320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tead Marek, mai saa Sinuga nõusse jääda, et mina ei poolda seda sotsiaalmeediaturundust. Ikka pooldan, ent selles osas, et FB on hea teavituskanal, teatud mõttes hea tasuta reklaamikanal meie puruvaeses jalgpallis.....
    Sotsiaalmeedial on 1 suur miinus rea plusse juures - see on siiski kõigest mood... orkut, fakkin rate.ee jne - mis on nendest saanud? Samas ma viisin läbi mitme klubi FB lehtede analüüsi ja pilt mis avanes mulle ei olnud sugugi lootustandev - ca 25% on üldse aafrika-brasiilia inimesed, osa on ka klubiga igapäevaselt seotud ja nende lähedased, osa on nn passiivne kogukond keda FC X eriti ei huvita ja nii edasi.... Mind huvitab väga kuidas saab hakkama näiteks Sillamäe Kalev ilma sotsiaalmeediata? Neil kahe lehe peale kokku 400 jälgijat, kellest üsna suur osa on mõlema lehe jälgijad. Samas nn FB koef Sillal on 0,5 (keskmine külastatavus/FB lehe jälgijad), Nõmme Kaljul on ntx 0,0235, Transil 0,1.... Seega võid palju kui palju ise tahad näha vaeva, aga paraku lõpptulemus ehk mille nimel sa pingutad ei tule......
    Lähme edasi, kui võrdleme palju on neid twitteri ja 100grammi kasutajaid võrreldes FB'ga? Tunduvalt vähem ju.... Lisaks 99.5%'l on kõik kolm asja korraga, lisaks praktika näitab, et kontent on 99% sama mis fessarisse postitatud, ok twitteri puhul see v.o. link 100grammi või FSB lehele.... Ma ei taha olla siin mingi koolitaja ega teadlane - lihtsalt pakub mulle huvi küsimus, mida Sina pead mingiks kriitikaks - milleks vaja teha tohutult palju tühja tööd??? Ei anna rahu et kellelgi teisel rohkem like'sid? Mingi sotsialistlik võistlus?
    Näiteks toon, et Transi lehtede laikijaid on inimesed kes laigivad kogu aeg ja mida iganes - PL juhtfiguur, mängija naine ja paar tuttavat. Kuidas see avaldab mõju Narva külastatavusele? Kas Floras laikide analüüs oli ka mingil moel teostatud, et aru saada, kui suur osa fännidest on need kes käivad tribüünidel?
    Ma sugugi ei taha väita, et FSBook on ebavajalik vms - lihtsalt ma ei pea seda ainsaks võimaluseks kogukonna suurendamiseks. Kui Flora sai asutatud - polnud mingid fessarit olemas, orkutit ka mitte FIDOneti samuti ei olnud veel Eestis....
    Sponsoritest rääkides - valgusta, Marek, kas tõesti sponsorite jaoks tähtis kui palju klubil neid jälgijaid FSBookis? Arvan, et klubid peaksid olema rohkem isemajandavad, sponsorid ja metseenid peaksid rohkem lastespordile panustama imho

    Amos: jalgpall.ee - seal kalender täiesti olemas prindi endale välja
    urmar: kas muid sõnu peale "provokatiivne" EJL's keegi ei tea? Milles seisneb provokatsioon? Oma arvamuse avaldamises?
    Marek, Suga väga huvitav diskuteerida, aga krt Sa õlut ei tarbi

    Kommentaar


      Milleks kulutada oma aega instadele, fb.dele. logodele ja fontidele? Jalgpallis on märksa olulsemad nyansid olemas. Tore kui mõeldakse, aaga milleks peab vales kohas ylemõtlema. Turndus on oluline, aga eelpool mainitud jamadele keskendumine ei lahenda meie kvaliteeti palliplatsil. Kohati jääb juba mulje, et ainult väljakuväliste teemadega tegeletakse.

      Kommentaar


        Alex, ma püüdsin ju Sind kaitsta, öeldes, et oli VÕIB OLLA provokatiivne, mitte demagoogiline.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Alex, ma püüdsin ju Sind kaitsta, öeldes, et oli VÕIB OLLA provokatiivne, mitte demagoogiline.
          Urmar Ma siiralt tänan, aga milles oli sõnumi provokatiivne aga olgu aitäh kaitse eest

          Kommentaar


            Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
            Urmar Ma siiralt tänan, aga milles oli sõnumi provokatiivne aga olgu aitäh kaitse eest
            No selles mõttes, et provotseerisid Flora teemas, aga vihjasid ilmselt Kaljule, kes on omale laike arusaamatult palju saanud, võrreldes kasvõi pv arvuga mängudel. Eriti eelnevatel aastatel, kui laigid kasvasid üllatavalt kiiresti, samas publiku arv mängudel vähenes.

