320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Laskesuusatamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    Saaks nendes naiskondades (vehklemine ja nüüd laskesuusk) ilma draamata ka kuidagi v?
    Kõik need "liidud" kus osad sportlased ei treeni peatreeneri all ja on oma tiimides on kahjuks ise selles süüdi, et nad neid draamasid toodavad. Kui Liidu juhtimine on nii katki, siis on sportlastest raske midagi rohkemat nõuda, nad tahavad ikka endile parimat.

    Kommentaar


      Krt ma nüüd küll ei tea nende kahe liidu siseelu nii täpselt, aga seal lihtsalt mingi uhkuse asi ei või olla? Noh, et ega selle viimase näite laskesuusataja tulemused varasemalt, ja eriti viimase aja vorm, ka nüüd sellisel tasemel pole, et põhjust staaritsemiseks oleks. POle see hooaja algus nagu näidanud, et ta ise paremini teaks.

      Kommentaar


        Talihärm vs alaliit on tõesti kummaline konflikt ja võiks olemata olla. Küll, aga nüüd meedias Hanna Brita Kaasiku sõnavõtud...no ma ei tea, kas peab selliseid avaldusi tegema. On tubli noor küll, aga kui Sa oled neljasest naiskonnast kõige nõrgem liige, siis pead olema valmis, et vahepeal katsetatakse kedagi teist. Eks näha ole, kas Talihärm on paremas vormist või mitte.
        Ma ei kujuta ette, et Norra meedias Stroesmheim või Dale-Skjevdal kurdavad, et nad aeg-ajalt tiimist välja jäävad ja tiimitunnet lõhutakse. Seal käib samamoodi kõige nõrgema sportlase arvelt rotatsioon.

        Kommentaar


          See vend, eks eelmine aasta IBU karikasarjas norrakatest lammutas ja see hooaeg põhivendadega lõpuks peale lasti halas ju terve eelmise hooaja, et talle võimalust ei anta.

          Ja mis nõrgimat liiget puudutab, siis pole ju Talihärmal otsest midagi ette näidata, mille põhjal ta parem on. IBU kodulehe andmetel üks võistlus see aasta - Kontiolahtis novembris Kohad, 51, 41 ja 19. Mis ta pärast seda üldse teinud on kaks kuud? Pole nagu see koht, kus jalaga uks lahti lüüa.
          Natukene selline "vanade teenete eest" antud koht pigem.

          Ja mul pole midagi Talihärma vastu, lihtsalt kogu see asjaajamine on jälle mingi lvl lõpppask, millest keegi midagi ei võida ja rikutakse sportlaste omavahelisi ja alaliidu suhteid .
          Ja siis lõpuks visatakse nagunii välja pressiteade, et kõiges süüdi halb kommunikatsioon vms.

          Kommentaar


            Lugesin ka huviga nüüd neid uudiseid ja väljaütlemisi - Õhtulehe artiklile küll juurdepääsu polnud, aga las too olla.

            Ühest küljest, kui vaatasin Kaasiku tulemusterida pärast nädalavahetuse starte, tekkis küll küsimus, et kas Talihärm paremini ei suudaks. Samas nüüd kui see tüli sai lahendatud, siis pärast seda lugeda, et "Johannal jäi õlavigastuse tõttu suvine ettevalmistus pooleli"; "Ma olin terve oktoobri väga haige, terve kuu palavikus." ja "Johanna on hingamise ja tervise tõttu kõrgemal toimuvate etappide osas veidi piiratud. Ta ei taha nendele minna ning see ongi meie plaan, et Hanna-Brita läheb." - no ma ei tea... kui ma enda peas selle küsimuse püstitasin, siis ma kõike seda ei teadnud. Samas jälle jah - ega Kaasik ei ole midagi sellist korda saatnud küll, et ta vangerdustele immuunne peaks olema. See lause, et "vanade teenete eest antud koht" on kohane, aga kurat, ikka on ju minevikus kordasaadetu pealt. Olgu selleks ajaliseks distantsiks tänase ja mineviku vahel siis 1 päev, 1 kuu või 1 aasta. Otsustatakse nagunii mineviku pealt. Ja ses mõttes ei vaidle ju keegi vastu, et viimasel etapil olime küll naistega teates 12. kohal, samas eelmisel hooajal Talihärma osalusel oleme ka kõrgemal olnud.

