320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Football Manager 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hakkas igav (vihmane ilm ja raha otsas nii, et välja ka minna ei saa) ja alustasin väikest FM11 mängu Hansa Rostockiga. Jahtisid nelja suure liiga 3. divisjonist mõnda keskmisest suuremat tiimi, kel on olemas korraliku suurusega staadion ja mingisugune ajalugu ka, et mul oleks põhi millele ehitada. Siiski ei läinud päris kerget teed ja proovisin väljakutse ka leida (ehk siis veidi kehvemad finantsid). Rostockit valides suutsin naelapea pihta tabada.

    Kohe kui alustasid ilmnesid väga suured probleemid. Mida kauem mängisin seda selgemaks sai, et 2. Bundesligasse pääsemine oli ainus võimalus nende lahendamiseks.

    Juba esimesel päeval eelarveid valides avastasin, et isegi kõige paremal juhul ületab klubi esialgne palganumber minule pakutavast maksimumpalgast. Hooaja käigus tegelesin hoogsalt sellega, et seda palganumbrit vähendada ja suutsin selle umbes 250k peale kuus kukutada. Oleks ka rohkemaks suuteline olnud, aga suur probleem ilmes sellega, et paljud mehed suure palgaga mehed olid äsja klubisse saabunud ja ei soovinud lahkuda või siis keegi neid ei tahtnud.

    Peale selle oli klubil kaks väga suurt teist väljaminekut - 1. oldi võetud laen, mida makstakse igas kuus 150k tagasi ja 2. läks staadioni hooldusesse (või õigemini renti) teine sama palju.

    Et panna asjad proprotsiooni, siis ma teenisin piletite pealt umbes 200k kuus ja muud asjad tõid sisse ligikaudu 200k kuus. Ehk siis klubi finantside peale mõeldes ei tulnud ostmine kõne allagi (hooaja jooksul palkasin vaid 3 vabaagenti) ning elatusin müümise pealt (kahjuks lahkusid eelkõige noored talendid), saates minema umbes 15 mängijat 3,5 miljoni väärtuses. Lisaks hoidsin kokku ka mujal, kus võimalik... klubi 15-mehelisest treenerite ja muude asjapulkade seltskonnast jäi alles vaid 6.

    Vaatamata minu püüdmistele klubi finantsid arvestatavas olukorras hoida lõpetasin ma 2 miljoniga alustades ja meeletult mängijaid minema saates hooaja 1 miljoniga miinustes.

    ÕNNEKS suutsin ma liiga 2. kohal lõpetada (suuresti tänu vigastuste puudumisele) ning sellega 2. Bundesligasse pääseda. Oleks ma suutnud viimase kodumängu väljalangenud Werder Bremen II vastu võita, oleks ka tiitel tulnud, aga see oli teisejärguline eesmärk.

    2. Bundesligas ei saa aga lihtne olema, esimene hooaeg kavatsen lihtsalt püsima jääda ja jätkata klubi finantside korrastamisega (tahaks jõuda selleni, et iga kuu kasumit teenin). See peaks omajagu lihtsam olema, kui ma suudan end tagasi hoida. Hooaja alguses saab sponsoritelt ligikaudu 1,7 miljonit, hooajapiletite müügist tahaks loota 2 miljonit vähemalt, lisaks peaks saama ka veidi suuremas mahus teleraha ja mis kõige tähtsam, 2. Bundesligas teenin vähemalt 3,5 miljonit auhinnaraha.
    sigpic

    Kommentaar


      Teine hooaeg Rostockiga ka tehtud ja Bundesliga 2-s lõpetasime suurepärasel kuuendal kohal. Suvel sai päris häid täiendusi tehtud, aga juba jaanuaris sai paar suuremat ostu rahaks tehtud ning pärast hooaega saatsin ka mõned parematele jahimaadele suurte rahade eest.

      Lasin klubil noortele paremat infrastruktuuri rajada ja klubi võttis ka 26-miljoni eurose laenu, et staadion endale osta.

