320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Minu arust oleks järgmisel hooajal edasiminenek kui iga sats vähemalt suvekuudel orgunniks 1-2 mängu, kus tehtaks tavapärasest rohkem reklaami ja sebitaks tavapärasest 3-4 korda rohkem rahvast kohale.
    Näiteks toitlustamise koha pealt tõi keegi siin foorumis kunagi välja teravmeelse idee: iga klubi võiks aeg.ajalt üllatada oma kandi firmaroogadega. Näiteks Viljandi pakuks mulgi kapsaid või mulgi putru, Sillamäe või Narva panustaks slaavi roogadele (nt pelmeenid, suvel okroshka), Kure mingile kalaroale nagu saarlastele kombeks ja tops koduõlut. Teiste klubide koha pealt on raskem öelda. Flora - bratwurst hapukapsastega? Levadia - heeringas sibula ja hapukoorega? Kalju - mingi texmex pajaroog pluss klaas caipirinhat?
    Ma arvan küll, et kui iga klubi teeks aasta jooksul paargi taolist keskset mängu nagu on Levadial see narkovastane mäng, poleks 20-30 protsendine rahvaarvu tõus mingi küsimus.

    Kommentaar


      Algselt postitas nurmalna Vaata postitust
      Seda lugedes tuli just meelde, et turunduse õppejõud mainis selle kohta. Cola on lõpmatuseni oravarattas reklaamiga, kohe kui lõpetavad on müüginumbrid kohutavad.
      nii on jah, kuna tegu pole esmatabekaubaga, vaid sisuliselt luksusega.

      tegelikult, mida ökonomistide arvutused on näidanud (näiteks Kuper ja Szymanski raamatus "Why England lose?"), et niipea kui on olemas korralik infrastruktuur, hakkavad ka inimesed staadionile tulema.

      oli ka teisi põhjusi väljatoodud (klubi edu jm.), ent infra oli üks olulisemaid, kui mitte kõige olulisem.

      Kommentaar


        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
        Kalju - mingi texmex pajaroog pluss klaas caipirinhat?
        Kaljul ju olevat olnud rodizio
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Reim etvspordi videos oli ikka selgrootu mees. Ümmargune jutt ja kõigega nõus mis klubi ja EJL teeb.
          Kui siis see õlleküsimus tuli sekka hakkas ka mingitest pudrumägedest udutama nagu et see on turvarisk kui 3 õlut joonud Ants omale õlle allpool istuvale Koljale pähe valab ja ülejäänud 48 inimest sama teevad ilmselt.
          Kodus vaatan rahulikult Bundesliga mängu, seal 50.000 pealtvaatajat ei kalla üksteisele õlut pähe....muideks suures plaanis näidatakse õlut joovaid naisi ja mis 3000 publiku arvust ta veel sonis....nii kaua kui me lumehangede vahel jäätunud kunstmuru vahel taidleme ja publik tagumiku pingi külge kinni külmetab ning koondise mängudel revolvrid vööl politseionude vahel kohvi joome ei jõua me kuhugi. Ma ise seekord aga kolmapäeval triobet vip tsooni klaasi taha sooja vaatama, seal õlu vähemalt lubatud. Ilmselt seetõttu, et klaas vahel ikkagi. Kes teab mis muidu teeksin

          Kommentaar


            Algselt postitas Keiss Vaata postitust
            Reim etvspordi videos oli ikka selgrootu mees. Ümmargune jutt ja kõigega nõus mis klubi ja EJL teeb.
            kui sa teed selliste intervjuude järel selliseid põhjaladuvaid järeldusi, siis oled väga valel teel. Mida ta oleks pidanud siis ütlema? Reim on diplomaatiline ning ma arvan, et ühe klubi peatreeneri "garderoobis" ei peagi olema arvamus iga tühja-tähja jaoks, siit ka mõistlikult ümmargune ehk neutraalne jutt.

