320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Meistriliiga tulevikus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

    Originally posted by moya


    ilma irooniata- Martini osa selles, et Tartus asjad liikuma on hakanud, ei ole mitte väike. Varem kirjutati Tartu Postimehes jalgpallist minu mäletamist mööda suhteliselt juhuslikult, esileheküljeuudise tasemel vist ma ei tea kas üldse. (ok, polnud ka vist erilist põhjust, kui Merkuur ja Tammeka võitlesid esiliigasse püsimajäämise eest). Aga ikkagi, kui poleks ajakirjanikke, kes taovad rauda, kuni ta kuumaks läheb ja seni kui ta kuum on (või midagi sellist), siis poliitikud jääksidki ainult tänavaaukudele ja iluvõimlemisele ja võrkpallile mõtlema (või midagi sellist), ,,
    Iseseisva Eesti jalgpall hakkab järjest rohkem külvatud vilju lõikama. Eest kaovad nn. spordiajakirjanikud ja asemele tulevad jalgpalliajakirjanikud. Jalgpallisõbralikke noori kasvab kogu aeg juurde ja varsti on nad ka äri- ja poliitikamaailmas tegijad.
    FCF Forever

    Kommentaar


      Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

      Ja ikka veel ei arutata?


      Meistri- ja esiliiga võivad suureneda
      Eesti Jalgpalli Liidu Tippjalgpalli Nõukogu saatis Eesti meistri-, esi- ja II liiga klubidele kirja koos tüüpkalendri projektiga, milles nähakse ette meistri- ja esiliiga suurendamist 10 meeskonnani hooajast 2005.

      Nimetatud muudatus tõstaks meistri- ja esiliiga liigamängude arvu hooajal 36-ni. Võistkondade arv muudes liigades jääks samaks.

      “Tegemist on järgmise tõsise sammuga liigajalgpalli arengus, millega soovime laiendada püramiidi keskmist ja vahetult tipu all olevat osa,” selgitas Tippjalgpalli Nõukogu esimees Aivar Pohlak. “Praegused vahed Eesti meistriliigas mängivate koondislaste ja tavaliste liigajalgpallurite koormustes on liiga suured. Kui koondislane mängib aastas 50 mängu, siis tavaline liigajalgpallur vaid 30.”

      “Lisaks soovime nimetatud projektiga määrata meistri- ja esiliiga mängudele kindlad nädalapäevad ja kellaajad voorude toimumiseks ning koordineerida kogu ülejäänud jalgpallikalendri, seda nii amatöör- kui noortejalgpalli osas, sinna ümber,” jätkas Pohlak. “Piltlikult öeldes tahame luua olukorra, kus noorjalgpallur lahkub hommikul koos ema-isaga kodust noortemängule, kus tema vanemad on pealtvaatajateks. Seejärel siirduvad nad kolmekesi klubi esindusmeeskonna mängule, peale mida vaatavad ema ja poeg, kuidas isa ajab koos teiste meestega taga palli amatööride liigas.”

      Klubide kommentaare oodatakse 15. juuniks k.a., Tippjalgpalli Nõukogu peaks esitama lõpliku projekti EJLi juhatusele 15. juuliks. EJLi juhatus võtab nimetatud küsimuses lõpliku otsuse vastu 18. augustil.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

