320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Homme siis oluline ja fännidele printsipiaalne kohtumine hetkel ajutiselt liigaliidri Sillamäega.

    Flora on alates 1992. a kohtunud Sillamäe Kaleviga kokku 17 korda.
    Kuni vana Sillamäe Kalevi muttavajumiseni peale hooaega 1993/94 5 korda ja alates 2008 a. 12 korda.

    Kuni 1993/94 hooajani ei suutnud Sillamäe Florale lüüa ühtegi väravat.

    Flora 5 -0- 0 v-vahe 21-0 , Flora suurim võit sel perioodil
    30.04.1994 Flora-Sillamäe Kalev 6:0 (3:0) Kadriorg

    Alates 2008. a. on Flora võitnud 11 kohtumist ja kaotatud ainult korra, viike pole,
    V-Vahe hävitavalt Flora kasuks 42-11
    Mõlema perioodi peale kokku 63-11.

    Väravaautorid:
    6 Zahovaiko
    5 Olumets
    5 Post (hat trick 17.08.201 Flora - Sillamäe Kalev 4:2 A. Le Coq Arena)
    4 Henri Anier
    3 Ahjupera
    3 Konsa
    3 Minkenen
    3 Palatu
    3 Kasimir
    3 Dupikov (2 Flo-1 Sil)

    3 Tarassenkov (Sil)

    Eraldi peab välja tooma, et
    8.09.1992 Sillamäe Kalev-Flora 0:4 (0:0) Sillamäel skooris 200 pv. ees 86' ja 87' minutil herr Aivar Pohlak isiklikult.

    Esimese värava Flora võrku lõi alles kaheksandal omavahelisel kohtumisel 9.08.2008 A.Le Coqil Alo Dupikov, mis oli senini Flora purustavaima 7:1 võidu auvärav 83. minutil kui Flora oli oma hiigelvõidu juba vormistanud.
    Dupikov on ka ainuke, kes skoorinud mõlema klubi särgis, Flora kasuks kaks korda.

    Väravad on alates 2008 a. löönud Flora Sillamäele peamiselt II pooalaja algul. mängu 46. kuni 60. minutil, tervelt 12, ehk 28,5% väravatest, ülejäänud mänguperioodil jagunevad väravad enam-vähem võrdselt.
    Sillamäe nõrkuseks paistab olevat Flora vastu mõlema poolaja esimesed veerandtunnid, mil pole löödud ühtegi väravat.

    Kollased hoiatused al. 2008 a.
    Flora 14 - Sillamäe 40
    eemaldamisi võrdselt 2-2

    Publik.
    Õnneks on olemas publikunumbrid kuni 1993 a.
    Neljas kohtumises (1994 a. pole andmeid) keskmine kokku 163, nii nagu viimastel aastatel, oli Sillamäe publikuhuvi Flora vastu kopsakam,
    Publik Sillamäel - 225
    Tallinnas - 100

    al. 2008.a.
    Publikut kokku keskmiselt: 211
    2010 - 270 (Sillamäel - 350, Tallinnas - 190)
    2009 - 223 (Sillamäel (korra Rakveres) - 293, Tallinnas - 153)
    2008 - 142 (Sillamäel - 133, Tallinnas - 151)

    Sillamäel (korra Rakveres) keskmiselt - 258
    Tallinnas keskmiselt - 163

    Publikuhuvi Sillamäel plahvatas alates kurikuulsast "pronksihõngulisest" nägelusest 1.08.2009, mil varakult väljareklaamitud Flora fännide väljasõit Sillamäele tõmbas Kalevi staadionile siiani omavaheliste kohtumiste rekordarv publikut 450.

    Edekabel al 2008.a.

    1.08.2009 JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 1:3 (1:1) Sillamäe Kalevi st 450
    28.08.2010 JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 2:5 (0:3) Sillamäe Kalevi st 400
    9.03.2010 JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 1:2 (1:2) Sillamäe Kalevi kunst. 300 (veidi liialdatud?)
    11.09.2010 Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev 3:0 (1:0) A. Le Coq Arena 200
    .....
    11.04.2009 JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 3:2 (1:1) Rakvere kunstmuru 135
    9.08.2008 Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev 7:1 (2:0) A. Le Coq Arena 132
    7.06.2008 JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 0:3 (0:0) Sillamäe Kalevi st 125
    31.10.2009 Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev 4:0 (1:0) A. Le Coq Arena 125

    Kaasikule on Flora-Sillamäed vilistada juba 5. kord, enim teistest.
    Kaasik vilistas ka eelpool mainitud "pronksmatši", kus tribüünidel tekkinud elekter kandus üle ka mänguväljakule, mille tulemusena imesid Sillamäe mängijad endile 8 kollast , Naumov nendes kaks + eemaldamise.
    Flora pööras fännidelt saadud energia aga võiduks
    Ega möödunud aastane Flora fännide Sillamäel lõhatud energiapomm kergemalt plahvatanud - Sillamäele 8 kollast, Florale 3 ja punktid koju.
    Silmapaistvad näited, kuidas mängule aktiivselt kaasaelav publik mõjutab platsil toimuvat. Paneb mängijad endist viimast välja andma.

