320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Markko Vaata postitust
    Olen ise ühe eliitkooli lõpetanud, st käinud seal algusest peale. Oma kooli pinnalt võin öelda, et ega gümnaasiumi eraldamine ei annaks midagi juurde. Ma lõpetasin gümnaasiumi koos ca 100 kaasõpilasega, kellest võibolla 20-25 oli neid, kes alustasid minuga esimesest klassist. Ülejäänu filtreeris hiljemalt põhikooli lõpp juba eos, st otse selle eest, et nad seal koolis õpivad, nad gümnaasiumisse ei saanud.

    Rikkur võib oma võsukese iga hinna eest esimesse klassi pressida, aga välistatud pole tema väljakukkumine juba kuskil seitsmendas klassis, kuna ta õpivõime poolest ikkagi ei ole kõige teravam.
    Meil suutis samas ka HTG-sse üks noormees saada niimoodi, et tema isa ostis arvutiklassi sisustuse. Poisil oli endal üsna kõva pea ja nägi kõvasti vaeva, et kool lõpetada. Üks õpetaja ei tahtnud teda läbi lasta ja seejärel pidi õpetaja käima korraks direktori juures suuniseid saamas. Noormees lõpetaski kooli kuidagi ära, aga siis selgus, et ta pea nii kõva polnudki, kuna ta jäi autoavariis maa ja auto vahele ning suri. Sellest oli väga kahju, sest hoolimata õpiraskustest oli tegu väga laheda tüübiga.

    Kommentaar


      Mõnuagent, teoorias sul muidugi õigus, aga sa unustad kogu oma selles "anname andekatele lastele võrdsed võimalused" ära ühe asja. Väga andekad lapsed saavad ilma ka hakkama ning nad ei vaja oma talendi rakendamiseks nii palju kõrvalist abi.

      Kuna sa toonud isikliku näite, siis toon ka. Pean ennast keskmiseks andekamaks (mitte küll eelpool mainitud "väga andekate" sekka kuuluvaks), ühe suurima konkurentsiga erialal tasuta koht ülikoolis saadud ja lõpetatud, tehes sealjuures täiskohaga tööd. Keskkool oli aga lambi annelinna kool Tartus, kus keskmine hinne oli gümnaasiumi peale täpselt 3,0. Ei olnud takistuseks. P.s. Minu kursuse ühed helgeimad pead on kuskilt kolka koolidest, mille nime ma varem ei ole kuulnudki.

      Sinu poolt toodud väga andekas laps leiab suure tõenäosusega võimaluse, käieski sealjuures kasvõi gümnaasiumi kõrvalt tööl (eriti suvel) - see ei ole mitte midagi ebatavalist. Ja see kasvatab palju rohkem kui selline pehmo "laseme lapsel õppimisele pühenduda" suhtumine. "Niu niu ma ei oska võõras linnas hakkama saada ega korterikaaslast leida 16 aastaselt" - pseudoprobleem.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Mõnuagent, teoorias sul muidugi õigus, aga sa unustad kogu oma selles "anname andekatele lastele võrdsed võimalused" ära ühe asja. Väga andekad lapsed saavad ilma ka hakkama ning nad ei vaja oma talendi rakendamiseks nii palju kõrvalist abi.

        Kuna sa toonud isikliku näite, siis toon ka. Pean ennast keskmiseks andekamaks (mitte küll eelpool mainitud "väga andekate" sekka kuuluvaks), ühe suurima konkurentsiga erialal tasuta koht ülikoolis saadud ja lõpetatud, tehes sealjuures täiskohaga tööd. Keskkool oli aga lambi annelinna kool Tartus, kus keskmine hinne oli gümnaasiumi peale täpselt 3,0. Ei olnud takistuseks. P.s. Minu kursuse ühed helgeimad pead on kuskilt kolka koolidest, mille nime ma varem ei ole kuulnudki.

