320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Muutused jalgpallis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

    Videokordust väravajoonel toimunud intsidentide vaatamiseks on ka enne juba arutatud. Täitsa mõistlik minu meelest. Penaltide määramisel abi kasutamisele olen täielikult vastu. Inimliku eksimuse faktor peab kindlasti mängu jääma. Blatteri idee viikide kaotamisest on haige inimese fantaasia.
    Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

    Kommentaar


      #77
      Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

      Mõttetu on viike kaotada. Täielik mõttetus võistkonnad treenivadgi ennast pendalid ja läheb täielikult kaitsva taktikaga mängu ning prst teeb pendlate ära. Kuid jah nii hakkavad tegema enamikud võistkonnad vähemalt euroopas kyll ja liiga tähtsamates mängude. Igatahes nõme idee.
      sigpic

      Kommentaar


        #78
        Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

        kui viigid kaotataks,võib vabalt juhtuda,et 2010 maailmameister oleks näiteks liechtenstein.:P
        aga ikkagi,kas see mitte mingi libauudiste sait ei ole?ei tahaks lihtsalt uskuda,et fifa president niivõrd loll inimene võiks olla.
        a samas võib siin tuua paraleeli f1-ga,kus pakutakse pidevalt kõrgetelt kohtadelt igasugu totrusi välja,aga läbi lähevad siiski vaid väiksemad muutused.ehk siis vana tõsiasi-küsid palju,saad vähe, küsid vähe,ei saa midagi ja kui ei küsigi siis rebitakse sind lihtsalt tükkideks.

        Kommentaar


          #79
          Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

          Originally posted by eika


          aga selles videokorduse asjas võiks kasutada ameerika jalgpalli näidet. seal saab videokordust küsida vaid treener, sedagi vaid kaks korda ning meeskond kaotab samas ka ühe time out`i. jalgpallis võiks ka nii olla. kui treener (ja mängijad) on kindlad, et pall läks sisse (ja kohtunik seda ei näita), siis võiksid nad küsida videokordust, samas, kui eksitakse kaotab meeskond nt ühe vahetuse...
          Ma olen sama analoogiat siin foorumis antud teemal kasutanud paar korda. Anda kummalegi võistkonnale kasvõi üks challenge mängu kohta ei tohiks oluliselt \"mängu voolamist\" mõjutada. Ja sellest, et kohtuniku \"inimlik eksimus\" peaks olema aktsepteeritav, mida peab uuenduste eest kaitstud olema, sry aga ma ei saa lihtsalt aru...

          Teine asi, mida ma muudaks oleks pärast mängu videolindilt diving\'ute karmikäelist karistamist. Ma ei saa aru mis vahet on kui nt. mängija sülitab teise mängijal peale, mille puhul saaks pärast videolindilt vaadata ja karistusi jagada ja divingud peab kohtunik kohapeal lahendama (mis olgem ausad arvestades mängu kiirust ja kukkujate professionaalsust on suhteliselt võimatu).

          Aga üldiselt pole ju jalgpallil nagu ta praegu on midagi erilist viga
          "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

          Kommentaar


            #80
            Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

            Originally posted by vello99


            Originally posted by eika


            aga selles videokorduse asjas võiks kasutada ameerika jalgpalli näidet. seal saab videokordust küsida vaid treener, sedagi vaid kaks korda ning meeskond kaotab samas ka ühe time out`i. jalgpallis võiks ka nii olla. kui treener (ja mängijad) on kindlad, et pall läks sisse (ja kohtunik seda ei näita), siis võiksid nad küsida videokordust, samas, kui eksitakse kaotab meeskond nt ühe vahetuse...
            Ma olen sama analoogiat siin foorumis antud teemal kasutanud paar korda. Anda kummalegi võistkonnale kasvõi üks challenge mängu kohta ei tohiks oluliselt \"mängu voolamist\" mõjutada. Ja sellest, et kohtuniku \"inimlik eksimus\" peaks olema aktsepteeritav, mida peab uuenduste eest kaitstud olema, sry aga ma ei saa lihtsalt aru...

