320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2022

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas $$$ Vaata postitust

    Et kui mingi Klubi laenab oma mängija kuhugi teise klubisse ja siis too mängija nende vastu mängida ei tohi on ka tulemuste manipuleerimine v? Sest see on täiesti tavaline praktika jalgpallis.
    See on aeguv praktika. Praegu liiguvad rahvusvahelised reeglid üha enam selles suunas, et laenul olevat mängijat ei tohi keelata nö omanikklubi vastu mängimast.
    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
    Algselt postitas taku*
    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

    Kommentaar


      #17
      Sellepärast Soccerneti asjapulgad selle teemaga viivitasidki, et haistsid, et Maardust ikka asja ei saa ja paarnädalat tagasi tehtud liigade kinnitamine ei pea siiski paika. Oleks pidand ikka aimama, siis, et Maardus hapu seis. Nali naljaks! Kui Kalev kõrgliigas, siis nii on! Kus nad muide mängima hakkavad suvel, said Kalevi Spordiseltsiga sotid selgeks ja lastakse sinna murule või uhavad Kadriorus või TNTK-l? Klavani mängimises Paides küll tonti ei näe, olgem ausad, see, et ta Kalevis president on formaalsus. See pole ju nii, et läheb hommikul Kalevisse tööle ja õhtul, siis kui jaksab Paide trenni. Ta on 100% proff ja Paide mängumees, küllap mingi koosolekutel Kalevis osaleb ja seal asjadega kursis, aga tavaline president, kes igapäevaselt askeldab ta vaevalt on.

      Kommentaar


        #18
        Minu arust on Legioni sugune klubi kõrgliigas nähtusena täiesti ebavajalik. Kuigi ma hindan nende(Belovi) ambitsioonikust ja noortetööd ei näe ma mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab. Ta on nagu üks OÜ, millel puudub igasugune kogukondlik, esindav ja sügavam tähendus . Tal ei ole hinge. Lisaks põhineb klubi väga tugevalt ühe mehe entusiasmil(iroonilise torkena võib öelda, et nagu kogu Eesti jalgpall, eks).

        Ma leian, et üks osa kohaliku jalgpalli professionaliseerumisel on ka nende tähenduslik mõõde. Seda identiteeti otsivad muidugi veel kõik Tallinnas(muudes linnades on see loomulikult lihtsam) aga Floral, Levadial, Kaljul ja vähemal määral ka Kalevil on see olemas või leitav. Legion minu arvates on ja jääb projektipõhiseks jalgpalliks. Mis ei tähenda üldse, et selliseid klubisi üldse olemas ei peaks olema - lihtsalt Premium Liigas punnitamas näha neid ei taha.
        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
          Minu arust on Legioni sugune klubi kõrgliigas nähtusena täiesti ebavajalik. Kuigi ma hindan nende(Belovi) ambitsioonikust ja noortetööd ei näe ma mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab. Ta on nagu üks OÜ, millel puudub igasugune kogukondlik, esindav ja sügavam tähendus . Tal ei ole hinge. Lisaks põhineb klubi väga tugevalt ühe mehe entusiasmil(iroonilise torkena võib öelda, et nagu kogu Eesti jalgpall, eks).

          Ma leian, et üks osa kohaliku jalgpalli professionaliseerumisel on ka nende tähenduslik mõõde. Seda identiteeti otsivad muidugi veel kõik Tallinnas(muudes linnades on see loomulikult lihtsam) aga Floral, Levadial, Kaljul ja vähemal määral ka Kalevil on see olemas või leitav. Legion minu arvates on ja jääb projektipõhiseks jalgpalliks. Mis ei tähenda üldse, et selliseid klubisi üldse olemas ei peaks olema - lihtsalt Premium Liigas punnitamas näha neid ei taha.
          Eks see on suuresti sinu enda sisetunnetuslik hinnang. Tallinna Jalgpalliklubi on pika ajalooga klubi (1921) ja ei erine suuresti sinu väljatoodud klubidest. Väga paljude jaoks on ta klubi, kus nad oma jalgpalli teekonda alustasid ja pisiku sisse said. Ma isiklikult leian, et Legioni puhul samuti oli tekkimas vaikselt kogukond ja seda oli eriti näha Legioni duubli mängudel näiteks Zeniti vastu või tammeka eliitliiga finaalis. ( võin puusalt eksida kas oli just see vastasseis ) Kogukonna loomine võtab aega ja selle kallal nokkida on pisut ebavajalik.