        Originally posted by ROOTSI KUNN


        Originally posted by moya


        ilma irooniata- Martini osa selles, et Tartus asjad liikuma on hakanud, ei ole mitte väike. Varem kirjutati Tartu Postimehes jalgpallist minu mäletamist mööda suhteliselt juhuslikult, esileheküljeuudise tasemel vist ma ei tea kas üldse. (ok, polnud ka vist erilist põhjust, kui Merkuur ja Tammeka võitlesid esiliigasse püsimajäämise eest). Aga ikkagi, kui poleks ajakirjanikke, kes taovad rauda, kuni ta kuumaks läheb ja seni kui ta kuum on (või midagi sellist), siis poliitikud jääksidki ainult tänavaaukudele ja iluvõimlemisele ja võrkpallile mõtlema (või midagi sellist), ,,
        Iseseisva Eesti jalgpall hakkab järjest rohkem külvatud vilju lõikama. Eest kaovad nn. spordiajakirjanikud ja asemele tulevad jalgpalliajakirjanikud. Jalgpallisõbralikke noori kasvab kogu aeg juurde ja varsti on nad ka äri- ja poliitikamaailmas tegijad.
        Need nn. jalgpalliajakirjanikud(nt Schwede ja Vaher) on oma teisi spordialasid halvustavate kirjutiste ja pimesi Eesti jalgpalli ülistavatega, tekitanud minus väga vastakaid tundeid. Olen käinud al 92a. kuskil 95%-il Eesti koondise kodumängudel, käinud neile kaasa elamas ka väljaspool meie vabariiki, käin ka Eesti meistrikaid vaatamas, kuid näiteks leian,et suuresti tänu nende nn. jalkaajakirjanike ja ka Pohlaku ilusatele väljaütlemistele sümpatiseerib mulle Eesti meistrivõistlustel kõige vähem FC Flora võistkond.
        Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.
        Mängin aastaid Eesti meistrivõistlustel jalgpalli(hetkel III liiga) ja olen ennast pidanud niikaua kui mäletan tuliseks jalkafänniks, kuid tegelen samuti teiste spordialadega ja elan, kas rohkem või vähem, kaasa kõigile EESTI SPORTLASTELE.
        Seetõttu on näiteks väga vastikust tekitav lugeda kui mõtetu ja ebaoluline on Veerpalu ja Noole olümpiavõit meie mõningate \"saavutuste\" kõrval jalgpallis.
        Pohlaku lause, et kui nad võtaks Poomi juurde teeks nad EMV korvpallis tegusid, nali naljaks, kuid appi, vaadaku ja suhtugu kriitikaga kõigepealt oma kapsaaeda.Meestega, kes tänavu mängivad meisriliigas(nt noorem Haavistu,Kärson) võisin mina, täielik jalkahariduseta hobijalgpallur, mängida koos EMV II liigas eelmine aasta vähemalt häbi tundmata.Ok, mitte just kõige parem näide aga ikkagi...

        Ühesõnaga veidi mõtlemisainet, ja äkki isegi selle suuna pealt miks me arenev jalgpall niiväga sponsoreid ligi ei tõmba.

        Kommentaar


          Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

          Originally posted by peapall
          Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.
          Kelle kohta see lause nüüd ikka käis?
          Teeme nüüd faktid selgeks:
          Vaher = SL Õhtuleht
          Schwede = Sporditäht

          Kommentaar


            Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

            Originally posted by sosku


            Originally posted by peapall
            Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.
            Kelle kohta see lause nüüd ikka käis?
            Teeme nüüd faktid selgeks:
            Vaher = SL Õhtuleht
            Schwede = Sporditäht
            Vaapo Vaherit pidas ta silmas, ma arvan.

            Kommentaar


              Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

              Originally posted by sosku


              Originally posted by peapall
              Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.
              Kelle kohta see lause nüüd ikka käis?
              Teeme nüüd faktid selgeks:
              Vaher = SL Õhtuleht
              Schwede = Sporditäht
              Vaapo Vaheri

              Kommentaar


                Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                Mina pidasin siiski konkreetselt Martin Smutovit silmas . Peale selle on soccernetist näha ,et peale kasvab terve plejaad noori ajakirjanikuvõrseid:P . Mis puutub Vaapo Vaherisse siis minu meelest paneb ta kõigile ja on üldse Eesti ajakirjanduses omamoodi ainuke ,kes julgeb sportlaste kohta mingisugustki kriitikat teha ja tagamaid avada. Jalgpalliajakirjanik ta küll ei ole ega pea ka ennast selleks.
                Aga tegelikult võib ju samasuguseid tegelasi ka võrkpalli(Maksimov) ja korvpalli(Kundla) juurest leida,kes oma ala haibivad ja teisi maha teevad. Ma ei hakka lakutud peaga vennast(Soonik) ja hr. Vibraatorist (Vilba) rääkimagi.
                FCF Forever

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                  nüüd on vist siis selge kuhu minnakse, kui tuleb 10 klubi liigasse.
                  minu arust on vägagi positiivne mõte, sest saab rohkem vutti vaatamas käia

                  poolamatöörklubidel tuleb ainult siis probleeme, sest jääb vähem aega tööl käimiseks
                  tell your mother, we are hooligans!