            Igal juhul see eraldi treenimine ja fraktsioonidesse jagunemine ainult keerutab intriige juurde. Kaasik on ju "TT tiimist" ja Talihärm on "Eesti koondisest". Nagu artikliteski öeldud, siis konflitisituatsioonis tundub iga käik "pahatahtlik" ja nüüd saabki Kaasik mingit vandenõud õhutada, et "poliitilistel põhjustel" visati TT tiimi oma üle parda, et peatreeneriga harjutav osaline saaks tagasi tulla.

            Kommentaar


              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
              Lugesin ka huviga nüüd neid uudiseid ja väljaütlemisi - Õhtulehe artiklile küll juurdepääsu polnud, aga las too olla.

              Ühest küljest, kui vaatasin Kaasiku tulemusterida pärast nädalavahetuse starte, tekkis küll küsimus, et kas Talihärm paremini ei suudaks. Samas nüüd kui see tüli sai lahendatud, siis pärast seda lugeda, et "Johannal jäi õlavigastuse tõttu suvine ettevalmistus pooleli"; "Ma olin terve oktoobri väga haige, terve kuu palavikus." ja "Johanna on hingamise ja tervise tõttu kõrgemal toimuvate etappide osas veidi piiratud. Ta ei taha nendele minna ning see ongi meie plaan, et Hanna-Brita läheb." - no ma ei tea... kui ma enda peas selle küsimuse püstitasin, siis ma kõike seda ei teadnud. Samas jälle jah - ega Kaasik ei ole midagi sellist korda saatnud küll, et ta vangerdustele immuunne peaks olema. See lause, et "vanade teenete eest antud koht" on kohane, aga kurat, ikka on ju minevikus kordasaadetu pealt. Olgu selleks ajaliseks distantsiks tänase ja mineviku vahel siis 1 päev, 1 kuu või 1 aasta. Otsustatakse nagunii mineviku pealt. Ja ses mõttes ei vaidle ju keegi vastu, et viimasel etapil olime küll naistega teates 12. kohal, samas eelmisel hooajal Talihärma osalusel oleme ka kõrgemal olnud.

              Igal juhul see eraldi treenimine ja fraktsioonidesse jagunemine ainult keerutab intriige juurde. Kaasik on ju "TT tiimist" ja Talihärm on "Eesti koondisest". Nagu artikliteski öeldud, siis konflitisituatsioonis tundub iga käik "pahatahtlik" ja nüüd saabki Kaasik mingit vandenõud õhutada, et "poliitilistel põhjustel" visati TT tiimi oma üle parda, et peatreeneriga harjutav osaline saaks tagasi tulla.
              Samas Kaasik ju tegelikult alles tuli laskesuuska ja oli enne murdmaa sõitja noorena - selles ütleks, et see aasta on areng olnud päris korralik juba. Loogiline oleks siin olnud, et Johanna teeb ühe täis IBU nädalavahetuse ja kui tulemused on piisavad, siis tuleb ja proovib ühe MK nädalavahetuse. Hetkel tundub, maru kiirustatud ja nagu Liit peale seda lepingujama üritaks nagu sportlasele võimalikult kiiresti "oma jama" kompenseerida, sellega, et laseb ta MK-l peale. Mis on Kaasiku koha pealt jube mage värk.

              Muidu kui tollest möödunud nädavahetusest rääkides - siis Oberhof tegi oma klassikalist Oberhofi. Tuuli imeline sõidukiirus kõikus kuidagi veidralt, aga peale Justine Braisaz-Bouchet oli kõikidel teistel sama jama.

              Kommentaar


                Päriselt oli murdmaasuusataja? 7.5km peale 70s suusaaeg, kolm minti hambasse saada tundub ikka ränk. Eesti kõige nõrgemale murdmaal 50 sekki...
                Üks võistlus küll ja vb rada ei sobinud või mida iganes, aga päris kurb.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                  Lugesin ka huviga nüüd neid uudiseid ja väljaütlemisi - Õhtulehe artiklile küll juurdepääsu polnud, aga las too olla.