        Sinu poolt toodud väga andekas laps leiab suure tõenäosusega võimaluse, käieski sealjuures kasvõi gümnaasiumi kõrvalt tööl (eriti suvel) - see ei ole mitte midagi ebatavalist. Ja see kasvatab palju rohkem kui selline pehmo "laseme lapsel õppimisele pühenduda" suhtumine. "Niu niu ma ei oska võõras linnas hakkama saada ega korterikaaslast leida 16 aastaselt" - pseudoprobleem.
        Jah. Kõik karastab ja üleüldse. Aga mingil hetkel tuleb igale inimesele ette piir, kus saab üks "pseudoprobleem" liiga palju. Ehk need inimesed, kes tulevad väiksest kohast tugevalt üles, on ääretult tugeva eneseteadvusega. Samas lendab teistpalju andekaid sealt nende "pseudoprobleemide" tõttu ka minema. Ehk kui ma võtaksin ainult endast lähtuvalt, siis ma sõin ennast ka läbi kuradi joga üsnagi okeile kohale, aga kõik ei ole selleks võimelised ja väga paljudele on selline ülesronimine tehtud liiga raskeks. Minu jutu mõte oligi see, et antud valdkonda ei saa lasta puhtalt neoliberaalse turumajandusloogikaga käsitleda, et kes hakkama ei saa, see mingu persse ja kes saab, see saab niikuinii. Pigem peaks leidma seal mingisuguseid lisamooduseid, et ükski andekas meie jaoks kaotsi ei läheks.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Jah. Kõik karastab ja üleüldse. Aga mingil hetkel tuleb igale inimesele ette piir, kus saab üks "pseudoprobleem" liiga palju. Ehk need inimesed, kes tulevad väiksest kohast tugevalt üles, on ääretult tugeva eneseteadvusega. Samas lendab teistpalju andekaid sealt nende "pseudoprobleemide" tõttu ka minema. Ehk kui ma võtaksin ainult endast lähtuvalt, siis ma sõin ennast ka läbi kuradi joga üsnagi okeile kohale, aga kõik ei ole selleks võimelised ja väga paljudele on selline ülesronimine tehtud liiga raskeks. Minu jutu mõte oligi see, et antud valdkonda ei saa lasta puhtalt neoliberaalse turumajandusloogikaga käsitleda, et kes hakkama ei saa, see mingu persse ja kes saab, see saab niikuinii. Pigem peaks leidma seal mingisuguseid lisamooduseid, et ükski andekas meie jaoks kaotsi ei läheks.
          ma olen sinuga teoorias nõus.

          USAs nt Ivy League koolidel esmalt vaadatakse, kas saad sisse. Siis vaadatakse kui palju on pappi. Pappi ei ole, siis full ride, söögid, joogid, elamine + õppimine tasuta. Pappi on, siis maksad. Ja kedagi ei huvita, kes reaalselt parimatest parim on.

          Samuti on erakoolides (põhikool - gümnaasium) sõltuvalt koolist (vähemalt idarannikul) kuskil 20-30% õpilastest full scholarshipi peal. Justnimelt need, kelle sotsiaalne-majanduslik taust kõige parem ei ole, kuid kas siis a) pea kannab või b) spordis andekas.

          Et see on süsteem, mille rakendamist ma toetaks kahel käel. Sest seal on eelnevalt siiski mingid kriteeriumid, mis peavad olema ka õpilase poolt täidetud. ja siis ongi võrdsed võimalused nii rikkal kui andekal vaesel. Kui oled vaene ja loll, siis on muidugi hambad jah. Aga see ei olnud antud diskussiooni teema.

          Kommentaar


            Algselt postitas Keemik. Vaata postitust
            Enamik kirub koole ja õpetajaid taga, aga ise ei viitsi kodus õpikuidki lahti teha.
            Ma räägin olukorrast, kus tundides reaalset õpetamist ei toimu. Milleks siis üldse kooli vaja on?
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              Mõnuagent on vist tõesti tööst priiks saanud, muudkui lobiseb siin hommikust õhtuni.