    Kui võrrelda publikunumbreid, (Sillamäel 258 vs Tallinnas 163) siis järeldus saab olla ainitine, õigeks vutilahinguks ja publikuhuvi tekitamiseks on vaja külalisfännide dessante. Intriigi ka väljaspool mänguplatsi.
    Kahjuks pole Sillamäel fännigruppi (mõnede vutitegelaste rõõmuks), mis külastaks Tallinna ja tõmbaks mängu käima ka tribüünidel.
    Vastasfännideta fänlus on nagu härjasilm ilma kollase silmata, ainult maitsetu valgega.

    Ääretult kahetsusväärne, et eelmisel hooajal stiiis "hirmul-on suured silmad", tõsteti esimene Sillamäel peetud mäng ümber hooaja esimesse vooru, TEISIPÄEVASELE pärastlõunale. AJUVABA.
    Samas teises kohtumises Sillamäel korraldati, küll suure vingumisega aga korraldati, suisa näidismatš, kuidas kohelda võõrfänne, keda kodupublik vihkab, kuidas külalistega viisakalt ja nende soove arvestades käituda, kuidas vaenupooli lahus hoida.

    Fänne ei tohi karta, nad on oluline osa mängust!

    Kommentaar


      ...kuule Mati... sul on vist sitaks vaba aega ma näen
      Ise paned need mängueelsed statistikad kokku ja analüüsid või on sul abimees ka...?
      Hullem kui Vosjem juba
      RummaBastards!

      Kommentaar


        Algselt postitas jansa Vaata postitust
        ...kuule Mati... sul on vist sitaks vaba aega ma näen
        Ise paned need mängueelsed statistikad kokku ja analüüsid või on sul abimees ka...?
        Hullem kui Vosjem juba
        Vosjem on poisike selle kõrval. Ma teadsin ,et meil on ML(Margus Luik) Agentuur aga nüüd siis ka MK Agentuur
        Huvitav ,mida Meistriliiga tegevjuhil ka vastu on panna? Tühjad pihud!
        FCF Forever

        Kommentaar


          Kahju et siuke statistika raisku läheb, võiks mängukavadele või kuskile trükkida.

          Kommentaar


            Viik Sillamäega kodus, mis maitseb nagu kaotus.

            Kindel see, et rohkearvulised Sillamäe kiibitsejad, kes meie üllatuseks teisipäeva õhtul leidsid aega oma klubi "za granitsu" toetama sõita, olid otsustavaks dopinguks Sillamäe mängijatele, kes võitlesid nagu vihased vene karud ja väänasid fännidele tänutäheks kaotusseisu viigiks.

            Kommentaar


              Kurat, väga halb oli vaadata, kuidas kaheväravaline eduseis lihtsalt viigiks veeretatakse... Dupikov palliga, nagu wtf teema:S

              Aga paar positiivset seika: Õllega sai tribüünile, turvad olid väga viisakad ja hoidsid oma käed eemale ning tõele au andes tuleb bussitäie Sillamäe jotside ees müts maha võtta...
              Ei tea kust kurat nad kokku saadi, aga tüübid elasid väga hästi ning suht. kordineeritult omadele kaasa!

              Vähemalt läks tabel jälle ülipõnevaks
              Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

              Kommentaar


                Bussitäis Sillamäed oli täielik pauk . Hakkasin mõtlema ,et kas meie saaksime nädala sees bussitäie kokku ,et Sillamäele kimada?
                Igatahes see dessant andis mängule pauerit juurde ja üldse oli tänane mäng üks pingelisemaid. Juba tekkis tõelise jalgpalli tunne. Närv oli krussis kogu aeg.
                Ei oleks üldse uskunud ,et Kalev nii kõva vastupanu osutab. Mängu alguses vaatasin ,et tuleb lihtsalt kolm sanga aga lõpus hea ,et viigiga sadamasse jõudsime.
                Anieri üle on hea meel hakkab ennast leidma aga muus osas on meil arenguruumi ikka veel kuhjaga.
                FCF Forever

                Kommentaar


                  Kui Sillamäe fänn võin kinnitada, et kõik, kes mängu vaatama tulid, käitusid absoluutselt adekvaatselt. Kui sinu jaoks on vanemad meesterahvad(üle 70a.) "jotsid", siis jäägu see sinu arvamuseks. Meeldiv oli pileti ostes kuulda keskealise meesterahva suust "venkud" ning "tiblad". Näitas koheselt intelligentsuse taset kuna meie poole pealt ei kuulnud kordagi ühtgi "kurati" hüüet. Üks karjus muidugi korra "za Stalina", kuid sai koheselt aru, et ütles välja rumaluse.
                  PS! Tänud mängu eest. Selleks, et tõsta Eesti jalgpalli taset, on vaja ka konkurentsi nii, et lõppkokkuvõttes võitsid kõik. Veel kord tänan põneva mängu eest.

