320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jalgpall on imeline mäng, isegi võit Kuressaare üle võib pakkuda väga vägeva emotsiooni. Kure mängis muidugi väga südikalt ning nende meeskonnavaim on imeline, aga hetkel on mängupilt siiski üpris problemaatiline. Kindlasti oleme kehvemas seisus, kui eelmine aasta samal ajal, aga ehk suudetakse see aasta tippvorm suveks timmida.

    Kommentaar


      Kaljul hetkel seisneb probleem selles , et meeskonda on sisse toodud liiga palju uusi mängijai ja sellepärast puudub kokkumäng. Paljudel välismaalastel on ka raske sulanduda sest eesti keelt väga ei osata ja nii peab neile kõike tõlkima.

      Kommentaar


        arvan ikkagi, et kalju leiab ennast veel. seda oli kure vastu episoodiliselt näha ka. Kas Kallastel on kogu aeg nii hea tervis olnud, minu meelest kunagi oli pidevalt katki. Andke infot, ker teavad.

        Kommentaar


          HJK on Litmaneni jaoks out

          Kommentaar


            Fännide mõtted meeskonna hetkeolukorrast

            Kommentaar


              Asjalik kirjatükk. Kiitus!

              Kommentaar


                Sisu on vähe, suhteliselt samasse auku, mis Soccerneti blogipostitus. Kokkuvõttes mitte midagi uut. Kui selliseid kirjatükke kirjutada, siis võiks teha mingisugust süvaanalüüsi ja välja tuua variante, kuidas peaks mängupilt paranema, analüüsima võõrleegionäre individuaalselt, meeskonnatööd terviklikult, jne.

                Sorri, aga minu jaoks jääb lahjaks, sest muretsemiseks vähemalt hetkel ei ole küll põhjust. Punktid on tabelis, muretseks sellepärast, et nüüd järgmistel mängudel vähe rohkem publikut staadionile saada.

                Paide ja Kure mängud on olnud väga huvitavad ja kaasakiskuvad, mitte ühepoolsed tampimised. Parem raskelt tulnud võit vinge jalgpallielamusega kui üksluine stabiilne saun ja igasugune 0-pinge tekkimine.
                Last edited by Silver; 12.03.13, 21:40.

                Kommentaar


                  Fänniblogi esmane ülesanne ei ole kirjeldada mänguplatsil toimuvat, kuna mänguväliselt ei ole midagi väga ekstravagantset toimunud, siis otsustasin mõne sõnaga kokku võtta oma arvamuse hetkeolukorrast. Isiklikult mulle ei meeldi ühtegi teksti üle mõne minuti lugeda, seega väga detailiseks ei soovinud minna. Kui kedagi peaks huvitama, siis minu subjektiivne arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele, on järgmine:

                  Pall liigub liiga aeglaselt. Keskkaitsjad ning -poolkaitsjad kõigutavad palli liiga aeglaselt, tihtilugu on algfaasis söötude kvaliteet nõrgapoolne ning kui pall jõuab ohtlikku tsooni, siis on selle ebakvaliteetsuse tõttu kaotatud juba sekund-kaks, mille tõttu on vastased oma read juba paika saanud ning on väga raske vastast üks-ühele individuaalselt ette võtta. Meie ääred on usutavasti PL kõige tehnilisemad, aga esimese kolme mängu põhjal väga ei meenugi olukordi, kus oleks neil olnud võimalust ette võtta oma vastasolev äärekaitsja.

                  Adis on tore poiss, Balkani koolile omaselt on väga distsiplineeritud ning võitleb kõvasti, aga ma ei kujuta ette, kuidas temaga peaks Euroopas hakkama saama. Söödukvaliteet surve all on ikka väga vilets senimaani olnud.