          Mida välja võiks tuua või siinkohal küsida on see, et kas esiliigast premiumisse tulles on äkki see finantsiline hüppelaud liiga kolossaalne, et edaspidi lihtsalt ei tahagi keegi enam üles tulla? Kui Maardu oleks nagu eelnevalt teinud sellise otsuse, et ei soovi üles tõusta oleks ta klubina ju suutnud edaspidiselt jätkata. Kas esiliiga võitmine paneb edaspidi piinliku otsuse ette või teisel juhul kuulutama välja pankroti?

          Kommentaar


            #20
            [QUOTE=atleticomadrid;n2439203]Minu arust on Legioni sugune klubi kõrgliigas nähtusena täiesti ebavajalik. Kuigi ma hindan nende(Belovi) ambitsioonikust ja noortetööd ei näe ma mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab. Ta on nagu üks OÜ, millel puudub igasugune kogukondlik, esindav ja sügavam tähendus . Tal ei ole hinge. Lisaks põhineb klubi väga tugevalt ühe mehe entusiasmil(iroonilise torkena võib öelda, et nagu kogu Eesti jalgpall, eks).
            /QUOTE]

            Hetkel sa kirjutasid hetkel ühe väite enda arust ja siis järgmises lauses ütled põhimõtteliselt ise ka, et see on ju täiesti arusaamatu. Ehk Legioni sugune klubi on ebavajalik, aga mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab ning neil puudub igasugune kogukondlik esindav ja sügavam tähendus ning siis hindad nende noortetööd. See samane kvaliteetne noortetöö, mida Legion teeb ongi kõige tähtsam ja sügavam panus jalgpalli kogukonda. Noorte toomine varakult jalgpalli ning nendega töötamine vanuseni, et nad ka täiskasvanu ea lähedal on aastast aastasse eliitliigades jne Eesti tipus. See on kõige suurem viis kogukonda panustada ning seda ka kõige sügavamas tähenduses. Sealt tuleb aastast aastasse mängumehi, kes jäävad jalgpalli kõrgliigast kuni madalamate liigadeni välja mängima/treeneriks/klubide staffiks ning toimiv jalgpallipüramiid ongi toimiva üleüldise jalgpalli kogukonna alustala. See, kas ta nüüd ala Lasnamäel inimesi toob esindusmeeskonna mängudeks staadionile piisavalt ja üldse sealsetele inimestele suudab hetkel korda minna on omaette küsimus ja ka see on tähtis, aga see nüüd ei tähenda küll et nad kogukonda ei panustaks ja ka selleks on aega vaja paratamatult.

            Kogukonna all just jalgpallis mõeldakse ikka väga tihti , et Kapakohila meeskond mängib ja kui 50 Kapakohila enda inimest mängul ei ole, siis sellel puudub igasugune kogukondlik väärtus. Jalgpallis ei võrdu kogukond kohe kindlasti regionaalpoliitika terminiga, et kõik ühe valla elanikud on kogukond vms. Jalgpallis on klubi piirkond ja selle huvitumine staadionil käimisest üks osa kogukondlikusest, aga need samad noored, kes sealt jalgpalli jäävad ja meie mõistes väga kvaliteetselt on panus ka hiljem teistesse kogukondadesse või pigem jalgpalli kogukonda üleüldiselt.