            Teine asi, mida ma muudaks oleks pärast mängu videolindilt diving\'ute karmikäelist karistamist. Ma ei saa aru mis vahet on kui nt. mängija sülitab teise mängijal peale, mille puhul saaks pärast videolindilt vaadata ja karistusi jagada ja divingud peab kohtunik kohapeal lahendama (mis olgem ausad arvestades mängu kiirust ja kukkujate professionaalsust on suhteliselt võimatu).
            Aga üldiselt pole ju jalgpallil nagu ta praegu on midagi erilist viga
            minu arust ütlesid viimase lausega kõik ära,mis öelda vaja.

            Kommentaar


              #81
              Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

              Täna tehti väike muudatus statistilise poole pealt. Nimelt arvas rahvusvaheline jalgpalliliit Fifa enda ridadesse järjekordse jalgpalliliidu. Selleks on nimelt Uus-Kaledoonia. Minu andmete põhjal paikneb see saar Austraaliast idas ja kõige eelduste kohaselt hakkab osalema Okeaania tsoonis. Teatavasti olevat endine Prantsusmaa koondislane Christian Karembeu just sealt saarelt pärit:P Prantsuse kontrolli all olevast Uus-Kaledooniast sai FIFA 205. liige.

              Kommentaar


                #82
                Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                Reeglite muutmisse tuleks suhtuda väga konservatiivselt. Kuldse- ja hõbedase värava leiutamine oli ju täielik fiasko. Samas väravavahile antud tagasisöödu kätte võtmise keelamine on osutunud väga õigeks otsuseks. Aga pigem siiski reeglite muutmisel olla ettevaatlik. Viikide kaotamine on absurd, mida ei hakka kommenteerimagi.

                Leian, et jalgpalli arengut pidurdab praegu kohtunike tegevus. Mäng on muutunud tunduvalt kiiremaks ja 1-st väljakukohtunikust ei piisa, et kõiki olukordi objektiivselt ja õieti hinnata. Väiksemad apsud võib ju andeks anda aga liiga tihti on olukordi kus selgelt paremad meeskonnad kaotavad kohtunike ränkade eksimuste tõttu. Lahenduseks oleks teise väljakukohtuniku lisamine või videokorduste kasutuselevõtt kohtunike poolt segaste olukordade hindamisel. See ei muudaks ju sisuliselt jalgpalli ega jalgpalli reegleid- mäng jääb ju samaks. Ilmselt jääks ka toorutsemist vähemaks. Praegu on 1-l väljakukohtunikul mängus liiga suur vastutus, millele paljud vastu ei pea ning tulemuseks on lihtsalt mängu rikkumine.
                Piraajadel on teravate kolmnurksete hammastega võimsad lõuad, tema hambaread meenutavad saagi. Ohvrit otsivad piraajad lõhna järgi ja tungivad talle kallale. Nad võivad looma või inimese ära süüa või tekitada eluohtlikke vigastusi.

                http://www.jkpiraaja.ee/

                Kommentaar


                  #83
                  Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                  Originally posted by Edson


                  Väiksemad apsud võib ju andeks anda aga liiga tihti on olukordi kus selgelt paremad meeskonnad kaotavad kohtunike ränkade eksimuste tõttu
                  Ega alati ei pea võitma parem meeskond!
                  forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                  Kommentaar


                    #84
                    Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                    Videokohtunik, nagu on seda jäähokis? Kuid minu arvates see rikuks ära jalgpalli võlu. Mäng muutuks \"tehiseks\". Üks variant muidugi oleks see, et mõlema värava taga oleks kohtunik, kes jälgiks hoolega, mis värava ja selle läheduses toimub. Tema ülesandeks jääks kahtlaste olukordade hindamine, mida väljakukohtunik ei märka. Ta otsustaks kas pall läks väravasse või mitte, kas ründaja tegi karistusalas vea või mitte, kas kaitsja puudutas palli karistusalas käega või mitte, kas ründaja lõi värava määruste päraselt või mitte jne. Väravatagune kohtunik ütleks väljakukohtunikule oma nägemuse olukorrast, mis väljakukohtunikule jäi märkamatuks. Nii saaks väljakukohtunik küsida temalt, mis toimus ja teha siis lõplik otsus olukorrast. See kahe väljakukohtuniku variant on kah tume maa ja see ei oleks enam see jalgpall, mis praegu. Mina pole selle pooldaja. Tuleks suurendada äärekohtunike vastutust ja anda neile suurem otsustamisvõime väljakul toimuvast. Nt ma olen näinud olukorda, kus tehti brutaalne viga, äärekohtunik tõstis lipu, kuid kohtunik laskis edasi mängida. Hiljem selgus, et rünnaku ohver oli saanud rängalt vigastada, kuid kohtuniku poolt mingeid sanktsioone ei järgnenud. Ilmselt kohtunik ei näinud olukorda täpselt.

