320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Kunolt jumala õige jutt, tore näha, et keegi ikka sügavalt hingega asja juures ja loodetavasti pingutused kannavad vilja. Kuid peamine peaks olema ikka EJL toetus liigale ja reaalsete võtete rakendamine liiga populariseerimiseks/tutvustamiseks. Alles siis saavad hakata klubid selle peale ehitama. Krt, see on ikka päris kohutav, et alles nüüd suudeti nö toode ära defineerida.

  Kommentaar


   Olen ka seda meelt, et ilma korraliku reklaamita publikunumbrid kasvama ei hakka. Kas keskmine eestlane, kellel puudub soccernetis konto ja kes saab kogu informatsiooni jalgpalli kohta ajalehtede spordilisast( kui sealtki) ning eesti spordiuudistest( kus sageli on esikohal suusatamine ja kergejõustik), peab teadma meistriliiga mängude aegu loomulikust intelligentsist? Väga vähesed võtavad kätte ja hakkavad ise otsima neid aegu, mil üks või teine meeskond mängib. Minu tutvusringkonnas on palju neid, kes ei tea midagi Eesti jalgpallist, küll aga teatakse välismaal toimuvatest mängudest oluliselt rohkem, sest neid mänge reklaamitakse erinevate spordikanalite vahendusel tunduvalt rohkem kui Eestis toimuvaid mänge. Välismaa klubide mängude ajad tuuakse kandikul kohale ning inimene ei pea oma aga raiskama selle peale, et kusagil internetis ringi konnata ja neid kuupäevi ja kellaaegu taga ajama. Ja kui lõpuks keegi ongi ületanud esimese etapi ja leidnud aja mil mängud toimuvad, siis selgub, et enamik mänge toimub Tallinnas. Oletame, et see inimene, kes tahab mängu külastada, elab kas Saaremaal, Pärnus, Põlvas või mõnes muus Eestimaa paigas, siis kujutage ette, kui ta peaks iga nädalavahetus ostma kõigepealt kas praami- (ja)või bussipileti, siis Tallinnas veel ühistranspordipileti ja lõpuks veel ka mängule pileti( muidugi tuleb transpordi piletid duubeldada, sest millegagi on koju tagasi vaja pääseda). Ja siis veel see tore asjaolu: kas kuidagi ei ole võimalik nii, et inimene, kes soovib kusagilt teisest Eestimaa otsast jalgpalli vaatama tulla, võiks saada mingit odavamat transporti klubi poolt. Nt. usun et paljud oleksid nõus maksma kõrgemat mängupiletihinda( sest teatakse, et raha läheb klubi edu elavndamiseks), kui kinkima oma eurod mõnele transpordifirmale, kes mitte kuidagi ei suuda edendada jalgpalli. Või näiteks, kui koguda kõrgemat piletihinda, ning kui EJL toetaks ka veel omalt poolt, saaks ehitada rohkem staadioneid üle kogu Eesti, ning seeläbi saab tuua osa mänge inimestele põhimõtteliselt koju kätte. Tänu uutele staadionitele saab omakorda tõsta Eesti jalgpalli üldist taset, kuna nüüd on väljakud, kus järelkasv saaks treenida. Kui mängijate peale on suurem konkurents, siis pingutatakse rohkem ning üldine tase peaks paranema. Kui tase paraneb on suurem tõenäosus, et rohkem mängijaid pääseb piiri taha mängima ning see omakorda toob klubidele rohkem raha tagasi. Võib olla kõlab kogu see jutt väga jaburalt, kuid ma lihtsalt pidin südant puistama.

