320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

JK Tammeka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Raimo Vaata postitust
    Peaksin ehk üldse oma suu kinni hoidma, kuna nii Tammeka kui Kalevi teemal on sõna võtnud igasugused targad ärimehed ja majandusgeeniused, kelle kõrval vist ei sobi nii tähtsaid asju kommenteerida, kuid Chaci poolt püstitatud küsimus on igati asjakohane.
    Äpust sarkasmist hoolimata kirjutasid ju igati mõistliku seisukohavõtu, Raimo. Milleks selline torge?

    Tammeka turunduse koha pealt... Ma kardan, et kui kaalukaussidele panna ühele poole Kalle ja Veiko meeletu ponnistus, tahe, motivatsioon ja sisemine põlemine ja teisele poole need "märkimisväärsed kulud", siis vajutavad Kalle ja Veiko need kaalud mürtsaki omale poole pikali. Ehk siis - ise turunduses tegevana ei saaks ma öelda, et tehtud tänuväärne töö väljapoole nähtavalt rahaliste väljaminekute mõõtmes midagi ekstraordinaarset oleks tähendada saanud. Kalle ja Veiko tegid pigem sõna otseses mõttes sitast saia ja kõik sõid ja kiitsid.

    Võin ka eksida. Kalle?

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Mis selles halba on, kui klubi võtab omale liignimeks suursponsori nime? Kunagine kossutiim Ehitustööriist/Puuviljaparadiis kõlab seniajani naljakalt, aga raha ei haise ju ometi, kui selle raha abil saab kõrgliigas tulemuslikult mängida?.
      Loodedavasti tegid musta huumorit!
      Sellist jama oleks muidu väga raske kommenteerida.
      Jalgpall peab jääma jalgpalliks! Ei ole vajadus mingite värd-nimedega klubisi!
      Kujutad sa ette Tallinna FC Flora/Maxima või Narva Trans/Kalakombinaat?
      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
      Ott Järvela

      Kommentaar


        Marek, see oli tõesti väike torge, sest erinevates portaalides olen oma arvamuste eest päris kõvasti vastu pead saanud.

        Stok, ma olengi rumalalt naiivne Ükski tark inimene ei hakkaks jalgpalliklubi asutamise ja selle majandamisega vaeva nägema, et tosina aasta pärast avastada...

        Ma ei väida, et sponsornimed oleks nüüd maailma lõpp ja Sinu sõnades on palju õigust.
        Aga võtame nt Liverpooli või Evertoni (lihtsalt Su avatari pealt). Ma julgen väita, et nende klubide ajalugu on pikaajaline ja ühiselt mõistetav. Ma ei saaks aga Tartu Rocki samasse patta panna. Minu meelest nad alustasid vist Delta nime all, olid vist vahepeal ka mingi kindlustusfirma nime all? Seesam? Igatahes pole nii lihtne meelde tuletada.
        Mainisid, et MaagTammeka viga oli kahe klubi kokku panek. Sellised asjad ongi traditsiooni puudumisest tingitud: suurte traditsioonidega klubi puhul poleks sponsoril sellist mõtet ilmselt tulnudki.
        Mulle meenub, et aastaid tagasi oli korvpallis selline olukord, kus vist TTÜ ja Ehitustööriist vahetasid sponsornimesid. Aastal B elasid fännid Kalevi spordihallis Ehitustööriistale mängus TTÜ vastu kaasa, läksid aastal B uuesti halli ja mis selgus - samad pallurid, kes olid eelmisel hooajal Ehitustööriistas, mängisid nüüd TTÜs ja vastupidi. Mängijate liikumine on loomulikult normaalne, kuid seal olid hoopis teised tagamaad. Eks korvpallimeeskonnad olidki aastaid lihtsalt ühe aasta projektid ja eks šõud-äktšionit oli piisavalt. Mulle siiski selline asi ei sümpatiseeri.