                  Ühest küljest, kui vaatasin Kaasiku tulemusterida pärast nädalavahetuse starte, tekkis küll küsimus, et kas Talihärm paremini ei suudaks. Samas nüüd kui see tüli sai lahendatud, siis pärast seda lugeda, et "Johannal jäi õlavigastuse tõttu suvine ettevalmistus pooleli"; "Ma olin terve oktoobri väga haige, terve kuu palavikus." ja "Johanna on hingamise ja tervise tõttu kõrgemal toimuvate etappide osas veidi piiratud. Ta ei taha nendele minna ning see ongi meie plaan, et Hanna-Brita läheb." - no ma ei tea... kui ma enda peas selle küsimuse püstitasin, siis ma kõike seda ei teadnud. Samas jälle jah - ega Kaasik ei ole midagi sellist korda saatnud küll, et ta vangerdustele immuunne peaks olema. See lause, et "vanade teenete eest antud koht" on kohane, aga kurat, ikka on ju minevikus kordasaadetu pealt. Olgu selleks ajaliseks distantsiks tänase ja mineviku vahel siis 1 päev, 1 kuu või 1 aasta. Otsustatakse nagunii mineviku pealt. Ja ses mõttes ei vaidle ju keegi vastu, et viimasel etapil olime küll naistega teates 12. kohal, samas eelmisel hooajal Talihärma osalusel oleme ka kõrgemal olnud.

                  Igal juhul see eraldi treenimine ja fraktsioonidesse jagunemine ainult keerutab intriige juurde. Kaasik on ju "TT tiimist" ja Talihärm on "Eesti koondisest". Nagu artikliteski öeldud, siis konflitisituatsioonis tundub iga käik "pahatahtlik" ja nüüd saabki Kaasik mingit vandenõud õhutada, et "poliitilistel põhjustel" visati TT tiimi oma üle parda, et peatreeneriga harjutav osaline saaks tagasi tulla.
                  2 konkurenti võistlesid omavahel 29.12 EMV ühisstardist ja siis jäi peale Kaasik, sest suusatas umbes 40 sekundit paremini, lasksid mõlemad sama kehvalt ehk 6 trahvi 4 tiiru peale.

                  Regina pani neile turvalise eduga ära, aga omavahelises konkurentsis oli edu siiski Kaasikul. Ok, Oberhofis Kaasik siiski mingit erilist sõitu ei teinud ja üks trahviring oli tõsiasi, aga ma pigem kahtlen selles, et Johanna praegusel hetkel eriti paremini suudaks.
                  Need tiimisõidud ju rahvuste karika arvestuses üsna olulised, seega selline omapärane gambling veits omapärane.


                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõmmik Vaata postitust
                    Päriselt oli murdmaasuusataja? 7.5km peale 70s suusaaeg, kolm minti hambasse saada tundub ikka ränk. Eesti kõige nõrgemale murdmaal 50 sekki...
                    Üks võistlus küll ja vb rada ei sobinud või mida iganes, aga päris kurb.
                    Nojah, aga tegemist pole ka olnud erilisel tasemel suusatajaga, isegi Eesti mv'del pole poodiumile eriti asja olnud, seega selles osas mingit eelist laskesuusatajate eest pole.
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      See biatlon vs XC suusatajate tase on üsna tasavägine. Ma väidan, et heas vormis Tuuli Tomingas on kiireim naine suuskadel. Ja kui Ränkel suusatajana läks biatloni, ega ta ka mingi müstiliselt kiire ei ole võrreldes kasvõi eesti meestega.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Maarek Vaata postitust

                        2 konkurenti võistlesid omavahel 29.12 EMV ühisstardist ja siis jäi peale Kaasik, sest suusatas umbes 40 sekundit paremini, lasksid mõlemad sama kehvalt ehk 6 trahvi 4 tiiru peale.

