320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kas pooldate lahja alkoholi tarbimist tribüünil?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Kui selline pisiasi nagu veidi vedelikuga juhuslikult kastetud saada on peaargument, miks õlle jm. lahja alkokraami tribüünidele topsides kaasavõtmist keelatakse, mis on oluline turvarisk, siis on meie (jalgpalli)riigikeses ikka midagi väga mäda.

    Tegelikult tahaks teada mõne asjatundliku jalgpalliga kursis oleva turvaspetsialisti vettpidavat analüüsi, miks Eestis, kus vutihuliganism on olematu, taoline piirang üldse kasutusel on?

    Üks turvatüüp väitis, et lubades õlut tribüünile, jagatakse seda alaealistele.
    Anna olla põhjendust, amööbid oleme nende arvates või?
    Ja kui väga tahaks võiks ju kõik need neli last, kes vutifännist "pedofiilionul" suud ammuli sabas sörgivad, ka väljaspool staadionit täis joota.

    Mulle on igatahes arusaamatu, miks Jalkaliit, mille tegelased peaksid hästi kursis olema mujal maailmas valitsevate staadionitavadega, kes peaksid otseselt olema huvitatud tegutsema pealtvaatajate huvides, on lasknud sisuliselt Politsei poolsete liialdavate soovituste truualamliku täitmisega Politseil endale pähe istuda.

    Ajuvaba.

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas Aadu&co
      Aga häälte järgi võib juba mingi arvamus pildi ju kokku panna.
      101 häält koos, nagu Riigikogus

      79 (78,22%) poolt
      22 (21,78%) vastu

      Aga hääletage edasi, mida rohkem, seda uhkem.
      Kõik poolt-vastu arvamused on teretulnud.

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas kesa Vaata postitust
        Mulle on igatahes arusaamatu, miks Jalkaliit, mille tegelased peaksid hästi kursis olema mujal maailmas valitsevate staadionitavadega, kes peaksid otseselt olema huvitatud tegutsema pealtvaatajate huvides, on lasknud sisuliselt Politsei poolsete liialdavate soovituste truualamliku täitmisega Politseil endale pähe istuda.
        Kesa, siin sa eksid - politsei ei esita omapoolseid "soovitusi", vaid annab omapoolsed tingimused alkoholi käitlemiseks siis, kui väljastab avaliku ürituse loa. Ürituse korraldaja on kohustatud neid täitma.

        Jalgpalliliit on õllemüügi teemat politseiga suheldes tõstatanud korduvalt ja minu teada oli politsei viimati nõus, et koondise sõprusmängudel on asi natuke lihtsam. Klubide mängud ehk Meistriliiga sõltub igast klubist - klubid taotlevad oma kodumängudeks avaliku ürituse loa ja kooskõlastavad selle omavalitsuse ja politseiga. Kes tahab õlut müüa, peab ka sellekohast luba taotlema.

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas asdf Vaata postitust
          Kesa, siin sa eksid - politsei ei esita omapoolseid "soovitusi", vaid annab omapoolsed tingimused alkoholi käitlemiseks siis, kui väljastab avaliku ürituse loa. Ürituse korraldaja on kohustatud neid täitma.

          Jalgpalliliit on õllemüügi teemat politseiga suheldes tõstatanud korduvalt ja minu teada oli politsei viimati nõus, et koondise sõprusmängudel on asi natuke lihtsam. Klubide mängud ehk Meistriliiga sõltub igast klubist - klubid taotlevad oma kodumängudeks avaliku ürituse loa ja kooskõlastavad selle omavalitsuse ja politseiga. Kes tahab õlut müüa, peab ka sellekohast luba taotlema.
          OK, tänan selgitamast, küsimus ei ole siiski õllemüügi lubades, mis on õnneks saadud, vaid miks staadionilt ostetud õlut ei või tribüünile kaasa võtta?
          Kes on siinkohal otsustaja, kas klubi, jalkaliit või ikkagi omavalitsus/politsei?

          Kommentaar


            #35
            Vastasin seekord ei, kuna õlut ei joo ja sport ning alkohol kokku ei sobi. Vaadake parem jalgpalli. Samas kui rahvas on kultuurne ja turvarid on kultuursed (st et pole kas hüperaktiivsed või hüpertuimad), siis miks mitte.
            Samas oleneb ka vist alast, kuidas alksi tarbimine käib, mõnel alal näiteks motokrossis naljalt joobes isikut ei näe, aga rallit ma vähemalt siin Eestis vaatamas enam ei käi selline prassimine oli, et jube, kui kunagi Kehtnas seda rallit vaatamas käisin.
            Tammeka on jumal ja mina olen jumala prohvet maa peal!