   Kommentaar


    Algselt postitas Pähkel Vaata postitust
    Olen ka seda meelt, et ilma korraliku reklaamita publikunumbrid kasvama ei hakka. Kas keskmine eestlane, kellel puudub soccernetis konto ja kes saab kogu informatsiooni jalgpalli kohta ajalehtede spordilisast( kui sealtki) ning eesti spordiuudistest( kus sageli on esikohal suusatamine ja kergejõustik), peab teadma meistriliiga mängude aegu loomulikust intelligentsist? Väga vähesed võtavad kätte ja hakkavad ise otsima neid aegu, mil üks või teine meeskond mängib. Minu tutvusringkonnas on palju neid, kes ei tea midagi Eesti jalgpallist, küll aga teatakse välismaal toimuvatest mängudest oluliselt rohkem, sest neid mänge reklaamitakse erinevate spordikanalite vahendusel tunduvalt rohkem kui Eestis toimuvaid mänge. Välismaa klubide mängude ajad tuuakse kandikul kohale ning inimene ei pea oma aga raiskama selle peale, et kusagil internetis ringi konnata ja neid kuupäevi ja kellaaegu taga ajama.
    Täpselt nii. Tuleb rohkem ja paremini serveerida kohalikule publikule mänge. Väga vähesed hakkavad netist näpuga järge ajama ja kui keegi seda teeb, siis parem oleks kui see oleks ka kergesti leitav/kättesaadav. Kõikidel Meistriliiga klubidel võiks olla korralikud kodulehed ja EJL-i leht võiks infot kiiremini edastada ja samuti annaks ka lehe sisu täiendada (Kui alles nüüd ilmus sinna meistriliiga olemuse kirjeldus)
    Kui informatsioon on edastatud, siis tuleks ka toode (ehk mäng ise, staadionil viibimine ja mis iganes veel enne või pärast juurde) atraktiivsemaks muuta. Korralikud jalgpallistaadionid, või no vähemalt, et rahvas saaks korralikult istuda ja mäng ei toimuks väljakult liiga kaugel, et ei kaoks vahetu side mänguga. Pluss toitlustuse osa juurde. Õlled+snäkid ja mida iganes veel, külma ilmaga pakkuda sooja suppi jne. Eks siin ole juba kümneid kordi välja pakutud, et mida tuleks teha, et rahval oleks staadionil mugav ja tore olla. Eks staadionite muutmine oleks esialgu liiga kulukas, aga põhimõte jääb, et tuleb mängu vaatamine võimalikult atraktiivseks teha. Tänapäeva mugav inimene ei lepi ainult pelgalt mängu vaatamisega. Nö hardcore fännid/pealtvaatajad ehk küll, aga sellepärast meil nii vähe rahvast ongi. Korvi käibki rohkem vaatamas seetõttu, et see on mugavam. Kuskil soojas saalis, seljatoega toolil sõpradega koos õlut libistada ja mängu vaadata, vaheajal näidatakse naisi ka, nii et mida sa veel tahad. Võrreldes nüüd jalgpalliga, näiteks talvel. Passid kuskil nigela õrre peal, külma ja tuulte käes (mäng on ka kaugemal kui kossus, kuid eks sõltub staadionist) ja siis vaata väljakul pusimist. Väga ei pane ju kaasa elama kui pead muretsema esmavajaduste pärast (antud olukorras siis sooja hoidmisega.)


    Algselt postitas Pähkel Vaata postitust
    Ja kui lõpuks keegi ongi ületanud esimese etapi ja leidnud aja mil mängud toimuvad, siis selgub, et enamik mänge toimub Tallinnas. Oletame, et see inimene, kes tahab mängu külastada, elab kas Saaremaal, Pärnus, Põlvas või mõnes muus Eestimaa paigas, siis kujutage ette, kui ta peaks iga nädalavahetus ostma kõigepealt kas praami- (ja)või bussipileti, siis Tallinnas veel ühistranspordipileti ja lõpuks veel ka mängule pileti( muidugi tuleb transpordi piletid tuubeldada, sest millegagi on koju tagasi vaja pääseda). Ja siis veel see tore asjaolu: kas kuidagi ei ole võimalik nii, et inimene, kes soovib kusagilt teisest Eestimaa otsast jalgpalli vaatama tulla, võiks saada mingit odavamat transporti klubi poolt.
    Seda mingil määral küll, aga kahtlane, et klubid saaksid kuidagi transporti soodustada/kompenseerida. Paljud on hädas palkade maksmisega mängijatele ja osad Meistriliiga klubid ei saagi mängijatele palka maksta, vaevalt neil vaba raha on, et (osaliselt) sõidutada pealtvaatajaid, ühest eestimaa otsast teise. Kui ma nüüd su mõttest valesti aru ei saanud.
    Kuigi nii palju saaks ära teha, et nt klubi kodulehel tutvustada võimalusi, kuidas kergemini ja soodsamalt saaks nende mänge vaatama tulla vms.

