320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zaz Vaata postitust
    Reform oli ja on ilmselgelt praegu ju siiski rooli taga. IRL ja Sotsid kõigest "lükkavad autot käima".
    Keskerakonnast ja EKRE-st pole mõtet rääkidagi. Valimislubadused olid koostatud teadmises, et neil puudub igasugune võimalus saada võimule ning puudus igasugune variant, et neid ellu rakendama peaks hakkama.

    Samas on see üldse loll tendents, et inimesed lähevad ja valivad erakondi mingite konkreetsete üksikute lubaduste pärast. (ma olen 5 aasta pärast pensionil... selge peaksin nüüd valima sotsid, sest lubatakse pensionid tõsta 800 euroni)
    No minu point ongi see, et põhimõtteliselt ikkagi on ikkagi inimeste enda rumalus selle taga, senimaani kuni inimesed ei saa aru, et riigi rahakott on üks osa nende rahakotist ja erakonna valimine on põhimõtteliselt isiku valimine, kes saab hallata päris suure osa sinu rahast, siis ei tule ka riiki mõistlikku valitsust.

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Minu jaoks on arusaamatu reformarite tümitamine, kui valitsuses on ka sotsid ja irl. VÕi siis võtame keskerakonna miinimumpalga idee. Kus kuradi kohast see nende valimislubaduste täitmine peaks tulema huvitav? Rääkimata EKREst, kes lubas ei tea mida kokku ja üldse tuluallikaid ei maininud.
      Aga näiteks bensuaktsiis oli ju reformi platvormis (ja seejuures kindlasti üheselt välja loetav, nagu Taavikene ütles!)

      Kommentaar


        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
        Aga näiteks bensuaktsiis oli ju reformi platvormis (ja seejuures kindlasti üheselt välja loetav, nagu Taavikene ütles!)
        Seda küll, aga ma olen 100% kindel, et päris paljud kulud on suhteliselt kindlalt sotside/irli poolt kokkuleppesse surutud. Usun, et vabatahtlikult reform küll nii ebapopulaarset lüket tegema ei oleks hakanud ja oleks tulusid mujalt otsinud, aga kui nüüd on vaja 2 teise partei valijatele ka miskit hambasse lükata, siis tuleb ka tulusid selle võrra suurendada.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Seda küll, aga ma olen 100% kindel, et päris paljud kulud on suhteliselt kindlalt sotside/irli poolt kokkuleppesse surutud. Usun, et vabatahtlikult reform küll nii ebapopulaarset lüket tegema ei oleks hakanud ja oleks tulusid mujalt otsinud, aga kui nüüd on vaja 2 teise partei valijatele ka miskit hambasse lükata, siis tuleb ka tulusid selle võrra suurendada.
          Ehk siis reformil soov iga hinna eest võimule jääda.

          Kommentaar


            Algselt postitas zelee Vaata postitust
            Ehk siis reformil soov iga hinna eest võimule jääda.
            Nagu kõigil, see ongi poliitikute töö - saada ja jääda võimule ning teha enda toetajatele meelepärast poliitikat.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              Algselt postitas elx Vaata postitust
              Nagu kõigil, see ongi poliitikute töö - saada ja jääda võimule ning teha enda toetajatele meelepärast poliitikat.
              Rahvale valetamisega võimule saades pole rehvil tegelikult mingit mandaati.
              FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
              sigpic

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Seda küll, aga ma olen 100% kindel, et päris paljud kulud on suhteliselt kindlalt sotside/irli poolt kokkuleppesse surutud. Usun, et vabatahtlikult reform küll nii ebapopulaarset lüket tegema ei oleks hakanud ja oleks tulusid mujalt otsinud, aga kui nüüd on vaja 2 teise partei valijatele ka miskit hambasse lükata, siis tuleb ka tulusid selle võrra suurendada.
                Okei. Reform lubas muuhulgas tulumaksuvaba miinimumi tõsta 150lt 300le, sotsiaalmaksu langetada 2%, langetada töötuskindlustusmaksu, tõsta kolmanda&edasi laste toetused 300 euroni jne. Ma ei kujuta ette, et mis need kulud nendel lubadustel kokku on, aga saan aru, et need lubadused oleks sinu meelest rahulikult kaetud pakendi-, tubaka- ja alkoholiaktsiisiga?

                Ja nüüd, va SDE&IRLi tropid, paiskasid sellised kulud peale, et peab 100 milli eest aasta bensiini- ja diisliaktsiisi pealt riigi rahakotti täitma. Tundub reaalne.

                -e-
                Aa, okei, vabandan, tegelt pidi Refom ikka ilma kütuseaktsiisi tõstmata hakkama saama ja sul on vist siiski õigus.

