320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
    Kommunistlik Hiina?
    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    . Pinocheti Tšiili.
    Ma isegi ei tea kummal teist kohutavam näide on. Pinocheti Tšiili, kus poliitilised opponendid pandi vangi jne. Ja kommunistlik Hiina, kus puudub sõnavabadus ja palk väljapool suurlinnu on võrreldav mõne Aafrika riigiga.

    Kommentaar


      Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
      Iga Pinocheti kohta on sul läbi kukkunud Argentiina või Guatemala paremideoloogist diktaator või samoza, Thatcheri ja Reagani kõrval Delano Roosevelt ja Villy Brandt jne. Kui loed ideoloogiliste prillidega, on sul ka ideoloogiliselt valikuline mälu.
      Igasugu läbikukkunud vasakpoolseid diktaatoreid või autoritaare on seal Lõuna-Ameerikas ikka kordades rohkem kui parempoolseid.

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
        Ma isegi ei tea kummal teist kohutavam näide on. Pinocheti Tšiili, kus poliitilised opponendid pandi vangi jne. Ja kommunistlik Hiina, kus puudub sõnavabadus ja palk väljapool suurlinnu on võrreldav mõne Aafrika riigiga.
        Milleks nii kaugelt otsida. NSVL ei sobi või? Kuhu jäid pea kõik EV 1918-1940 aegsed ministrid ja riigijuhid?
        Mis juhtus Eesti elatustasemega 50a jooksul seespool NSVL'i võrreldes Soomega kes jäi väljapoole?
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          siin on nüüd välja toodud ehk liberaalsemad maad läänemaailmas, kuid ikkagi neis maades on otsustatud ühiskondlikult et jõukamad panustavad ühiskonda rohkem protsentuaalselt oma sissetulekutest kui vaesemad. lisaks on neis kõigis ka varamaksud. ehk olgugi et me räägime läänemaailmast kui mingist kapitalistlikust ja nagu ka liberaalsest maailmast, on nad ikkagi tunduvalt sotsialistlikuma majanduspoliitikaga kui isegi meie sotsid
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            Milleks nii kaugelt otsida. NSVL ei sobi või? Kuhu jäid pea kõik EV 1918-1940 aegsed ministrid ja riigijuhid?
            Mis juhtus Eesti elatustasemega 50a jooksul seespool NSVL'i võrreldes Soomega kes jäi väljapoole?
            Ma ei saa päris hästi aru, mida sa öelda tahad. Ma pidasin seda silmas, et üks tõi tõelise eduloona välja Pinocheti Tšiili ja teine kommunistliku Hiina. Õnneks NSVLi keegi veel eduka näitena kasutanud ei ole.

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              siin on nüüd välja toodud ehk liberaalsemad maad läänemaailmas, kuid ikkagi neis maades on otsustatud ühiskondlikult et jõukamad panustavad ühiskonda rohkem protsentuaalselt oma sissetulekutest kui vaesemad. lisaks on neis kõigis ka varamaksud. ehk olgugi et me räägime läänemaailmast kui mingist kapitalistlikust ja nagu ka liberaalsest maailmast, on nad ikkagi tunduvalt sotsialistlikuma majanduspoliitikaga kui isegi meie sotsid
              Igasugu varamaksude küsimus on huvitav. Ma olen põhimõtteliselt poolt, et kui sul on 5 korterit, siis nende pealt võiks mingi lisamaks kehtida. Samas ma ei poolda seda kui hakatakse inimeselt, kel on 1 korter, selle korteri eest maksu võtma, sest ta on “nii rikas, et jaksas selle laenuga osta”. Sama jutt igasugu astmelise tulumaksuga, ma arvan, et Armin Karul pole vahet, kas tema tulumaks on 40% või 20%. Samas keskklassile on see päris märgatav vahe. Ehk astmeline tulumaks on kõige kehvem keskklassile, rikastel on savi.

