320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Balti riikide ühisliiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Balti riikide ühisliiga

    Piisavalt suur teema, et vääriks ka siin arutelu. Soccerneti artikli kommentaariumis juba tulised mõtted kirjas.
    Tänavu käima lükatud Liivimaa taliliiga on seni teeninud ohtralt kiidusõnu. Põnevamad vastased, tugevam konkurents – mis saaks kellelgi selle vastu olla?


    Pohlak, füürerdinosaurus, on loomulikult vastu. Mida teie arvate? Plussid ja miinused?

    #2
    Sportlikult ainuõige liigutus ilmselt. Kui eurokohad ja rahad jäävad ka alles riigiti, siis ainukest murekohta näeks lisakuludes, mis tekivad Läti/Leedu reisidel.

    Kommentaar


      #3
      Tundub ainuõige samm, arvestades seda mis seisus meie liiga ja rahvuskoondis praegusel hetkel on. Pohlaku argumendid on veidrad. Võib ju lätlaste/leedukatega meie murekohti arutada, mitte kohe vastu tõrkuda. Näiteks, et 4 mängijat põhikooseisus peavad olema Balti riikide kodakondsed. Me kõik saame aru, et Flora sooviks ainult eesti mängijatega võita, aga siit nüüd sõnum kõigile Flora ostustajatele: Kui te oma mudelisse tõesti usute, siis julgete seda ka Balti ühisliigas katsetada.

      Lisakulud võivad tõesti olla murekohaks, aga ühisliiga annab ka äkki võimaluse suurema sissetuleku genereerimiseks. Kommentaarides kurdeti ka publikuhuvi üle. Siinkohal pole kaotada midagi. Natukene suurem huvi on ainult nende mängude vastu mis toimuvad top4 meeskondade vahel.

      Mulle meeldib see idee isegi niipalju, et ma oleks nõus loobuma mõnest eurokohast selle nimel. Neli kohta kõigi peale on selgelt liiga vähe, aga äkki UEFA annaks paar kohta juurde.

      Kommentaar


        #4
        Kui ma sellest lätlaste ettepanekust õigesti aru saan, siis see tähendab seda, et kõikidel riikidel säilivad n-ö endale määratud 4 eurokohta (3 läbi liiga + 1 karikas). Ning hooaeg koosneks kahest osast, üks kus algul madistatakse oma tavapärast koduliigat 2 ringi ning siis tuleb see osa, kus 3 balti riiki on ühes potis. Ehk siis kui Flora kardab, et lätlaste ja leedukate alistamine käib üle jõu, siis jääb ikka võimalus pidada end Eesti parimaks ning saada sedasi CL koht. Eks ilmselt au pihta see käiks ning muudaks mõne narratiivi ketramise raskemaks, aga kannataks alla neelata, vähemalt enda arvates.

        Üldiselt tundub olevat teema, et kus ollakse avatud arutelule, ja mine tea ehk ühisrinde moodustamisel annab UEFA-lt ka soovitud tulemus välja lobistada.

        Soovitan vaadata ka originaalartiklit, mida Soccernet ja Delfi on refereerinud: The Guardian: Baltic League could be pioneer for cross-border football in Europe

        Algselt postitas grafix Vaata postitust
        Sportlikult ainuõige liigutus ilmselt. Kui eurokohad ja rahad jäävad ka alles riigiti, siis ainukest murekohta näeks lisakuludes, mis tekivad Läti/Leedu reisidel.

        Ettenähtavas tulevikus võib oodata, et raudteeühenduste paranemise näol läheb liikumine Baltimaades mõnusamaks + küllap on 6+ miljoniline turg ka sponsoritele atraktiivsem kui ~1,35 milj.

        Kommentaar


          #5
          Ma nüüd ei tea.
          Vaadates, kuidas Leedus ja Lätis käib endiselt klubid mingite suva"advokaatide" omanduses, üleminekusummad on sellised, et veits rahapesu tunne tekib. Kõik muu kihlveojamad ja kammid juurde.