                    Kommentaar


                      #85
                      Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                      News - FIFA urged to ban heading after research shows it does cause brain damage

                      SYDNEY (AFP) - The headed goal with which Cristiano Ronaldo helped Manchester United win the English FA Cup final could become a thing of the past following evidence here that heading the ball does cause brain damage.
                      It has been suspected for years that it is the most dangerous ingredient of the world\'s most popular sport and a British court has even ruled that a former England star suffered brain damage as a result of repeatedly heading the ball during a long career.

                      But Australian neuropsychologist Rod Markham on Wednesday called on the world soccer regulator FIFA to ban heading after compiling what he believes is compelling evidence that it does cause brain damage.

                      Markham\'s review of published studies from around the world has concluded that brain and neck trauma ranging from minor aggravation to major damage can be caused by repeatedly heading a football.

                      The severity of injury depends on factors including the frequency of heading, the person\'s head mass, the size, speed and air pressure of the ball and the angle at which the head makes contact with the ball.

                      Investigations into the possible damage caused by heading have come up with mixed results, but Markham said his review of trials around the world had shown more evidence pointed towards brain injury than against it.

                      \"The worst problem occurs when a person head-butts somebody else\'s head or the goalpost, and they\'ve been shown to have the same impact on the brain as hitting concrete,\" said Markham, who is from Sydney.

                      \"But even with heading just the ball itself, over a period of time it seems these micro-impacts are cumulative.\"

                      In November 2002, a British coroner ruled former England international forward, Jeff Astle, had suffered neurological damage as a result of the repeated heading of balls during his career. He died in January that year aged only 59.

                      In one US study last year, male soccer players at high school, amateur and professional levels were found to have poorer attention, concentration, cognitive flexibility and general intellectual functioning than those who did not play soccer.

                      Those who said they headed balls more often were more impaired than players who did not use the technique as frequently.

                      \"I should like to request consideration of the banning of heading in all soccer matches played due to the cumulative and often acute and long-term brain injuries,\" Markham wrote in a letter to FIFA.

                      \"Your consideration of this matter is considered urgent.\"

                      In lieu of a ban, Markham suggested players could be made to wear protective headgear.

                      \"Even some sort of padding to the head would minimise the damage done,\" he said.
                      "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                      Kommentaar


                        #86
                        Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                        hahahahha
                        ei viitsinud seda möga isegi läbi lugeda.. mis siis kui pall juhuslikult vastu pead põrkad siis annavad punase või??

                        Kommentaar


                          #87
                          Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                          Originally posted by rolandbu


                          Videokohtunik, nagu on seda jäähokis? Kuid minu arvates see rikuks ära jalgpalli võlu. Mäng muutuks \"tehiseks\". Üks variant muidugi oleks see, et mõlema värava taga oleks kohtunik, kes jälgiks hoolega, mis värava ja selle läheduses toimub. Tema ülesandeks jääks kahtlaste olukordade hindamine, mida väljakukohtunik ei märka. Ta otsustaks kas pall läks väravasse või mitte, kas ründaja tegi karistusalas vea või mitte, kas kaitsja puudutas palli karistusalas käega või mitte, kas ründaja lõi värava määruste päraselt või mitte jne. Väravatagune kohtunik ütleks väljakukohtunikule oma nägemuse olukorrast, mis väljakukohtunikule jäi märkamatuks. Nii saaks väljakukohtunik küsida temalt, mis toimus ja teha siis lõplik otsus olukorrast. See kahe väljakukohtuniku variant on kah tume maa ja see ei oleks enam see jalgpall, mis praegu. Mina pole selle pooldaja. Tuleks suurendada äärekohtunike vastutust ja anda neile suurem otsustamisvõime väljakul toimuvast. Nt ma olen näinud olukorda, kus tehti brutaalne viga, äärekohtunik tõstis lipu, kuid kohtunik laskis edasi mängida. Hiljem selgus, et rünnaku ohver oli saanud rängalt vigastada, kuid kohtuniku poolt mingeid sanktsioone ei järgnenud. Ilmselt kohtunik ei näinud olukorda täpselt.
                          Jep, nagu hokis. Väljakukohtuniku kõrva tuleks raadio teel kiire info kas pall käis üle väravajoone, kas viga oli karistusalas vms juhul. Seda võimalust läheb vaja mõni üksik kord mängu jooksul. See mängu \"tehiseks\" küll ei muuda. Küll aga aitab vastu võtta õigemaid otsuseid.