            Sellessuhtes kindlasti ei mõelnud midagi sulle isiklikult lihtsalt ammu juba näinud väga stabiilselt igalpool täiesti valet arusaama, et jalgpalli kogukonda piisavaks panuseks loetakse, et palju sa rahvast staadionie tood või just klubi asukoha ümber olevaid inimesi kõnetad. See on ka kahtlemata prioriteete nr 1, aga see on arusaamatu, et miks mõõdetase ainult selle ühe mõõdupuuga.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas Drogba Vaata postitust
              Klavani mängimises Paides küll tonti ei näe, olgem ausad, see, et ta Kalevis president on formaalsus. See pole ju nii, et läheb hommikul Kalevisse tööle ja õhtul, siis kui jaksab Paide trenni. Ta on 100% proff ja Paide mängumees, küllap mingi koosolekutel Kalevis osaleb ja seal asjadega kursis, aga tavaline president, kes igapäevaselt askeldab ta vaevalt on.
              Küsimus on selles, et kui Premium liiga soovib olla tõsiseltvõetav liiga, siis ei tohi sellised konfliktid eos võimalikud olla. Selliseid konflikte ei saa lahendada selliselt, et konfliktis olev isik ütleb meedia vahendusel, et "ma olen proff ja ma ausalt ei tee midagi kurja, uskuge mind" ning asi ongi hopsti korras.

              Klavan võibki olla tõsimeeli aus ja proff, kuid kui ta lööb viimases voorus õnnetul kombel mingi seletamatu omavärava, mille tulemus võib olla näiteks see, et Kalev jääb napilt liigasse püsima, siis jääb see paratamatult küsimusi ja kahtlusi tekitama.



              Coraje, corazón y cojones.

              Kommentaar


                #22
                Legion on tüüpiline suurlinna vaesema rajooni meeskond. Tublid noored tulevad peale, aga teiste klubide fännidele korda ei lähe üldse.

                Kommentaar


                  #23
                  Klavan võib olla nii proff kui tahes,aga olukorda kus Kalevi vastu ei mängi,aga Kalju vastu uhab nurgalöökidest kaks väravat,ei tohi tekkida. Ja see olukord tuleb lahendada kiiremas korras!
                  Invest In Africa

                  Kommentaar


                    #24
                    Loodetavasti Klavan võtab ikka mõistuse kokku. Selline teema läheks kindlasti välismeediasse
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #25
                      Pole eelarved ees ja pole kindel kuidas %-id jaotuvad erinevate kulude vahel. Kui Legion endale võtab kõrgema kaliibriga mängijaid ja nende palgafond on see, mis võtab lõviosa %, siis on see veits veider tegevus. Kui sa kindlalt esinelikusse ei pürgi siis pole vahet kas sa rahaliselt lõpetad 5ndal või 7ndal kohal (sportlikult on aga rahaliselt midagi juurde ei saa). Eriti naljakas on veel, et hetkel 3 esimest kohta saavad rohkem premeeritud ehk mõistlik oleks ehitada kogukonda, infrat, noordi ja sponsoritega luua häid suhteid, et oleks stabiilne vundament (ja ka plaan b kui sponsoreid peaks ära taganema). Siis kui oled jõudnud mingile tasemele, siis tuleks mõelda kuidas järgmine samm edasi teha - see samm ei tohiks sind kohe laostada kui untsu läheb.

                      Et tegelikult on see fain kui esinelik on selgelt tugevam ja stabiilne ja tagumised 6 toimetavad mõistlikumalt kui see, et 5-7 kohad tõmblevad ja mängivad viimase piiri peal rahaliselt.

                      Eks see stress või hirm oleks väiksem kui oled 12 klubises premmis. Siis klubide hooaja lõikes kukkumine ei tähenda kohe välja kukkumist. Hetkel on see küll nii, et viimase otsa satsid on tasemelt nii ühtlased, et seal sõltub täitsa kuidas sul mingi aasta läheb ja pole üldse garanteeritud et lõpetad väljalangemistsoonis (trans lõpetas siin üks aasta 8ndal? ja Tammeka eelmine aasta 9ndal). Tavaliselt on üks peksupoiss olnud iga hooaeg uue tulija näol ja naljalt pole uus tulija püsima jäänud. Sellel hooajal see tõenäoliselt on Kalev 90% kindlusega. Kui juurde ei pane tõustes oled suht suure kindlusega viimane. Viimastest aastatest ongi ainult Legion erand (teised on jäänud püsima teiste klubide liiumisest/loobumisest, mitte taseme tõttu).