                Rõivas @ november
                "Me plaanime tõsta alkoholi- ja tubakaaktsiisi. Lisaks on meil ka plaanid, kuidas seda ja ka pakendiaktsiisi kogumist tõhusamaks muuta, ja see annab kokku ligi kolmandiku katteallikatest. Ja teine kolmandik tuleb sellest, et täiendav majanduskasv toob riigieelarvesse tulusid juurde. Ja kolmas kolmandik - on vaja eelarvekasvu arvelt vähem kulutusi teha, ehk osa sellest plaanist näeb ette kulude kokkuhoidu"

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Okei. Reform lubas muuhulgas tulumaksuvaba miinimumi tõsta 150lt 300le, sotsiaalmaksu langetada 2%, langetada töötuskindlustusmaksu, tõsta kolmanda&edasi laste toetused 300 euroni jne. Ma ei kujuta ette, et mis need kulud nendel lubadustel kokku on, aga saan aru, et need lubadused oleks sinu meelest rahulikult kaetud pakendi-, tubaka- ja alkoholiaktsiisiga?

                  Ja nüüd, va SDE&IRLi tropid, paiskasid sellised kulud peale, et peab 100 milli eest aasta bensiini- ja diisliaktsiisi pealt riigi rahakotti täitma. Tundub reaalne.

                  -e-
                  Aa, okei, vabandan, tegelt pidi Refom ikka ilma kütuseaktsiisi tõstmata hakkama saama ja sul on vist siiski õigus.

                  Rõivas @ november
                  "Me plaanime tõsta alkoholi- ja tubakaaktsiisi. Lisaks on meil ka plaanid, kuidas seda ja ka pakendiaktsiisi kogumist tõhusamaks muuta, ja see annab kokku ligi kolmandiku katteallikatest. Ja teine kolmandik tuleb sellest, et täiendav majanduskasv toob riigieelarvesse tulusid juurde. Ja kolmas kolmandik - on vaja eelarvekasvu arvelt vähem kulutusi teha, ehk osa sellest plaanist näeb ette kulude kokkuhoidu"
                  Seda kas nad tahtsid algusest peale kütuseaktsiisi tõsta teab ainult Rain, minu point on see, et valitsuses pole nad üksi ja nii tulude kui ka kuludega on KÕIK 3 erakonda nõus, niiet ainult reformi siin mustata on minu jaoks vale.
                  Samas eeldada sinisilmselt, et maksame vähem makse ja saame rohkem toetusi on ka jabur, kuskilt peab ju raha tulema.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas count Vaata postitust
                    Rahvale valetamisega võimule saades pole rehvil tegelikult mingit mandaati.
                    Ei oleks ühelgi teisel parteil kah, kuna siit on ka läbi käinud mõte, et kuna osad parteid niikuinii ei eeldanud valitsusse saada, siis võisid nad programmi mis iganes panna.

                    Kommentaar


                      Kommentaar


                        Mis puutub sellises olukorras eetilisse vastutulekusse siis :
                        Audi A8 sedaan
                        Baashind alates: 77 900 EUR
                        vs.
                        Audi A6 sedaan
                        Baashind alates: 39 000 EUR

                        Et, kui püksirihma pingutame siis ehk kõik koos? Ja loomulikult ei pea vist mainima, et selle auto hinna maksame kinni sina ja mina, seltsimehed maksumaksjad.
                        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                        Kommentaar


                          Kütusehind oli aasta tagasi vist mingi 1.25-1.30? Ei mäleta et keegi oleks kurtnud. Selles valguses on see hädaldamine suht üledramatiseeritud
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Aktsiisi tõstetakse.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              Kütusehind oli aasta tagasi vist mingi 1.25-1.30? Ei mäleta et keegi oleks kurtnud. Selles valguses on see hädaldamine suht üledramatiseeritud
                              Sa vist ei saa asjast aru?
                              Naftahind on ka ma ei tea kui palju protsente odavam kui aasta tagasi. Ja kui järgmine aasta maksab samapalju nafta barrell kui eelmine aasta + aktsiisitõus.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                                Sa vist ei saa asjast aru?
                                Naftahind on ka ma ei tea kui palju protsente odavam kui aasta tagasi. Ja kui järgmine aasta maksab samapalju nafta barrell kui eelmine aasta + aktsiisitõus.
                                Kogu see arutelu siin- eesti on autorahvas ja seda igas mõttes. No on, noh. Kohutav draama ja inimesed tõrvikutega tänaval, ei mäleta, et käibeka tõusu ajal keegi midagi sellist oleks korraldanud. Bensiin ajab paljusid ikka hulluks, midagi pole öelda.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X