            Kommentaar


              Algselt postitas urmar Vaata postitust
              No selles mõttes, et provotseerisid Flora teemas, aga vihjasid ilmselt Kaljule, kes on omale laike arusaamatult palju saanud, võrreldes kasvõi pv arvuga mängudel. Eriti eelnevatel aastatel, kui laigid kasvasid üllatavalt kiiresti, samas publiku arv mängudel vähenes.
              Need olid näited - aga jah - Kalju, Infonet, Levadia mis neil külastatavusega teame kõik hästi.... Like'sid võib-olla kasvõi 20 000, tähtsam on nende kvaliteet, mitte kvantiteet... Kvaliteetseid like'sid Transi näite põhjal on 1070'st ca 1-2%.... Hea näide ka on Infoneti fänniklubi FSBookis - seal on ca 170 inimest, neist aktiivseid on 3 - seda vaatamata sellele, et selles grupis saab täitsa vabalt suhelda, vaielda, diskuteerida klubi juhtkonnaga, aga noh lihtsam jah tulla laikida ja ära unustada

              Kommentaar


                Scherepin, mis sul viga on ? Selle asemel, et tõmmelda klubide vahel ja kiritseerida kõiki äkki teed midagi täitsa ise ära.
                Olid omaarust vahepeal kõva agent, kuid seegi läks nagu ikka su tegemised.

                Mis sa mees nussid? Ole positiivne ükskord,et lõpuks klubid ka midagi teevad. Pole oluline,et üksteist matkitakse, vähemalt tehakse midagi!.

                Kommentaar


                  Ma arvan, et kui tänu FB-le, Twitterile või Instagramile on kasvõi üks inimene tulnud esimest korda staadionile, on see juba suur võit. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

                  Hoopis sellest, et kui isegi ükski inimene statkale publikusse juurde ei tule, siis see on ütlemata tervitatav, et inimesed tunnevad kasvõi mingisugust huvi ükskõik millise klubi tegemise vastu. Ja kui ta on juba jälgima hakanud klubi sotsiaalmeedias, jõuavad tahes-tahtmata temani mingisugused uudised. Ning see on juba konkreetne võit, kui inimene, kes enne ei teadnud Premium liigast või selle klubist midagi, teab nüüd näiteks kas või ühe mängija nime. Ka see on võit.

                  Inimeste üldine teadlikkus tõuseb ja kõigil on võimalus kätt pulsil hoida. Ka distantsilt. Kõik see toodab pikemas perspektiivis kindlat kasu.

                  Seega mida rohkemates kanalites klubi silma paistab, seda parem.
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    On selge, et sotsiaalmeedia nüüd üleöö tuhandeid inimesi kohale ei too, aga näiteks minu FB, mille põhjal ma olen kõikide klubide "fänn", on küll mõnusalt inforohke seoses Eesti jalgpalliga. Ma ei tea, kas see peaks olema eesmärk, aga ei mäleta näiteks, millal ma otse mõne klubi kodulehele läksin. Klubid, mõne erandiga, on mõnusalt pildis ning alus edukaks progressiks on minu arvates loodud. Jah, on suhteliselt tõsi, nagu Ratnikov välja tõi, et staadionil näeb ikkagi enamuses samasid nägusid nädalast-nädalasse, aga ma ei kujuta ette kui palju on selliseid inimesi staadionilt kadunud, keda ma näiteks viis aastat tagasi nägin samuti nädalast-nädalasse. On loomulik, et inimeste huvid ja elu on muutuses, kuid koduliiga propageerimisel oleme me hetkel varajastes 90ndates ning varasem töö on olnud põhimõtteliselt olematu.

                    Mitmed klubid, eelkõige Trans, on mind praegu väga positiivselt üllatanud. Esimene mäng neil küll üleliia suuri numbreid ei toonud, kuid vähemalt on selgelt näha, et soovitakse ka mänguvälistele asjadele lõpuks tähelepanu pöörata. Kuigi ma ei saa aru, millega see Eestis elav venekeelne seltskond üldse tegeleb. Elavad Zenitile kaasa, kuid meilgi on siin ju venekeelseid meeskondi. Või noh ega eestlastegagi ju seis parem pole, lihtsalt pooldatavad klubid on teised. Loodan ja ootan, et Infonet suudab Tallinnas olukorra ära kasutada, millega Levadia hakkama ei saanud. Nüüd ei saa keegi nende puhul aru, kas nad on suunatud eesti- või venekeelsele huvilisele. Elu on näidanud, et vahepealne variant ei ole edukas, sest eestlasi, kes Levadiat toetavad on ikka üpris vähe. Vähemalt aktiivselt. Infonet vist on ka välja käinud, et ollakse jalgpalliklubi ka eestlastele, aga loodetavasti saadakse aru, et nende ainus edukas sihtrühm saab olla Lasnamäe vene keelt emakeelena kõnelev isik.

