320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

F1 karussell

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'F1 karussell\'

    Originally posted by SleepWalking
    vaatasin mõlemad algusest lõpuni. mõlemas juhtis too imeliku alalõuaga sakslane algusest lõpuni. viita nüüd sellele pingele või põnevusele, mis kummagi võistlusega kaasnes?
    Eks viimastel hooaegadel ongi seda põnevust tulnud otsida esimesest kohast tagantpoolt. Esikoha on juba pikemat aega okupeerinud Schumacher. Kuigi Schumile hoian ikka pöialt, siis pole eelmisest hooajast saadik enam vormelisõitude vastu huvi tundnud.

    Kommentaar


      Replying to Topic \'F1 karussell\'

      Originally posted by Robinho
      Eks viimastel hooaegadel ongi seda põnevust tulnud otsida esimesest kohast tagantpoolt. Esikoha on juba pikemat aega okupeerinud Schumacher. Kuigi Schumile hoian ikka pöialt, siis pole eelmisest hooajast saadik enam vormelisõitude vastu huvi tundnud.
      see paneb mind mõtlema tagasi. kas tõeline pinge oli viimati MMil sel aastal, kui Jerezis Schum üritas Villeneuve\'i viimasel etapil rajalt välja suruda? või siis lausa tagasi minnes kuningas Damon Hilli valitsemisaega, sest siis tõesti oli põnev. kahju, et too sport just vaatemängulisuse ja huvitavuse osalt viimase 10 aasta jooksul on niipalju kaotanud.

      Kommentaar


        Replying to Topic \'F1 karussell\'

        Originally posted by SleepWalking

        see paneb mind mõtlema tagasi. kas tõeline pinge oli viimati MMil sel aastal, kui Jerezis Schum üritas Villeneuve\'i viimasel etapil rajalt välja suruda? või siis lausa tagasi minnes kuningas Damon Hilli valitsemisaega, sest siis tõesti oli põnev. kahju, et too sport just vaatemängulisuse ja huvitavuse osalt viimase 10 aasta jooksul on niipalju kaotanud.
        Ma arvan, et selline mõtlemine tuleneb mingil määral aastate pealetungist ja vanade heade aegade idealiseerimisest ning sellest, et nii minu kui ka Uneskäija pikaaegne lemmik Damon Hill enam ei võistle - kui aga kindlat lemmikut, kellele kaasa elada, ei ole, siis ei saa tänase F1 puhul põnevusest rääkidagi...

        10 aastat tagasi olid sõidud sündmusterohkemad, konkurents oli tihedam, möödasõite rohkem ja mis seal salata - publikule vaatemängulisi avariisidki oli rohkem. Kuid kui nende aegade peale tagasi mõelda, siis ma usun, et ilma kedagi toetamata poleks ka siis sõidud kuigi põnevad olnud. Endal on küll meelde jäänud, et nii nagu praegu, nii sai ka aastaid tagasi mõeldud, et tegelikkuses vaataks parema meelega IndyCari sõite, kui F1 tiirutamist... Kuigi jaaah, meelde on jäänud sussu puksimised viimastel etappidel nii Hilli vastu Adelaides kui mainitet Villeneuve juhtum.

        Mitte et ma nendest aegadest väga palju mäletaks, aga arvan siiski, et F1 tippajad jäid 80ndate teise poolde ning 90ndate esimestesse aastatesse, kui Senna/Prost ja miks mitte ka Mansell pakkusid nii sisutihedaid sõite kui ka skandaale väljaspool kokpitti. Viimastest aegadest meenub säärastest juhtumitest vaid Schumacheri-Coulthardi \"tüli\", aga seegi leidis aset juba oma 5 aastat tagasi.