                  Kimbaloula, kelle ma tituleerisin pre-seasonil üheks läbiaegade parimaks Eesti liigas mängivaks palluriks, on olnud ikka paras pettumus. Temalt kui kiirelt ja tehniliselt mängijalt ei ole absoluutselt näinud oma oskuste rakendamist. Eelkõige lootsin näha temas kui modernset äärt, kes lollitaks äärekaitsjaid ning tooks mängu loovust.

                  Kosuke on üldse mõistatus. Juba detsembris räägiti, et see mees ei sööda absoluutselt. Levadia vastu jätkas traditsiooni ning väidetavalt oli ka viimases duublimängus sama traditsiooni jätkanud. Kui selle ajaga ei ole seda probleemi suudetud kõrvaldada, siis nagu mida?

                  Aga noh, nagu öeldud, siis järelduste tegemiseks kolme mängu puhul vara, aga mingi pildi siiski annab. Kui Levadia ja Floraga esimesed liigamängud tehtud, siis eks ma korrigeerin oma arvamust, loodetavasti.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Silver Vaata postitust
                    Sorri, aga minu jaoks jääb lahjaks, sest muretsemiseks vähemalt hetkel ei ole küll põhjust. Punktid on tabelis, muretseks sellepärast, et nüüd järgmistel mängudel vähe rohkem publikut staadionile saada.

                    Paide ja Kure mängud on olnud väga huvitavad ja kaasakiskuvad, mitte ühepoolsed tampimised. Parem raskelt tulnud võit vinge jalgpallielamusega kui üksluine stabiilne saun ja igasugune 0-pinge tekkimine.
                    Romario põhjendas suhteliselt hästi ära miks on põhjust muretsemiseks ja seda siinkohal korrata oleks liigne. Selleks ei ole vaja isegi süvaanalüüsi teha. Neutraalsel publikul kindlasti põnev vaadata, kuidas "poolamatöörid" valitsevat meistrit ehmatavad, aga fännidel on küll põhjust muret tunda. Jätaks napikad esiotsa klubide mängudeks. Niipalju võib Kalju õigustuseks öelda, et on olnud kaks Paidet - üks kes meie vastu mängis ja siis teine, kes Flora vastu platsil oli. Kui ülejäänud meeskond vähemalt pingutas, siis Kaalma omast sitemat esitlust annab ette kujutada..

                    Lisaks omalt poolt veel niipalju, et kahtlaselt üheülbaline ja raamides paistab Nõmmekate mäng olevat. Otsekui prooviks lolli järjekindlusega ühest uksest sisse minna. Uksest mille vastased on osanud eelmise hooaja põhjal ammu kinni naelutada. Tahaks näha rohkem loomingulisust, meestel vähemalt rünnakus vabamaid käsi ja julgemat mängu. Hetkel saadetakse vähemgi keerulisema olukorra puhul pall keskkaitsjatele tagasi ja kõik hakkab nullist.

                    Kui me ennast järgmiseks kolmeks vooruks ei suuda mobiliseerida, siis läheb aasta lõpus konkurents säravaima medali pärast väga keeruliseks. Ees ootavad Sillamäe, Leva ja Flora.. Need on juba hoopis teist masti meeskonnad kui meie eelmised kaks PL vastast..!

                    Kommentaar


                      Mario, hea postitus! Näed, sisu on poole rohkem ja kohe tekkis ka mingisugune väärtus kui niisama huina-muina juttu.

                      Kommentaar


                        Kalju tänavused uustulnukad tunduvad kõik keskpärasused olema, alates leegionäridest ja lõpetades eestlastega. Enamus on veel noored, seega võivad areneda headeks täiendusteks. Hetkel pakuvad meeskonnale kasu ehk Toomet ja võimalik, et Kimbaloula ka. Üldiselt on nende komplekteerimine kahtlane.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Silver Vaata postitust
                          Mario, hea postitus! Näed, sisu on poole rohkem ja kohe tekkis ka mingisugune väärtus kui niisama huina-muina juttu.
                          Tegelikult võiks siin üldse rohkem analüüsimist olla. Nii Kalju kui ka kõikides teistes PL teemades..