          Lisaks meenutades mõneteist aasta tagust Balti liigat, kus mitte kedagi see sari ei kottinud, kuna eurokohti välja ei mängitud, publik vaatamas ei käinud ja teatud meeskonnad veeretasid "sobivaid" kihlveotulemusi välja, siis seda jama peaks nüüd küll Eesti jalgpall selgelt vältima.

          Pohlakut võib ju vihata või armastada, aga, kämoon, see oleks ikka rets jama, kuhu me siis end osaliseks teeme.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ma nüüd ei tea.
            Vaadates, kuidas Leedus ja Lätis käib endiselt klubid mingite suva"advokaatide" omanduses, üleminekusummad on sellised, et veits rahapesu tunne tekib. Kõik muu kihlveojamad ja kammid juurde.

            Lisaks meenutades mõneteist aasta tagust Balti liigat, kus mitte kedagi see sari ei kottinud, kuna eurokohti välja ei mängitud, publik vaatamas ei käinud ja teatud meeskonnad veeretasid "sobivaid" kihlveotulemusi välja, siis seda jama peaks nüüd küll Eesti jalgpall selgelt vältima.

            Pohlakut võib ju vihata või armastada, aga, kämoon, see oleks ikka rets jama, kuhu me siis end osaliseks teeme.
            +1
            Invest In Africa

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ma nüüd ei tea.
              Vaadates, kuidas Leedus ja Lätis käib endiselt klubid mingite suva"advokaatide" omanduses, üleminekusummad on sellised, et veits rahapesu tunne tekib. Kõik muu kihlveojamad ja kammid juurde.

              Lisaks meenutades mõneteist aasta tagust Balti liigat, kus mitte kedagi see sari ei kottinud, kuna eurokohti välja ei mängitud, publik vaatamas ei käinud ja teatud meeskonnad veeretasid "sobivaid" kihlveotulemusi välja, siis seda jama peaks nüüd küll Eesti jalgpall selgelt vältima.

              Pohlakut võib ju vihata või armastada, aga, kämoon, see oleks ikka rets jama, kuhu me siis end osaliseks teeme.
              Me ju kõik teame, et Pohlak ei lase sellel nagunii sündida, nii et ei maksa liiga tõsiselt sisse minna, aga natukene võiks ikka ju lasta mõttel lennata. Kui ma peaks kuskil hääletama, ega ma ka veel oskaks mingit väga tugevat seisukohta võtta, enne kui pole plaani korralikult esitatud. Hetkel pole sellekohast avalikku arutelugi olnud, kus oleks erinevad vastu- ja pooltarugmendid letti löödud.

              Aga isegi kui see täna ega homme meile kosher ei tundu, siis võib-olla kunagi kaugemas tulevikus võiks see olla, kui meie jaoks mingid tingimused saavad täidetud (ja kui ei saa, siis jääb alati võimalus ka nägemist öelda). Või selle peale võib mürki võtta, et kihlveotont jääb igavesest ajast igaveseni Lätit ja Leedut saatma ning et rahastusallikad jäävadki meile hämarad tunduma (või siis reaalselt olema ja sel juhul välistatud, et neis riikides õigussüsteem kunagi toimima hakkab)? Ise pole kursis, et kui hullusti või mitte neil sellega jätkuvalt on. Ning kottimisega võiks nüüd ju mõnevõrra paremad lood olla, kui eurokohad vahel, ei?

              Lisaks, ma nina liiga kõrgele ei viskaks, leiab ka meie vutikamaralt 'kammikaid' näiteid ja ka nii UEFAst ja FIFAst, kellelt raha lahkelt vastu võtame, kelle turniire kiidame ja siis küsimusi küsimata selle raha eest oma asja arendame.​ Ning ma ei ole selles üldse veendunud, et Eesti igavest ajast igaveseni oma lõunanaabrite üle moraalset üleolekut saab nautida. Mine tea ehk üks hetk avastame hoopis ise, et oleme ainus veider riik oma piirkonnas, kelle asjaajamist ülejäänud kahtlaseks peavad.