        Lõpuks ütleks siiski, et Schumacher on F1 ära tapnud, asjapulgad üritavad seda küll lollide reeglimuudatustega parandada, kuid see ei õnnestu. Samas, mis põnevust saab üldse oodata, kui kahel meeskonnal (Minardi ja Jordan) pole mitte vähimatki lootust sellise tehnikaga kuhugi jõuda, Sauber kasutab eelmise aasta Ferrari autot - seega jääb järgi vaid 14 meest - võta siit maha veel Jaguari uustulnuk, Barrichello, kes ei saa/ei suuda võita ning Coulthard, kes lihtsalt ei ole teatud põhjustel võimeline võitma (mm-tiitlit) ning paar-kolm katkestajat, kelle seas Schumacherit muidugi ei ole.... järgi jääb 7-8 sõitjat, kelle autode erinevus on siiski märkimisväärne - nii sõidavadki autod 20-sekundiliste vahedega ja ainsad möödasõidud on möödumised ringiga mahajääjatest. MÕTTETU!

        But yet... millegi krdi pärast vaatan ma seda jura ikka, kui keegi teab retsepti, kuidas seda maha jätta, andku teada.

        Kommentaar


          Replying to Topic \'F1 karussell\'

          Originally posted by efafan


          But yet... millegi krdi pärast vaatan ma seda jura ikka, kui keegi teab retsepti, kuidas seda maha jätta, andku teada.

          Olen isegi F1 suur fänn olnud pikemat aega,siiani ripuvad koduseintel Damon Hilli ja Villeneuve`i postrid ning prügikasti ehivad siiani kord paari kuu tagant Sporditähes ilmuvad Schumi postrid, kuid jah, absoluutselt iga aastaga muutub f1 karussell aina tüütavamaks ning nii imelik kui see ka ei tundu, ühe mehe valitsemine tapab seda...
          Ei ole kunagi Schumi fänn olnud ega hakka seda ka kindlasti olema, kuid mis teha, Ferrari ja Schumi on praegu tõesti ületamatu duo
          Kui ähmaselt mäletan veel neid aegu,mil igat etappi sai vaadatud ühegi erandita, siis nüüd olen sellest loobunud, vähemalt 7 maa ja mere taga toimuvatest etappidest,mis palju aastaid mu uneaega röövinud on(kahetsuseta), kuid mis enam üles tõusma ei sunni. Nii olen ka sel aastal kahest esimesest etapist loobunud uskudes ainult ühe mehe võitu ning ma pole eksinud...
          Märgatavalt vähenenud huvi F1 vastu on vähenema sundinud ka lemmikule Coulthardile pöidla hoidmist. Kui aus olla,ei usu ma ta tiitlivõimalustesse enam grammigi. Kuigi paljud võiksid siinkohal öelda,et olen aeglase taibuga, on teatavasti lemmiku võimetesse uskumisest raske loobuda...
          Hetkel ei näe ma mingisugustki alust uskuda, et sel aastal Schumacher järjekordset tiitlit ei võida...kurb,aga tõsi, tõsi,aga kurb
          Mõnda teist etapivõitjat tahaks muidugi näha,kuigi ma ei näe põhjust,miks punases kihutav sakslane isegi kõiki etappe ei võiks võita...

          Kommentaar


            Replying to Topic \'F1 karussell\'

            Originally posted by SleepWalking


            Originally posted by Robinho
            Eks viimastel hooaegadel ongi seda põnevust tulnud otsida esimesest kohast tagantpoolt. Esikoha on juba pikemat aega okupeerinud Schumacher. Kuigi Schumile hoian ikka pöialt, siis pole eelmisest hooajast saadik enam vormelisõitude vastu huvi tundnud.
            see paneb mind mõtlema tagasi. kas tõeline pinge oli viimati MMil sel aastal, kui Jerezis Schum üritas Villeneuve\'i viimasel etapil rajalt välja suruda? või siis lausa tagasi minnes kuningas Damon Hilli valitsemisaega, sest siis tõesti oli põnev. kahju, et too sport just vaatemängulisuse ja huvitavuse osalt viimase 10 aasta jooksul on niipalju kaotanud.
            damon hilli hiilgejal oli põnev?? Kas sa mõtled seda aastat kui Hill võitis 10 punktise eduga oma uustulnukast tiimikaaslase ees?? Või millal see Hilli hiilgeaeg oli.. mul võib ju midagi meelest läind olla