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
                        Pole eelarved ees ja pole kindel kuidas %-id jaotuvad erinevate kulude vahel. Kui Legion endale võtab kõrgema kaliibriga mängijaid ja nende palgafond on see, mis võtab lõviosa %, siis on see veits veider tegevus. Kui sa kindlalt esinelikusse ei pürgi siis pole vahet kas sa rahaliselt lõpetad 5ndal või 7ndal kohal (sportlikult on aga rahaliselt midagi juurde ei saa). Eriti naljakas on veel, et hetkel 3 esimest kohta saavad rohkem premeeritud ehk mõistlik oleks ehitada kogukonda, infrat, noordi ja sponsoritega luua häid suhteid, et oleks stabiilne vundament (ja ka plaan b kui sponsoreid peaks ära taganema). Siis kui oled jõudnud mingile tasemele, siis tuleks mõelda kuidas järgmine samm edasi teha - see samm ei tohiks sind kohe laostada kui untsu läheb.

                        Et tegelikult on see fain kui esinelik on selgelt tugevam ja stabiilne ja tagumised 6 toimetavad mõistlikumalt kui see, et 5-7 kohad tõmblevad ja mängivad viimase piiri peal rahaliselt.
                        OK, kõrgliigas on 4 tugevat klubi ja ülejäänud 6 või isegi 8 on sellised ots-otsaga kokku tulevad vahest harva sähvatavad oma küla poistega mängivad klubid. Ma olen suht veendunud et liiga taset see kuidagi ei tõsta vaid pigem viib alla, sest tagumise otsa mängud esinelikuga on täiesti ühepoolsed. Nagu viimastel aastatel euromängudes välja on tulnud, siis Eesti klubidel puudub võimekus vastata sellisele tempole mis mujal mängitakse. Näiteks Flora, kes koduliigas on harjunud mänge domineerima, peab järsku euromängudes mängima kaitsvalt ja nad pole sellega harjunud.

                        Kommentaar


                          #27
                          [QUOTE=Nasfal;n2439217]
                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Minu arust on Legioni sugune klubi kõrgliigas nähtusena täiesti ebavajalik. Kuigi ma hindan nende(Belovi) ambitsioonikust ja noortetööd ei näe ma mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab. Ta on nagu üks OÜ, millel puudub igasugune kogukondlik, esindav ja sügavam tähendus . Tal ei ole hinge. Lisaks põhineb klubi väga tugevalt ühe mehe entusiasmil(iroonilise torkena võib öelda, et nagu kogu Eesti jalgpall, eks).
                          /QUOTE]

                          Hetkel sa kirjutasid hetkel ühe väite enda arust ja siis järgmises lauses ütled põhimõtteliselt ise ka, et see on ju täiesti arusaamatu. Ehk Legioni sugune klubi on ebavajalik, aga mida see klubi jalgpalli kõrgliigale juurde annab ning neil puudub igasugune kogukondlik esindav ja sügavam tähendus ning siis hindad nende noortetööd. See samane kvaliteetne noortetöö, mida Legion teeb ongi kõige tähtsam ja sügavam panus jalgpalli kogukonda. Noorte toomine varakult jalgpalli ning nendega töötamine vanuseni, et nad ka täiskasvanu ea lähedal on aastast aastasse eliitliigades jne Eesti tipus. See on kõige suurem viis kogukonda panustada ning seda ka kõige sügavamas tähenduses. Sealt tuleb aastast aastasse mängumehi, kes jäävad jalgpalli kõrgliigast kuni madalamate liigadeni välja mängima/treeneriks/klubide staffiks ning toimiv jalgpallipüramiid ongi toimiva üleüldise jalgpalli kogukonna alustala. See, kas ta nüüd ala Lasnamäel inimesi toob esindusmeeskonna mängudeks staadionile piisavalt ja üldse sealsetele inimestele suudab hetkel korda minna on omaette küsimus ja ka see on tähtis, aga see nüüd ei tähenda küll et nad kogukonda ei panustaks ja ka selleks on aega vaja paratamatult.