            Kommentaar


              Algselt postitas Keiss Vaata postitust
              Reim etvspordi videos oli ikka selgrootu mees. Ümmargune jutt ja kõigega nõus mis klubi ja EJL teeb.
              Kui siis see õlleküsimus tuli sekka hakkas ka mingitest pudrumägedest udutama nagu et see on turvarisk kui 3 õlut joonud Ants omale õlle allpool istuvale Koljale pähe valab ja ülejäänud 48 inimest sama teevad ilmselt.
              Kodus vaatan rahulikult Bundesliga mängu, seal 50.000 pealtvaatajat ei kalla üksteisele õlut pähe....muideks suures plaanis näidatakse õlut joovaid naisi ja mis 3000 publiku arvust ta veel sonis....nii kaua kui me lumehangede vahel jäätunud kunstmuru vahel taidleme ja publik tagumiku pingi külge kinni külmetab ning koondise mängudel revolvrid vööl politseionude vahel kohvi joome ei jõua me kuhugi. Ma ise seekord aga kolmapäeval triobet vip tsooni klaasi taha sooja vaatama, seal õlu vähemalt lubatud. Ilmselt seetõttu, et klaas vahel ikkagi. Kes teab mis muidu teeksin
              Igati nõus sinuga. Aga vip-loo˛i koha pealt: mõtlesin ise ka, et hooaja viimane kodumäng ja puha ja pluss on vist see vippide areaal sel mängul soodushinnaga, et äkki läheks poputaks ennast. Aga siis tekkis tõrge. Et misasja ma ronin sinna staadionile, kui lõppeks ikkagi soojas ruumis klaasi taga telekast kordusi vaatan, õllekest peale libistades ja snäkki põske pannes. Seda kõike ma saan ju kodus teha ja umbes kakssada korda odavamalt. Nii-et lähen ikka vihma ja külma kätte. On ehtsam

              Kommentaar


                kui sa teed selliste intervjuude järel selliseid põhjaladuvaid järeldusi, siis oled väga valel teel. Mida ta oleks pidanud siis ütlema? Reim on diplomaatiline ning ma arvan, et ühe klubi peatreeneri "garderoobis" ei peagi olema arvamus iga tühja-tähja jaoks, siit ka mõistlikult ümmargune ehk neutraalne jutt
                .
                Ma ootaks spordihuvilisena siiski ümmarguse ja neutraalse loba asemel mõnes küsimuses ka mingeid konstruktiivseid mõtteid ja vajadusel ka asjalikku kriitikat. "Iga tühja-tähja" kohta pole ehk tõesti vaja teravat panna aga Eesti jalgpalli seisukohast oluliste küsimuste osas võiksid ju mingid mõttekesed olemas olla, samuti julgus neid välja öelda.

                Kommentaar


                  Ma ei saa aru miks peaks pakkuma lahendusi mingi suvalise klubi peatreener. Jätkem need asjad nendele kes midagi ka selles küsimuses teha saavad või soovivad.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas PraS Vaata postitust
                    Ma ei saa aru miks peaks pakkuma lahendusi mingi suvalise klubi peatreener. Jätkem need asjad nendele kes midagi ka selles küsimuses teha saavad või soovivad.
                    Tegemist siiski Eesti meistri peatreeneriga, kes pole suvalise klubi peatreener. Kahjuks need, kes võiksid midagi kaasa rääkida, on võimetud.

                    Asjad on päris kurvad, kui Levadia ühel kodumängus käis 3250 pealtvaatajat, ülejäänud 17 aga umbes 2000. Kas tõesti oli seal 3250, või on see number ülehinnatud?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                      Igati nõus sinuga. Aga vip-loo˛i koha pealt: mõtlesin ise ka, et hooaja viimane kodumäng ja puha ja pluss on vist see vippide areaal sel mängul soodushinnaga, et äkki läheks poputaks ennast. Aga siis tekkis tõrge. Et misasja ma ronin sinna staadionile, kui lõppeks ikkagi soojas ruumis klaasi taga telekast kordusi vaatan, õllekest peale libistades ja snäkki põske pannes. Seda kõike ma saan ju kodus teha ja umbes kakssada korda odavamalt. Nii-et lähen ikka vihma ja külma kätte. On ehtsam
                      absoluutselt õigus, et kodus odavam aga proovin siiski seal ära ja kui käidud annan ka selle kohta hinnagu. Seekord mulle tasuta see ka ja pole mitu aastat sealt klaasi tagant vaadanud mängu seega ei mäleta peaaegu üldse ning vahepeal võib ka midagi muutunud olla. Eks näis kas edaspidi lähen sinna...

