320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Muutused jalgpallis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

    Hmm, ka üldise jalgpalli alt leiab midagi asjalikku...

    Pean suures osas nõustuma mcnamaraga. 16 oleks täiesti mõeldamatu, 18 äkki veel kuidagi, kuigi ei pooldaks sedagi.. ei ole ju eriti palju aega möödunud sellest, kui kõrgeimas divisjonis mängis 22 klubi (siin ja edaspidi - Inglismaa näide). Mõne jaoks võib see ju olla küll igavik, sest 22lt klubilt tippseltskonnas mindi 20le üle ajavahemikus 1987-89 (st üks hooaeg mängiti 21 tiimiga) ja siis taaskord aastast 1995 alates (1992-95 jälle 22), aga kui vaadata, et senine süsteem kehtis 1920ndast aastast, siis on see ju köki-möki. Ja olid siiski karikamängud kordusmängude ja kordusmängude kordusmängudega...

    Vincentit küll tsiteerima ei hakka, kuid tema jutt väga vastuoluline. Suletud liiga või mitte, aga vähemalt hetkel on veel alt tulijatel mingigi võimalus kõrgemas seltskonnas kanda kinnitada (mille ühest küljest annab suures osas macca poolt kirutud Sky ning tema suur rahasüst, mis peaks kõikide loogikareeglite kohaselt olema märksa suurem kui see, mis kaotatakse mõne saja/tuhande fänni staadionile mitteilmumisel). Vincenti pakutud variant, et 16 meeskonna muhul jääks väljalangejate arv samaks, ei saaks kuidagi töötada - see tähendaks, et pea kõik Premieri meeskonnad heitleksid koha eest Euroopas (mis tähendab üha ja üha suuremaid kulutusi), kolm neist aga peaksid järgmisel hooajal pallima divaris, kus sellise pay-rolliga oldaks mõne kuuga nii sügavas augus, et sellest välja ronimine oleks suht võimatu.
    Edasi - jutt sellest kuidas väiksemad klubid pool hooaega suudavad ning sellele järgnev. Puha jama. Just meeskondade arvu vähendamise korral hakkaks v-o üha enam välja lööma see Vincenti pakutud olukord, kus suurklubid ostavad 3 koosseisu ja siis kõik punnitavad ja vigastavad end seetõttu. Praegu sellest pigem rääkida ei saa.
    Ning viimane lõik - Championshipis on praeguse seisuga 46 mängu hooaja kohta, millele pika cup-runi juures võib veel kümmekond lisanduda. Kas seljuhul näeks vähem \"füsioterapeutide legomängu\"? Või oleks idee muuta ka Championship 16 meekonna divisjoniks ning sama ka League 1, League 2?? 64 92 asemel oleks muidugi tore ning ega nende 28 klubi poolehoidjad, kes seeläbi liigajalgpallist (ja suure tõenäosusega ka millestki palju enamast) ilma jääksid, võiksid ju ümber orienteeruda mõne suurema klubi fännamisele...

    Viimases lõigus küll vähe üle pakutud, kuid siiski...

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

      Blatteri jutu taga on palju tema vana laulu - klubijalgpall vs koondisejalgpall. Seda teemat on ta kedranud aastaid. Ise arvan, et need Blatteri hirmud (et MM, EM ja koondisejalgpall) oma tähtsust kaotab, on selgelt liialdatud.

      Kuigi ka mulle endale tundub, et jalgpalli on vahel liiga palju, tähendavad väiksemad liigad igaljuhul elitarismi suurenemist. Mcnamara ses suhtes nõus. Suletus ka suureneb ja väiksemate klubide võimalused kõrgemal tasemel pallida vähenevad.
      Y R A

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

        Mõistuse hääl.
        Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

          Algselt postitas mcnamara


          Mõistuse hääl.
          Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.
          Kas koondis(noh mingi vastav organisatsioon) ei ole kohustatud maksma ise palka mängijatele, kes vigastavad ennast koondisemängudes? Ja kes võttis vastu otsuse surendada tippliigasid?
          jokers to the right
          clowns to the left of me

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

            Algselt postitas Jasper


            Algselt postitas mcnamara


            Mõistuse hääl.
            Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.
            Kas koondis(noh mingi vastav organisatsioon) ei ole kohustatud maksma ise palka mängijatele, kes vigastavad ennast koondisemängudes? Ja kes võttis vastu otsuse surendada tippliigasid?
            See, et (teoorias) mingisugune Liverpooli sarnane miljonäridekamp nõuab näiteks Burkina Faso jalgpalliliidult palga maksmist miljoneid teenivale jalgpallurile, on absurdsuse tipp.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