                          Kommentaar


                            Kui keegi soovib Sillamäele Pantritega tulla, siis meil mõned vabad kohad bussis. Huvi korral privaatsõnum.

                            Kommentaar


                              Minu kaks senti analüüsi.

                              Kuressaare mängis ditsiplineeritult 11-mehega kaitses terve 90 minutit ning ainus väravamoment tekkis ka standardolukorrast, kus tugevat karistuslööki ei suudetud klaarida ning Ilves oli esimesena jaol. Puhas Teleši ja kaitsjate prohmakas. Teisel pool väljakut suruti korralikult, kuid enamik sööte leidis tee tagasi, mitte edasi. Keskväljal mängitati 2 lõhkuvat mängumeest Adist ja Ceesay'd, mis kärpis koheselt Kalju ründeteravust.

                              Lisaks oli ees Wakui, keda mina näeks pigem keskväljal ja tipus Kimbaloula, kes ei ole kindlasti mees, kes peaks mängima seljaga värava poole. Kimbaloula koht on äärel ja tema tugevus tuleb välja meeskondade vastu, kes mängivad ründavalt ehk ei istu 11-mehega kaitses. Siis tekib ruumi, et 1-1le ette võtta ja ise võimalusi luua.

                              Toomet üllatas mind oma heade tsenderdustega, kuid kohati jäi pallitunnetus nõrgaks ja kehalist massi on tal ka vähe. Samas kogu sats on tulnud mahutrennidelt, seega arusaadav, et paliga on kõik veel "natukene" toored. Terehhov on endiselt meeskonnas väga tähtis lüli, tema töömaht ei ole kahanenund ja loodan, et vanameister teeb jälle väga korraliku hooaja. Kogemused on need, mis maksavad ja klassi on piisavalt.

                              Ideeliselt oleks võinud alustada nii, et Neemelo oleks olnud tipus (ta oli küll mängueelsel nädalal haige ehk põhjus, miks alustas pingilt?), Quinteri tema all (maadleb ka kohati vigastustega - väike legomees), keskväljal üks lõhkuv poolik Ceesay/Adis ja Wakui, äärtel Kimbaloula ja Toomet/Terehhov.

                              Kaitse osas ootan tagasi Rodriguest, kes on jätnud mulle eelnevatest hooaegadest väga hea mulje just kohavaliku ja suhtlemise poolest. Ta on meeskonnavaimu tugevdaja ja sellist meest on vaja. Kahju, et ta eelmine hooaeg oli pikalt vigastatud.

                              90 minuti jooksul oli ka mitu pendlahõngulist olukorda, mis oleks hea mängu suhteliselt ühepoolselt kohe ka ära otsustanud. Kohtunik andis Kurele paaril korralik armu, aga eks ma ole rohkem ka Kalju fänn ehk ei suuda nii objektiivselt hinnata kui peaks.

                              Kokkuvõttes 2:1 võit, mõnus adrenaliin ja 3 punkti tabelis. Võõrleegionäridega olen rahul, annaks neile veel 10-15 vooru, et oma tõelisi võimeid näidata ja siis annaks juba põhjalikuma hinnangu. Ühe liuvälja ja teise talvistes tingimustes kunstmurulahingu põhjal kedagi maha ei kannaks. Potsentsiaal tuleb lihtsalt välja mängida - esimesed 4-5 vooru on tavaliselt enivei rabedad, suvel ei mäleta neid voore enam keegi.

                              Seega minu arvates pole kiunumiseks põhjust - aa ja kevad võiks ka tulla, oleks aeg!
                              Last edited by Silver; 13.03.13, 16:47.

                              Kommentaar


                                Laupäeval Sillamäel Kalju rivistusse kuuludes saab Alo Bärengrub kirja 200.-da ML/PL kohtumise.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X