      Järgmisel hooajal plaan Bundesligasse tõusta ja riskin 100k suurema palgaga kui eelmine hooaeg.
      sigpic

      Kommentaar


        Tanel kuidas sa mängijate pealt raha teed? Ise pakud klubidele voi nemad tulevad küsima?

        Kommentaar


          Pakun, et "ostud" tähendavad Bosmaniga üle tulnud mehi. Nii et kena kopika saab igaühe pealt siiski, kui saab ka milligagi maha müüdud.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nohik Vaata postitust
            Tanel kuidas sa mängijate pealt raha teed? Ise pakud klubidele voi nemad tulevad küsima?
            Võtan head vaba-agendid, kasutan neid pool hooaega või hooaja ning müün maha korraliku summa eest. Ostsin kolme hooajaga ise umbes 300k eest.

            Nüüd kui sain Bundesligasse, siis sai natuke transfer listi juveele ka ostetud, aga põhimehed tulid ikkagi tasuta. Suutsin nt. Richardsi, Momo Sissoko röövida.

            See aasta tiim ikka korralikult närve söönud... 2. Bundesligas olin ülikindlalt esimene ja mehed suutsid pärast talvepausi mingi 6-7 mängu jutti kaotada. Lõpuks sain korda ja lõpetasin teisena.

            Nüüd Bundesligas alustasin seitsme punktiga neljast mängust ja pärast seda on jälle korralik kollaps tulnud ning 4 kaotust jutti. Lihtsalt ei oska nendes olukordades tiimi korda saada, üritan küll, aga üsna lootusetult suudan kõik mängud, mis vähegi võrdsed on 2 väravaga pähe saada. Äärekaitsjad eriti probleemsed idiootsustega ning ründajad ei suuda oma ema elu hinna eest ka skoorida.
            sigpic

            Kommentaar


              No lihtsalt nii tore, kui nii juhtub. Clear cut chances 3-0 minu kasuks, aga mis sellest. Kohe ajab naerma selline asi.
              Lisatud failid

              Kommentaar


                Rostocki esimene hooaeg Bundesligas lõppes 4. kohaga. Oleks viimase mängu võita suutnud, oleks ka Meistrite Liigasse pääsenud.
                sigpic

                Kommentaar


                  päris hea(Y)
                  Ma sama haruldane kui kaine farmer!

                  Kommentaar


                    kuidas sa hooaegu nii kiiresti läbid Tanel?

                    Kommentaar


                      Kui oluline on nende treeninguseadetega tegeleda ?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Dano Vaata postitust
                        kuidas sa hooaegu nii kiiresti läbid Tanel?
                        Eeldan, et 12.klassi eksamiperiood?

                        Kommentaar


                          Pole jah mitte sittagi teha praegu (rahapuudus eelkõige) ja mängude vahel ei kulu ka kaua aega. Kõik matšid lasen ka FML-i harjumusest täiskiirusel läbi, pressikaid eriti ei tee.

                          Teine hooaeg Bundesligas lõppes kuuenda kohaga ja Eurojalgpalli järgmine hooaeg ei tule.
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Mnjah, mul ühe klubihooaja mängimine võtab ikka mingi kuu aega. Iga päev ei mängi ja kui mängin, siis mitte üle 4-5 mängu korraga. Võtan asja väga rahulikult

                            Kommentaar




                              Esimene CL koht... või esimene tiitel polnud just väga kaugel, aga vigastused, punased kaardid, vastastele antud penaltid, mängukeelud ülitähtsal ja raskel perioodil rikkusid ära. Oleks siis CL-igi vähemalt saanud. Ülihea hooaeg noore tiimiga vääris kindlasti rohkem kui tavapärane Euroopa Liiga koht. Neljas hooaeg Bundesligas... pole veel suutnud esikolmikusse murda, 1. hooaeg neljas, 2. hooaeg kuues, 3. hooaeg kuues, 4. hooaeg neljas.
                              sigpic

                              Kommentaar


                                Kuidas endale normaalseid statasi saada ? Ei viitsi enam kuskil põllul mängida..
                                Ja kas eesti statasi on ka võimalik saada ?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X