                    Kommentaar


                      Scheperin, sa ei saanud absoluutselt aru, millest ma rääkisin ja tambid edasi oma "fakkin rate" rada. Lisaks oled sa kogu mu jutu ka kapitaalselt pea peale keeranud näiteks sponsorite osas. Kustkohast sa välja lugesid, et sponsorid FB-laikijate arvu mu meelest prioriteediks seavad?

                      Kõik, mida ma ütlesin oli see, et publik tuleb tribüünidele reaalsete tegvuste tulemusena, milliste toetavaiks tööristadeks on erinevad sotsiaalmeediakanalid - ja mida rohkem on su kanalil AKTIIVSEID jälgijaid, seda tõhusam tööriist ta on - mille vastu sa siin protestid, aru ma ei taipa?

                      Ma ei tea, kuidas käivad asjad Sillamäel, kus ilmselt on enam kasutajaid vkontakte.ru või odnoklassniki.ru saitidel. Eks neil ole omad nõksud.

                      Olen käinud aegajalt vaatamas - ka Flora osaluseta- Tammeka, Viljandi, Tarvastu, Elva, Pärnu, Tääksi mänge. Esmane infoallikas mu jaoks nende kohta? Kolm korda võid arvata.

                      Kommentaar


                        Marek, kes aru ei saanud oledki sina ise, mon cher ami....

                        1. SM on kindlasti operatiivsem jne kui klubi kodukas, kuid kõigest on see ikkagi infokanal - iseenesest see mingit kaupa ei müü. Klubide töö sotsiaalmeedias on igati tänuväärne, kuid oleme sinuga vaadelnud situatsiooni absoluutselt polaarsetelt seisukohtadelt. Sina väidad, et sotsiaalmeedia müüb, mina väidan, et SM roll on elanikkonna teavitamises. Tõepoolest, mugavam olla klubide lehtede jälgija ja teha seda ühes kindlas kohas, kui hüpata kodulehelt kodulehele.
                        2. Mai ei protesti, lihtsalt ütlesin, et aktiivsete jälgijate arv üldmassiga võrreldes on suhteliselt madal.
                        3. Ma ei tea, kuidas käivad asjad Sillamäel, kus ilmselt on enam kasutajaid vkontakte.ru või odnoklassniki.ru saitidel. kõige tähtsam Su tsitaadis on esimesed sõnad - Kalevil pole mingit SM turundust.
                        4. Sponsorite prioriteetide kohta ma lihtsalt küsisin sinu käest


                        Aga edu ja jõudu!

                        Kommentaar


                          1. Vaidlen vastu. Operatiivsus on kindlasti üks asi. Teisalt on sisutootmine paraku operatiivsusele sageli ohvriks toodud. Võib massiivselt pritsida pilte ja teksti, aga kui nende sisukus on nulliväärtuslik või selle lähedal, siis ei tooda see ei lisandväärtust klubile ega ammugi mitte kasvavat huvi. Oluline on see, MIDA sotsiaalmeedias kajastada ja KUIDAS seda teha. Väita, et hästi, läbimõeldult ja tehnilisteostuslikult tasemel toodetud sisu ei tekita üldse mingit resonantsi, mis mingil hetkel võib vormuda sisutarbija reaalseks staadionile ilmumiseks, on laest võetud lahmimine. Müüb küll, kui osata ja tahta osata müüa.

                          2. Aktiivsete jälgijate arvu suhe jälgijate üldarvu on sedasi vist küll pea igal sotsiaalmeediakanalil. Eelpool toodi näide FCB Facebookist, kus 83 miljonit jälgijat. Eeldada, et neist 83 miljonist 81,9 miljonit pidevalt laigivad, sheerivad ja attendivad, on meelevaldne. Kui vähegi tahta asjast aru saada, on lihtne mõista, et sisutootmine peab eelkõige (aga mitte ainult) lähtuma just nimelt aktiivsete jälgijate profiilist ja olema jälgijatemassi kõige aktiivsemale osale kergesti tarbitav ja kohalejõudev. Vt ka punkt 1 - kuidas teha, et müüks.

                          3. Sillamäe kohta ei võta rohkem sõna. Siiski, arvestades seda, milline tinglikult öeldes sotsiaalprojekt on Sillamäe Kalev oma kodulinnas, võiksid nad sotsiaalmeedia aktiveerimise peale siiski mõelda. See on kasutamata potentsiaal, nurgas seisev tantsulõvi.