    Algselt postitas Pähkel Vaata postitust
    Nt. usun et paljud oleksid nõus maksma kõrgemat mängupiletihinda( sest teatakse, et raha läheb klubi edu elavndamiseks), kui kinkima oma eurod mõnele transpordifirmale, kes mitte kuidagi ei suuda edendada jalgpalli. Või näiteks, kui koguda kõrgemat piletihinda, ning kui EJL toetaks ka veel omalt poolt, saaks ehitada rohkem staadioneid üle kogu Eesti, ning seeläbi saab tuua osa mänge inimestele põhimõtteliselt koju kätte. Tänu uutele staadionitele saab omakorda tõsta Eesti jalgpalli üldist taset, kuna nüüd on väljakud, kus järelkasv saaks treenida. Kui mängijate peale on suurem konkurents, siis pingutatakse rohkem ning üldine tase peaks paranema. Kui tase paraneb on suurem tõenäosus, et rohkem mängijaid pääseb piiritaha mängima ning see omakorda toob klubidele rohkem raha tagasi. Võib olla kõlab kogu see jutt väga jaburalt, kuid ma lihtsalt pidin südant puistama.
    Eks ta nii ole. Staadionite kohapealt arvan ma isiklikult, et kohalik omavalitsus peaks oma õlga rohkem pakkuma.

    Kommentaar


     Algselt postitas Stok
     Kui EJL ei suuda/raatsi paberlehte reklaami osta, siis kasutagu tasuta meedia võimalusi
     Postimehes ilmuvad regulaarselt ML-i reklaamid.

     -e- Tegelikult võiks EJL korraldada näiteks igal neljapäeval pressikonverentsi, kus oleks kohal peatreenerid ja mõned mängijad. Ehk mõni ajakirjanik viitsiks näiteks reedeses lehes kirjutada tulevast voorust. Lakooniliste kommentaaride edastamine oma veebilehel ei ärata ilmselgelt inimestes huvi.

     Kommentaar


      SUPER IDEE!!!
      Meiepoolt oleks kohe välja pakkuda atraktiivne asukoht ka "CC Plaza" kui asi Tallinnas toimuks... Tõsiselt hea mõte!

      Algselt postitas Shermann Vaata postitust
      Postimehes ilmuvad regulaarselt ML-i reklaamid.

      -e- Tegelikult võiks EJL korraldada näiteks igal neljapäeval pressikonverentsi, kus oleks kohal peatreenerid ja mõned mängijad. Ehk mõni ajakirjanik viitsiks näiteks reedeses lehes kirjutada tulevast voorust. Lakooniliste kommentaaride edastamine oma veebilehel ei ärata ilmselgelt inimestes huvi.
      www.jkkalju.ee
      www.facebook.com/jkkalju

      Kommentaar


       Omapärane idee. Ootan huviga, kuidas Tartu ja Ida treenerid hakkavad kimama. Teistel pole vahet, sest niikuinii Tallinnas.

       Kuid ma pigem arvan, et see ei töötaks ja muutuks umbes pärast teist korda mõttetuks.

       Siinkohal tervitaks ka Ott Järvelat, kellega me hooaja eel võrdlemisi sarnaseid asju raiusime, ning neid inimesi EJList, kes igast ägedaid asju lubasid ja rääkisid, kuidas tuleb klubisid kasvatada Lennart võiks varsti väikese kokkuvõtte teha, et mis lubatust siis ka töös on ja kuidas klubid arenenud on. Ootaks huviga.
       When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

       Kommentaar


        kipun ka arvama, et selline kohustuslik või äärmisel juhul vabatahtlikult kohustuslik iganädalane tallinna komandeering (tallinna mängu puhul kaks korda) ei ole just kaugeltnurgameeste jaoks hea mõte.
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


         Varsti tuleb teleturule uus meesauditooriumile suunatud Kanal 12, kus lubati rohkelt sporti näidata.
         http://uudised.err.ee/index.php?06228759

         Ehk oleks sinna võimalik tekitada igareedene ML järgmist vooru tutvustav vutisaade koos intervjuude, pressikaga jm. taolisega?

         Konkurent TV 6 edastab liigamänge aga miks pole seal Meistriliiga ülevaadet eraldi saatena?

         Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Omapärane idee. Ootan huviga, kuidas Tartu ja Ida treenerid hakkavad kimama. Teistel pole vahet, sest niikuinii Tallinnas.

          Kuid ma pigem arvan, et see ei töötaks ja muutuks umbes pärast teist korda mõttetuks.