              Kommentaar


                #8
                Eesti (ja Läti ja Leedu samuti) peab arvestama, et need neli eurokohta on maailma spordis küllalt pretsedenditu nähtus. St see, et nõrgemaid ja vaesemaid niivõrd palju toetatakse. EI tea täna sedagi, kellest saab uus UEFA juht. Kui valituks saab suurte riikide kandidaat, siis ükskõik mida täna ka ei lubataks, suund võetakse kohtade ümberjagamisele. Ehk siis see jutt, et kõikide kohad jäävad alles, see ei maksa mitte midagi.
                Võib-olla ühel hetkel polegi Balti liigale alternatiivi, sest väikestele riikidele eraldi kohti enam ei anta, kes teab. Seetõttu ise selle võimaluse kandikul pakkumine ei tundu hea plaan.

                Kommentaar


                  #9
                  Ma ei näe sel plaanil mitte ühtegi plussi. Miinustemeri. Täiesti jabur ja kohutav idee. Mõtlesin pika kirjatüki teha, aga ei tee, sest ma ei taha selle ilge plaani peale liiga pikalt mõelda.
                  ​​​

                  Kommentaar


                    #10
                    Mul on raske tõsiselt võtta neid, kes selles arutelus kasutavad eelmise Balti liiga argumenti.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      #11
                      Mul on jälle kahju nendest, kes tõesti usuvad, et see "Meie oma liiga" kunagi kuhugi omadega üldse jõuda saaks. Põhjuseks needsamad sponsoreid pole, pealtvaatajaid pole, televaatajaid pole (piisavalt), mängijatel duhhi pole ning euroopalik tempo ajab kohe jalad kinni, alaliidu juht on ummamuudu, liigareeglistik ja korraldus on kaheldav - tasemest pole üldse mõtet rääkima hakata sest see on liiga madal, et klassifitseerub pigem puuduvaks. Vähemalt mõnele eelnimetatule võiks see idee ju palsamit pakkuda...
                      et temas tmingid man of the matchi küll ei tehta sellepärast,sest kui aus olla ega ta ju midagi väga erilist seal ei teinud,viis aint portugali poolfinaali

                      Kommentaar


                        #12
                        Alustaks ehk kõigepealt üldse sellest ja räägiks sportlikust konkurentsist ja selle tõusust. Keegi näeb tõesti siin ka rohkem kaikaid kui võimalusi või?

                        Kommentaar


                          #13
                          Võrkpallis Balti liiga töötab. Korvpallis Eesti-Läti liiga töötab. Mis siis (Eesti) jalgpallil viga on? 17(!) aastat tagasi olid kihlveopettused - kas me selle pealt peaksime järgmiseks 30 aastaks teema sahtlisse tõstma?

                          Minu isiklik huvi kohaliku jalgpalli vastu on minimaalseks muutunud. Balti liiga tekitaks huvi aga küll.

                          Kommentaar


                            #14
                            Pigem mingi Balti Karikas luua viimased-16 puu või 4x3 grupid parimatele. Kogu liigat Balti vahel mängida oleks liiga suur samm äkki. Asja mõte on ju selles, et Flora ja Levadia saaksid RFSi vastu mängida, mitte et Tammeka ragistaks Jelgavaga.
                            Või, 18 vooruga liiga, Euro kohad jagatakse välja ja siis hakatakse Balti Liigat/karikat mängima hooaja teises pooles.

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Väravavaht Vaata postitust
                              Mul on jälle kahju nendest, kes tõesti usuvad, et see "Meie oma liiga" kunagi kuhugi omadega üldse jõuda saaks. Põhjuseks needsamad sponsoreid pole, pealtvaatajaid pole, televaatajaid pole (piisavalt), mängijatel duhhi pole ning euroopalik tempo ajab kohe jalad kinni, alaliidu juht on ummamuudu, liigareeglistik ja korraldus on kaheldav - tasemest pole üldse mõtet rääkima hakata sest see on liiga madal, et klassifitseerub pigem puuduvaks. Vähemalt mõnele eelnimetatule võiks see idee ju palsamit pakkuda...
                              See on nii, ja teades kogu olukorda seestpoolt, on see veelgi hullem. Me võime veel 10 aastat nõiaringis joosta ja loota mingile imele. Aga iga aastaga langeb meie tase aina rohkem ja rohkem maha. Ilma terve konkurentsi ja investeeringuteta istume me omaenda soos

                              Kommentaar

                              Working...
                              X