320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ETV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Epic Vaata postitust
    Päris sumbuurne arutelu siin.
    Selle võttis ka Kannik kasutusse?

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Ma lihtsalt fikseerin ära, et "taklaaminen" on täiesti olemas ka soome keeles ehk kaudselt võis see laen (Kannikul) tulla ka põhjanaabrite ülekannetega üles kasvades.
      Nii on. Soome-eesti sõnaraamat ütleb nii:

      * taklaus (sport) takistamine, katmine

      Minu tähelepanekute alusel on see sõna soomlastel eriti levinud jäähokist rääkides või vähemalt selline mulje on mulle jäänud. Ka soome keeles on see siiski laensõna.

      Kommentaar


        Kannik on sellest põlvkonnast ,kes kasvas üles Soome televisiooniga ja pigem kasutas ta seda sõna tahtmatult ,no. alateadlikult . Vaevalt ta tahtis uus Johannes Aavik olla ,nagu mõni kaabu või Kostariika vägisi läbisuruja üritab olla . Samas ma seaks üldse selle väite kahtluse alla ,et see oli Kannik ,lihtsalt kes siin seda mainis ,kuulis tema suust esmakordselt,mis ei tähenda ,et enne keegi ei kasutanud.

        Kommentaar


          Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
          Samas ma seaks üldse selle väite kahtluse alla ,et see oli Kannik ,lihtsalt kes siin seda mainis ,kuulis tema suust esmakordselt,mis ei tähenda ,et enne keegi ei kasutanud.
          Teleekraanil kellegi kommentaatori suust kindlasti mitte. Kui kuskil Kükametsa-Aadu õllekruusi taga oma sõbraga vesteldes seda kasutas, siis seda kahjuks pole võimalik kinnitada.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Oled ikka kindel ? Mis aastal erameedia,kus Kannik tegutses üldse jalgpalli näitama hakkas ? ETV näitas 90ndate koondisemänge ja tiitlivõistlusi ja pigem tegi seda Margus Luik või keegi Uba & Rääk põlvkonnast .

            Kommentaar


              Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
              Oled ikka kindel ? Mis aastal erameedia,kus Kannik tegutses üldse jalgpalli näitama hakkas ? ETV näitas 90ndate koondisemänge ja tiitlivõistlusi ja pigem tegi seda Margus Luik või keegi Uba & Rääk põlvkonnast .
              See võis olla 90-ndate lõpp või 2000-ndate algus ja tollal kanti Meistrite Liiga mänge ka üle. Kannik-Mardisalu duo oligi peamiselt neid vaid kommenteerimas tollal.

              PS! Kannik-Mardisalu duo kommenteeris Inglise liiga mänge 90-ndate keskelgi kui Cantona veel Manu eest mängis.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                See võis olla 90-ndate lõpp või 2000-ndate algus ja tollal kanti Meistrite Liiga mänge ka üle. Kannik-Mardisalu duo oligi peamiselt neid vaid kommenteerimas tollal.

                PS! Kannik-Mardisalu duo kommenteeris Inglise liiga mänge 90-ndate keskelgi kui Cantona veel Manu eest mängis.
                Ee, eiei. Siin on miskit rikkis. Premm tuli Eestisse 1998, esimene mäng Liverpooli ja Arsenali 0:0. Seda minu mälu järgi kommenteerisid Tomberg ja Luik.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ee, eiei. Siin on miskit rikkis. Premm tuli Eestisse 1998, esimene mäng Liverpooli ja Arsenali 0:0. Seda minu mälu järgi kommenteerisid Tomberg ja Luik.
                  Hmm, Premmiga võin ma siis tõepoolest puusse panna. Tombergi ja Luike kommenteerimas mäletan muidugi ka.

                  Aga see Kanniku ja taklamise lugu oli seotud Meistrite Liiga mänguga. Ja toda mängu kommenteerisid Kannik ja Mardisalu ning Kannik polnud veel EJL president olnud. Et siis ajaline raam jääb tõenäoliselt 2000-ndate algusesse.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    TV 1 kandis Premmi üle . Poom läks Derby Countysse 97 kevadel , tema esimest mängu kandis ,aga teisi mänge vist ikka enne.

                    Kommentaar


                      Millist tiitlivõistlust ETV esimesena stuudios tegi ? 94 ? 96 ? Seal võis Kannik muidugi ka juba olla .Kaaskommentaatoreid kas siis oli ,pigem stuudiokülaline ?

                      Kommentaar


                        Pidin Kanniku ja Mardisalu kohta pisut googledama ja nemad olid paarina koos esmakordselt vist aastal 2000.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                          TV 1 kandis Premmi üle . Poom läks Derby Countysse 97 kevadel , tema esimest mängu kandis ,aga teisi mänge vist ikka enne.
                          Ei usu, ma oleks neid siis vaadanud. Kui just mingi nii varajane aeg polnud, et TV1 levis siis ainult Põhja-Eestis.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                            Millist tiitlivõistlust ETV esimesena stuudios tegi ? 94 ? 96 ? Seal võis Kannik muidugi ka juba olla .Kaaskommentaatoreid kas siis oli ,pigem stuudiokülaline ?
                            Kui sa mõtled mitte pelgalt ülekandeid, vaid stuudiovormis, siis oli 1994 MM see.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Arvad ,et Derby - ManU 3:2 ,Poomi & Wanchope esimene mäng oli esimene Premmi ülekanne TV1-s ? Eeee,krt ,ei usu ....

                              Kommentaar


                                Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                                Arvad ,et Derby - ManU 3:2 ,Poomi & Wanchope esimene mäng oli esimene Premmi ülekanne TV1-s ? Eeee,krt ,ei usu ....
                                Google aitab, et TV1 alustas Inglise liiga näitamist 1999 kui Kanal 2 sellest loobus ja TV1 esimene mäng oli Chelsea ja Newcastle-i vahel.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X