                          Teine variant on kaks väljakukohtunikku, neile kes kardavad tehnikat . NBAs on 3 väljakukohtunikku ja mäng on täpselt sama, ei ütleks et kuidagi erineks kahe kohtunikuga FIBA mängudest.
                          Piraajadel on teravate kolmnurksete hammastega võimsad lõuad, tema hambaread meenutavad saagi. Ohvrit otsivad piraajad lõhna järgi ja tungivad talle kallale. Nad võivad looma või inimese ära süüa või tekitada eluohtlikke vigastusi.

                          http://www.jkpiraaja.ee/

                          Kommentaar


                            #88
                            Replying to Topic \'Muutused jalgpallis\'

                            Milleks jätta üks asi lihtsaks ja armsaks kui seda saab keeruliseks ja tehnoloogiliseks ajada?
                            Peaga mäng on ajule halb? No toho tillae! Eriti mõnusad mehed. Ega vastasmängija tald põlves ka ülearu tervislik ei ole. Võiks ju mõistusele tulla, et jalgpall ja üldse sport toovad endaga kaasa vigastusi. Sport on sport, seda pole vaja ajad mingiks pehmeks lihavõttejäneste taidlemiseks. Kui jalgpallis peaga mäng keelatakse ära sest see tervisele halb, siis tea kas poksis ei tohi ka varsti enam vastast näkku lüüa.

                            Kommentaar


                              #89
                              Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                              nüüd tahavad
                              kohtunikud ise
                              väravajoone-süsteemi, sest neil on juba endal kõrini kannataja-poole halinast(viimati siis Boro WHU vastu),
                              kui palli sees on andur, siis pole iga kord kuhugi ekraani juurde vaja joosta,

                              tennises on ju lõpuks täiesti tavaline, et kui fotosilm fikseerib pallinguvea, siis ei mölise isegi õed Williamsid, kellel tihti ütlemist, kui kohtunik nende meelest eksind on

                              Algselt postitas vello99


                              Originally posted by eika


                              aga selles videokorduse asjas võiks kasutada ameerika jalgpalli näidet. seal saab videokordust küsida vaid treener, sedagi vaid kaks korda ning meeskond kaotab samas ka ühe time out`i. jalgpallis võiks ka nii olla. kui treener (ja mängijad) on kindlad, et pall läks sisse (ja kohtunik seda ei näita), siis võiksid nad küsida videokordust, samas, kui eksitakse kaotab meeskond nt ühe vahetuse...
                              Ma olen sama analoogiat siin foorumis antud teemal kasutanud paar korda. Anda kummalegi võistkonnale kasvõi üks challenge mängu kohta ei tohiks oluliselt \"mängu voolamist\" mõjutada. Ja sellest, et kohtuniku \"inimlik eksimus\" peaks olema aktsepteeritav, mida peab uuenduste eest kaitstud olema, sry aga ma ei saa lihtsalt aru...

                              Teine asi, mida ma muudaks oleks pärast mängu videolindilt diving\'ute karmikäelist karistamist. Ma ei saa aru mis vahet on kui nt. mängija sülitab teise mängijal peale, mille puhul saaks pärast videolindilt vaadata ja karistusi jagada ja divingud peab kohtunik kohapeal lahendama (mis olgem ausad arvestades mängu kiirust ja kukkujate professionaalsust on suhteliselt võimatu).

                              Aga üldiselt pole ju jalgpallil nagu ta praegu on midagi erilist viga
                              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                              (Seinfeld, The Pitch)

                              Kommentaar


                                #90
                                Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                                Aeg-ajalt ma mõtlen, et Sepp Blatter on välja mõeldud tegelane, aga ei...

                                Hümnide keelamise plaan enne mängu algust

                                Samuti kõva idee on kohustada mängijaid pärast mängu kätlema (tuues ise näiteks Türgi-Sveitsi mängu (!!!)). Huvitav kas ta ise oleks jäänud Atatürkiga kätlema või leekinud müntide sajus nagu tuulispask...
                                "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                                Kommentaar

                                Working...
                                X