                        Regina pani neile turvalise eduga ära, aga omavahelises konkurentsis oli edu siiski Kaasikul. Ok, Oberhofis Kaasik siiski mingit erilist sõitu ei teinud ja üks trahviring oli tõsiasi, aga ma pigem kahtlen selles, et Johanna praegusel hetkel eriti paremini suudaks.
                        Need tiimisõidud ju rahvuste karika arvestuses üsna olulised, seega selline omapärane gambling veits omapärane.

                        Okei, ma selle EMV olukorraga kursis polnud. Seda arvesse võttes muutus käik veidi imelikumaks tõesti, olen nõus.

                        Ja sellega ka nõus, et ilmselt liit tahtis siin kiiresti midagi heastada. Aga samas ikkagi järgmiseks etapiks on Kaasik ju tagasi, see on ka välja öeldud. Kas see "tiimitunde lõhkumise" jms jutt on tingimata vajalik?

                        Kommentaar


                          Ruttu jõuame "juhime teatesõitu" seisust olukorda "laseme kõik viis mööda".
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Mnjah, uue kalendriaasta võistlused Tuulil nüüd aina raskemaks läinud, samas üldtabelis ta ikka 21, ehk ühisstarti annab kaitsta.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                              Mnjah, uue kalendriaasta võistlused Tuulil nüüd aina raskemaks läinud, samas üldtabelis ta ikka 21, ehk ühisstarti annab kaitsta.
                              Oberhof ja Rupholding on mõlemad rajad kus "imeliste" suuskadega on võimalik palju võita ja kehvadega kaotada - ma kardan, et siin on hetkel meil kerge puudujääk. Rene teates ja Regina eelmine nv mainisid ka kergelt, et suusad polnud midagi erilist. Ma tean, et meil on see mingil põhjusel õrn teema, väga ei taheta ülekandes sellest rääkida, aga meil ei ole nii rikkalikku suusaparki kui suurtel tiimidel.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JuriM Vaata postitust

                                Oberhof ja Rupholding on mõlemad rajad kus "imeliste" suuskadega on võimalik palju võita ja kehvadega kaotada - ma kardan, et siin on hetkel meil kerge puudujääk. Rene teates ja Regina eelmine nv mainisid ka kergelt, et suusad polnud midagi erilist. Ma tean, et meil on see mingil põhjusel õrn teema, väga ei taheta ülekandes sellest rääkida, aga meil ei ole nii rikkalikku suusaparki kui suurtel tiimidel.
                                Maaaeiiteaa... mis siin suuskade üle kurta, kui kahe püstitiiru peale paned 4 pihta ja 6 mööda?!?

                                Kindlasti suusavalik pole nii võimas, aga siin on ikka koer mujale maetud. Kõige kummastavam oli see, et kui läks raskemaks ja küsiti, et mis juhtunud on, siis valitses üldine nõutus ja segadus. Mingi nädala-pooleteisega tuldi välja versiooniga, et "Tuuli oli pühadeperioodil kõige enam treeninud sportlane".

                                Eks tibusid loetakse kevadel ja omajagu võistlusi veel ees (sh MM mis on ikkagi kõige olulisem võistlus) ja seega ilmselt oleks antud momendil mõistlikum vait olla...

                                Aga ma jään selle arvamuse juurde, et Tuulil on materjal ja töökus olemas, et olla veel ühe taseme võrra kõrgemal (nii tipptulemuse kui stabiilsuse osas). Aga Toberluts pole mitte kõige parem treener vaid treener kellega on (mingis plaanis) "hea, mugav ja turvaline". Sorry, mitte-kõige-parem oli ehk eksitav, pigem mõtlen seda, et ta oli keskpärane sportlane ja otse öeldes tundub treenerina jõhker amatöör. Eriti kui võrrelda neid treenereid, kelle käe all suured laskesuusastaarid treenivad.
                                Sisuliselt käime Lamborghiniga Lada-remonditöökojas, sest noh, Volodja on tuttav mehhanik ja esinduse 26' kineskooptelerilt näidatakse non-stop Tuvikesi, mida meeldib vaadata kui auto järel oodata vaja.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X