320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas elx Vaata postitust
    "Süüdlane" on vale sõna. Ei saa kuidagi väita, et nende tegevus ei mõjutanud islamistide käitumist..
    Absoluutselt igal kuriteol on ajend. Olgu selleks siis kasuahnus, armukadedus või neid ajendeid võib siia lugema jäädagi. Kas me peame iga mõrva puhul keskenduma sellele, et ohver oli liiga rikas või liiga ilus ja teised mehed ei saanud pilku temalt või sellele, kes selle tapatöö toime pani ja seda taunima?
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ammas on minu teada tõmbunud IRL-st väga eemale.
      noh nii ja naa...
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Ammas on minu teada tõmbunud IRL-st väga eemale.
        Seda küll. Ta oli selles Vabaerakonna nimekirjas mu meelest. Kuid siiski.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          Absoluutselt igal kuriteol on ajend. Olgu selleks siis kasuahnus, armukadedus või neid ajendeid võib siia lugema jäädagi. Kas me peame iga mõrva puhul keskenduma sellele, et ohver oli liiga rikas või liiga ilus ja teised mehed ei saanud pilku temalt või sellele, kes selle tapatöö toime pani ja seda taunima?
          Kui jätad autosse nähtavale kohal arvuti ja see pihta pannakse, ütleb politsei ju kohe, et miks jätsid nähtavale? Politsei asi oleks ju varast püüda.

          Kommentaar


            Algselt postitas urmar Vaata postitust
            Kui jätad autosse nähtavale kohal arvuti ja see pihta pannakse, ütleb politsei ju kohe, et miks jätsid nähtavale? Politsei asi oleks ju varast püüda.
            Kas liigne rikkus või liigne ilu on kuritööle ahvatlev? Kui sa jätad oma vara lohakile, siis on see sinu isiklik rumalus, aga tõmmata võrdusmärki rikkuse-ilu ja rumaluse vahele on nüüd küll liig, mis liig.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Või mis rikkusest me siin räägime, poes sabas seistes ja kauba eest tasudes võib mõni narkar mu rahakoti vahel 10-kat näha ja ongi piisav ajend, et ma võin kuritöö ohvriks langeda. Kas minu nekroloog peaks keskenduma sellele, et ma rahakotti üldse poes avada julgesin?
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                Absoluutselt igal kuriteol on ajend. Olgu selleks siis kasuahnus, armukadedus või neid ajendeid võib siia lugema jäädagi. Kas me peame iga mõrva puhul keskenduma sellele, et ohver oli liiga rikas või liiga ilus ja teised mehed ei saanud pilku temalt või sellele, kes selle tapatöö toime pani ja seda taunima?
                Las sellele vastab keegi teine. Mina sulle vastu ei vaidle kui sulle selline mulje peaks jääma. Minu süü on näiteks selles, et ma pole siiani suutnud sulle selgeks teha, et me räägime hoopis erinevatest asjadest - sina otsid süüdlast ja kas mingi õtegevus on õigustatud või mitte. Mina räägin tegemist/tegemata jätmiste tagajärgedest. Kõlab küll ehk sama asjana, kuid minu ajoks on need erinevad. Ilmselgelt tõestan lihtsalt aasta auhindade jagamisel H.M Murdoci antud vimpli tõesust.

                Seega olen veendunud, et ma olen piisavalt sõnakehv enda arvamuse selgeks tegemiseks ja me räägiksime ka edaspidi täiesti erinevatest asjadest ja panen antud teemal oma suu kinni.
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  ma ei saa aru taaskord, mis kuradi arutelu see selline üldse on, kui sind solvab mingi karikatuur, artikkel vms, siis sa lähed tema vastu kohtusse, mitte ei tulista. siin ei saa olla mitte mingisugust õigustust, mitte mingisugust juttugi, et ise süüdi.... kas viljandi kooliõpetaja oli siis ka mõne arvates ise süüdi?

                  Kommentaar


                    Läheme korraks teemasse tagasi

                    Kommentaar


                      Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                      ma ei saa aru taaskord, mis kuradi arutelu see selline üldse on, kui sind solvab mingi karikatuur, artikkel vms, siis sa lähed tema vastu kohtusse, mitte ei tulista. siin ei saa olla mitte mingisugust õigustust, mitte mingisugust juttugi, et ise süüdi.... kas viljandi kooliõpetaja oli siis ka mõne arvates ise süüdi?
                      Keegi polegi siin seda teguviisi õigustanud. Lihtsalt nenditi fakti, et kui poleks karikatuure avaldatud poleks ka tulistamist toimunud. Mis selle jutu mõte on, on ka mulle siiani arusaamatuks jäänud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                        ma ei saa aru taaskord, mis kuradi arutelu see selline üldse on, kui sind solvab mingi karikatuur, artikkel vms, siis sa lähed tema vastu kohtusse, mitte ei tulista. siin ei saa olla mitte mingisugust õigustust, mitte mingisugust juttugi, et ise süüdi.... kas viljandi kooliõpetaja oli siis ka mõne arvates ise süüdi?
                        Ega keegi ju ei õigustagi tapmist, kuidas saab nii taipamatu olla. Aga normaalne pole ju ka see, et mingite karikatuuride pärast terve Prantsuse politsei ajab kolmandat päeva taga paari mõrvarit. Jumal tänatud, et selliseid terroriste korraga rohkem liikvele ei tulnud. Loodetavasti politsei neid elusalt kätte ei saa, sest siis tuleb neile eluaegne karistus ka anda, muidu ronib jälle vangide kaitse välja.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas urmar Vaata postitust
                          Ega keegi ju ei õigustagi tapmist, kuidas saab nii taipamatu olla. Aga normaalne pole ju ka see, et mingite karikatuuride pärast terve Prantsuse politsei ajab kolmandat päeva taga paari mõrvarit. Jumal tänatud, et selliseid terroriste korraga rohkem liikvele ei tulnud. Loodetavasti politsei neid elusalt kätte ei saa, sest siis tuleb neile eluaegne karistus ka anda, muidu ronib jälle vangide kaitse välja.
                          Ma arvan, et sellised tumbad oleks siis leidnud muu asja, mille peale solvuda. See viiks omakorda skisofreenilise olukorrani, kus asja dikteeribki muslimite kogukond, kuna kõike võib lugeda nende solvamisena. Alates hijabi keelustamisest kuni Benzema pingile jätmiseni.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas urmar Vaata postitust
                            Aga normaalne pole ju ka see, et mingite karikatuuride pärast terve Prantsuse politsei ajab kolmandat päeva taga paari mõrvarit.
                            Politsei ei aja neid mõrvareid mitte karikatuuride, vaid 12 inimese tapmise pärast taga.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              No vaadake praegu toimuvat. Sisuliselt on tegu (esialgsetel andmetel) plaanitud Al-Qaida rünnakuga. Sellele ei pannud alguse karikatuur, vaid see rünnakukoht oli lihtsalt seetõttu välja valitud. Ehk ilma karikatuurideta oleks rünnatud midagi muud.

                              Kommentaar


                                urmarile ja elxile mõtlemiseks. We think the Paris terrorists were offended by Charlie Hebdo's satire. What if we're wrong?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X