                          Kogukonna all just jalgpallis mõeldakse ikka väga tihti , et Kapakohila meeskond mängib ja kui 50 Kapakohila enda inimest mängul ei ole, siis sellel puudub igasugune kogukondlik väärtus. Jalgpallis ei võrdu kogukond kohe kindlasti regionaalpoliitika terminiga, et kõik ühe valla elanikud on kogukond vms. Jalgpallis on klubi piirkond ja selle huvitumine staadionil käimisest üks osa kogukondlikusest, aga need samad noored, kes sealt jalgpalli jäävad ja meie mõistes väga kvaliteetselt on panus ka hiljem teistesse kogukondadesse või pigem jalgpalli kogukonda üleüldiselt.

                          Sellessuhtes kindlasti ei mõelnud midagi sulle isiklikult lihtsalt ammu juba näinud väga stabiilselt igalpool täiesti valet arusaama, et jalgpalli kogukonda piisavaks panuseks loetakse, et palju sa rahvast staadionie tood või just klubi asukoha ümber olevaid inimesi kõnetad. See on ka kahtlemata prioriteete nr 1, aga see on arusaamatu, et miks mõõdetase ainult selle ühe mõõdupuuga.
                          See kõik on õige ja ma ei tahagi Legioni panust Eesti jalgpalli pisendada. Aga kui me mõlemad nõustume, et Legioni nr.1 kasutegur on noored kasvandikud, kellest kasvavad tegudemehed, siis kas ei peakski teravik sinna suunatud olema? Esindusmeeskonna Premmis hoidmine on neetult kulukas ja võib viia sunnitud taandumiseni nagu just Viljandi või Maarduga juhtus. Mina näeks Legionit pigem Nõmme Unitediga sarnast filosoofiat viljelemas, kes ei ole huvitatud kõrgliiga tasemel sparringust.

                          Legioni olemuse üle edasi filosofeerides viskaksin üles mõne hüpoteetilise küsimuse. Kui Levadia ja Nõmme Kalju panustaks noortetöösse palju aktiivsemalt kui nad seni teinud on, kas üldse eksisteeriks Premium Liigas kohta Legionile? Kas neile jätkuks noori, keda Premium Liigas platsile usaldada? Kas nende noorte arenguks on vaja kindlasti kõrgliigat, TJK Legioni logoga särgis?
                          Ma leian, et mingis mõttes on Legion täitnud mingi tühimiku, mille 2 Tallinna suurklubi oma puuduliku järelkasvutööga sinna jätnud on. See muidugi ei ole Legioni probleem, vaid pigem etteheide eelnimetet klubide puudulikule noortetööle.
                          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust

                            OK, kõrgliigas on 4 tugevat klubi ja ülejäänud 6 või isegi 8 on sellised ots-otsaga kokku tulevad vahest harva sähvatavad oma küla poistega mängivad klubid. Ma olen suht veendunud et liiga taset see kuidagi ei tõsta vaid pigem viib alla, sest tagumise otsa mängud esinelikuga on täiesti ühepoolsed. Nagu viimastel aastatel euromängudes välja on tulnud, siis Eesti klubidel puudub võimekus vastata sellisele tempole mis mujal mängitakse. Näiteks Flora, kes koduliigas on harjunud mänge domineerima, peab järsku euromängudes mängima kaitsvalt ja nad pole sellega harjunud.
                            Pigem mõtlesin seda, et suures osas/toetutes oma noortele mängivad tiimid peavad oma noorte tasemelt jõudma nii kaugele, et pakuvad konkurentsi premium liiga tippudele. Hetkel kostub kogu aeg jutt, et kvaliteetseid mängijad pole võtta ja noori pole ka kõrgel tasemel. Selleks vaja noortetöö kvaliteeti tõsta (treenerite kvaliteedi tõstmine), treeningtingimusi parandada (infra) ja ka tugevaid mänge (mida saab premmi top neliku vastu). Teine aspekt on selle juures finants mida saab kogukonna ehitamisega ja sponsorite suhete loomisega.