              Kommentaar


                Taagepera teab asja
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Taagepera on alati meeldinud, eriti see kuidas ta omase stiili ja rahuga kõige selgitab.
                  Akadeemikud/haritlased võiksid rohkem oma arvamust avaldada, et igasugused muud "arvamusliidrid" pildilt kaoksid aga seda on vist naiivne loota, sest kuskil eelmine aasta ilmus lugu sellest, kuidas teadlased/arstid kardavad oma teadmisi jagada, sest pelgavad ullikeste poolt ristilöömist sotsiaalmeedias.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                    Igasugu varamaksude küsimus on huvitav. Ma olen põhimõtteliselt poolt, et kui sul on 5 korterit, siis nende pealt võiks mingi lisamaks kehtida. Samas ma ei poolda seda kui hakatakse inimeselt, kel on 1 korter, selle korteri eest maksu võtma, sest ta on “nii rikas, et jaksas selle laenuga osta”. Sama jutt igasugu astmelise tulumaksuga, ma arvan, et Armin Karul pole vahet, kas tema tulumaks on 40% või 20%. Samas keskklassile on see päris märgatav vahe. Ehk astmeline tulumaks on kõige kehvem keskklassile, rikastel on savi.
                    eks neid nimetatud makse tulebki mõistlikult läbi vaadata kuidas need kehtestada. lõppkokkuvõttes on maksud(varamaksud ja tulumaks eelkõige) ikkagi ideaalis ühiskonnas rikkuse ümberjagamise vahend, millega siis püütakse ühiskonnas rikkust niipalju kui on mõistlik ja võimalik vaeste vahel ümber jagada.
                    astmelise tulumaksu puhul tuleks panna mõistlik arv astmeid. mida rohkem neid on seda vähem tekib inimeste tunne et nagu ta oleks järsku rikas ja nagu et teda maksustataks ebaõiglaselt. samas väga palju astmeid teeb ehk administreerimise keerukamaks. Rikastega on tõesti vähe keerukam. Ideaalis peaks valitsus mõtlema kuidas saab rikkad rohkem ühiskonda panustama läbi maksude. Siinjuures on tõesti lihtsamad valikud kinnisvara ja automaks.
                    Kinnisvaraga teeks nii, et samuti oleks 1 kinnisvara maksuvaba, kuid tingimusega et 30m2/inimene. See motiveeriks kuivõrd niivõrd ehk ka lapsi saama- tahad elada suuremas elamises pead omama suuremat perekonda.
                    Autoga on nüüd vähe keerulisem. Siin maksustaks võimsust ja hinda. Hinna puhul arvan isiklikult et 20000-25000 euroga peaks juba korraliku auto saama küll. Aga eks need piirmäärad, nagu ka maksude suurused ongi diskuteerimise teema. Tähtis on esialgu et me üldse jõuaksime sinnani et me arutleksime nende maksude teemal.
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Rikkad sotsid andku vaestele sotsidele oma raha palju tahavad. Aga jätke meid, inimesi, rahule!

                      Kommentaar


                        [QUOTE=Mõnuagent 007;1886997]Kus on siis see jõuka ja võimeka piir? Et kui saad 2000 brutos, siis oled jõukas?
                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        Kinnisvaraga teeks nii, et samuti oleks 1 kinnisvara maksuvaba, kuid tingimusega et 30m2/inimene. See motiveeriks kuivõrd niivõrd ehk ka lapsi saama- tahad elada suuremas elamises pead omama suuremat perekonda.
                        Näe saime vastuse, kõik, kes omavad üle 30 ruudu kinnisvara on rikkurid. Kõik pensionärid, kes 40 aastat elanud oma korteris ja oma abikaasa juba kaotanud pannakse fakti ette, et koli 1toalisse peldikusse või hakka oma rikkust kinni maksma!

                        Kommentaar


                          [QUOTE=rahvaspordipäev;1887525]
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Kus on siis see jõuka ja võimeka piir? Et kui saad 2000 brutos, siis oled jõukas?


                          Näe saime vastuse, kõik, kes omavad üle 30 ruudu kinnisvara on rikkurid. Kõik pensionärid, kes 40 aastat elanud oma korteris ja oma abikaasa juba kaotanud pannakse fakti ette, et koli 1toalisse peldikusse või hakka oma rikkust kinni maksma!
                          See on minu isiklik ettepanek. Samas kirjutasin omast arust ka sellise lause- "Aga eks need piirmäärad, nagu ka maksude suurused ongi diskuteerimise teema. Tähtis on esialgu et me üldse jõuaksime sinnani et me arutleksime nende maksude teemal."

                          ma tõesti ei tea kuidas on lahendatud pensionäride küsimus riikides kus on kinnisvaramaks. kui keegi teab oleks huvitav teada.
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                            Aga Hitleri Saksamaa?
                            Tuli see meelde.

                            Godwin's law (or Godwin's rule of Hitler analogies) is an internet adage asserting that "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Hitler approaches...
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              jaaa, palun veel rohkem makse

                              Kommentaar


                                Eestis peaks selgelt klassiühiskond välja arenema, siis võiks neid astmeid ja asju päevakorrale tuua. Veel on vara.
                                Inter - ausaim klubi Itaalias.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X