320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Football Manager 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tere. Tegin taolise teema ka ühte teise foorumisse, kuid nädalaga ei ole keegi mulle vastanud, seega järeldan, et selle mängu huvilisi seal foorumis eriti või üldse ei ole. Mõtlesin, et siit leian ehk ikka natukene abi.

    Avastasin siis enda jaoks sellise huvitava mängu. Mängin FM Classic mode. Hetkel inglise kõrgliiga Newcastlega, esimesel hooajal sain viienda koha, teine hetkel pooleli, kuid mingil põhjusel läheb kõik allamäge, kuigi talvel tõin siise igasse liini enda arust üsna korralikud täiendused - vähemalt kehvemaks ei oleks tohtinud asi kuidagi minna, aga võta näpust. Taktika sama, mis esimesel hooajal, kuid juba praeguse teise hooaja esimese poolega on mulle kaks korda rohkem väravaid sisse löödud kui terve eelmise hooajaga kokku. Kaitses eksitakse pidevalt ning tihti saadakse ka punaseid kaarte. Kaotan päris palju isegi tagumise otsa meeskondadel.

    Nüüd mõtlesin, et hakkan seda taktika ja treeningu asja rohkem uurima, kuid selleks läheks mul mõne kogenud mängija abi tarvis. Nimelt pole mu inglise keel just kõige parem ning eriti raske on just mõista konkreetseid jalgpalliga seotud termineid. Google translatoriga olen kuigi palju ikka hakkama saanud, kuid igaks-juhuks panen siia mõned asjad, millest ma taktikat koostades eriti hästi aru ei saa, kunas mida kasutada jne...

    Go Route One
    More Direct Passing
    Retain Possession
    Shorter Passing
    Pass Into Space
    Work Ball Into Box
    Play Out Of Defence
    Pump Ball Into Box
    Clear Ball To Flanks
    Hit Early Crosses
    Float Crosses
    Drill Crosses
    Run At Defence
    Shoot On Sight
    Exploit The Flanks
    Exploit The Left Flank
    Exploit The Right Flank
    Exploit The Middle
    Look For Overlap
    Shape
    Play Wider
    Play Narrower
    Much Higher Defensive Line
    Push Higher Up
    Drop Deeper
    Much Deeper Defensive Line
    Stick To Positions
    Roam From Positions
    Allow Wide Players to Swap
    Hassle Opponents
    Stand Off Opponents
    Get Stuck In
    Stay On Feet
    Use Tighter Marking
    Use Offside Trap
    Take A Breather
    Much Higher Tempo
    Higher Tempo
    Lower Tempo
    Much Lower Tempo
    Be More Expressive
    Be More Disciplined

    Oskab ja viitsib keegi mind nende asjadega veidi aidata?

    Olen varasemalt ka FM 2012 veidi mänginud, kuid see nii keeruline ei olnud. Jagage oma muljeid selle mänguga ning head nipid ja trikid kuluksid samuti marjaks ära.

    Lisaks veel....
    Kas keegi oskaks nõu anda, kuidas oleks mõistlik vastu minna hoo, muuaja viimasele kolmandikule.... juhin praegu priemier liigat 5 punktiga ning samal ajal käivad euro cupi mängud, muudest inglise cupidest õnnestus õnneks välja ennast kukutada, et ei peaks mehi üleliia kurnama.

    Nüüd tundub, et hooaja lõpp läheb üsna tuliseks, kuna viimasel ajal pole enam priemieris viikidest rohkemat suutnud - andsin siin vahepeal enamus meestele 3 päeva puhkust ning n.ö treening tempo on säetud average peale, kuid ikka mul on selline tunne, et nad väristavad selle väikese edu ennem lõppu ära, kuna on näha, et kõik mehed siin hooaja lõpus nii kiiresti enam ei taastu ja paar põhimeest on juba ka vigastatud...

    Kas peaks hooaja lõpus ehk treeningu light panema ja veel puhkuseid jagama, kuid see võib jällegi mänguvormi mõjutama hakata...?

    Kommentaar


      Pole just kõige targem FM-is kuid seda teise hooaja värki kutsutakse Second Season Syndrome-ks ehk siis põhimõtteliselt peaksid sa vahetama taktikat. Lisaks proovi erinevad mehi, anna noortele võimalusi, ära mine koguaeg sama koosseisuga ja taktikaga peale. Loo omale kindel taktika millega mängid kodumänge ja millega võõrsilmänge.

      Edit: Lisaks võiksid öelda kelle oled maha müünud ja kelle sisse toonud sellest oleks ka palju kasu. Soovitan veel korraldada team meetinguid, mängijaid isiklikult motiveerida või siis laita et mängiks paremini. Anna kõigile mängijatele võimalus, et nad vinguma ei hakkaks.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mark- Vaata postitust
        Pole just kõige targem FM-is kuid seda teise hooaja värki kutsutakse Second Season Syndrome-ks ehk siis põhimõtteliselt peaksid sa vahetama taktikat. Lisaks proovi erinevad mehi, anna noortele võimalusi, ära mine koguaeg sama koosseisuga ja taktikaga peale. Loo omale kindel taktika millega mängid kodumänge ja millega võõrsilmänge.