                      Kommentaar


                        jalgpalliliit on vist mingeid küsitlusi teinud meistriliiga kohta, jah? klubid võiksid ka miskit teha, võtta noortegruppidest viksid ja väljapeetud noormehed ja saata nad (väikse kommiraha eest) küsitlustega linna peale. a'la "kas te olete mänge vaatamas käinud", "mis põhjustel te pole mänge vaatamas käinud", "mis tingimustel te mängule tuleks" jnejne. saaks klubid kindlat infot ja teaksid, millega tegeleda tuleks. + selline küsitlusaktsioon oleks ka promo ja teadvustaks inimestele, et kurat, meie linnas mängib kõrgliiga meeskond.

                        Kommentaar


                          ma teeks isegi seda küsitlust tasuta peaaegu, lihtsalt tundub põnev teema aga tundub et eesti ml klubid ja EJL ei suuda trükiseid teha ja asju ajadagi piisavalt. istuvad kontoris ja sügavad mune...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas peters Vaata postitust
                            Tegemist siiski Eesti meistri peatreeneriga, kes pole suvalise klubi peatreener. Kahjuks need, kes võiksid midagi kaasa rääkida, on võimetud.
                            Möh? Mis see siia puutub, et Martin meistrite peatreener on? See näitabki suhtumist, et meil on üks meistriklubi ja ülejäänud on suvalised klubid ( sinu lahterdus kui su lauset lugeda). Et kui suvel palgajama oli siis käitus Reim õigesti kui väga diplomaatiliseks jäi aga nüüd kui meister siis peaks liidu ja klubi juhatuse rämedalt läbi sõimama ja näpuga näitama? Reimi asi on mehi treenida ja juhendada. Meistrivõistlusi viib läbi jalgpalli liit ja iga klubi juures peaks olema inimene kes tegeleb turundusega. Ning need tegelinskid peaksidki koos maha istuma ja midagi kardinaalselt muutma. See et sa uurid kas see number Levadial mitte ülehinnatud ei ole, näitab juba, et sa ei tea mis üritus toimus kus sellised publikunumbrid kokku saadi, ehk siis võhik!

                            Utoopiline aga iga voor võiks üks klubi teha mingi suurema promoürituse ( a la Levadia või Tln. Kalev) ja reklaamimises tõttab appi mitte zenja vaid Jalgpalli Liit!

                            Küsiks veel kas Dmitri " ainult üksikutele hulludele" Skiperskil on tähtajaline leping ja kaua see seljuhul kestab? Ja kas tema ametijuhendit saab kuskilt netist lugeda ka?
                            INTER ARMA CARITAS

                            Kommentaar


                              Olen väikestviisi selline jalgpalli "pühapäevahuviline" st mängin keskmiselt 2-3 korda kuus ise ja käinud nii 5-6 koondise mängul ning 1-2 meistriliiga mängul (sõber tassis). Seega just selline, suht lihtsalt leitav potentsiaalne publik.

                              Minu arvamus, miks mind staadionile ei tõmba:

                              1. Vilets staadionite tase - pole istekohti, pole varjualuseid
                              2. Meeskondades puuduvad isiksused - vähegi suuremat tuntust omavad heal juhul vaid 1-2 meest liigas (kui sedagi).
                              3. Meie kliimas tuleb suve 100% ära kasutada - varakevadised hilissügisesed mängud ei tõmba kuidagi.
                              4. Õlu, toit, muu meelelahutus
                              5. Vilets mänguline tase, 10 meeskonda liigas on selgelt liiga palju.
                              6. Olematu turundus

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Keiss Vaata postitust
                                ma teeks isegi seda küsitlust tasuta peaaegu, lihtsalt tundub põnev teema aga tundub et eesti ml klubid ja EJL ei suuda trükiseid teha ja asju ajadagi piisavalt. istuvad kontoris ja sügavad mune...
                                On tore tõdeda, et aktiivsust üles näitad. Aga teeme ära selle küsitluse. Leiame sulle vaeva eest natuke meelehead ka

                                Kui jätkuvalt huvi, siis kirjuta mulle: peeter@jkkalju.ee
                                "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                                www.facebook.com/jkkalju

                                Kommentaar

                                Working...
                                X