see ja teine ning kolmas. Kahjuks ei loo see siiski klubi ja fänni vahel mingit olulist sidet. Tulin, sõin oma tasuta jäätise ära ja läksin. Ei mäleta, kes mängis ning kes võitis.

                      Ma saan aru, et meie (Infoneti) tegutsemise aeg on liialt lühike, et meil oleks tekkinud mingi suurem fännide grupp ning asukoht "Tallinn" ei aita sugugi kaasa, aga ma tahaks väga teada, kuidas tekib klubile fänn. Selline fänn, kelle laps, vend või onupoja sõber ei mängi meeskonnas, keda ta toetab. Kas meil selline fännikultuur on olemas? Kui on, siis kust need fännid on tulnud? Miks nad elavad kaasa ühele või teisele tiimile, kui "oma jopet" seal ei ole? Meil siin, Eesti tasandil, pean ma silmas.
                      Mida mu silmad peavad nägema? Klubifunktsionär küsib fännidelt sääraseid sisulisi küsimusi?

                      Nali. Väga kihvt, Anna, et sa seda teed. Omast seisukohast võin öelda, et minu jaoks kujunes näiteks Flora lemmikklubiks puht mänguliselt - meeldisid mõned mängijad individuaalselt, meeldisid nende sooritused... Käisin mitmed aastad küljetribüünilt vaikides mänge jälgimas, silmanurgast fännisektorit piiludes. Möödunud aastal astusin ise ka nende sekka. Võtsin oma varateismelise poja ka kaasa, tema on koolis jutlustanud jalgpallifänlust juba mitu aastat, peaasjalikult koondisemängudel kogetu põhjal. Aga koolisõpradest pole ükski asjaga kaasa tulnud - ehk siis jõuan ikkagi jällegi tagasi selleni, et kui inimesel pole HUVI, ei ole võimalik teda staadionile tirida. Vähemalt mitte sedasi, et ta seal toimuva vastu ka mingit märkimisväärset huvi või veel vähem kirge üles näitaks.

                      Asi, mida klubid saaksid kindlasti ise teha (ja mida Kalju ja Levadia on teinud), on olla ühiskondliselt aktiivsed. Püsida pildis mitte ainult vutikontekstis, vaid ka ühiskondlistes küsimustes häält tehes. Selles, et vabariigi meistirvõistlused jalgpallis on kitsa kildkonna nukatagune pusimine, on suuresti süüdi ka see, et väljaspool platsi ei teata klubidest ja veel vähem üksikutest mängijatest suurt muhvigi (koondislased välja arvatud). Noh, Konsast nüüd teab ilmselt igaüks, aga... Ma ei taha sellest rohkem rääkida.

                      Kommentaar


                        #56
                        Eesti U-16 koondis tegi täna 1:1 viigi võõrsil Iirimaaga, aga seda pole ükski fänn mainimisväärseks pidanud, ka meedia pole seda märganud. Ometi on tegu ju väga ilusa sooritusega ja möödas on juba umbes kolm tundi.

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas AnnaS Vaata postitust
                          Ma saan aru, et meie (Infoneti) tegutsemise aeg on liialt lühike, et meil oleks tekkinud mingi suurem fännide grupp ning asukoht "Tallinn" ei aita sugugi kaasa, aga ma tahaks väga teada, kuidas tekib klubile fänn. Selline fänn, kelle laps, vend või onupoja sõber ei mängi meeskonnas, keda ta toetab. Kas meil selline fännikultuur on olemas? Kui on, siis kust need fännid on tulnud? Miks nad elavad kaasa ühele või teisele tiimile, kui "oma jopet" seal ei ole? Meil siin, Eesti tasandil, pean ma silmas.
                          No ma võin tuua enda isikliku näite. Tegelikult pole ma üldse Tallinnast pärit ja ei ela ka seal, kuid 90-ndatel kui mind üldse Eesti jalgpall huvitama hakkas, polnudki ühel eestlasel väga palju alternatiive. Oli Flora ja kari "venelaste" klubisid - ilmselge, kuhu sümpaatia ja poolehoid kaldus.

                          Tänapäeval on ühel väikesel jalgpallihuvilisel hoopis rohkem võimalusi nii geograafilisel kui misiganes tasandil samastuda mõne klubiga. Siin peaks nüüd klubi ise selle nimel tööd tegema ja midagi suutma sellele jalgpallifännihakatisele pakkuda. Kui tegu pole Paide või Kuressaarega, vaid on pealinna klubi, siis peab olema omanäoline identiteet, mille kaudu suudetakse ennast "müüa".
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas AnnaS Vaata postitust

                            Ma saan aru, et meie (Infoneti) tegutsemise aeg on liialt lühike, et meil oleks tekkinud mingi suurem fännide grupp ning asukoht "Tallinn" ei aita sugugi kaasa, aga ma tahaks väga teada, kuidas tekib klubile fänn. Selline fänn, kelle laps, vend või onupoja sõber ei mängi meeskonnas, keda ta toetab. Kas meil selline fännikultuur on olemas? Kui on, siis kust need fännid on tulnud? Miks nad elavad kaasa ühele või teisele tiimile, kui "oma jopet" seal ei ole? Meil siin, Eesti tasandil, pean ma silmas.
                            Hästi lühidalt - koondise mängudel karjumine ei rahuldanud enam mu vajadusi ja Kalev on olnud alati minu jaoks kõige sümpaatsem klubi Eestis.
                            Ei olnud ühtegi sugulast-sõpra-tuttavat-naabrit või naabri sugulast klubis ees.

                            Kommentaar


                              #59
                              Vastus ongi tegelikult niisama lihtne ja paratamatu, kui Markoff seda kirjeldas.
                              Me ei saa kuidagi meelitada fänne klubi juurde nänniga. Inimesel peab juba olema huvi jalgpalli vastu.
                              Ainus, mida me saame teha on kasvata head jalgpallurid ning loota, et nad teevad koondises tegusid.
                              Kui Lindpere mängiks Levadias järgmisest hooajast, saab Maarjamäe klubi paljude jaoks hoobilt lemmikuks ja publikunummer tõuseks lakke.

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas urmar Vaata postitust
                                Eesti U-16 koondis tegi täna 1:1 viigi võõrsil Iirimaaga, aga seda pole ükski fänn mainimisväärseks pidanud, ka meedia pole seda märganud. Ometi on tegu ju väga ilusa sooritusega ja möödas on juba umbes kolm tundi.
                                U-16 poisid on tublid. Aga kas see torge kahandab kuidagi siin toimuva arutelu väärtust kuidagi?
                                Meedia pole märganud, ütled sa - aga kas EJL ise on meediat teavitanud sellest? Või piisab kaheksast reast + statistika EJL kodulehel all paremas nurgas?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X