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                    Kas 10 klubi jaoks pole liiga vara?? Esiliiga, hea küll. Enamasti ongi teisest liigast tulevad satsid esimesel aastal päris headele kohtadele tulnud ning tasemevahe esimese ja teise vahel pole kuigi suur. Aga keda sinna Meistriliigasse võtta? Tammeka ja Estel oleks vist ainsad kandidaadid, kuna niigi on 8 seas 4 duublit, kes ei saa tõusta, lisaks liiga kaks viimast Dünamo ja TJK(kes tänavu ei vasta kuidagi Esiliiga tasemele). Minu soovitus oleks, et algul Esiliigasse 10 klubi ning sealt mõne aasta pärast ka Meistriliigat kasvatada.
                    Kurat seda teab, äkki on hoopis jumal.

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                      Minu ideaalis 12 klubi: praegused ja juurde - Kuressaare, Tammeka, üks Pärnu klubidest ja Estel või keegi alt nt. Kalev. Esiliiga 8 või 10 klubi. Taani süsteemis. Tõmbame ikka korralikult laiali, mis siis, et tase ehk natuke tilbendama jääb.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                        10 klubi on esialgu igati normaalne variant. Võibolla 3-4 aasta pärast kui tase on ühtlasem võib jälle arvu suurendada. Praeguse seisu järgi pääseksid järgmiseks aastaks Meistriliigasse Tammeka ja Kuressaare. Ülejärgmisel aastal aga ka Pärnu Vaprus, kes praegu on jälle võidulainele saanud II liigas.

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                          Meistriliigas v6ix olla 12 meeskonda.. olgugi, et tase l2heb tunduvalt halvemaks.
                          Esiliigas sama moodi 12 meeskonda..
                          Teisesliigas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                          Kolmandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                          Neljandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                          Viiendas 18 ida/pohi 18 laas/louna

                          34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                            Originally posted by Sir Brazza


                            Meistriliigas v6ix olla 12 meeskonda.. olgugi, et tase l2heb tunduvalt halvemaks.
                            Esiliigas sama moodi 12 meeskonda..
                            Teisesliigas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                            Kolmandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                            Neljandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
                            Viiendas 18 ida/pohi 18 laas/louna

                            34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??
                            Kui sa igasse liigasse nii palju meeskondi topid siis ei ole 5 liiga jaoks enam yldse materjali.

                            10 on ilmselt esialgu siiski normaalne. Nii esi, kui k6rgliiga jaoks. Esiligast ilmselt Tammeka ja Kuressaare k6rgliigasse ja 2-st Vaprus , Elva, Puuma, Merkuur-J esiliigasse.
                            Ma ei kujuta kyll hästi ette kuidas nad ylemineku mängud korraldavad. V6i ei korraldagi?

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                              Originally posted by Sir Brazza


                              .34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??

                              alates 4. liigast tapab küll

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Meistriliiga tulevikus\'

                                saan aru et kõrg,esi ja teist liigat suurendada aga ülejäänud liigad las olla esialgu ikka 10 võistkonda sest,kui hooaja jooksul mängida 34 mängu siis tuleks ju hooaega päris varakult alustada aga mis siis saab nendest staadionitest mis isegi praegu juba on päris kehvas seisus ja madalamate liigade mängud saavad enamus aja ju toimuda ainult nädalavahetustel.kui toimub 17 võõrsil mängu siis ma usun et pooled meeskonnad ei suudaks hooaja lõpuni vastu pidada kuna transport läheb ikka ropult kalliks.ja vaevalt keegi oleks huvitatud nädala sees mängimisest,tulla töölt ja siis veel mängima ja kuna enamus mängijaist käivad tallinnas tööl siis ma eriti ei usu et keegi viitsiks õhtu sõita kas võrru või narva,nii et las asi liigub ikka rahulikult muidu lähevad need vähesed meeskonnad ka veel hingusele.aga meistri- ja esiliiga võiks küll suureneda kuigi algul vist hakkavad viimased esimeste käest tala saama aga pikas perspektiivis tuleb see ainult kasuks.ise arvan et lõplik number oleks kõrg ja esiliigas 14 võistkonda aastaks 2010.nii et ikka asja tuleks rahuliklt võtta
                                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                                Ott Järvela

                                Kommentaar

                                Working...
                                X