                          4. Hästi, lugesin valesti. Ei, sponsorid ei pea prioriteetseks sotsiaalmeedia jälgijate arvukust, kuid kindlasti on see osale potentsiaalseist toetajaist teatud määral argumendiks toetamisotsuse langetamisel - enamasti või vähemalt sageli kasutavad ka sponsorid ise aktiivselt sotsiaalmeediat ning Flora kogemusest võin öelda, et meie toetajaile on olnud oluline see, kas, kuidas ja mis mahus ja moel saab nende toetust klubile ja seeläbi nende kuvandit Flora sotsiaalmeedia kanaleis kajastada; samuti ka see, mida täpselt Flora ise neis kanaleis teeb ja kuidas. Vt. ka FC Flora Toetajakaart vs lokaalsed asukonna ettevõtted (Opera Pizza, Kohvik Kohalik, Sportland); Selveri promovideo FCF mängijate osavõtul jne - neid näiteid on selgi hooajal mitmeid tulemas ja juba lähiajal. Sponsorite esindatuse määraga sotsiaalmeediakanalis peab mõistagi olema ettevaatlik ning kaalutlev, sest oleme näinud ka olukorda, kus konkureeriva klubi sotsiaalmeedia sisu teatud ajaperioodil ainult sponsorite promomisest koosneski - see peletab paratamatult mingil hetkel aktiivseist jälgijaist mingi osa eemale või vähemalt muudab nad klubi enda infole ja sotsiaalmeediasisule resistentseteks ja ükskõikseteks.

                          5. Oleme jah. Minu jaoks, kordan veelkord, on sotsiaalmeediakanalid tasuta tööriist, mida ei saa võrrelda haamriga, vaid pigem... Defibrillaatoriga näiteks. Vajuta valesid nuppe, ala- või üleekspluateeri seda - ja tulemus on parimal juhul invaliidistav, võimalik, et ka fataalne. Kasuta seda aga õigesti, õiges kohas ja õiges doosis - ohoo, reanimatsioon! Ma ei näe mitte ühtki tõsiseltvõetavat põhjust sotsiaalmeediasse halvustavalt suhtuda, olgu siis vaatepunktist "mõttetu mass vs vähesed jälgijad" või "turunduse alus vs abimees". Suhtuda ka kümnesse andunud kaasaelajasse kuidagi üleolevalt või ükskõikselt ja seda 1,3 miljonilise elanikkonnaga riigis on kõige kindlam viis endale turunduskubemesse tulistada.

                          Kommentaar


                            Marek, olen Sinu argumentidega nõus. See kuidas Flora kasutab SM kanaleid on super Flora ja Tammeka on üldse erandid antud valdkonnas.
                            Sillamäe Kalev ei ole sotsiaalprojekt - SJK Dina mängudel käib ca 3 korda rohkem rahvast kui Kalevi omadel, samas oletaksin, et staadionilkäimise traditsioonid Sillamäel niigi tugevad, lisaks tribüünide külastajate keskmine vanus on selline,et juba selle tõttu SM kasutamine Sillamäel natuke mõttetu. Narvas sama lugu, kui palju poleks pingutanud - ei tule tribüünidele need kellele oleme üritanud midagi SM kaudu öelda. Ok, tänu soccernetile osa infost jõuab ka eestikeelse publikuni, kuid mingit nn müügitulemust need pingutused ei toonud, ehkki oleme palju uuringuid teinud, et kuidas teistel klubidel lood on. Transil on kusjuures võrdne arv jälgijaid nii venekeelses kui ka rahvusvahelises SM's. Informeerime nagu piisavalt, aga kui rääkida lõpptulemusest siis see on nullilähedane. Lähtusime siiski sellest mudelist et ennem inimene tuleb staadionile, pärast hakkab fb lehe fänniks. Aga nii et ennem FB pärast staadion need asjad ei toimi, vähemalt IV'l.

                            Kommentaar


                              Sotsiaalmeediast:
                              - saa aru, mida sa võrdled ja miks
                              - proovi oma tegevus mõtestada (loe: strateegia)

                              Üldiselt ei saada kummastki aru või vaadatakse suuresti mõttetuid arve.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Twitteri osas meeldib mulle üldiselt Miami Heati sisu, mida on küll vahest natuke liiga palju, kuid paar nüanssi on päris head: https://twitter.com/MiamiHEAT

                                Nt. pärast mängu:




                                Enne mängu:



                                Suvasisu:



                                Pluss mängu ajal on muidugi nagu kuulipritsist, kuid kossus saabki GIFe jms kasutada kohe, sest terve armee taga. Õnneks sellel ajal üldiselt magan.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X