                            Hetkel on ju tegelt sama seis. Legion ja Trans vahel nuusutavad esinelikut, aga näiteks see hooaeg on kindel, et Legion jääb esinelikust maha kindlalt kuna Kalju on jälle juurde pannud. Kas tuled 5ndaks raha pumbates lühiajalistesse asjadesse või tuled 5-8ndaks oma noorte najalt ja investeerid pikka plaani. Tundub nagu peaks seda teist tegema. Neid tiime, mis ruttavad ette arendus jätkub lühiajaliselt ja päris kurb on kui mingi hetk juhtub 3-4 klubi korraga ära kukkuma, siis on suur taseme langus. Iga aasta tugevnev klubi on kindlasti parem vastane esinelikule kui 2-3 aastat keskmik, kes kaob ära ja mille järel sinna tuleb uustulija premmi.

                            Tegelt on hea näide sellest Tammeka, kes tundub kogu aeg toovat premmi noori ja need liiguvad esinelikusse põhi meesteks ja nad ikka püsivad kõrgliigas. Küll nad ei püüa iga aasta 5-6ndat kohta, aga kui infra ja tingimused ja asjad arenevad, siis mingi aja pärast on nende noored veel võimekamad ja suudetakse veel kõrgemasse mängu kaasa rääkida. Selline mudel muidugi eeldab pikaajalist premmis püsimist, aga enamasti oma noortega mängivad tiimid altpoolt tulles ei suuda püsima jääda (ilma et koguks kokku endisi premmi mängijaid).

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Hyrax Vaata postitust

                              Pigem mõtlesin seda, et suures osas/toetutes oma noortele mängivad tiimid peavad oma noorte tasemelt jõudma nii kaugele, et pakuvad konkurentsi premium liiga tippudele. Hetkel kostub kogu aeg jutt, et kvaliteetseid mängijad pole võtta ja noori pole ka kõrgel tasemel. Selleks vaja noortetöö kvaliteeti tõsta (treenerite kvaliteedi tõstmine), treeningtingimusi parandada (infra) ja ka tugevaid mänge (mida saab premmi top neliku vastu). Teine aspekt on selle juures finants mida saab kogukonna ehitamisega ja sponsorite suhete loomisega.
                              Ma miskipärast ei usu, et nii väikese rahvaarvuga heaoluriigis nagu Eesti hakkaks kunagi nii palju heal tasemel mängijaid peale tulema, et saaks Eesti päritoluga ühtlasel ja heal tasemel 10 tiimi kokku. See tähendaks vähemalt 200 heal tasemel mängijat.
                              Olukord on mõnes mõttes paradoksaalne. (Noor)mängijate kasvatamiseks ja jalgpalli juures hoidmiseks on vaja raha. Suurt ja võib öelda ka üldse raha on aga Eesti jalgapallis väga vähe. Võib olla vale arvamus, kuid mu arvates ei tule ka raha, sest Eesti jalgpallil ei ole suures plaanis midagi ette näidata. Ei ole nii koondis kui ka klubid millegi tähelepanuväärsega hakkama saanud mis sponsoreid sunniks jalgpalli toetama hakkama. Surnud ring - kvaliteedi tõstmiseks on raha vaja, kuid raha pole - selleks et raha saada peaks olema mingi kvaliteet ette näidata.

                              Muu arenenud Euroopa pealt on näha, et enamus andekatest noortest on immigrandid või nende järeltulijad. Valge pärismaalane enamasti ei vaevu (kõvasti) sporti tegema.

                              Kommentaar


                                #30
                                Veebruar juba käes. Millal pihta hakkab?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X