        Võibolla olen ma liiga idealistlik, kuid mulle meeldib selline paljude riikide jalgpallitraditsioon, kus klubi fännatakse üle põlvkondade. Ja tundub loogiline, et kui mu vanaisa oli klubi nimega A fänn, siis loodan, et ka mu lapselapsed saavad sama klubi fänn olla. Et mingi asi võiks olla selline turvaline ja traditsiooniline
        Ilma Sedinita ei olnuks TVMK kahtlemata Eesti meister. TVMK andis Eesti (ja ENSV) jalgpallile vägagi palju, tean isegi kaht TVMK fänni. Nii et kahju on sellest, et sellist klubi enam ei eksisteeri ja seda põhjusel, et nö traditsiooniline tulubaas (piletitulu, sponsorlus, fännikaup) polnud neile oluline (ütlen kohe ära, et sellel ajal oli seda veelgi raskem teha kui praegu) ja siis see löök tuligi kiirelt ja karmilt. Usun, et maailmas pole väga palju meisterklubisid, kes lõpetavad tegevuse sel põhjusel, et omanik läks põhitegevusega pankrotti.

        Asi, mis teeb mind aga kurvaks: tänaseks on iseseisvat Eestit olnud 22 aastat ja enam ei tohiks me tegelikult rääkida nendest klubijalgpalli kasvuraskustest, mida praegu räägime...


        Asendamatuid võibolla ei ole, kuid Tammeka kaotus jätaks kodusesse jalgpalli kordades suurema tühimiku kui seda oli TVMK kadumine. Seda põhjusel, et Tammeka on klubi, TVMK oli siiski lihtsalt üks võistkond, üks projekt.

        Nii et soovin Tammeka inimestele ja fännidele edu nende murede lahendamisel ja positiivselt edasi liikumisel.

        Kommentaar


          Millistest jalgpalliklubidega seonduvatest traditsioonide tekkest me saaksime üldse rääkida kui klubid vahetaksid oma nime iga aasta-paari tagant, sõltuvalt sponsorite kapriisidest?
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Elagu JK Viiratsi Lihatööstus/Kemmerling ultrad!

            Kommentaar


              OT: Welco mängib II liigas, mitte kolmandas.

              Kommentaar


                Raimo, ideaalis ma nõustun su näidetega täielikult. Aga elu pole alati ideaalne ning nende Evertoni näidete peale pole mõtet unelema jääda, see on ikka teine maailm. Mis nendesse sponsornimedesse puutub, siis põhimõtteliselt ma muidugi eelistaks, et omavahel mängivad meistriliigas Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka. Aga kui ma vaatan, et Tammeka mängib isegi tabeli alumisel otsal 300-400 inimese ees, siis poleks mul küll kahju kui sama sats mängiks medalitele juba 700-1000 inimese ees näiteks nimega Tammeka/Salvest. Mis seal kokkuvõttes muutuks? Fännid karjuksid nagunii Tammeka nime, Järvela TV-s kommenteerides samuti; no pealkirjades ja spordiuudiste alguses toodaks täisnimi ära.
                Seesama kossu näide: Rock sai fännidele nii südamelähedaseks nimeks, et klubi juhtkond ja sponsor pidid selle peale aastast pausi tagasi tooma. Pealinnas on kaks Kalevit, ühel nimes ka Cramo, teine lihtsalt Kalev - mida sin võrrelda? Ühe väikelinna kossumeeskond kandis veidrat nime Piimameister Otto - ometi oli 600 inimest pidevalt saalis ja on siiani, kuigi TYCO kõlab ehk mõnele peenemalt. Minu arust need näited näitavad, et klubi identiteet ei koosne kaugeltki ainult nimest.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Millistest jalgpalliklubidega seonduvatest traditsioonide tekkest me saaksime üldse rääkida kui klubid vahetaksid oma nime iga aasta-paari tagant, sõltuvalt sponsorite kapriisidest?
                  Äkki küsiks FC Red Bull Salzburgilt? Päris iga aasta ei vaheta, kuid sponsori tõttu vahetasid küll. 2005. aastal vahetasid nime ja võtsid sponsori. Mingid tüübid möllasid ja protestisid, nüüd 2006–07, 2008–09, 2009–10 ja 2011–12 hooaja meistrid.

                  Pole kõige sitem tulemus Austrias.

                  Tasuks vaadata taustsüsteemi. Rääkida siin Liverpoolist või Evertonist on lihtsalt naljakas ja täiesti mõttetu. Samasugune mõttetus on "mina käisin, minu pojapoeg käib" jutt. Vaadake otsa reaalsusele: kohaliku tasandi tippjalgpall ei koti Eestis suht kedagi. Seega tasuks kasutada kõiki võimalusi, et sellesse alasse raha tuua. Nii lihtsalt on. Paar teist ala on aru saanud ja võimaldanud, jalgpallis on sellega raskusi.