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas olll Vaata postitust
              Aga sinusugune idioot taskus õppigu eesti keele grammatika selgeks.
              Huvitav et sellised paljuargumenteerivad tippväitlejad ja -analüütikud alati välja ilmuvad.
              Ai, see oli praegu üks eepiline läbikukkumine.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas Matis Vaata postitust
                Vastasin seekord ei, kuna õlut ei joo ja sport ning alkohol kokku ei sobi.
                Jah ja ärge jumala eest staadionil pakkuge mingit rasvast või rämpstoitu, vaid üdini tervislikku ja dieeti soosivat, sest teadupärast esimesed ja sport käsikäes ei käi.

                Üldiselt on see väga-väga rumal argument, fänn ei ole sportlane.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Jah ja ärge jumala eest staadionil pakkuge mingit rasvast või rämpstoitu, vaid üdini tervislikku ja dieeti soosivat, sest teadupärast esimesed ja sport käsikäes ei käi.

                  Üldiselt on see väga-väga rumal argument, fänn ei ole sportlane.
                  Pole vaja kohe ironiseerima hakata. Kõigil õigus oma arvamusele. Olen ise ka toetaja/sportlane, kuid minu arvates võiks õlu tribüünil olla lubatud.

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas kesa Vaata postitust
                    OK, tänan selgitamast, küsimus ei ole siiski õllemüügi lubades, mis on õnneks saadud, vaid miks staadionilt ostetud õlut ei või tribüünile kaasa võtta?
                    Kes on siinkohal otsustaja, kas klubi, jalkaliit või ikkagi omavalitsus/politsei?
                    nii nagu mina aru sain, siis õllemüük on klubi-politsei teema. samuti ilmselt siis ka tribüünile minek sellega. ent nagu mujal maailma näidetest tuleb välja, siis klubid tegutsevad seal ühtse poliitika järgi, mis on omavahel ja koos liiduga kokku lepitud.

                    hmm, aga kas see ongi muidu hetkel kohaliku jalgpalli põletavaim probleem? hetkel foorumit lugedes selline mulje jääb. kuigi tõsi, oleks hea, kui oleks kogu MLi peale ühtne poliitika-hea käitumistava paika pandud, millest siis kõik teaksid juhenduda. see kehtib ka turvade jms. suhtes. paljuski ongi ju tegelt ka liit ette kirjutanud, et mis ja kuidas. ent leidub üpris mitmeid klubisid, kes neidki asju ei suuda täita.

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                      Pole vaja kohe ironiseerima hakata. Kõigil õigus oma arvamusele. Olen ise ka toetaja/sportlane, kuid minu arvates võiks õlu tribüünil olla lubatud.
                      Kui see arvamus on stiilis "mina õlut ei joo ja seepärast ei taha ka, et teised joovad", siis on raske panna vastu kiusatusele.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                        Pole vaja kohe ironiseerima hakata. Kõigil õigus oma arvamusele. Olen ise ka toetaja/sportlane, kuid minu arvates võiks õlu tribüünil olla lubatud.
                        Nahkpea paralleel täiesti õigustatud. Teeks ka omaltpoolt ettepaneku, et tribüünidel tohiks müüa ainult Kadarbiku talu ökotooteid. Joogiks Värska ja kuna mängud on laupäeval, värskelt pressitud kurgisoolvesi.

                        Kommentaar


                          #42
                          loomalikult õllemüük peaks olema, kas siis on vaja pealtvaatajaid kuskilgi mujale suunata kui mitte mängule? pubisse kuskile? hetkel nagu ma aru saan on kodumeeskonna sektor, siis tavainimese sektor ja siis külalissektor, kui kellegile ei meeldi siis mingu ja istugu sinna tavainimeste juurde.
                          ammudest aegadest on minu arvates õlu ja sport kokku käinud. miks võib õlut pruukida kossu ajal, talvistel ilmadel tynnisauna ja kanget pruukida ja jalka hullud õlut juua ainullt kodus ja naabreid segamata?

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                            nii nagu mina aru sain, siis õllemüük on klubi-politsei teema. samuti ilmselt siis ka tribüünile minek sellega. ent nagu mujal maailma näidetest tuleb välja, siis klubid tegutsevad seal ühtse poliitika järgi, mis on omavahel ja koos liiduga kokku lepitud.