        Edit: Lisaks võiksid öelda kelle oled maha müünud ja kelle sisse toonud sellest oleks ka palju kasu. Soovitan veel korraldada team meetinguid, mängijaid isiklikult motiveerida või siis laita et mängiks paremini. Anna kõigile mängijatele võimalus, et nad vinguma ei hakkaks.
        Ma päris ei nõustu sinuga. Näitena toon enda mängust, kus pmst viimased 6 hooaega vist? Olen ühe taktikaga mänginud, kõik hooajad läinud suht hästi. Tõsi, alguses oli päris mõned korrad taktika vahetusi. Teadmiseks, siis hetkel on mul aasta 2029 käsil.

        Kommentaar


          Enne hooaega kindlalt selgeks teha taktika mängijatele, second season syndrome ei ole olemas. Muude asjadega saad abi siit sest pole aega hakata tõlkima: http://www.footballmanager.com/manual/?id=532
          Algselt postitas JT8055
          Olge aktiivsemad!

          Kommentaar


            Algselt postitas WeThePeople Vaata postitust
            Enne hooaega kindlalt selgeks teha taktika mängijatele, second season syndrome ei ole olemas. Muude asjadega saad abi siit sest pole aega hakata tõlkima: http://www.footballmanager.com/manual/?id=532
            Tegelikult on küll olemas võid googeldada paljudel on see suureks probleemiks aga väga head infot saab kindlasti fm-base.co.uk

            Kommentaar


              Algselt postitas Mark- Vaata postitust
              Tegelikult on küll olemas võid googeldada paljudel on see suureks probleemiks aga väga head infot saab kindlasti fm-base.co.uk
              kui selline asi tekib siis võiks üle vaadata oma preseasoni
              Algselt postitas JT8055
              Olge aktiivsemad!

              Kommentaar


                Kas keegi teeb selle hooaja uuendused ka meeskondadele ja liigadele?

                Kommentaar


                  Algselt postitas rommi118 Vaata postitust
                  Kas keegi teeb selle hooaja uuendused ka meeskondadele ja liigadele?
                  Japp, kohe kui kõik liigad ja koosseisud avalikustatakse, saab ka FM14 eesti liigad uuendatud!

                  Kommentaar


                    Tõlkisin need team instruktsioonid google abiga enam-vähem ära, kuid taktikatega on ikka mingi kala k.a arvatud nendega, mis ma olen tõmmanud, mitte ise aretanud. Mingi aeg asi toimib, siis hakkab jälle vigast peksma, eriti nõme on see, kui mingid värava löövad palle täis sellised meeskonnad, kes minu meeskonna vastu mängides reaalses elus ei tohiks palli väljakul puutuda saadagi.

                    Teine asi mis on on nurgalöögid, ikka müsitika kui palju väravaid nendest mulle virutatakse. Kolmas asi on veel see, et kuigi näitajate poolest on mul head kaitsjad, siis jube palju lüüakse mulle penalte, tavaliselt juhtub see küll tugevamate vastu mängides ning üldjuhul juba 90+ minutitel, kui vastasele penalt antakse, kuid on päris palju ka nõrgemate meeskondade poolt neid saadud.

                    Mida üldse taktika tegemise juures silmas pidada - mainin ära, et mängin FM14 classic versiooni Newcastle meeskonnaga. Neid ingliskeelseid õpetusi on palju, kuid ma ei saa kõigest aru, et hea oleks kui keegi kasvõi lühidalt lahti seletaks, millele tähelepanu pöörata, kuidas ja mida jne. Kas peab paika, et vajalik on vähemalt kahe taktika olemasolu, et muidu vastased õpivad selle selgeks.

                    Kui suur roll on assistant manageril ning mille järgi võiks hea assistanti classic versioonis ära tunda.
                    Kui keegi nii lahke on siis õpetussõnad on väga tere tulnud ning paha ei teeks ka kui keegi jagaks oma toimivat taktikat, et saaksin katsetada erinevaid lahendusi ning oskaksin olukorda paremini mõista.

                    Kuidas noori treenida saab? Mul reservis mitu noor, kellel current on 1-2 tärni ning pot. 4.5 tärni, kuid pärast mitut hooaega pole mingit arengut toimunud...?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeMarx Vaata postitust
                      Japp, kohe kui kõik liigad ja koosseisud avalikustatakse, saab ka FM14 eesti liigad uuendatud!
                      Kas on lootust alustada mängudega 2014. aasta jaanuaris nii, et 2013. hooaeg on samuti Eestis ning mujal maailmas vastavalt reaalsele elule ajalukku kirjutatud või simuleeritakse antud tulemused?