                  Aga noh, eks istume lumesajus Tallinnas mingeid Narva ja Tartu kodumände vaatamas ja taome rusikaga vastu rinda. Tõesti õige lahendus.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                    Raimo, ideaalis ma nõustun su näidetega täielikult. Aga elu pole alati ideaalne ning nende Evertoni näidete peale pole mõtet unelema jääda, see on ikka teine maailm. Mis nendesse sponsornimedesse puutub, siis põhimõtteliselt ma muidugi eelistaks, et omavahel mängivad meistriliigas Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka. Aga kui ma vaatan, et Tammeka mängib isegi tabeli alumisel otsal 300-400 inimese ees, siis poleks mul küll kahju kui sama sats mängiks medalitele juba 700-1000 inimese ees näiteks nimega Tammeka/Salvest. Mis seal kokkuvõttes muutuks? Fännid karjuksid nagunii Tammeka nime, Järvela TV-s kommenteerides samuti; no pealkirjades ja spordiuudiste alguses toodaks täisnimi ära.
                    Seesama kossu näide: Rock sai fännidele nii südamelähedaseks nimeks, et klubi juhtkond ja sponsor pidid selle peale aastast pausi tagasi tooma. Pealinnas on kaks Kalevit, ühel nimes ka Cramo, teine lihtsalt Kalev - mida sin võrrelda? Ühe väikelinna kossumeeskond kandis veidrat nime Piimameister Otto - ometi oli 600 inimest pidevalt saalis ja on siiani, kuigi TYCO kõlab ehk mõnele peenemalt. Minu arust need näited näitavad, et klubi identiteet ei koosne kaugeltki ainult nimest.
                    Väga mõistlik jutt. Polekski ise leelotanud, kui oleks enne näinud.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Äkki küsiks FC Red Bull Salzburgilt?
                      Hea, et sa just Red Bull Salzburgi näite siia tõid.

                      Kui Red Bull ostis tiimi 2005. aastal, siis kustutati kogu eelnev klubi ajalugu. Klubi hakkas nö nullist peale, ilma ajaloota, ilma millegita. Me räägime üle 70 aasta vanusest klubist, kelle ajalugu lihtsalt ühe nipsuga kommertsedu altarile toodi. Rääkimata sellest kui palju lojaalseid fänne kaotas klubi selle lükkega.

                      Mõni ime, et Red Bull Salzburg on üks vihatuimaid klubisid mitte ainult Austrias, vaid ka väljaspool seda.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Hea, et sa just Red Bull Salzburgi näite siia tõid.

                        Kui Red Bull ostis tiimi 2005. aastal, siis kustutati kogu eelnev klubi ajalugu. Klubi hakkas nö nullist peale, ilma ajaloota, ilma millegita. Me räägime üle 70 aasta vanusest klubist, kelle ajalugu lihtsalt ühe nipsuga kommertsedu altarile toodi. Rääkimata sellest kui palju lojaalseid fänne kaotas klubi selle lükkega.

                        Mõni ime, et Red Bull Salzburg on üks vihatuimaid klubisid mitte ainult Austrias, vaid ka väljaspool seda.
                        Täpselt nii, lisaks veel, et suur osa puruvihaseid lojaalsemaid fänne reageerisid õige, 1933 aastal loodud SV Austria Salzburgi taastamisega. Nüüdseks on ajalooliselt lilla-valget värvi ja klubi ajaloolist logo väärtustav klubi tõusnud Austria liigasüsteemi põhjast kolmanda leveli, Regionalliga läänetsooni liidriks ja tõenäoliselt tõuseb Austria Esiliigasse.

                        Kusjuures UEFA ei aksepteeri oma egiidi all toimuvatel turniiridel sellist nime nagu FC Red Bull Salzburg, vaid lihtsalt FC Salzburg.