                            hmm, aga kas see ongi muidu hetkel kohaliku jalgpalli põletavaim probleem? hetkel foorumit lugedes selline mulje jääb. kuigi tõsi, oleks hea, kui oleks kogu MLi peale ühtne poliitika-hea käitumistava paika pandud, millest siis kõik teaksid juhenduda. see kehtib ka turvade jms. suhtes. paljuski ongi ju tegelt ka liit ette kirjutanud, et mis ja kuidas. ent leidub üpris mitmeid klubisid, kes neidki asju ei suuda täita.
                            See ei ole loomulikult hetkel kohaliku jalgpalli põletavaim probleem aga selline pisiasi väljendab jalkaliidu/klubide, politsei suhtumist neisse vähestesse, kes kohalikku jalgpalli viitsivad külastada.
                            Ka suhtumist juhuslikku külalisse.

                            Kas kujutad ette olukorda, kus kutsudes endale koju sõpru, tuttavaid, lihtsalt külalisi, avad külmiku, pakud külalisele külma kosutavat õlut ja suundudes ise elutuppa, kus telerist tuleb midagi põnevat ja külalisele üliolulist, keelad tal enesele järgnemast kuniks ta pole kööginurgas või suisa välisukse taha jäetuna "lahkelt" pakutud õllega ühele poole saanud?
                            Külalislahkus?
                            Kas külastaksid sellist sõpra ka järgmine kord?

                            Juhtusin vaatama Europa league poolfinaali Fulham-Hamburgi mõlemat kohtumist.
                            Päris hea oli võrrelda vabameelse Saksamaa ja karmide reeglitega Inglismaa staadionitel valitsevat.

                            Kurbkoomiline oli vaadata Londonis tihedas neoonvestses turvahaardes hamburglaste külalisfännisektorit, milles sakslased üritasid ebamugavalt tooli istuma surutult, aeg-ajalt abitult käsi pea kohal kokku lüües, oma meeskonda ergutada.
                            Samat seltskonda, kes alles nädalake tagasi möllas lippude lehvides kodustaadionil Hamburgis täiega ja ei keelanud ka Fulhami fännidel sama.

                            Mis häda on meil Eestis staadionireegleid kopeerida turvafoobiates (õlut tribüünil keelavatelt) inglastelt, mitte vabama ellusuhtumisega (õlut ribüünil lubavatelt) sakslastelt?

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas kesa Vaata postitust
                              Mis häda on meil Eestis staadionireegleid kopeerida turvafoobiates (õlut tribüünil keelavatelt) inglastelt, mitte vabama ellusuhtumisega (õlut ribüünil lubavatelt) sakslastelt?
                              Sakslaste õllekultuur on üldiselt aastakümneid pikk ja nad on niigi üsna distsiplineeritud rahvas. Inglased on juba natuke problemaatilisemad ehk neil kipub asi rohkem käest minema. Aga meie oleme juba põhjamaade rahvas, kelle muudab sõõm alkoholi totaalseks kotkaks. Mina ei oska öelda ei ega jah, sest mõlemal poolel on tugevad argumendid. Ehk keeldudega õllekultuuri ei kasvata ja inimesi kultuurselt jooma ei kasvata, aga kui tõesti 40-st kohalolevast koljatist näiteks 4 suudab end totaalsesse umbjoobe kimuda (kas sa julged väita, et seda ei juhtuks), siis võivad nad ülejäänud 36 jalgpallielamusele väga laastavalt mõjuda.

                              Kommentaar


                                #45
                                Algselt postitas dannar Vaata postitust
                                Sakslaste õllekultuur on üldiselt aastakümneid pikk ja nad on niigi üsna distsiplineeritud rahvas. Inglased on juba natuke problemaatilisemad ehk neil kipub asi rohkem käest minema. Aga meie oleme juba põhjamaade rahvas, kelle muudab sõõm alkoholi totaalseks kotkaks. Mina ei oska öelda ei ega jah, sest mõlemal poolel on tugevad argumendid. Ehk keeldudega õllekultuuri ei kasvata ja inimesi kultuurselt jooma ei kasvata, aga kui tõesti 40-st kohalolevast koljatist näiteks 4 suudab end totaalsesse umbjoobe kimuda (kas sa julged väita, et seda ei juhtuks), siis võivad nad ülejäänud 36 jalgpallielamusele väga laastavalt mõjuda.
                                Ma julgen väita, et peab ikka kanapea olema kui jõuad staadionil mängu ajal paari tunniga end mõnest õllest kotkaks kimuda.

                                Tegelikult õlut ju staadionil müüakse, mind huvitab rohkem küsimus, kui müüakse, miks siis ei tohi staadionilt ostetud õlut tribüünil tarbida?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X