                  Kommentaar


                    No jots pole küll mingi sõimusõna, niisama tavaline zargoon nii ,et ärgem üle dramatiseerige. Võin kinnitada ,et Sillamäe omad on igal juhul normaalsemad tüübid ,kui Ljevaadia tropid ,kes enamus aega ainult sellele pühendavadki ,et Flora kallal ropendada.
                    Igatahes keegi tüli ei norinud ja oli normaalne õhkond.
                    FCF Forever

                    Kommentaar


                      Õige jutt Kunn!
                      Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

                      Kommentaar


                        Minu poolt ka kummardus sillamäelastele. Eile kiskus õhkkond statal juba selliseks, nagu ta peaks olema. Idamaalased olid väga viisakad nii tribüünil kui pirukasabas. Pigem kuulsin mitmelgi korral raudtee-poolse tribüüni otsast eestikeelseid "tibla-venku-türapea"-stiilis karjeid. Aga noh, arvestades Flora ülipaska mängu teisel poolajal on arusaadav, et rohelistel närvi mustaks tõmbas.

                        Teise poolaja ja sisuliselt kogu mängu võttis kokku hästi üks fänn Flora tribüünilt, kui peale mängu florakad publikumile tänu avaldasid. Fänn tribüünilt käratas:"Mängus on kaks poolaega, raisk! Tüüpiline Flora - esimese poolaja mängime ja teisel imeme kotte!". Täpselt nii oligi. Sillamäele igati teenitud viik ja Reimile mõtlemisainet küllaga.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas 818 Vaata postitust
                          Õige jutt Kunn!
                          Küsin ainult huvi pärast, et taha provotseerida ega midagi sellist: Mis ajast PT toetab tolerantsust tribüünidel? Mu point kindlasti pole et nüüd peab staadionil regulaarselt kakelda, visata sitta üksteise poole ja purustada kõik istmed jne. Aga veel aasta tagasi tundus et sa ajasid jalgpalli fänni (loe "ultra") juttu maailmas levinud mõttes (mitte see kohalik hippie värk et sall keala - fänn valmis) ja hindasid tegusid nagu püro, hea sportlik agressiivsus, feeling jne. Ka PT esimeste sammude tribüünil point oli ka näidata nende tibladele koht kätte (nagu varemgi kirjutasin, mäletan teid ja teie käitumist veel TVMK mängul ENNE praeguse Ljevadija fännide põlvkonna ilmumist). Nüüd sa juba vabandad et derbyl Ljevadija vastu keegil "sõitis katus ära" sest ta laulis seda "hoorad" asja... ja kiidad põhimõttelist vaenlast sellepärast et ta oli "viisakam" kui Ljevadija omad?
                          Kas olid mängul Ljevadija vastu sel nädalavahetusel? Me olime, ja vaikisime (omad põhjused, sisene värk) - ja sündiski viimaste aastate kõige sittem derby. Isegi teie omad olid nagu poollaibad. Vastupanu puudus - teil endal oli ju jube igav.
                          Okei, ma saan aru et mingi kunni jaoks on tähtis sallikandjate arv ning olla igaühe silmas austatud jalgpalli guru, aga kas ka PT kompromissitus juba kadus ära paari aastaga?

                          Ei midagi isiklikku.

                          Äkki kohalik "fanstyle" peabki olema Kalju ja Viljandi moodi.

                          Kommentaar


                            Praegu on Eesti jalgpallis seis tegelikult selline, et mitte sittagi seisu pole! Me oleme arengust nii palju maha jäänud, et okse tuleb kurku, samas progressi on näha, vaevaline see on, aga siiski märgatav.

                            FPT pole oma eesmärke muutnud! Olenemata osade liikmete isiklikest maailmavaadetest ning hoiakutest pole PT põhieesmärk eelnevalt olnud, ega ole ka praegusel hetkel, rahvuste vahelise vaenu õhutamine vaid kohaliku fännikultuuri arendamine ning rahvuslikult meelestatud liikmetearvu suurendamine. Alguses hüppas tuumik tundmatusse vette suht ujumisoskuseta, mistõttu keerati mõnede asjadega vinti Eesti mõistes liigagi üle. Praeguseks on osad meist uppunud, kuid enamus õppisid siiski ujuma. ma arvan, et meie trajektoor erineb "viljandi fänlusest" ikka väga palju, aga samas ega päris "serblasteks" me lähitulevikus ka ei kavatse hakata. See lihtsalt on siin riigis lähitulevikus idiootselt võimatu... Ma arvan, et me oleme piisavalt omanäolised ning eksleme hetkel selle "hea vs. paha" piiri peal...