              Algselt postitas mcnamara


              Algselt postitas Jasper


              Algselt postitas mcnamara


              Mõistuse hääl.
              Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.
              Kas koondis(noh mingi vastav organisatsioon) ei ole kohustatud maksma ise palka mängijatele, kes vigastavad ennast koondisemängudes? Ja kes võttis vastu otsuse surendada tippliigasid?
              See, et (teoorias) mingisugune Liverpooli sarnane miljonäridekamp nõuab näiteks Burkina Faso jalgpalliliidult palga maksmist miljoneid teenivale jalgpallurile, on absurdsuse tipp.
              Ei mina saa aru miks riik peaks omandama suuremad mängijaõigused lihtsalt kodakondusega. Klubi on võimalus siiski valida teatud piirangutega ja leping on võimalik ka vastav teha. Ma ei usu, et mõni klubi loobub palkamast andekat mängijat kui too küsib väikest palka, kuid õigust esindada oma riiki.

              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                Algselt postitas Jasper
                Ei mina saa aru miks riik peaks omandama suuremad mängijaõigused lihtsalt kodakondusega. Klubi on võimalus siiski valida teatud piirangutega ja leping on võimalik ka vastav teha. Ma ei usu, et mõni klubi loobub palkamast andekat mängijat kui too küsib väikest palka, kuid õigust esindada oma riiki.
                Viimase lause puhul tuleb vist öelda: otsi lolli.
                Mina ei saa aru, mis mängijaõigustest sa räägid. Asjale lähenemine on minu seisukohalt täiesti vale. Kodumaa esindamine on auasi.
                Maailmas on väga palju riike, väga erinevate võimalustega jalgpalliliite. Võib-olla tõesti suudab Inglismaa või Itaalia jalgpalliliit kõik kulud kanda ja igale mängijale peale maksta iga koondisega veedetud päeva eest. Ma kahtlen, kas Eesti või Togo on selleks võimelised.
                Sellised sammud viivad jälle selleni, et on nö priviligeeritud klass ja siis on ülejäänud. Kas hakkab välismaal mängiv eestlane kodumaad esindama, kui talle igapäevast palka maksev klubi seda keelata saab? Teiste spordialade seas on olemas näiteid, et ei.
                Mis mõte on sel juhul rahvusvahelisel koondisejalgpallil üldse? Las rikkurid toksivad aasta läbi omavahel ja rahval on lõbu laialt. Mina sellist jalgpalli ei taha.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                  Otsingi lolli, kes seaks selle auasja rahast kõrgemale. Initsiatiiv peaks ikka tulema mängijate poolt(mitte Toyota Cupi läbisuruvalt organisatsioonilt), sest see on nende valik. Tore oleks muidugi kuulda mõnda väidet proffesionalselt mängijalt.
                  Ntx Redondo nimeline mees loobus oma palgast Milanis, kui ta vigastatud oli...lihtsalt isiklikul initsiatiivil, kuna arvas, et pole seda ära teeninud.

                  Minu jaoks on klubijalgpall lihtsalt suurema au sees. Kõik need libakodakondsused ja üldse fakt, et sünd on minu silmis täiesti suvaline juhus, ei tekita just eriti mingit erilist adrenaliini.
                  jokers to the right
                  clowns to the left of me

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                    Algselt postitas Jasper
                    Minu jaoks on klubijalgpall lihtsalt suurema au sees. Kõik need libakodakondsused ja üldse fakt, et sünd on minu silmis täiesti suvaline juhus, ei tekita just eriti mingit erilist adrenaliini.
                    Sellise piiratud maailmavaatega pole lihtsalt võimalik vaielda. Ma siiski soovitaksin sul enne koondiste tasemel jalgpalli ärakaotamist see Argentiina või kasvõi Eesti koondise tulihingelisele fännile selgeks teha, miks peaks talle oluline olema ainult AC Milani või Barcelona käekäik. Kui seda suudad, siis kõlbad G14 ridades FIFA vastu võitlejaks isegi. Julgen siiski edukuses kahelda.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                      Algselt postitas mcnamara