            Kommentaar


              Replying to Topic \'F1 karussell\'

              Originally posted by dannar

              damon hilli hiilgejal oli põnev?? Kas sa mõtled seda aastat kui Hill võitis 10 punktise eduga oma uustulnukast tiimikaaslase ees?? Või millal see Hilli hiilgeaeg oli.. mul võib ju midagi meelest läind olla
              Oota, kas ma sain praegu õigest aru, et sa võrdlesid võitluslikku ja põnevat ajajärku Schumi 4-aastase türanniaga ? Jah tõesti, mõnikord rebenes vahe esimese ja ülejäänute vahel küll natike suureks, aga see-eest oli 4 aastat järjest ka erinev võitja. Enne hooaja algust ei võinud veel kellelegi võidukarikat kätte anda. Mehed tegid asjad selgeks ikka rajal, ausas(!) võistluses, mitte ei sõltunud see nende tiimi rahakoti paksusest ega inseneride ja muude asjapulkade hulgast. Mis sellest, et mootorisport on meeskondlik ala.

              PS: uni on.
              sigpic

              Kommentaar


                Replying to Topic \'F1 karussell\'

                Originally posted by Cerny Petr


                Originally posted by dannar

                damon hilli hiilgejal oli põnev?? Kas sa mõtled seda aastat kui Hill võitis 10 punktise eduga oma uustulnukast tiimikaaslase ees?? Või millal see Hilli hiilgeaeg oli.. mul võib ju midagi meelest läind olla
                Oota, kas ma sain praegu õigest aru, et sa võrdlesid võitluslikku ja põnevat ajajärku Schumi 4-aastase türanniaga ? Jah tõesti, mõnikord rebenes vahe esimese ja ülejäänute vahel küll natike suureks, aga see-eest oli 4 aastat järjest ka erinev võitja. Enne hooaja algust ei võinud veel kellelegi võidukarikat kätte anda. Mehed tegid asjad selgeks ikka rajal, ausas(!) võistluses, mitte ei sõltunud see nende tiimi rahakoti paksusest ega inseneride ja muude asjapulkade hulgast. Mis sellest, et mootorisport on meeskondlik ala.

                PS: uni on.
                eiei. ma mõtlesin seda, et mida sa mõtled Damon Hilli valitsusaja all. Kui Damon hill oli tipptegija (1994-1996), siis nendest 2 korda võitis Schumacher, korra keerati talle täitsa põhjalikult (nagu nüüd keeratakse mõnele teisele tiimile vahel käkki) ja teinekord oli Schumacher võimaslt üle. Ainult 96. aasta oli see, kui Hill tugevaim oli, sest Ferrari ja McLaren polnud veel mingid tegijad, Benettonis olid Alesi ja Berger, kes ei suutnud autit jooksma saada, nii et ainus võitlus käis Williamsi meeskonna sees, kus noor ja F1-kogemusteta Villeneuve\'l oleks olnud juba teoreetiliselt väga raske Hilli vastu saada, kuid Hill suutis võita väga väikese eduga, seda eelkõige tema pidevatele sõiduvigadele. Nii et sellist aega nagu DAMON HILLI hiilgeaeg, saab lugeda ainult aastakese jagu. Aga siis oli tõesti põnevam, selle vastu ma ei vaidle. Eile ma magasin jälle teleka ees.