              Kommentaar


                Algselt postitas dareth Vaata postitust
                Ma räägin olukorrast, kus tundides reaalset õpetamist ei toimu. Milleks siis üldse kooli vaja on?
                Mina ei õppinud põhikoolis keemias mitte midagi, sest me kiusasime terve klassiga õpetajat terve tunni. Viskasime teda pastakate-kriitide ja paberlennukitega. Ta ei saanud meiega kuidagi hakkama. Üks meie klassis toimunud episood leidis isegi Reporteris kajastust, kus kooli töötaja ründas meie klassis korda rikkunud õpilast. Paraku üks klassiõde filmis seda sündmust ning onlainis me olimegi. Ometigi täiesti tavaline Eesti kool. Paljud teised tunnid olid samuti rohkem huumorit kui õppimist täis.

                Gümnaasiumis sellist nalja aga ei kohanud. Kooli oli ka muidugi teine ja selgelt tugevam. Arvan, et Eesti parim - mitte ainult tulemusi silmas pidades, vaid ka muid aspekte. Kui meie lend lõpetas, siis saime Eestis 4. koha tulemuste näol. Sain kõvasti paremas keskkonnas õppida ja oluliselt rohkem jäi mulle külge. Suurimateks plussideks on minu hinnangul aga hoopis silmaringi laienemine, ühiskonnateadlikuse kasv ning muu intelligents/kultuur, mida selles koolis pakuti ning paljudes ilmselt puudub. Olen kuulnud, et paljud "saavad inimesteks", kui nad ülikooli lõpetavad. Mina tundsin, et ma sain inimeseks, kui ma selle gümnaasiumi lõpetasin.

                Seega koolil ja koolil on ikka meeletu vahe. Kui ma ei oleks selles gümnaasiumis käinud, siis ma olen päris kindel, et ma ei oleks täna nii võimekas, kui ma olen. Vähemalt mitte omal erialal.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Seega koolil ja koolil on ikka meeletu vahe. Kui ma ei oleks selles gümnaasiumis käinud, siis ma olen päris kindel, et ma ei oleks täna nii võimekas, kui ma olen. Vähemalt mitte omal erialal.
                  Kullakene, mis võimekusest sa räägid, kui ei suuda isegi Soccernet.ee foorumi 2014 hääletuste tulemusi kokku arvutada ning maailma parimasse foorumisse trükkida?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Kullakene, mis võimekusest sa räägid, kui ei suuda isegi Soccernet.ee foorumi 2014 hääletuste tulemusi kokku arvutada ning maailma parimasse foorumisse trükkida?
                    Sry. Lähen võtan paberid välja.
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                      Sry. Lähen võtan paberid välja.
                      Täiesti Amos oled.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Homse hulluse eel sai niisama huvipärast googeldatud, et kui turvaline see värk ikkagi siis on, ja ennäe mis googel esimeseks otsingutulemuseks välja lööb. Eks igaüks teeb omad järeldused...

                        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Mhm. Normaalne inimene näeb seal ees väikes kollast kastikest Ad kirjaga ning saab aru mida see tähendab. Jätan sulle endale välja mõtlemiseks millega tegu võiks olla.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zelee Vaata postitust
                            Mhm. Normaalne inimene näeb seal ees väikes kollast kastikest Ad kirjaga ning saab aru mida see tähendab. Jätan sulle endale välja mõtlemiseks millega tegu võiks olla.
                            Mind õpetati mitte eliitkoolis et kus suitsu seal tuld. Siiani on see väide vett pidanud.
                            FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Nojah, minu ahjukütmiskogemus ütleb, et vahel võib olla palju suitsu aga tulest pole haisugi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas count Vaata postitust
                                Homse hulluse eel sai niisama huvipärast googeldatud, et kui turvaline see värk ikkagi siis on, ja ennäe mis googel esimeseks otsingutulemuseks välja lööb. Eks igaüks teeb omad järeldused...
                                Googeldasin ka natuke.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X