                        Traditsioone hindaval Saksamaal tegutseb RB Leipzig ametlikult RasenBallsport Leipzig nime all. Seal ei õnnestunud Red Bullil kõrgemalt klubi üle võtta kui 5.-lt levelilt aga liigutakse suurte rahade toel kiirelt kõrgemale, hetkel on RB Leipzig Oberligas (3. levelil) teisel kohal ja jõudsalt teel Bundesligasse.



                        Maagiga kaotas Tammeka ligi pooled publikust. Usun, et kui oleks nimeks jäänud puhtalt Tammeka, poleks publikukadu nii suur olnud. Eks oma roll oli ka klubide ühendamisel. Maailmas on vist ainuke näide FC Kopenhagen, mis kahe Kopenhaageni klubi ühendamisega suutis kadudeta mõlema klubi fännid ühe mütsi alla koondada

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kesa Vaata postitust
                          Maagiga kaotas Tammeka ligi pooled publikust. Usun, et kui oleks nimeks jäänud puhtalt Tammeka, poleks publikukadu nii suur olnud. Eks oma roll oli ka klubide ühendamisel. Maailmas on vist ainuke näide FC Kopenhagen, mis kahe Kopenhaageni klubi ühendamisega suutis kadudeta mõlema klubi fännid ühe mütsi alla koondada
                          Sellele lõigule eelnev on tore leelotus. Kui palju on publikut kaotanud Salzburg? Teie tekstist jääb mulje, et nende mängudel ei käi vist kedagi, sest kõik fännid endast väljas.

                          Ma natuke kahtlustan, et kaotus on null või on huvi isegi kasvanud.
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Sellele lõigule eelnev on tore leelotus. Kui palju on publikut kaotanud Salzburg? Teie tekstist jääb mulje, et nende mängudel ei käi vist kedagi, sest kõik fännid endast väljas.

                            Ma natuke kahtlustan, et kaotus on null või on huvi isegi kasvanud.


                            Tundub, et gloryhunterid hakkavad laiali vajuma.

                            Ja võrdluseks siis kõvakoor ka:


                            Nagu sa siin välja tõid, Eesti ei ole Inglismaa. Samamoodi ei ole Austra Eesti, traditsioonid on kõvasti pikemad ja vanaisa-pojapoeg teema on pädev küll.

                            Aga Martin, kuidas see fännamine Eestis siis käima peaks? Eile TVMK, täna Levadia, homme Infonet? Sest vahet ju pole, kes parajasti pappi köhib...
                            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas dareth Vaata postitust
                              http://www.transfermarkt.co.uk/en/re...erein_409.html

                              Tundub, et gloryhunterid hakkavad laiali vajuma.
                              Keskmine ikka kõrgem ja pole mingit kahtlust, kuidas nimevahetus mõjus.

                              Aga Martin, kuidas see fännamine Eestis siis käima peaks? Eile TVMK, täna Levadia, homme Infonet? Sest vahet ju pole, kes parajasti pappi köhib...
                              Klubi on ikka sama, muutub liignimi. Tallinnas ehk on keerkam, kuid põhimõtteliselt pole suurt vahet. Probleem tekibki ühenisaklubidega nagu TVMK. On ta siis Tammeka/Ehitustöörist või Tartu Ehitustööriist, et järgmisel hooajal olla Tammeka/Atlantis või Tartu Atlantis (jube hea nimi), mind ei kõigutaks, kui Tiirik ja muud tuttavad platsil oleks.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Ma lisaks sellise mõtte ka, et mingite eriusklike vaatajate osakaal on niivõrd väike, et kujutletav "nüüd ehitama 10 generatsiooni kestva klubi" mõte pole sellises keskkonnas loogiline, vaid pigem tuleks kasutada igat võimalust, et siia raha tuua, läbi mille arendada nii infrat kui ka liiga taset, et nendel vähestel noortel talentidel, keda siin kunagi leiab, oleks mingigi võimalus selles keskkonnas areneda. Praegu on see liiga raske. Mis mõte on Levadial Tammekaga mängida? Korra äkki tõesti komistavad, kuid seda ka seetõttu, et lasid suvalt, sest üleolek on üldjuhul mäekõrgune. Trennipäev sisuliselt.

                                Ja kokkuvõttes, kui 20 aasta pärast on klubi välja ehitatud, siis võtku enda mingi vanaaegne nimi tagasi ja öelgu, et nüüd on aeg algupärandiks nagu mõned teevad.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X