                      Algselt postitas v1per Vaata postitust
                      Kui suur roll on assistant manageril ning mille järgi võiks hea assistanti classic versioonis ära tunda.
                      Olulised oskused:
                      judging player ability and potential, tactical knowledge, determination, motivating and level of discipline.

                      Mõned arvavad, et ka working with youth on vajalik oskus.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas v1per Vaata postitust
                        Tõlkisin need team instruktsioonid google abiga enam-vähem ära, kuid taktikatega on ikka mingi kala k.a arvatud nendega, mis ma olen tõmmanud, mitte ise aretanud. Mingi aeg asi toimib, siis hakkab jälle vigast peksma, eriti nõme on see, kui mingid värava löövad palle täis sellised meeskonnad, kes minu meeskonna vastu mängides reaalses elus ei tohiks palli väljakul puutuda saadagi.

                        Teine asi mis on on nurgalöögid, ikka müsitika kui palju väravaid nendest mulle virutatakse. Kolmas asi on veel see, et kuigi näitajate poolest on mul head kaitsjad, siis jube palju lüüakse mulle penalte, tavaliselt juhtub see küll tugevamate vastu mängides ning üldjuhul juba 90+ minutitel, kui vastasele penalt antakse, kuid on päris palju ka nõrgemate meeskondade poolt neid saadud.

                        Mida üldse taktika tegemise juures silmas pidada - mainin ära, et mängin FM14 classic versiooni Newcastle meeskonnaga. Neid ingliskeelseid õpetusi on palju, kuid ma ei saa kõigest aru, et hea oleks kui keegi kasvõi lühidalt lahti seletaks, millele tähelepanu pöörata, kuidas ja mida jne. Kas peab paika, et vajalik on vähemalt kahe taktika olemasolu, et muidu vastased õpivad selle selgeks.

                        Kui suur roll on assistant manageril ning mille järgi võiks hea assistanti classic versioonis ära tunda.
                        Kui keegi nii lahke on siis õpetussõnad on väga tere tulnud ning paha ei teeks ka kui keegi jagaks oma toimivat taktikat, et saaksin katsetada erinevaid lahendusi ning oskaksin olukorda paremini mõista.

                        Kuidas noori treenida saab? Mul reservis mitu noor, kellel current on 1-2 tärni ning pot. 4.5 tärni, kuid pärast mitut hooaega pole mingit arengut toimunud...?
                        lähipäevil võtan aja et mõnest asjast kirjutada. oli plaan juba enne aga ei teadnud kas eestikeelse contenti vastu huvi on. kellel veel midagi küsida siis palun aegsasti kirja panna.
                        Algselt postitas JT8055
                        Olge aktiivsemad!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas WeThePeople Vaata postitust
                          lähipäevil võtan aja et mõnest asjast kirjutada. oli plaan juba enne aga ei teadnud kas eestikeelse contenti vastu huvi on. kellel veel midagi küsida siis palun aegsasti kirja panna.
                          Ma ütlen ausalt, et olen seda mängu mänginud ligi 10 aastat, kuid pole kunagi asju enda jaoks lõpuni selgeks teinud.

                          Kui sa viitsid, siis mind huvitaks selle mängu analüüs eelkõige statistilisest poolest. Kõikide näitajate ning numbrite omavaheline kombineerimine selleks, et saavutada parim tulemus.

                          Lihtsustatult: a'la mis oskused peavad treeneril kõrged olema, et ta oleks viie tärni treener. Mida üldsegi tähendab viie tärni treener? Kas viie tärni treeneritel on vahe? Kuidas eristada samade tärnidega treenereid? Kas tärnid treeneritel/mängijatel on olulisemad kui atribuudid? Ja nii edasi, kõik see info mis puudutab staffi ja mängijate omavahelist võrdlust. Millised näitajad on mängu edukuse koha pealt kõige olulisemad.

                          Ülaltoodu oli vaid lühike näide sellest, mis mind huvitab. Kui viitsid ja leiad aega, ole hea, kirjuta kõigest taolisest Loodan ka statistilist tõestust selle taha saada.
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Kuidas windows 8.1 seda tööle saada?

                            Olen graafika drivereid uuendanud, olen mängu unistallinud, endiselt ei miskit.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas xrip55 Vaata postitust
                              Kuidas windows 8.1 seda tööle saada?

                              Olen graafika drivereid uuendanud, olen mängu unistallinud, endiselt ei miskit.
                              Mul jookseb ilusti. Proovi administraatorina tööle lükata. Või siis propertiesi all on miskine variant nagu troubleshoot.
                              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                              Kommentaar


                                Kas meeskonda on võimalik pankrotti ka ajada selliselt, et nad üldse kaardilt n.ö kaoksid? Tegin siin ühe puhtalt sportlikust huvist ühe katsetuse ja andsin endast parima, et üks meeskond krahhi ajada, kuid igakord, kui tundus, et nüüd on korralikud miinused ees, et nüüd vast midagi juhtub, siis tegelikult genereeris meeskond ikkagi kusagilt raha jälle juurde...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X