                            Seetõttu mina isiklikult tervitan sellist nähtust, et Sillamjaelt tuli lambist bussitäis fänne Tallinnasse, kes toetasid oma meeskonda üllatuslikult hästi kordineeritult. Tekkinud on ka suurem grupp Paide fänne ning Kalju on jälle oma tsirkuse tööle tõmmanud, mis on samuti väga positiivne seik.
                            Selliseid arenguid tuleb minu arvates igati toetada, sest siis muutub liiga huvitavamaks ja muidu hakkaski teema ära vajuma.

                            Ja ma ei arva hetkel, et kõige mõistlikum käitumine oleks lambist kõigile lihtsalt molli sõita, sest sellest areneb meie lasteaias ülikiirelt välja selline olukord, kus tavalisemat sorti fännid ehmuvad staadionitelt eemale ning teine pool lihtsalt pannakse keeldude alla siin väikses politseiriigis. Paljudel meist on hetkel siniste valvekoertega üpris palju probleeme lahendamisel, mistõttu pole meil eriti mõistlik esimesena käsi taskust välja tõmmata. Aga....Ennast ja ümberkaudseid tuleb loomulikult välise agressiooni vastu kaitsta!

                            Krt, pea nii lõhub ja parajalt segane jutt vist tuli, aga saad mu pointile vast pihta..Eks paistab, mis lähiaastad toovad!
                            Last edited by 818; 23.03.11, 11:06. Põhjus: Lisasin teksti
                            Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas 818 Vaata postitust
                              Praegu on Eesti jalgpallis seis tegelikult selline, et mitte sittagi seisu pole! Me oleme arengust nii palju maha jäänud, et okse tuleb kurku, samas progressi on näha, vaevaline see on, aga siiski märgatav.

                              FPT pole oma eesmärke muutnud! Olenemata osade liikmete isiklikest maailmavaadetest ning hoiakutest pole PT põhieesmärk eelnevalt olnud, ega ole ka praegusel hetkel, rahvuste vahelise vaenu õhutamine vaid kohaliku fännikultuuri arendamine ning rahvuslikult meelestatud liikmetearvu suurendamine. Alguses hüppas tuumik tundmatusse vette suht ujumisoskuseta, mistõttu keerati mõnede asjadega vinti Eesti mõistes liigagi üle. Praeguseks on osad meist uppunud, kuid enamus õppisid siiski ujuma. ma arvan, et meie trajektoor erineb "viljandi fänlusest" ikka väga palju, aga samas ega päris "serblasteks" me lähitulevikus ka ei kavatse hakata. See lihtsalt on siin riigis lähitulevikus idiootselt võimatu... Ma arvan, et me oleme piisavalt omanäolised ning eksleme hetkel selle "hea vs. paha" piiri peal...

                              Seetõttu mina isiklikult tervitan sellist nähtust, et Sillamjaelt tuli lambist bussitäis fänne Tallinnasse, kes toetasid oma meeskonda üllatuslikult hästi kordineeritult. Tekkinud on ka suurem grupp Paide fänne ning Kalju on jälle oma tsirkuse tööle tõmmanud, mis on samuti väga positiivne seik.
                              Selliseid arenguid tuleb minu arvates igati toetada, sest siis muutub liiga huvitavamaks ja muidu hakkaski teema ära vajuma.

                              Ja ma ei arva hetkel, et kõige mõistlikum käitumine oleks lambist kõigile lihtsalt molli sõita, sest sellest areneb meie lasteaias ülikiirelt välja selline olukord, kus tavalisemat sorti fännid ehmuvad staadionitelt eemale ning teine pool lihtsalt pannakse keeldude alla siin väikses politseiriigis. Paljudel meist on hetkel siniste valvekoertega üpris palju probleeme lahendamisel, mistõttu pole meil eriti mõistlik esimesena käsi taskust välja tõmmata. Aga....Ennast ja ümberkaudseid tuleb loomulikult välise agressiooni vastu kaitsta!

                              Krt, pea nii lõhub ja parajalt segane jutt vist tuli, aga saad mu pointile vast pihta..Eks paistab, mis lähiaastad toovad!
                              Suht põhjalik vastus, tegelt. Sain sinust ilusasti aru.

                              Kommentaar


                                818, kuidas on seotud rahvuste vahelise vaenu mitte õhutamine, kuid rahvusliku fännika loomine? Sisuliselt siis teise lõigu teine lause. Seega, kui ma olen rahvuselt gruusialane, siis parem oleks mitte teie hulka tulla, kuigi, okei, tappa ma kuskil lähistel istudes vast ei saaks?
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X