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'F1 karussell\'

                  Originally posted by dannar
                  eiei. ma mõtlesin seda, et mida sa mõtled Damon Hilli valitsusaja all. Kui Damon hill oli tipptegija (1994-1996), siis nendest 2 korda võitis Schumacher, korra keerati talle täitsa põhjalikult (nagu nüüd keeratakse mõnele teisele tiimile vahel käkki) ja teinekord oli Schumacher võimaslt üle. Ainult 96. aasta oli see, kui Hill tugevaim oli, sest Ferrari ja McLaren polnud veel mingid tegijad, Benettonis olid Alesi ja Berger, kes ei suutnud autit jooksma saada, nii et ainus võitlus käis Williamsi meeskonna sees, kus noor ja F1-kogemusteta Villeneuve\'l oleks olnud juba teoreetiliselt väga raske Hilli vastu saada, kuid Hill suutis võita väga väikese eduga, seda eelkõige tema pidevatele sõiduvigadele. Nii et sellist aega nagu DAMON HILLI hiilgeaeg, saab lugeda ainult aastakese jagu. Aga siis oli tõesti põnevam, selle vastu ma ei vaidle. Eile ma magasin jälle teleka ees.
                  94 võitis Schumacher ikka tänu äärmiselt kahtlasele manöövrile, millele ka efafan siin eespool viitas, ehk sarnaselt 97ndale oleks ka toona kuulnud tiitel ulatada kellelegi teisele, kui miikaelile. mclaren ja ferrari ei olnud veel tegijad? pigem võiks kasutada vormi enam, sest williams tõusis siiski mclareni varjust. hilli pidevad sõiduvead - no palun vabandust. viita mõnele.

                  Minujaoks on f1 kõigi aegade kõige põnevam sõit Ungari GP 1997 (isegi põnevam omaaegsetest Senna/Prost, Mansell/Picquet võitlustest), kus Damon - kes alati oli just Ungaris väga kiire - Arrowsiga sõitis välja uskumatu 3nda stardikoha ning 10ndal ringil möödus stardisirge lõpus Schumacherist (manööver jääb vist eluks ajaks meelde) tõustes liidriks. Viimase ringi alguseks 34 sekundilise edu sissesõitnud Hilli Arrowsit tabasid aga hüdraulikaprobleemid ning Villeneuve möödus Hillist paar kurvi enne finishit - Hill tõi Arrowsi finishisse teisena, mis iseenesest oli samuti uskumatu.

                  Olid ajad ...

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'F1 karussell\'

                    Originally posted by SleepWalking



                    94 võitis Schumacher ikka tänu äärmiselt kahtlasele manöövrile, millele ka efafan siin eespool viitas, ehk sarnaselt 97ndale oleks ka toona kuulnud tiitel ulatada kellelegi teisele, kui miikaelile. mclaren ja ferrari ei olnud veel tegijad? pigem võiks kasutada vormi enam, sest williams tõusis siiski mclareni varjust. hilli pidevad sõiduvead - no palun vabandust. viita mõnele.
                    94. aasta viimasel sõidul oli tõesti Schumacher vea tegija, kuid hooaja keskel võeti Schumacheril ära 2 etapivõitu (või oli 1). Mclaren polnud jah enam tipptegija, kuid antud ajal oli ta ikka väga põhjas. Ja Hilli vigu konkreetselt ei mäleta, kuid on meelde jäänud, et Hill polnud pinge all sõites eriti kindel, see sai otsustavaks just 95. aastal. Ma tõesti ei mäleta konkreetseid juhtumeid, kuid Hill polnud siis tuntud just kõige kindlama sõitjana.

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'F1 karussell\'

                      jessss somm ja ralf katkestasid-SUPER

                      kahju et juan pabul ja david ei katkestanud
                      ½121½

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'F1 karussell\'

                        Muide, tollest 97. aastast sedapalju, et kas mitte polnud nii, et Williams pani välja ülivõimsa auto ning justnimelt selle sõitjad tegid asja huvitavaks. Tiitlivõitja Villeneuve paistis just silma sellepoolest, et ta võitis ühe kolmandiku hooajast, vireles teisel (kusjuures meenuvad ka nimetatud Ungari GP ja SuurBritannia GP kus Häkkinen katkestas mootoririkke tõttu miskid 10 ringi enne lõppu) ning kolmanda katkestas - nii umbes võttes. võiks ütelda, et sõitis täiel tundel. ei võinud kunagi teada, mida ta järgmisena oleks teinud. midagi sarnast tegi ka Montoya millalgi. olid noored, uustulnukad.