          Siinkohal tervitaks ka Ott Järvelat, kellega me hooaja eel võrdlemisi sarnaseid asju raiusime, ning neid inimesi EJList, kes igast ägedaid asju lubasid ja rääkisid, kuidas tuleb klubisid kasvatada Lennart võiks varsti väikese kokkuvõtte teha, et mis lubatust siis ka töös on ja kuidas klubid arenenud on. Ootaks huviga.
          Algselt postitas elx Vaata postitust
          kipun ka arvama, et selline kohustuslik või äärmisel juhul vabatahtlikult kohustuslik iganädalane tallinna komandeering (tallinna mängu puhul kaks korda) ei ole just kaugeltnurgameeste jaoks hea mõte.
          Trans, Kalev ja Tammeka saaksid omad mõtted edastada Skype kaudu. 7 ülejäänud klubi tegutsevad niikuinii laias laastus Tallinnas.

          Kommentaar


           Nõmmel elab mingi 20 000inimest ja 200 käib inimesi kokku mängul? Kalju juhtkond peaks omad järeldused tegema, või valima uued juhid, kes tooksid nõmmekad staadionile, hetkel ikka nutune kahjuks...

           Kommentaar


            Algselt postitas Shermann Vaata postitust
            Trans, Kalev ja Tammeka saaksid omad mõtted edastada Skype kaudu. 7 ülejäänud klubi tegutsevad niikuinii laias laastus Tallinnas.
            No ja kellele nad seal esinevad? Otile või?
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


             Läheb ka teemasse, hea töö, ärge mingil juhul midagi ette võtke.

             Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
             Meistriliiga võistkonna viimane foorumipostitus 14. novembril eelmisel aastal? :O

             Aga kurat, kuigi ilm oli tohutult pask ja Lasnamäe jalgpalli mängimisega ei tegele, siis nalja pakkus täna vähemalt üks EJL palgaline. Kui viisakalt sai uuritud, mida selle 5 eurose piletihinna sees staadionil ka pakutakse, et kas äkki on võimalik kuskil keha kinnitada või janu kustutada, siis saadeti natuke eemal olevasse Statoli. Et nagu mida? Tualetti ma staadionil ei märganud, varumeestel katust polnud. Puudustele viidates küsis EJL töötaja, et kumb mind rohkem huvitab, kas see, et saaks süüa või et ta protokolli ette kirjutuse teeks? Ma nagu olen aru saanud, et EJL peaks propageerima seda kohalikku vutti, aga kogu see pask ajab küll südame pahaks.

             Hoiame pöialt, et sellisel kujul Lasnamäe Ajaxit Meistriliigas ei näe enam mitte kunagi! Ja hoiaks jumal, et ükskord sattuks EJLi tööle ka inimesi, kes tõesti hoolivad kohaliku vuti propageerimisest.
             When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

             Kommentaar


              Varikonto "Juri89" ära provotseeri

              Meie sihtgrupp pole ainult Nõmme vaid kogu eesti... seega võiks tulemus sellise loogika järgi veel hullem olla. Õnneks oleme oma numbritega hetkel veel esimesel kohal, seega pole põhjust kurvastada, sest teistega võrreldes oleme siiski paremas seisus ja me pingutame iga päev selle nimel, et asi paraneks!
              Aga loe "just in case" mu eelnev postitus uuesti läbi, sest see vastus sobib siia kenasti ja uuesti...

              Karjuv vajadus on muudatuste järgi! Liiga korraldaja peaks kiiremas korras midagi muutma, tuleks tööle hakata ja aeg oleks ka tulemusi näitama hakata. TÖÖ PEAB VILJA KANDMA.

              Algselt postitas Juri89 Vaata postitust
              Nõmmel elab mingi 20 000inimest ja 200 käib inimesi kokku mängul? Kalju juhtkond peaks omad järeldused tegema, või valima uued juhid, kes tooksid nõmmekad staadionile, hetkel ikka nutune kahjuks...
              www.jkkalju.ee
              www.facebook.com/jkkalju

              Kommentaar


               Algselt postitas Martin Vaata postitust
               No ja kellele nad seal esinevad? Otile või?
               Kas Eestis ongi ainuke jalgpallist huvituv ajakirjanik Ott Järvela?

               Kommentaar


                Algselt postitas Shermann Vaata postitust
                Kas Eestis ongi ainuke jalgpallist huvituv ajakirjanik Ott Järvela?
                No Peep pahv seda kindlasti ei ole.No Kaljuveer ju ikka ka
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar

                Working...
                X