                      Algselt postitas Jasper
                      Minu jaoks on klubijalgpall lihtsalt suurema au sees. Kõik need libakodakondsused ja üldse fakt, et sünd on minu silmis täiesti suvaline juhus, ei tekita just eriti mingit erilist adrenaliini.
                      Sellise piiratud maailmavaatega pole lihtsalt võimalik vaielda. Ma siiski soovitaksin sul enne koondiste tasemel jalgpalli ärakaotamist see Argentiina või kasvõi Eesti koondise tulihingelisele fännile selgeks teha, miks peaks talle oluline olema ainult AC Milani või Barcelona käekäik. Kui seda suudad, siis kõlbad G14 ridades FIFA vastu võitlejaks isegi. Julgen siiski edukuses kahelda.
                      Ja tulihingeline koondise fänn on siis avara maailmavaatega?
                      Mina seda ei kaotaks. Annaks valiku mängijatele, kes ise otsustavad. Musta stsenaariumi puhul näeks süüd nende valikus.
                      jokers to the right
                      clowns to the left of me

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                        Algselt postitas Jasper
                        Ja tulihingeline koondise fänn on siis avara maailmavaatega?
                        Mina seda ei kaotaks. Annaks valiku mängijatele, kes ise otsustavad. Musta stsenaariumi puhul näeks süüd nende valikus.
                        Seni on mõlemale (nii klubidele kui koondistele) ruumi jätkunud ja minu hinnangul peab jätkuma ka edaspidi.
                        Sellest mängijatele valiku andmisest ma jälle hästi aru ei saa. Kes korraldab võistlusi ja vastutab jalgpalli arengu eest maailmas? Klubid või FIFA? Ma ei tea ühtegi jalgpallivõistlust, mida korraldaks G14. Kõik koondiste ja klubide turniirid on FIFA ja tema allorganisatsioonide või siis omakorda viimaste allorganisatsioonide korraldada. Kas FIFA-l, UEFA-l (ja teistel piirkondlikel organitel) ning rahvuslikel assotsatsioonidel pole siis õigus teatud reegleid seada, kui nende õlul on kogu rahvusvahelise jalgpalli toimimine? Minu meelest on.
                        See G14 on puhas survegrupp, kes mitte millegi eest ei vastuta ja tegeleb üksnes raha kokku kühveldamisega. Kuidas saab ükski mängija ennast mingi sellise organisatsiooniga nagu ori siduda? Kas see on kellegi vaba valik?
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                          Mina leian, et Fifa, Uefa ja teiste piirkondlike organisatsioonide vahel on tekkinud konkurents. Kõik võitlevad oma korraldatavate võistluste pärast. See on viinud mängude ülekülluseni ja nende palju kardetud vigastusteni.
                          Arvan ka, et osalemine ühel võistlusel ei tohi seada kohustusi teiseks võistluseks.
                          Mängijat, kes loobub palgast, et esindada kodumaad ei pea orjaks.

                          Edit: Muuseas hetkel püüan mõelda küsimusi Operi online-intervjuuks. Et saaks võimalikult täpse profesionaalse mängija arvamuse antud teemal on loomulikult ka abi oodatud.

                          Edit2: Enamat ma ei suutnud-Kes peab/peaks katma kulud(palk), kui mängija saab vigastada koondise mängu ajal?
                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                            Sepp Blatter:
                            Blatter claims Europe\'s elite clubs, including Manchester United, Liverpool and Arsenal, are being greedy.
                            He said: \"I am irritated by G14. We had a chat before and then they dropped this bombshell.
                            \"Now they want even more money for the players they have pillaged from Africa and South America.\"
                            He continued: \"Fifa cannot do this. If Chelsea want money for Didier Drogba then the whole of Ivory Coast will go under.\"


                            Õigus.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                              Mind huvitab see, mis toimub kohtunikega-viimastes Cl mängudes on neil mingi raadioside või midagi. Kes on siis teisel pool ja mis on ta ülesanded?
                              Veel peaks mainima, et silmasin mingit uudist, kus FA soovib saada õigusi diver\'ite bännimiseks, mis väga teretulnud jällegi minu silmis.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Muutused jalgpallis\'

                                Algselt postitas mcnamara


                                Sepp Blatter:
                                Blatter claims Europe\'s elite clubs, including Manchester United, Liverpool and Arsenal, are being greedy.
                                He said: \"I am irritated by G14. We had a chat before and then they dropped this bombshell.
                                \"Now they want even more money for the players they have pillaged from Africa and South America.\"
                                He continued: \"Fifa cannot do this. If Chelsea want money for Didier Drogba then the whole of Ivory Coast will go under.\"


                                Õigus.
                                hehe tglt on blatteril viimases lauses tõesti õigus, kuid naljakas on lugeda Blatteri ütlust, et keegi on \"greedy\".

                                Ootama jäädes uut Blatteri ideed turniiriks, kus selgitatakse taaskord mingi maailmameister või muu senises jalgpallis tõsiselt puudu olev tiitlivõitja

                                Kommentaar

                                Working...
                                X