                        Tänaseks on aga läinud autod liiga spetsiifiliseks ning rahad liialt suureks. võistkonnad ei talu enam praegust pinget, sõitjad mõtlevad liialt palju. tõtt-öelda ei annagi Michael teistele erilist arenguruumi. kuid muidugi, tsiteerides armast-tuntud semiootikut: \"Me elame kuldajastul, kuid me veel ei tea seda.\"

                        P.S. Villeneuve\'ga seoses, sel aastal pole veel vormel ühte vaatanud ega ole veel säärast plaanigi.

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'F1 karussell\'

                          \"Kuradi Ferrarid\" on jälle ülikiired ,võites I vabatreeningu. Schumi võitis ajaga 1.32,158,
                          Barrichello jäi temast maha poole sekundiga.

                          Tulemused siisn (25 sõitjat)-
                          1. Michael Schumacher (Ger, Ferrari) 1.32,158
                          2. Rubens Barrichello (Bra, Ferrari) 1.32,651
                          *3. Anthony Davidson (Gbr, BAR) 1.32,958
                          4. Juan Pablo Montoya (Col, Williams) 1.33,027
                          5. Jenson Button (Gbr, BAR) 1.33,898
                          6. David Coulthard (Gbr, McLaren) 1.34,023
                          *7. Ricardo Zonta (Bra, Toyota) 1.34,289
                          8. Felipe Massa (Bra, Sauber) 1.34,488
                          9. Kimi Räikkönen (Fin, McLaren) 1.34,603
                          10. Takuma Sato (Jpn, BAR) 1.34,610
                          11. Ralf Schumacher (Ger, Williams) 1.34,619
                          12. Jarno Trulli (Ita, Renault) 1.34,796
                          13. Fernando Alonso (Spa, Renault) 1.34,810
                          14. Nick Heidfeld (Ger, Jordan) 1.34,872
                          15. Giorgio Pantano (Ita, Jordan) 1.34,967
                          16. Giancarlo Fisichella (Ita, Sauber) 1.35,388
                          *17. Timo Glock (Ger, Jordan) 1.35,760
                          18. Mark Webber (Aus, Jaguar) 1.35,905
                          19. Olivier Panis (Fra, Toyota) 1.35,981
                          20. Cristiano da Matta (Bra, Toyota) 1.36,359
                          21. Christian Klien (Aut, Jaguar) 1.36,645
                          22. Zsolt Baumgartner (Hun, Minardi) 1.37,049
                          23. Gianmaria Bruni (Ita, Minardi) 1.37,347
                          *24. Björn Wirdheim (Swe, Jaguar) 1.37,443
                          *25. Bas Leinders (Bel, Minardi) 1.37,792

                          Õnneks ei näita see tulemus midagi erilist ja loodan ,et Renault suudab ülejäänud nädalavahetuse suurepäraselt sõita.
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'F1 karussell\'

                            issand kui huvitav võib üks sport olla.....
                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'F1 karussell\'

                              Jah täna järjekordne Schummi võit ,ei saa aru kas keegi üldse seda vaatab reeglite muutumine hakkas eelmine aasta alguses põnevaks muutma ja siis hakkas ,aga pihta. Siin võiks mingi krdi suure summa panna välja kui keegi võidaks Schumit. Tyra üx hea reegel fiale kui mingi ohmu sõidab sama moodi nagu schumi ,siis Fia peax kaaluma sõitja sarjast välja ajamist.
                              sigpic

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'F1 karussell\'

                                Originally posted by fittibaldi


                                issand kui huvitav võib üks sport olla.....
                                mis teha mulle küll meeldib
                                aga ma ei saa aru, mis pagana pärast neid reegleid koguaeg muudetakse, kui ferraride vastu ju ikka ei saa. jätku nii nagu on ja oodaku, millal schumi lõpetab, siis tulevad pealtvaatajad ka tagasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X